Achterhoedegevechten en gepasseerde stations bij politiek debat Thoolse VVD Nieuwkoop nieuwe voorzitter van Meestoof en Westerveld erelid Omzet Wereldwinkel Tholen stijgt dankzij verhuizing naar Kerkstraat ZLM GEZINSONGEVALLEN- VERZEKERING? Liberalen preken vooral voor eigen parochie Overdracht gebouwen en officiële erkenning streekmuseum WinkelmoederRia Schot erelid, actief vanaf de oprichting Donderdag 1 april 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Uitgaansleven Coupure Bij zijn afscheid als voorzitter van De Meestoof is Th.G.A. Westerveld benoemd tot erelid. Westerveld, die elf jaar leiding gaf aan het streekmuseum, is onlangs van Sint-Philipsland verhuisd naar Friesland. De ledenverga dering stemde in met de benoeming van S. Nieuwkoop uit Tholen als nieuwe preses. De vertrekkende man rondt nog wel de overdracht van de gebouwen aan Marsaki b.v. af. Impuls Creatief bestuur Vaste afnemers Gemeenteraden nog nooit zo onzichtbaar geweest De door de VVD-afdeling Tholen georganiseerde reeks politieke debat avonden kende woensdag in café The Sixties in Tholen een weinig flits ende start. Het waren vooral leden van de eigen achterban die op het initiatief afkwamen. Derhalve wilde het niet echt lukken met de beloof de discussies over thema's als het leefbaar houden van de kleine ker nen, de komst van het nieuwe gemeentehuis naar Tholen-stad en de ge stegen lokale lasten die Tholen tot één van de duurste gemeenten in Zeeland maken. Op donderdag 6 mei volgt in café De Babbelaar in Sint Maartensdijk de tweede ronde. Onder leiding van de Smurdiekse spreekstalmeester Guus de Kaper werd in Tholen, ondanks de matige en eenzijdige opkomst, een poging gedaan om de verschillende actuele politieke vragen op een kritische wijze aan de orde te stellen. De noodzaak tot het politieke debat is volgens mede-initiatiefneemster en oud-raadslid Els Frigge zeker aan wezig. „In de plaatselijke pers we melt het van brieven van ontevreden burgers. Ook op straat hoor je de kritiek op het gemeentelijk beleid. Voldoende reden om de gelegenheid te geven aan het debat, ook nu er geen verkiezingen in aantocht zijn. De stem van de inwoners moet tot in het gemeentehuis doorklinken." Aan zwaargewichten in de Thoolse politieke arena was op de VVD- avond geen gebrek. Wethouder Eric Goossen was er, evenals de raadsle den Gabri Hoek en de later binnen gekomen Marian van Gorsel. Hen- ny Polderman, provinciaal statenlid voor de VVD, beet de spits af. Zij pleitte voor een kwaliteitsimpuls voor recreatie en toerisme in de streek. Zeeland moet volgens haar inzetten op drie- en vier-sterrenho- tels, iets waar de Kamer van Koop handel onlangs ook al een lans voor brak. Campings op Tholen moeten investeren in meer ruimte en meer kwaliteit voor hun staanplaatsen. Polderman ging ook in op de nood zakelijke infrastructuur om het ge bied te ontsluiten. Het ontbrekende stuk van de A4 vanaf Dinteloord tot Bergen op Zoom, vanouds een stok paardje van de VVD, blijft een pro bleem. Zeeland wil niet investeren in deze volgens Polderman ook voor Tholen belangrijke verbinding. Hangijzer voor de liberalen blijft ook het ontbreken van een door gaande weg tussen Oesterdam en Philipsdam, waardoor de gemeente volgens Frigge economische kansen mist. „Nu laten velen Tholen links liggen. Met zo'n weg zou de toerist eerder willen kennis maken met Tholen. Het zou een impuls voor de middenstand betekenen." Zowel de gemeente als de provincie Zeeland hebben een doorgaande verbinding over het eiland reeds af geserveerd, maar in het achterhoe degevecht stegen nochtans enkele rookwolken op. De Kaper gooide olie op het vuur. „Zonder zo'n ver binding blijft Tholen een geïsoleerd verhaal. Ook voor de varkensboeren die met hun varkens weg moeten. Nu zijn ze gedwongen om over pol derwegen te rijden" Het raadslid Hoek benadrukte dat er politiek geen draagvlak is voor een dergelij ke weg over het eiland. „Zelf heb ik ook liever dat ze buitenom het ei land rijden." Ook Hans van Gorsel zag de zin van de verbinding niet in. „Het zou weggegooid geld zijn. Er zijn andere manieren om de toerist te trekken." In het verlengde van de discussie over de doorgaande weg over het ei land, kantte Frigge zich sterk tegen de voorgenomen afsluiting van een groot aantal polderwegen in de ge meente. Het waterschap wil met de ze maatregel paal en perk stellen aan het sluipverkeer tussen Oester- dam en Philipsdam. Volgens Frigge worden vooral de eigen inwoners slachtoffer van die maatregel. „Een rondje door de polder wordt met na me voor veel ouderen op die manier onmogelijk." Hans van Gorsel noemde het besluit echter verstan dig. „Tholen is mede een dure ge meente geworden vanwege de hoge waterschapslasten. Deels worden die hoge lasten veroorzaakt door zwaar verkeer dat de binnenwegen van het eiland kapot rijdt. Het is zeer terecht dat er een aantal wegen wordt afgesloten." In een tijd van bezuinigen moet er volgens de VVD vooral naar ge streefd worden om de inkomsten kant van de gemeentelijke begroting te verbeteren. Bij de recente discus sies over Kleur Bekennen in de raad brak Marian van Gorsel al een lans voor meer woningbouw als motor van economische groei. Wethouder Goossen viel haar woensdag bij. „Nu we met z'n allen de broekriem moeten aanhalen, is het zaak om te investeren in dossiers die geld ople veren. Er had veel meer gebouwd moeten worden. En we zullen meer moeten inzetten op toerisme, zonder daarbij onze eigenheid te verliezen. Rust, ruimte, groen en blauw, dat zijn de sterke punten van Tholen en die zullen we moeten behouden." Frigge vroeg om concrete initiatie ven. „We moeten de toerist ook iets kunnen bieden. Waarom ontwikke len we de omgeving van de Bergse- diepsluis niet? Waarom geen hotel of restaurant op die plaats? Ik weet zeker dat het bezoekers uit heel West-Brabant zou trekken." Gré Boelhouwers pleitte voor een actie vere rol van de gemeente bij wo ningbouwplannen. „Als gemeente moetje zelf de markt opgaan en niet wachten tot projectontwikkelaars een oogje op Tholen laten vallen." Alleen bouwen biedt volgens Wes- sel van Hunnik uit Sint Maartens dijk geen remedie. Er moet vol gens hem ook meer voor de bewoners worden gedaan. „Tholen is alleen leuk om te wonen voor gezinnen met jonge kinderen. Die hebben toch niks te vertellen. Wie opgroeiende kinderen heeft, kan het hier wel schudden. Het open baar vervoer op Tholen is nul. Het is een gemeente waar je maar drie maanden per jaar kunt zwemmen, omdat een overdekt bad ontbreekt. Een uitgaansleven is er al helemaal niet. Er mag zelfs niet eens ge danst worden." Volgens statenlid Polderman wordt het belang van voorzieningen in de kleine kernen echter overtrokken. „Huizen in dorpen worden gemakkelijk ver kocht, ook als er geen café of school meer is." Wat openbaar vervoer betreft mag Tholen vol gens Polderman niet klagen. „Le ge bussen betalen we als provincie niet. Maar naar elke kern is regel matig vervoer en de busverbindin gen overdag zijn afgestemd op de uren van de scholen in Goes, Krabbendijke en Bergen op Zoom. 's Avonds en in het weekeinde zijn er volop mogelijkheden, dankzij het collectief vraagafhankelijk vervoer." Ook de supermarktproblematiek in Tholen kwam tijdens het debat aan de orde. „Je ziet meer mensen van Tholen in de supermarkt in Halste- De Wereldwinkel Tholen verkoopt steeds meer producten uit derde we reldlanden. Na de verhuizing van de Bakstraat naar de Kerkstraat in juni is de omzet enorm toegenomen, ze kwam vorig jaar uit op 46.000 euro, een verdubbeling ten opzichte van het jaar daarvoor. Er is een da gelijks bestuur van drie personen gekozen om snel te kunnen beslissen over zaken in de winkel. En Ria Schot uit Tholen is vrijdagavond tij dens de algemene jaarvergadering tot erelid benoemd. De Wereldwinkel verhuisde 8 juni naar een groter pand in de Kerk straat in het kernwinkelgebied van Tholen. Daar kunnen meer produc ten worden getoond en dat heeft zijn uitwerking niet gemist. Interim voorzitter en penningmeester M. van Liere lichtte toe dat de omzet flink is gegroeid naar 46.000 euro. „Daarbij rekening houdend met het feit dat we de eerste helft van vorig jaar nog in de Bakstraat zaten. In december alleen al hadden we hier een omzet van 11.000 euro. Dat is inclusief kerstpaketten, maar zo'n omzet draaiden we zeven jaar gele den over een heel jaar toen we nog in de Stoofstraat zaten." De verhuizing bracht extra kosten met zich mee, de huurprijs is veel hoger dan in de Bakstraat, maar toch kon de Wereldwinkel een klei ne winst van 266 euro boeken. Dat kwam ook mede door extra baten van donateurs en door de subsidie van de gemeente. „Op zich hebben we een goed resul taat geboekt. We zitten in een mooi pand. Er is een snellere doorlooptijd van de artikelen, maar de huur is drie keer zo hoog als in de Bakstraat en we zijn ook meer kwijt aan ener gie en reiskosten om spullen op te halen. Als we zonder subsidie wil len draaien dan moeten we een om zet halen van 60.000 euro. Dus voorlopig zijn we nog wel op de bij drage van de gemeente aangewe zen Er is nog een gat van 14.000 euro." (de subsidie van 3000 euro is voor zes jaar toegekend, elk jaar wordt deze afgebouwd met 500 eu ro). Van Liere is wel positief gestemd ,want over de eerste drie maanden van dit jaar zijn de resultaten ook bemoedigend. „Ten opzichte van de eerste drie maanden vorig jaar in de Bakstraat hebben we nu al tachtig procent meer opbrengst." Zaken die moeilijk in te schatten zijn, zijn de braderie en de verkoop van kerstpaketten, zegt Van Liere. „Als die wat tegenzitten, dan kom je wat lager uit. Maar voor dit jaar verwachten we een omzet tussen de 45.000 en 50.000 euro. Als de stij gende lijn door blijft zetten, dan kunnen we over drie jaar op 60.000 euro uitkomen." De winst die de winkel boekt, zit hem volgens de voorzitter niet in het geld, maar wordt in de voorraad en in de inrichting van de winkel gestopt. Wat het bestuur betreft, is besloten om een dagelijks bestuur te vormen dat snel over zaken in de winkel kan beslissen. „Eerst was het zo dat het bestuur besluiten voorbereidde en dat de leden daar dan op een leden vergadering na zes weken hun zegje over konden doen. Maar we hebben nu een dagelijks bestuur van drie mensen gekozen om sneller te kun nen werken." Ze komen wekelijks bijeen. Behalve penningmeester Van Liere zijn dat Marianne de Ke ren dan in Tholen zelf", aldus de kersverse Waterfront-bewoner Ri- nus de Korte. Parkeren en een goe de ontsluiting van de Thoolse bin nenstad blijft echter een probleem. Boelhouwers en ook De Korte wil den daarom de coupure in de ha- vendijk weer terug. Op die manier komt er volgens hen een aantrek kelijke en korte looproute van de nu nog weinig gebruikte parkeer plaatsen op de Kaaij naar het win kelgebied. Ook dat idee is echter al sinds jaren bij het waterschap af geketst. Wethouder Goossen zag ook geen toekomst in het voorstel. „De dijk wordt door het schap be schouwd als een primaire waterke ring. Daarom mag de coupure niet terug." Het veel besproken nieuwe ge meentehuis kwam slechts zijde lings aan bod. Frigge vroeg om een uitgebreid efficiencyonderzoek binnen het gemeentelijk apparaat. „In het bedrijfsleven geldt al jaren dat we meer moeten doen met min der mensen. Waarom zou dat niet gelden voor de gemeente? Wanner er doelmatiger gewerkt zou wor den, is dat nieuwe gemeentehuis wellicht helemaal niet nodig." Ook die discussie is echter een gepas seerd station, aldus Goossen. „Het vet in de organisatie is er af." Ook Hoek was die mening toegedaan. „Er wordt tegenwoordig veel be drijfsmatiger in het gemeentehuis gewerkt dan vroeger. Er waait een andere wind." Onvrede met verkeerssituaties in de gemeente bleek ook op de VVD-avond een terugkerend dis cussieonderwerp.Uit Scherpenisse kwamen er klachten over te hard rijdende scooters. Ook de ver keersmaatregelen in de Molen straat in Oud-Vossemeer werden besproken. Bij gebrek aan een goed verkeerscircu- latieplan leidt het ingestelde eenrichtingsverkeer volgens een inspreker uit de omge ving van de Molenstraat enkel tot hogere snelheden en verkeer dat tegen de rijrichting in tóch komt doorrijden, omdat toezicht door de politie ontbreekt. Ook is er sprake van ongewenst sluipverkeer in de omliggende straten. De ergernis in Oud-Vossemeer is enkel nog ver groot door uitvoerige en dure ver keersmaatregelen in de Coentjes- weg, waar in het kader van het project Duurzaam Veilig allerlei voorzieningen zijn aangebracht. „Er is geen inwoner meer die er nog iets van snapt. De maatregelen in de Coentjesweg zijn overdreven en duur. Het probleem met het ver keer in Oud-Vossemeer wordt niet bij de bron aangepakt. Met de hui dige maatregelen wordt het pro bleem alleen maar verlegd." Op zijn karakteristieke manier sprak de teruggetreden Meestoof-voorzitter Westerveld (rechts) zijn dank uit aan de vergadering. Achter de bestuurstafel kijken de bestuursleden Schot (links) en Kousemaker geamuseerd toe. De Meestoof is ondergebracht in het voormalige gemeentehuis van Sint-Annaland aan de Bierens- straat. Dat gebouw is - evenals de grond - eigendom van de gemeen te, maar het museum bouwde er zelf een schuur bij. Alle gebouwen zouden in handen moeten komen van Marsaki, een projectontwikke laar opgezet door meerdere wo ningcorporaties waaronder Castria Wonen. Bij deze laatste organisatie is Westerveld vice-voorzitter van de raad van toezicht.. De drie par tijen onderhandelen al geruime tijd. Achterstallig onderhoud, aan sprakelijkheid bij eventuele bo demverontreiniging zijn zaken die spelen, vertelde interim-voorzitter notaris A.J. Schot donderdag in De Wellevaete. Hij verwacht dat de overdracht in de loop van dit jaar rond zal komen. „Dan kunnen wij ons op de kerntaken gaan richten. En hoeven we ons niet langer be zig te houden met de exploitatie van en onderhoud aan de gebou wen." Na de zomer hoopt De Meestoof de officiële museumer kenning te krijgen. De daarvoor noodzakelijke registratie van alle voorwerpen uit de collectie is praktisch afgerond. Het bestuur kijkt terug op een goed jaar, zei Schot. Hoogtepunt was de officiële opening van de uit Stave- nisse overgebrachte Noorse wo ning, in aanwezigheid van tal van vertegenwoordigers van landen die ons land in 1953 na de watersnood hulp boden. Het 'watersnoodhuis' heeft De Meestoof op de kaart ge zet, aldus Schot. Hij bedankte de vrijwilligers die vele uren staken in de inrichting van deze woning. De exploitatie van dit houten huis vergde het afgelopen jaar ruim 5900 euro, blijkt uil het financieel jaarverslag. In 2003 kon in de voormalige bodewoning bij het museum een koffiekamer ingericht worden. Dat had een positieve uit werking op het aantal bezoekers, want er kwamen meer groepen doordat busondernemingen De Meestoof vaker aandeden. De kof fieruimte vergde bijna 3700 euro voor de inrichting, maar bracht al een kleine 1100 euro op. Het be zoekersaantal steeg tot ruim 4000 (wat 5100 euro entreegeld in het laadje bracht). Ruim eenderde kwam uit de gemeente Tholen, bij na een kwart uit de rest van Zee land en eenachtste uit zowel Bra bant als Zuid-Holland. Scholen weten De Meestoof regelmatig te vinden (deze week bijvoorbeeld alle groepen van de jubilerende Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse) en ook voor familie reünies is het museum in trek. Zelfs de Zeeuwse burgemeesters streken er op hun jaarlijkse reisjes neer. Uit de bezoekersenquête bleek dat 17% van de bezoekers lid is van het Thoolse streekmuse um. Het museum sloot het jaar af met een tekort van 522 euro. Voor 2004 is een batig saldo van 2450 euro begroot. Dat zal nodig zijn om het 'schommelfonds' - een door de ge meente beschikbaar gestelde pot om tekorten aan te vullen - aan te vullen tot de gewenste 11.000 euro (nu zit daar nog 7400 euro in). Om de uitgaven in de hand te houden, zijn het afgelopen jaar geen aanko pen gedaan voor de collectie. Ver der is kritisch gekeken naar de post verzekeringen. Aangezien per voorwerp een eigen risico geldt, zijn stukken uit de collectie die minder waard zijn dan dat eigen ri sico, buiten de verzekering gela ten. Westerveld was uit Friesland geko men voor zijn afscheid op de leden vergadering, waar hij eerder al van de vrijwilligers en van het bestuur afscheid nam. Secretaris W. Heij- broek (door de vergadering bij ac clamatie herbenoemd) typeerde hem als 'een soort bouwpastor'. Tijdens het voorzitterschap van de Sint-Phi- lipslander werd de tweede schuur bij het museum gebouwd, plannen ont wikkeld voor een multifunctioneel centrum in de voormalige bodewo ning (dat werd een koffiekamer, bergruimte en kamer voor de heem kundekring - red.) en een Noorse wonipg naar Sint-Annaland gehaald. Heijbroek verheelde niet dat er bin nen het bestuur weieens twijfel was over de financiële risico's. „Maar Theo zei dan dat het goed kwam." Vóór Westerveld het stokje begin 1993 overnam van ingenieur Geuze (die was voorzitter, penningmeester en beheerder tegelijk, zei Heijbroek) moest hij bij zijn voorganger een soort examen afleggen. „Het werd een positieve voorselectie terwijl er geen andere kandidaten waren", grapte Heijbroek. Het Meestoofbe- stuur was namelijk al langere tijd te vergeefs op zoek naar een opvolger. Westerveld kon 60 tot 70 procent van zijn tijd aan het museum wijden. „De inrichting, het vorm geven en de presentatie naar buiten waren de zaken die je oppakte. En je had tal van contacten." In Zeeland telt De Meestoof écht mee als museum, on danks dat het door 'amateurs' wordt gerund. „Jij hebt De Meestoof een impuls gegeven en wij hopen door te gaan met nieuwe impulsen", zei Schot. Heijbroek bood de vertrek kende voorzitter een tekening aan van Sint-Annaland eind 17e eeuw, uit de Cronyck van Smallegange, alsmede een boeket voor zijn vrouw. „Een deur die dicht is, moet open", zei Westerveld over zijn werkwijze. „Je blijft de Rotterdammer die in Zeeland is terecht gekomen. Dat zijn af en toe een beetje drammerige figuren." Dankzij de steun van het bestuur kon hij zaken voor elkaar krijgen. Westerveld roemde de cre ativiteit en het enthousiasme van het bestuur, dat hem het functioneren mogelijk maakte. „Ik zal De Meestoof missen, maar aan alles komt een eind." Het voorstel van het bestuur om Westerveld tot erelid te benoemen, werd door de onge veer dertig aanwezigen met applaus begroet. „Dat vind ik een geweldige eer", was de reactie. Gemeentesecretaris S. Nieuwkoop is bereid gevonden om de voorzit tershamer van het streekmuseum over te nemen. Pas de dag vóór de jaarvergadering werd dat beklon ken. „Het is enorm moeilijk om een goed bestuurder te vinden", zei Schot. „Nieuwkoop zal ongetwij feld een andere invulling aan het voorzitterschap geven dan zijn voorganger. Maar hij is betrokken bij cultuur en bij Tholen. En hij heeft erg veel contacten, dat is be- lanrijk." Nieuwkoop, die niet aan wezig was op de vergadering, neemt de functie voorlopig een jaar op zich. Heijbroek en J.F. Kousemaker ver telden iets over de exposities die vanaf 17 april te zien zullen zijn in De Meestoof: Tholen ter visie, illus trerend hoe landschap en plaatsen op Tholen kunstenaars hebben geïnspireerd; Stavenisse in beeld, foto's die C. Droogendijk rond 1900 maakte; het ondergoed in de loop der tijd. Na het huishoudelijke deel van de vergadering bekeken de aan wezigen de documentairefilm 'Van mannen en merries. Trekpaarden in Zeeland', in 1998 gemaakt door Metje Postma. Ria Schot uit Tholen is als eerste vrijwilliger benoemd tot erelid van de Wereldwinkel Tholen. ijzer (coach) en Corine van Meche- len. „Het algemeen bestuur zal zich minder met de dagelijkse gang van zaken in de winkel bezighouden, maar zich meer op algemenere za ken richten." Nu de winkel in de Kerkstraat is ge vestigd, is ook het aantal vrijwilli gers gegroeid naar 29. Dat zijn er acht meer dan in de Bakstraat. Ook om die reden is het aansturen van de winkel aangepast. Er is echter nog geen nieuwe voor zitter gevonden na het vertrek van M. van Gorsel-de Oude. Ook voor de functie van penningmeester is nog geen vervanger van W. van Ba- Ie gevonden. Van Liere: „We zijn al ongeveer aan jaar aan het zoeken. Ik doe beide functies tussentijds omdat ik de enige was met tekenbevoegd heid, maar ik doe het al zo'n jaar of tien en wil het graag overdragen." Ria Schot uit Tholen is benoemd tot erelid. Ze werd tijdens de jaarverga dering verrast met deze titel. „Ze is de winkelmoeder en heeft zich sinds dertien jaar geleden enorm ingezet toen we in de Stoofstraat zaten. We wilden haar daarvoor eren. Het is het eerste erelid van de vereniging." Ria Schot reageerde in 1991 op een oproep in de krant van Joost Muur- ling uit Sint-Maartensdijk. „Die wilde een Wereldwinkel op Tholen opzetten. Het heeft een jaar geduurd voordat de winkel er was. Die kwam in de Stoofstraat en daar ben ik actief geworden. Ze vroegen wel eens of mijn bed er ook stond." De vrijwilligster woonde zelf met haar man 25 jaar in Zimbabwe en wilde 'het draadje met Afrika' door het werk voor de Wereldwinkel vast houden. „Dat was de reden. Maar ook om Afrika nog een beetje uit te dragen." Het aantal vrijwilligers was toen minder. „Je was eigenlijk een ma nusje van alles en had geen specifie ke taak. Iedereen deed wat hij of zij kon." In het begin lag de nadruk sterk op de verkoop van koffie. „Nog steeds is dat een belangrijk be standdeel. Er zijn vaste afnemers. Ook de verkoop van wijn is toege nomen. Het aanbod van koffie is wat minder geworden maar wel duidelij ker. De kunstnijverheid is enorm toegenomen. De artikelen zijn ook veel beter van kwaliteit geworden en mooier. Er zijn meer leveranciers uit nieuwe landen bijgekomen. Het is nu heel gevarieerd. De winkel is veel meer een leuk cadeauwinkeltje geworden. Kleurrijkeren vrolijker." In de nieuwe winkel is ook een tweedehands boekenhoek. „Dat is een enorm succes. We krijgen de boeken gratis en ze worden voor hooguit drie euro verkocht. Dat is dus honderd procent winst en we doen daarmee ook aan recycling." De 60-jarige Ria Schot merkt dat ze nog over 'we' praat, maar vrijdag nam ze afscheid als bestuurslid na dat ze een jaar geleden al met de winkeldienst was gestopt. Ze was stomverbaasd dat ze tot erelid werd benoemd. „Ik dacht dat het een gein tje was." v Ook de gemeente Tholen worstelt nog steeds met de dualisering, waarbij de gemeenteraad veel meer te vertellen zou moeten krijgen en b. en w. alleen uitvoeren wat de raad zegt. Volgens de nieuwe voorzitter van de Unie van waterschappen, dr. Sybe Schaap, is de dualisering bij provincies en gemeenten 'een schoolvoorbeeld van een niet-door- dachte verandering.' „De gemeente raden zijn nog nooit zo onzichtbaar geweest doordat ze op grote afstand van het bestuur terecht zijn geko men." Volgens Schaap is dat het re sultaat van ,een typisch Nederlands verschijnsel: veranderen om het veranderen.' „Sinds de ontzuiling zijn de instituties van slag: we heb ben geen oriëntatie meer. Het resul taat is veranderzucht zonder visie." Een ander voorbeeld daarvan noemt Schaap de gekozen burgemeester. „Een halfslachtige constructie, want de gekozen burgemeester kan straks niet zijn eigen wethouders kiezen en ook niet zijn eigen programma uit voeren", zegt de nieuwe voorzitter van de Unie van waterschappen in een vraaggesprek met het maand blad Provincies.nl. VERVOLG VAN VOOR PAGINA „Het geeft je veel voldoening als professionele juryleden je muzikale kwaliteiten zo serieus beoordelen. Zij letten echt op ieder detail en door hun kritische beschouwing word je alleen maar beter als muzikant." Aspiraties om in de muziek verder te gaan, heb ben Zoë Braai en Evelien Verkam man niet. Zoë, leerling van het Mol- lerlyceum, beleeft naast de muziek heel veel plezier aan het zwemmen. „Ik doe aan wedstrijden mee voor zwemvereniging Zeelandia uit de ge meente Reimerswaal. Misschien dat ik later nog eens bij een band ga spe len, maar dat moet dan wel een orkest zijn dat moderne muziek speelt." Evelien wil volgend jaar, als zij haar vwo-opleiding aan 't Rijks heeft af gerond, pianoles gaan volgen. Ik vind dat een prachtig instrument en je kunt er prima licht klassieke stukken op spelen." Het winnende duo kreeg 800 euro, de tweede prijswinnaar 400 euro. De jury bestond uit de directie leden Mathieu Meijs en Ellengard Jensen van de Zeeuwse muziek school, docent trompet Tiny v.d. Wijdeven, dirigent Carlo Nabbe van het Zeeuws jeugdorkest en muziekre censent Kees Cysouw. Assurantiekantoor Van Dijke Burgemeet 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 Ten Ankerweg 72 Tholen - Tel: (0166) 602 888 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 13