Verkeersdruk verplaatst naar Coentjesweg en Mauritsstraat 'Gemeenteraad staat buitenspel bij een gekozen burgemeester' Raad loopt uit, Nuis moet agenda aanpassen Navraag CU en SGP bij provincie voor Bogert ZLM INBOEDEL VERZEKERING? Gemeente volgt Krabbenkreek Aangepaste tekst motie EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Door de Molenstraat, de Burg. Versluijsstraat en de Schoolstraat te Oud-Vossemeer komt minder verkeer sinds de afgelopen zomer getroffen maatregelen. Ook houden veel meer bestuurders zich aan de maximum snelheid, blijkt uit metingen van de gemeente. Maar de problemen zijn verplaatst. Bewoners van de Prins Mau- ritsstraat, Coentjesweg en Kalisbuurt klaagden woens dag op een bijeenkomst in de Vossenkuil dat het drukker is geworden voor hun deur. Alle opmerkingen - de aan wezigen konden die op een speciaal formulier noteren - worden bekeken en vóór de zomer wordt aan de inwo ners een concept-plan gepresenteerd, beloofde wethou der F.J. Goossen. Bij Vossemeerse scholen is het voor kinderen veiliger geworden Donderdag 18 maart 2004 I Vrachtwagens Brommerleeftijd 7 Sluipverkeer Hikseweg Haestinge, Delta, Jacoba en Calimero Twee moties en twee schorsingen CDA en PvdA twijfelen aan de actie Twee raadsleden, van CU en SGP, gaan naar Middelburg om bij de provincie na te gaan of er een oplossing ge vonden kan worden voor A. Bogert uit Oud-Vossemeer die zich met zijn gezin bij zijn bedrijf aan de Schelde- Rijnweg in Tholen wil vestigen maar er van de gemeente geen toestemming voor krijgt. Tegen het initiatief van CU en SGP rees in de gemeenteraad enige twijfel bij CDA en PvdA. Zondagsrust Bezwaar Thoolse omroep ongegrond Schimmig Afgrond Niet bang zijn Afreizen il«Mil De gemeente is niet klaar met de verkeersmaatregelen in Oud-Vosse meer, concludeerde de wethouder na het aanhoren van de verschillen de opmerkingen. Hij zei er wel bij, dat de problematiek nooit naar te ders tevredenheid opgelost zal kun nen worden. „Je kunt het dorp niet op slot doen. In dit soort plannen zit vaak besloten hoe je de pijn het best kunt verdelen. En het is belangrijk dat de inwoners souplesse tonen naar elkaar toe", aldus Goossen. Afgelopen zomer is eenrichtings verkeer ingesteld in het stuk Molen straat tussen de School- en de Burg. Versluijsstraat, alsmede in het stuk Schoolstraat tussen de Molen- en de Burg. Versluijsstraat, er is een ver plichte rijrichting gekomen voor vrachtverkeer alsmede een advies rijrichting voor ouders die hun kin deren naar school brengen, in de be treffende straten is een parkeerverbodzone ingesteld, er zijn twee versmallingen aange bracht en het landbouwverkeer wordt uit de dorpskern geweerd. Metingen door de gemeente wijzen uit, .dat in Molen-, School- en Burg. Versluijsstraat het verkeer sindsdien is afgenomen. In de Cornelis Fran- kenstraat en Coentjesweg is juist een toename te zien. Tegelijkertijd blijkt in de genoemde straten het aantal automobolisten dat zich aan de snelheid van 30 km/u houdt, sterk te zijn toegenomen. „Voor de kinderen is het een stuk veiliger geworden", zei directeur H. Westerweel van de Die Heene- trechtschool. „Wat blijft is het pro bleem dat bij een aantal ouders tus- sen de oren zit." De scholen vragen ouders om de kinderen zo min mo gelijk met de auto te brengen. „Ook wijzen we hen op de geadviseerde rijrichting, maar meer kunnen we niet doen." Op een evaluatiebijeen komst over de maatregelen klonk vanuit de ouders de wens, om ook in 'de Burg. Versluijsstraat blijvend eenrichtingsverkeer te maken. Lang niet alle bewoners van die straat zit ten daar echter op te wachten. En mevrouw De Jonge klaagde dat er op het parkeerpleintje in de straat regelmatig auto's neergezet worden voor het toegangshek van een aantal garages. „Met de kinderen heb ik geen problemen, met sommige ou ders wél. Sinds de verplaatsing van het kinderdagverblijf is het pro bleem nog toegenomen." De scho len kunnen niet meer doen dan de ouders op hun gedrag wijzen", zei Westerweel. Op het pleintje geldt een stopverbod. Namens de bewoners van de Prins Mauritsstraat betoogde J.M. Ciotar- nel dat het daar de afgelopen acht maanden alleen maar drukker is ge worden. Met name de grote vracht wagens zorgen voor ergernis: dage lijks komen er acht tot tien door de straat. „Ons is eerder beloofd dat vrachtverkeer niet door onze straat mocht. Maar verkeersborden die de Prins Mauritsstraat afsluiten voor vrachtverkeer, zijn tot nog toe niet geplaatst." (Wél staan op de hoek van de Cornelis Frankenstraat en bij de Marinus Lindhoutstraat borden die voor vrachtwagens een verplich te rijrichting aangeven die niet door de Prins Mauritsstraat voert - red.). L.M. Rijstenbil wist te vertellen dat de vrachtauto's van een bedrijf in de Veerstraat via Kalisbuurt en Prins Mauritsstraat het dorp uitrijden om dat ze de bocht met de Vogelsangse- dijk niet kunnen nemen. In feite is dat sluipverkeer. Het bochtenprobleem, maar dan op de hoek Cornelis Frankenstraat/ Coentjesweg, heeft ook last van de grote vrachtwagen die de super markt in de Molenstraat bevoor raadt. „Aan de westkant van de Frankenstraat staat vaak een auto geparkeerd en dan is de bocht niet te nemen", vertelde J. Roggeband. Wagens rijden nu ook door de Ka lisbuurt, tot ongenoegen van de mensen die daar wonen. Eén van hen vroeg of er geen verbod kan ko men voor vrachtverkeer dat een be paalde wieldruk of tonnage over schrijdt. Binnen het dorp zou dan met kleinere vrachtauto's gereden moeten worden. „Ik realiseer me het probleem voor de supermarkt, en ik houd ook graag zo'n winkel in het dorp, maar hoe zit het met de leefbaarheid in ónze straat", zei de inwoner. Een soortgelijke opmer king kwam van een bewoner van de Coentjesweg: „Het verkeer in onze straat wordt alleen maar zwaarder. Ik heb de problemen al vele keren onder de aandacht gebracht, maar niemand pakt het op en dat vind ik een kwalijke zaak." De wethouder kon alleen zeggen dat het verkeers plan voor het dorp nog niet klaar is, en dus zullen Coentjesweg en Kalis buurt nog de aandacht krijgen. Maar een herbestrating staat voor eerstge noemde weg pas in 2007 op het pro gramma, zodat ingrijpende maatre gelen op korte termijn niet te verwachten zijn. Goossen: „Er zijn ook in andere woonkernen knelpun ten en er is een bepaald budget be schikbaar." A.W.M. Nijssen die in de Molen straat tegenover de supermarkt woont, pleitte ervoor om de rijrich ting van het eenrichtingsverkeer om te keren. Met een computeranimatie liet hij zien hoe gevaarlijk de situ atie nu is, doordat de grote vracht wagens eigenlijk precies verkeerd komen aanrijden om te lossen. Nijs sen wil ze via de Lindhout-, Mau- rits- en Frankenstraat laten rijden. En dan terug het dorp uit door de Molenstraat. T. van Maanen noem de eisen die grootwinkelbedrijven stellen ten aanzien van de maximale lengte van een vrachtwagen waar mee ze mogen bevoorraden. Goos sen gaf toe dat er een zeker econo misch belang speelt. Rijstenbil merkte nog op dat er, wat hem be treft, aan de oude situatie in de Mo lenstraat niets had hoeven verande ren. En C.W. Droogers vroeg om extra parkeerruimte in de Molen straat ter hoogte van de begraaf plaats, omdat de entree van het dorp nu onvoldoende vrij is door de vele geparkeerde auto's. Ciotarnel klaagde dat er 's avonds met auto's en brommers door de Prins Mauritsstraat geracet wordt. Een bewoner van de Kalisbuurt viel hem bij: „Er is een generatie jonge- ren op het dorp die al in een auto rijdt, maar de brommerleeftijd ei genlijk nog niet ontgroeid is. Ze ge ven overlast door hardrijden en het lawaai van de uitlaat. De politie zou hier extra toezicht op moeten hou den." Ook controle op de snelheid zou wenselijk zijn. Politiechef A. de Regt zei dat hij, om in 30-km-zones de snelheid te controleren, toestem ming moet hebben van het openbaar ministerie. Hij was bereid die zaak aan te kaarten. Verder wilde hij het beeld wegnemen als zou de politie niet optreden. „De afgelopen weken zijn in de Molenstraat 22 bekeurin gen gegeven, met name voor het ne geren van het eenrichtingsverkeer. Vanmiddag heb ik zelf nog iemand bekeurd en ik wil ook dat mijn men sen optreden." Een van de aanwezigen stelde het sluipverkeer aan de orde. Volgens hem is de helft van het verkeer dat door het dorp komt, eigenlijk door gaand verkeer richting de brug naar Nieuw-Vossemeer dat een kortere route neemt. Gemeten is dat niet door de gemeente. „Dan zou je in èlle straten tegelijkertijd moeten meten. En daar hebben we de mid delen niet voor", aldus de wethou der. Volgens de spreker is de Hik seweg de boosdoener. Door die voor auto's af te sluiten zou de sluiproute in zijn ogen verdwijnen. A.L. Gelok van 3VO verwacht dat het sluipverkeer nog zal toenemen als de Vogelsangsedijk bij de nieuwbouwwijk Welhoek wordt af gesloten en de Leguitsedijk alleen voor bestemmingsverkeer wordt. De gemeente gaat met alle ge maakte opmerkingen aan de slag en komt dan met een concept-plan terug naar de inwoners. Vervol gens zal de gemeenteraad een be sluit móeten nemen. Wat in het plan is voorzien, is in ieder geval om de T-splitsing Molenstraat/ Schoolstraat aan te pakken. Die wordt verhoogd aangelegd en de rood-witte paaltjes die er nu nog staan, verdwijnen. Ook de inrit constructie Prins Mauritsstraat/ Cornelis Frankenstraat verdwijnt dan. Het liep donderdag tijdens de vergadering van de gemeenteraad in Sint-Maartensdijk al tegen half twaalf. A.L. Piet (CU) had de burge meester al gevraagd of het nog lang zou gaan duren. Er waren toen al drie schorsingen geweest. Maar het vervangen van de cv-ketel voor Ha estinge had nu eenmaal een spoedeisend karakter en moest besproken worden. Het werd laat. Als het aan de gemeenteraad ligt, hoeft burgemeester Nuis - die hier voorzitter Hermen Geluk van de jeugdraad installeert - in 2006 niet op verkiezingspad. Als er een gekozen burgemeester komt, dan zal het lokale bestuur daar van tevoren meer bij betrokken moeten worden. Om in maart 2006 al over te gaan tot het verkiezen Van een burgemeester, is veel te vroeg. De raad staat buitenspel. De meerderheid van de gemeenteraad wijst nu een gekozen burgemeester af, zo bleek donderdagavond in de raadsver gadering. D66 was de enige voorstander. Er waren twee schorsingen nodig om één motie over dit onderwerp aan te nemen. Over het speeltje van D66 en Arnold Schwarzenegger. Ligt dat aan de hoeveelheid agenda punten (22), het duale stelsel waarbij de raad zich meer roert en amende menten of moties indient of de manier van debatteren? Over belangstelling op de publieke tri bune was niet te klagen. „Volle bak," zo constateerde burgemeester W. Nuis aan het begin van de vergadering toen hij ook vijf leerlingen van het Hoorn- beeck college uit Goes welkom heette die aan een extra tafel aantekeningen maakten van de zitting. Haestinge bleek bijna een hamerstuk. Alle fracties stemden in met het be schikbaar stelen van 72.500 euro voor een nieuwe installatie voor het zwem bad en het partycentrum. Maar J.J.P.A. Boulogne (ABT) vroeg zich af hoe lang de renovatie van Haestin ge nog kon wachten. Want, zo zei hij, als we zo doorgaan met steeds een on derdeel vervangen dan staat er straks een nieuw gebouw. De vervanging werd door alle fracties als noodzakelijk gezien. Wethouder M.A.E. Velthuis somde de voordelen van de nieuwe ketel op. Efficiënter en energiezuiniger. Dat leidt tot een be sparing op de kapitaalslasten, zei ze tegen M.J. Klippel (SGP) die vroeg hoe de kosten worden verwerkt. De ketel wordt in vijftien jaar afgeschre ven. Over de toekomst van Haestinge kon ze nog niets zeggen. Er is overleg met de stichting gemeenschap Sint-Maar tensdijk, zo liet ze weten. Voordat Haestinge werd besproken, kwam ook het overdragen van het on derhoud aan de tennisvereniging Ja coba van Beieren in de smalstad nog aan de orde. Het was als hamerstuk Met alleen CDA en D66 tegen heeft de gemeenteraad donderdagavond in gestemd met de afwijzing van het be zwaar van Omroep Tholen tegen het stopzetten van de subsidie vanaf vol gend jaar. De meerderheid van de raad is het met het college eens om het bezwaar van de omroep onge grond te verklaren. Volgens J. van den Donker (D66) zou er echter eerst een discussie in de raad moeten plaatsvinden over de (on)wenselijkheid van een lokale om roep. En volgens M. Ligtendag-Quist (CDA) zou de vereniging nog twee of drie jaar de kans moeten krijgen om Het college deelt de zorgen van CU en ABT over de ontwikkelingen op camping de Krabbenkreek in Sint- Annaland. De gemeente volgt de ont wikkelingen op de voet; bestuurlijk, ambtelijk en door middel van contro les. Dat zei wethouder W.C. van Kempen donderdag in de gemeente raad naar aanleiding van een opmer king van A.L. Piet (CU). Die stelde dat de gemeente voor een voldongen feit dreigt te komen staan opgevoerd, maar de SGP wilde het bespreken. Namens de fractie liet H.W. van Eenennaam weten om prin cipiële redenen tegen te stemmen. Omdat de zondagsrust wordt ver stoord. Het was toen 20 voor twaalf. Voorzitter M.J. Bentvelsen van de tennisclub was een van de laatsten die toen nog op de tribune zat. Het was Nuis ontgaan dat Bentvelsen voor dit punt was gekomen. Anders had hij het agendapunt naar voren gehaald, zei hij. Hij bood zijn excuses aan voor het late tijdstip. De burgemeester schoof uiteindelijk twee agendapunten door naar de ver gadering op 29 april: verordening op de ambtelijke bijstand en de fractie ondersteuning en de beleidsrapporta- ge over de openbare verlichting 2003- 2027. Maar het was nog niet gedaan. Op verzoek van de PvdA was de fusie tussen Delta waterbedrijf en waterbe drijf Europoort bespreekpunt gewor den. E. van der Wal-Vermeulen zei dat er bij haar fractie twijfel was gerezen over de voorgenomen fusie. De on dernemingsraad was wel akkoord maar er was nog niets geregeld. Ze was tegen het voorstel. Ook J. van den Donker (D66) zag geen heil in het samengaan. De besluitvorming was 'onduidelijk en schimmig', zei hij. „Het kost geld en het wordt niet gedaan om de burger te dienen. Er vindt ook een sanering plaats. Het hoofdkantoor verhuist. Het blijft een monopolist. De tarieven zijn niet te beïnvloeden. En internationaal gezien zijn we nog steeds Calimero," zei hij verwijzend naar het tekenfilmfiguur tje. zich te bewijzen. Juist nu de omroep met een nieuw bestuur, een nieuw be leid en het zoeken naar donateurs, aan de weg timmert. Ze hield een vurig pleidooi voor de lokale zender. Voor PvdA, SGP, VVD, ABT en CU is het luisteronderzoek maatgevend. Het aantal Tholenaren dat afstemt op de omroep is minimaal, zei M.J. Klip- pel (SGP). M.A.H. den Haan zei dat het stopzetten van de subsidie teleur stellend is voor de vrijwilligers, maar dat ,de Thoolse bevolking niet af stemt op de lokale omroep.' En P. van Belzen (CU) zei dat er al voldoende discussie gevoerd is over de lokale zender. Volgens Van den Donker rest de ver eniging nu nog één ding: opnieuw subsidie aanvragen. nu de camping op de schop wordt ge nomen en er straks chalets worden neergezet. CU en ABT geloven er niet in dat er nog chalets op wielen komen (stacaravans) zoals altijd het geval is geweest. Volgens Piet zal er straks 'heel strak' gekeken moeten worden als er chalets komen. De eerste cha lets (van zo'n 40 in totaal) zouden in mei kunnen komen. Piet stelde dat de projectontwikkelaar Grotenhuis de gemeente voor het blok zet. Wethouder W.C. van Kempen zei de zorgen van CU en ABT te delen en de vinger aan de pols te houden bij de veranderingen op de Krabbenkreek. Voor de gekozen burgemeester blijkt nog weinig draagvlak bij de raad. M.J. Klippel (SGP) noemde het 'het speeltje van D66' waar zijn fractie helemaal niet op zit te wachten. Vol gens Klippel zou minister De Graaf alleen al hierom zich nomineren voor de titel van slechtste politicus van 2003. De positie van de burgemeester is wel veranderd in het nieuwe duale systeem, gaf Klippel toe, maar er is nog steeds sprake van collegiaal be stuur. Voorzitter van de raad en het college geeft wel spanningen, maar volgens Klippel is dat niet zo erg. Daar hoeft de kroonbenoeming niet mee van ta fel te worden geveegd. De fractie verwacht juist meer problemen als de gekozen burgemeester een eigen krachtige rol inneemt en zijn onaf hankelijke rol moet blijven spelen. Klippel laakte ook de opstelling van de vereniging Nederlandse gemeen ten (VNG) die volgens de SGP zon der overleg met de lokale besturen een voorzet geeft om tot een recht streeks gekozen burgemeester over te gaan. Klippel had een motie klaarliggen, ondertekend door SGP, CDA en VVD, waarin de regering werd opge roepen terug te komen op het voorne men om de gekozen burgemeester in 2006 in te voeren. En de VNG werd opgeroepen eerst de gemeenteraden te raadplegen. De PvdA stond niet afwijzend tegen over de gekozen eerste burger. Maar E. van der Wal-Vermeulen vond wel dat de verkiezing goed geregeld moet worden. Nu ontbreekt daar het nodi ge aan, zei ze. „Het is te haastig en niet zorgvuldig genoeg." Ze wees er ook op dat het systeem van benoem de burgemeesters al heel lang werkt zonder dat dit tot veel problemen leidt. „Gekozen kan, maar dan moet de minister het zorgvuldiger aanpak ken. Als dat niet het geval is, dan krij gen we geen kroonjuweel maar een stuk geslepen glas." Het CDA voelt ook weinig voor de gekozen voorzitter van b. en w. en de raad. J.P. Bout stelde dat er maar één reden was om een burgemeester te kiezen, dat was omdat minister Tom de Graaf dat wil. „We hebben geen behoefte aan een Schwarzenegger (gekozen tot gouverneur van de staat California - red.) die de gemeente naar de financiële afgrond leidt." Vol gens Bout komt er 'geen hond' opda gen als er verkiezingen voor een bur gemeester worden gehouden. „We halen ons een hoop kosten op de hals. Dat kan nu niet." Ook ABT stelde vraagtekens bij het voorstel. Volgens J.J.P.A. Boulogne moet het onder een enorme tijdsdruk gebeuren. „Dat kan nooit goed zijn. We zitten nog midden in de worste ling met het dualisme. Het is maar de vraag of een gekozen burgemeester tot een beter lokaal bestuur zal leiden. Onbegrijpelijk dat de lokale besturen buitenspel worden gezet. We hebben geen inspraak. Dat had ik niet van D66 verwacht." Ook voor de VVD heeft een gekozen burgemeester geen meerwaarde. Vol gens M. van Gorsel-de Oude voldoet de rol die de burgemeester nu als on afhankelijk persoon en technisch voorzitter vervult. „Bovendien heb ben we geen behoefte aan geldver slindende verkiezingscampagnes." Volgens De ChristenUnie staat het verschijnsel van de gekozen burge meester niet op zich zelf. Alle ver houdingen binnen het lokale bestuur zijn erbij betrokken, zei P. van Bel zen. Ook de positie van wethouders, raadsleden en de gemeentesecretaris zal er door veranderen. Ook de CU vond dat de gemeenteraden geen in spraak hebben gekregen. De CU houdt vast aan de door de Kroon be noemde burgemeester, met een actie ve raad die 'via de profielschets kan meepraten over de man of vrouw die hier het beste past'. Ook de CU had een motie in petto. J. van de Donker (D66) was de laat ste spreker. „Elke stap in de richting van meer democratie krijgt weer stand, maar de bezwaren wegen niet op tegen de voordelen. De tegenstand is ingegeven door angst voor het nieuwe. En angst is een slechte raad gever. Dit is een stap in een bewust wordingsproces. Elk protest ertegen toont conservatieve, regenteske trek jes. We moeten niet bang zijn. Ge woon doen." De blaadjes met de tekst van de mo ties werden rondgedeeld. Wat er over was aan kopietjes kwam uitgerekend op een stapeltje bij Van den Donker terecht, wat tot hilariteit leidde onder de raadsleden. Burgemeester W. Nuis vatte samen dat het voorstel om over te gaan tot een rechtstreeks gekozen burgemees ter méér inhoudt. Namelijk dat daar mee ook de positie van de raad en de wethouders anders komt te liggen. Hij had als rode draad begrepen dat het lokale bestuur te weinig gekend is bij de totstandkoming van het voor stel. En dat de motie van SGP, CDA en VVD verder strekte dan die van de CU. Namelijk dat de VNG verzuimd heeft de gemeenteraden te raadple gen. D66 was vanzelfsprekend tegen bei de moties. De VVD stelde voor er één motie van te maken, waarop de CU een schorsing vroeg. Na de schorsing bleek dat CU, SGP, VVD en CDA elkaar hadden gevonden. Nuis deed de suggestie aan de hand om de tekst aan te passen, waarop hij de vergadering opnieuw schorste om met de fractievoorzitters, de griffier en de gemeentesecretaris in conclaaf te gaan. Om twintig voor twaalf heropende Nuis de vergadering over de aange paste motie die volgens Van Belzen inhoudelijk niet afweek van de versie van de CU. Alle fracties behalve D66 steunden de motie. Er wordt weer een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan de zaak Bogert. In de gemeenteraad maakte A.L. Piet (CU) donderdag bekend dat na enig beraad er twee leden van de com missie gemeentelijke ontwikkeling een bezoek zullen brengen aan de provincie om te kijken wat er nog voor mogelijkheden zijn voor de huisvesting van Bogert op het in dustrieterrein in Tholen. De gemeente weigert toestemming te verlenen omdat de geluidsbeslas- ting voor de woning op het terrein er te hoog zou zijn. Via het bestem mingsplan zou volgens SGP beke ken moeten worden of er nog iets kan, maar in de commissievergade ring werd onlangs de kans van sla gen door wethouder K.A. Heijboer nihil geacht, dan wel zeer klein. CU en SGP blijken zich niet in die uitleg te kunnen vinden en gaan nu zelf aan de slag. Mocht deze poging iets opleveren, dan zou er een ex tern onderzoek moeten plaats kun nen vinden om het verder uit te wer ken, zei Piet donderdag in de raadsvergadering. J.P. Bout (CDA) zei wel sympathie te kunnen opbrengen voor de po ging het kroostrijke gezin te helpen. Maar vond dat het er op kon lijken dat de raad het college niet ver trouwt in deze kwestie. Ook J. Ou- desluijs (PvdA) zei moeite te heb ben met het initiatief van SGP en CU. „We hebben er al heel veel in formatie over gekregen van de wet houder en de griffier. Zelf hebben we ook al naar Middelburg gebeld. Wij moeten het college gelijk geven dat het niet kan. Voor ons is het dui delijk." Maar volgens Piet wil zijn fractie niet kijken naar wat er niet meer kan, maar kijken naar wat er nog wel kan. Ook Oudesluijs vond ech ter dat de raad moest oppassen. Het kon uitgelegd worden ais wantrou wen. Piet bestreed dat. „Als we nu een motie hadden ingediend, had het college er geen brood ingezien. Dus kijken we zelf om voor eens en voor altijd duidelijkheid te scheppen. Dat heeft niets met wantrouwen te ma ken." Volgens Bout zal het onderzoek uit wijzen dat het college gelijk heeft. Burgemeester W. Nuis vroeg de raad of ze de onderzoeksresultaten met het college wil bespreken. D66 was daar voorstander van. J. van den Donker zei namens deze fractie dat daarna pas bekeken moet wor den of er een extern bureau aan te pas moet komen. De PvdA was het daar mee eens. Ook VVDeri ABT gingen akkoord. Nuis: „Dit zijn geen alledaagse dingen." Piet en P.W.J. Hoek (SGP) gaan de zaak verder bekijken. Volgens Hoek hoeft het niet te betekenen dat de beide raadsleden naar de Zeeuwse hoofdstad afreizen, zo liet hij maan dag desgevraagd weten. „Dat kan ook telefonisch, maar Piet en ik gaan in ieder geval contact leggen. Mocht er een opening zijn dan kan dat verder handen en voeten worden gegeven door een extern bureau of de eigen ambtelijke organisatie." Advertentie I.M. In de motie verzoekt de raad de regering om terug te komen op haar voornemen om de ge kozen burgemeester in 2006 in te voeren, veroekt de raad de Staten Ge neraal deze motie te betrekken bij haar beraadslagingen en besluitvorming en verzoekt de raad de VNG inspanningen te plegen het eerstgenoemde te ondersteunen en daarna de ge meenteraden te betrekken in het verdere traject met betrek king tot de discussie richting de gekozen burgemeester. Assurantiekantoor Van Dijkt Burgemeet 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 if Jan P.M. Overhecke Ten Ankeweg 72 - Tholen - Tel: (0166) 602 888 De kaarsrechte weg nodigt uit tot hard rijden, vinden de bewoners van de Coentjesweg. Liever hadden ze een kronkel in hun straat gehad, in plaats van de 'poortconstructie'die pasgeleden op de splitsing met de Gankelweg is aangelegd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7