Weer naast elkaar bij bankschroef Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 maart 2(Kto Duo in finale muziekprijs Verkoping jeugdwerk VERF NODIG? li Afvalbak in brand Jongeren en mediagebruik Vierde lustrum biljartclub Rijplaten gestolen Optreden in The Sixties Bestman wint klaverjassen Vers brood bij slager Hoogste serie Jos Hommel Toneeluitvoering St. Joseph Schutse markt Jaarconcert Accelerando Tonhuisstraat bespreken Jeugdsoos Bestel-/Bedrijfsauto's Spelen koninginnedag Accu's gestolen Bijzonder concert Euterpe Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Fancyfair Maartenshof Leraar bedreigd Zonder helm op brommer Vernieling ruitjes gemeentehuis Van Gorsel wint klaverjassen Halve eeuw Groen van Prinstererschool Dartmarathon Bestuurder valt in slaap Ongeval op rotonde Hardrock in 't Centrum Grondwateroverlast Paardenkeuring Rijbewijs ingevorderd Op stap met Concordia Tholen Twee musicerende inwoners staan vrijdag 26 maart in de finale van de Muziekprijs Zeeuwse Jeugd. Zoë Braai en Evelien Verkamman, die al lebei de altsaxofoon bespelen, zijn in de voorronde als één van vier duo's geselecteerd voor de categorie 16 t/m 20 jaar. Ze maken kans op een eerste prijs van 800 of een tweede prijs van 400 euro. Het geld dienen de winnaars te besteden aan verdere muziekbeoefening. De muziekprijs wordt georganiseerd om het samen musiceren te stimuleren. De finale is in de Kloveniersdoelen te Middel burg en begint om kwart over acht. Ze wordt georganiseerd door de ver eniging Vrienden van het Zeeuws Orkest. In en om de Wingerd houdt het jeugdwerk van de hervormde ge meente zaterdag 27 maart een verko ping en rommelmarkt. Tussen tien en drie uur kan iedereen er terecht. Er zal vanalles te vinden zijn, zoals een koffiehoek, viskraam, verkoop van oliebollen en friet, een grabbel ton, spijkerblok, darten, sjoelen, ra diografisch bestuurbare auto. Bezoe kers maken kans op een gratis midweek in een vierpersoons bunga low op een vakantiepark. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Hambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING j Schilderspeciaalzaak Eendraehtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de Van Vredenburchlaan is don derdagavond om 19.50 uur door een 16-jarige jongen een afvalbak in brand gestoken. De politie wist de jongen aan te houden. Enkele andere jongens die bij de brandstichting be trokken waren gingen er snel van door toen de politie arriveerde. Na verhoor werd de 16-jarige jongen weer in vrijheid gesteld. In verenigingsgebouw De Wingerd wordt maandag 29 maart een bijeen komst georganiseerd over jongeren en de omgang met de media. De avond wordt georganiseerd door de Christelijke Gereformeerde Kerk en de Hervormde gemeente en is voor ieder toegankelijk. Jongerenredac- teur Ewout v.d. Staaij van het Refor matorisch Dagblad is als gastspreker aanwezig. Onder de catechisanten van beide kerken is een onderzoek gehouden over de omgang met di verse vormen van media. De uit komsten van het onderzoek worden op deze avond via een computerpre sentatie bekendgemaakt. Na de pauze vindt er een debat plaats met een forum bestaande uit enkele cate chisanten, ouderling A. Prins van de Christelijke Gerformeerde Kerk en hervormd predikant ds. P. Vernooij, waarbij de aanwezigen in de zaal ac tief betrokken worden. De avond be gint om 19.00 uur. Biljartvereniging Kaaij 84 houdt ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan een nederlaag-toernooi. Clubs mogen de competitie aangaan met de jubilerende biljartvereniging. De tegenstander die Kaaij 84 de groot ste nederlaag bezorgt wordt winnaar van het toernooi. De teams die de competitie aangaan moet bestaan uit vijf biljarters. Biljartverenigingen kunnen zich ook met meerdere teams aanmelden voor het toernooi. De wedstrijden worden gespeeld op de dinsdag- en de vrijdagavond in café De Kroon. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Marcel van Tie nen, tel. 603222. Op de Slabbecoornweg zijn donder dag op klaarlichte dag 20 rijplaten gestolen. De platen lagen bij een be drijfspand en hebben een totale waarde van enkele duizenden euro's. De band Diehards Unlimited treedt •zondag vanaf 16.30 uur op in café The Sixties. De band bestaat uit Kees Schipper (zang/gitaar/percus- sion), Kees Meerman (zang/gitaar/ percussion) en Jan de Bruijn (zang/gitaar/accordeon/mando line/mondharmonica). Naast eigen werk spelen ze ook songs van Rod Stewart, Ann Peebles, Townes van Zandt, Steve Earl en Neil Young. Nellie Bestman won de laatstgehou den clubavond van klaverjasvereni- ging Stad Tholen. De eerste vijf van de uitslag zijn: 1. Nellie Bestman 5321 punten; 2. Eric Manneke 4968 p; 3. Aad Volwerk 4783 p; 4. Sonja Doelman 4709 p; 5. Magda Noordij- ke 4660 punten. De laatste warme bakker in het dorp houdt er dit weekeinde mee op, maar vanaf dinsdag verkoopt slager Graauwmans vers brood. „Er ver dwijnt al zoveel", zegt de slager die bakker Groffen uit Bergen op Zoom als leverancier heeft gevonden. Da gelijks (op maandag is de winkel ge sloten) vanaf half negen zal er vers brood verkrijgbaar zijn. Ten aanzien van het assortiment zal de komende weken moeten blijken wat de klan ten willen. „We springen wat dat be treft in feite in het diepe", aldus Graauwmans, die zich tevoren wel bij bakker Zwegers heeft georiën teerd. „Hij vindt het in ieder geval leuk dat in het dorp producten van de warme bakker verkrijgbaar blijven." Door brood te gaan verkopen, hoopt de slager de klanten in het dorp vast te houden. Hij maakt ruimte in de schappen door potjes groente, pan netjes en dergelijke uit het assorti ment te halen. Met zestien caramboles liet Jos Hommel de hoogste serie noteren bij biljartclub De Treffers. Arjan Hom mel speelde in 19 beurten de kortste partij en Karei Hommel had met 2,14 het beste gemiddelde van de avond. De uitslagen: N. Rooijak- kers-A. Hommel 3,83-10; J. Etien- ne-K. Hommel 5,1-10; A. van Daal- en-L. van Wezel 10-7,08; J. van Daalen-P. de Leeuw 8,15-10; A. Deurloo-C. Burgers 10-10; H. Hom mel- J. Hommel 10-9,61. Toneelvereniging Sint Joseph geeft op zaterdag 27 maart en 3 april een voorstelling van de klucht 'Niet ge stolen is altijd mis'. De uitvoeringen zouden eerst eind januari al hebben plaatsgevonden, maar moesten we gens ziekte van één van de hoofdrol spelers worden afgelast. De mensen die al in het bezit waren van een toe gangskaart kunnen nu alsnog de voorstelling gaan bezoeken. Voor de voorstelling op 27 maart zijn nog kaarten beschikbaar. De voorstellin gen vinden plaats in dorpshuis De Vossenkuil en beginnen om half acht. Kaarten zijn te bestellen via Eric van Hees, tel. 672375. Sint-Annaland In de zaal van zorgcentrum De Schutse wordt woensdag 24 maart tussen 13.30 en 15.30 uur weer een markt georganiseerd. De dagopvang verkoopt zelfgemaakte spullen, ter wijl ook het Wienkeltje haar produk- ten verkoopt. Ook is er speelgoed en snoepgoed rond het thema Pasen. Daarnaast kunnen bezoekers koffie/thee met een plakje cake nut tigen. De opbrengst van deze markt gaat voor een deel naar de activitei ten die gedaan worden met de be zoekers van de dagopvang. De Koninklijke fanfare Accelerando houdt op vrijdagavond 16 april haar jaaruitvoering in gemeenschapscen trum De Wellevaete. Het concert staat evenals vorig jaar in het teken van de geplande bouw van een nieuw clublokaal en heeft als thema 'Werk in uitvoering-fase II'. Tijdens de uitvoering krijgt het publiek meer te horen over de nieuwbouwplannen en zijn er enkele verrassingen. Oud dirigent Pierre van Broekhoven zal bij het jaarconcert optreden als pre sentator. Naast de slagwerkgroep laat ook de groep leerlingen van zich horen. De fanfare staat onder leiding van interim-dirigent Johan de Witte en Thieu Rievers is de instructeur van de slagwerkgroep. Na afloop van het concert is er dansmuziek van de formatie Big Deal. Donateurs kunnen vanaf zaterdag 27 maart in de voorverkoop een toegangsbewijs bemachtigen, terwijl op zaterdag 3 april overige belangstellenden een kaart kunnen kopen. De voorver koop vindt beide zaterdagen plaats tussen 10.00 en 12.00 uur in de Sak- ofa-hal aan de Bierensstraat. De Tonhuisstraat wordt onderwerp van bespreking in de commissie ge meentelijke ontwikkeling. Dat zegde wethouder F.J. Goossen donderdag avond toe in de gemeenteraad. Aan leiding was een brief van B. de Man en J. Rijnberg van café Havenzicht over de slechte onderhoudstoestand van het straatje. Ze pleitten voor verbetering en von den daar gehoor voor bij de PvdA en de VVD. Volgens M.A.H. den Haan (PvdA) is het nodig om toeristen die straks gebruik gaan maken van de uitgebreide jachthaven, wat extra's te bieden. „Aan de Tonhuisstraat kun je een terras creëren. Dat is nodig als we meer toeristen aantrek ken." Hij stelde voor om het in de com missie te bespreken, maar M.J. Klip- pel (SGP) wilde weten of de PvdA er ook geld voor over heeft om de straat aan te pakken. Burgemeester W. Nuis zei dat dit nu niet aan de orde was. „De PvdA wil er alleen maar in de commissie over praten en dat kost niks." Goossen zegde toe om in de commissie 'af te tasten' hoe de fracties denken over een eventuele aanpak van de Ton huisstraat. tl Stavenisse Er komt een jeugdsoos in dorpshuis De Stove. Een deel van de ruimte die vrijkwam na het vertrek van de bi bliotheek, wordt daarvoor ingericht (een ander deel is als kantoor in ge bruik bij stichting Actief Stavenis se). Ralf Smits meldde dat maandag in de vergadering van de jongeren- raad. Drie jaar geleden schreef de jeugd al een brief naar de gemeente met het verzoek voor een eigen ont moetingsplek. De vier jongeren uit het dorp die in de jongerenraad (Joth) zitten, worden nauw bij het opzetten van de jeugdsoos betrok ken. In de vergadering vroeg Len- nard de Ruiter om spellen als een ta feltennistafel en een dartbord in de soos. Verder zou hij graag zien dat de raad zich sterk maakt om een skeelerbaan in het dorp te krijgen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEM ANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De stichting Actief Stavenisse orga niseert op 30 april vanaf twee uur 's middags de 'Olympische Stavenisse Spelen' op het havenplateau. Lijkt het je leuk om samen met een team mee te doen aan spelen als boom stam zagen en spijkerbroek hangen? Meld dan je groep - bestaande uit minimaal vijf personen vanaf 13 jaar - vóór 23 april aan bij Elles Steendijk, Kerkstraat 69, tel. 0166- 697081De groep die zich het origi neelst presenteert, ontvangt een leuke prijs. NS. Sint-Maartensdijk Van een vrachtauto die geparkeerd stond aan de Sportlaan zijn tussen maandagmiddag half vijf en dins dagmorgen zes uur twee accu's ge stolen. Ook de afschermkap en be vestigingen werden meegenomen. De schade bedraagt enkele honder den euro's. Het jaarconcert van Euterpe, zater dag in Haestinge, is om meer dan één reden bijzonder voor de 67 leden van het muziekgezelschap. Op de eerste plaats wordt tijdens de uitvoering stilgestaan bij het veer tigjarig bestaan. Verder is er het af scheid van penningmeester Jan Donderdag, vrijdag en zaterdag ^MMaandag, dinsdag en woensdag ♦Vakensfilet 500 gr. ♦Kalkoenfilet 500 gr. ♦Kalkoenschnitzels 500 gr. $Kalkoenroerbakreepjes 4,50 4,- 4,50 Rundergehakt 1 kg Saucijzen 1 kg Spekblokjes 200 gr. Rundervinken 5 halen 200 gr. 1,80 Runderrookvlees 100 gram 1,50 Leverkaas 150 gram 1,- Gebraden gehakt 150 gram 1,- Kaassalade 100 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. Knuist die bijna dertig jaar bestuurs lid was. En tenslotte is dit het laatste jaarconcert onder leiding van diri gent Peter de Rooij, die naar Frank rijk emigreert. Op koninginnedag is het Oranjecon cert in Haestinge de werkelijke fina le voor de dirigent die in 1992 aan trad als opvolger van de heer Van Os. Onder De Rooij's leiding werd de basis van de fanfare verbreed - men groeide uit van 32 naar 50 leden - en vervolgens promoveerde Euterpe naar de afdeling uitmun tendheid. De volgende stap, naar de ereafdeling, bleek na twee pogingen een stapje te ver. Door de toestroom van jeugdige leden kon wél een lang gekoesterde wens in vervulling gaan: het vormen van een jeugdkor- kest. Het formeren van een samen- spelgroep maakte de zaak compleet. Doordat leerlingen vrij snel konden doorstromen naar de fanfare, kan zaterdag een orkest van ongeveer 47 muzikanten alvast een beetje af scheid nemen van Peter de Rooij. De samenspelgroep, het jeugdorkest en het fanfareorkest zullen er alles aan doen om hun gewaardeerde diri gent een grandioze finale te bezor gen. Tevens wordt regelmatig terug gekeken naar de geschiedenis van de blaasmuziek in en rond de smal- stad. Het jaarconcert begint om acht uur en is vanwege het jubileumfeest gratis toegankelijk. In Maartenshof wordt zaterdag 27 maart een fancyfair gehouden. Tus sen tien en vier uur valt er te genie ten van activiteiten als bussen gooi en, sjoelen en grabbelen. Aan de inwendige mens is gedacht, want er zijn oliebollen, babbelaars en gebak te koop. Verder is er een rommel markt. Aansluitend aan de fancyfair is de trekking van de loterij. Een leraar heeft bij de politie aangif te gedaan van een bedreiging door een vader van één van zijn leerlin gen. De man kwam dinsdagmorgen op school verhaal halen over de ma nier waarop de leraar met zijn zoon omging. Wegens het uiten van drei gende taal deed het personeelslid van de school aangifte bij de politie. Op de Provincialeweg werd vorige week woensdagavond omstreeks 19.20 uur een 16-jarige bromfietser bekeurd, omdat hij zonder helm op zijn voertuig reed. Het gemeentehuis heeft voor enke le tientallen euro's schade opgelo pen door bewuste vernieling. Tus sen vrijdagmiddag twaalf uur en maandagmorgen negen uur zijn twee glas in lood ruitjes ingegooid. Twee weken eerder waren ook al enkele ruitjes vernield. Van de ver nielingen is aangifte gedaan bij de politie. De inhaalwedstrijd in de clubcom petitie van klaverjasvereniging De Pendelaars werd vrijdagavond ge wonnen door J. van Gorsel. De eerste negen van de uitslag zijn: 1. J. van Gorsel 5497 punten; 2. M. den Haan 5157 punten; 3. R. van Putten 4655 punten; 4. A. Arts 4585 punten; 5. M. Vermaas 4521 punten; 6. J. van Splunter 4485 punten; 7. G. van Ham 4170 pun ten; 8. J. van Zetten 4165 punten; 9. L. Kampman 3777 punten. Scherpenisse Op 1 april is het precies een halve eeuw geleden dat het christelijk en reformatorisch onderwijs in het dorp zijn intrede deed. Natuurlijk wordt dat gevierd op de Groen van Prinstererschool. Op donderdag 1 april is er een her denkingsdienst in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, met aansluitend een bijeenkomst waarop een jubileumboek wordt gepresenteerd. Op een kijkavond in de school zijn de volgende avond de werkstukken te zien die de kinderen in de jubileumweek hebben gemaakt. En zaterdagmiddag 3 april wordt in de school een reünie gehouden. Verder is er gedurende een aantal dagen een fototentoonstelling te zien. In eetcafé De Zeester bij Goris- hoek wordt een dartstoernooi geor ganiseerd dat 48 uren duurt. De op brengst is voor Villa Pardoes, een vakantieverblijf voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. Het toernooi begint vrijdag 2 april om acht uur 's avonds en is de zondag avond erna afgelopen. Liefhebbers die twee etmalen wil len darten, kunnen zich aanmel den. Voor eten en drinken wordt gezorgd en ook kan er gedoucht worden. Op de zaterdag zijn er extra acti viteiten. Vanaf elf uur 's morgens demonstreert het Cloveniersgilde handboogschieten en vanaf twee uur is de Engelse topdarter Tony West aanwezig. Poortvliet Een 23-jarige automobilist viel in de nacht van vrijdag op zaterdag achter zijn stuur in slaap. Rond 0.20 uur reed hij met zijn auto van de Poortvlietsedijk af. Zijn auto liep aan de voorzijde veel blik schade op, maar zelf kwam de be stuurder met de schrik vrij. Op de rotonde Bram Groenewege- weg/Zwarteweg vond maandag morgen om vijf voor half tien een aanrijding plaats tussen twee au to's. Een 30-jarige automobiliste kwam vanuit de richting van het dorp en verleende op de rotonde geen voorrang aan een auto die reeds op de rotonde reed. Door het ongeval kwam ze in haar auto be kneld te zitten. Met behulp van het ambulancepersoneel werd ze uit haar benarde positie bevrijd. Met onbekend letsel is ze overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. Haar dochtertje van 19 maanden bleef ongedeerd. Door het ongeval liepen beide voertui gen schade op. De hardrock-coverband Onyx treedt vrijdagavond 26 maart op in café 't Centrum. De band bestaat uit Ton van Riet uit Sint-Annaland, Guido Smout uit Nieuw-Vosse- meer, Jan Willem Heuseveldt uit Bergen op Zoom en zanger Fred Lupker. De band verzorgt optre dens in het binnen- en buitenland. Enkele covers die zij laten horen zijn: 'Ace of spades', 'Breakin' the law', 'Fight for your right', 'Iron man' en 'Paronoid'. Het optreden begint's avonds om negen uur. Sint-Philipsland De werkgroep opheffing grondwa teroverlast organiseert vrijdag een informatieavond voor de bewoners van de wijken Noord en De Luijs- ter II. Er wordt uitgelegd hoe de gemeente de overlast in de wijken gaat oplossen. In het voorjaar van 2005 zou de eerste schop de grond in moeten voor de realisatie van een geschei den afvoer voor het hemelwater. Daarbij komen er drie lozingspun- ten op het oppervlaktewater: aan het einde van de Zijpestraat aan de Oostdijk, aan het einde van de Schelpkreekstraat tegen nieuw bouwwijk Graefnisse aan en op de hoek Plataanstraat/Esdoornhof. In verband met de bereikbaarheid voor brandweer en ambulance wordt het gebied (begrensd door Schoolstraat/Plataanstraat/Zuid- dijk, Berkenpad/Schelpkreekstraat, Zijpestraat/Boserf en Oostdijk) in vier stukken gesplitst. Als eerste worden 't Slaak, 't Keeten, Kram merstraat en Zijpestraat (gedeelte lijk) aangepakt. Daarna volgt het blok ten zuiden daarvan (Oostdijk, Mastgatstraat en delen van de Mosselkreek- en Eendrachtstraat). Naast deze informatie wordt aan de hand van dia's ook het waterbe heer op Sint-Philipsland in de voorbije eeuwen onder de loep ge nomen. De bijeenkomst in De Wimpel be gint om half acht. Ali Boudou en Jantien Moerland bezochten het nietaaltechnieklokaal waar ze als leerlingen verliefd werden op elkaar. Vrijdagmiddag stonden ze weer naast elkaar. Niet meer als leer lingen metaaltechniek aan het Schelde college meer dan elf jaar geleden, maar als bruid en bruidegom. Ali Boudou (28) uit Tholen en Jantien Moerland (27) uit Scherpenisse gaven el kaar het jawoord maar bezoch ten eerst de plek in het metaal- technieklokaal waar hun liefde voor elkaar tot bloei kwam. Nu in trouwkledij, toen in blau we overalls. Toen met vijl in de aanslag, nu met bloemen. .Lo kaal schoonmaken in verband met bruidspaar' stond er op het bord. Bij binnenkomst zag het bruispaar dat het lokaal er an ders uitziet, maar dat de tafel met de bankschroeven nog steeds op dezelfde plaats staat. Ze genoten zichtbaar van het moment dat ze daar weer naast elkaar stonden en de zus van de bruid een foto maakte. Het bruidsboeket werd voorzichtig door Ali vastgezet in de bank schroef. Bij de freesbank legde docent J. Bolier snel een een stuk karton op de vloer om de lange sleep te beschermen tegen olie en ander ongerief. De eerste kus werd ook overge daan. Bij de wasbakken net bui ten het lokaal. Toen stiekem, nu gadegeslagen door enkele docen ten en leerlingen. Het moment is nu onderdeel van de trouwre portage. Ali bleef in de metaaltechniek en werkt als monteur bij het isola tiebedrijf Van de Hatert in Oss. Jantien werd pedicure en helpt mee in de supermarkt (net als Ali overigens) van haar ouders in Scherpenisse. Het echtpaar woont in Tholen. Predikbeurten Zondag 21 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) en 18.30 u. ds. Ver nooij. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk, Tholen. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel-van Dommele, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn (gezinsdienst). VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. Mevr. Zandbergen, Poort vliet. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Wilde, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Lingen, Sommelsdijk, jeugddienst. GEREF. KERK 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Ham. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Quist, Opheusden. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 23/3 19.30 u. ds. Brugge. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voets, Middelharnis. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Aleman, Uddel. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. drs. Den Braber, Klundert. 19 u. ds. De Graaf, Mijnsheerenland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis. do 25 mrt. 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. De Wit, Oude Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst, ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. Een werkgroep van de heemkunde kring bereidt momenteel een paar denkeuring voor zoals die vroeger in het Schooldreefje en de Voor straat werd gehouden. Op zaterdag 11 september, open monumenten dag, zal dit in de Voorstraat gaan gebeuren. Mogelijk rijdt dan ook Ko Brooijmans uit Tholen met een vierspan trekpaarden en Leo van Nieuwenhuijzen zal rondritten voor kinderen organiseren. Een ander werkgroepje is bezig met een fototentoonstelling over de viering van koninginnedag, die op 30 april te zien zal zijn. Dat staat te lezen in het jongste nummer van de Cronicke, het le denblad van de kring. Daarin is het derde deel opgenomen van een verhaal over de Slag op het Slaak in 1631, alsmede de vierde afleve ring over de bakkers in het dorp. Daarin komt de bakkerij van Gi- liam Braam aan de beurt. In het jaarverslag wordt uitvoerig terug gekeken op de activiteiten in 2003. Op 25 maart houdt Philippuslandt de jaarvergadering in De Wimpel, met na het huishoudelijke deel aandacht voor een stukje maritie me historie. Op de Krabbenkreekweg werd zondagmorgen om 5.30 uur een 39-jarige automobilist uit Bergen op Zoom aangehouden voor een blaastest. Hij bleek ruim drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. Zijn rijbewijs werd door de politie ingevorderd en de overtreder wacht een dag- vaardiging. Muziekvereniging Concordia orga niseert vrijdag 26 maart om 19.30 uur haar jaarconcert in dorpshuis De Wimpel. Onder het thema 'Op stap met wordt met de bezoe kers een muzikale rondreis ge maakt. Het jaarconcert moet tevens een feest van herkenning worden, want de fanfare blikt tijdens de uit voering terug naar het jaar 2003 en haalt ondermeer het midzomer avondconcert en de lampionop tocht weer in herinnering. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Extra Apotheek Van Lunen, Past. Ju- tenlaan 2a, tel. 0164-255888. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Vega Sanchez, Hoogstraat 14, Bergen op Zoom, tel. 0164- 250152. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di 23/3 CWI, Haven 11, St.-Maar tensdijk, 9-12 u„ afspraken 0118- 673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 mrt. donderdag 18 1.29-14.02 vrijdag 19 2.32 -14.59 zaterdag 20 3.19 -15.42 zondag 21 3.57-16.22 maandag 22 4.35 -16.59 dinsdag 23 5.07 -17.32 woensdag 24 5.39 -18.02 donderdag 25 6.09 - 18.29 vrijdag 26 6.40 - 18.57 za 20/3 23.45 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. VERVOLG VAN VOORPAGINA ..Als we een vrijstellingsbevoegd heid van het college toevoegen dan kunnen we tijd besparen. We komen dan ook enigszins tegemoet aan de wens van de burgers en aan de wens van de ondernemers." Heijboer liet de reactie van het college op het amendement uitdelen, waarop Piet om een schorsing vroeg. Na overleg liet Hoek weten dat het amendement niet zou worden inge diend en dat de fracties ermee in kon den stemmen dat b. en w. via een wij zigingsbevoegdheid vrijstelling kan geven. De andere partijen konden daarmee leven. „Dit is beter dan een artikel 19-procedure," zei G. Hoek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2