Drie turngroepen door naar finale Tholen zwaar tot licht getoetst aan redelijke eisen van welstand Smash ontfutselt koploper een punt s Grote namen laten Ronde van Vossemeer links liggen Koersballen Snel te sterk voor Emergo Klankbordgroep in plaats van burgerlid in de welstandscommssie Donderdag 18 maart 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Wielercomité hoopt op wind Vogelsangsedijk Strijd op de dijk. Dat is al jaren het motto van de wieler ronde van Oud-Vossemeer. Komende zaterdag wordt de 56e editie verreden op het bekende parcours door de Ka- lisbuurt en over de Vogelsangsedijk, richting de finish aan de Dorpsweg. Drie categorieën gaan van start: de amateurs-A, dames en het hoofdprogramma met de elite en beloften. De organisatie wordt enigszins in de wielen gereden door de gelijktijdig gehouden klassieker Mi- laan-San Remo, waardoor damestoppers als Mirjam Melchers en Leontien van Moorsel naar alle waarschijn lijkheid ontbreken. De Ronde van de Haarlemmermeer voor de topcompetitie bij de elite houdt eveneens de no dige coureurs weg uit Oud-Vossemeer. Eefke Bastianen wint haflingercompetitie Wielrenner Dees vierde De gemeente ziet af van de mogelijkheid om een burger lid op te nemen in de welstandscommissie. In plaats daarvan wil het college een klankbordgroep in het leven roepen waarin verschillende maatschappelijke groepe ringen zitting nemen. Om de betrokkenheid te vergroten kunnen burgers wel de openbare welstandszittingen bij wonen. De gemeente wordt ingedeeld in zestien ver schillende gebiedstypes. Een bouwaanvraag voor de Voorstraat is Sint-Annaland wordt zwaar getoetst, een bouwplan voor het bedrijventerrein van Sint-Philipsland licht. Lappendeken Erg lelijk Jeugd Derde gelijkspel op rij Noad 2 wint slap duel Verlies voor gehavend Smerdiek 2 Ruime winst SPS 2 tegen stug Stavenisse Thol.Boys 4 klopt SPS 3 Punt Thol.Boys 5 tegen hekkensluiter Het organiserend comité heeft in de voorinschrijving bij de elites en belof ten nog slechts 35 aanmeldingen bin nen. Tom Cordes, vorig jaar winnaar na een imponerende solo, ontbreekt vooralsnog op de deelnemerslijst. Wel aanwezig is Fulco van Gulik uit Baar- le-Nassau, vorig jaar tweede. Bij de opening van het Zeeuws/West-Bra bantse wielerseizoen komen drie ren ners van eigen bodem aan het vertrek: Piet Fase uit Oud-Vossemeer. Marco van Haaften uit Stavenisse en Thole- naar Arjan Kriger. Voormalige inwo ners als Patrick de Grave (Kapelle) en John den Engelsman (Nijmegen) heb ben zich ook aangemeld. Tot de te kloppen mannen worden vooral Wil- fried Bastiaanse (Hoogerheide), John Leijs (Standdaarbuiten) en mogelijk Ronald Krijnen uit Hank gerekend. Outsiders als Gerwin de Regt, Wamer Boekhout, Michel Rommers, Mare Blok, Mike Alloo en Werner van Zimmeren hopen eveneens hun neus aan het venster te steken.Wethouder sportzaken F.J.Goossen schiet de ren ners om 15.00 uur weg. De coureurs moeten 80 kilometer afleggen. Wie- lermiss Suzan Havermans staat ge reed om de winnaar te huldigen. Se cretaris Frans Hommel van het organiserend wielercomité rekent op de nodige bijschrijvingen, waardoor er toch een redelijk peloton van start kan gaan. „Vorig jaar hadden we bijna dertig bijschrijvers. Veel hangt af van de weersomstandigheden. Dat scheelt renners en publiek." Het wielerfeest in Oud-Vossemeer begint al om 11.30 uur met een koers over 60 kilometer voor amateurs-A. Ervaren kleppers als Jack Boeren, Erik Vereecken, Rudy van Vlimme- ren, Johan Peemen en John Akker mans staan op de deelnemerslijst die bij de voorinschrijving in totaal al zo'n 75 namen telt. Maximaal mogen er in deze categorie honderd coureurs van start. De Thoolse eer wordt hoog gehouden door Johnny Pollie uit Tholen die het dit jaar bij de ama- teurs-A probeert. Traditioneel gaat in Oud-Vossemeer ook veel aandacht uit naar de dameskoers. Het belooft zaterdag een soort Nederland-België te worden nu onze zuiderburen ook twee ploegen hebben afgevaardigd, met daarin coryfeeën als Heidi van de Vijver en Evy van Damme. Van de nationale top zijn Vera Koedoder en Sissy van Alebeek aanwezig, alsme de de gereputeerde baanrenster Adrie Visser. Ook de nationaal kampioene tijdrijden Jolanda van Dongen-Cools behoort tot de favorieten. Uit de streek komen onder andere de sterke Sandra Rombouts uit Rijsbergen en Angela van Dalen (Bergen op Zoom). Mogelijk dat ook Crista Pi- rard een rol van betekenis kan spelen. De voorinschrijving telt 50 dames. Zij vertrekken om 13.15 uur voor in totaal 60 kilometer. Het ontbreken van sterren als Van Moorsel en Mel chers heeft ook zijn voordelen, aldus Hommel. „Hun afwezigheid komt de strijd ten goede. We krijgen op deze manier een open koers die de toe schouwers ook zal aanspreken, zeker als er wind op de dijk staat. Aan de andere kant voegen dergelijke namen wel wat toe aan je affiche. Als Mel chers en Van Moorsel op het laatste moment komen,' zijn ze van harte welkom." Paardensport Eefke Bastianen heeft in Berlicum met haar paard Steef de Ml-dressuur ge wonnen van de wedstrijdreeks van de haflinger- en trekpaardencompetitie. De combinatie uit Sint-Annaland be haalde 162 punten. Eefke deed voor de tweede keer aan deze competitie mee. Ze reed in vier van de zes wedstrijden en haar resultaten waren dermate goed, dat ze voor de finale in Berlicum werd uitgenodigd. „In de wedstrijdreeks de den zeven combinaties mee, in de finale nam ik het tegen twee andere op", ver telt de Sint-Annalandse. In de wed strijdsport wordt niet veel op haflingers gereden, maar Eefke heeft er prima er varingen mee. „Het gaat ook heel goed, we doen steeds bovenin mee." Dat ze aan deze speciale competitie meedoet, heeft ook te maken met de gezellige sfeer die er heerst. In Berlicum ver schenen zo'n veertig combinaties aan de start, waaronder ook aangespannen paarden. Twee turnsters van WIK op de evenwichtsbalk, met rechts twee meisjes van SHF, bij het inturnen van de categorie instap/pupil. Een groep van Spido Oud-Vosse- meer en twee van WIK Sint-An- naland gaan door naar de finale van de verenigingswedstrijd voor teams. De turnsters plaatsten zich zaterdag tijdens een wedstrijd voor het rayon Tholen/Bergen op Zoom. In de Wellevaete te Sint- Annaland kwamen zo'n 125 meis jes in actie. Wedstrijdleider Peter Moerland was tevreden over de opkomst: „Vorig jaar deed maar de helft van dat aantal mee." Van de Thoolse verenigingen was WIK met vijf groepen present, SHF uit Scherpenisse en Spido elk met twee. In de categorie instap/pupil los 7 werd WIK eerste met 128,6 pun ten, Spido was hier derde met 117 punten. De tweede finaleplaats voor WIK was in de categorie pu pil los 6, waar de Sint-Annalandse turnsters afgetekend eerste wer den met 120 punten. De Spidog- roep die tot de finale doordrong. was de enige ploeg in de categorie junior/senior los 5. Het totaal van de beste vier turnsters was hier 112.3 punten. Uitschieters waren de 9 en de 8,5 voor respectievelijk My ra v.d. Plas en Juliëne Plompen op de mat. De Thoolse resultaten in de andere categorieën waren als volgt. Jeugd/junior/senior los 4: 5. SHF 110,1 p; 6. W IK 79,9 p. Instap/pu pil los 8: 2. SHF 120,25 p; 4. WIK 109.4 p. Pupil/jeugd los 5: 3. WIK 125,4 p. Verder deden turnsters mee van UDI uit Bergen op Zoom, Sint Martinus uit Halsteren en Delta Sport uit Zierikzee. De on derdelen die geturnd werden, wa ren sprong, brug, balk en vloer. De finale is op 15 mei in Kapelle. Op 27 maart is er opnieuw een turnwedstrijd in Tholen. Dan ko men 328 turnsters in actie in Meulvliet, tijdens de individuele plaatsingswedstrijd van de rayons Bevelanden en Tholen. In het Belgische Kemzeke was Tim Dees uit Tholen zondag één van de 48 nieuwe lingen in de afwachtingskoers bij de Om loop van het Waasland. Er stond een harde wind en het duurde een aantal kilometers voor de koers op gang kwam. Op twaalf kilometer van het einde sprongen twee Belgen weg. Dees sprong daar. met twee landgenoten in het wiel. achteraan. De sa menwerking tussen de vijf renners was niet optimaal, maar wel genoeg om uit de greep van het peloton te blijven. Een eind sprint moest de beslissing brengen en daarin reed Dees naar de vierde plaats. De Nederlandse winnaar werd door Belgi sche supporters beticht van het rijden met een te groot verzet, maar dat bleek na con trole door de jury niet het geval. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: Imevr. R. van Driel en N. Moerkerken 29 p; 2. mevr. R. Nagtegaal en R. v.d. Houten 27 p; 3. D. Schellinger en L. Soomers, én mevr. R. Burrows en mevr. A. Scherpenisse 24 p; 5. mevr. F. Schellingeren W. Scherpenisse 17 p. Meulvliet: 1. G. Bolier 33 p; 2. T. Goode 26 p; 3. J. Vroegop 25 p; 4. L. van Bale 19 p; 5. W. Schot 18 p; 6. B. Schot en L. Verschoor 14 p; 8. J. Bos 13 P- Sint-Maartensdijk: 1. mevr. T. Goode en C. van Gorsel 43 p; 2. mevr. C. van Mierlo 42 p; 3. mevr. W. Lutt en C. Breure, én mevr. A. Poot en A. Wielaard 31 p; 5. mevr. G. Verwijs en mevr. M. Dane 29 p; 6. mevr. L. Wielaard en me vr. T. Breure 19 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. L. van Poort vliet 25 p; 2. mevr. N. Minheere 22 p; 3. W. Lindhout en mevr. A. Bosters 19 p; 5. mevr. C. van Mierlo 16 p; 6. mevr. D. van Dijke 9 p. Ondanks een goed begin tegen Snel 3 verloor Emergo zaterdag met 18-7 van 'de korfballers uit Dordrecht. Tot 4-4 bleven de Tho- lenaren goed bij, maar bij de rust leidde Snel met 6-4. Na de hervat ting was er voor de rood-zwarten geen eer meer te behalen. De Dordtenaren liepen uit naar een ruime voorsprong (11-5) en won nen uiteindelijk met 18-7. Tóch was het van Thoolse kant een rede lijke wedstrijd, aldus de woord voerder van Emergo. Voor zijn team scoorden Marchel de Frel (3x), Jaco van Heemskerk (2x), Marco v.d. Hoek en Justine We- ijenberg. De C-jeugd van Emergo klopte Spring field met 2-4. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en zo ontstond er in Hoeven een spannende wedstrijd. Bij de rust leidde Emergo met 1-2 en die score was bij het laatste eindsignaal verdubbeld. Gisela v.d. Ree (2x), Chantal Bentvelsen en Pascal Farla waren trefzeker voor de rood-zwarten. Komende zaterdag staat slechts één in haalwedstrijd op het programma. Emergo 2 speelt om 13.05 uur in Meul vliet tegen Good Luck 3. Dat staat in de ontwerp welstands nota van de gemeente Tholen die donderdag 1 april wordt besproken tijdens een inspraakavond in Meul vliet in Tholen. De gemeenteraad moet voor 1 juli de nota vaststellen. Daarin wordt concreet aangegeven waaraan bepaalde bouwwerken moeten voldoen. De nota is het ver haal achter het welstandsadvies. Met de bepalingen en voorschriften in de hand kan straks een duidelijk antwoord worden gegeven waarom iets wel en waarom iets niet kan. Ofwel een sturingsmodel voor de ruimtelijke kwaliteit, zoals wethou der W.C. van Kempen het uitdrukte tijdens de informatieve bijeenkomst van de commissie gemeentelijke ontwikkeling. „Welstand moet af van het beeld dat het een achterkamertjesgedoe is. Dat het ondoorzichtig is en schim mig, zei architect R. de Nooyer die de ontwerp-nota toelichtte. Elke ge meente moet op I juli een bouwaan vraag kunnen toetsen aan beleidsre gels die in welstandsnota staan. Met heldere criteria kunnen alle plannen worden getoetst. Ook wordt beoogd de ingediende plannen te verbete ren. Dat kan volgens De Nooyer omdat de aanvrager vantevoren re kening kan houden met de uitgangs punten en voorschriften in de nota. Uiteindelijk is het doel om de 'da gelijkse leefomgeving te behouden en te verbeteren.' De bouwaanvra- gen worden door de welstandscom missie (de gemandateerde architect H.J. Groenewegen) die elke twee weken zitting houdt in Sint-Maar tensdijk bekeken. Bij twijfel of bij grote projecten (dorsphuis-nieuwe stijl Oud-Vossemeer, zorgcentrum de Schutse in Sint-Annaland), wordt de aanvraag bekeken door de grote commissie waar meerdere ar chitecten zitting in hebben. Bij het plan is onder meer gebruik gemaakt van de toekomstvisie Tho len, het raamwerk dat door de stich ting Dorp, Stad en Land (de huidige welstandscommissie) is voorgelegd en van de kennis van de ambtenaren J. Fase en M. Jongenelen. De crite ria voor de redelijke eisen van wel stand verschillen. Er wordt onder scheid gemaakt in vier soorten: algemene, gebiedsgerichte (histo risch dorpsgebied, bedrijventerrein. natuurgebied) criteria aan bijzonde re bouwwerken (voor de panden die op de monumentenlijst staan) en sneltoetscriteria voor kleine bouw plannen (serres en dakkapellen). Er komt een zware toetsing voor bijvoorbeeld historische dorpsge- bieden, zoals de Voorstraat in Sint- Annaland en Sint-Philipsland. Alle adviezen moeten naar de grote com missie ter beoordeling. Daarnaast komt er een reguliere toetsing voor bouwaanvragen rond onder meer hoofdontsluitingswegen, dorps- en stadsranden en waardevolle woon buurten. Een lichte toetsing is er voor gebieden die 'niet of nauwe lijks invloed uitoefenen op het sil houet of de beleving van de omge ving.' In de welstandsvrije gebieden worden bouwaanvragen niet ge toetst, bijvoorbeeld zuiveringsin stallaties. Opvallend is het dat er vele soorten gebiedstypes worden aangewezen. Een lappendeken aan kleurtjes op de kaart van Tholen. Voor alle types gelden andere criteria. Er worden historisch gegroeide gebiedtypes aangewezen (het centrum van alle dorpen, behoudens Tholen en Sint- Maartensdijk die een beschermde status hebben), maar ook histori sche bebouwingslinten (alle uitvals wegen in Oud-Vossemeer bijvoor beeld, maar ook de Poststraat en Kerkstraat in Stavenisse). Onder historisch stedelijke bebou wing vallen Tholen en Sint-Maar tensdijk. Onder gemengde bebou wing het gebied rondom streek museum De Meestoof in Sint-Anna land. Dijkbebouwing (Molendijk Sint-Annaland, tussen Molendijk en Sportlaan in Sint-Maartensdijk en langs de Molendijk en Stoofdijk in Stavenisse). Er worden ook parkachtige gebieds types aangewezen, zoals de Lange- weg in Scherpenisse en de wijk tus sen Molensingel en Jonkheer van Vredenburchlaan in Tholen. De uit breiding in de vorige eeuw in tradi tionele blokverkaveling met rijtjes huizen is ook zo'n gebiedstype. Behalve in Anna Jacohapolder ko men die in alle woonkernen voor. De Sluis bestaat er helemaal uit. De Frank van Borselenstraat in Sint-Maartensdijk is een voorbeeld van volkswoningbouw in een traditionele blokverkaveling met rijtjeshuizen.. Dan is er de individuele woning bouw, de vrije sector (onder meer woonwijk Steintjeskreek in Anna Jacobapolder, Burgemeet in Poort vliet, Boswei in Stavenisse). Maar ook alle bedrijventerreinen zijn in kaart gebracht, de perifere detailhandel in Poortvliet en Tho len. Daar gelden lichte criteria voor. Maar G. Boelhouwers-Stigter (VVD) vond de hedrijventerreinen over het algemeen erg lelijk. Ze noemde 'de witte schimmel' bij Oud-Vossemeer en vroeg zich af of daar geen windsingel omheen gezet kan worden. De Nooyer verwees in dit verband naar de toekomstvisie. „De crux is dat sommige gebieden niet goed zijn ingepast." Zo was het volgens hem ook beter geweest wanneer de garage van Niemants- verdriet in Poortvliet niet bij de in gang van het dorp was verrezen maar bij de meubelboulevard 'aan de achterkant van het dorp.' Verder wees hij erop dat er naar de bestem ming van het gebied wordt gekeken. „Een al te strenge welstandstoets zal niet productief werken." Groene gebieden (Luijsterlaan in Sint-Philipsland) en alle sportcom plexen. Boerenerven in het agra risch buitengebied (met Nooit ge dacht aan de Anna Vosdijkseweg in Sint-Annaland als voorbeeld). Na tuurgebieden, waaronder de Zuid- weihoek in Poortvliet en het gebied langs de Gemaalweg in Tholen. Re creatieparken en vakantiewoningen. Hoogbouwaccenten (nog te bouwen Vijfhoek in Tholen), instituten (zorgcentrum Ten Anker, scholen complex bij de watertoren in Scher penisse) en woongebieden met een beeldkwaliteitsplan. Onder de bijzondere bouwwerken horen veel monumenten (kerken, molens voormalige gemeentehui zen, het stoomgemaal in Poortvliet). Maar ook de nieuwe kerk van de Gereformeerde Gemeente in Tho len, de watertoren in Sint-Philips land en het gemaal De Noord in Sint-Maartensdijk. G.J. Hoek (VVD) verbaasde zich over het be noemen van het gemaal. „Daar staan pompen in. Dat hoeft toch niet aangewezen te worden?" Volgens secretaris J.H.A. Roelofs van de welstandscommissie zal er niet veel mee gebeuren. Maar hij wees erop dat het ook mis kan gaan als zo'n gebouw geen dienst meer doet en het door de nieuwe bewoner knal rood wordt geverfd terwijl het in een duingebied staat. „Als je het nu beschrijft zal het meevallen." Volgens Hoek moet er een stuk aan gebouwd kunnen worden als er meer pompen bij moeten. De Nooy er wees naar het gemaal in Tholen. Ook dat staat op de lijst van bijzon dere gebouwen. „Een mooi gebouw. We willen wel invloed uitoefenen als daar iets aan verbouwd wordt." Bij de openbare commissie waren overigens geen burgers aanwezig, ook geen Thoolse architecten of bouwkundig tekenaars. Raadslid Chr. Koopman (SGP) vroeg of er geen overleg met deze groep ge pleegd wordt. Hij betreurde het dat er geen belangstellenden de avond bijwoonden. Het ontwerp ligt vanaf 25 maart tot 21 april ter inzage. Na de inspraak op 1 april buigt de com missie zich er over op 19 april en op 21 juni zodat de raad op donderdag 1 juli een finaal besluit kan nemen. Tafeltennis Smash blijft in de hoofdklasse, met nog drie wedstrijden te gaan, net boven de degradatielijn. De Sint- Annalanders verloren vrijdag met 9-1 van koploper 't Zand, maar de gradatiekandidaat Back Hands verloor eveneens ruim. Ook Smash 4 is nog niet veilig, terwijl het vijf de team en het derde jeugdteam volop in de race zijn voor de titel. In Middelburg had Smash de op dracht om de veel te sterke koploper één of twee puntjes af te snoepen, 't Zand is een maat te groot voor de hoofdklasse en wint wekelijks met grote uitslagen. Het heeft met Weg man en Bomhof ook twee ex-eredivi- siespelers in de gelederen. De Sint- Annalanders kwamen vrijdagavond met 4-0 achter, alvorens ze het eerste punt scoorden. Het bleef bij die ene overwinning van Christian van 't Hof, hoewel ook Gabriël Gunter dicht bij een zege was. Smash heeft drie punten meer dan Back Hands uit Sint-Willebrord, maar heeft nog een zwaarder programma voor de boeg dan de Brabanders. Smash 2 maakte zaterdag gehakt van ro de-lantaarndrager Sar 2: 10-0. Het team, waarbij dit keer Peter Bazen aan de kant bleef, staat bovenaan in de tweede klasse, maar heeft al wel méér wedstrijden ge speeld dan de concurrentie. In de vierde klasse nam ook het derde team van Smash het op tegen de hekkensluiter. De Sint- Annalanders wonnen met 9-1 van Oude- lande 2, slechts Kees van Poortvliet liet een steekje vallen. Door het 7-3 verlies tegen het lager ge klasseerde Tanaka 9 dreigt voor Smash 4 in de vijfde klasse een degradatieduel. Tim Westerlaken bleef ongeslagen en be hoedde zijn team - waarvan beide dames niet tot scoren kwamen - daardoor voor een grotere nederlaag. In de zevende klas se blijft het spannend. Smash 5 is al we kenlang koploper, maar de enig overge bleven concurrent - TCS 6 uit Steenbergen - blijft goed volgen. Smash won in Vlissingen met 7-3 van Wester- zicht 3, waarbij Leen Guiljam en Anné Sturris ongeslagen bleven. Zaterdag staat in de Wellevaete de topper op het pro gramma, de Sint-Annalanders hebben een voorsprong van vierpunten. Bij de jeugd verloor het afgelopen week einde alleen het vierde team. Smash 1 blijft ondanks de 5-5 tegen Markiezaat ge deeld laatste staan. Martijn en Cindy v.d. Klooster zorgden voor de punten. Ook het tweede jeugdteam deelde, tegen Vice Ver sa, de punten. Peter Overbeeke en Jochem v.d. Klooster wonnen ieder twee partijen, Ilona Pleune één. In dezelfde poule ver loor Smash 4 kansloos van Tanaka uit Et- ten-Leur: 10-0. Smash 3 speelde in Lams- waarde de topper tegen RDT. Het werd liefst 10-0 voor de Sint-Annalanders, waardoor de titel binnen handbereik is. Programma: Smash-Sar 2, Arnemuiden 3-Smash 2 (19/3), Smash 3-Scaldina 2, Tanaka 10-Smash 4 (19/3), Smash 5-TCS 6; Smash jeugd 1-STV, Back Hands- Smash 2, Smash 3-Hotak, Wanzl/Bel- crum-Smash 4. De thuiswedstrijden be ginnen om twee uur in de Wellevaete. Reserve eerste klasse De tweede keus van WHS speelde voor de derde keer op rij gelijk. In Zevenber gen werd het 2-2 tegen Seolto 2, dat drie punten meer heeft dan de Sint-Annalan ders. Het is duidelijk dat WHS steeds beter mee kan in deze zware klasse. Het elftal staat negende en moet komende zaterdag in de strijd om behoud winnen van hekkensluiter Yerseke. Tegen Seolto begonnen de groen-witten met de 16-jarige André Wessels als laat ste man omdat Johan v.d. Repe gebles seerd was. Met de wind in de rug kregen de Tholenaren enkele goede kansen. Een schot van Sander Westdorp kwam op de doellat. Vóór de rust wisten de Braban ders de leiding te nemen. In de tweede helft verving Jack Rijnberg de licht ge blesseerde Dennis Oostdijk. Na een kwartier kopte Sander Westdorp op aan geven van Lennert v.d. Reest de gelijk maker in. De groen-witten bleven aan vallen en uit een identieke situatie bracht Westdorp zijn team met het hoofd op voorsprong. Maar tien minuten voor het einde trok Seolto de stand gelijk. Reserve tweede klasse Noad 2 schoof door de 2-0 winst op hek kensluiter WC 2 twee plaatsen op en staat nu vierde in de rangschikking. Het elftal houdt daardoor uitzicht op de na- competitie. Maar het was een slappe ver toning in Sint-Philipsland. Doordat WC weinig vertrouwen uit straalde, moest de thuisclub - die over slechts twaalf man beschikte - het spel maken. Die kreeg het eerste half uur dan ook meerdere doelkansen via Patrick Kot en John van Dijke. Noad kwam op voorsprong door een treffer van Sven Buys, die bediend werd door Kees-Jan Verstrate nadat deze twee tegenstanders had uitgespeeld. Vrije trappen van Sietse Geluk en John van Dijke verdwenen net naast het Halsterse doel. Na de rast was de wedstrijd nog matter. WC drong iets aan, maar de Noad-verdediging - de eni ge linie die deze middag een voldoende scoorde - gaf geen krimp. De Sint-Phi- lipslanders buitten niet uit dat ze de be tere ploeg waren, maar leden veel bal verlies. Jaap van Oudenaarde was nog gevaarlijk met een kopbal, maar het werd niet afgemaakt. Ook een vrije trap op vijf meter van het doel werd ver- pratst. Uit de rebound redde WC een inzet van Michiel v.d. Est op de doellijn. Kevin Overbeeke kwam in de ploeg voor Patrick Kot. Doelman Ligtendag maakte de enige doelkans onschadelijk die de Halsternaren kregen. Vlak voor tijd kwam Noad op 2-0. Verstrate speel de in de diepte Ronald den Braber aan. Deze liep er een verdediger uit en pas seerde de doelman met een dubbele schaar, waarna hij zijn eerste seizoen treffer liet aantekenen. Reserve derde klasse Een zwaar gehavend Smerdiek 2 - met zes spelers van het vierde elftal in de ge lederen en Wim Vroegop als gelegen heidsdoelman - verloor met 9-1 van Ko gelvangers 3. De ploeg uit Willemstad kwam door die winst op gelijke hoogte met de blauw-zwarten. De eerste helft was van Smerdiekkant niet eens zo slecht. Ondanks dat de thuisclub, onder andere door een in de ogen van Smer diek foute beslissing van de arbiter, op 2-0 wist te komen, waren de meeste kan sen voor de blauw-zwarten. Richard de Jong en Bram v.d. Male faalden echter. En Ramon Bijl werkte het leer welis waar over de doellijn, maar de arbiter had hands geconstateerd en keurde de treffer af. Na de rust wisselde voorstop per Jan-Kees v.d. Hoek voor Jan van Haaften. Smerdiek kwam fel uit de start blokken en zette Kogelvangers onder druk. Het zag er naar uit dat de achter stand nog goed te maken viel, maar niets bleek minder waar. Uit een counter ver grootte de thuisclub de marge en besliste daarmee de partij. Het spel van Smer diek stortte in en na collectief blunderen van de defensie verscheen de 4-0 op het scorebord. Weliswaar deed Smerdiek hierna iets terug, maar na de kopbal van Mark Dawson uit een voorzet van Gert- Jan Snip was het aan de andere kant ook weer meteen raak (5-1). De Brabanders liepen hierna uit naar 9-1 en de neder laag had nog ruimer kunnen uitvallen als Wim Vroegop niet een aantal goede red dingen had verricht. Reserve vierde klasse Koploper SPS 2 wist ook tegen de reser ves van Stavenisse zonder puntverlies te blijven. Het werd 7-0 voor de rood-wit- ten, die een stug verdedigende tegen stander troffen. Stavenisse hoopte via uitvallen doelman Alexander van As te kunnen verschalken, maar zover liet de thuisclub het niet komen. Na dertien mi nuten werd de score geopend. Berrie Hage schoot een doorgekopte bal van Peter Noordijke tegen de lat, waarop Maarten Joppe de terugspringende bal alsnog in het doel schoot. De treffer bracht echter niet de rast die SPS nodig had, de ploeg wist de verdediging van de bezoekers niet echt in gevaar te bren gen. Maar vijf minuten voor de rust draaide René van Vossen in het zestien metergebied vier verdedigers dol en verschalkte toen de doelman met een lob. Even later werd het zelfs nog 3-0, Berrie Hage schoot een vrije trap langs de muur en de bal hobbelde het doel in. In de tweede helft eenzelfde spelbeeld. SPS zette de bezoekers vast en probeer de het net te vinden. Daarbij was een glansrol weggelegd voor invaller Joey van Akkeren, die drie keer wist te sco ren. De eerste was uit een vrije trap van Dick Uijl op vijf meter van het doel na dat de Stavenisse-keeper een terug- Speelbal had opgepakt. Van Akkerens tweede was een bal die door Maarten Joppe tegen de lat werd geschoten en te rugkaatste. Bij deze 5-0 stand was het de beurt aan Corné v.d. Male, die regel matig veel vrijheid kreeg. Hij kreeg de bal terug van Peter Noordijke en schoot deze achter de keeper. Maar de treffer werd afgekeurd wegens buitenspel, ter wijl er ter hoogte van de tweede paal nog een Stavenissenaar stond. De zesde kwam nu op naam van Sjaak Quist, die na een rush vanaf de middenlijn de bal langs de doelman schoot. In de bles suretijd weerde de Stavenisse-goalie de bal af uit een voorzet van Quist. Het leer viel voor de voeten van Wirri de Groen, die - met de rag naar het doel staand - uit drie teamgenoten Van Akkeren koos om het af te maken. In de derby tegen SPS 3 trok Tholense Boys 4 - dat lager staat in de rangschik king - aan het langste eind: 2-0. SPS had moeite om kansen te creëren en gaf veel ruimte weg. Stefan Zoeteweij opende de score. Hij rukte vanaf de middenlijn on gehinderd op, kon het zestienmeterge bied ingaan en schoof de bal via de vin gertoppen van SPS-doelman Johan Ligtendag in de hoek. Tholen buitte in de eerste helft het overwicht uit dat het had. Jaap de Vos ging door op rechts, gaf voor op Vincent van Westen en die raakte de bal net hard genoeg om de 2-0 te scoren. SPS bracht voor de tweede helft enkele ervaren spelers in het veld. Dat leverde meer kansen op, maar geen doelpunten dankzij goed werk van laatste man Leen den de Graaff en gelegenheidskeeper Erik Nieuwkoop. Tholen had de stand moeten uitbreiden, want doordat SPS de aanval zocht vielen er gaten in de verde diging. Maar onder meer Vincent van Westen benutte de kansen niet die hij daartoe kreeg. Zo gingen de punten naar Tholen en moest SPS na twaalf wedstrij den weer eens een nederlaag incasseren. De vijfde keus van Tholense Boys kwam tegen hekkensluiter WC 3 met 2-0 en vervolgens met 3-1 achter te staan. Maar met tien minuten op de klok wisten de geel-zwarten op 3-3 te komen en daar door sleepten ze nog een punt in de wacht. VVC begon sterk en doelman Jan v.d. Vlies kon niet voorkomen dat de snelle spitsen tot twee keer toe scoorden. Uit een strakke pass van Peter Broeders zorgde Marco v.d. Wielen voor de aan sluitingstreffer (2-1). Hoewel Jan Min heere uil vrije trappen kansen kreeg om te scoren, lukte dat niet. Na de rast kwa men de Halstemaren op 3-1waarna Van der Wielen de achterstand opnieuw ver kleinde. De gelijkmaker kwam op naam van Sharif, die door Van der Wielen werd aangespeeld nadat deze de bal kreeg van Colin Harmsen. Met nog vijf minuten op de klok bleef een speler na een ongeluk kige botsing geblesseerd op het veld lig gen. De scheidsrechter besloot voortijdig af te blazen. Maar hoewel het zich ern stig liet aanzien, kon de betreffende spe ler op eigen houtje naar de huisartsen post.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17