Onnodig verlies SPS tegen subtopper ZPR Hattrick Kees van Putte beslist derby Geen kampioenschap Tholense Boys Noad '67 is blij met gelijkspel in Axel Volle ziekenboeg en geen punten Vosmeer Groen licht voor nieuwe structuur voetbalfederatie Sensationeel einde aan de Pilootweg in Stavenisse WHS in Halsteren op de valreep naast WC '68 ZLM MOTORVERZEKERING? Ruime winst met matig spel Donderdag 18 maart 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Penalty Arrogant verdedigen Tholense Boys kan zich gaan richten op de nacompe- titie. Na het 0-1 verlies tegen lijstaanvoerder Olym- pia'60 bedraagt de kloof met de ploeg-uit Dongen ne gen punten en is het kampioenschap een utopie. WHS mocht niet klagen in Halsteren. Pas in de laatste mi nuten sleepten de Setallanders bij WC een 2-2 ge lijkspel uit het vuur. Door de remise blijven de groen- witten nog volop verwikkeld in de degradatiestrijd. WHS blij met punt Lege handen ipnwtiiflmug! Voetbal programma Zaterdag 20 maart uur Nieuwdorp-Noad(Wagenaar) 15.00 Thol. Boys-Rust Roest(Daems) 15.00 FSV-WHS(dGraaff) 14.30 SPS-Duiveland(vBelzen) 14.30 ZPR-Smerdiek(Penning) 14.30 Chrislandia-Stavenisse(Vink) 14.30 Smerdiek da.-WIK(beker) 14.30 Thol.Boys da.-Gastel 12.30 WHS 2-Yerseke 2(Klop) 14.30 Noad 2-Gunners 2(vOosten) 15.00 Thol.Boys 2-FSV 2(Timmer) 12.30 Krabbendijke 2-Noad 3(Franssen) 14.30 Rood Wit 7-Smerdiek 2(dVrieze) 14.30 Colijnspl.B.3-Thol.Boys 3 13.30 Kruiningen 3-Stavenisse 2 14.30 WHS 3-SPS 3 14.30 Thol.Boys 4-DVO 3(Weeda) 14.30 Thol.Boys 5-Chrislandia 2 16.15 Vosmeer 4-Yerseke 6 14.30 Bruse B.5-Smerdiek 4 14.30 Dinteloord 3-Noad 4 16.15 Zondag 21 maart uur Nw.Borgvliet-Vosmeer(Cleton) 14.30 Vosmeer 2-Vivoo 2 12.00 Schutters 4-Vosmeer 3 11.00 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: AZVV-Noad 2-2. Derde kl.: VVC-WHS 2-2, Thol.Boys- Oly mpia 0-1 Vierde kl.: Stavenisse-Smerdiek 3-2, SPS-ZPR 2-4. Vijfde kl.: Vosmeer-Lewedorpse Boys 0-2. Dames: Smerdiek-Tricht 7-0, Aarden- burg-Thol.Boys uitgesteld. Eerste kl. res.: Seolto 2-WHS 2 2-2. Tweede kl. res.: Noad 2-WC 2 2-0. Derde kl. res.: Noad 3-FSV 2 1-3, Ko gelvangers 3-Smerdiek 2 9-1, Thol.Boys 2-Klundert 3 1-2. Vierde kl. res.: Cortgene 1-Thol.Boys 3 3-0, SPS 2-Stavenisse 2 7-0, Thol.Boys 4-SPS 3 2-0, WC 3-Thol.Boys 5 3-3. Vijfde kl. res.: WC 5-Vosmeer 4 3-3, Unitas 12-Noad 4 3-0, Smerdiek 4-WHS 4 uitgesteld. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Roosendaal 6 0-2, Devo 3-Vosmeer 3 4-3. Jeugd: Vosmeer B-Thol.Boys B 0-7, Kloetinge-Vosmeer C 3-1, Noordhoek- Vosmeer meisjes 0-2, Vosmeer F-NVS 1-1; Bergen-Smerdiek D 5-3, Smerdiek El-Vosmeer E 0-4, Smerdiek E2-Hoe- ven 3-0, Meto-Smerdiek E3 0-4, Smer diek F1 -Roosendaal 0-2, Smerdiek F2- Moerstraten 9-4, Kaaise Boys-Smerdiek F3 1-1; Nw.Borgvliet-Noad A 3-1, Noad B-DSE 6-2, Noad C-VVC 2-1, Noad D- Nw.Borgvliet 1-1, Moc-Noad El 7-1, Steenbergen-Noad E2 1-3; Thol.Boys C- Klundert 0-10, DVO-Thol.Boys Dl 2-1, VVC-Thol.Boys El 0-2, Thol.Boys E2- Halsteren 2-1, Thol.Boys meisjes- Noordhoek 6-2, Grenswachters-Thol. Boys F1 1-7, Thol. Boys F2-Halsteren 5-1, Halsteren-Thol. Boys F3 0-3, Thol.Boys F4-Nw.Borgvliet 0-8; WHS C-Smerdiek C 2-1, WHS D-Thol. Boys D2 2-2, Steenbergen-WHS El 3-4, WHS E2-Gastel 3-2, BSC-WHS E3 2-4, WHS F1-Dinteloord 0-1, BSC-WHS F2 7-0, DVO-WHS F3 3-0; SPS B-Noord- hoek 0-3, SPS Cl-Apollo 2-3, Bergen- SPS C2 2-3, SPS E-BSC 2-1, Divo-SPS F 5-0. Trefzeker Topscorer 0 Jacco Vaders (Vosmeer) 16 0 Patrick Ketting (WHS) 14 0 Kees van Putte (Stavenisse) 11 Vosmeer-spits Jacco Vaders scoor de zondag niet, maar de concurren ten deden dat een dag eerder wél. Patrick Ketting liep twee treffers in. En Kees van Putte zelfs drie door een hattrick in de derby te gen Smerdiek. Tussen de topdrie en de rest van de lijst gaapt een gat van drie doelpunten. Bij SPS tekende Matthijs Hage voor twee treffers, zijn eerste voor de hoofd macht dit seizoen. Niels Hage van Smerdiek bracht zijn totaal op acht en hij staat nu op gelijke hoogte met WHS'er Vincent de Jonge. De Thoolse voetbalclubs hebben po sitief gereageerd op de voorstellen om te komen tot een nieuwe struc tuur van de eilandelijke voetbalfede ratie. Op de vergadering van vorige week is ook een begin gemaakt met de invulling van de werkgroepen en het nieuwe bestuur. De werkgroepen krijgen uitvoerende taken op het ge bied van Thools elftal en Tholencup, •jeugdzaken, public relations en tech nische ondersteuning. Het overkoe pelende bestuur gaat zich bezig hou den met het beleid voor de middellange en lange termijn. Een voorzitter is nog niet bekend. Volgens Ad Hommel, secretaris van de huidige federatie, is de bijeen komst met de Thoolse clubs goed verlopen. Tholense Boys en Vos meer ontbraken door verschillende omstandigheden en hebben nog geen vertegenwoordigers voor de werkgroepen of het nieuwe bestuur naar voren kunnen schuiven. Daar om wil Hommel nog niet in detail treden over de precieze invulling van de nieuwe organisatie. „We zit ten op het goede spoor, maar er zijn nog wat hiaten. Ik verwacht dat die komende maanden opgevuld gaan worden. Ik ga er vanuit dat we in ju ni volledig zijn en vanaf september daadwerkelijk aan de slag kunnen." Een helft lang mocht SPS zaterdag hopen dat het mee zou blijven doen in de derde periode. Bij rust leidde het team vah Gerard van Zalinge tegen subtopper ZPR verrassend met 2-1. Na de hervatting stelden de Bergenaren alsnog orde op zaken. Na het uiteindelijke 2-4 verlies sprak Van Zalinge van een onnodige nederlaag. „We hebben onvoldoende ge profiteerd van hun langzame verdedigingscentrum en zwakke keeper. Aan de andere kant geven we zelf de doelpunten te gemakkelijk weg. Toch hebben we met opgeheven hoofd verloren." Vierde klasse Beide ploegen hadden in de twee tot dusver gespeelde wedstrijden voor de laatste periode de volle buit gehaald. SPS toonde geen ontzag voor de gere puteerde tegenstander en kwam ver diend op voorsprong. Na een afgesla gen hoekschop sprong de bal voor de voeten van Martin Quist die twee mannetjes uitspeelde en op goal schoot, de Bergse keeper liet het leer los en Matthijs Hage stond op de goe de plek: 1-0. Die vroege achterstand prikkelde de bezoekers om er feller tegenaan te gaan. SPS moest terug en kroop door het oog van de naald toen Dennis Boer op de doellijn met de hand redde, een overtreding die door scheidsrechter Houdé uit Sint Philips- land niet werd geconstateerd. SPS ontsnapte op die manier aan een straf schop en Boer aan een rode kaart. Voor ZPR was de arbitrale beslissing reden om in het resterende deel van de wedstrijd voortdurend Houdé te bespelen, waardoor het niet echt pret tig was binnen de lijnen. Uit een hoekschop kwam de Bergse ploeg langszij. Peter van der Male liet zich door zijn directe tegenstander wat al te makkelijk in de luren leggen en het stond 1 -1Op slag van rast nam SPS andermaal de leiding. Na een comer van Martin Quist scoorde Matthijs Hage zijn tweede treffer van de mid dag: 2-1. In de 58e minuut trok ZPR de stand weer gelijk. Balverlies van Martin Quist leidde een snelle Brabantse aan val in, waarbij uiteindelijk ook keeper Niels Lisseveld niet vrijuit ging: 2-2. De aanvankelijk vanwege studiever plichtingen afwezige Wiljan Lis seveld was inmiddels in het veld ge komen voor Arno Antonisse. Na ruim een uur kwam ZPR voor het eerst op voorsprong, dankzij een rake vrije trap die buiten bereik van Lisseveld in de kruising verdween: 2-3. Aan de vrije schop lag slordig ingrijpen van Peter van der Male ten grondslag. Het verzet van SPS was gebroken, zeker toen de geblesseerde routiniers Erwin Feijtel en Johan Scheermeijer moes ten worden gewisseld. Invaller Hil- bert van Akkeren ging achter de spits voetballen en Leo Vroegop maakte eveneens zijn opwachting. Een kwar tier voor het einde was Vroegop zo ongelukkig om een scherpe voorzet van ZPR in het eigen doel te lopen: 2- 4. Kort daarop miste Jaco Jansen in vrije positie een uitgelezen kans om voor een hete slotfase te zorgen. Mat thijs Hage claimde nog tevergeefs een strafschop toen hij van achteren werd neergelegd. In de commotie die volg de kreeg leider Henk Zegers van SPS nog een rode kaart omdat hij Houdé demonstratief zijn bril had aangebo den. Komende zaterdag treft SPS koploper Duiveland. Hoewel Smerdiek dames met 7-0 won van Tricht, kreeg het publiek volgens leider Wim Scherpenisse geen aantrekkelijke wedstrijd voor geschoteld. „Het was niet best, met veel balverlies en te weinig bewe gen." Tricht, dat de eerdere ontmoe ting nog won, had te weinig kwaliteit om het de thuisclub lastig te maken. Er zijn enkele spelers opgestapt en zodoende zit het elftal nu in de hoek waar de klappen vallen. Fout uitverdedigen van de keeper bracht Smerdiek na zeven minuten spelen op voorsprong. De bal kwam bij Anne Hage in de voeten en zij faalde niet. Een paar minuten later schoot Irma Hage uit een aanval met Lenny Stoutjesdijk de bal in de han den van de keeper. Smerdiek had weinig ruimte nodig om te scoren. Claudia de Frel ging door op een dieptebal van Tina Dujakovic en zorgde voor de 2-0. Tricht kon er weinig tegenover stellen en tot aan de rust viel er weinig opwindends te be leven. In de tweede helft liet Smerdiek iets beter voetbal zien, maar zeker niet van het niveau dat een elftal in de top van de tweede klasse betaamt. Tóch vonden de blauw-zwarten vijf keer het net. Eerst mislukte het Dujakovic te scoren uit een actie met Anne Ha ge. Na vier minuten kopte Josca Jan sen de bal binnen uit een hoekschop van Lenny Stoutjesdijk. Even later zorgde Jansen voor 4-0 op aangeven van Anne Hage. Smerdiek ging door en Lenny Stoutjesdijk speelde enkele tegenstanders uit en deponeerde de bal hoog in het doel. Daarna kreeg Petra Klippel op links vrije doorgang, ze gaf de bal voor en de opspringen de Jane Lazerom kopte in: 6-0. Vlak voor tijd kwam er nog een zevende treffer bij. Josca Jansen zette met een steekpass Lenny Stoutjesdijk vrij voor het doel en deze deponeerde de bal met een schuiver langs de keeper. Door de winst blijft Smerdiek lijst aanvoerder. Een speler van Stavenisse probeert een Smerdiek-aanvaller te verhinderen de gang naar het doel te maken. Voor de rust lieten de blauw zwarten zich niet stoppen, maar in de tweede helft troefde de thuisclub hen af. In de streekduels met Smerdiek haalt Stavenisse altijd het beste in zich zelf naar boven. Zelden gebeurde dat op een zo sensationele wijze als afgelopen zaterdag aan de Pilootweg. Na een 0-2 achterstand bij rust leek er weinig eer meer te behalen voor de thuisclub. De werkelijkheid was anders. Dankzij een zuivere hattrick van aanvalsleider Kees van Putte trok Stavenisse alsnog aan het langste eind: 3-2. Vierde klasse Van Putte, eerder dit seizoen tegen Vrederust ook al goed voor drie goals in één wedstrijd, was na afloop het middelpunt van het feestje dat Stave nisse na de miraculeuze ontsnapping op touw zette. De matchwinnaar glunderde. „We zijn vaker van een achterstand teruggekomen, maar zel den was het zo mooi als vandaag. Dit is een bewijs dat je op wilskracht ver kunt komen." In het eerste halfuur van de derby werd het met een handvol invallers spelende Stavenisse door de bezoe kers nog van het kastje naar de muur gestuurd. De ploeg van Dick Soomers mist al langere tijd steunpilaren als Martin Potappel, Jeremy Gierman, Marco Klippel en Martin Neele. In de aanloop naar de confrontatie met Smerdiek haakte ook topschutter Adrie Smits vanwege droeve familie omstandigheden af. Door alle absen ties bij de thuisclub leek er sprake van een ongelijke krachtmeting. Smer diek, met veertiger Martin Lindhout tussen de palen als tijdelijke oplossing voor het keepersprobleem, domineer de van meet af aan. De eerste kans was voor Erik van Haaften die de bal na een hoekschop plotseling voor de voeten kreeg. De inzet van de ver weggezakte Smerdiekse middenvel der ging over de lat. In de 8e minuut namen de bezoekers op eenvoudige wijze de leiding. De naar de rechter vleugel uitgeweken spelverdeler Daan de Viet gaf een voorzet op maat die bij de tweede paal door Niels Ha ge werd ingekopt: 0-1. Halverwege het eerste deel schoot Hage bij de vol gende mogelijkheid juist voorlangs. In het eerste halfuur liet Smerdiek voetbal zien, zoals trainer Pim Potap pel het graag wil hebben. Jonge spe lers als Jelle Rinses, Daan de Viet en Richard Wielaard trokken de aan dacht met zelfbewust en technisch verzorgd spel. Ook tactisch klopte het volgens Potappel allemaal in die ope ningsfase. „We gaven snel druk op de verdediging van Stavenisse. Op die manier haal je hun lange bal eruit en krijgen ze het moeilijk in de opbouw. Door een gebrekkige wedstrijdinstel ling geven we de wedstrijd vervol gens uit handen." Een prachtige solo van routinier Paul Oosdijk was de eerste waarschuwing dat Stavenisse zich niet zo maar ge wonnen zou geven. Oosdijk speelde in zijn voorlopig laatste optreden (de rode kaart in Brouwershaven heeft hem vier wedstrijden schorsing opge leverd) Wielaard door de benen en kwam vrij voor keeper Lindhout. Tot ontzetting van Stavenisse schoot de begaafde middenvelder van de rood gelen de bal in het polderland. Tot aan de rust gebeurde er ineens van alles, met kansen over en weer. Jelle Rin ses, zo snel in de pikorde bij Smer diek gestegen dat hij ook de vrije trap pen voor zijn rekening neemt, krulde de bal op de kruising van paal en lat. Bij de volgende aanval legde Rinses van de zijkant de bal precies in de loop van de instormende Niels Hage, die op het beslissende moment door Erik de Rooij werd weggeduwd. Pe nalty, oordeelde scheidsrechter Prins die er bovenop stond. De elfmetertrap van Erik van Haaften werd door keeper Marco Dorst fraai uit de lin kerbenedenhoek getikt. Die misser gaf Stavenisse nog meer het idee dat de opponent uit de Smalstad te pak ken was. Een vrije trap van Nico Nooij werd over de lat gewerkt door de alert reagerende Lindhout en de vanwege alle personele problemen opgeroepen Gerrie Dorst kreeg van dichtbij een goede mogelijkheid na slecht uitverdedigen bij Smerdiek. Vijf minuten voor het rustsignaal vuurde Van Putte na weer een vrije trap van Nooij op de benen van Lind hout die zijn wankelende ploeg er in het derde kwartier doorheen sleepte. In de extra tijd sloeg Smerdiek onver wacht nog een tweede maal toe en leek de partij beslist. Bij een vrije trap van William de Bie liet de thuisclub zich weer in de lucht verrassen, dit maal knikte Van Haaften binnen: 0-2. Pim Potappel noemde na afloop de gemiste strafschop als het keerpunt in de wedstrijd. „Tot dat moment had den we de wedstrijd onder controle. Ons veldspel was beter, maar na die misser kreeg Stavenisse plots weer geloof in eigen kunnen." Smerdiek werd in de tweede helft vooral afgestraft vanwege naïef en soms arrogant verdedigen. Het cen trum van de defensie, gevormd door William de Bie en Hilbert Brinkman, vormde de achilleshiel van de ploeg. De inbreng van de niet fitte Jordy Ha ge werd node gemist en op de vleu gels waren ook Leander Brinkman en Tijmen van der Kleijn zwakke scha kels. In de 50e minuut was het bijna raak, nadat Hilbert Brinkman in de fout ging. Kees van Putte bediende collega-spits Peter Eerland, maar deze schoot in riante positie over. Even la ter was het wel bingo, met weer de zelfde spelers in de hoofdrol. Ditmaal haalde Eerland de achterlijn en hoef de Van Putte de bal alleen maar in te tikken: 1-2. Met het inbrengen van Nordin Achabar voor de onzichtbare Bart Stoutjesdijk hoopte Pim Potap pel meer druk op de achterste lijn bij Stavenisse te krijgen. Ook de moege streden Gerrie Dorst ging naar de kant en werd vervangen door Niels Velt- man. Erik van Haaften had na een vlotte combinatie met Achabar voor de beslissing moeten zorgen, maar vrij voor Marco Dorst faalde het ta lent van weleer opnieuw hopeloos. Ook het inbrengen van Jordy Hage voor de dolende Hilbert Brinkman zorgde niet voor rust in de blauw zwarte defensie. Dick Soomers haal de Erik de Rooij naar de kant voor de offensief sterkere Martin Moerland en Stavenisse ging in het laatste kwartier nadrukkelijk op zoek naar de verdien- zijn ploeg. „We speelden onbe- Derde klasse Teleurgesteld zocht Tholense Boys na de wedstrijd van de waarheid tegen Olympia de kleedkamer op. Iedereen in het Thoolse kamp wist dat er meer in had gezeten. De thuisclub had in de titanenstrijd voortdurend een veldoverwicht en kreeg ook de nodige kansen. Het vizier bij de geelzwarten stond echter dit maal niet op scherp. Daardoor riep Tholense Boys volgens trai ner Romeo van Aerde de neder laag over zich af. „We hadden voor de goal iets slimmer moe ten zijn." Met Jaben Kortland als diepste spits en de beweeglijke Reinier de Groen daarachter probeerde Van Aerde het statische verdedi gingscentrum van de bezoekers in verlegenheid te brengen. De offensieve tactiek leverde na een kwartier de eerste doelrijpe kans op. Jan Groenewegen, de derde aanvaller bij de thuisclub, schoot op aangeven van De Groen in het zijnet. Een gevaarlijk schot van Groenewegen werd vervol gens door de Brabantse keeper over de lat getikt. Even later treuzelde De Groen net iets te lang bij de volgende mogelijk heid die zich aandiende. Ook werd een doelpunt van Groen wegen nog afgekeurd wegens buitenspel. Niels Hopmans pro duceerde in riante positie slechts een armzalig rollertje. Toch was Van Aerde niet ontevreden over vangen en met bezieling.' Na de rust bleef Tholense Boys kansen missen. Ook zat het de thuisclub niet mee. Zo kopte Ja- ben Kortland bij een scrimmage op de lat. Het geroutineerde Olympia toonde aan wel over sluipschutters te beschikken. Bij een van de spaarzame uitvallen was het in de 53e minuut meteen raak. Na een counter over de lin kerflank was doelman Marius Bal kansloos: 0-1. Het scenario van de mogelijke achterstand was vooraf door Van Aerde met zijn mannen doorgesproken en onmiddellijk schoof laatste man Johan Schot door naar de voor ste linie. Ook Wim Schot werd met zijn loopvermogen inge bracht aan de rechterkant. Ron nie de Graaff moest voor hem wijken. In de slotfase kwam Francel Kousemaker nog binnen de lijnen voor de jonge De Groen. In het besef dat er ge wonnen moest worden om in de titelrace te blijven, nam de thuis club alle risico's. Olympia kreeg ruimte en kansen om het duel in het slot te gooien, maar weiger de te profiteren. Kousemaker was in de laatste minuten nog dicht bij de gelijkmaker. Zijn kopbal werd van de lijn gehaald, zodat Tholense Boys het kam pioenschap kan vergeten. Van Aerde wilde niet al te lang treu ren. „We hebben nog iets moois achter de hand. Als we dit spel kunnen doortrekken, krijgen we een leuke nacompetitie. De ver dediging staal goed en daar be gint alles mee. We geven haast geen kansen weg en creëren zelf genoeg. Ik zal de komende wed strijden af en toe wat jongens rust geven. Wel is het zaak om in ons ritme te blijven. Gelukkig zit de partij tegen WHS er nog tus sen. Dat houdt de jongens scherp. Dat is tenslotte altijd een speciale wedstrijd." WHS hield aan de uitwedstrijd tegen WC gemengde gevoelens over. Aan de ene kant was er te leurstelling, omdat de Setallan ders grote gedeelten van de wed strijd wisten te controleren en er een veldoverwicht was afge dwongen. Aan de andere kant was er opluchting. Patrick Ket ting redde in de laatste minuten nog een punt voor de Setallan ders. „Achteraf gezien moet je vooral blij zijn", aldus WHS- trainer Johan Sulkers. „Gezien het spelbeeld hadden we mis schien iets meer verdiend. Maar natuurlijk moet je in je handen knijpen als je op de valreep nog een punt pakt." De veel fluitende scheidsrechter Daems trok na een halfuur ineens alle aandacht op sportpark De Beek. Tot verbazing van heel WHS wees de arbiter naar de stip toen een Halsterse aanvaller te gen het gras ging in een duel met Leander Vroegop. Peter Scherpe nisse, in de goal verkozen boven Arné van Vossen tot het eind van de competitie, had geen verweer tegen de strafschop: 1-0. In het tot dan op en neer gaande duel trok WHS vervolgens het initia tief naar zich toe. In de 40e mi nuut werd het bijna gelijk. Egbert Moerland ontsnapte weer eens over de linkerkant en in het cen trum had Hans Leune de bal voor het intikken. Op het beslissende moment kreeg de weer in de basis teruggekeerde Leune een onbe straft zetje, waardoor de kans verloren ging. Toch ging WHS met een gelijke stand de rust in. Na een overtreding op Leune plaatste Patrick Ketting de toege kende vrije trap precies in het hoekje dat de Brabantse goalie ongedekt had gelaten: 1-1. Na een uur spelen kwam WC opnieuw op voorsprong. Leander Vroegop kopte slecht terug en de bal werd onderschept door de spits van WC. De lob eindigde in eerste instantie nog op de lat maar werd in de herkansing ach ter Scherpenisse gewerkt.: 2-1. Voor WHS het moment om er nog een schepje bovenop te doen. Matthijs Bruijnzeel vuurde van afstand op de onderkant van de lat en wie door een groenwitte bril keek, dacht dat de naar bene den stuitende bal de doellijn was gepasseerd. Na een combinatie met Ketting schoof Leon de Witte juist naast. Een kwartier voor het einde bracht Sulkers Rien den Engelsman in de ploeg voor de ditmaal op het middenveld spe lende Vincent de Jonge. Den En gelsman bleek echter niet fit en moest al snel zijn plaats afstaan aan de ook al niet kiplekkere Hans van den Ouden. Koud in het veld nam Van den Ouden een vrije trap die via Leon de Witte bij topschutter Ketting kwam. Deze bedacht zich geen moment en schoot onhoudbaar de 2-2 bin nen. Bijna trok WHS in de aller laatste minuut nog aan het langste eind. Egbert Moerland kon de bal in kansrijke positie echter niet goed aannemen, zodat het won dertje zich niet voltrok. Komende zaterdag wacht het sleutelduel te gen rode lantaarndrager FSV. Ook andere degradatiekandidaten als Kruiningen en Dongen krui sen nog het pad van de Setallan ders. Mede daarom heeft Johan Sulkers nog alle vertrouwen in een goede afloop van het seizoen. „Wel zullen we in principe elke wedstrijd voor de volle winst moeten gaan. Met geljjke spelen schieten we niet echt op." Noad-trainer Peter van Poortvliet wond er na afloop van het 2-2 gelijk spel bij AZVV geen doekjes om. „We moeten blij zijn met een punt. Winst zou een grote sprong voorwaarts zijn geweest, maar dat zat er vandaag absoluut niet in. Zeker in het begin waren we te angstig en niet fel genoeg in de duels." Tweede klasse Noad '67 reisde naar Axel in de we tenschap dat het één punt meer had dan de directe concurrent in de de gradatiestrijd. Niet verliezen was dan ook het motto in Zeeuws- Vlaanderen, ook al omdat de Flup- landers weinig goede herinneringen hadden aan eerdere confrontaties met AZVV. Al snel werd duidelijk dat de Noad-defensie deze middag niet in beste doen was. Na een kwartier opende de thuisclub de score. De buitenspelval mislukte door toedoen van de hangende Cen- ny van Splunter en AZVV kreeg vrije doorgang richting doelman Kees Lozekoot: 1-0. De Fluplandse verdedigers, de afgelopen drie wed strijden telkens goed voor het vast houden van de nul, gingen even la ter weer in de fout. Tot tweemaal toe werd een kopduel verloren en weer mocht dezelfde Zeeuws- Vlaamse aanvaller ongehinderd op Lozekoot af: 2-0. Een afgang hing in de lucht en sommige Fluplanders herinnerden zich plots de 7-0 neder laag eerder dit seizoen in het nabij gelegen Zaamslag. Zo ver kwam het niet. Na een halfuur volgde de ken tering. AZVV miste een opgelegde kans op 3-0 en uit de tegenaanval, ingeleid door Jeroen Reijngoudt en Iwan Geense, kwamen de bezoekers terug in de wedstrijd. Tussen twee verdedigers tikte Corné de Frel de 2-1 binnen. Het geloof keerde terug bij Noad, zeker toen even later Ar jan Moerland na een combinatie met De Frel de 2-2 op het bord bracht. Na rust was het vooral rommelig. De thuisclub had de wind in de rug en zocht het op de slechte grasmat in de lange bal, een strijdwijze waar Noad het moeilijk mee had. De bal maakte op de hobbelige mat soms de raarste stuiten, waardoor Bram Filius en Menno Fonteijne er nog wel eens naast zaten. Balverlies van routinier Filius zorgde voor een ha chelijk moment in het Fluplandse strafschopgebied, maar gelukkig voor Noad ging de vrije kans naast. Ook in de laatste minuut kreeg AZVV nog een prima mogelijkheid om de partij te beslissen. Ditmaal hielp het slechte veld Noad een handje, want de Zeeuws-Vlaamse aanvaller struikelde over een polle tje. Komende zaterdag speelt Noad het inhaalduel bij Nieuwdorp. Het seizoenseinde met wedstrijden te gen (sub)toppers als Terneuzense Boys, Arnemuiden en Groote Lindt liegt er niet om. Van Poortvliet: „Het programma is niet in ons voor deel. We zullen het zelf moeten doen." de gelijkmaker. Peter Eerland koos voor het schot waar meegeven op de vrijstaande Veltman meer voor de hand had gelegen. Vijf minuten voor het einde kwam Stavenisse langszij. Sander Smits, het prototype van de speler die nooit opgeeft, veroverde op inzet de bal en zette vervolgens met enkele fraaie bewegingen de Smer- diek-defensie in de wind om uiteinde lijk Van Putte de bal op een presen teerblaadje aan te bieden: 2-2. Nog was de sensatie niet compleet. Bij een wilde trap uit het achterveld in de 87e minuut werd William de Bie op snel heid geklopt door Van Putte die de uitlopende Lindhout koelbloedig pas seerde: 3-2. Soomers, die juist voor de winnende treffer nog jeugdspeler Rachid Zouhaari in het veld bracht voor Peter Eerland, was naar eigen zeggen zo gröós als een bezem. „Die 2-2 vond ik al prachtig met dit toch gebrekkige team. Op de valreep win nen met zoveel invallers is natuurlijk helemaal fantastisch. De jongens zijn er altijd in blijven geloven en zijn daarvoor beloond. Dit is voetbal op zijn mooist. Hier moeten we van ge nieten." Na afloop zochten de Stavenisse- spelers snel de buitenlucht op. In de aanpalende kleedkamer van Smerdiek bleef het lang angstwek kend stil. Geslagen en verdwaasd kwamen de bezoekers van het veld, om de deur met een ferme klap dicht te gooien. Dick Soomers kon enig leedvermaak niet onderdruk ken. „Zij zitten binnen en wij heb ben de punten binnen." Pim Potap pel was de eerste uit het Smerdiek-kamp die naar buiten kwam. De trainer uit Stavenisse stopt aan het eind van het seizoen en voor hem was het de laatste con frontatie met de club uit zijn woon plaats. Potappel had zich de afloop anders voorgesteld. „Dit was voor mij de tiende keer dat ik als trainer van diverse clubs tegen Stavenisse heb gespeeld. Alle negen voor gaande keren heb ik gewonnen. Ik had er graag een rond getal van ge maakt. Het heeft niet zo mogen zijn. Gezien de kansen zou een ge lijkspel een betere afspiegeling van de krachtsverhoudingen zijn ge weest. Maar als je zo verdedigd als wij vandaag, roep je het onheil over je af. Sommige jongens verge ten soms dat ze maar in de vierde klasse voetballen. Dan moet je vooral geen moeilijke dingen doen en simpele oplossingen zoeken. Balletjes breed door het centrum, één op één achterin spelen bij een voorsprong, dat is gewoon dom voetballen. Daarom staan we nu met lege handen. Iedereen van Smerdiek moet maar eens bij zich zelf te rade gaan hoe dit heeft kun nen gebeuren." Vijfde klasse Vosmeer leed tegen het bezoekende Lewedorpse Boys een verdiende 0-2 nederlaag. Ondanks het teleurstellen de resultaat was trainer Sjaak Istha niet ontevreden over zijn team. „De jongens toonden de goede instelling. We hebben gespeeld voor wat we waard waren. Vosmeer speelde beter dan de laatste twee wedstrijden waarin ze wel een punt pakte." In de aanloop naar het duel met de middenmoter uit Lewedorp had Ist ha met de nodige tegenslagen te maken. De toch al aanzienlijke zie kenboeg werd nog verder uitge breid. Aanvoerder Danny Istha is met een spierscheuring voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Op routinier John Vroegop kan wegens een blessure de komende tijd ook geen beroep worden gedaan. De ab sentie van de twee dragende spelers betekende dat er het nodige voetbal lende vermogen was ingeleverd. Lewedorpse Boys had beduidend meer techniek in de ploeg, maar de Vosmeer-defensie onder leiding van de teruggekeerde Ed Mastbergen gaf geen krimp. Ook de backs Mar cel en Niels Havermans weerden zich kranig. De thuisclub speelde met Jacco Vaders en Arjan Verkam man in de spits, maar beide aanval lers misten de aanvoer van Vroeg op. De beste kans voor rust was voor Jasper de Regt. Diens lob ging juist langs de voor Vosmeer ver keerde kant van de paal. Halverwe ge het tweede deel sloeg Lewedorp se Boys toe. Een schot uit de tweede lijn was keeper Michel Neele te machtig: 1-0. In de slotfase legden de bezoekers nog een vrije trap net jes in de kruising (0-2) en was het pleit beslecht. Komende zondag speelt Vosmeer tegen Nieuw Borg- vliet. De komende wedstrijden wor den volgens Istha zwaar. „De selec tie is nu zodanig smal geworden dat ik vrees voor een moeilijk einde van het seizoen." 4UL Assurantiekantoor Van e Burgemeet 25 Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 Jan P.M. Overbcekc 4* V Ten Ankerweg 72 - Tholen Tel: (0166) 602 888 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15