Twee klachten over ambtenaren Tholen Lindhout sanitair en tegels opent showroom Sint-Annaland Autobedrijf Niemantsverdriet levert DAF aan Woonboulevard Poortvliet Iferburgh Niet alles centraal inkopen 'Huisvesting voor starters en ouderen heeft voorrang' Tholen in bedrijf Zakelijke en particuliere klanten kunnen altijd op ons rekenen Zorghotel in gemeentehuis Binnenkort in ons theater Donderdag 11 maart 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Plaatselijke bedrijven Prikkeldraad Vloeren en wanden Wit is de trend Vergadercultuur Trouwe zakenpartners 'Tholen in de wachtkamer' 'Jeugdherberg in Scaldis Naturalis' Beocenter 2 radio-cd-dvd f 1Bezoek onze showroom: Reserveer tijdig uw LCD-projector voor het EK voetbal! Twee keer is er vorig jaar bij de gemeente een klacht ingediend over de handelwijze van ambtenaren. In het ene geval voelde de klager zich niet serieus genomen. En in het andere geval was iemand het er niet mee eens dat informatie was verschaft in het kader van de wet openbaar heid bestuur. Deze laatste klacht werd gedeeltelijk gegrond verklaard. In het tweede geval was het geven van de informatie niet verkeerd, want de ambtenaar is te werk gegaan volgens de wet openbaarheid be stuur en de gemeentelijke procedu res. Het betrof inlichtingen die de potentiële koper van een huis telefo nisch vroeg over mogelijke veront reiniging in de bodem. De betrokke ne kreeg te horen dat het om een potentieel verdachte locatie ging, maar dat dit niet betekende dat die ook werkelijk vervuild was (nader onderzoek zou dat moeten aanto nen). Tóch leidde het ertoe dat de bank weigerde om de koop te finan cieren. De verkopende partij deed daarop zijn beklag bij de gemeente over het doen van de mededeling. De vraag van de beller zorgde voor wat verwarring omdat het maar een gedeelte betrof van een perceel dat als verdachte locatie aangemerkt was. Toen de betreffende ambtenaar dat diezelfde dag nog ontdekte, heeft hij alle betrokkenen daarover geïnformeerd. Omdat de klager erg onbeleefd reageerde, wilde de amb tenaar niet meer met hem praten. Vervolgens verzocht de klager om alle stukken over deze zaak aan hem op te sturen. Maar toen de potentiële koper de ambtenaar meldde dat hij het perceel tóch had gekocht, oor deelde deze laatste - nadat hij tever geefs contact had gezocht met de verkoper - dat toezending van de ge vraagde stukken achterwege kon blijven. Dat bleek later niet het ge val te zijn. Op dat laatste punt is de klager in het gelijk gesteld, de amb tenaar had vasthoudender moeten nagaan of toezending nog nodig was, oordeelde het gemeentebestuur. De andere zaak had betrekking op geluidsoverlast en bedreiging. De gemeente zou na meldingen hier over niets hebben ondernomen. Maar de klager liet na om - zoals door de ambtenaar voorgesteld - de gemeente te bellen op momenten dat de geluidsoverlast zich voordeed (de bedreigingen is een zaak voor de po litie). De gemeente kón zodoende niet in actie komen en had ook geen recht om in te grijpen. Herhaalde malen gaven ambtenaren aan dat ze wilden helpen. Maar omdat daar niet op werd ingegaan, is de klacht onge grond verklaard. Beide klagers hebben van de gele genheid gebruik gemaakt hun schrif telijke klacht bij de burgemeester mondeling toe te lichten. VERVOLG VAN VOORPAGINA niet voorkomt. Bovendien moet er dan vaak binnen acht dagen betaald worden en dat gaat binnen de huidi ge werkwijze niet. „We betalen al tijd binnen dertig dagen. Verder streven we ernaar om per leveran cier het aantal facturen te beperken, waardoor de verwerkingskosten ge drukt worden." A.L. Piet (CU) kwam met een tegengestelde ma nier om geld te verdienen: zestig dagen wachten met betalen, waar door je geld langer vasthoudt wat meer rente oplevert. Zover wil de gemeente niet gaan, lieten zowel Duine als de burgemeester weten. En wat de be-talingskorting betreft, het inkoopbureau bedingt dermate scherpe prijzen dat zo'n korting dan niet meer wordt verleend, legde de heer Godeman van die organisa tie uit. CDA en ABT vroegen aandacht voor de plaatselijke ondernemers. „We dringen erop aan om hen bij onderhandse aanbestedingen niet te vergeten. Ons bereiken de laatste tijd signalen dat men zich daarover wat zorgen maakt", zei mevrouw M. Ligtendag-Quist. Volgens Nuis is er oog voor die bedrijven, maar zullen zij zich moeten realiseren dat ook op hen de marktwerking van toepassing is. In de herziene ge meentelijke nota inkoop- en aanbe stedingsbeleid is het begrip 'lokale aannemer' nader omschreven. Die ondernemer moet voortaan zijn ves tigingsplaats binnen de gemeente Tholen hebben. Dit jaar zullen in ieder geval drie trajecten openbaar aanbesteed wor den. Buijk: „Ben je tevreden met een leverancier na zo'n openbare procedure, dan zou je deze vervol gens op de lijst kunnen plaatsen voor onderhandse aanbestedingen." De commissieleden waren tevreden met zowel het resultaat van afgelo pen jaar als het beleid dat voor de toekomst wordt uitgezet. M.A.J. van der Linde (PvdA) wilde weten waarom niet alles centraal wordt in- gekocht. Nuis wees hem erop dat 2003 gezien moet worden als een aanloopjaar, waarbij veel tijd is geïnvesteerd in het omschakelen binnen de eigen organisatie. „Dit jaar moeten we uit een ander vaatje tappen." Buijk vulde aan "flat een volledige centrale inkoop niet haal baar is, want dan zou de gemeente twee fulltime inkopers in dienst moeten nemen. Onder meer via de bestuursrapportage zal de gemeen teraad tussentijds geïnformeerd worden over de vorderingen. Moet er dit jaar 420 mille bespaard wor den, voor 2005 is dat 597.000 euro en voor het jaar daarop 542.000 eu ro. „De gevolgde systematiek leert ons hoe de verschillende afdelingen begroten. We zullen daardoor met onze ramingen steeds dichter bij de werkelijkheid komen", legde Buijk uit. H. Geluk (SGP) attendeerde op de mogelijkheid om te profiteren van kredietbeperking op nota's. Volgens hoofd financiën J.M. Duine is dat beperkt, omdat bij grote orders dat Frans en José Lindhout met medewerker Johan Knuist in de showroom voor sanitair en tegels. Onder grote belangstelling is donderdagavond de showroom van Lind hout sanitair en tegels aan de Ceciliaweg in Sint-Annaland geopend. Met elf badkamer-opstellingen en tientallen tableaus met tegels hebben Frans en José Lindhout een nieuwe loot toegevoegd aan hun onderne ming. Die bestaat naast de nieuwe aanwinst uit een installatiebedrijf en doe-het-zelf zaak Multimate. De kinderen Robert, Sander en Cori- na Lindhout verrichten buiten de openingshandeling door slingers door te knippen, waarmee de aparte toegang tot de showroom werd vrij gemaakt. Ook vanuit Multimate kan men echter de badkamers bereiken en door een gropt raam bij de balie van de doe-het-zelf winkel heeft men al een riant zicht op de badkamers, toi letten en douches. De familie Lind hout heeft sinds de overname van de toenmalige Fixet van Hans en Nelly Weggemans in november 2002 al heel wat veranderd. Alles is inmid dels van plaats veranderd en in het voormalige kantoor en woning van Weggemans is de nieuwe showroom gemaakt. De nieuwe eigenaren heb ben geen moment spijt gehad van hun overname en aangebrachte wijzi gingen. „Ondanks de economische tegenwind is vorig jaar de omzet van Multimate behoorlijk gestegen en ook de eerste twee maanden van dit jaar zijn zeer goed te noemen", ver telde José Lindhout de belangstellen den bij de opening. Na de ombouw van de winkel werd begonnen met de verhuizing van het installatiebedrijf vanuit Sint-Maar tensdijk naar Sint-Annaland. „Het oude pand moest leeggemaakt wor den en dat was een behoorlijke klus. Avonden zijn we in de weer geweest en voormalig eigenaar Peter Potter haalde bij de oude spullen die we te genkwamen, vele herinneringen op. Soms moest hij zijn geheugen wel eens opfrissen, want hoe oud waren die rollen met prikkeldraad ook weer die nog vanuit de oude smidse van zijn vader naar de Nijverheidsweg verhuisd waren? Inmiddels zijn er een aantal rollen vanuit Multimate verkocht." Na de overname van de doe-het-zelf zaak en de verhuizing van het instal latiebedrijf werd de voormalige in pandige woning van de familie Weg gemans gesloopt. „Hans Weggemans hebben we vaak - zonder wat te zeg gen - er hoofdschuddend doorheen zien lopen en zijn vrouw Nelly bleef eigenlijk liever maar op haar eigen, nieuwe stekje", aldus José Lindhout. Na de bouwvakvakantie werd begon nen met de opbouw van de showroom voor sanitair en tegels, waar pas op de openingsdag zelf de laatste hand werd gelegd. Henk de Ruiter van bouwbedrijf Krijger was 2,5 maand met tegelwerk bezig. „Op het eindresultaat zijn we trots. Een mime sortering sanitair is er, naast een fraaie opstelling met vloer- en wandtegels. Op het laatste moment is dat laatste onderdeel nog met 40 vier kante meter uitgebreid, door een stukje werkplaats van het installatie bedrijf erbij te trekken. Vele mensen en bedrijven hebben hieraan meege holpen. Uren lang hebben sommigen van ons 's avonds meegewerkt en er ook wel 's nachts wakker van gele gen. Hopelijk worden ze thuis nu weer eens herkend als vader in plaats van de man die aan tafel af en toe het vlees snijdt. Onze welgemeende dank aan iedereen die geholpen heeft. Ik hoop dat Lindhout sanitair en te gels als nieuw bedrijf een rol van be tekenis vervullen in Sint-Annaland, op het eiland Tholen en omstreken", aldus José Lindhout, die vervolgens met haar man de felicitaties in ont vangst nam van leveranciers, familie leden, personeelsleden, vrienden en kennissen. De familie Lindhout heeft niet alleen aan de inrichting van de showroom aandacht besteed, maar ook aan de presentatie van het bedrijf, waarvoor een nieuw logo is ontworpen. Met bo ven de 1 in de naam een blauwe wa tergolf. Het eerste stuk van de naam is zwart, het tweede deel blauw. Beken de merken als Sphinx en Villeroy Boch zijn in de showroom te zien. De trend is wit, recht en strak, zo is duidelijk te zien. Een enkele opstel ling van pergamon (licht beige/gebro ken wit) doorbreekt het wit, maar voor de rest geen kleuren bij wasta fels, w.c„ e.d. Alleen de handdoeken en toiletartikelen die ter opfleuring bij de opstellingen staan, zijn gekleurd. Nieuw is de zogenaamde inloopdou che, vertelt Frans Lindhout. Een aflo pende vloer, een los glazen scherm, een kraan en een afvoer en je bent klaar. Maar er zijn ook diverse andere douchecabines, brede wastafels, e.d. De royale tegelafdeling voor vloeren en wanden is een splinternieuw on derdeel voor Lindhout. „Er was vraag naar, want je kunt zo alles volledig opleveren wanneer iemand een ande re badkamer of toilet wil. De installa tietechniek en het sanitair kunnen we allemaal zelf, het tegelwerk besteden we uit." Frans Lindhout hoopt dat de showroom in een behoefte voorziet. „In mei 1998 hebben we het installa tiebedrijf van Peter Potter overgeno men en we verkochten natuurlijk vol op sanitair, maar het was frustrerend dat je zelf niets kon laten zien. Die wens is vandaag in vervulling ge gaan." De nieuwe afdeling wordt geleid door Johan Knuist, die tot nu toe in de doe-het-zelf winkel Multimate werkte, maar voorheen bij installatie bedrijf Visser ervaring in het sanitair heeft opgedaan. „En ik heb er nu ook een cursus ontwerpen en tekenen voor gevolgd, zodat je de klanten goed kunt adviseren. Langzaam ben ik erin gegroeid", aldus Johan Knuist van Lindhout sanitair en tegels aan de Ceciliaweg in Sint-Annaland. VERVOLG VAN VOORPAGINA Van der Linde verdedigde Kleur be kennen als een bruikbaar instru ment. „Het raadsprogramma zit re delijk op schema." De bedreiging komt vooral van buiten, zei de Pv- dA-er. Grote boosdoeners zijn de voorgenomen afschaffing van de Zalmsnip (435.000 euro), en het wegvallen van het gebruikersdeel van de onroerendzaakbelasting. Dat kan uitlopen op een tekort van 2 mil joen in 2008. Volgens Van der Linde zit er te weinig rek in Kleur beken nen om die maatregelen het hoofd te kunnen bieden. Hoe de belastingdruk zich zal ont wikkelen is nog onzeker. Zeker is wel dat Tholen de duurste gemeente van Zeeland is, maar dat komt door het rioolrecht, zei hij. „De goed koopste gemeenten hebben forse in komsten uit toerisme en recreatie." Hij vroeg het college een deugdelijk analyse te maken van het lastenni veau. Thoolse zaken waar aan gesleuteld kunnen worden zijn volgens de Pv dA: openbare verlichting, stratenon- derhoud, duurzaam veilig en het project van de brandweer en ram penbestrijding. Vooral dat laatste kan een graatje minder. Op Tholen wordt 51 euro per inwoner uitgege ven (tegen gemiddeld 31 euro) en dat is ten opzichte van andere ge meenten veel, zo had hij uitgezocht. Ook het aantal nota's en beleids plannen zou teruggedrongen moeten worden. „Dan komt er meèr lucht voor de beleidsmedewerkers." De PvdA wil de laagste inkomens ontzien. De SGP wil niet tomen aan 'de ba sisbehoeften van onze samenle ving,' zo zei M.J. Klippel namens zijn fractie. Ook zij willen de laagste inkomens ontzien. De SGP wil de renovatie van de molens uitstellen. Maakt zich zorgen om de openbare ruimten waarvan het onderhoud hard achteruitgaat. Wethouder F.J. Goossen moet daar maar eens werk van maken, vond Klippel. Ook duurzaam veilig kan niet (langer) op de sympathie van de SGP rekenen. Het draagvlak wordt kleiner. Wel mag het woonbeleid worden ge formuleerd. Huisvesting voor star ters en ouderen heeft voorrang, vindt de SGP. Dat hoeft niet te veel inspanning te kosten. „Geen gezanik over extra mensen of iets derge lijks," zo wierp hij in ferme bewoor dingen het college voor de voeten. De nota recreatie en toerisme kan even in de lade wat Klippel betreft. De SGP ziet liever een woonzorg complex in Scherpenisse dan een zomerwoningenpark in Wulpdal. De SGP ziet niets in een gekozen burgemeester. Dat betekent ook dat er geen extra kosten gemaakt hoe ven worden voor verkiezingscam pagnes. Voor de stedenband met Ila- wa wil de SGP steun zoeken bij het bedrijfsleven nu het financieel moei lijker gaat. Over het beleidsplan brandweer wilde de SGP geen uit spraak doen. Wel over de huisves ting van basisscholen. Sint-Anna land moet volgens de SGP voorrang krijgen. Het opknappen van Haes- tinge mag van de PvdA naar 2008, de SGP deed er nog twee jaartjes bij. Bezuinigd kan er ook worden op personele zaken. En wel met 100.000 euro. De SGP is voorstander van een be lastingstijging van ten hoogste vijf procent. Sociale voorzieningen wil de fractie (net als de PvdA) ontzien bij de kaasschaafmethode die de SGP wil hanteren. Klippel zei zich te verbazen over het feit dat er op het gebied van welzijn geen knel punten zijn opgevoerd door het col lege. „Dat is onvoorstelbaar. U moet de pijn beter verdelen." Ook het CDA wil op verschillende posten bezuinigen. J.P. Bout noemde percentages van 2 tot 3. „Als we maar aan het bedrag komen." Hij opperde het idee om de gemeentelij ke molens maar te verkopen. En al leen de wettelijke taken uit te voeren voor de externe veiligheid. De uit voering van de toekomstvisie be stemming Tholen kan voor het CDA ook een tandje lager. Het ondersteu nen van de raadsgriffie met een vol ledige arbeidsplaats vond Bout over bodig. Hij had een rondje gedaan langs buurgemeenten. En daaruit was gebleken dat er niet overal een griffier in volledige dienstverband werkte, maar voor de helft. Waarbij het werk soms de andere helft dóór een ambtenaar werd ingevuld. Hij haalde daarmee de woede van de griffier A. van de Sande op zijn hals wiens ogen vuur spuwden. De grif fier had al eerder van Van den Don ker te horen gekregen dat de onder steuning wel achterwege kon blijven. De CU wil een halve ar beidsplaats toekennen. De CU zei geen lastenverzwaring te willen. Hoogstens vijf procent. Dat kan alleen als de Zalmsnip blijft, zei P. van Belzen. De CU ziet er ook wat in om het aantal ambtenaren te verminderen. Ook het ziekteverzuim zou teruggedrongen moeten worden. De ChristenUnie zet vraagtekens bij de vergadercultuur en vroeg zich af of plannen niet sneller kunnen wor den uitgevoerd. Al met al zou hier 250.000 euro te besparen zijn. Be zuinigd kan er ook op bestuurlijke vernieuwing, en wel met 50 mille. Ook welzijn wordt door CU niet ontzien in de poging geld te zoeken: 100.000 euro. En op duurzaam vei lig kan 150.000 euro worden uitge spaard als de zaken in een lager tem po worden uitgevoerd. Ook op de openbare verlichting is 60 mille te besparen, aldus de CU. Het verho gen van de grondprijzen met 10 euro per vierkante meter kan ten minste 250.000 euro opbrengen. De restauratie van de molens mogen wel uitgesteld worden, maar niet af gesteld. Ook de plannen voor de dorpshuizen moeten worden opge schoven. Volgens wethouder Heijboer is wat de beheersplannen voor de openbare ruimte betreft alleen de riolering op orde. Dat het overige nu niet vol doet, komt door 'het beleid dat der tig jaar achter ons ligt.' Dankzij re serves konden volgens de wethouder de belastingen laag blijven. Nu die opraken lukt dat niet meer. „Het komt net in een tijd dat we het niet kunnen verdragen." Vrijdagmiddag bereikte autobedrijf J. Niemantsverdriet uit Poortvliet een nieuwe mijlpaal. Op 1 maart is het nieuwe bedrijfspand aan de Paasdijkweg in gebruik genomen en al gelijk mocht bedrijfsvoerder Jan Niemantsverdriet de sleutels overhandigen van een nieuwe DAF LF45 bedrijfswagen voor Woonboulevard Poortvliet. Rinus van Ou denaarde, chef planning bij de woninginrichter, onderstreepte bij de overdracht nog eens dat het voor zo'n groot bedrijf als Woonboulevard Poortvliet erg belangrijk is dat ze voor aanschaf en het onderhoud van het wagenpark terug kunnen vallen op een vertrouwd adres als autobe drijf Niemantsverdriet. Met de aanwezigheid van Rens Elenbaas, me dedirecteur van Carrosserie Elenbaas, werd de ingebruikname van de lichte vrachtauto een puur Poortvlietse aangelegenheid. De firma Elen baas was verantwoordelijk voor het carrosserie- en spuitwerk en het aanbrengen van reclame. AC0BAP0LDER Is het nieuwe bedrijfspand van Nie mantsverdriet met de ruime parkeer plaats en grote ronde showroom al een blikvanger aan de rand van het dorp, met de nieuwste aanwinst van Woonboulevard Poortvliet voor de deur levert het helemaal een mooi plaatje op. Jan Niemantsverdriet is dan ook oprecht trots op het feit dat de collega-onderneming uit Poortvliet al ruim dertig jaar bij zijn bedrijf komt voor de aanschaf en het onderhoud van de bedrijfswagens. „Zo'n jaren lange relatie zegt natuurlijk wel iets over de tevredenheid van de klant. Bedrijfszekerheid en service is erg be langrijk voor al onze klanten maar voor met name de zakelijke markt heeft een defecte auto direct financië le en organisatorische consequenties. Om stilstand van bedrijfswagens tot een minimum te beperken houden wij in overleg met de klant een strak schema aan voor onderhoudsinterval- len. Preventief en vakkundig uitge voerd onderhoud betaalt zich name lijk altijd terug voor een onder nemer", zegt de garagehouder uit er varing. Niemantsverdriet zit inmid dels bijna veertig jaar in het autovak waarvan vijfendertig jaar als zelfstan dig ondernemer. Hij weet dus als geen ander hoe vervelend het is als je een auto hebt waar je niet van op aan kunt. „Wij verkopen per jaar gemid deld 250 gebruikte en 25 nieuwe au to's van alle merken. Het gaat hierbij om zowel personenauto's als lichte bedrijfswagens." De in Engeland gebouwde DAF is als chassis-cabine uitvoering door dealer- bedrijf Van Tilburg-Bastianen DAF B V. uit Roosendaal bij autobedrijf J. Niemantsverdriet afgeleverd. Vervol gens heeft de firma Elenbaas de car rosserie-opbouw en het aanbrengen van de bedrijfskleur en -reclame voor zijn rekening genomen en Niemants verdriet is verantwoordelijk voor het afleveringsklaar maken en de over dracht aan de klant." Niemantsver driet is de tel inmiddels kwijt geraakt maar hij schat dat hij door de jaren heen zo'n 70 bestelbusjes en lichte vrachtwagens aan Woonboulevard Poortvliet heeft geleverd. De woning inrichter heeft momenteel 12 eigen bedrijfswagens in gebruik en daar naast worden er volgens Van Ouden aarde nog 4 ingehuurd van transport bedrijf De Groen. „Ons afzetgebied wordt steeds groter en om de klanten goed te kunnen bedienen bij afleve ring en service heb je nu eenmaal vol doende auto's nodig. Door de korte lijnen tussen mij als verantwoordelij ke man voor de planning en autobe drijf Niemandsverdriet levert het noodzakelijk onderhoud aan ons wa genpark zelden problemen op. Af spraak is bij hen afspraak en als het nodig is staat er onmiddellijk een ver vangende auto voor ons gereed. Ver der is het natuurlijk een praktisch voordeel dat we met onze bedrijven vlakbij elkaar zitten maar de kwaliteit van het geleverde werk en de voor treffelijke service die ze bij Niemants verdriet bieden, zijn toch voor ons be drijf de belangrijkste redenen om met hen samen te werken." Niemantsverdriet is uiteraard blij met de waardering van Van Oudenaarde en hij vertelt dat hij gerust 's avonds laat of zelfs 's nachts op pad gaat om onderdelen op te halen bij dealerbe- drijven of andere toeleveranciers. „Laatst stond er een vrachtwagen met Jan Niemantsverdriet (rechts) overhandigt de sleutels van een nieuwe DAF bedrijfswagen voor Woonboulevard Poortvliet aan chauffeur Matthijs den Engelsman. Namens de woninginrichter was chef planning Rinus van Oudenaarde (links) bij de aflevering aanwezig en direc teur Rens Elenbaas van de firma Elenbaasdie het carrosserie- en spuitwerk en het aanbrengen van reclame heeft verzorgd. pech op de rotonde vlakbij ons auto bedrijf. De koppeling bleek defect te zijn en in overleg met de eigenaar van de wagen hebben wij dat mankement verholpen. De chauffeur reed 's avonds om half een bij ons de deur uit en kon de andere dag weer gewoon zijn werk doen voor zijn baas. Je bent zelf jarenlang ondernemer in de mo biliteitsbranche dus je kent de belan gen van zakelijke klanten als geen an der. Het geeft je bovendien veel voldoening als je het ongemak bij mankementen of bij het plegen van regulier onderhoud voor een autobe zitter tot een minimum kunt beper ken. Vaak is het een kwestie van goed plannen en duidelijke afspraken ma ken met de mensen. En kan iemand zijn of haar auto niet missen dan heb ben wij meestal wel zolang een ver vangende auto voor ze gereed staan." De 55-jarige garagehouder ziet het als groot voordeel dat zijn autobedrijf geen dealerschap van één bepaald merk heeft. „We kunnen alle auto merken leveren en verkopen en onze monteurs zijn door deze bedrijfsopzet thuis in vrijwel ieder type auto. Bo vendien is ons bedrijf een officieel Bosch Car Service steunpunt wat in houdt dat we ook de gebreken in de moderne auto-elektronica prima kun nen opsporen en verhelpen." Daarnaast onderscheidt autobedrijf Niemantsverdriet zich door brede kennis en ervaring op het gebied van levering en onderhoud aan lichte be drijfswagens. „Bij de indeling en in richting van ons nieuwe garagepand hebben we dan ook rekening gehou den met het feit dat we onze zakelijke klanten zo goed mogelijk kunnen hel pen. We hebben een aparte afdeling gecreëerd waar we het onderhoud aan bedrijfswagens perfect uit kunnen voeren. Door een hypermoderne in- spectieput met beweegbare vloer kun nen onze monteurs hun werk aan de zwaardere wagens optimaal uitvoe ren. We willen hier op termijn ook de APK keuringen voor voertuigen bo ven 3500 kg zelf gaan doen. Nu keu ren we alleen lichte voertuigen en de zwaardere bedrijfswagens gaan, nadat wij ze hebben nagezien, naar de dealer in Roosendaal. Die keurt ze en meldt ze voor ons af bij de RDW", al dus Niemantsverdriet senior. Aange vuld met een moderne en ruim opge zette showroom, een autoschade afdeling en goed geoutilleerde werk plaats lijkt de weg voor zijn 35-jarige zoon, en opvolger, Johan Niemants verdriet geplaveid om de grote klan tenkring ook in de toekomst prima van dienst te zijn. Autobedrijf J. Niemantsverdriet aan de Paasdijkweg 2 in Poortvliet is van maandag tot en met vrijdag geopend van acht uur tot half zes en zaterdags van acht tot half vijf. Buiten de vaste openingstijden kunnen klanten alleen op afspraak (tel 0166-612680) gehol pen worden. (Advertentie I.M.) Maak een zorghotel in het gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk. Dat zou een impuls voor de smalstad kunnen zijn, zo zei J. van den Don ker (D66) in de commissie alge meen bestuur bij het zoeken naar kostenbesparingen door de ge meente. Ook PvdA wil de historische ge bouwen benutten. Maar dan om te vergaderen, zo zei M.A.J. van der Linde. Daardoor hoeft het nieuwe gemeentehuis in Tholen, waar ar chitect Sturm druk aan tekent, niet zo groot te worden. En kan er in het programma van eisen worden ge schrapt. Nee, reageerde Van den Donker. „Als we de oude gebou wen niet afstoten hangen ze als een molensteen om je nek. Het blijft een grote kostenpost als we ze zelf in eigendom houden." In Roosendaal en Bergen op Zoom worden de oude historische gebou wen ook voor dergelijke doeleinden gebruikt, zo reageerde Van der Lin de. Hij vond dat de raad trots moest zijn op het culturele erfgoed. „Ik zou het niet graag in andere handen zien. Het is een principiële kwes tie." De PvdA vindt dat het college een en ander moet doorrekenen zodat er wat af kan van de bouwsom van 13,8 miljoen euro voor het nieuwe gemeentehuis in Tholen. Tholen stad krijgt genoeg aandacht, vindt de SGP. M.J. Klippel zei don derdag bij de bespreking van Kleur bekennen dat Tholen wel in de wachtkamer kan. Hij wees op de nieuwbouw in Stadszicht, de plan nen voor het industrieterrein Noord, Welgelegen II, het uitgraven van een deel van de Vest en de Vijfhoek. De SGP wil dat het college de blik de andere kant op richt en naar Sint- Philipsland kijkt, aldus de fractie voorzitter. De impuls voor Sint- Maartensdijk blijft wel op de politieke agenda van de meeste fracties overeind. Het CDA ziet geen oplossing voor de problemen rond het multifunctio neel centrum Scaldis Naturalis in Sint-Maartensdijk. „Dat krijgen we niet voor elkaar," zei J.P. Bout don derdag bij de bespreking van Kleur bekennen. „Maak er maar een jeugdherberg van en neem het in ei gen beheer." De CU wil het m.f.c. wel in stand houden maar zonder extra kosten. De gemeente zou zitting moeten ne men in het bestuur. Ook de VVD is voor behoud, mits er een fusie plaatsvindt tussen besturen van 't Lamsoortje en het platform. b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.verhurgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7