Inloopdag heemkundekring erg rustig Plaatselijk nieuws Vrachtverkeer geweerd van polderwegen 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 maart 2004 Zonder gordel in auto Wildplasser bekeurd Bestuurders nuchter Tholen in wintersferen Actie voor zendingsechtpaar Jam-sessie met expositie Luten beste klaverjasser Zingen voor Ondergrondse kerk Verkeersles via theater Grote vraag naar begonia's Kijkavond in teken van letters Predikant beroepen Smurfenvoetbal bij WHS Toneelavond Bezwaar tegen ds. De Goei Culinaire wereldreis Inspraak voor herinrichting Molendijk ^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Kranten in brand gestoken Teleurstellende start vissers Hulde voor schutters Bouwen Molenstraat Bijl komt sterk terug Huizen aan haven Tien kilo vis Rijbewijs ingenomen Subsidie voor Andersom 1 Tholen De politie hield donderdagmorgen tussen half elf en half twaalf een al gemene verkeerscontrole bij de Nieuwe Postweg. Zes bestuurders werden betrapt op het dragen van geen gordel in de auto. Van de veer tig auto's die werden gecontroleerd voldeden drie voertuigen niet aan de wettelijke eisen. Bij een auto was de losbreekremrichting niet goed aan gesloten, terwijl een andere auto gladde banden had. Ook bleek de verlichting bij een aanhangwagen niet goed te werken. De bestuurders kregen voor de overtredingen een waarschuwing en mochten nadat het euvel was verholpen hun reis vervol gen. Dezelfde morgen werd er ook een verkeerscontrole gehouden op de Oud Vossemeersedijk. Hier bleek bij twee voertuigen het bandenpro fiel niet in orde te zijn. Een 45-jarige inwoner kreeg zon dagnacht om 2.25 uur in de Dalem- sestraat een bekeuring wegens wild- plassen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden zeven automobilisten door de politie gecontroleerd op het ge bruik van alcohol. Geen van hen bleek gedronken te hebben. Nog net voor het aanbreken van de lente is er in het KunstCentrum een tentoonstelling te zien met als thema 'Tholen in wintersferen'. In de ruim te naast de bibliotheek zijn een der tigtal bijzondere foto's te bewonde ren, waarbij de monumentale Grote Kerk centraal staat. Tevens is er een expositie van negen lokale kunste naars. De werken zijn gemaakt door: Andrea Cook (collages), Eefje de Jonge (gedichten). Kees den Braber (aquarel en olieverf), Tjitske van den Ende (olieverf), Greet van Beers (acryl), Dini Simons (acryl), Swen Bogaards (potlood en acryl), Her man v.d. Meer (sculpturen) en Fran cesco Antonietti (etsen, aquarellen en pastels). De expositie is te be zichtigen op woensdag- en vrijdag middag en op zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.30 uur. De toegang is vrij. In het pand aan de Energieweg 17 op industrieterrein Welgelegen wordt op 24 en 25 maart weer een kleding- en speelgoedbeurs gehou den. De opbrengst van de verkoop van tweedehands artikelen gaat naar zendingsechtpaar Van de Wa- erdt, die in Bolivia gaat starten met kinder- en jeugdwerk. De familie Van de Waerdt werd in 2002 vanuit de Gereformeerde Gemeente uitge zonden en komt in mei voor 10 weken met verlof naar Nederland. De kleding voor de beurs kan tot 16 maart worden ingeleverd. De beurs is woensdag 24 maart geopend van 10.00-12.00 en van 13.30-16.30 uur. Op donderdag is de beurs 's morgens geopend van 9.00-11.30 uur. Voor het inleveren van spulle tjes of deelname aan de beurs kan vooraf telefonisch contact worden opgenomen via het nummer: 603924. In café The Sixties wordt zondag weer een blues/rock jam-sessie ge organiseerd. Muzikanten worden op deze manier de mogelijkheid gegeven om op het podium hun muzikale kwaliteiten tot uitdruk king te brengen. Als speciale gas ten zijn aanwezig zanger/gitarist Ralph de Jong en Erik Graauw- rnans, die deel uitmaakt van de band Blues Happens. De sessie be gint 's middags om vier uur en staat onder leiding van Jos Rijn- kels. Tijdens de jam-sessie zal er in het café een expositie zijn van de werken van Edgar Franken, die jaren werkzaam is geweest bij de Wild Romance van wijlen Herman Brood. Ook Edgar zal tijdens de jam-sessie optreden. Peter Luten won met 5075 punten de laatstgehouden clubayond van klaverjasvereniging Stad Tholen. De eerste vijf van de uitslag zijn: 1. Peter Luten 5075 punten; 2. Corry Geene 5016 p; 3. Magda Noordijke 4834 p; 4. Julian Poot 4833 p; 5. Herman Perk 4769 pun ten. Het jeugdkoor Sjaloom en het jon gerenkoor Hananja onder leiding van dirigente Willy Eggebeen en het gemengd koor Crescendo onder leiding van Paul Heijboer verlenen zaterdag 27 maart in Din- teloord medewerking aan een zangavond voor Stichting De On dergrondse Kerk. In de Hervormde kerk van Dinteloord treden ze op samen met het jongerenkoor Lau- date Dominum uit Kapelle-Bieze- linge, dat eveneens onder leiding staat van Paul Heijboer. De avond begint om 19.30 uur. M, Oud-Vossemeer De theatervoorstelling 'Frankel doet het verkeer(d)' dat in opdracht van 3VO-district Zeeland is ge maakt bezorgde de leerlingen van School met de Bijbel De Ark veel plezier. De voorstelling die ge schreven en gespeeld wordt door Frank Engels laat vele herkenbare situaties in het verkeer zien. Zo liet een oudere mevrouw met een rolla- tor weten bang te zijn voor de druk spelende kinderen op de stoep. Op een speelse manier werden de kin deren zich bewust van de gevaren in het verkeer. Drie meiden uit de bovenbouw vormden tijdens deze voorstelling de zanggroep K3VO. Zij dansten en zongen samen het lied 'Links-rechts-links'. De kinde ren van de middenbouw brachten het 'Grote oversteeklied' ten geho re. Daarna vertelde Frankel dat hij tijdens het fietsen in lyt donker al rijdend zijn licht aan wilde zetten en dat zo zijn hand tussen de spaken was gekomen. Vervolgens mochten enkele kinderen vertellen over domme dingen die ze wel eens in het verkeer hadden meegemaakt, waarna toepasselijk het liedje 'Dom, dom, een beetje dom' werd gezongen. De rode draad in het pro gramma was het vragen van Fran kel naar de betekenis van diverse verkeersborden. Met de lessen ver- keerseducatie op school bleken de leerlingen goed op de hoogte te zijn van de verkeersregels. Met een da verend applaus werd Frankel door de leerlingen bedankt voor de leuke en leerzame middag. Sint-Annaland De verkoop van begonia's door leden van de Gereformeerde Ge meente overtrof zaterdag de ver wachting. In korte tijd waren de planten uitverkocht, terwijl de ver kopers nog in vele straten niet waren geweest. De organisatoren hebben besloten om in deze straten zaterdag opnieuw langs de deur te gaan met de begonia's. De opbrengst van de verkoop wordt bestemd voor de re novatie van het kerkgebouw aan de Weststraat. In het kader van het project 'Wie schrijft die blijft' hebben de leerlin gen van de School met de Bijbel di verse excursies gemaakt. Verschil lende groepen van de onderbouw bezochten de openbare bibliotheek en kregen daar uitleg over de ver schillende soorten boeken en over het uitleensysteem. Ook werd hier voorgelezen uit een prentenboek. Op de kijkavond was woensdagavond in het lokaal van groep 4 een mini-bi bliotheek te bewonderen. De leerlin gen van groep 2 brachten voor het project een bezoek aan de boekhan del. De leerlingen van groep 4 be zochten de bakker en kregen daar te zien hoe van brooddeeg letters ge maakt kunnen worden. De leerlingen ontwierpen voor het project ook eigen postpapier en enveloppen. Ge zamenlijk bracht men de brieven naar het postkantoor om vele opa's en oma's met deze post te verrassen. Tijdens de kijkavond was in het lo kaal van groep 5 de geschiedenis van het schrift te zien met onder an dere kleitabletten en boekrollen. De bovenbouw bezocht voor het project het drukkerijmuseum te Etten-Leur waar de leerlingen zelf mochten proefdrukken op oude handpersen. Ook kregen ze een afdruk van één van de eerste vlaksteendrukken te zien. Op het kantoor van de Een- drachtbode kregen de leerlingen te zien hoe een krant nu per computer wordt opgemaakt. Hier zag men ook de eerste Eendrachtbode die in 1944 direct na de bevrijding van Zeeland werd gedrukt. In verband met het 60-jarig jubileum van de krant kre gen de leerlingen een pen uitgereikt. Voor het project maakten de leerlin gen het Setallands Nieuwsblad, met artikelen en foto's over het dorp. Deze speciale krant werd tijdens de kijkavond verkocht en is voor geïn teresseerden nog via de school ver krijgbaar. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. D. de Wit te Nieuw-Beijerland. De leden hebben J.G. van Vliet en M. Elenbaas herkozen als respectie velijk ouderling en diaken, en zij hebben die verkiezing aangenomen. G.J. Bosman heeft eveneens het ambt van diaken aanvaard, maar J.W. van Driel heeft zijn ambt om persoonlijke redenen neergelegd. Voetbalvereniging WHS zoekt kin deren die dit jaar vijf worden of nu al die de leeftijd hebben bereikt. Iedere dinsdagavond kunnen de jongens en meisjes tussen 18.30 en 19.15 uur gratis kennismaken met de voetbal sport. Kinderen voor het smurfen voetbalteam kunnen worden aange meld bij Jos Poot (tel. 652368). Stavenisse De stichting Actief Stavenisse orga niseert zaterdag 20 maart in dorps huis De Stove een toneelavond. To neelvereniging Rederijkerskamer Eendracht uit Oud-Vossemeer zal op deze avond het blijspel 'Geluk brengt scherven' opvoeren. Het is een toneelstuk vol misverstanden en verwarring. Ton van Dam speelt mee met de loterij, maar dit mag zijn vrouw niet weten. Als hij echter de hoofdprijs wint en de grootste klets kous uit de buurt dit hoort raakt hij in de problemen. De uitvoering be gint 's avonds om 20.00 uur. Sint-Maartensdijk De kerkenraad van de hervormde gemeente Rehoboth heeft bij de commissie van het Opzicht een be zwaar ingediend tegen haar predi kant ds. J. De Goei, die al vanaf begin september 2003 met ziekte verlof is gegaan. Tussen de predi kant en de kerkenraad is een verschil van mening over de vervulling van het pastoraat. Deze maand buigt de commissie zich over het bezwaar. De kerkenraad verwacht in april een antwoord te krijgen van de be treffende commissie. De Plattelandsvrouwen hadden woensdag een geslaagde bijeenkomst met het echtpaar Sandee uit Kamper land. Coby Sandee vertelde over haar verblijf in Afrika, terwijl haar man Jan alleriej bijzondere gerechten be reidde. Mét gerechten uit Afrika, Tur kije, Mexico, India en Spanje werd er een culinaire wereldreis gemaakt, die werd afgesloten met een Zeeuws na gerecht. Tussen de gerechten door vertelde Coby over haar ervaringen als verpleegkundige in het buiten land. Zé had ook speciale Afrikaanse kleding meegebracht en vertelde op een boeiende en amusante manier over de Afrikaanse gewoonten. Aan het eind van de bijeenkomst had ook de voorzitter zich gekleed in Afri kaanse kleding. Zij bedankte het echtpaar Sandee voor de gezellige bijeenkomst en toonde zich verheugd met de grote opkomst voor deze le denavond. In april organiseren de Plattelandsvrouwen een doe-avond. De bewoners van de Molendijk zijn door het gemeentebestuur uitgeno digd voor een inspraakavond voor de herinrichting van hun straat. De inspraakbijeenkomst, die alleen toe gankelijk is voor genodigden, wordt woensdagavond 17 maart om half acht gehouden in het gemeentehuis. Tijdens deze bijeenkomst zal wet houder F.J. Goossen een toelichting geven over het project en aangeven aan welke voorwaarden de plannen moeten voldoen. Tot 16 april hebben bewoners gelegenheid om een plan Donderdag, vrijdag en zaterdag ■/Waanc/ag, dinsdag en woensdag ^Magere runderlappen 1 kg 7,90 JSucadelappen 1 kg 7,90 ♦Procureurlapjes naturel ♦of gepaneerd 500 gr. 2,75 Rundvlees met randje 1 kg Dikke vleesribben 1 kg Varkenspoten 1 kg Blinde vinken Runderrollade 100 gram 1,25 Cornedbeef 100 gram 0,75 Snijworst 100 gram 0,75 Jong gesneden kaas 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 6,-J 4,- 1 5 halen 4 BETALEN J Advertentie I.M. in te dienen, waarna op dinsdag l juni een tweede bijeenkomst wordt belegd, waarbij gekeken wordt welk plan het grootste draagvlak heeft en tevens aan de gestelde voorwaarden voldoet. In de Hazenstraat werd woensdag middag omstreeks 17.35 uur een sta pel kranten en folders in brand ge stoken. Het vuur leverde verder geen schade op. De politie werd ingelicht over de brandstichting, maar heeft de dader nog niet opgespoord. Bij de openingswedstrijd van het nieuwe visseizoen van hengel sportvereniging De Oosterschelde- vissers wierpen 38 vissers tever geefs de lijnen uit. Slechts zes leden hadden wel succes. Met 872 gram vis werd C. Andriesse win naar. De eerste zes van de uitslag zijn: 1. C. Andriesse 872 gram; 2. R. Neele 754 gr.; 3. R. Vermaas 456 gr.; 4. C. Raaymakers 428 gr.; 5. J. Dierkx 300 gr.; 6. H. Kloet 294 gram. Op 20 maart organiseert de hengel sportvereniging een groot viscon- cours aan de Scheldsedijk te Stave nisse, waarbij gestreden wordt om een hoofdprijs van 450 euro en de zilveren Mustadhaak. Kaarten voor deze wedstrijd zijn af te halen in café De Zeeuwse Babbelaar. Scherpenisse Op de jaarvergadering van schiet vereniging Prinses Juliana werden de beste schutters van het afgelopen seizoen vrijdagavond gehuldigd. De winnaars in de velschillende klassen zijn: Jeugd 1: Jan Willem Bijnagte 45,40; Jeugd 2: Maurice Uijl 28,12; KKK- liggend: Victor Cras 48,54; KKP klasse E: Victor Cras 38,22; KKP klasse F: Hans Koese 35,01; KKK klasse A: Thijs Geuze 47,75; klasse B: Jurg van der Vlies 45,28; klasse C: Johan Kosten 45,83; klasse D: Nel Kosten 43,53; KKG klasse A: Leen Bijnagte 47,67; klasse B: Jan van Tiggele 47,36; klasse C: Her- mien Bijnagte 46,00; klasse D: Al- bert de Bruijn 44,79 punten. Vorige maand werd er gestreden om de wisseltrofee. Bij klein kaliber ge weer 12 meter ging de beker met acht rozen naar Richard Poot en bij de jeugd ging de beker naar Jan Wil lem Bijnagte die twee keer in de roos schoot. Tijdens de ledenvergadering werden Johan van Houdt en Jan Poot herkozen als bestuurslid. De schiet- club houdt iedere vrijdag- en zater dagavond haar wekelijkse oefenin gen op de schietbaan. Informatie over de vereniging is in te winnen bij secretaris Leen Bijnagte, tel. 662181. Poortvliet Tijdens een inloopavond in De Poort- hove presenteren gemeente, Castria Wonen en Marsaki donderdag 18 maart de plannen voor woningbouw aan de Molenstraat. Marsaki - de projectontwikkelingsorganisatie van een drietal Zeeuwse woningcorpora ties - heeft samen met architectenbu reau Sturm een bouwplan ontwik keld voor de bouw van drie koopwoningen (op de plaats van de panden 19 en 21), twee koop- en zeven huurwoningen (op de num mers 23 t/m 41) en nog eens drie koopwoningen (naast nummer 46). Achter de huizen nummers 17-21 komen acht garages. En Marsaki knapt de aangekochte woning Mo lenstraat 17 op om deze door te ver kopen. De inwoners kunnen deze avond hun mening en eventuele aan- dachtspuntenover de plannen ken baar maken. Tussen half acht en negen uur kunnen belangstellenden binnen lopen in De Poorthove. Maandag 15 maart haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. In de clubcompetitie van biljartver eniging 't Centrum won L. Bijl in een spannende partij met 10-9,49 van J. Uijl. Bijl stond halverwege de partij op grote achterstand maar be sliste in de laatste vier beurten de partij alsnog in zijn voordeel. Met 16 caramboles maakte J. van Dijke de hoogste serie. R. Polderman speelde in 17 beurten de kortste partij, ter wijl C. Nagelkerke met 2,79 het hoogste gemiddelde noteerde. De uitslagen zijn: C. Nagelkerke-L. Bijl 4,94-10; J. Goudzwaard-G. de Jonge 7,73-10; S. de Wit-R. Gebraad 7,44-10; C. Nagelkerke-A. Burgers 9,40-10; L. Bijl-J. Uijl 10-9,49; A. Burgers-J. Langenhuizen 9,32-10; R. Gebraad-M. Hage 10-8,80; J. van Dijke-S. de Wit 10-4,72; W. Bijl-M. Hage 9,87-10; J. Goudzwaard-M. Polderman 4,39-10. Sint-Phiiipsiand De provincie heeft geen planologi sche bezwaren tegen het plan van A.A.M. Verwijs voor de bouw van drie woningen en vijf appartemen ten op het havenplateau. Dinsdag besloten gedeputeerde staten om een verklaring van geen bezwaar af te geven voor wijziging van het bestemmingsplan. In de watertoets die voor het bouwplan is opgemaakt, staat dat bij de bouw geen milieubelastende materialen toegepast mogen wor den (voor bijvoorbeeld de dakbe dekking). Evenmin is chemische onkruidbestrijding toegestaan. Wél mag vanaf de woningen het hemel water in de haven worden geloosd. Maar het waterschap beveelt aan om het op te slaan en te gebruiken voor toiletspoeling. Het afvalwater kan via het bestaande riool van de aanwezige loods (die wordt ge sloopt om ruimte te maken voor de huizenbouw) gebeuren. Mocht er in de toekomst een dijk verzwaring moeten plaatsvinden, dan zal die buitendijks plaatsvin den en de gemeente zal medewer king verlenen als daarvoor een deel van het havenplateau nodig mocht zijn. Die voorwaarde stelde het waterschap alvorens ontheffing te verlenen van de keur waterke- ringszorg. In afwijking van eerdere berichtge ving is de verkoping van hobbyar tikelen en wol op vrijdag 12 maart niet van 9.00 tot 12.00, uur maar van 8.30 tot 11.15 uur in het vereni gingsgebouw aan de Voorstraat. Advertentie I.M. Pieter Verwijs won zaterdag de vis wedstrijd van hengelsportvereniging De Makreel. In totaal werd er tien kilo vis boven water gehaald. De uit slag bij de senioren is: 1Pieter Ver wijs 1475 punten; 2. Jan Verwijs 1115 p; 3. Leo van Sas 685 p; 4. Piet Kleppe 585 p; 5. Jan van Kolthoorn 585 punten. Uitslag bij de junioren: 1. Jan Lennard Kempeneers 955 punten; 2. Arjan van Moort 715 p; 3. Patrick van Sas 495 p; 4. Dennis Moerland 50 punten. Op de Philipsdam werd zaterdag middag omstreeks kwart voor twee van een 26-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland door de politie zijn rijbewijs inge nomen. Met een gemiddelde snel heid van 164 kilometer per uur reed hij over de dam, waar een maximum snelheid is toegestaan van 100 kilometer per uur. Mevrouw Poldervaart-v.d. Male in gesprek met Kees Fase, die zelf met Leen Hage en - op de rug gezien - Henk Geluk en Toon Hage van gedachten wisselt over zaken van vroeger. Achter hen staat Jan Oudesluijs met gegevens van de familiestichting, rechts zoekt het echtpaar Van den Dorpel wat zaken op en helemaal achterin zit Frank Kousemaker met oude portretfoto 's. Het bleef rustig zaterdag op de inloopdag van de heemkunde kring in Sint-Annaland. Een tien tal belangstellenden kwam een kijkje nemen in de koffiekamer van het streekmuseum. Er waren gegevens voorhanden voor fami lieonderzoek en materiaal over het Thoolse dialect. Het echtpaar Duijzer uit Tholen is lid van de dialectwerkgroep. Pasgeleden nog verzorgden ze een praatje over de streektaal voor de chr. ou derenvereniging in hun woon plaats. „Zoiets doen we weieens meer. Verder krijgen we soms vragen over bepaalde woorden of uitdrukkingen", vertelt Jacob Duijzer. Hij en zijn vrouw zijn lid van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek, die dit jaar 75 jaar bestaat. Duijzer is voorstander van meer aandacht voor de streektaal, waarbij het - zo benadrukt hij - niet alleen over vroeger moet gaan. „Je moet het dialect levend zien te houden." Bestuurslid Henk Geluk zit met Kees Fase en Leen en Toon Hage aan een tafeltje. Het gesprek gaat over boerderijen en boerenge slachten. Toon Hage heeft zich verdiept in de geschiedenis van Reigersburgh, de markante boer derij bij Sint-Maartensdijk waar zijn familie al een aantal genera ties woont. Hage verzamelde ge gevens over vroegere bewoners, maar schreef ook zijn eigen her inneringen op over de landerijen, het vee en het personeel. Het echtpaar Poldervaart is uit Rot terdam gekomen en vindt in de indexen op de burgerlijke stand aanvullende gegevens voor de fa miliestamboom. Mevrouw Pol dervaart heet zelf Van der Male, haar opa vertrok ooit uit Sint-An naland naar de Maasstad op zoek naar een beter bestaan. Voor de collectie fotoportretten die Frank Kousemaker heeft verzameld - het overgrote deel dateert van voor 1920 - is zoals altijd belang stelling. Je weet immers nooit van welk familielid je nog een kiekje aantreft. Jan Oudesluijs uit Sint-Maartensdijk vindt in de lijst een aantal familieleden, maar de doos van de letter O is er net niet bij. Oudesluijs heeft een familiegeschiedenis bij zich, samengesteld door een naamge noot uit Nijmegen die een fami liestichting in het leven heeft ge roepen. „Een keer per jaar wordt er een familiedag georga niseerd", vertelt hij. Een origi neel album met heel oude foto's - waaronder opvallend veel geeste lijken - is door mevr. Van Oor schot uit Tholen meegebracht. Zelfs een afbeelding van een 19e eeuwse paus zit ertussen. Zo le vert de inloopdag, ondanks de wat tegenvallende belangstelling, toch leuke verrassingen op. De heemkundekring heeft op 15 april de jaarvergadering op het programma staan. Predikbeurten Zondag 14 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Vernooy. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. da. Van der Poll. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck, Dedemsvaart. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Kempeneers, El- burg. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Burgers. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebeds- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoffman, Bergen op Zoom. 18.30 u. ds. Quist, Scheveningen. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Kempeneers, Elburg. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Bijl, Moord recht. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Kroes (H.D.). 19 u. ds. Van de Graaf, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Lohuis. do 18/3 13.45 u. ds. Hoek, St.-Anna- land (huw.bev.). GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. dr. Bos, Serooskerke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 17/3 19.30 u. ds. Moens, Goes. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. Van Harten, Ridderkerk. 17 u. ds. Oorschot, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman. Een groot aantal plattelandswegen in het gebied tussen Poortvliet, Sint-Annaland en Oud-Vossemeer wordt taboe voor vrachtverkeer. Vijf wegen worden bovendien ver boden gebied voor alle gemotori seerd verkeer. Het waterschap gaat de vrachtauto's weren uit de Ceci- liaweg, Oostweg, en Kleinedijk bij Sint-Annaland; de Priestermeet- weg, Sluisweg, Weihoekweg, Es- sendijkweg, Groenhoven en Tiche- laarsweg te Poortvliet; de Roolandsedijk (vanaf Molendijk Oud-Vossemeer tot Kadijk), Flier- weg, Turkseweg, Kruisweg,Water- vlietsedijk, Vrouwendijk, Peukse- weg, Nieuwlandseweg en Nieuwlandsekruisweg te Tholen; de Zoetendijk, Roolandseweg, Molen dijk, Boshoeveweg, Rijkebuurtse- weg, Puitsedijk, Langeweg, Nieuw- landsedijk en Groene- of Hokseweg te Oud-Vossemeer. Alleen bestem mingsverkeer is hier toegelaten. De wegen waar ook ander gemotori seerd verkeer wordt geweerd (uit gezonderd bestemmingsverkeer) zijn in Poortvliet de Essendijkweg, Boneputteweg, Schapenweg en delen van de Hogeweg (tussen Paasdijkweg en Kadijk) en de Ka- dijk (tussen Hogeweg en Rooland sedijk). Op alle wegen in het ge noemde poldergebied gaat een maximum snelheid gelden van 60 km/u. Verkeer op de Zwarteweg, Roolandsedijk en Bartelmeetweg krijgt voorrang op de kruisende wegen Roolandsedijk, Pelleweg, Essendijkweg en Flierweg. Het waterschap komt met de maat regel omdat bewoners en agrariërs overlast ondervinden van het vele verkeer dat de smalle polderwegen in dit deel van Tholen gebruikt als de kortste route tussen de Oester- en de Philipsdam. Met de belang hebbenden is gepraat over oplossin gen. De komende tijd blijft het Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Ant werpsestraat 101-103, tel. 0164- 259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Roefs, Markt 16-18, Tho len, tel. 603988. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 mrt. donderdag 11 6.22 - 18.50 vrijdag 12 7.02 - 19.32 zaterdag 13 7.45 -20.19 zondag 14 8.37 -21.12 maandag 15 9.47 -22.32 dinsdag 16 11.15 - woensdag 17 0.07 - 12.52 donderdag 18 1.29 - 14.02 vrijdag 19 2.32 - 14.59 za 13/3 22.03 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). schap het verkeer op de wegen in het gebied tellen en over een jaar worden de genomen maatregelen geëvalueerd met de bewoners. De gemeente Steenbergen maakt gebruik van de diensten van stich ting Andersom te Tholen bij het laten terugkeren van uitgeproce deerde asielzoekers naar hun her komstland. De afgelopen twee jaar kwam dat vier keer voor. Daarnaast worden een inwoner van Steenber gen en een gezin uit Dinteloord on dersteund. De kosten die de stich ting maakt, worden door de gemeente vergoed. Daarvoor is maximaal 5500 euro beschikbaar, het geld dat Steenbergen van het rijk krijgt voor de integratie van nieuw komers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2