Carnavallende Vossemeerders tonen 'vee in uus' te hebben Studio voor verzorging gezicht, nagels en voeten in de smalstad College en raad gaan vier dagen naar Polen Poëzie terug op Kunstroute, verschraling muziek dreigt Menig traantje weggepinkt bij stijlvol afscheid nar Baptist Saxofoonkwartet in Thoolse kerk Donderdag 26 februari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Steeds spontaner Grote verhuizing Inspelen op actualiteit Uitslag optocht Het muzikale aanbod tijdens de jaarlijkse Kunstroute in Tholen dreigt voorspelbaar te worden. Die waarschu wing liet Sarien Bout-Sakko als voorzitter van de werk groep muziek los bij de presentatie van de voorlopige plannen voor het evenement dat op vrijdag 30 april en zaterdag 1 mei gehouden wordt. Het wordt alweer de achtste editie van de Kunstroute. Met het aantrekken van Albert Schrijver als lid van de werkgroep muziek hoopt Bout-Sakko dat er vers bloed in de organisatie stroomt. „Wellicht dat we op die manier wat nieuwe gezichten aantrekken. Dat is zeer aanbevolen." Vesting Beauty To B van Janneke en Jenny Dietvorst naar pand in Kaaistraat Versieren Bevestigen stedenband en kennis maken Onvoorzien Prins Weijte sprak de toegestroomde carnavalsvierders zaterdagavond met gebroken stem toe op de Stasse Mispit en zelfs de roos bleek eerbie dig te buigen naar Eric van Hees, de man die dit jaar voor de laatste keer de rol van nar Baptist vertolkte. De rode zakdoeken kwamen dit keer wel erg goed van pas bij het slotakkoord van het Groot Pesöötse carnaval, want menigeen liet een traantje bij het afscheid van de paljas, die na zeven jaar zijn functie neerlegt. Baptist kan echter samen met carnavalsvereniging de Vlooientrappers terugkijken op een feest dat volgens veel vlooien de boeken ingaat als een van de meest geslaagde in het twaalfjarig bestaan van de Oud-Vossemeerse vereniging. Op voorhand stond al vast dat het carnaval in Gróót Pesööt dit jaar deels in het teken zou staan van het afscheid van de - vooral bij de jeugd - zeer populaire nar. In de weken voorafgaand aan het leutfeest waren al op diverse plaatsen in het dorp loftuitingen te zien die refereerde aan het naderend afscheid. Diverse mensen hadden gehoor gegeven aan de oproep van de Vlooientrappers om hun huis weer carnavalesk uit te dossen en bij meerdere huizen hin gen versieringen en spreuken voor de nar. De familie Hoek uit de Phi lips van Dorpstraat mocht de prijs voor de mooist versierde gevel in ontvangst nemen. Zij had van haar woning een Blokker-winkel ge maakt om aan te tonen dat ze 'vee vor in uus' had. Het was slechts één van de vele creatieve uitingen die de afgelopen Woaidaehen in Oud-Vos- semeer zowel op straat als in de cafés te zien waren. Carnavalmin- nend Gróót Pesóöt liet zich van jong tot oud van zijn beste kant zien. Door de kinderen van zowel peuter speelzaal de Pluus, de Die Heene- trechtschool als de Sint-Anthonius- school werden Prins Weijte en zijn gevolg vrijdag met open armen ont vangen en ook hier werd stil gestaan bij het vertrek van de nar. De kinde ren hadden speciale acts en liedjes voor hem ingestudeerd en Baptist kwam handen tekort om alle knut selwerkjes en tekeningen in ont vangst te nemen. In het feestgedruis op de scholen werden jeugdnarretje Witte (Leroy van Mierlo) en jeugd prinsesje Emylia (Emy Hommel) als ware helden onthaald. Het jeugdgevolg werd dit jaar voor het eerst al drie weken vóór de carnaval gekozen en aan de trotse gezichten van het tweetal viel af te lezen dat die nieuwe opzet een schot in de roos is. Na het schoolbal togen de jonge carnavalsvierders vrijdag avond met hun lampion naar de Stasse Mispit om van daaruit samen met prins Weijte, nar Baptist, boer de Rieke, pliesie Witte en het jeugd gevolg in een fleurige lichtstoet door het dorp te trekken. Onderweg werden de ruim tweehonderd kinde ren getrakteerd op koek en warme chocolademelk en dat ging er met het koude weer best in. Na afloop van de kinderactiviteiten was het vrijdagavond de beurt aan de volwassen carnavalsvierders om hun creativiteit te tonen. Tijdens het Polderkoaitjesbal (gemaskerd bal) waren er in en rond café Hof van Holland vele acts en creaties te zien die allen met het carnavalsmotto van dit jaar - m'n vee in uus - te maken hadden. Van het klusteam van Eigen huis en tuin tot lieden die hun hoofd in computerschermen schuilhielden en van verklede mon niken die Baptist mee terug naar het klooster wilden nemen tot een ver koper van de 'uuseihenaerekrante' (variant op de daklozenkrant), je kon ze zomaar tegen het lijf lopen. „Jullie maken het ons ieder jaar weer moeilijker om de prijzen te verdelen. Van de schroom en inge togenheid uit de beginjaren van het Gróót Pesóötse carnaval is niets meer te merken. We hebben als pro tocol weer genoten van jullie schit terende en spitsvondige creaties", aldus prins Weijte bij de ontmaske ring om elf over elf. Ondanks het feit dat de naast het café gelegen zaal als extra ruimte werd gebruikt, barstte Hof van Holland haast uit z'n voegen en onder aanvoering van de dweilbands werden de plaatselij ke carnavalsnummers uit volle borst meegezongen. Er waren vrijdag avond bovendien heel wat Nieuw- Vossemeerse carnavalsliefhebbers de brug overgekomen voor een avondje 'Zeeuws carnaval' en de buren uit Brabant pasten zich moei teloos aan bij het gezellige feest. Een feest dat zaterdag werd voort gezet met de optocht, het Vlooien circus (kindercarnaval) en het Woai- daehenbal. De koude wind kon velen er niet van weerhouden om zaterdagmid dag naar het plein bij dorpshuis de Vossenkuil te komen. Rijendik ston den de mensen achter de dranghek ken te wachten toen burgemeester Nuis om elf minuten voor één op het balkon verscheen voor het over handigen van de sleutel aan prins Weijte. Zoals haast traditie is ge worden, moest voorzitter Piet Pot- appel van de Vlooientrappers de burgemeester echter meedelen dat de prins nergens te bekennen was. Juist op dat moment brachten boer de Rieke en pliesie Witte uitkomst. De carnavalsfiguren bleken dit jaar op hun voorwerk en omdat ze ge hoord hadden dat het nieuw te bou wen dorpshuis 'êêl vee in uus kriegt' hadden ze alvast een ver huiswagen gecharterd om de inboe del over te brengen. Tot vermaak van het publiek vertelde 'hoofduit voerder' de Rieke dat ze volgens de bouwtekening bij de ingang aan de Bou Kooijmanstraat moesten zijn. En inderdaad klonk er luid getoeter van een vrachtwagen die zich dus aan de achterkant van het dorpshuis bevond. Na enig heen en weer ge praat werd de wagen, met daarin de prins en nar, aan de goeie kant voor gereden en tot hilariteit van het pu bliek laadde de boerenploeg een groot aantal verhuisdozen met spul len en attributen uit die in de toe komst allemaal een plaatsje in het nieuwe dorpshuis zullen krijgen. Tot verrassing van de aanwezigen bleek boer de Rieke ook muziekver eniging OVM bij zich te hebben. „Voor de muzikanten is nog geen passende oplossing voor repetitie ruimte gevonden. En omdat ze ook niet in het nieuwe dorpshuis kunnen om te oefenen, hebben we hen zo lang maar in de verhuiswagen gela den om te spelen", sprak de groot ste boer met een vette knipoog naar de burgemeester, die het kolderieke schouwspel wel kon waarderen. Na de officiële - en tijdelijke - machtsoverdracht door burgemees ter Nuis gaf leutvorst Weijte het sein van vertrek voor de optocht, die dit jaar uit 26 creaties bestond. Er was volop actie onder de deel nemers en het publiek langs de rou te werd op ludieke wijze bij de acts op straat betrokken. Sommigen le ken hun complete inboedel te heb ben opgeladen en anderen lieten in een kijkdoos zien wat ze allemaal in huis hadden. Bovendien vormde het toekomstige woonzorgcomplex een dankbaar onderwerp voor cre atieve dorpelingen. Voorzien van een rollator gaven enkele pseudo- bejaarden gratis een behendig heidscursus om met zo'n looprek op wielen door de Oud-Vossemeer- se straten te rijden. Het werd de ju ry al met al erg lastig gemaakt om in de diverse categorieën de prijzen toe te kennen. Na afloop van de optocht werden de kinderen getrakteerd op een groot dweilfeest in het dorpshuis, waarbij de prins met zijn gevolg voorop ging in de polonaise. Na de pauze genoten de kinderen van een toneelstukje waarbij twee domme boeven het huis van de nar leeg wilden stelen omdat die 'te vee' in huis zou hebben. De buit viel ech ter tegen, want in plaats van heel veel kostbaarheden troffen de die ven alleen maar een 'tv' in het huis van Baptist aan. Toen pliesie Witte de twee bandieten tot opluchting van de kinderen had ingerekend, werd het Vlooiencircus afgesloten met de prijsuitreiking van de op tocht en aansluitend werden jeugd- prinses Emylia en narretje Witte eervol uit hun functie ontheven. Voor de jeugd zat het carnaval er op, maar de oudere garde kon zijn hartje zaterdagavond nog ophalen tijdens het Woaidaehenbal. Het hossen en springen werd rond half elf onderbroken voor een stijl volle en emotionele afscheidscere- monie voor Baptist, waarbij zowel de dweilbands als het protocol zich niet onbetuigd lieten. De zichtbaar ontroerde nar mocht in het bijzijn van zijn vriendin Anouska de Wit te diverse persoonlijke cadeaus in ontvangst nemen en zijn boezem vrienden boer de Rieke (Bas Quist) en oud-grootste-boer Smits (Alfred Vis) verrasten hun maat met een zelfgeschreven afscheids lied dat in no-time massaal werd meegezongen door de carnavals vierders in het café. De feestelijk heden werden na deze onderbre king nog tot na middernacht voortgezet waarna de feestvierders zich om elf over één bij de Stasse Mispit verzamelden om met het vellen van de roos een passend eind te maken aan de het Woaidae- henseizoen 2003/2004. Op de knieën gezeten zongen de vlooien voor het laatst 'hun' nar toe en links en rechts werd een traantje weggepinkt. „Erie van Hees blijft gelukkig wel actief binnen de commissie protocol van de Vlooi entrappers en in die functie zal hij de komende maanden ook bij zijn opvolging betrokken worden. De nieuwe nar zal pas tijdens de elfde van de elfde worden gepresenteerd en tot die tijd kunnen de carnavals liefhebbers op het dorp alleen maar gissen wie dat zal worden" aldus secretaris Ivo Slokkers. De zeskoppige jury kwam tot de volgende prijsverdeling. Enkelingen: 1. Jella Franken; 2. Eline Bras. Kleine groepen: 1Stan Abma en Alex Havermans; 2. Rick van Poortvliet en Lars Geluk; 3. Nick Hommel, Jack Boudeling en Ma- rijn Laban; 4. De Boahertjes. Grote groepen: 1. 't Promotieteam (tevens winnaar juryprijs); 2. De ouwe wuuven van 't zurregcom- plex (tevens winnaar Lamsöóren- bokaal); 3. De boertjes van buute; 4. De luusjes bin de toekomst. Kinderprijzen: Prins Weijteprijs voor Justin, Marvin, Daan en Jes- per; Nar Baptistprijs voor De kiekdóózen; Boer De Riekeprijs voor Zurreg van 't Hof verquist; Pliese Witteprijs voor De poets vrouw ei vee in uus. Achtste editie op 30 april en 1 mei ook voor kinderen Schrijver is lid van de Bergse Operette Vereniging (BOV) en re ageerde positief toen hij door Bout-Sakko gevraagd werd mee te doen met de organisatie van de Kunstroute. „Ik kan nu eenmaal niet altijd nee zeggen, en ik vind het leuk om binnen Tholen wat te doen." Het stadhuis zal weer een centrale plaats innemen. Vast staan de optredens van een shanty- koor met zeemansliederen en een koor dat zich toelegt op close har mony. Deil brengt met Koningin nedag Ierse en Schotse muziek en op 1 mei treed streekzanger Jan van de Velde met zijn groep voor het voetlicht. Mogelijk wordt het programma in het stadhuis nog aangevuld met optredens van leer lingen van de Zeeuwse muziek school en het Zeeuws Jeugdorkest. In de Nederlands Hervormde kerk zijn traditiegetrouw weer diverse organisten te beluisteren. In de Katholieke kerk treden de koren Canticum en Ars Musica op. Het vierde podium is het pand van Bout-Sakko aan de Kerkstraat. Anders dan bij voorgaande afleve ringen is er uitsluitend muziek te horen. De combinatie met een ex positie van beeldende kunst bleek volgens Bout-Sakko niet echt ge lukkig. „Het een leidde het andere af." Behalve voor muziek is er tijdens de Kunstroute ook weer volop aandacht voor beeldende kunst, poëzie en kinderactiviteiten. Beeldhouwers, schilders en foto grafen van eigen bodem kunnen zich nog tot 1 maart aanmelden voor een plekje op het circuit. Zo nodig selecteert de organisatie het ingezonden werk, omdat het aan tal plekken beperkt is. De Gast huiskapel is wederom gereser veerd voor beroepskunstenaars. Op uitnodiging van de stichting Kunstkring Tholen exposeren dit maal Bergenaar Joop Mijnsbergen (schilderijen), Marianne Klunne uit Bergen op Zoom (objecten) en de uit Vlaardingen afkomstige Ineke Roelofszema (beelden). De Zeeuwse Commissaris van de Ko ningin W. van Gelder zal de ope ningshandeling van de expositie verrichten. Namens de kindercom missie deelde Adriënne Deurloo mee dat er bij de komende afleve ring ook activiteiten zullen wor den georganiseerd voor de groe pen 1 en 2 van de basisschool. Bij voorgaande edities kwamen enkel de middengroepen en bovenbouw aan bod. Het precieze programma moet nog worden samengesteld, in overleg met de deelnemende scho len. Deurloo was positief gestemd over de invulling van het pro gramma. „We krijgen enthousiaste reacties vanuit de scholen." Namens de werkgroep poëzie voerde Gemma Verlijsdonk het woord. Gedichten zijn de jongste loot aan de boom van de Kunst route en kwam pas vorig jaar op het programma. Gezien de leuke reacties is besloten om voort te borduren op de ingezette formule. Wel zullen de gedichten op een meer bescheiden formaat worden afgedrukt dan vorig jaar. Als the ma is gekozen voor 'vesting', een gegeven dat de deelnemers naar eigen inzicht mogen uitwerken. De organisatie eist wel van dich ters dat zij voor dit jaar het ge bruiksrecht krijgt over de inzen dingen. Het ligt in de bedoeling om de gedichten te bundelen en te koop aan te bieden. De opbrengst daarvan komt ten goede van de Kunststichting. De gedichten zul len tijdens de Kunstroute op in het oog springende plaatsen worden weggezet. „Ze zullen als een soort routewijzer door de binnenstad staan en de Kunstroute zichtbaar maken voor het publiek." Met de website www.kunstroute- tholen.nl is de organisatie dit jaar ook online te volgen. Het precieze programma wordt de komende we ken op de site geplaatst. Van alle leden van de Stichting Kunstkring Tholen wordt een bijdrage van 7 euro verwacht, ook als zij dit jaar niet persoonlijk deelnemen. Advertentie I.M. Janneke Dietvorst rechts) begint samen met haar moeder een studio in het centrum van Sint-Maartensdijk. Ze maakt wekelijks heel wat kilometers. Geeft les in Soesterberg aan nagelstylistes. Bezoekt beurzen in binnen- en buitenland. Maar toch gaat schoonheidsspecialiste Janneke Dietvorst in Sint-Maartensdijk sa men met haar moeder die pedicure is, verder in een pand in het cen trum van het dorp. Beauty To B heet de zaak. Ofwel total body. Schoon heid van top tot teen. De 21-jarige bruist van de plannen, maar vliegt vandaag eerst voor een beurs naar Cyprus. Aan huis, aan de Provincialeweg 42, deelt ze samen met haar moeder een kamer voor de klanten. Janneke richt zich bij de schoonheidsbehan deling op huidverbetering en op na gelverzorging. Op gezonde nagels om ze te versieren met allerlei pa troontjes. Bekend als nail-art en vooral onder jongeren populair. Maar ook op de behandeling van probleemnagels. Nagels van men sen die het nagelbijten niet kunnen laten maar er wel van af willen. Haar moeder Jenny Dietvorst (51is pedicure, maar doet ook aan voetre- flexzonetherapie en aromatherapie om geest en lichaam te stimuleren of te kalmeren. De praktijkruimte is te klein om er tegelijk in te kunnen werken, zo ondervinden ze. Klanten stellen er ook niet altijd prijs op. Daarom gaan ze een ruimte huren in het voormalige gebouw van de ABNAmro op de hoek van de Kaai straat en Haven van Bazen Vast goed. Daar krijgt ieder een eigen ca bine, zoals dat in deze branche heet. Er moet het nodige aan verbouwd worden omdat Janneke boven de praktijkruimte gaat wonen. Het stre ven is om voor de braderie begin augustus de deuren te openen. Janneke maakt bij het behandelen van de huid gebruik van fruitzuur. „Vooral voor mensen met erge acne, puistjes die naderhand littekens na laten, helpt dat goed. Ook voor het wegwerken van rimpels aan hals en oogleden bijvoorbeeld helpt dat goed. In feite wordt de huid er eerst mee beschadigd. Daarna haal je er een deel van de huid af die dan een stuk dunner is. Dan maakt de huid weer nieuwe huidcellen aan. Dat kan je vier tot zes keer uitvoeren. In stapjes zodat de klant toonbaar blijft en gewoon door kan blijven wer ken. Het wordt ook door dermatolo gen gebruikt. Het is getest en mag in de schoonheidssalons worden ge bruikt. Maar je moet het wel goed onder controle houden. Het wordt ook door het ziekenfonds vergoed." Anders is dat gesteld voor het be handelen van probleemnagels, ver telt Janneke. „Bij nagelstyling gaat het om het cosmetische, het mooi maken en versieren. Traumanagels worden gauw vergeten. Iemand heeft een vinger tussen de deur ge klemd waarbij de nagel is bescha digd en niet meer wil groeien." Volgens Janneke schamen mensen zich vaak voor het feit dat ze na gelbijten. „Handen zijn toch vaak het visitekaartje van iemand. Som migen komen met ingevouwen handen binnen. En denken dat ze ernstige gevallen zijn. De drempel is hoog. Vooral bij mannen. We kunnen voor alle nagelafwijkingen wel een behandeling aanbieden. Alleen kost dat wel meer tijd. Het vergt ook meer begeleiding." Janneke weet waar ze over praat. Ze geeft zelf les aan nagelstylistes. Dat doet ze in Soesterberg aan de Magnetic Nail Academy van Mey Liang. „Ze moeten getraind wor den om het werk te gaan doen. Ik gaf eerst les aan het Zebracollege in Roosendaal, maar de training moest in Soesterberg gedaan wor den." Ze instrueert vijf tot tien leerlingen tegelijk, die overal van daan komen en variëren in leeftijd van 18 tot 55 jaar. Ze doet dat op freelance basis. Daarnaast is ze voor een groothan del in cosmetische producten ge vraagd beurzen te bezoeken. Zo reisde ze naar Brussel en vloog ze al twee keer naar Warschau in Po len, en vertrekt ze vandaag naar Cyprus. Inmiddels heeft ze ook meegewerkt aan het maken van een lesboek en aan het maken van fol ders voor nieuwe manicureproduc ten en het toepassen van Siatsu, een Japanse techniek, voor hand en onderarm. Janneke stimuleerde haar moeder Jenny om aan voetverzorging te gaan doen. „Ik was model voor Janneke op de opleiding voor schoonheidsspecialiste. Ik kreeg interesse en ben op mijn 47ste aan een cursus begonnen." Pro Voet noemt ze haar praktijk. Ze werkt ambulant, bij mensen thuis. Ze komt ook in verzorgingshuizen. Ook zij is geïnteresseerd in pro bleemnagels. Maar dan van de te nen. Ingegroeide nagels waar ou deren nogal eens last van krijgen. Inmiddels geeft ook zij les aan het Zebracollege in Roosendaal. Daar naast heeft ze zich verdiept in voe- treflexzonetherapie en aromathera pie. Bij dat laatste worden etherische oliën gebruikt. Jenny Dietvorst wil zich verder verdiepen in de podologie. „Ik doe de ene na de andere cursus. Ik ben nieuws gierig en vind nog steeds dat ik er nog te weinig van af weet. Je leert steeds meer. Het is ook belangrijk omdat het vak verandert. Er wor den steeds nieuwe eisen gesteld aan voetverzorging." Ze willen samen verder in het pand in het centrum van het dorp. Vol gens Janneke ligt de nadruk op het behandelen van probleemnagels. „De tijd is rijp voor een nagelstu dio op het eiland Tholen. Mensen kunnen daar straks in een keer te recht voor gezicht, nagels én voe ten. Alles onder een dak onder hy- 1 giënische omstandigheden voor een totale verzorging." Voor de stedenband tussen Tholen en het Poolse Ilawa zijn voor dit jaar vier projecten uitgekozen. B. en w. en de raad van beide gemeenten zullen elkaar bezoeken en daarbij een nieuwe overeenkomst tekenen voor een periode van tien jaar. De recreatie tussen beide gemeenten zal worden be vorderd. Het Poolse jeugdorkest wordt uitgenodigd. En Ilawa zal opgeno men worden in het excursieprogramma van het Moller Lyceum in Bergen op Zoom. Voor al deze zaken is 16.600 euro extra nodig voor dit jaar. Het voorstel wordt donderdag 4 maart Ilawa door Tholenaren worden bevor- besproken in de openbare commissie algemeen bestuur. De projecten zijn samen met Ilawa opgesteld. En zijn het gevolg van het feit dat de raad vo rig jaar in principe besloot om de ste denband voort te zetten. Onderwerpen van samenwerking voor de komende periode zijn de ont wikkeling van de gezondheidszorg, ouderenzorg en gehandicaptenzorg, uitwisselen van sport, cultuur, onder wijs en recreatie, het uitwisselen van kennis en ervaring over de (gemeen telijke) administratie en democratie, en projecten die passen in de samen werking binnen de Europese Unie waar Polen binnenkort lid van wordt. Eind mei moet de overeenkomst wor den getekend door burgemeester W. Nuis en zijn Poolse collega J. Maskie- wicz. Dat gebeurt hier maar ook in Ilawa. Daarbij zullen de voltallige colleges van b. en w. en de gemeente raden worden uitgenodigd. Een we derzijds bezoek dus, waarbij bestuur ders met elkaar kennis kunnen maken, maar ook met hun woon - en werkomgeving. Daarnaast is er een aantal excursies gepland. De busreis voor vier dagen naar Po len, van 26 tot en met 29 mei is be groot op 6000 euro. De ontvangst van de Poolse delegatie in Tholen van twintig personen met drie overnach tingen op 4000 euro. De maaltijden beslaan 2500 euro. Voor representatie en excursies is 2500 euro begroot. Sa men 15.000 voor dit onderdeel. Een ander project betreft de weder zijdse promotie van de recreatie. Bij het VVV komt een speciale folder- post over Ilawa. Doel is om de kennis over Polen onder de Tholenaren te verbreden. Ook zal het bezoeken van derd en omgekeerd. Het personeel van het VVV zal deelnemen aan een uitwisselingsprogramma en er komt een marketingonderzoek in Ilawa. Kosten hiervan worden zoveel moge lijk gedekt door derden via spon soring en Europese fondsen. De ge meente draagt 2000 euro bij. Het Poolse jeugdorkest wordt uitge nodigd om in het najaar naar Tholen af te reizen. Het bezoek wordt tevens aangegrepen om de uitwisseling van muziekverenigingen uit beide landen voor te bereiden. Thoolse muziekver enigingen zouden dan volgend jaar naar Ilawa kunnen gaan wanneer de Poolse zustergemeente het 750-jarige bestaan viert. Gedacht wordt aan een gezamenlijk optreden in Ilawa. Verder wordt er bekeken of er samen werking mogelijk is tussen scholen voor middelbaar onderwijs. Ilawa wordt opgenomen in het excursiepro gramma van het Moller Lyceum in Bergen op Zoom. Leerlingen van klas vier en vijf (Vwo en Havo) gaan met leerlingen van het Poolse lyceum on derzoek doen naar vier onderwerpen die te maken hebben met de toetre ding van Polen tot de EU: massame dia, politieke besluitvorming, crimi naliteit/veiligheid en mens en werk. Ook hier zal geld gezocht worden in Brussel. De bestuurlijke ondersteu ning is begroot op 1000 euro. Yoor 2004 was voor de stedenband 2400 euro begroot, terwijl er 19.000 euro nodig is. De raad wordt ge vraagd eenmalig 16.600 bij te passen en ten laste te brengen van de post on voorzien. Advertentie I.M. NARRIG TE HUUR Het afscheid van nar Baptist bleef ook in de optocht niet onbesproken. Deze groep was al met de voorselectie voor een opvolger bezig. OPTIEK - 0QGMEETKU80I6 CENTRUM Grote Kerkstraat 18 Steenbei gen telefoon Het Amstel Saxofoonkwartet - met oud-Tholenaar Ties Nellema in de ge lederen - treedt zaterdag 6 maart op in de Rooms-Katholieke kerk aan de Markt in Tholen. Hoewel het kwartet zich ontwikkelde tot een bijzonder kamermuziekensemble, biedt het een veelzijdig en interessant repertoire. Hedendaagse muziek, traditionele werken, transcripties en arrangemen ten van strijkkwartetten en pianomu ziek voert de groep uit. Naar ver wachting verschijnt in april hun nieu we cd 'Faces of Music' met werken van onder meer Bach, Part en Nyman. De leden van het kwartet spelen re gelmatig mee in orkesten als het Resi dentie Orkest, het Radio Philharmo- nisch Orkest, het Concertgebouw Orkest, het Nederlands Blazersen semble en het Nederlands Fanfare Or kest. Het concert in Tholen begint om kwart over acht. Toegangskaarten zijn te koop bij de VVV in Sint-Maartens dijk en boekhandel Dieleman in Tho len.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 9