Omroep vindt geen gehoor met bezwaar tegen subsidiestop Schommels zetten de speeltuin op verlies Veel dierbare herinneringen aan Tholen Scheepvaart en visserij laten Adja van Meel niet los Maatwerk als praktische oplossing voor opbergproblemen... huista Vergunning voor fourage, niet voor vestiging Aldi Prijs voor klantbenadering Bezuiniging op personeel Elly en Rikkert komen in Tholen Kippenvel van Lennard Hage Donderdag 26 februari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Lokale radio gaat intensief donateurs werven Ledental gestegen; contributie hoger 1390 bezoekers Johan Knuist nieuw College verwerpt bezwaren van Lidl Wie in Tholen de naam Adja van Meel hoort, zal wel licht de wenkbrauwen vragend fronsen. Als je daar ech ter aan toevoegt, dat deze vrouw met beurtschipper en oliehandelaar Thijs Schot getrouwd is geweest en dat ze samen met haar man aan de Bebouwdendam jarenlang een visserijwinkeltje dreef, zullen er veel Tholenaren zijn die zich de goedbespraakte Steenbergse weer kun nen herinneren. Eerste prijs Nieuw paneel Veel opzien Havenmeester Planeconoom Vrijwilligers NIEUWE KASTENPRESENTATIE BIJ INTERIEUR PAAUWE ZONNEMAIRE - Wie kent ze niet, de problemen met het opbergen van kleding en accessoires om zo een stukje rust in je woning te brengen. De gemeenteraad moet niet terugkomen op een eerder besluit om de subsidie aan omroep Tholen met ingang van 2005 te beëindigen. Het bezwaar van het bestuur van de omroep tegen die beslissing moet onge grond worden verklaard, adviseert de commissie behandeling bezwaar schriften aan de raad. Bij de commissie gaf de - uit onderzoek gebleken - minimale luisterdichtheid de doorslag. Dat beantwoordt namelijk de vraag of de lokale radio in een behoefte voorziet en dus wat het maat schappelijk nut ervan is. Omroep Tholen zelf begint komende zaterdag met een wervingsactie voor donateurs. De aanschaf van twee nieuwe schommels hebben speeltuinvereniging Vrij en Blij in Sint-Annaland over 2003 een verlies van 1234 euro bezorgd. Ge zien de steeds oplopende kosten kwam het bestuur met een voorstel om de contributie te verhogen van 6,81 naar 7,50 euro per lid. De donateurs gaan 3,75 in plaats van 3,40 euro betalen. De leden gingen daar woensdag avond tijdens de jaarvergadering in de Lagune mee akkoord. „Het was hoogtijd dat de oude schommels verwijderd werden", vertelde secretaresse Pascale van Poortvliet. „Met name door de roe stige dwarsliggers. De nieuwe schommels zijn in twee kubieke meter beton gestort. Verder zijn er zes nieuwe geleidehekken rond de schommels geplaatst." Door zelf werkzaamheid werd nog op de aan- legkosten bespaard, maar met ande re kosten erbij bedroeg de investering toch 6542 euro en dat drukte zwaar op de exploitatie. Aan contributie kwam er 4922 euro bin nen en de gemeentesubsidie van 1935 euro was dan ook meer dan welkom. In de kosten zat echter ook de organisatie van een pannenkoe kendag, die met 500 bezoekers op zich een groot succes was. Maar de 70 pakken bakmeel voor 700 pan nenkoeken, het luchtkussen en de ballenbak moesten wel betaald wor den. Ondanks sponsoring was het evenement financieel gezien een te genvaller. Daarom heeft het bestuur besloten om alleen nog bij een jubi leum zo'n extra evenement te orga niseren. De speeltuin vergt de nodige aan dacht van het bestuur en de vrijwil ligers. Er is regelmatig onderhoud, zoals schilderwerk en ook werd er 18 ton zand verspreid. Elke twee maanden worden de toestellen na gezien en de resultaten daarvan ko men in de logboeken terecht. Ondanks de warme zomer waren er vorig jaar meer betalende bezoekers (naast de eigen leden): 1390 ten op zichte van 1200 in 2002. Er kwa men 995 individuele gasten en 395 kinderen met begeleiders in groeps verband, afkomstig van vier scho len. Evenals vorig jaar drong Mas Bazen aan op het verstrekken van kaartjes, maar het bestuur voelde daar niets voor omdat de ervaring leert dat de kaartjes allemaal uit het zand gevist moeten worden. De snoepverkoop bracht nog 442 euro in het laadje en toezichthouder San van Poortvliet meldde nog een financiële opsteker, namelijk een gift van 135 euro ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van druk kerij Vorsselmans. Ze presenteerde samen met penningmeester Wilma Stockx ook een nieuwe geel-blauwe vlag met daarop de naam Vrij en Blij, gemaakt door Besman den Braber en Corrie Besseling. Johan Knuist werd tot nieuw be stuurslid gekozen in plaats van de tussentijds afgetreden Paul Pias mans, die wegens drukke werk zaamheden bedankte. Penning meester Wilma Stockx werd herkozen. Op vragen van Han van 't Hof zei voorzitter Bert van 't Hof dat alle bezoekers in de speeltuin verzekerd zijn. Mas Bazen wilde voortaan vooraf de complete agenda met no tulen van de vorige vergadering kunnen inzien. Volgens de statuten is aankondiging van de vergadering via een advertentie in de Eendracht- bode voldoende, maar besloten werd dat in het vervolg ieder lid die dat wenst, de notulen en agenda bij de secretaris kan opvragen. Nu wer den die op de jaarvergadering zelf aan alle 17 aanwezigen uitgedeeld, met het financieel verslag 2003, het jaarverslag en richtlijnen voor toe zichthouders, totaal 15 pagina's pa pier. Maya Bungener vroeg aan de hand van artikel 13 van de statuten ophel dering over het stemrecht. Vrij en Blij kent maar 1 soort leden (een al leenstaande betaalt net zoveel als een gezin met 5 kinderen) en wan neer er een echtpaar op de vergade ring komt, mag alleen de man of de vrouw een stem uitbrengen. Mevr. Bungener had een jurist geraad pleegd en concludeerde, dat beiden mochten stemmen. Het bestuur be sloot dat bij de notaris te zullen na vragen. Deze kwestie greep nog terug op de vorige, roerige jaarvergadering, toen Maya Bungener als secretares se was opgestapt en oud-bestuurslid Mas Bazen scherpe kritiek uitoefen de op het bestuur en in het bijzonder de voorzitter. Bazen bood daarvoor woensdagavond zijn verontschuldi gingen aan. „Excuses vor iedereen die ik toen beledigd heb. Het liep uit de hand en hoewel ik daar niet al leen schuldig aan was, neem ik dat toch voor mijn rekening. Maar zand erover nu." Ere-voorzitter Arie Rijnberg noemde het flink van Ba zen dat hij zijn verontschuldigingen aanbood. Voorzitter Bert van 't Hof keek aan het eind terug op een .aar dige vergadering.' De bouwvergunning die b. en. w. verleenden aan de fouragehandel Schot-Oudesluijs aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk is niet vers trekt omdat er mogelijk een Aldivestiging komt. De bouwvergunning is puur verleend voor de fouragehandel en niet ten behoeve van een de- tailhandelbedrijf. Tholen heeft voor altijd een speciaal plaatsje in het hart van de Steenbergse Adja van Meel. Ze had er samen met haar man Thijs Schot een schipperswinkeltje en oliehandel en na het overlijden van haar echtgenoot was ze acht jaar lang havenmeester. Dat is de strekking van de reactie van b. en w. op het verzoek van Giesbers b.v.(Lidl), Spar holding, Van Houte interieur, garage van Steenis en de middendstandsvereni- ging Smalstad om de verleende bouwvergunning aan Schot-Oudes- luijs in te trekken. Die meenden dat de bouwvergunning was aange vraagd onder valse voorwendsel, namelijk aanvragen voor het aan passing van de loods, maar bedoeld voor de vestiging van Aldi. Namens bezwaarmakers tekende Hoge van den Broek advocaten en notarissen uit Nijmegen ook protest aan tegen het niet tijdig nemen van een beslissing op de aanvraag de bouwvergunning in te trekken. Het college besloot dinsdagochtend het verzoek en het bezwaarschrift niet ontvankelijk te verklaren. B. en w. laten zich daar bij onder meer leiden door het bestuursrecht. Wil iemand bezwaar kunnen maken tegen het verlenen van een bouw vergunning dan zal belanghebbende of zullene belanghebbenden rechtst reeks getroffen moeten worden door VERVOEG VAN VOORPAGINA Hun eerste idee was een bordje waar je theezakjes na gebruik op kunt leggen. Bedrijven konden de ze bordjes dan laten bedrukken met hun naam en adres en logo. Maar toen de scholieren de tip van de va der van Kees hoorden, waren ze meteen in voor de PromoPen. Dit lijkt in eerste instantie op een ge wone balpen. Aan de zijkant van de pen zit een aluminium strip met een rol. Deze kun je uittrekken. Bedrij ven of instellingen kunnen visite kaartjes, adresgegevens of produk- tinformatie op het papier laten drukken. De jonge ondernemers vonden dit leuker dan het idee van de theezakjes en ze zijn zelf op zoek gegaan naar een leverancier die de pennen verkoopt. Deze von den ze in Duitsland. In Nederland zit ook een agent, waar ze nu de pennen inkopen. De goedkoopste kost 2,25 euro en de minimale afna me is duizend stuks. Op 14 februari was de nationale marktdag in Almere en alle mini- ondernemingen waren hiervoor uit genodigd. 150 Scholen in Neder- die beslissing. Dat is hier volgens b. en w. niet het geval omdat de bouw vergunning betrekking heeft op de fouragehandel. En niet op een de tailhandelsbedrijf. Ze kunnen er dus zelf geen schade van ondervinden in hun eigen bedrijfsvoering, zo luidt de kern van het verweer van het col lege. Briefschrijvers kunnen dan ook geen bezwaar hebben tegen het verbouwen van de fourageloods. Bezwaarmakers kunnen nog naar de rechtbank in Middelburg stappen om beroep in te stellen tegen de beslis sing van b. en w. of een voorlopige voorziening aanvragen (soort kort geding) tegen de bouwvergunning. Overigens is het bord aan de Sport laan waarop de bouw van Aldi wordt aangekondigd enigszins ge wijzigd. Op het onderste paneel van het bord stond aanvankelijk L. Wal pot als architect genoemd. Dat is verwijderd. Op het nieuwe paneel wordt bouwkundig tekenaar Walpot nu als ontwerper genoemd. land deden mee aan dit project. Er waren prijzen te winnen voor klantbenadering, milieuvriendelijk product, logo, pr en standinrich ting. De leerlingen van het Hoorn- beeck college kregen een prijs voor klantbenadering. Bram: „De jury vond ons enthousiast. We hadden folders gemaakt. Iedereen die op de beurs aanwezig was, lieten we de PromoPen zien. Aan sommigen per ongeluk twee keer, waaronder ook iemand van de jury. We kregen een cheque van 250 euro. Dit be drag mag niet in de onderneming gestort worden. De organisatie gaf als tip dat we hiervan met de groep iets leuks moesten gaan doen of het aan een goed doel moesten schen ken." Het einde van het project is bijna in zicht, want in juni moet de mini- onderneming opgeheven zijn. De scholieren moeten een jaarverslag maken. Het eindresultaat van de mini-onderneming wordt bekend gemaakt, zodat de aandeelhouders weten wat ze aan dividend uitge keerd krijgen. Bram legt uit dat de investeerders een lager bedrag te rugkrijgen dan de waarde van hun aandeel als er verlies geleden is. Maar hij vult aan dat dit bijna nooit gebeurt. De nu 62-jarige Adja van Meel heeft naar eigen zeggen een leuk, afwisselend maar bij vlagen zeer turbulent leven achter de rug. Na veel omzwervingen is de Brabant se weer neergestreken in haar ge boorteplaats. Veel illusies armer, maar met een schat aan mensen kennis en levenservaring op zak heeft ze nu eindelijk het geluk ge vonden aan de zijde van haar plaatsgenoot Arjaan van der We gen. Het verleden kan ze echter nog niet uit haar gedachten zetten en vooral aan de twintig jaar dat ze in Tholen woonde en werkte, be waart Adja van Meel dierbare her inneringen. Voor een gesprek met Adja van Meel kun je gerust de tijd nemen. Zeer enthousiast en in plat Bra bants dialect ratelt ze aan een stuk door haar levensverhaal af. Bij en kele nare gebeurtenissen uit haar leven, zoals een echtscheiding, het lange ziekbed en overlijden van haar tweede man en de mislukte relatie met een Amsterdammer wil ze liever niet te lang stil staan. „Ik ben een positief ingesteld mens en ik probeer in mijn gedachten voor al de leuke en gezellige dingen uit het verleden te onthouden." Buiten alle narigheid blijkt er nog volop gespreksstof te zijn waarbij gelachen kan worden. ,Zo kijk ik met veel plezier terug op de perio de dat ik samen met mijn tweede man Thijs Schot in Tholen heb ge woond. Thijs was bijna 40 jaar ou der en toen wij in 1970 trouwden, baarde dat veel opzien onder de in woners van Tholen. We trokken ons niets aan van de reacties van de mensen en samen hadden we Het duo Elly en Rikkert komt op za terdag 24 april naar Tholen. In Meulvliet treden ze 's middags op voor de kinderen en 's avonds voor jongeren en volwassenen. Het duo was vijf jaar geleden voor het eerst te gast bij het comité Musical Mes sage (dat aan zijn eerste lustrum toe is). Het optreden voor de kinderen vanaf 4 jaar begint 's middags om drie uur Het optreden van Lennard Hage - met Ron Keur op gitaar - in een voorronde van de Bergse talenten jacht The Voice is een succes ge worden. De Sint-Annalanders mo gen door naar de finale, op 28 maart in het Centrum voor de Kunsten te Bergen op Zoom. Kippenvel kreeg de jury van Lennards vertolking van 'Starway to heaven' van Led Zep pelin. Voorzitter Volkan Tasdan zei dat het optreden boeide van de eer ste tot de laatste minuut. Hij prees Lennards prachtige stem en de inle ving, en noemde ook het gitaarspel van Ron fantastisch. Het tweetal trad als voorlaatste van negentien deelnemers op, in een sterk bezette voorronde met de win nares van vorig jaar erbij. Het pu bliek in de zaal was luidruchtig (de jury had daarover al een opmerking gemaakt), maar na een paar regels zingen van Lennard werd het muis een goed leven. Thijs had zijn hart verpand aan het water en ook toen hij zich als voormalig beurtschip per voorgoed aan de wal vestigde, liet het leven in de visserij, de be roeps- en pleziervaart hem niet los. Hij was vaak aan de kaai te vinden en in ons winkeltje aan de Be bouwdendam hadden we over aan loop van schippers en vissers niet te klagen. Iedereen kende Thijs Schot en ondanks het feit dat de ja ren voor hem gingen tellen, bleef hij zeer vitaal. Hij zwom op zijn zeventigste nog in het haventje van Tholen. In 1981 is mijn man, na een lang ziekbed, overleden. Het heeft voor mij lang geduurd voor dat ik over dit verlies heen was. Na een eerdere teleurstelling in de re lationele sfeer voelde ik me bij Thijs op mijn gemak. We deden al les samen, zowel zakelijk als privé. Ik hielp hem in de winkel en bij de oliehandel. We hadden veel vissers, schippers maar ook boeren als klant voor brandstof en smeer middelen. Thijs reed als bijrijder met een tankwagen mee langs al onze klanten en velen haalden bij ons in het winkeltje ook artikelen zoals klompen, fuiken, visserskie- len, schipperstruien, petten, touw werk en verfproducten", aldus Ad ja van Meel. Veel tijd om bij de pakken neer te zitten, kreeg de Steenbergse na het overlijden van haar man niet. Ge zien haar jarenlange ervaring met zowel beroeps- als pleziervaarders kreeg ze het verzoek om als haven meester aan de slag te gaan. „Ik werd in eerste instantie benaderd door watersportvereniging de Kogge, maar kort daarop kreeg ik en duurt vijf kwartier tot anderhalf uur (zonder pauze). Elly en Rikkert proberen met hun liedjes e.d. de kin deren een bijbelse boodschap mee te geven. Het avondoptreden begint om acht uur. In beide gevallen is de zaal een half uur tevoren open. Toegangskaarten voor beide concer ten zijn vanaf 1 april in de voorver koop verkijgbaar, bij: Hage Textiel, Dalemsestraat 17, Tholen; cafetaria 't Centrum, Haven 10, Sint-Maar tensdijk; fa. Pleune, Voorstraat 5, Sint-Annaland; De Kleine Winst, Voorstraat 40-42, Sint-Philipsland. stil en iedereen luisterde aandach tig. „Het is de eerste keer vanavond dat ik kippenvel heb gekregen", be gon de juryvoorzitter en een ander jurylid zei alleen maar te hebben geluisterd en genoten van het optre den. De jury van de talentenshow bij het Valentijnsbal in Sint-Annaland re gelde dat Lennard en Ron aan The Voice in Bergen op Zoom mee kon den doen. Voor de finale op zondag middag 28 maart begint maandag de voorverkoop van de toegangs kaarten. Mensen die de Sint-Anna landers dan willen steunen, kunnen zich melden bij L. Hage, tel. 0166- 653712, zodat geprobeerd kan wor den kaarten centraal te bestellen. Op dinsdag 2 maart is er een bijeen komst over de ziekte van Crohn en Colitis Ulcerosa. Deze informatie avond vindt van half acht tot half tien plaats bij Maatschappelijk werk Oosterschelderegio, Grevelingen- straat 2, Zierikzee. Voor meer infor matie: 0111-457157. ook de leiding over de Thoolse visserij- en handelshaven. Ik heb dat werk acht jaar lang met liefde en plezier gedaan en ik hield in die periode ook gewoon mijn winkel tje draaiende. Tijdens mijn tijd als havenmeester heb ik heel de op knapbeurt van de Thoolse haven meegemaakt en ik zag hoe de ple ziervaart in opkomst was en het handelsverkeer op de kade steeds meer afnam." De gezelligheid en gemoedelijke sfeer op en rond de kaai sprak de Brabantse altijd erg aan in Tholen, maar nadat ze een relatie kreeg met een Amsterdamse man ont stond het plan om samen met hem naar de hoofdstad te verhuizen. „Achteraf is dat een grote misstap geweest", geeft Adja van Meel toe. „We namen de hele handel uit het Thoolse schipperswinkeltje mee naar Amsterdam-West en daar be gonnen we in een voormalige siga renwinkel opnieuw. Het Amster damse avontuur bleek geen succes, het ging met onze relatie niet lek ker en mijn partner stapte uit het leven. Al met al heb ik maar drie jaar in de grote stad gewoond en in 1991 besloot ik terug te keren naar Steenbergen. In eerste instantie heb ik een poosje bij een onge trouwde broer van me ingewoond. Ik ben de jongste uit een gezin van 11 kinderen en al waren mijn broers en zussen het niet altijd met mijn manier van leven eens, in de moeilijke periodes in mijn leven kon ik altijd op de steun van mijn familieleden rekenen. Ondanks al le tegenslagen probeerde ik ook zelf steeds weer de draad op te pakken, maar zonder hulp van an deren valt het voor een vrouw al leen niet mee om het hoofd boven water te houden." Ondanks alle ups en downs lachte het geluk Adja van Meel na haar Tijdens de DroomWeken pro beert Paauwe de oplossing hier voor te bieden. 'Juist de laatste jaren is een ware revolutie ontstaan in opberg- mogelijkheden binnenshuis. Bijna al onze linnenkasten zijn tegenwoordig maatwerk', aldus Steven Marteijn van Interieur Paauwe. Maatwerk Wat veel mensen nog niet weten is dat niet alleen schuifdeuren, maar ook volledige linnenkasten tegenwoordig zonder meerprijs terugkeer in Steenbergen weer toe. Ze kreeg een aantal jaren geleden kennis aan plaatsgenoot Arjaan van der Wegen. „Het klikte gelijk tussen ons en na verloop van tijd zijn we samen gaan wonen. Vorig jaar hebben we onze intrek geno men in het ouderlijk huis van Ar jaan en hier is ook mijn wens in vervulling gegaan om weer een schipperswinkeltje te beginnen. In ons vorige huis in Steenbergen hield ik me nog wel bezig met het naaien van visserskielen, maar er was geen ruimte om andere spul len te verkopen. Ik ben de koning te rijk met de werk- en verkoop ruimte achter ons huis en het is leuk om te zien dat ook de klanten, waaronder diverse Thoolse relaties van vroeger, de weg naar mijn winkeltje weer weten te vinden. Ik heb de afgelopen twee jaar op de Thoolse braderie gestaan met mijn eigengemaakte kielen en als je dan ziet hoeveel leuke reacties ik na al die jaren afwezigheid weer krijg, dan is dat hartverwarmend. Mijn zaakje heb ik schippershandel de Drummer genoemd, dat is name lijk een grote hobby van Arjaan en hij steunt me door dik en dun om er iets leuks van te maken. We zit ten hier in Steenbergen midden in een woonwijk, maar aan de gevel hangt een vlag van de Scheeps vaartkrant die we gratis aan onze klanten uitdelen en ik adverteer af en toe in de Eendrachtbode. Ik hoef er niet rijk van te worden, maar ik vind het leuk als mensen speciaal naar mijn winkeltje ko men om artikelen te kopen die een ander niet heeft of die bij een an der van mindere kwaliteit zijn. Dat ik door mijn handeltje weer oude bekenden uit Tholen ontmoet, is natuurlijk een leuke bijkomstig heid", besluit Adja van Meel haar verhaal. in de hoogte, breedte en diepte ingekort kunnen worden. Schuin dak Hoe vaak horen wij niet: 'Dat is bij mij niet mogelijk. Wij zitten met een schuin dak'. De systemen kunnen echter afgeschuind worden. Zowel aan de zijkant als aan de ach terzijde. Inloopkasten worden steeds meer toegepast. Vaak is men van mening dat je hier een groot huis voor nodig hebt. Niets is minder waar. Veel woningen hebben juist een kleinere slaap kamer, waar we dan een inloop- kast van maken. Op alle andere kamers kunnen dan de linnen kasten vervallen en is daardoor juist méér ruimte gecreëerd. Trends Ook in kasten zijn nieuwe trends volop te ontdekken. Zo hebben de afwerkingen wit gewassen eiken en wengé hun intrede gedaan. Tegenwoordig ook gecombineerd met wit of allerlei tinten hoogglanslak. De gemeenteraad besloot septem ber vorig jaar om vanaf 2005 geen subsidie meer te verlenen aan om roep Tholen. Een mei vorig jaar ge houden luisteronderzoek wees uit, dat de lokale radiozender heel wei nig luisteraars trekt: het dagbereik was 1%, het weekbereik 5% (inwo ners vanaf 13 jaar). Dat laatste be tekende een halvering van het cijfer van vijf jaar geleden. En dat gaf de doorslag voor de raad. Die besloot eerder al, om vanaf 1999 de subsi die gefaseerd af te bouwen. Met de omroep is toen afgesproken dat de ze zou werken aan kwaliteitsverbe tering en vergroting van de luister dichtheid, wat een voorwaarde was om subsidiëring voort te zetten. Ge zien de uitkomsten van het jongste luisteronderzoek is men daarin niet geslaagd, concludeerde het ge meentebestuur. De financiële posi tie van omroep Tholen is al jaren niet erg sterk en daarom wilde ze vorig jaar juist méér geld van de gemeente. Door het dichtdraaien van de subsi diekraan wordt de achttien jaar ou de lokale omroep in zijn voortbe staan bedreigd. Inmiddels is een nieuw stichtingsbestuur aangetre den, dat weigert zich daarbij neer te leggen. Tegen het schrappen van de subsidie werd bezwaar aangetekend bij de gemeenteraad. Het bestuur verwacht door een grote inzet om roep Tholen nieuw leven in te bla zen. Ook wordt aan verbetering van de kwaliteit gewerkt, onder meer door het ontwikkelen Van nieuwe diensten (digitale radio, kabel krant), verhoging van de luister dichtheid en versterking van de fi nanciële positie. Het werven van donateurs krijgt de komende tijd extra aandacht. Omroep Tholen telt momenteel 148 donateurs en dat moeten er eind dit jaar 375 zijn die allemaal negen euro betalen. Ko mende zaterdag voeren de mede- VERVOEG VAN VOORPAGINA Ook in het project versterking brandweer zullen er keuzen gemaakt moeten worden, namelijk voor het beleidsplan 2004-2007. Ook het huisvesten van scholen vergt de no dige aandacht. In juni pas wordt de finitief beslist over de verhuizing van het Markiezaat college van Sint- Maartensdijk naar Tholen, in plaats van vorig jaar november. Daardoor is het onderzoek naar een betere huisvesting van de basisscholen in Sint-Annaland in de wacht gezet. Het onderzoek start echter binnen kort, aldus het college. Datzelfde geldt voor de scholen in Tholen. De wet werk en bijstand doet zijn in trede. De gemeente mag meer zelf bepalen. Onduidelijk is echter of de rijksvergoedingen voldoende zijn om de wettelijke taken van de ge meente uit te voeren. De raad zal zich ook moeten buigen over de voortgang van het multi- De schuifdeurkasten die tegen woordig met zeer brede deuren worden uitgevoerd, zijn de hoogte in delen gemaakt, zo dat er voor een combinatie van verschillende materialen kan worden gekozen. Indeling Wat vooral opvalt is de grote hoeveelheid hangruimte die te genwoordig benodigd is. Over hemden worden niet meer ge vouwen, maar gaan direct op de hanger. Vandaar dat de meeste vakken dan ook ingedeeld worden met een dubbele hang. Voor het bovenste vak is er dan een zogenaamde kledinglift; of hangers voorzien van een steel, zodat je er goed bij kunt. Een broek hang je niet meer zo maar op. Speciaal hiervoor zijn de broekenhangers gemaakt. Deze uitschuiflades zijn voor zien van speciale dwarslatten werkers actie huis aan huis in Oud- Vossemeer en de andere woonker nen volgen. Het omroepbestuur heeft het be zwaarschrift voor de commissie toe gelicht. Daarbij heeft men betoogd dat het maatschappelijk nut niet al leen aan de luisterdichtheid mag worden afgemeten. Het aantal en thousiaste medewerkers (vrijwilli gers, die in augustus 2003 steunbe tuigingen inzamelden - red.), de evenementen waarin men in de uit zendingen aandacht aan schenkt, het integraal uitzenden van gemeente raadsvergaderingen en de bereidheid van inwoners om aan de uitzendin gen bij te dragen, zijn in de ogen van het bestuur aspecten die van belang zijn. De commissie vindt echter dat aan deze zaken géén doorslagge vend belang toegekend kan worden. Om het maatschappelijk nut van een lokale omroep vast te kunnen stellen, moet de vraag beantwoord worden of deze bij de bevolking voorziet in een behoefte. Uitslui tend via een luisteronderzoek kan dat gemeten worden, aldus de com missie. Dat in mei gehouden onder zoek toont aan dat de luisterdicht heid van omroep Tholen minimaal is. 'Klaarblijkelijk heeft de omroep dan ook niet voldaan aan de eisen van kwaliteitsverbetering die in het verleden als voorwaarden voor het voortzetten van de subsidieverle ning zijn gesteld en die tot uitdruk king hadden moeten komen in een hogere luisterdichtheid', schrijft de commissie in haar advies aan de ge meenteraad. Ze vindt dat het stich tingsbestuur onvoldoende argumen ten heeft aangedragen om het stopzetten van de subsidie terug te draaien. Op 11 maart neemt de ge meenteraad een beslissing over het bezwaarschrift. functioneel centrum Scaldis Natura- lis en 't Lamsoortje in Sint-Maar tensdijk. Wat het grondbeleid betreft is het volgens onderzoeksbureau Deloitte niet nodig om een gemeen telijk grondbedrijf op te richten. Daar is de gemeente te klein voor. Wel kan overwogen worden een pla neconoom aan te stellen. Maar het college probeert naar êen andere op lossing te zoeken omdat de raad de opdracht heeft gegegen om op per soneel te bezuinigen. In 2005 zal nog een 100.000 euro op personeels kosten bezuinigd moeten worden. Zonder dat dit ten koste gaat van de taken die de gemeente zich heeft ge steld. Dat wordt moeilijk, zo blijkt uit de toelichting, omdat daarmee het woonbeleid en de externe veilig heid zwaar onder druk komen te staan. Kennisnet, de internetorganisatie van en voor het onderwijs, heeft een nieuwe website ontwikkeld over normen en waarden in de klas. Ze is te vinden op www.waardenennor- men.kennisnet.nl. ij| SE r—-«uiWqfc. A waar de broeken over gehangen worden. Daarnaast kun je nog denken aan stropdashouders, waskor- ven, schoenenkorven en nog veel meer. Advies Het lijkt niet makkelijk om de juiste keus te maken in dit woud van mogelijkheden. 'Dat valt op zich wel mee,' aldus Marteijn. 'Onze kast-experts kunnen meedenken over de juiste oplossingen om alles netjes op te bergen. Sommige kastsystemen staan bij ons zelfs in de tekencomputer, zodat de klant in perspectief kan zien hoe het geheel er uit gaat zien. Ook wordt er thuis geadviseerd en opgemeten, indien het een moeilijke situatie betreft. Ik kan alleen maar zeggen: laat je goed voorlichten bij je keus'. De DroomWeken bij Interieur Paauwe starten 18 februari a.s. en duren tot 20 maart. Adres: Zuidweg20a Zonnemaire. Tel 0111-401318. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7