Oude koorkleding gaat naar Roemenië Nieuw zorgcentrum de Schutse 'voornaam gebouw' in Sint-Annaland Verbargh FIXUS Brugstraatbewoners zien liever detailhandel dan horeca in straat Philips Plasma TV Bewoners Tienhoven vrezen voor parkeerproblemen Zeven bezwaren tegen bestemmingsplan Kom Tholen Nieuwbouw Ten Ankerflat niet eenvoudig Vijfhoek wacht op goedkeuring van provincie Goldewijk doet uitbreiding van Maartenshof 'Men verhuist gewoon niet' Thregluren bij Scherpenisse z|v t?:\ Westerveld nog commissaris Castria Donderdag 26 februari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 VZOS Sint-Annaland in het nieuw Het christelijk gemengd zangkoor VZOS uit Sint-Anna- land viert het 65-jarig bestaan zaterdagavond in de Ne derlandse Hervormde kerk in nieuwe koorkleding. De oude jurken gaan naar Roemenië. Grotere winkel Tochtsluis 37" NU 4.999,- Bezoek onze showroom: Accountants en Belastingadviseurs Een aantal bewoners van de Brugstraat in Tholen is bang voor onaanvaardbare druk op hun straat. In het ontwerp- bestemmingsplan Kom krijgen de panden in de Brugstraat de bestemming 'centrumdoeleinden II', waardoor er meer activiteit mogelijk wordt in wat nu nog woonhuizen zijn. De bewoners maken bezwaar en zouden de functie 'hore ca' het liefst gewijzigd zien in 'detailhandel'. Maar burge meester en wethouders stellen de gemeenteraad voor om deze - en andere - bezwaren ongegrond te verklaren. Ze wijzen er daarbij op dat de genoemde bestemming geen vestiging van detailhandel toelaat. Drie geldautomaten Molenvliet De heren De Ruiter en Theunisse en de dames Van den Broek en Boomsluiter (vd.n.r.) bekijken de maquette van de nieuwbouw. Bewoners van de Tienhoven zijn bevreesd voor parkeeroverlast tijdens de nieuwbouw van de Schutse en wanneer het zorgcentrum helemaal in bedrijf is. Dat bleek donderdag tijdens een informatieavond voor om wonenden in Sint-Annaland. „Via een neef uit Zwolle die bij een hulpcomité voor Roemenië betrok ken is, zijn we op dat idee geko men", vertelt Coby Heijboer. „Sa men met Annie Geluk, Lena van Dijke en Betsie van Driel hebben we vijftien jaar geleden 39 jurken zelf genaaid. Voor 134 gulden wa ren de leden toen klaar." De Sint-Annalandse dames waren nu echter op de blauwe jurken uit gekeken en de lustrumviering von den ze een goede gelegenheid om zich in het nieuw te steken. Het wordt een echte metamorfose met een zwart topje, een hesje in cog nackleur en een zwarte, lange rok. „Geen tent meer", lacht Coby Heij boer. „Het voordeel was wel, dat ie dereen er in kon, ook al was je ne gen maanden zwanger. Die blauwe jurk paste altijd!" De nieuwe kleding komt uit een ate lier en met steun van het Prins Bernhard cultuurfonds en een kor- Het maken van voldoende parkeer gelegenheid is één van de proble men bij de nieuwbouw van de Ten Ankerflat in Tholen. De gemeente eist voldoende par keerplaatsen op eigen terrein. Dat zou kunnen inhouden, dat er even als bij de Vijfhoek een parkeerkel der moet komen. Ook de vervan gende huisvesting voor de huidige bewoners van de 56 appartemen ten is een probleem. „In fasen bou wen, is heel lastig", zegt directeur J. Kloet van Castria Wonen. „Er moet dus naar een tijdelijke huis vesting worden uitgekeken. De cliëntenraad zal daar binnenkort over gaan praten om onrust onder De provincie Zeeland wikt en weegt de bezwaren die omwonen den hebben geuit ten aanzien van de Vijfhoek in Tholen. Op de hoek van de Jan van Bloisstraat/ Molenvlietsedijk/Ten Ankerweg wil Castria Wonen 35 appartemen ten voor ouderen met een huisart senpraktijk e.d. bouwen. Een deel van het complex bestaat uit vier ting vah dertig euro per pakje, moe ten de leden nu 200 euro betalen. De oude jurken gaan naar het goede doel, een dorp vlakbij de stad Deva in midden-Roemenië, waar de neef van Coby Heijboer eerder ook schoenmakers heeft opgeleid. „Van de 29 dames die nu nog bij VZOS zingen, heb ik van 25 de jurken al terug. En ze krijgen er ook een rol met stof en de patronen erbij." Bij de kleding hoorden ook nog een tas je en een sjaaltje. Het lustrumconcert zaterdagavond in de N.H. Kerk te Sint-Annaland begint om half acht. VZOS zingt o.l.v. dirigent Rinus van Gorsel en met orgelbcleiding van Leen Heij boer. Het ensemble Ars Musica o.l.v. Paul Heijboer uit Tholen ver leent ook medewerking aan het con cert, evenals het vocaal ensemble Sint Laurens o.l.v. Hans v.d. Broeke uit Middelburg. Ds. P.C. Hoek ver zorgt de opening en de sluiting. de bewoners te voorkomen. Ik had het liever anders gewild, maar we hebben hier gewoon geen andere mogelijkheden. Daarom moeten we de minst slechte oplossing kie zen. Overigens is de vraag naar woonzorg gigantisch groot." Castria had het liefst grond bijge- kocht van de buren, zoals van de Christengemeente en de stichting kinderopvang, want de voormalige huishoudschool de Oesterschelp grenst aan de Ten Ankerflat. „Er wilde echter niemand grond voor een redelijke prijs verkopen", con stateert Kloet met spijt. Architectenbureau Archicon uit Goes heeft inmiddels een ontwerp gemaakt voor de bouw van 63 ap partementen voor ouderen, 12 wo ningen met groepsruimtes voor psychogeriatrische patiënten, ka mers voor tijdelijke opvang en dagopvang, alsmede diverse per soneelsruimtes. bouwlagen. Achttien appartemen ten zijn voor de verkoop, 17 voor de verhuur. Een ondergrondse par keergarage moet het parkeerpro bleem oplossen, maar de omwo nenden houden bezwaren. De woningstichting hoopt echter op groen licht uit Middelburg, zodat de gemeente de bouwvergunning kan verlenen. Daarna moet de aan besteding nog plaatsvinden. Di recteur J. Kloet van Castria hoopt in mei te kunnen beginnen. Hij is nog in onderhandeling met poten tiële huurders van de praktijk ruimtes. „We zitten straks twee jaar met busjes van aannemers voor onze deur", klaagde W. Menheere. „We zullen straks twee keer moeten steken, wil len we met onze auto weg kunnen", merkte L. Theunisse op. Directeur RW. Kok erkende, dat het tijdens de bouw passen en meten' wordt op het terrein. „Maar we bespreken de zaak vooraf met de aannemers, want we willen de overlast voor de buurt zo veel mogelijk beperken. We kunnen echter niet garanderen, dat u geen en kele overlast zult hebben. Bewoners van de Vroonhof hoorde je het afgelo pen halfjaar wel eens zeggen, dat het zo stil was na de verhuizing van de bewoners naar het tijdelijke zorgcen trum. Straks zal er weer volop leven zijn aan de F.M. Boogaardweg 10", zei Kok. Maandag 1 maart beginnen de slopers met het afbreken van de voormalige directrice-woning met garage en daar na volgt het bejaardentehuis. Een ope ratie die twee maanden vergt, vertelde projectleider Joop Dooms van hoofd aannemer Fraanje uit Lewedorp. „Er moet nog wat asbest gesaneerd wor den, waarna het gebouw inwendig ge stript wordt. Vervolgens wordt het ge bouw in elkaar gedrukt en het puin afgevoerd." Slopersbedrijf Sinke uit Kruiningen, die nu bezig is op cam ping de Krabbenkreek, zal de Schutse afbreken. In mei komen dan de bouwers, die be ginnen met het boren van 236 palen. Het worden schroefpalen waar beton ingegooid wordt, zodat omwonenden ,heel erg weinig geluid' zullen horen van het heiwerk, dat drie weken vergt. Toch worden tevoren foto's gemaakt van de woningen aan de Tienhoven, zodat eventuele schadeclaims goed beoordeeld kunnen worden. D.L. Koppenhol uitte zijn waardering voor de aanpassing van de heimethode, waardoor de overlast tot een mini mum beperkt blijft. Overigens blijft uitvoerder Bram Bakker voor de om- Wonenden altijd aanspreekbaar wan neer er toch problemen ontstaan. De oplevering van de bouw is in mei 2005 gepland en voor de zomerva kantie wil directeur Kok met de be woners verhuizen naar het splinter nieuwe zorgcentrum. „Wat uitstraling betreft, wordt het een voornaam gebouw voor Sint-Anna land", zei Kok vol trots." We hebben een intensieve, bewogen periode achter de rug. De bezwaren in verband met de windvang van de mo len hebben ons een jaar gekost. Nu zijn echter alle vergunningen binnen en we zijn heel blij met dit plan." Architect Taco Tuinhof van Rothui zen, van Doorn en 't Hooft uit Goes presenteerde aan de hand van licht beelden het ontwerp van het drie ver diepingen tellende gebouw. De ver- pleegafdeling komt op hef grasveld bij de ingang van het oude bejaarden oord. In het tijdelijke zorgcentrum zijn er nu 26 verpleeghuisbedden, maar in de nieuwe situatie wordt dat teruggebracht tot 20. De recreatiezaal, koffiekamer, kantoorruimten, kapsa lon, linnenkamer en de grotere winkel komen allemaal op de begane grond. Op de eerste verdieping kijkt de zus- terpost uit op de trap. De kamers zijn 45 m2 en dat is drie keer zo groot als in de oude situatie. Op de tweede ver dieping (hoe verder weg van de mo len, hoe hoger het gebouw wordt) komt het ketelhuis en de ruimte voor de fysiotherapeut, naast de bewoners kamers. Aan de kant van de Tienhoven komt een naar binnen knikkende perso neelsingang. Daar is ook de aan- en afvoer van de keuken. Bij de hoofdin gang is er een grote luifel. De ver schillende vleugels krijgen een lang, schuin dak van grijsgroene kunststof platen. Voor het metselwerk is een roodbruine baksteen gekozen. Bij het dakterras komen lamellen en ook op andere plaatsen, behalve het noorden, is aan zonwering gedacht. Op de be gane grond komt er een verbinding met woonzorgcentrum Vroonhof. Voor beide complexen komt een dich te fietsenstalling met een aantal bank jes en een mooie boom. Het tuinont werp moet nog gemaakt worden. De presentatie in de recreatiezaal van het tijdelijke zorgcentrum werd bijge woond door bewoners van de Tienho ven, F.M. Boogaardweg, Bierens- straat en de Vroonhof en de bewonerscommissie van de Schutse. De omwonenden zaten vooral met parkeeroverlast. Op eigen terrein zijn er bij de Schutse/Vroonhof 45 par keerplaatsen gepland en volgens di recteur Kok kwam men daar in de ou de situatie goed mee uit. Dhr. Theunisse, mevr. Van den Broek en dhr. Menheere waren toch beducht voor problemen, want mede gezien het aantal personeelsleden zal het aan tal auto's zeker niet afnemen. Kok meende echter, dat er straks weer meer medewerkers op de fiets zullen komen in vergelijking met het tijdelij ke zorgcentrum, dat meer buiten het dorp ligt. Theunisse pleitte ervoor om aan de Tienhoven dieper op eigen ter rein te parkeren. De architect zegde toe dat te zullen bekijken. De aan- en afvoer van producten voor de keuken gebeurt op eigen terrein, met een keerlus. Het bouwverkeer wordt via de Zoet- waterweg, Oudelandseweg, F.M. Boogaardweg naar de bouwplaats ge leid, zodat er geen zwaar verkeer aan het begin van de F.M. Boogaardweg en de Bierensstraat komt. Na sloop van de directricewoning met garages zal de weg naar Vroonhof eerst ver legd worden. De bouw vergt 4,8 miljoen euro, ex clusief btw. Mevr. Stols pleitte ervoor tegelijk een tochtsluis in de Vroonhof te maken omdat bewoners die in het atrium zitten, last ondervinden van tocht. Architect Tuinhof, die ook het ontwerp voor Vroonhof maakte, zei echter dat dit als een overdekte bui tenruimte gezien moet worden. Meer dere Vroonhof-bewoners steunden echter het pleidooi van mevr. Stols en directeur Kok kan dan ook een for meel verzoek van de bewonerscom missie verwachten. De Schutse is alleen huurder, Habion uit De Bilt is de bouwer van het nieu we zorgcentrum en eigenaar van de Vroonhof. Bewoners van de Vroon hof wezen ook op het verloren gaan van een interne parkeerplaats voor de scootmobielen wanneer de verbin ding met de Schutse gemaakt worden. Directeur Kok was blij met de in breng van de belangstellenden. Hij uitte ook zijn waardering voor de so ciale controle van de omwonenden ten aanzien van het oude gebouw. „Er deden allerlei wilde verhalen de ronde over het lange uitblijven van de sloop, maar de werkelijke reden was het be nutten van de bestaande kelder in de nieuwe situatie. Bij eerdere sloop zou die vollopen met alle problemen van dien. Nu is er geen ruit gesneuveld sinds we vorig jaar mei het pand heb ben verlaten", aldus directeur Kok. Namens de belangstellenden bedank te mevr. Stols voor de duidelijke uit leg. Ze hoopte, dat de tochtsluis in de Vroonhof er alsnog zou komen. Over de kosten lag ze niet wakker. „Jelle zal wel zien",* zo bracht mevr. Stols een oudejaarsconference van Wim Kan in herinnering. Een ander meen de dat de bestaande tochtsluis van de Schutse wel overgebracht kan worden naar de Vroonhof. Anders valt die toch maar onder de slopershamer. Goldewijk (voorheen Uytdewilligen) uit Steenbergen gaat de uitbreiding van Maartenshof realiseren. Directeur J. Kloet van Castria Wonen verwacht dat er in april met de bouw begonnen kan worden. De provincie heeft de verklaring van geen bezwaar voor aanpassing van het bestemmingsplan al verstrekt en nu is het nog wachten op de bouwvergunning van de ge meente. Het bestaande woonzorgcen trum zal worden uitgebreid met 32 appartementen en een geheel over dekte wintertuin. Verder komen er, in samenwerking met de stichting voor regionale zorgverlening SVRZ, 2 groepswoningen voor dementerende ouderen, een praktijk voor huisarts Jahangir en andere zorgvoorzienin gen. In tegenstelling tot het bestaande Maartenshof kunnen ouderen in de uitbreiding ook appartementen ko pen, maar huur blijft mogelijk. Bij zonder is verder de overkapte buiten ruimte, die sfeervol ingericht wordt. Daar kunnen de ouderen elkaar niet alleen in de zomer, maar ook 's win ters ontmoeten. Bij Castria Wonen ligt de mutatie graad met 7 tot 8% veel lager dan de gebruikelijke 11 tot 12%, constateert directeur J. Kloet. „Men verhuist ge woon niet. De doorstroming hapert." Veel minder mensen dan anders ver laten hun huurwoning. Toch is er vo rig jaar in de koopsector driftig ge bouwd, met name in Stadszicht Tholen, de Muijepolder Sint-Maar tensdijk en Welhoek Oud-Vossemeer. Alleen in Sint-Maartensdijk had Cast ria huizen, want zowel in Stadszicht als in Welhoek kreeg de woningstich ting geen kans voor de bouw van huurwoningen, evenmin als in Graef- nisse Sint-Philipsland waar nu volop gebouwd wordt. Alleen voor het vul len van gaten komt Castria in aanmer king, zoals in de Molenstraat in Poortvliet, de Koning Haakonstraat in Stavenisse en de Wilhelminastraat in Sint-Philipsland. Onder de titel 'Turegluren in Scher- penissepolder' organiseert Staatsbos beheer, in samenwerking met de na- tuurvereniging, zaterdag een excursie door het natuurontwikkelingsgebied. Onder leiding van een deskundige gids wordt om half twee vanaf het voormalige kruispunt Platteweg/Gat- weg/Schoondorpseweg door het ge bied gewandeld, waar veel vogels te zien zijn. De tocht duurt ruim een uur. Aanbevolen wordt om laarzen en een verrekijker mee te nemen. Honden mogen aangelijnd mee. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden bij de VW in Sint-Maartensdijk. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Heiwerken Begeleiding en advisering van ondernemingen en particulieren. Opstellen jaarstukken, controlewerkzaamheden, verzorging administraties van ondernemingen. Verzorging van aangifte inkomstenbelasting. Noordsingel 12, 4611 SE Bergen op Zoom telefoon 0164 - 24 13 52, fax 0164 - 25 75 16 sus, nj i f m AAACCOUBTAHT Het nieuwe bestemmingsplan voor de bebouwde kom van Tholen - uitgezonderd de bedrijventerreinen en de nieuwbouwwijk Stadszicht - is bedoeld om de bestaande situatie van de bebouwing vast te leggen. Daarbij is onderscheid gemaakt tussen het kernwinkelgebied (cen trumdoeleinden I) en het gebied eromheen (centrumdoeleinden II). Dit met de bedoeling om in het kernwinkelgebied (Kerkstraat, Bo termarkt, Eendrachtsweg en Da- lemsestraat) zoveel mogelijk de tailhandel te krijgen. Die zal namelijk nfet mogelijk zijn in het gebied met bestemming 'centrum doeleinden II'. Verder wijken beide bestemmingen niet van elkaar af: een combinatie van wonen, dienst verlening, maatschappelijke voor zieningen, sport- en dansscholen en de lichtste vormen van (hore cabedrijven. Is in het kernwinkel gebied een functie aanwezig die niet in de nieuw geformuleerde be stemmingen past, dan wordt dat via een subbestemming planologisch in orde gemaakt. Het gemeentebe stuur denkt op deze manier onder nemers flexibele vestigingsmoge lijkheden te bieden en de belangen en uitstraling van de omgeving te waarborgen. In het nieuwe plan, dat een aantal verouderde bestemmingsplannen gaat vervangen, zijn een aantal ont wikkelingen meegenomen. Aller eerst de regeling voor het be schermd stadsgezicht en die voor het archeologisch erfgoed, wat heeft geresulteerd in een aanleg- vergunningenstelsel voor een ge deelte van de oude binnenstad van Tholen. Het openmaken van de Vest, het woonzorgcentrum op de plaats van de voormalige mavo en het nieuwe clubgebouw van water sportvereniging De Kogge zijn op de plankaart en in de voorschriften opgenomen. Ook is alvast een wij zigingsbevoegdheid opgenomen voor de voormalige kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Hoogaarsstraat en voor het voor malige aannemersbedrijf Burgers aan de Regentessestraat. Op de ha ven is een recreatieve bestemming gelegd en op verzoek van de pro vinciale commissie voor het omge vingsbeleid kregen de agrarische gronden ten noorden van de Ge- maalweg - waar ook een volkstui nencomplex ligt - een bestemming die overeenstemt met het gebruik. Bij de gemeente zijn zeven bezwa ren ingediend tegen het nieuwe be stemmingsplan. De bezwaarmakers kunnen die maandag toelichten op een hoorzitting voorafgaand aan een vergadering van de commissie gemeentelijke ontwikkeling. Zoals gezegd zijn er meerdere bewoners van de Brugstraat bang dat een aantal panden aan de noordkant van de straat (nummers 15, 17, 23, 25, 31 en het hoekpand Bakstraat 13) in de toekomst gebruikt zullen worden voor detailhandel en hore ca. Met name dat laatste willen de bezwaarmakers uitsluiten, omdat volgens hen de gemeente ook al aangeeft dat het horecabedrijven betreft die uit oogpunt van hinder niet wenselijk zijn in woongebie den. Ze wijzen op de druk in hun straat door de aanwezigheid van een disco, een restaurant met feest zaal en drie geldautomaten. In hun reactie geven b. en w. aan dat het niet juist is dat de voorgestelde be stemming detailhandel toelaat. Ook klopt de bewering over de ho reca niet: de betreffende categorie geeft juist beperkte hinder. Zwaar dere categorieën zijn juist uitgeslo ten (het voorontwerp is daarop aan gepast) en alleen bestaande horecabedrijven zijn positief be stemd. B. en w. begrijpen ook niet dat de bezwaarmakers liever detail handel zien omdat dit juist de druk op de straat zou verhogen. Wat de horeca en aanwezig geldautomaten betreft, die zijn in het huidige be stemmingsplan ook al toegestaan en weg bestemmen zou onderne mers in hun belangen schaden. Een grotere verkeersdrukte verwacht het gemeentebestuur niet. Het wijst erop, dat de Brugstraat geen rustige woonwijk is, maar een centrumge bied 'waar uit milieuhygiënisch oogpunt sprake is van een minder gevoelige omgeving'. B. en w. vin den horeca-activiteiten van de lichtste categorie gewenst omdat ze bijdragen aan de levendigheid in en daarmee de woonkwaliteit van een Een aantal bewoners van de Brugstraat in Tholen vreest meer overlast als gevolg van de ruimere mogelijkheden die percelen in het nieuwe bestemmingsplan krijgen. kern. Mevrouw T. Fopma uit de Brug straat maakte bezwaar tegen de bouwhoogte van het pand dat naast haar woning staat, alsmede tegen het verkleinen van het erf van een perceel échter haar huis aan de Eendrachtsweg. In beide gevallen wordt minder lichtinval en aantas ting van de privacy gevreesd. Uit de reactie van b. en w. blijkt dat de goothoogte van het pand in de Brugstraat in het bestemmingsplan is afgestemd op de werkelijke hoogte. En dat voor dit betreffende pand momenteel geen bestem mingsplan van kracht is omdat ge deputeerde staten er destijds goed keuring aan onthielden. Maar bij bouwplannen zal rekening worden gehouden met de bestemmings planvoorschriften én het monu mentale karakter van de binnen stad. Illegale bouwactiviteiten, waarvan mevrouw Fopma ook rep te, worden door een bestemmings plan nooit gelegaliseerd, aldus b. en w. De heer en mevrouw Lindhout-Pie- terse en het echtpaar Sturris-Gunter uit de Dalemsestraat vinden de al gemene centrumbestemming die op panden wordt gelegd 'in strijd met de elementaire beginselen van het het bestuursrecht', waarbij de rechtszekerheid in het geding komt. B. en w. zijn het daarmee niet eens en stellen dat helder wordt aangegeven voor welke doeleinden gronden gebruikt mo gen worden. Ze menen verder dat de gebruiksmogelijkheden van de panden van de bezwaarmakers ver ruimd worden. Dat heeft zijn weer slag in de waarde, maar mocht die door ontwikkelingen met andere panden beperkt worden, dan zou in het uiterste geval een verzoek tot planschadevergoeding gedaan kun nen worden. Twee bewoners van de buurtschap Molenvliet, de heren Van Veen en Goud, zouden hun woning opgeno men willen zien in het bestemmings plan Kom. Dan zijn namelijk de bouwmogelijkheden minder beperkt dan in het bestemmingsplan Buitenge bied waaronder de buurtschap nu valt. In het nabije verleden is hiervoor na goede afweging gekozen en omdat in de situatie niets is veranderd, wil het gemeentebestuur dat zo laten, is de re actie. Beiden wijzen nog op de uitzon dering die de gemeente zelf maakt voor het bestemmingsplan voor het nieuwe gemeentehuis. Inhoudelijk is er geen relatie met het plan Kom, zo doen b. en w. dit punt af. L.M. Geluk, eveneens een bewoner van de Molen- vlietsedijk, krijgt deels gelijk. Hij wil de meer ruimte voor uitbreidingsmo gelijkheden en die aanpassing komt er: het bouwvlak wordt met vier meter verruimd. Tegelijkertijd wordt de goothoogte verlaagd en daarmee in overeenstemming gebracht met de werkelijke hoogte. Maar de bouw van een tweede woning op het perceel wil de gemeente niet mogelijk maken. Voor vijf villa's in Waterfront zijn wij zigingen op de bouwvergunningen verleend, maar dat komt niet duidelijk in het bestemmingsplan naar voren. B. en w. onderschrijven die zienswijze van Metaforce b.v. en de heren Beem- ster en Van Hoorn, en passen het plan op dit punt aan. De commissie ge meentelijke ontwikkeling praat maan dagavond over het ontwerp-bestem- mingsplan Kom Tholen, voorafgaand is er een hoorzitting. En op 11 maart is de vaststelling van het plan door de gemeenteraad voorzien. De uit Sint-Philipsland naar Fries land vertrokken drs. Th.G.A. Wes terveld blijft nog aan als vice- voorzitter van de raad van commissarissen van Castria Wo nen. Na de fusie van de Thoolse wo ningstichting met de woningcor poratie van Halsteren per 1 januari 2003 werd er als overgangssituatie een raad van commissarissen van zeven leden benoemd. P.J.W. van Veggel werd voorzitter, Wester veld vice-voorzitter en de vijf le den waren drs. N. van Aert (van accountantskantoor Remmerswaal uit Sint-Maartensdijk), de arts A.F.L. Hendriks uit Tholen, H.M.M. Schijver uit Halsteren, de jurist mr. PL. Nijmeijer en de door de huurders voorgedragen C.A.J. Tempelaars. Volgens direc teur J. Kloet van Castria komt er voor 1 juli duidelijkheid over een definitieve samenstelling. Volgens' nieuwe regelgeving kunnen de huurders twee commissarissen voordragen. Bovendien hoeven er niet perse zeven commissarissen te zijn. Dat is wel het maximum. Kloet ver wacht dat mede gezien hun leef tijd eind dit jaar een aantal com missarissen zullen stoppen. Advertentie I.M. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 5