fs> Veel volk en mooie opbrengst Adullam Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2004 Aanbouw te fors Glas-in-loodruitjes vernield Tanken zonder te betalen Aanrijding in Rilland Gordelcontrole Touwtrekfestijn Vuurtje stoken Auto in sloot Alcoholcontrole Acht hardrijders Passage Klaverjasclub Dienst met stevige muziek Bekeuring Snelheidscontrole Geen Indonesische Prins Weijte op school Zendingsgeld Carnaval op school Presentatie over waterschap Koning Haakonstraat Schuur mag langer Inzameling spullen rommelmarkt Gordelcontrole Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Lasercontrole Voorselectie dirigent Bergbezinkbassin Bouwplan Molenstraat Afhaalhoek Tolrust Fancyfair Aftreden en herkozen Auto tegen lantaarnpaal Radarcontrole Lampionoptocht Wilhelminastraat Sponsorloop Tholen Architect ir. C. Sturm moet het ont werp voor de bouw van een woning aan de Windsingel in Tholen aanpas sen. De architect maakte een plan voor twee gezinswoningen op één perceel. Een van de woningen is als een aanbouw tegen het hoofdhuis gesitueerd, maar valt volgens de welstandsgedelegeerde H.J. Groene- wegen te fors uit. Bovendien is er volgens de architect van de welstandscommissie te wei nig samenhang tussen beide gebou wen. De hoofdvorm is smal, de zij kant met de aanbouw breed en wijkt in vorm te veel af. Volgens Sturm zal de aanbouw ech ter niet opvallen omdat er begroeiing op het erf komt. „De zijgevel zul je dan nooit als zodanig ervaren," zo lichtte Sturm het ontwerp donder dagochtend toe. Maar die uitleg was onvoldoende voor de welstand. Die wil dat er een geleding in de aanbouw wordt aan gebracht zodat het meer gaat lijken op de hoofdvorm. Van een kerkgebouw in de gemeente zijn in de nacht van zaterdag op zon dag enkele glas-in-loodruitjes ver nield. Het schadebedrag ligt rond de honderdvijftig euro. Een onbekend gebleven automobi list heeft maandagmiddag getankt bij een benzinepomp en is daarna weggereden zonder te betalen. Er is voor 75 euro getankt. Op de T-kruising Valckenisseweg met de afslag A58 bij Rilland vond dinsdag rond kwart over vijf een aanrijding plaats. Een 50-jarige au tomobilist kwam vanuit de richting van Goes. Hij verleende geen voor rang aan een van links komende 20- jarige vrouw uit de gemeente Rei- merswaal, die daar op haar bromfiets reed. Voor zover bekend raakte de vrouw niet gewond. Beide voertui gen raakten beschadigd. Vrijdag is tussen 10.30 en 11.50 op de Grindweg een gordelcontrole ge houden. Er passeerden 115 bestuur ders, van hen droegen er negen geen gordel. Stichting Stad organiseert op Ko ninginnedag een touwtrekfestijn. Het winnende team kan zich het hele jaar sterkste van Tholen Stad noe men. Het begint om half vier op de Oesterputten. Drie teams zijn moge lijk: herenteam (zes heren), vrou wenteam (zes vrouwen) en een mix team (drie mannen en drie vrouwen). Als er voor een bepaalde organisa tievorm veel teams zijn, wil de orga nisatie hier een aparte klasse van maken, bijvoorbeeld bedrijven, ver enigingen, buurt of familie. Teams moeten voor 15 maart opgegeven worden via mail stichting.stad@zee- landnet.nl of per telefoon 604872. Op het Bolwerk zijn zaterdagmiddag om vijf uur vier jeugdige inwoners betrapt op het stoken van een vuur tje. De jongens van zeven, acht, tien en twaalf jaar zijn door de politie - doorverwezen naar STOR Zondagmiddag rond één uur beland de een 40-jarige automobilist met zijn auto in een sloot aan de Broek- seweg. De inwoner kwam uit de richting van Sint-Annaland en ver loor de controle over zijn voertuig. Hij raakte in een slip en reed de sloot in. De auto is geheel vernield. In de nacht van zaterdag op zondag zijn op de Eendrachtsweg enkele bromfietsers gecontroleerd op alco hol. Geen van de bestuurders had te veel gedronken. Op de Oesterdam is woensdag tus sen 13.00 en 14.40 uur een radarcon trole gehouden. 280 Bestuurders zijn gecontroleerd, van hen reden er acht te snel. Op de avond van vrouwenvereni ging de Passage was mevrouw Aar tje van de Zee uit Nunspeet aanwe zig. Het thema was de vraagbaak yoor de vrouw. Ze gaf tips over hoe je gezonder kunt leven. Ook zongen de leden liedjes en er is getracht een reis te organiseren, omdat hier veel belangstelling voor is. De volgende avond staat gepland op 17 maart. Aad Volwerk winnaar De uitslagen van de klaverjasclub Stad Tholen waren donderdag als volgt: 1. Aad Volwerk 5406 punten; 2. Coby Leydekkers 5306 p.; 3. Moni que Kijzer 5086 p.; 4. Sonja Doel man 4926 p.; 5. Antoinette Bakker 4783 p. De jeugd van de christengemeente Tholen organiseert zondagmiddag om vier uur in De Oesterschelp een jeugdkerkdienst. Samen met jonge ren, in de leeftijd van 15 tot 30 jaar, houden ze op een alternatieve ma nier met stevige muziek een kerk dienst. Dit spreekt hen meer aan dan de reguliere kerkdiensten. Rond twee uur donderdagmiddag kreeg een 60-jarige man uit Vlissin- gen op de Eendrachtsweg een be keuring, omdat hij twee keer een weg inreed waar motorvoertuigen niet in mogen. Daarna ging hij recht door de brug over. Hier is hij aange houden en ontving hij een bekeu ring. Oud- Vossemeer Op de Kreekweg is maandagmiddag tussen kwart over drie en vier uur, in beide richtingen een snelheidscon trole gehouden. Er werden 68 be stuurders gecontroleerd, hiervan reden er twee te hard. Ook zijn op de Rrabbenkreekweg (in beide richtingen) radarcontroles gehouden. 35 Personen waren in overtreding van de 501 bestuurders, die hier vorige week woensdagoch tend tussen zeven en tien uur gecon troleerd zijn. Mevr. Huyzen is geen Indonesische, zoals in het artikel op 12 februari was vermeld, maar Indische. Gebo ren in de bergen van West-Java in Bandoeng, maar in het bezit van de Nederlandse nationaliteit omdat ze een Nederlandse vader had die met een Aziatische vrouw trouwde. Vrijdag kwam prins Weijte met zijn gevolg naar Die Heenetrechtschool. De kinderen van alle groepen waren verzameld om het hoge bezoek af te wachten. Op de vrolijke tonen van dweilband De Lamsöören werd een grote polonaise ingezet. Namens alle luusjes, de ouderraad en het team, heette directeur H. Westerweel het vrolijke bezoek van harte welkom. Eerst werd een modeshow gehou den. Prins Weijte, nar Baptist, boer De Rieke en Pliesie Witte kozen samen met de jeugdnar en het jeugd prinsesje de mooist verklede luusjes uit. Gróót Pesóót nam afscheid van nar Baptist. Ook de kinderen van Die Heenetrechtschool bedankten hem met liedjes en cadeautjes voor zijn altijd weer vermakelijke bijdra ge van de afgelopen jaren. Nadat het gezelschap vertrokken was, nam dweilband de Neutekraekers het mu zikale gedeelte over. Samen met de uitgenodigde ouders werd er nog flink gehost en gezongen. Enkele kinderen hadden zelfs een carnava leske voordracht ingestudeerd. De middag is afgesloten met de zeven sprong. De carnavalsprijzen, kittuks, zijn gewonnen door: Jesper Oskam (groep 1), Roxanne Wijs (groep 2), Iris Laban (groep 3), Mariene Bogert (groep 4), Angelique de Jager (groep 5), Cyrille Buys (groep 6), Nick Hommel (groep 7) en Wendy Beens (groep 8). Anky Fokkema van het Zeister zen dingsgenootschap kwam op de school met de bijbel De Ark. Ze ver telde over de smalle boot, waarmee kinderen in Suriname opgehaald worden om naar school gebracht te worden. Maar dat ze geen goede boeken hebben en dat van het pla fond een stuk naar beneden hangt. Ook hebben de kinderen honger, omdat ze zonder eten van huis zijn weggegaan. Daarom spaart de school het zendingsgeld op voor de scholieren die twee weken varen van hen vandaan wonen. Vrijdag was er tijdens de Sint-An- thoniusschool een carnavalsmiddag. Om half twee konden de kinderen en aanwezige ouders hossen op klanken van De Neutekraekers. Het was al snel behoorlijk warm in de feestzaal. De oudercommissie had limonade en chips, voor de ouders was er kof fie of thee. Kinderen hadden iets voor de prins, boerenploeg en voor zijn gevolg ingestudeerd wat met het motto van dit jaar te maken had. De Lamsóóren zorgde voor de muzikale omlijsting. Kinderen zongen zelfge maakte liedjes, speelden toneelstuk jes en voerden dansjes op. Ze be dankten de nar met tekeningen voor zijn inzet tijdens het carnaval. Sint-Annaland R. Visser, medewerker van het wa terschap, heeft op de voorlichtings bijeenkomst van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een presentatie verzorgd over de taken van het waterschap. Dit beheert een gebied van 97.000 hectare, waarin 260.000 mensen wonen. Visser legde uit dat onder waterkeringen 380 km dijken en duinen en 414 km binnendijken vallen. De wegen hebben een totale lengte van 2257 km. Veel aandacht gaat Uit naar 7050 km sloten en 65 poldergema len, maar ook de bestrijding van muskusratten is belangrijk. De wa terkwaliteit wordt beheerd met elf rioolwaterzuiveringsinstallaties en 90 rioolpersgemalen. De eerstvolgende bijeenkomst van de afdeling is op 30 maart waarbij voor de leden een avondvullend programma bloemschikken is geor ganiseerd. Stavenisse Aan de Koning Haakonstraat 9 en 11 bouwt Castria twee levensloop- bestendige huizen voor de verkoop. Eén krijgt er een garage. Hier heb ben de twee Noorse woningen ge staan, die zijn gesloopt en waarvan er één houten huis is teruggeplaatst bij streekmuseum de Meestoof in Sint-Annaland. Het herbouwplan is ingediend bij de gemeente. Donderdag 4 maart wordt er voor de zending en Adullam oud pa pier opgehaald. Advertentie I.M. M. Neele aan de Kerkstraat mag de schuur achter zijn woning verlen gen. De welstandscommissie vroeg Neele de verbouw te komen toe lichten omdat er enige onduidelijk heid bestond over de uitvoering. Op de fotojs die de gemeente van de omgeving had gemaakt, waren nog oude vervallen schuurtjes te zien, maar die waren volgens Neele al opgeruimd. Tegen het uitbreiden van de schuur met een gladde be- tonsteen en golfplaten was geen be zwaar. Omdat de aanbouw hele maal tussen de bestaande schuren komt aan de achterkant van de hui zen, hoeven er 'gelet op de situ ering geen nadere eisen' te worden gesteld. Als Neele de achterkant ook nog zwart maakt en het boeiboord wit, dan ziet het er volgens welstandsar chitect H.J. Groenewegen neutraler uit en wordt het nieuwe stukje schuur zelfs 'een echte verbetering van de omgeving.' Vrijdagavond kunnen er spullen en boeken voor de rommelmarkt inge leverd worden tussen zeven en half acht in de Schuilplaats. De rommel markt heeft plaats op 8 mei en wordt gehouden voor het zendings werk van Christiaan Nieuwenhuize. Sint-Maartensdijk Op de Nijverheidweg vond vrijdag tussen 13.10 en 14.20 uur een gor delcontrole plaats. 88 Bestuurders zijn gecontroleerd, elf personen droegen er gordel. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag «Rosbief 500 gr. 5,20 £Malse bieflappen 500 gr. 5,20 ♦Soeppakket 3,10 3,50 J 3,20 3,-J Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Gekookte worst 200 gram 1,20 Palingworst 150 gram 1,20 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Magere speklappen 1 kg Hacheevlees 500 gr. Chili con carne uit eigen keuken 500 gr. Hamburgers 5 halen 4 BETALEN Advertentie I.M. In beide richtingen van de Provin- cialeweg is vrijdag tussen 14.30 en 15.05 een snelheidscontrole gehou den. Van de 35 passanten hield één bestuurder zich niet aan de toege stane snelheid van 80 km/uur. Muziekvereniging Euterpe gaat uit drie kandidaten een opvolger kie zen voor dirigent Peter de Rooij. Het bestuur zoekt een nieuwe diri gent nu De Rooij te kennen heeft gegeven te stoppen. Er meldden zich ongeveer tien kandidaten. Het bestuur heeft een voorselectie ge maakt. Een deel viel af omdat ze van te ver moesten komen, onder meer uit Arnhem, Landsgraaf en Maldegem. Op het jaarconcert op zaterdag 20 maart neemt Euterpe afscheid van De Rooij. Op de jaarvergadering onlangs trad penningmeester Jan Knuist na ruim een kwart eeuw uit het bestuur. Sinds 1975 was hij bestuurslid, daarvan een groot aantal jaren pen ningmeester met enkele jaren on derbreking in de jaren tachtig. Ook Claudia Muller stopte, vanwege drukke werkzaamheden. Mariëlle Westdorp en Carlo Kloet komen het bestuur versterken. Bestuurslid Robin Pot beraadt zich nog over het penningmeesterschap. Annemarie Kloet is secretaris geworden van het bestuur van de Thoolse muziek- bond. Ze is als onafhankelijk lid toegevoegd en heeft derhalve geen stemrecht. Voorzitter Theo Steketee maakte bekend dat er een hoofdsponsor is gevonden voor de aanschaf van de nieuwe uniformjassen voor de mu zikanten. Dat gebeurt in het jaar dat de vereniging haar 40-jarig bestaan viert. De nieuwe jassen worden ge presenteerd op zaterdag 3 juli tij dens de Smalstadsfeesten op de Markt. Die wordt omgetoverd tot terras met podium en strand want Thovo zal er beachvolleywedstrij- den houden. Korfbalvereniging Emergo was ook gevraagd mee te doen, maar die heeft afgehaakt. Op die dag zal er ook een talentenjacht worden gehouden en worden zus terverenigingen gevraagd te komen spelen, 's Avonds verzorgt Euterpe een concert, daarna treedt de Thool se coverband LOZ op, Lawaai op zolder. Ook ondernemersvereniging Smalstad doet mee aan het evene ment. Leo Troost treedt op als pre sentator/entertainer. De huisvesting blijft een probleem voor Euterpe. Onderzocht is of het gymlokaal van het Markiezaat col lege geschikt is, maar de geluidbe lasting op de directe omgeving is te hoog. De leerlingengroep draait goed, maar raakte enkele leden kwijt, voornamelijk saxofonisten. Euterpe bezit op dit ogenblik 63 instrumen ten, waarvan er twintig ouder dan dertig jaar. Achttien daarvan zijn vrij beschikbaar. Ongeveer vijftien muzikanten hebben een eigen in strument. Scherpenisse De gemeente gaat een bergbezink bassin aanleggen aan de Molenweg. De provincie heeft laten weten, geen planologische bezwaren te hebben tegen dit rioleringswerk. Poortvliet Het gemeentebestuur wil samen met Castria Wonen binnenkort een inloopavond organiseren over de (her)bouwplannen aan de Molen straat. De huurwoningen Molen straat 23 tot en met 41 staan sinds eind vorig jaar allemaal leeg. Cas tria hoopt binnenkort een sloopver gunning van de gemeente te krij gen, zodat de oude huurwoningen in maart tegen de grond gaan. De woning Molenstraat 17 zal na een opknapbeurt aan de buitenkant wor den verkocht. De gemeente wil de grond tegenover de woningen Mo lenstraat 23 tot en met 41 aan Cas tria verkopen. Hier kunnen drie koopwoningen met garage worden gebouwd. Maandag 1 maart hoopt de zen ding oud papier op te halen vanaf half zeven. Advertentie I.M. De welstandscommissie heeft geen bezwaar tegen de verbouwing van café-petit restaurant Tolrust aan de Stoofstraat 27. Aan de buitenkant van het pand verandert er niets. Wel wordt er intern verbouwd. Er komt onder andere een grotere (Chinese) keuken en een afhaal hoek. Soos Poorthove organiseert zater dag tussen 13.00 en 17.00 uur samen met de Kindersoos een fan cyfair in 't Ouwe Raed'uus. Er zijn verschillende activiteiten voor vol wassenen en kinderen. Op de ledenvergadering van de Ne derlandse bond van Plattelands vrouwen was I. de Rijke-Pitappel aftredend en herkiesbaar. Zij is her kozen. K. Uyl-Cornelisse trad ook af, maar was niet herkiesbaar. Hier voor in de plaats is J.C.M. van Til- beurgh-Schillemans gekozen. Uyl kreeg als afscheidscadeau een gla zen stopfles met inscriptie NbvP 1998-2003 voor haar inzet de afge lopen zes jaar. Nieuw kascommis- sielid is M. van Gorsel-de Oude. Na het officiële gedeelte heeft me vrouw R. Meijer het een en ander verteld over haar werk bij Child Aid. Zij is twee keer in Zuid-Ame- rika geweest: één keer in Brazilië en één keer in Bolivia. Ze hielp daar verschillende kindertehuizen op te zetten. In Zuid-Amerika willen mensen graag handnaaimachines, trapnaaimachines, stof, garen heb ben. Voorzitter M. Lindhout-Blok zamelt dit in en materiaal kan naar haar adres gebracht worden: Stoof straat 9 te Poortvliet. Ook gaf Lind- hout namens de vereniging een bloemetje als dank aan mevrouw R. Meijer en een envelop met geld voor de stichting Child Aid. Tevens is door de leden nog een bedrag van 40 euro opgehaald voor de kinder hulp stichting. Een achttienjarige automobilist reed zondagnacht rond kwart over twaalf met zijn bestelauto tegen een lantaarnpaal op de Lageweg. De in woner reed in de richting van de Paasdijkweg en verloor de controle over zijn voertuig. Hij schoof een paar meter door de berm, reed tegen een lantaarnpaal en de auto kwam op de kop tot stilstand, vermoede lijk is het voertuig total loss. Nie mand raakte gewond. In de auto zaten nog een vijftienjarige in woonster, een zestienjarige inwoner van Naarden en een evenoude in woner van Gouda. De bestuurder had geen alcohol gedronken. Tussen kwart over tien en kwart over twaalf donderdagmorgen is op de Postweg (beide richtingen) een radarcontrole gehouden. In totaal passeerden 796 voertuigen, hiervan reden er 24 te hard. Volgende week zaterdag organiseert het Activiteitencomité een lampion optocht voor alle kinderen uit de woonplaats. Om 19.00 uur vertrekt de optocht vanaf gymzaal Burge- meet. De muzikale begeleiding is van muziekvereniging Euterpe. Sint-Philipsland Aan de Wilhelminastraat/Delden- sestraat komen op de plaats van het voormalige wijkgebouw vier huur woningen voor ouderen. Castria Wonen heeft hiervoor plannen inge diend bij de gemeente. Noad '67 heeft zaterdag 2500 euro opgehaald met een sponsorloop. Het bedrag besteedt het bestuur aan een aangepaste en verbeterde ge luidsinstallatie met tv en dvd voor de jeugd. Dit was de zesde keer dat de sponsorloop plaats vond. Er was voor ieder wat wils tijdens de drukbezochte verkoping in Stavenisse. Het was zaterdag dringen gebla zen tijdens de verkoping ten be hoeve van het werk van stichting Adullam. Vanaf tien uur schuifel de het publiek langs de talrijke kraampjes die in de Rehoboth- school in Stavenisse opgesteld stonden. Er was van alles te koop en de Thoolse werkgroep, die de verkoping voor de veertiende keer organiseerde, was erg tevreden over de netto opbrengst van 6887 euro die via Adullam ten goede komt aan de gehandicaptenzorg in Nederland. Jong en oud kwam aan zijn trek ken tijdens de verkoping in Stave nisse. Want of je nu gezellig een bakje koffie met anderen wilde drinken of met vriendjes wilde skelteren of sjoelen, het was alle maal mogelijk in en rond het schoolgebouw aan de Pilootweg. De geur van warme oliebollen kwam je bij het betreden van de school al tegemoet en er waren meer lekkernijen te koop. Friet, slaatjes, advocaat, frisdranken, snoepgoed en gebak, maar ook kaas, groenten en fruit vonden gretig aftrek bij het publiek. Naast etenswaren was er boven dien een ruim aanbod aan onder meer hobbyartikelen, ansicht kaarten, sieraden, zijden bloe men, speelgoed, ondermode, wol en boeken. In een van de klasloka len kon de jeugd zich vermaken met spelletjes, op het schoolplein was een skelterbaan uitgezet en tevens konden belangstellenden een ritje met paard en wagen maken. C. Nieuwenhuis, voorzit ter van de werkgroep Tholen/ Sint-Philipsland die is geformeerd uit drie kerkgenootschappen - de Oud-Gereformeerde Gemeente in Nederland, de Hervormde Kerk (Gekrookte Riet groepering) en de Gereformeerde Gemeente in Nederland - was zeer te spreken over het verloop van de koopdag in Stavenisse. „We zijn erg tevre den over de publieke belangstel ling. En het doet ons als organisa tie natuurlijk goed dat we van de bruto opbrengst van 13.554 euro meer dan de helft voor het werk van Adullam hebben overgehou den." Predikbeurten Zondag 29 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJs- sel. 18.30 u. ds. Boon, Krabbendijke. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. da. Van der Poll, Tholen. GEREF. KERK 10 u. ds. Roggeband, Essen (D). CHR. GEREF. KERK 10 en 14 u. ds. Boiten, Sliedrecht. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Crezee. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Wüllschleger, Vlissingen (bev. ambtsdragers). 18.30 u. ds. Schipper, Kerkwerve. GEREF. KERK 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaat. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Uitslag. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Ten Klooster, Ridderkerk. 18 u. ds. Van Dijk, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Den Butter, Huizen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Volk, Nieuw- Lekkerland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Beek, Puttershoek. 19 u. ds. Kroes, Barendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Groot, Dordrecht. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Roggeband, Essen (D). GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij, Tholen. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK lOu. ds. Kakes, 's-Heer Arendskerke. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m feb. Expositie xuan-schilderin- gen, Ten Anker. 28 feb. Afgifte hulpgoederen Dor cas, Regentessestraat 50, 9.30-12 u. 4 mrt. Informatie-avond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 4 mrt. Lustrumviering chr. ouderen vereniging, De Wingerd, 14.30 u. 6 mrt. Amstel saxofoonkwartet, Faces of Music, R.K. kerk, 20.15 u. 10 mrt. Oecumenisch avondgebed, gebouw NBP Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 13 mrt. Rommelmarkt Concordia. SINT-ANNALAND 28 feb. Jubileumzangavond VZOS, N.H. kerk, 19.30 u. 6 mrt. Inloopdag heemkundekring, koffiekamer Meestoof 10-12 en 13.30-16 u. 12 mrt. kaartavond WHS, kantine, 20 u. STAVENISSE 8 mrt. Inspraakavond bestemmings plan Poststraat-zuid, De Stove, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK. 28 feb. Activiteit jeugdwerkgroep natuurver., Scaldis Naturalis, 9.30 u. 1 mrt. Vergadering comm. gem. ont wikkeling, gemeentehuis, 19 u. 2 mrt. Vergadering comm. welzijn en onderwijs, gemeentehuis, 19.30 u. 3 mrt. Vergadering comm. middelen, gemeentehuis, 19.30 u. 4 mrt. Vergadering comm. alg. be stuur, gemeentehuis, 19.30 u. 6 mrt. Toneeluitvoering PJZ, Haes- tinge, 19.30 u. 11 mrt. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 28 feb. Excursie door Scherpenisse- polder, vertrek Gatweg. 28 feb. Afgifte hulpgoederen Dor cas, Platteweg, 9.30-12 u. 6 mrt. Bingo in café Zeelands Wel varen, 20 u. SINT-PHILIPSLAND 11 mrt. Cakeverkoop vrouwenver. Rondom het Woord. BERGEN OP ZOOM 2 mrt. Tangospecial Maria de Bu enos Aires van Piazolla, De Maagd 20.15 u. 3 mrt. Inloopspreekuur voor en door whiplash-patiënten, ziekenhuis Lie- vensberg, 10-12 u. 4 en 5 mrt. Cyrano de Bergerac, De Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Centrum Apotheek van Kalmthout, Grote Markt 12, tel. 0164-234371. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Surminski, Huybergseweg 12, Hoogerheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18.30-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 feb.t/m vrijdag 5 mrt. donderdag 26 7.12 - 19.37 vrijdag 27 7.49 - 20.09 zaterdag 28 8.32 - 20.47 zondag 29 9.12 -21.42 maandag 1 10.37 -23.12 dinsdag 2 12.12 - woensdag 3 0.52 - 13.27 donderdag 4 1.57 - 14.22 vrijdag 5 2.42 -15.07 za 28/2 4.25 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Maagd, 20.15 u. 6 mrt. Open huis kantongerecht, Zuidoostsingel 41, 10-14 u. 6 mrt. Roemeense Staatsopera Con- stantia, De Maagd, 20.15 u. 7 mrt. Orgelconcert Gertrudiskerk door Jelena Bozova, 16 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Shouf shouf habibi - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.15 u. Brother bear (Ned. gespr.) - do t/m zo 13.45 en 16 u. en wo 14 u. ROXY II: Spy kids 3D: game over - do t/m zo 13.45 u., wo 14 u. Suske en Wiske - do t/m zo 16 u. Cabin fever - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.15 u. CINEM'ACTUEEL: Suske en Wiske en de duistere diamant - do t/m za en wo 14 u., zo 13.45 u. Peter Pan - do 14 en 16.15 u., vr en za 14 en 18.45 u., zo 13.45 u., wo 14 u. Lord of the rings 3: The return of the king - vr en za 20.30 u., zo 16 u. Feestje - do 16.15 u., vr en za 18.45 u., zo 19.30 u. Finding Nemo (Ned. gespr.) - zo 16 u. Mona Lisa smile - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 en 2115 u. Once upon a time in Mexico - do en wo 20 u„ vr en za 21.30 u„ zo 21.15 u. Brother bear - do 14 en 16.15 u., vr, za en wo 14 u., zo 13.45 en 16 u. Verrassingsvoorpre mière - do 20 u. De Tweeling - ma t/m wo 20 u. Mystic river - zo 19 u., di 20.30 u. Jeux d'Enfants - ma 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2