Provincie Zeeland Vitaliteit en kwaliteit Provinciale Staten Zeeuws palet II Aantrekkelijk geprijsde occasions van DE GRAAF B.V. DE GRAAF B.V. AUTOBEDRIJF Jeugd gaat de natuur in 4 In beroep PSD-kaarten ■Officiële Mededelingen Meekrap op proefveld zaadteelt Eendrachtruiters vier eerste prijzen Donderdag 26 februari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 9/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl De provincie wil één beleid voor ruimte, milieu en water. Nieuws uit de Staten Economie en mobiliteit Ruimtelijke Ordening Kennisgeving ontwerp- streekplanherziening Vitaliteit en Kwaliteit wens iÉÉfc- Merk Type km jaar Fiat Punto 1.2 59.000 km 2000 Ford Ka 1.3 70.000 km 1997 Mazda 323 42.000 km 1997 Mazda 626 station 82.000 km 1999 Nissari Almera 1.4 98.000 km 1996 Nissan Almera 43.500 km 2002 Nissan Almera automaat 15.000 km 2000 3x Nissan Nissan Almera Tino King cab. 103.000 km 2000 Diverse Nissan Micra demo's Nissan Micra 1.4 automaat 44.000 km 2001 Nissan Vanette dub. cabine 1 19.000 km 1998 Suzuki Swift 50.000 km 1998 Toyota Pic Nic 79.000 km 1999 VW Polo 48.000 km 1997 Neem ook eens een kijkje op onze website www.nissandegraaf.nl uw Nissan-Dealer voor Tholen, Bergen op Zoom e.o. Paasdijkweg 9a - POORTVLIET - Tel. 0166 - 61 24 33 Abdij Nieuws De ontwerp- streekplanherziening Vitaliteit en kwaliteit is op 10 fe bruari door Gedeputeerde Staten vastgesteld. Hiermee willen GS het streekplan op onderdelen aanpassen en ver beteren. Het beleid voor nieuwe economi sche dragers (NED) wordt inge vuld met regelgeving voor voor zieningen zoals boogkassen, hagelnetten en regenkappen, met andere mogelijkheden voor land schapscampings en met nieuwe bepalingen voor bouwen bij agra rische bedrijven. Tegelijk wordt bestaand beleid geactualiseerd of aangepast voor bijvoorbeeld woon(-zorg)mogelijk- heden in cultuurhistorische boer derijen, behoud van duisternis en ruimte voor supermarkten. Voor de Kop van Schouwen wor den enkele specifieke aanpassin gen gedaan, zoals een incidente le regeling voor de bouw van drie woningen in het buitengebied, verruiming van de fruitgaardrege- ling voor kwaliteitsverbetering en een tracéaanpassing voor een deel van de recreatieverdeel- weg. De ontwerp-streekplanherziening ligt van 1 tot 29 maart ter inzage bij alle gemeentehuizen van de Zeeuwse gemeenten. Bij de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie, Groene- woud 1, Middelburg, tel. 0118- 631934 kunnen de stukken wor den aanvraagd en inzien (na tele fonisch overleg ook buiten kan tooruren). Bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001,4330 LA Middelburg kunnen de stukken worden inge zien en besteld van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Telefoon 0118- 631400, e-mail infocentrum@zee- land.nl. Schriftelijke reacties op de streekplanherziening kunnen tot 29 maart worden gestuurd aan Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Op 2 maart 2004 is er openbare zitting van de adviescommissie bezwaarschriften van de provin cie Zeeland in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Om 14.30 uur wordt het be zwaarschrift van Culturja te Vlissingen behandeld tegen een besluit van GS van 18 december 2003 inzake de afwijzing van het subsidieverzoek voor de op te richten website culturja. Om 15.00 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting Scheldetheater te Terneuzen behandeld tegen een besluit van GS van 16 december 2003 inza ke een subsidieverzoek voor de te organiseren bijzondere theater voorstellingen 2004. Om 15.30 uur wordt het be zwaarschrift van ZLTO Advies te Etten-Leur behandeld tegen een besluit van GS van 12 december 2003 inzake de vaststelling van de provinciale subsidie over het jaar 1999 voor het project Vitaal Platteland, Fase I, Verbrede be- drijfsdoorlichting. Als laatste wordt om 16.00 uur het bezwaarschrift van ThermPhos International b.v. te Vlissingen behandeld tegen een besluit van GS van 11 november 2003 inzake de aanwijzing als Domino-inrichting in de zin van artikel 7 van het Besluit risico's zware ongevallen (BRZO). Wie nog een waardekaart van de Provinciale Stoombootdiensten in zijn bezit heeft kan het tegoed nog verzilveren tot 15 maart 2004. Aanvragers die hun formulier na die datum inleveren, vissen achter het net. Per kaart moet één formulier ingediend worden. Van het uit te betalen tegoed wordt steeds €5,- ingehouden voor administratieve kosten. Aanvraagformulieren met een (gratis) antwoordenveloppe voor retour zending zijn verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. De formulieren kunnen ook worden aangevraagd via www.zeeland.nl, knop digitaal loket en vervolgens veel gestelde vragen. Zeeuws Palet is een krant, van de provincie over de ontwikkelin gen rond het Omgevingsplan Zeeland. Dit plan zal de plaats innemen van het huidige Streek plan, het waterhuishoudings- en milieubeleidsplan. Door de huidige maatschappe lijke veranderingen en het door schuiven van taken van het Rijk naar de provincie en de gemeen ten wordt de behoefte groter aan een efficiënter, doelmatiger en transparanter beleid dat voldoet aan de toekomstwensen van de Zeeuwse bevolking. Eén provin ciaal omgevingsplan past in die visie. In het eerste nummer van de krant schetsen de vier direct betrokken gedeputeerden, mr. dr. A.J.G. Poppelaars, drs. H. van Waveren, J. Suurmond en M. Kramer in een interview hun beeld van de werking van het plan. Ondanks de verschillen zijn allen van mening dat er eensgezind gewerkt moet worden aan een integrale aanpak omdat de taken, waar de provincie vanaf nu voor staat niet anders aangepakt kun nen worden. Visies De ervaringen van andere provin cies met de ontwikkeling van een omgevingsplan zijn in de krant te lezen, evenals de visie van voor zitter P. de Koeijer van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw organisatie Zeeland. Volgens hem is de beste basis voor een vitaal platteland een gezonde agrarische sector, die tegen een goede prijs agrarische producten levert. Dat is nu helaas niet zo, maar bij het maken van nieuwe plannen zou goed naar de sector gekeken moeten worden. Het Zeeuwse landschap wordt immers voor een groot deel door boeren gevormd en beheerd. In de column van senior adviseur dr. P. van Rooy van het strate gisch adviesbureau inzake ruim te, milieu en water Accanto) wordt een goede samenwerking tussen provincie en partners benadrukt, terwijl voorzitter P.J. van der Zaag, van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten (VZG), het eens is met de gedeputeer den dat het tijd is voor een ande re manier van beleid maken. Hij acht het belangrijk dat een actief communicatiebeleid gevoerd wordt om een integraal plan te kunnen ontwikkelen met perso nen en instanties die nu nog gewend zijn sectoraal te werken. Directeur T. van Mierlo van de Zeeuwse Milieu Federatie, spreekt de hoop uit dat een inte grale aanpak ertoe zal leiden dat goede milieudoelstellingen ge haald worden en dat de conse quenties van het beleid helder in beeld worden gebracht. Tot slot geeft projectleider ir. C.W. van Rabenswaaij, aan waar om hij het eigenlijk vanzelfspre kend vindt dat niet gesproken wordt van een integraal omge vingsbeleid maar van het Om gevingsplan Zeeland. De verschillende fases in het pro ces die moeten leiden tot het uit eindelijke plan worden tevens door hem toegelicht. De krant kan besteld worden bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mailadres info- centrum@zeeland.nl. Een gratis abonnement voor de volgende uitgaven kan daar even eens aangevraagd worden. Provinciale Staten hebben in de maandelijkse vergadering van vrij dag 13 februari jl. uitvoerig over de analyse van reeds gedane onderzoeken en over vervolg onderzoeken inzake de WCT (Westerschelde Container Termi nal) gesproken. WCT aanleiding tot het indie nen van 5 moties en amende menten De informatie die door GS is voorgelegd was voor Provinciale Staten aanleiding om vragen te stellen en vijf moties en amende menten (voorgestelde wijzigingen op een voorstel) in te dienen. Deze wijzigingsvoorstellen waren er op gericht om duidelijkheid te krijgen over de concrete invulling van het nieuw te starten onder zoek naar de mogelijkheden en gevolgen van de WCT. De Statenleden hebben zich kri tisch uitgelaten, maar boden Gedeputeerde Staten uiteindelijk ruimte om het onderzoek voort te zetten. GS hebben de toezegging ge daan om de uitkomst van de onderzoeken in het sociaal eco nomisch beleidsplan mee te nemen en de toekomst van Zee land zonder WCT eveneens in het onderzoek mee te nemen. De moties, amendementen en andere informatie over de ver gadering van Provinciale Staten treft u aan op de website www.zeeland.nl - Nieuws uit de Staten. De volgende Statenvergadering vindt plaats op vrijdag 12 maart a.s. en begint om 10.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribu ne in de Statenzaal, Abdijplein te Middelburg, de debatten bij te wonen. De agenda van de be treffende vergadering wordt tijdig in deze rubriek en op de website www.zeeland.nl/bestuur en orga- nisatie/vergaderschema gepubli ceerd. De commissie Economie en Mo biliteit heeft op maandag 16 fe bruari jl. vergaderd. De belangrijkste punten uit deze vergadering waren: Een statenvoorstel grens overschrijdende overleg groep maritieme toegang Kanaalzone Gent- Terneuzen. De commissie heeft het voorstel om een krediet van 250.000 euro te verstrekken behandeld. Over dit voorstel wordt in de Provinciale Statenvergadering van 12 maart een beslissing ge nomen. Het beschikbaar stellen van 750.000 euro voor onder wijshuisvesting van de Roosevelt Academy. Aangezien het onwenselijk is dat de Roosevelt Academie niet door kan gaan zonder de provinciale bijdrage is er gesproken nog één keer een eenmalige bijdrage van 750.000 euro te verstrekken. Over het voorstel wordt in de Provinciale Statenvergadering van 12 maart een beslissing ge nomen. Werkconferentie Openbaar vervoer De commissieleden hebben een openbare werkconferentie Openbaar vervoer op 19 april om beleidspunten voor een nieuwe startnotitie te bespreken. L Gedeputeerde Staten van Zee- land maken bekend dat zij op 10 Zfebruari 2004 de ontwerp-streek- planherziening Vitaliteit en Kwali- j teit hebben vastgesteld. De herziening heeft ten doel om het streekplan op onderdelen aan te passen en te verbeteren. Een belangrijk deel daarvan heeft betrekking op de vitaliteit van het agrarisch gebied. Zo gaat het J onder andere om een aanpassing van het beleid voor nieuwe eco nomische dragers (NED), een nadere invulling van het beleid voor teeltondersteunende voor zieningen, een vervolgstap in het beleid voor landschapscampings en nader beleid voor agrarische bouwblokken. Daarnaast komen diverse onderwerpen aan de orde waarvoor ook aanvulling of actu alisering van het streekplan gewenst is. Het betreft de intro ductie van beleid voor het be houd van duisternis en de verrui ming van de regelgeving voor woon(-zorg)mogelijkheden in cul tuurhistorische boerderijen, niet- agrarische activiteiten in het bui tengebied, risico-activiteiten en supermarkten. Ook worden enkele locatiespeci- fieke aanpassingen doorgevoerd die betrekking hebben op de Kop van Schouwen. Het gaat om de verruiming van de fruitgaardrege- ling, een incidentele regeling voor de bouw van drie woningen in het buitengebied bij Renesse en een tracé-aanpassing van het noorde lijk deel van de recreatieverdeel- weg. De streekplanherziening volgt de procedure zoals vastgelegd in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit houdt onder andere in dat het ontwerp gedurende vier weken ter visie ligt tijdens welke periode een ieder bedenkingen kan indie nen. Na afloop van die periode bieden Provinciale Staten de gelegenheid om de bedenkingen tijdens een openbare gedachte wisseling nader toe te lichten. De streekplanherziening ligt ter visie van 1 maart tot 29 maart 2004 op de volgende plaatsen: - De provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1 te Middelburg - De gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten Voor het inzien buiten kantoor uren en het opvragen van de ont- werp-herziening kunt u contact opnemen met het informatiecen trum van de provincie Zeeland (telefoon 0118-631400) of met de directie Ruimte, Milieu en Water (telefoon 0118-631934). Schriftelijk bedenkingen kunnen tot het einde van de tervisieleg- gingsperiode worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Na afloop van die periode wordt een bijeenkomst georganiseerd voor de indieners van bedenkin gen en belangstellenden. Daar kan een gedachtewisseling plaatsvinden met leden van Pro vinciale Staten, waarbij gelegen heid wordt geboden de bedenkin gen nader toe te lichten. De plaats en het tijdstip van deze bij eenkomst worden nog bekend gemaakt. ■M| EEN DYNAMISCHE GROEP insouwMATER alen Zeelandhaven 7,4612 PC Bergen op Zoom, Tel. (0164) 271500. Fax (0164) 245370 www.logus.nl info@logus.nl Een onderneming LOGUSis: ►BOUWMATERIALEN ►SIERBESTRATING ►BADKAMERS ►TEGELS NATUURSTEEN ►KEUKENS ►VERWARMING INTERIEURAFBOUW De studieclub voor groente- en bloemzaadteelt Eiland Tholen gaat proeven doen met gewasbeschermingsmid delen in meekrap. Dit eind 19e eeuw verdwenen gewas gaat door een aantal Thoolse en West-Brabantse telers weer verbouwd worden. „In die tijd kenden ze alleen het wieden als onkruidbestrijding", zegt vice-voorzitter W.A. Boogaard van de studieclub. Nu de teelt kleinscha lig wordt opgepakt, is het belangrijk om te onderzoeken hoe de gewasbescherming aangepakt kan worden. „Er is wat informatie uit Duitsland bekend, maar meer ook. niet", aldus Boogaard. Hij hield de aanwezigen op de le denvergadering dinsdag voor, dat de samenwerking van de studieclub met de projectgroep van de meekraptelers kostenbesparend kan werken. De proefboerderij Rust- hoeve wordt bij de proeven betrokken. Het proefveld van de vereniging wordt dit jaar aange legd op de hoek van de Langeweg en de Weg van Kodde te Sint-Annaland. De financiering ervan is momenteel nog niet rond, maar de studieclub kan uit de reserve put ten. Op het veld gaan zes gewassen uitgebreid beproefd worden ten behoeve van de toelating van middelen, ter wijl er nog eens 25 tot 30 in een screening worden be trokken. De samenwerking met Walcherse zaadtelers is het afge lopen jaar goed bevallen. Namens hen werden A.W. Boogaard en P. de Visser in het bestuur gekozen. Dat ge beurde, net als de herbenoeming van W.A. Boogaard en M.C. den Engelsman, bij acclamatie. Door de samen voeging telt de studieclub nu 131 leden. Met vier eerste prijzen deden amazones van rijvereniging de Eendrachtruiters het goed op de indoor dressuurwedstrijd die dé club zelf organiseerde in de binnenmanege van Henk v.d. Zande te Tholen. In de klassen LI, L2, Ml en Z veroverden Thoolse combinaties een oranje lint. Opvallend was wél, dat veel Thole- naren in hun eerste proef niet optimaal presteerden, terwijl ze in de tweede veel prijzen en winstpunten verdienden. Bij de paar den won Sonja van Gils met Spetter de eerste prijs in de LI-klas se met 164 punten (haar eerste proef leverde 155 punten op). Vera Blom reed met Shaka 153 en 150 punten bij elkaar in deze klasse. Charlotte Bossers werd met Furie eerste in de L2 met 169 punten (eerste proef 148 p.), een mime voorsprong en goed voor twee winstpunten. In de Ml-klasse pakte Eefke Bastianen met Steef de tweede prijs met 163 punten (en een winstpunt), na een eerste proef die 145 punten opleverde. In de M2 pakte Suzanne Reinerman met Panoesjo 156 en 160 punten, waarmee ze buiten de prijzen viel. In de Z-dressuur waren de 188 punten voor Hei- ma v.d. Slikke met Lucky in de eerste proef voldoende voor de eerste prijs. Hoewel de tweede proef een puntje minder oplever de, was dat wél genoeg voor een winstpunt. Sofi v.d. Wel kwam met haar pony Rosi in actie in de M l-klasse. De eerste proef werd met 146 punten beloond, de tweede met 154 en dat was ge- noeg voor de eerste prijs. De jeugdwerkgroep van de natuur- vereniging heeft het programma voor de komende maanden rond. Komende zaterdag gaat men ont dekken hoe bomen, struiken en planten zich aan het voorbereiden zijn op de naderende lente. Om half tien kunnen de jeugdige deelnemers inschrijven in het gebouw Scaldis Naturalis bij de kinderboerderij te Sint-Maartensdijk en het program ma duurt tot twaalf uur. Het advies is om (warme) regenkleding en wandelschoenen of laarzen aan te trekken. Op 20 maart werkt de natuurvereni- ging mee aan de landelijke schoon- maakdag van de KNJV. Het verza melpunt is de Bergsediepsluis. om 9 uur 's morgens. Op 3 april staat een bezoek op het programma aan de waterzuivering, wat op 15 mei op het programma staat blijft een ver rassing, op 19 juni staan de bijen centraal, op 10 juli is er een afslui ting vóór de zomervakantie gepland en op 18 september een natte-laar- zentocht op de schorren. Voor infor matie kan Peter Woudstra gebeld worden, tel. 0164-674663.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15