Schade visnetten Oosterschelde het grootst tijdens duikseizoen Agri-dienst uitzendbureau houdt van aanpakkers Minder last stroperij op Zoommeer/Volkerak Bedrijf richt zich niet alleen op landbouwsector Ruilverkaveling visgronden Pauze voor palingbroodje Japanse oester rukt verder op Kabeljauw en zeebaars Donderdag 19 februari 2004 LLNUKACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Vissers vangen ook snoekbaars en brasem Beroepsvissers ondervinden jaarlijks nog steeds schade aan hun vaste vistuigen in de Zeeuwse wateren. De schade aan de fuiken is het grootst tijdens het duikseizoen, zo zei C J. van Liere, voorzitter van Zevibel vrijdag op de alge mene ledenvergadering van de vereniging van beroepsvis sers Zuid-West Nederland in Meulvliet in Tholen. Het be stuur wil niet alle duikers daarvan de schuld geven. De boosdoeners zetten de sportduikers wel in een kwaad dag licht, zo zei hij tegen de ongeveer zestig aanwezigen. De vissers reageerden terughoudend op het voorstel om het kreeftenbestand in de Oosterschelde in kaart te brengen. Het ministerie is er voorstander van, maar de vissers vre zen voor vangstbeperkingen. Meer kreeften, maar vissers sceptisch over onderzoek naar populatie Zuiderburen Strenge winter Motivatie Polen Niet gerust Actieplan Vorig jaar hebben de vissers op het Zoommeer/Volkerak minder last gehad van stroperij. Dat komt omdat de vissers in 2003 zelf ook snoek baars en brasem mochten vangen, naast de paling die ze al jaren uit het zoete meer halen. Dat zei voorzitter C.J. van Liere van Zevibel vrijdag op de jaarvergedaring van de vereniging van beroepsbvissers Zuid- West Nederland in Tholen. Aan de Thoolse tafel wordt palingbrood geserveerd, v.l.n.r. neven Wim Schot en Johan Schot van de TH 23, oud Tholenaar A. Blaas, palingvisser W. de Ridder uit Arnemuiden, hardervisser Jo Zwagemaker van de TH 8 en P. Scherpenisse van de gelijknamige palingrokerij. Van Liere die als dagvoorzitter op trad omdat de vereniging op dit mo ment geen voorzitter heeft, stelde dat ondanks de voorlichting die wordt gegeven over de visserij met fuiken en staand want er vorig jaar veel is vernield en gestolen onder water. Het schadebedrag in Ooster schelde en Grevelingen samen be droeg 57.665 euro. Daarvan was 30.845 euro door diefstal en 26.820 euro door vernieling. Het was een tijdlang goed gegaan, zei hij, maar nu lijkt het tij zich weer te keren. „De meeste schade wordt toege bracht tijdens het duikseizoen. Wij wijzen niet naar de duikers in het al gemeen of naar hun organisaties, maar duidelijk is dat er kaf tussen het koren zit." Ook worden er regelmatig zeekatten losgelaten uit de fuiken. Het 'zee- kattenbevrijdingsfront' is volgens Van Liere ook vorig jaar erg actief geweest. „Terwijl juist over deze vissoort in het clubblad van de NOB, de Nederlandse onderwater sportbond uitgebreid voorlichting is gegeven. Ik pleit voor een scherpere controle door de duikers zelf. De rotte appels bezorgen de hele groep een slechte naam. De vissers wor den er kennelijk moedeloos van. Er wordt gedurende het jaar geen scha de gemeld aan Zevibel, terwijl aan het eind van het jaar grote schade blijkt te zijn geleden. Door geen schade te melden tijdens het sei zoen, krijgt de duiksportsector geen duidelijk beeld van waar wat wordt vernield." De voorzitter riep de vis sers dan ook op de schade te mel den. Bestuurslid A. Palach van de NOB noemde het een treurige zaak dat er zoveel schade wordt aangebracht aan het vistuig. Hij vroeg zich af op welke manier hier een eind kan worden gemaakt. Volgens Palach zou dat kunnen als er beter gecom municeerd wordt tussen de duikers van de NOB en de vissers. Duikers zouden een duikvlag op de dijk moeten plaatsen en vissers zouden hun vistuig duidelijk moeten marke ren. De overheid zou graag een aan spreekpunt voor de duikers willen zien. De NOB vertegenwoordigt zo'n 20.000 leden, maar daarnaast Iedere beroepsgroep kent zo zijn versnapering tijdens de meestal lange jaarvergaderingen. Bij de schippers van Schuttevaer wordt al tijd een bolus genuttigd, bij de le den van de vereniging van beroeps vissers Zuid-West Nederland was dat vrijdag in Meulvliet in Tholen een palingbroodje. Een typisch pro duct van Schouwen Duiveland dat op Tholen ook goed smaakt. Zoals vaak begint zo 'n vergadering wat later dan gepland is. De leden moeten soms van ver komen. Er wordt nog even gewacht op een laatkomer. Er wordt onderling wat bijgepraat omdat de vissers elkaar nu eens op het vaste land tegenko men in plaats van op het water. De vergadering was nog geen half uur bezig toen de schalen met pa lingbroodjes binnen werden ge bracht. De voorzitter vond het ver standig maar even een pauze in te lassen. Want een palingbroodje eten en praten is niet mogelijk. Het eten vereist enige behendigheid omdat er meestal ook een stevig stukje graat in de gestoofde aal zit. En die moet je als consument voorzichtig bena deren. Dat vereist concentratie en dat gaat ten koste van de aandacht voor het gesprokene achter de be stuurstafel. Kenners aan de tafel met Bruënaers vertelden dat het broodje het behal ve van de smaak van paling ook en vooral van de peper moet hebben. Dat maakt het verschil tussen de ene of andere bakker, zo zeiden ze in de extra pauze voor het paling broodje. Pittig gepeperd. Advertentie I.M. zijn er nog eens 20.000 'vrije dui kers', dus duikers die niet aangeslo ten zijn bij een bond. Palach kon nog niet zeggen of het bestuur van de NOB dat op zich wil nemen. Van Liere herinnerde eraan dat er sprake was geweest van verminder de schade nadat er in het clubblad van de NOB aandacht was beteed aan de visserij. „Het is moeilijk om een gedragscode voor alle duikers te maken. Het is hier nog moeilijker omdat er ook veel zuiderburen ko men duiken." Palach zelf was op het laatste mo ment gevraagd de vergadering bij te wonen om de voorzitter van de NOB, L. Schotel, te vervangen. Die kwam op 2 februari om nadat hij bij het duiken in de Oosterschelde bij de Zeelandbrug door een hartaanval was getroffen. Van Liere stond stil bij het verscheiden van de 56-jarige voorzitter van het NOB. Hij noem de hem de drijvende kracht van de vereniging die optrad als consulent namens de duikers. Volgens Van Liere kende Schotel de weg in be stuurlijk Nederland en wist hij door zijn ervaring als statenlid in Fries land en als gemeenteraadslid in Dordrecht waar hij invloed kon uit oefenen. Onder zijn leiding is bij voorbeeld de toegang tot de duik- plaatsen (zoals bij Tholen en Strijen) verbeterd. „De NOB ver liest in hem een steun en toever laat." De vergadering nam een mi nuut stilte in acht. Een ander belangrijk punt voor de leden is de kreeften visserij. Het be stand is de laatste jaren gegroeid. Sinds de desastreuze strenge winter van 1962/1963 toen de kreeften massaal het loodje lieten, is de kreeft terug van weggeweest in de zeearm. Het ministerie van land bouw natuur en visserij zou het kreeftenbestand wel in kaart ge bracht willen zien om een duurzame visserij mogelijk te maken. Er is ook een speciale werkgroep 'kreeft' in het leven geroepen waar ook vis sers deel van uitmaken. En waaruit beleid kan voortvloeien. Volgens H. van den Bos van LNV gaat het er om een evenwicht te zoe ken tussen wat er weggevangen wordt en wat er overblijft zodat het Wie zijn handen uit de mouwen wil steken, is bij Agri-dienst uit zendbureau in Steenbergen aan het juiste adres. En datzelfde geldt voor werkgevers die (tijde lijk) om gemotiveerd en ge schoold personeel verlegen zitten. Het bedrijf van L.C.M. Heijmans richtte zich vanaf de oprichting in 1994 vooral op de landbouwsec tor, maar door de jaren heen is de dienstverlening uitgebreid naar andere bedrijfstakken zoals de aannemerij, productie- en toele veringsbedrijven. Leo Heijmans noemt het een groot voordeel dat hij en zijn medewer kers precies weten wat er van een werknemer in de landbouw ver wacht wordt. Voor hij zich tien jaar geleden met het uitzenden van tijde lijk personeel ging bezighouden, was hij namelijk als agrariër werk zaam in zijn eigen pootaardappel- en selectiebedrijf in Steenbergen. We zijn eigenlijk stap voor stap in dit werk gerold. Vanuit collega landbouwbedrijven kwam de vraag of we geen tijdelijk personeel voor hen beschikbaar hadden en het uit lenen van mensen breidde zich ver volgens steeds verder uit. In eerste instantie ging het vooral om mede werkers voor de akkerbouw, glas tuinbouw en de fruitteelt, maar ook uit andere bedrijfstakken kregen we het verzoek of we hen niet uit de brand konden helpen met tijdelijke werknemers. Door deze ontwikke ling heb ik mijn nevenactiviteiten in de landbouw enkele jaren geleden afgestoten en zijn we ons vanaf die tijd volledig op het uitzendwerk gaan richten. Agri-dienst is aange sloten bij de Nederlandse Bond van Bemiddelings- en Uitzendbureaus (NBBU) waardoor zowel de inle- ners als de uitzendkrachten ervan verzekerd zijn dat alle zaken op ar beidsrechtelijk, fiscaal en juridisch gebied prima geregeld zijn. Alle partijen moeten met een goed ge voel bij ons aankloppen en samen met bedrijfsleider Kees Aarden doen wij er alles aan om de mensen op hun wenken te bedienen. Wij houden er allebei dezelfde filosofie op na: korte lijnen naar onze relaties en instaan voor de mensen die wij bij bedrijven onderbrengen. De mensen die wij uitzenden, zijn ten slotte ons uithangbord. Als zij hun werk goed doen, is iedereen tevre den en in zo'n geval komt een werk gever automatisch weer bij ons te rug als hij op zoek is naar tijdelijk personeel", aldus de 49-jarige on dernemer. De gedreven oud-landbouwer is er van overtuigd dat alleen scholing en ervaring nog geen garanties biedt voor een goede uitzendkracht. Moti vatie, inzicht, verantwoordelijk heidsgevoel en zelfstandig kunnen werken zijn zeker zo belangrijk voor vissen op kreeften ook in de toe komst mogelijk blijft. Er wordt gekeken naar de visserijdruk, de lengte van het visseizoen, het be schermen van de visplekken, en naar de controle en handhaving. Het streven is om voor de kreeften een eenduidig visseizoen voor heel West Nederland af te spreken en afspra ken te maken over het visstuig dat daarbij mag worden ingezet. Er zouden ook bufferzones moeten ko men tussen de kreeftenvakken en de gronden voor andere vangsten. Het ministerie streeft ook naar een pro ducentenorganisatie van vissers die meer verantwoordelijkheden krijgt. Voor de Oosterschelde meldden de vissers een teruggang in de besom ming op de kreeft van 15 tot 20 pro cent. Dat lag niet zozeer aan de ki lo's maar aan de prijs die lager lag. Visserijbioloog drs. M. van Stralen presenteerde cijfers over de kreef tenvangsten in het verre verleden en het nabije heden. een goede werknemer. „Je komt als uitzendkracht iedere keer weer bij een ander bedrijf en je zult je ra zendsnel aan moeten passen aan de manier van werken binnen zo'n be drijf. Dat vereist toch een flexibele instelling van de mensen, ze moeten hun tijdelijke betrekking als een uit daging zien." Vanuit het kantoor aan de Hoogstraat 7 in Steenbergen wor den dagelijks tientallen werknemers uitgezonden naar ondermeer glas tuinbouwbedrijven, akkerbouwers, fruitteeltbedrijven, wegenbouwers, aannemers, productie- en toeleve ringsbedrijven. Heijmans: „je moet hierbij denken aan functies zoals vrachtwagen-, heftruck- of tractor chauffeur, grondwerkers, sorteer ders, wegenbouwers, inpakkers of productiemedewerkers. Naast uit voerend personeel kunnen we ook leidinggevenden aan een (tijdelijke) baan helpen. Verder stimuleren wij Hij stelde de vraag of het nuttig is om kreeftenbestanden in kaart te brengen. Het bestand is namelijk vanaf 1990 flink gegroeid en kwam in 1998 uit op 14 ton. En vormt een aantrekkelijke bron van inkomsten voor de vissers omdat de vraag naar kreeft groot is. Van Stralen liet mo dellen zien waarmee kan worden vastgesteld hoeveel kreeften er ge vangen zouden kunnen worden zon der dat het bestand wordt aangetast. Gevangen kreeften zouden gemerkt kunnen worden zodat ze bij terug vangst te herkennen zijn. Omdat kreeften erg honkvast zijn ('ze scharrelen rond de holtes') is de vis serijdruk er hoog, dat wil zeggen dat er veel weggevangen worden. Een absoluut getal van bestands groottes is niet te bepalen in de Oos terschelde omdat er verschillende soorten vissers actief zijn en de kreeft zich traag verplaatst, zei Van Stralen. Wel is de ontwikkeling van jaar tot jaar in visvakken goed te bijscholing en cursussen zoals VCA-1heftruckcertificaten, vracht wagenrijbewijzen, etc. Bovendien bieden we mensen die niet over ei gen vervoer beschikken de moge lijkheid om voor het woon- werk verkeer van een van onze bedrijfswagens gebruik te maken. Mobiliteit mag naar onze mening nooit een belemmering vormen om goed personeel aan de slag te krij gen. Die extra service en persoonlij ke aanpak wordt erg gewaardeerd door onze relaties." De huidige ontwikkelingen op de arbeidsmarkt, de sociale onzekerhe den voor werknemers, de torenhoge personeelslasten voor ondernemers en de toestroom van met name Poolse werkzoekenden, worden na tuurlijk ook door Agri-dienst op de volgen, maar dat vereist wel de steun van de vissers die de beesten moeten merken. Hij stelde een nieu we werkgroep kreeften voor, maar de zaal reageerde lauw op dit voor stel. Vooral palingvisser P. Scherpenisse uit Sint-Annaland zette nogal wat vraagtekens. Hij vreest dat wanneer de bestanden bekend zijn, er beper kingen opgelegd zullen worden door het rijk. Van Stralen zie dat dit niet de bedoeling is. Hij verwees naar de kokkelvisserij die veel scha de aanricht in de zeebodem. Als daar geen gegevens van bekend wa ren geweest, was die tak niet zo aan banden gelegd kunnen worden, zo zei hij. Volgens drs. L.R.P. Lanters van de directie visserij van het ministerie betekent informatie over de kreeften niet meteen restrictie op de vang- voet gevolgd. „Het zijn allemaal za ken waar wij als uitleners van per soneel adequaat op in moeten spe len. Zeker onder de huidige economische omstandigheden is het voor een baas niet eenvoudig om er veel vast personeel op na te houden. In de branches waarin wij actief zijn, hebben bedrijfsvoerders vaak te maken met pieken en dalen in hun werkzaamheden. In de oogsttijd is het bij een landbouwer uiteraard veel drukker dan buiten dat seizoen en ook in de wegenbouw en aanne merij is het 's winters veel rustiger dan de rest van het jaar. Het is voor een werkgever natuurlijk perfect als hij zich tijdens drukke periodes via ons kan verzekeren van goed perso neel. Hij hoeft deze mensen alleen te betalen voor de tijd dat ze echt aan het werk zijn voor zijn bedrijf. Bij ziekte, vakanties of feestdagen heeft hij geen doorlopende kosten sten door de vissers. „Als we niks doen als overheid of als visser, dan loopt het bestand achteruit. Het gaat er om om op langere termijn te blij ven oogsten." Scherpenisse was er niet gerust op. „Zoiets moet je jarenlang in beeld brengen. Het ministerie mag met deze gegevens niets doen." Volgens voorzitter G. Heerebout van de stichting promotie Oosterschelde- kreeften blijkt uit het archiefonder zoek dat er begin jaren dertig van de vorige eeuw bijna geen kreeft meer zat en dat dit te wijten was aan het feit dat er de jaren daarvoor teveel weggevangen was. Hij benadrukte het belang van het onderzoek. En Van Stralen vond dat de sector niet moet wachten tot het te laat is. Scherpenisse bleef scepsis houden. Hij wilde een onafhankelijk onder zoek, als het er al van komt. En over vele jaren gespreid. De kwestie zal worden besproken in de werkgroep kreeft. aan dit personeel en dat vinden veel ondernemers een fijne gedachte." Ook voor het momenteel zo actuele vraagstuk over de valse concurren tie die Nederlanders op de arbeids markt zouden ondervinden van Poolse arbeiders heeft Agri-dienst een passende oplossing. „Deze bui tenlandse werkzoekenden richten hun vizier vooral op de branches waarin ook wij onze klanten heb ben. En wij kunnen uiteraard ook voor deze mensen bemiddelen bij het vinden van passende arbeid on der goede voorwaarden zoals die door de NBBU zijn vastgesteld." Zowel werkgevers als werkzoeken den kunnen zich door Agri-dienst laten informeren over de mogelijk heden van het Steenbergse uitzend bureau (tel. 0167-563500). Boven dien is alle bedrijfsinformatie ook na te lezen op www.agridienst.nl. (Advertentie I.M.). Sport- en beroepsvissers hebben met rijkswaterstaat en natuurbe heerders een visbeheersplan voor het Zoommeer/Volkerak opgesteld. Daarin werd het mogelijk voor de vijf palingsvissers (drie uit Tholen, een uit Bergen op Zoom en een uit Bruinisse) om ook snoekbaars en brasem te vangen. Deze vangst is doorverkocht aan sportvisclubs in binnen- en buitenland om uitgezet te worden in hun viswaters. „Er was minder stroperij door zogenaamde beroepshengelaars door afroming van de snoekbaars." Volgens Van Liere moet nog beke ken worden hoe de samenstelling van de visstand zich ontwikkelt en of deze visserij moet worden voort gezet. Elk jaar wordt bekeken hoeveel bra sem en snoekbaars er zit en hoeveel er mag worden gevangen. De snoekbaars levert het meeste geld op. Vorig jaar was dat acht euro per kilo, tegen vijftig eurcent voor een kilo brasem. Het beheersplan betekent ook dat de vissers langer kunnen varen. Het palingseizoen begint in mei/juni en duurt tot november, de brasem- snoekbaarsvisserij duurt van 1 de cember tot 1 maart. De vangst van paling op het Zoom meer was vorig jaar vergelijkbaar met het jaar daarvoor. Maar de prijs was minder. Dat komt volgens Van Liere door het aanbod van kweek- paling. Die bedroeg vier miljoen ki- De Japanse oester rukt steeds verder op in de Oosterschelde. Vissers met vast vistuig ondervinden er steeds vaker last van omdat de scherpe oes ters de netten verwoesten. Een op lossing voor dit probleem is nog niet in zicht. Volgens visser S. Uil uit Burghsluis zouden mosselvissers de boel kun nen schoonvegen, zo zei hij vrijdag tijdens de rondvraag op de algemene Kabeljauw en zeebaars die door sportvissers wordt gevangen wordt niet meer op de visafslagen aangebo den, nadat de algemene inspectie dienst handelaren hebben benaderd om dit niet te doen. Dat zei J.K. Boone van de algemene inspectie dienst (AID) vrijdag op de jaarverga dering van de vereniging van be roepsvissers Zuid-West Nederland. „Er is een aantal lieden onder de sportvissers die kabeljauw en zee baars verkopen aan handelaren die ze aanbieden op de visafslagen. Een kwalijke geschiedenis. Vissers heb ben tenslotte quota gekocht. We heb ben de handelaren hierover bena derd. De vis wordt niet meer aangetroffen op de visafslagen." De AID heeft vorig jaar geprobeerd lo per jaar tegen 500.000 kilo wilde paling. Wilde aal voorzien van een keurmerk (labeling) zou bij kunnen dragen aan een betere prijsvorming. Iets dergelijks wordt ook gedaan voor zalm. Het teruglopen van het palingbe stand krijgt nu ook in Europees ver band de aandacht. Het wordt vol gens Van Liere door de Europese commissie erkend als een Europees probleem. „Logisch omdat er spra ke is van één Europese aal die op één plek in de oceaan tot voortplan ting komt." Er komt een actieplan voor het be heer van de Europese aal. Het gaat om noodmaatregelen die de paling moet beschermen. Zo zullen er maatregelen genomen worden die er voor zorgen dat de geslachtsrijpe aal terug naar zee kan trekken om er te paaien. Ook het beheer en benut ten van de glasaalbestanden is noodzakelijk. Een en ander moet echter nog zijn beslag krijgen. Het voorstel moet nog worden voorgelegd aan de Eu ropese visserijraad. Volgens H. van den Bos van de directie visserij van het ministerie 'blijft het hangen.' Dat komt volgens hem omdat Ier land nu voorzitter is van die raad. Hij verwacht betere tijden als Ne derland de voorzittershamer over neemt. ledenvergadering van de vereniging van beroepsvissers Zuid-West Ne derland in Meulvliet. Hij kreeg geen bijval voor zijn voorstel van de ver tegenwoordigers van het ministerie noch van Zevibel. Wel werd het pro bleem onderkent, maar het schoon vegen door mosselkotters lijkt een te drastische maatregel. De Japanse oester zou nu al 1400 ha. van de Oosterschelde in beslag hebben ge nomen. Volgens Uil moet de ontstui- mige groei van deze oesters een halt worden toegeroepen en mag er niet te lang meer gewacht worden. om 'grote stropers' te pakken die ac tief zijn op de viswateren in het zuid westen. De AID gaf vantevoren ruchtbaarheid aan het actieplan. „We hebben geprobeerd het ze moeilijk te maken door afschrikking. Of dat ge lukt is, is niet goed te zeggen." De AID nam een hoeveelheid staand want in beslag en viste ook illegaal geplaatste fuiken op. Ook is er een aantal duikers betrapt op illegale vangsten. Het was meer dan de AID had verwacht. „Dat is wat tegenge vallen. Er is een groot aantal stropers op de Oosterschelde actief." De grootschalige aanpak is eind ju ni/begin juli gestopt. Overwogen wordt om dit jaar langer door te gaan. Maar dat hangt af van de be schikbaarheid van personeel én de informatie die de vissers verstrek ken, aldus Boone. Vanuit de zaal werd een oproep gedaan om langer door te gaan met de jacht op stropers. Advertentie I.M. Een ruilverkaveling van visgron den. Dat zou volgens ir. L.R.P. Lanters van de directie visserij van het ministerie een van de manieren kunnen zijn om een duurzame vis serij op de Oosterschelde mogelijk te maken. Dat zei hij op de jaar vergadering van de vereniging van beroepsvissers Zuid-West Neder land in Meulvliet. Hij legde de nadruk op meer eigen verantwoordelijkheid van de visse rijsector om te komen tot een duurzame visserij. Hij kondigde aan dat er een bepaling in de ver gunning voor sleepnetvissers komt dat ze niet meer mogen slepen op vaste visvakken. „Een pijnpunt in de Oosterschelde." Ook wordt er bekeken of er een in ventarisatie gemaakt kan worden van de vaste visvakken en hoe die uit te geven. Via een ruilverkave ling zouden vakken beter verdeeld kunnen worden onder de vissers, zo zei hij. Een punt is daarbij wel dat er minder vrije gronden over blijven als er meer visvakken wor den uitgegeven. Kortom het is druk op de Zeeuwse viswateren. Er zijn verschillende belangen. Van de vissers met vaste vistuigen zoals de paling en kreeftenvissers en de sleepnetvissers. Die kunnen volgens voorzitter C.L. van Liere van Zevibel nog in een bepaalde periode van het jaar de visvakken van de vaste vistuigenvissers be vissen. De minister wil dit niet, maar een besluit is er nog niet over genomen. Sjakie Snoek en de waterzuive ring is een nieuw onderdeel dat op de jongerenwebsite van het water schap bijgekomen is. Hiermee leren kinderen op een spelende manier dingen over het waterschap. Je komt op deze site door via de home page van waterschap Zeeuwse Ei landen (www.wze.nl) door te klik ken op Sjakie (linksonder). Leo Heijmans richt zich met Agri-dienst uitzendbureau op diverse branches. Assurantiekantoor Vart Dijke Burgemeet 25 Poortvliet Tel: (0166) 612 509 Assurantiekantoor Jan P.M. OverbcckL' Ten Ankerweg 72 - Tholen - Tel: (0166) 602 888

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7