Steiger graansilo tegen de vlakte Plaatselijk nieuws VERF NODIG? Jh Laban EXTRA veel EXTRA veel 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 februari 2004 Vincent van Gogh Te hard Dronken tegen een lantaarnpaal Kapster wint prijs Water in beweging Kleuters de lucht in Auto bekrast Hage en Verkerke winnaars M Verlichtingscontrole Werkzaamheden Coentjesweg Nieuwe oprit Boete straatverkoop Oliebollenactie Jubileum zangvereniging Doorrijden na aanrijding Handdoek trouwe leden Let op uw brievenbus, de voordeelfolder is ook geldig bij: Rood trekt aandacht Vermaas winnaar Ruit ingegooid Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Mobiele beller Geen voorzitter en secretaris Dronken achter stuur Let op uw brievenbus, de voordeelfolder is ook geldig bij: Nieuw bestuur biljartvereniging Beste I-/Bedrijfsauto's Opengebroken auto's Aanrijding Stationsstraat afgesloten Siratenvoetbal Tholen Op een avond van de Plattelands vrouwen gaf mevrouw E. van Broekhoven uit Steenbergen infor matie over het leven van Vincent van Gogh. Na een korte inleiding toonde zij een serie dia's met afbeeldingen van schilderijen. Ze vertelde hoe en waarom een schilderij tot stand ge komen was. Ze deed dit op een zeer enthousiaste manier. Ook verwel komde de vereniging een aantal nieuwe leden. Op 17 maart staat de volgende bijeenkomst gepland; het gaat dan over kinderhulp in Bolivia. Met een snelheid van 130 kilometer per uur reed een 23-jarige automobi list uit de gemeente Reimerswaal za terdagnacht rond vijf uur over de Oesterdam. Hij moet honderd euro betalen. Op de Nieuwe Postweg reed een 26- jarige inwoner, die teveel gedronken had, tegen een lantaarnpaal. De man kwam zaterdagnacht rond drie uur uit de richting van Poortvliet. Hij raakte door een onbekende oorzaak in de berm en kwam tegen een lan taarnpaal tot stilstand. Per ambulan ce is hij met nekklachten en verwon dingen aan zijn hoofd overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. Uit een blaasproef bleek dat de man teveel gedronken had, tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De lantaarnpaal en auto raakten beide totaal vernield. Monique Bovée heeft bij een leer ling-kapperswedstrijd de tweede prijs behaald bij lang haar opsteken. Bovendien sleepte ze de originali- teitsbeker van Schwarzkopf in de wacht. Monique is derdejaars aan het Zoomvlietcollege in Roosendaal. Ze werkt in Lepelstraat bij De Haren van de Keijzer. Op de christelijk nationale basis school De Regenboog vond de pre sentatie plaats van het project water in beweging. Ook had de ouderen- raad in de hal een fancyfair georga niseerd. Van de opbrengst wil de school een écht schoolplein voor alle kinderen maken. In groepen zagen de kinderen: vuurtorens, werkstuk ken, gedichten, film en video. Alles had donderdag met water te maken. Verschillende groepen hadden samen met gastdocenten van Scoop gewerkt aan film, dans, muziek en drama, 's Middags genoten de kleu ters van de voorstelling Wolkje, deze voerde een gastdocente van Scoop op. 's Avonds lieten diverse groepen zien wat ze aan muziek, dans en drama in huis hadden. Het varieerde van oud-Hollandse zeemansliedjes tot een echte moderne piratendans. De twee kleuterklassen van montes sorischool De Kraal voerde woens dag een voorstelling over het heelal op. De school is de afgelopen vijf weken intensief bezig geweest met dit thema. De kinderen speelden dat ze naar Venus en naar de maan gin gen. Ze waren verkleed als mars mannetjes en ruimtevaarders. Ook waren er kinderen bij die roze kle ding aanhadden, deze gingen naar Venus om daar kusjes uit te delen. De kleding hadden de kleuters zelf gemaakt met hun juffen. De voor stelling werd twee keer opgevoerd. Eén keer om half tien voor alle kin deren van de school en een keer om half twaalf voor de ouders van de kleuters. Op montessorischolen geven leraren kosmisch onderwijs. Dit betekent dat er lessen gegeven wordt vanuit een project. Bij aard rijkskunde, biologie en geschiedenis worden dan gerelateerde onderwer pen gezocht. De school heeft voor dit thema veel materiaal van de ster renwacht gekregen. In de nacht van maandag op dinsdag is op de Markt een auto met een scherp voorwerp bekrast. Het scha debedrag is onbekend. De uitslagen van de klaverjasclub Stad Tholen waren donderdag: I .Carlo Hage 5139 punten; 2. Coby Leydekkers 5116 p.; 3.Monique Ky- zers 5064 p.; 4. Corrie Geene 4923 p.; 5. Leen Hage 4922p. De uitslag van de J. Janse-trofee was: 1Marie Verkerke 5168 punten; 2. Anita Aernoudse 5017 p.; 3. Her man Perk 4999 p.; 4. Magda Noor- dijke 4843 p.; 5. Coby Leydekkers 4832 p. Oud- Vossemeer Op de Oud Vossemeersedijk is een verlichtingscontrole gehouden, één bromfietser is aangehouden. Deze 17-jarige inwoner kreeg donderdag ochtend tussen zeven en kwart voor acht een proces-verbaal voor het rij den op zijn bromfiets zonder bran dend achterlicht. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING f Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 wM Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Aan de Coentjesweg zijn vanaf van daag tot uiterlijk 27 februari werk zaamheden, daarom is het niet mo gelijk om via de Gankelweg het dorp in te rijden. In het kader van duur zaam veilig verkeer worden poort constructies aangelegd. Bij een poortconstructie heeft een gedeelte van de rijbaan een andere verharding en staan er zuilen aan de zijkant. Het is een merkteken dat weggebruikers de bebouwde kom binnenrijden. De woningen in het afgesloten gedeelte blijven bereikbaar. De omleiding wordt met borden aangegeven. Gedeputeerde staten hebben toe stemming gegeven aan J.A.P. Hees termans voor het maken van een oprit aan de zuidzijde van de Oud- vossemeersedijk tussen km 3.45 en 3.55. Bij realisatie zal het verkeer op de weg en op het fietspad veilig kunnen rijden en ondervindt zo wei nig mogelijk hinder van de werk zaamheden. Sint-Annaland Een 45-jarige inwoner uit Wouden berg verkocht zonder vergunning goederen in de Huygenstraat. Hij had donderdagmorgen rekken met kleding uitgestald op straat. Ook had hij geen standplaats op de markt. De verkoper is aangehouden en be keurd. De jeugd van voetbalvereniging W.H.S. gaat op zaterdag vanaf 9.00 uur langs de deuren om oliebollen te verkopen. Zeven oliebollen kosten drie euro. Ook zijn de lekkernijen vanaf 8.00 uur af te halen in de kan tine van sportpark De Waaije. De op brengst komt ten goede van de jeugd, hiermee kunnen leuke activiteiten voor hen georganiseerd worden. D.V. maandag 23 februari wordt er door de zending oud papier op gehaald. Advertentie I.M. De christelijk gemengde zangvereni ging VZOS viert volgende week za terdagavond om half acht haar 65- jarig jubileum. Tijdens deze uitvoering draagt het koor nieuwe koorkleding. De vaste organist Leen Heijboer en het ensemble Ars Musi- ca onderleiding van Paul Heijboer begeleiden de zangers en zangeres sen. Ook is het vocaal ensemble Sint Laurens (onder leiding van Hans v.d. Broeke) uit Middelburg uitgenodigd. De algemene leiding is in handen van dominee Hoek. Na de zang avond is er voor genodigden een hapje en een drankje in het Trefpunt. Zaterdag 3 april organiseert VZOS een paaszangavond. Een 51-jarige inwoner is zondag rond half zeven in zijn woning aan gehouden. Hij was doorgereden met zijn auto, nadat hij in de Nieuw- straat een geparkeerde auto ge schampt had. Bij aanhouding bleek ook dat de man onder invloed van al cohol was. Hij had ruim drie maal de toegestane hoeveelheid gedronken, zijn rijbewijs is ingenomen. Een handdoek in de clubkleuren blauw en zwart met de verenigings- naam en de tekst '25 jaar lid'. Die reikte voorzitter Kees Vroegop van tafeltennisvereniging Smash '76 vrijdag tijdens de jaarvergadering uit aan Ad van 't Hof en Adrie Vroegop- op den Brouw. Beiden zijn 25 jaar lid van de club en er nog bij betrok ken, hoewel ze als gevolg van bles sures aan respectievelijk knie en arm al een tijd gestopt zijn met actief ta feltennis. Het was voor het eerst - na de huldiging van leden van het eer ste uur bij het zilveren verenigings jubileum - dat jubilarissen in het zonnetje zijn gezet. De 24 aanwezige leden keurden de verschillende verslagen van secreta ris Christian van 't Hof en penning meester Adrie Aarnoudse goed. Mede op basis van de begroting voor 2004 werd besloten de contributie niet te verhogen. Bij acclamatie wer den de secretaris en Peter Bazen, die periodiek aftredend waren, herkozen in het bestuur. In de kascommissie werd Martin v.d. Klooster benoemd in de plaats van Ad van 't Hof. Op een scherm werden de resultaten ge presenteerd van de NTTB-competi- ties, toegelicht door de wedstrijdse cretarissen Chris Hage en Peter Bazen. De aanwezige kampioenen werden door Bazen gehuldigd, waarna de winnaar bekend werd ge maakt van de percentagetrofee. Jeugdspeler Eric Bruijnzeel (hij was afwezig) bleek in de najaarscompeti tie de beste competitiespeler binnen de club te zijn. Bij de jeugd is ook een onderlinge competitie gehouden en daarvan werden Laurens den En gelsman (groep 1) en Cindy v.d. Klooster (groep 2) de winnaars. Voor het werk dat ze het afgelopen jaar voor de club deden, kregen Wik Westerlaken en Remco Vroegop een kleine attentie. Na de vergadering werden, onder het genot van een drankje en een hapje, nog enkele ronden bingo gespeeld. Na zes jaar zal Smash op zoek moeten naar een andere ruimte voor de jaarvergade ring, want de kantine van de Rabo bank is niet langer beschikbaar. Komend weekeinde is er geen com petitie. Alleen het eerste team komt in actie, het ontvangt 't Zand uit Mid delburg. Smash 2 boekte dinsdag avond een 6-4 zege tegen Kapelle. Stavenisse S) tofjlst fSmezidieA fournituren verf tabak huishoudelijke homeopathie artikelen Markt 55 ^4695 CH Sint-Maartensdijk .S 0166-667477 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Het filiaal van de openbare biblio theek aan de Markt is sinds maandag aangesloten op het nieuwe geauto matiseerde computersysteem. Voor de werkzaamheden was de vestiging zaterdag en maandag daar voor ge sloten. Gelijkertijd is de vloerbedek king vervangen. Die vertoonde slij- tageplekken, vooral achter de balie. Daar zat een gat in het kleed waar door het voor de medewerkers zelfs gevaarlijk werd. Met een opvallende rode kleur trekt het de aandacht bij het betreden van de bieb. M. Vermaas won vrijdag de compe titiewedstrijd van klaverjasvereni- ging de Pendelaars met 5366 punten. De uitslag is als volgt: 1 .M. Vermaas 5366 punten; 2. R. van Putten 4894 p.; 3. L. Kampman 4859 p.; 4. P. Bazen 4569 p; 5. M. den Haan 4551 p.; 6. J. van Gorsel 4213 p.; 7. G. van Ham 4134 p.; 8. J. van Splunter 3978 p. Een onbekende persoon heeft vrij dagavond rond half elf een ruit van een woning aan de M.A. de Ruijter- straat ingegooid. Het schadebedrag is onbekend. Donderdag, vrijdag en zaterdag ♦Haaskarbonade *Ribkarbonade ♦Biefstuk reepjes Dinsdag 24 febr. zijn wij om 17.00 uur gesloten Woensdag 25 febr. hele dag gesloten i.v.m. biddag Rundvlees met randje 1 kg Rundergehakt 1 kg Gegrilde ham 100 gram 1,25 Gegrilde kipfilet 100 gram 1,25 Corned beef 150 gram 1,30 Kip-kerriesalade 100 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. In de Sportlaan kreeg een 42-jarige automobilist dinsdagochtend rond tien uur een boete, omdat hij aan het bellen was - maar niet 'handsfree' - terwijl hij reed. Hij moet 140 euro betalen. Sportvereniging Naks heeft nog steeds geen voorzitter en secretaris. Tijdens de algemene ledenvergade ring zijn deze vacatures ook niet op gevuld. De bestuursleden notuleren nu om beurten en penningmeester Antonio Broeren vervult zo lang de voorzitterstaken. a Scherpenisse Een 50-jarige automobiliste had dinsdagmiddag rond half zes ruim 4,8 keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Ze is aangehou den aan de Gorishoeksedijk. De vrouw kreeg een proces-verbaal en haar rijbewijs is ingenomen. 2>ioqisl fSmetdieA fournituren 'i*^SSSS^^v:mSSSSr verf tabak huishoudelijke homeopathie artikelen Markt 55 ^4695 CH Sint-Maartensdijk _S 0166-667477 Advertentie I.M. Poortvliet Tijdens de officiële oprichtersverga dering van biljartvereniging 't Cen trum is een nieuw bestuur gekozen: voorzitter R. Elenbaas, secretaris W. Bijl, penningmeester M. Uijl en be stuurslid G. de Jonge. Biljartvereni ging Tolrust is een half jaar geleden bij vereniging 't Centrum gekomen. Dit verloopt naar tevredenheid. Daarom is een nieuw gezamenlijk bestuur gekozen. De verrassing van de avond was een elektronisch sco rebord met afstandsbediening dat Carrosseriebedrijf Elenbaas volledig sponsorde. De uitslagen van de laatst gespeelde wedstrijden zijn als volgt: J. Langenhuizen-M. Hage 10-8; R. Elenbaas-J.Uijl 10-8,06; J. Goud- zwaard-R. Gebraad 8,64-10; S. de Wit-R. Elenbaas 2,31-10; R. Polder- man-R. Poot 10-9,44; J. Uijl-R. Ge braad 10-4,07; J. Langenhuizen-R. Elenbaas 8,68-10; H. van Dijke-R. Elings 10-10. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Vier personenauto's zijn in de Dee- straat opengebroken. De daders heb ben geluidsapparatuur, een autora- diofrontje en een zonnebril buitgemaakt. De exacte tijd is niet bekend, maar de diefstal vond plaats tussen donderdag 12.00 en vrijdag 9.30 uur. Dinsdagmiddag rond half vier vond er op de T-kruising Lageweg en Ka- dijk een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een 31-jarige automobilist uit Middelburg reed over de Lageweg richting Tholen. Toen hij afremde om linksaf te slaan, kon de 71-jarige in woner die achter hem reed, niet meer op tijd stoppen. De 71-jarige was in de veronderstelling dat de auto voor hem een voertuig in ging halen. Er was alleen materiële schade. Sint-Philipsland De Stationsstraat is maandag 1 maart tot uiterlijk woensdag 10 maart afge sloten vanwege wegwerkzaamheden. De bushalte komt deze dagen te ver vallen en de bus rijdt hierdoor over de Oostdijk. Woningen blijven be reikbaar en borden geven de wegom- leiding aan. In het kader van duur zaam veilig verkeer wordt een poortconstructie aangelegd. Bij een poortconstructie heeft een gedeelte van de rijbaan een andere verharding en staan er zuilen aan de zijkant. Het is een merkteken dat weggebruikers de bebouwde kom binnenrijden. Op 30 april is er in de namiddag een stratenvoetbaltoernooi bij Noad '67. Iedereen uit Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder kan een team op geven. De organisatie probeert acht teams te krijgen. Het gaat niet om de Pak even uw zakboekje THOLEN t/m feb. Expositie xuan-schilderin- gen. Ten Anker. 19 en 20 feb. Fototentoonstelling 'De dood verbeeld', Kunstcentrum Dalemsestraat 21, 14-16 u. 28 feb. Afgifte hulpgoederen Dor cas, Regentessestraat 50, 9.30-12 u. 4 mrt. Informatie-avond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 4 mrt. Ie Lustrum chr. ouderen ver eniging, De Wingerd, 14.30 u. 6 mrt. Amstel Saxofoonkwartet, Faces of Music, katholieke kerk, 20.15 u. 10 mrt. Oecumenisch avondgebed, gebouw NBP. Oudelandsestraat 11 19.30 u. 13 mrt. Rommelmarkt Concordia. OUD-VOSSEMEER 20 feb. Lampionoptocht de Vlooien- trappers, 18.15 u. 20 feb. Polderkoaitjesbal, café Hof van Holland, 20.30 u. 21 feb. Sleuteloverdracht aan prins Weijte en aansluitend carnavalsop tocht, Vossenkuil, 12.49 u. 24 feb. Koersballen Anbo, Vossen kuil, 14 u. SINT-ANNALAND 21 feb. Oliebollenactie WHS. 24 feb. Alg. ledenvergadering stu dieclub groente- en bloemzaadteelt, Wellevaete, 19.30 u. 24 feb. Rabobank tennistournooi Smash, De Wellevaete, 19 u. 28 feb. Jubileumzangavond VZOS, N.H. kerk, 19.30 u. 3 mrt. Bijeenkomst werkgroep gene alogie, De Meestoof, 20 u. SINT-MAARTENSDIJK. 6 mrt. Toneeluitvoering PJZ, Haes- tinge, 19.30 u. SCHERPENISSE 21 feb. Oliebollenactie SPS. 21 feb. Alpha jeugdsoos, zolder oude raadhuis, 20-23.30 u. 28 feb. Afgifte hulpgoederen Dor cas, Platteweg/boerenschuur dhr. De Groen, 9.30-12 u. POORTVLIET 20 feb. Jeugdbingo, kantine SPS, 19 u. 21 feb. Oliebollenactie SPS. BERGEN OP ZOOM 19 feb. Cabaret Tineke Schouten, De Maagd, 20.15 u. 22 feb. Dweilbandfestival, De Stoele- mat, 14.30 u. 24 feb. Carnavalsoptocht, 13.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Shouf shouf habibi - do en wo 20 u., vr 21.15 u.,za 18.45 en 2115 u., zo 16 u. Brother bear (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za en zo 13.45 u., wo 13.45 en 16 u. ROXY II: Spy kids 3D: game over - za 18.45 u., wo 16 u. School of rock - doen wo 20 u., vr en za 21.15 u., zo 16 u. Suske en Wiske - vr 18.45 u., za, zo en wo 13.45 u. CINEM'ACTUEEL: Suske en Wiske en de duistere diamant - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u., zo 13.45 en 16 u., wo 14 en 16.15 u. Peter Pan - vr 18.45 u., za 14 u., zo 13.45 u., wo 14 u. Lord of the rings 3: The return of the king - vr en za 20.30 u. Feest je - vr t/m zo 18.45 u., wo 20 u. Fin ding Nemo (Ned. gespr.) - wo 16.15 u. Mona Lisa smile - do en wo 20 u., vr 21 u., za 18.45 en 21 u., zo 16 en 18.45 u. Once upon a time in Mexico - do en wo 20 u., vr en za 21 u., zo 18.45 u. Brother bear - za 14 u., zo 13.45 en 16 u., wo 14 en 16.15 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. hoogste prijs, maar om een zo leuk mogelijke wedstrijd te spelen. Zo kan bijvoorbeeld afgesproken wor den dat de keeper de bal niet met zijn handen aan mag raken of dat een joker ingezet kan worden als niet- voetballers scoren. Tot slot wil de vereniging afsluiten met een voetbal partij, waarbij de spelers verkleed zijn. Zo 'n veertig jaar bepaalde de kraan bij de graansilo aan de haven mede het gezicht op Sint-Annaland. Het gevaarte is nu gesloopt voor de aanleg van een passantensteiger in het kader van de uitbreiding van de jachthaven. Na zo'n veertig jaar is de kraan bij de graansilo van CZAV aan de Sint-Annalandse haven gesloopt. De montrollikraan deed dienst voor de inname van kunstmest uit schepen en voor de afvoer van gra nen. Voorzover beheerder Ad den Haan weet, is het echter al vijftien jaar geleden dat de kraan voor de inname van kunstmest werd ge bruikt. Voor de overslag van graan heeft de kraan langer dienst ge daan, tot ongeveer vijf jaar gele den. De kraan was eigendom van de CZAV, maar de steiger en de on dergrond is van de gemeente. De sloop was noodzakelijk in verband met de uitbreiding van de jachtha ven en de aanleg van een passan- tensteiger ter hoogte van het CZAV-steiger. Dinsdagochtend verschenen twee telescoopkranen om de kraan af te breken. Met lasapparatuur werd op grote hoogte tussen de twee loodsen gewerkt. De hoofdkraan bleek echter veel zwaarder te zijn dan de eerst opgegeven 7 ton. Daardoor liet Goud uit Waarde een derde kraan aanrukken om het karwei te klaren, want 11 ton bleek teveel voor twee. Waterbou wer Hakkers, die de uitbreiding van de jachthaven uitvoert, nam het laatste stuk kraan aan de wa terkant voor zijn rekening. Predikbeurten Zondag 22 februari en woensdag 25 februari biddag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. ds. Verheul, wo 9.30 en 19 u. ds. Vernooij. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. mevr. da. Biermond-Spek. wo 19 u. dhr. Van Rijn, Katwijk. GEREF. KERK zo 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaat. wo 10 u. ds. Broere. 19 u. ds. Boer, 's Gravendeel. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Stehouwer, Zuidland. wo 10 u. ds. V.d. Zwan, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Den Butter, Middelhar- nis. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. ds. De Jongste. 14.30 u. ds. Brugge. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Jorritsma, presentatie Stichting in de vrijheid. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. kand. Den Braber, Klun- dert. 18.30 u. ds. Bevelander, Alblasser- dam. wo 10 u. ds. Oberink, Bruinisse. 19.30 u. ds. De Graaf, Zevenber gen. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren, wo 19.30 u. ds. De Graaf, Waarde. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 14.30 u. ds. Stehouwer. 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 18.30 u. ds. Kieviet. 14.30 u. ds. V.d. Zwan. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 14,.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Mallan, bev. ambtsdra ger. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. wo 20 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Van Vreeswijk, Veenen- daal. 18 u. ds. Hoek. wo 10 u. ds. Hoek. 19 u. ds. Klein, St.-Philipsland. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. V.d. Heiden. 14.30 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. wo 9.45 en 14.15 u. leesdienst. 19 u. ds. Van Voorden. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Adriaanse, Dinteloord. 18 u. ds. Kommers. wo 10 u. ds. Kommers. 19 u. ds. Hoek, St.-Annaland. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 en 19 u. ds. Molendijk. 14.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis, Scherpenisse. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. onbekend. 19 u. ds. Schinkelshoek, Colijns- plaat. wo 19 u. ds. Trouwborst, Scharen- dijke. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. 19.30 u. ds. Wijnmalen, Vianen. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 19 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. wo 9.30 en 19 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. Blom. wo 10 en 19 u. ds. Blom. GEREF. KERK zo 10 u. ds. 't Hart, Middelburg. 14.30 u. ds. Trouwborst, Scharen- dijke. wo 10 u. ds. Kole, Rotterdam. 19 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Gunst, Nieuwerkerk. wo 10 u. ds. Karens, Werkendam. 14.30 u. (H.D.) en 18.30 u. ds. De Wit, Nieuw-Beijerland. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u.ds. Verboom, Bleskens- graaf. 17 u. ds. Klein. wo 9.30 u. ds. Klein. 19 u. ds. Kommers, Stavenisse. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. Schipper, 's Gravenpolder. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. v.d. Meer. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen, wo 19 u. ds. Kolkman. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Extra Apotheek Oost, Ericalaan 12, tel. 0164-236930. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP Schoenmakers, Grote Kerkstraat 28, Steenbergen, tel. 0167-564942. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Rode Kruis afd. Tholen. Voor reser veringen tel. 06-30796206. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. (1118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD 1KG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL di, CWI, Haven 11, St. Maartens dijk, 9-12 u., afspraken 0118- 673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 19 t/m vrijdag 27 februari donderdag 19 2.42 - 15.09 vrijdag 20 3.32 - 15.57 zaterdag 21 4.17-16.42 zondag 22 4.57 - 17.20 maandag 23 5.32 - 17.59 dinsdag 24 6.07 - 18.35 woensdag 25 6.40 - 19.05 donderdag 26 7.12 - 19.37 vrijdag 27 7.49 -20.09 vr 20/2 10.21 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). De provincie trekt dit jaar 208.500 euro uit voor de stimuleringsrege ling verkeersveiligheid. Het grootste deel daarvan, 121.000 euro, is bedoeld voor educatieve activiteiten op scholen. Voor edu catieve activiteiten buiten de school is 12.500 euro beschikbaar, voor activiteiten van gemeenten en waterschappen 25.000 euro en voor activiteiten van het bedrijfsleven 50.000 euro. Naast deze gelden heeft het ROVZ 233.000 euro be schikbaar voor duurzaam veilig verkeer, 267.256 euro voor perma nente verkeerseducatie en 436.250 euro voor communicatie en voor lichting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2