Modernisering camping wordt aangevochten door palingrokerij Tholen krijgt een brug over de Vest né CordU«l>ecial- Bestuurder rijdt door rotonde Brandweer naar winkel aan Haven in smalstad ///fa HEIJNEN Inbreker kerken 16 maanden vast Financieel beeld gemeente niet rooskleurig Schorsing aanleg steigers gevraagd Woensdag is het biddag ^TnTaken Donderdag 19 februari 2004 60e jaargang no. 14 WORDT DE KABEL BIJ U OOK WEER DUURDER?? Scherpenisse: vergunning dekt lading niet; gemeente: alles in orde Camping de Krabbenkreek in Sint-Annaland ondergaat een totale metamorforse. Alles gaat op de schop. Stacara vans, toiletgebouwen, beplanting (behalve de windsin- gels) en bestrating vallen onder de slopershamer. Begin mei moet er een volledig nieuwe indeling klaar zijn, zo dat de eerste 40 chalets kunnen komen, maar palingroke rij Scherpenisse vecht de modernisering van de camping op dit moment aan bij de Middelburgse rechtbank. Hij wil dat het werk stilgelegd wordt, maar de werkzaamhe den gaan stug door. Chaletbouwer Schorsingsverzoek Bermbrandjes oorzaak van meer uitrukken De afdeling brandweer en rampenbestrijding verhuist met zes man van het gemeentehuis naar het voormalige winkelpand van Morelli aan de Haven in Sint-Maartens dijk. De gemeente kocht het pand indertijd aan om de verkoop van het gemeentehuis te vergemakkelijken na de verhuizing van het gemeentelijk apparaat van de smalstad naar Tholen. Hete zomer Molenvlietsestraat zes weken afgesloten Deze week MINSTENS 1000 SOORTEN voor sympathieke prijzen Een 24-jarige automobilist uit Roosendaal heeft in de nacht van zaterdag op zondag voor ongeveer 2000 euro schade veroorzaakt aan de rotonde bij Tolrust in Poortvliet. De man reed omstreeks een uur 's nachts, komend uit de richting Scherpenisse om nog onbe kende reden rechtdoor over de rotonde. Hij vernielde daarmee twee schrikhekken, een stuk van de haag en een aantal rozenstruikjes. De onverwachte confron tatie met de borden en het struweel op de verkeers heuvel bleef beperkt tot materiële schade. Ook de auto liep daarbij schade op, maar de bestuurder kon doorrijden. Maandag werd de schade aan de rotonde door de me dewerkers J. Rinses en M. Smits van de provincie hersteld. Er werden twee nieuwe reflecterende schrikhekken geplaatst. Ook een deel van de haag (veldesdoorn) en zo'n tien rozenstruikjes werden vernield. Volgens de kantonniers komt het op Tholen zelden voor dat iemand dwars door de rotonde rijdt. I M- HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW E-TECHNOLOCIE HERELSESTRAAT 121 HEERLE 0165-304050 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.9.. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendraGhtbode.nl advert@edndfa6t)tbód'e.nl adminJieehcractitbodeial •- Homepage: www.eèndrac^ïbc Het enige nieuwsblad"^ en Sint-Philipsland waarin opgSTTOnreffSe Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,50 per halfjaar, 28,50 per jaar, per post 47,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,27 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Een 34-jarige inwoner van Burgh- Haamstede is gisteren veroordeeld tot zestien maanden cel - met aftrek van voorarrest - en het betalen van 2500 euro schadevergoeding. De rechtbank te Middelburg achtte bewezen dat de man in oktober vorig jaar heeft inge broken in de kerk van de Oud-Gere formeerde Gemeente te Sint-Philips- land en nog vier kerken. Inbraak in een kerk te Dinteloord werd niet be wezen. Justitie verdacht de man van wel vijftig inbraken in godshuizen - de werkwijze was steeds identiek, maar had daarvoor geen bewijs. Op 29 oktober werd hij op heterdaad be trapt in Woudrichem. De rechtbank nam de eis van de officier van justitie - vijftien maanden cel - over en deed er nog dertig dagen bij die hem als voor waardelijke straf boven het hoofd hin gen na een eerdere veroordeling in Utrecht. Verder werd een geldbedrag verbeurd verklaard en een schade claim van de hervormde gemeente Oostkapelle van 2500 euro toegewe zen. 24 bladzijden uit Statenbijbels zullen aan de rechthebbenden worden teruggegeven. In de eerste helft van oktober kregen naast de Oud-Gerefor meerde Gemeente nog tien kerken op Tholen en Sint-Philipsland ongewenst bezoek: alle acht hervormde kerken, de rooms-katholieke kerk in Oud- Vossemeer en de hervormde Reho- bothkerk in Sint-Maartensdijk. Uit collectebusjes werd een paar honderd euro meegenomen, er werd aan sloten van Statenbijbels gemorreld, kasten opengebroken en ruiten vernield. „Het wordt zeer lastig om de eindjes aan elkaar te knopen", zegt wethou der K.A. Heijboer. Met de evaluatie van het raadsprogramma Kleur Be kennen voor de boeg, schetst de Thoolse wethouder van financiën een somber perspectief. „De situatie is ge woon niet rooskleurig. Onze algeme ne indruk over de meerjarenraming is niet positief en Tholen is daarbij echt geen buitenbeentje. De gemeenteraad is straks aan zet." In de eerste week van maart komen de raadsfracties voor lastige keuzes te staan. Ook de extra onroerende zaakbelasting van de nieuwe bewoners van de wijk Stads- zicht in Tholen, Welhoek in Oud-Vos- semeer en Muijepolder in Sint-Maar tensdijk kan de financiële zorgen van wethouder Heijboer niet wegnemen. „Ik hoop dat er ook nog meevallers zijn, want tegenvallers zijn er al ge noeg." Er wordt eerst afgewacht hoe de rekening 2003 eruit zal zien. Als er een overschot is omdat bepaalde wer ken vorig jaar niet uitgevoerd zijn, zet dat geen zoden aan de dijk. Tegenval lers zitten er in de toekomst voldoen de aan te komen. „De regering schuift allerlei zaken door naar de gemeen ten, maar houdt de hand op de knip. De afschaffing van de Zalmsnip bij voorbeeld zou ons 435.000 euro gaan kosten wanneer de gemeente dat voor haar rekening moet nemen. Daarover moet de gemeenteraad beslissen. En wat zal de afschaffing van het gebrui kersdeel van de ozb teweeg bren gen?" Heijboer is er niet gerust op. De gemeenteraad van Tholen komt voor pijnlijke keuzes te staan. J.J. Bos uit Sint-Annaland heeft bij de Middelburgse rechtbank een schor- singsverzoek ingediend om de uitbrei ding van de jachthaven in Sint-Anna land stil te leggen. Hij zegt nog geen definitieve ligplaats voor zijn sportvis sersboot Vaya Con Dios van de ge meente gekregen te hebben. „Er is af gesproken dat er een bestemmings plan voor heel het gebied zou komen en dat wordt nu op onaanvaardbare wijze doorkruist. Er wordt een voor schot genomen op de kennelijk door de gemeente gewenste ontwikkeling, zonder dat er voor de bestaande on dernemers een definitieve toezegging is gedaan. Dit is in strijd met de begin selen van behoorlijk bestuur", aldus Bos. Voorzitter A.P.M.M. van Gurp van de watersportvereniging Sint-An naland reageert verbaasd op het schor- singsverzoek. „We hebben drie weken geleden nog met alle gebruikers van de haven rond de tafel gezeten, samen met de gemeente. Toen hebben we „Het lijkt wel of de mensen hier ge vlucht zijn", zegt één van de slopers van Sinke uit Kruiningen die in op dracht van hoofdaannemer Moer land uit Sint-Annaland met het af breken van de camping begonnen zijn. „Allerlei spullen hebben ze achtergelaten: niet alleen de cara vans, maar ook meubilair e.d." Op het terrein is het een ware ravage. Er ligt puin en beplanting op een aantal hopen. Aan de rand van de camping zijn een aantal caravans blijven staan, maar de meeste zijn naar het voormalige parkeerterrein gesleept. Maar liefst 77 caravans zijn achter gelaten. De eigenaren stelden er geen prijs meer op. Een Sint-Anna- lander kon er 2 gebruiken en die mocht hij zo meenemen. De rest moest toch naar de stortplaats. Drie caravans blijven ook in de nieuwe situatie staan, maar voor de recon structiewerkzaamheden moeten ze tijdelijk even opschuiven. Eén cara van is voorzien van een groot rood kruis. Die moest in januari al naar camping Mattenburg in Bergen op Zoom verhuisd zijn, maar hij staat er nog steeds. Vorig jaar zijn er al wel stacaravans naar Mattenburg ver plaatst, evenals eerder naar de Zee ster in Scherpenisse. Na het vertrek van de familie Du- sink besloot de nieuwe eigenaar Grotenhuis projectontwikkeling van camping de Krabbenkreek een cha letterrein te maken. De grond zou verkocht worden en inmiddels zijn er 40 kavels aan de man gebracht. Daarvan heeft chaletbouwer Don kervoort uit Ede er 23 voor zijn re kening genomen. Een andere chalet bouwer uit Apeldoorn heeft 3 kavels gekocht. Veertien percelen zijn ver kocht aan mensen uit Sint-Anna land, Bergen op Zoom en Rotter dam. „Na de crocusvakantie gaan we actief met de verdere werving beginnen", zegt projectleider Mario Bosters van Grotenhuis. Intussen treft aannemer Moerland voorbereidingen voor de herinrich ting. „Alle opstallen, inclusief de drie toiletgebouwen, verdwijnen omdat iedereen straks een eigen wc- aansluiting krijgt, evenals gas, wa ter. electra, kabeltelevisie en tele foon. De grondbalans is digitaal uitgezet en we leggen ook de riole ring en de wegen aan. Deze opknap beurt was heel hard nodig, ook voor de brandveiligheid", aldus Moer land. Bosters beaamt dat. „Deze hele kwa liteitsverbetering is ook de bedoeling van het gemeentebestuur." De kanti ne ondergaat ook een vernieuwing. Daarmee is bouwbedrijf Hans Weg- gemans uit Sint-Annaland bezig. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft een strook grond van Grotenhuis ge kocht om de teen van de dijk te kun nen verbreden, zodat er beter onder houd aan de zeewering kan plaatsvinden. Intussen heeft de ook aan de Nieuw- landseweg gelegen palingrokerij RM. Scherpenisse bij de Middel burgse rechtbank een schorsingsver zoek ingediend om de sloop en herinrichting van camping de Krab benkreek stil te leggen. Met name ook het veranderen van de kantine. „Ik begrijp niet waarom er vergun ning wordt verleend omdat er geen rechtsgeldig plan is, wat voorziet in een alternatieve ontwikkeling. Ten tweede wordt op dit moment de ge hele camping gesloopt, maar daar is geen enkele vergunning voor. Als er gesloopt wordt, zijn de gevolgen on omkeerbaar. Uit een sloopvergun ning moetje kunnen aflezen of er as best aanwezig is op de camping. Afgesproken is, dat er een bestem mingsplan voor heel het gebied zou komen, met inspraakmogelijkheden, Dan pas mag er wat gebeuren. Nu wordt dat op een onaanvaardbare wijze doorkruist. Er wordt een voor schot genomen op de kennelijk door de gemeente Tholen gewenste ont wikkeling, maar dit is in strijd met de beginselen van behoorlijk be stuur", aldus palingrokerij Scherpe nisse. De bouwvergunning die de ge meente heeft verleend, dekt volgens hem niet de lading. De gemeente is echter van mening, dat alles klopt. Volgens een woordvoerder is de bouwvergunning verleend na te zijn getoetst aan het geldende bestem mingsplan. „De aanvrager voldeed aan alle eisen." Grotenhuis heeft zowel een sloop- als een bouwvergunning. Het gaat om een bestaande camping en vol gens het geldende bestemmingsplan mogen er mobiele chalets komen. Alleen de door Grotenhuis gewenste uitbreiding naast het bestaande ter rein kan nog niet gerealiseerd wor den in afwachting van de vereiste vergunningen. Ook daarover zijn er conflicten tussen Scherpenisse en Grotenhuis. De Middelburgse recht bank kon gisteren nog niet meedelen wanneer het schorsingsverzoek be handeld zou worden. Het kon ook nog afgeblazen worden. Tot die tijd wordt het als kantoor pand gebruikt. Beneden komen vijf personeelsleden te zitten in één open ruimte. Brandweercomman dant J. de Feijter komt op de boven verdieping waar ook twee spreekka mers worden ingericht. In het winkelgedeelte is een tocht- portaal gemaakt, maar voor het ove rige blijven de aanpassingen be perkt gezien het tijdelijke karakter. Wel is er een kabel getrokken van het gemeentehuis naar het pand om de afdeling aan te sluiten op het ge meentelijke computernetwerk. De afdeling brandweer en rampen bestrijding telt zes man. Vier hou den zich bezig met brandweerza ken. Naast De Feijter zijn dat A. Kunst, L. Havermans en I. Steijn, de rampenbestrijding telt twee amb tenaren, F. Huijbrechts en J. Nieu- wenhuyzen. De op hande zijnde verhuizing werd via een kopietje (van een oude foto) van het winkelpand aan de etalage ruit aan voorbijgangers bekend ge maakt. De letters Morelli waren vervangen door Brandweer en een van de figuurtjes in de deuropening moet De Feijter voorstellen. De verhuizing zal eind deze maand of begin maart plaatsvinden. De ruimte die in het gemeentehuis vrij komt, zal worden gebruikt voor de afdeling gemeentelijke ontwikke ling. Die verhuist van de achterzijde van het gebouw naar de voorkant. Hierdoor krijgen ook de ambtenaren van de afdeling volkshuisvesting, milieu en bouwzaken wat meer ruimte tot hun beschikking. De in terne verhuizing hangt samen met de veranderingen aan de 'publieks- balie' in de centrale hal. De brandweer rukte vorig jaar 126 keer uit. Dat is boven het gemiddel de van honderd uitrukken per jaar. Daarvan was in 2003 87 keer voor brand en 39 keer voor hulpverle ning. De hete zomer is er de oor zaak van dat de brandweer vaker op pad moest. De blusgroepen gingen ongeveer dertig maal naar berm- en dijkbrandjes of om het vuur te do ven in struiken en bosjes. Tholen rukte 45 maal uit, Sint-Maartens dijk 39, Sint-Annaland 26, Sint- Philipsland 21 en Stavenisse zeven keer. De blusgroep Sint-Philipsland raakt een man kwijt. Jarco Kosten stopt tussentijds als vrijwilliger. Het stukje Molenvlietsestraat tussen het Bolwerk en de Parksingel, de toegang tot het centrum van Tholen, is vanaf volgende week donderdag zes weken lang afgesloten voor autoverkeer. Dat zal worden omgeleid via de Oudelandsestraat, de Paulinastraat en de Wal/Kaaij. De wegaf- sluiting houdt verband met het leggen van een duiker om de noord- en de middenvest met elkaar te verbinden. In verband hiermee worden ook een tiental bomen en 1600 vierkante meter plantsoen verwijderd. Om een betere doorstroming te krij gen in het noordelijke deel van de voormalige stadsgracht én extra ber ging te maken voor overtollig regen water, besloot de gemeenteraad vorig jaar om de beide resterende delen van de Vest weer met elkaar te verbinden. Daarmee wordt de situatie van zo'n zeventig jaar geleden in ere hersteld. Er wordt een duiker gelegd die het aanzicht heeft van een brug: een boogvormig verhard wegdek met aan weerszijden een leuning. Het is de uit werking van een suggestie die door Monumentenzorg is gedaan naar aan leiding van de reconstructie van de Molenvlietsestraat. Deze dienst stelde voor om een brug aan te leggen, maar de gemeente kiest voor een goedkoper alternatief. Het openmaken van een gedeelte van de destijds gedempte Vest gebeurt wel: het trapveld bij de Ten Ankerweg wordt opgeofferd. De speeltoestellen zijn verplaatst naar de voormalige oesterputten aan de ande re kant van Tholen. Bij de verbinding ontstaat een peilver- schil van ongeveer een halve meter tussen het gedeelte Vest aan de Park singel en het deel aan de Ten Anker- weg. Daarom wordt er een stuw aangebracht. Om de voetgangers- ver binding tussen het Bosje en de Ten Ankerweg in stand te houden, komt er op de stuw een - houten - voetgan gersbrug. Het plan voorziet er ook in, dat een deel van de oude stadswal wordt her steld. Daarop zal een kanon geplaatst worden. Het past allemaal in het beeld van het vestingstadje dat Tholen tot 1814 was. Hiervoor moeten overigens een stuk of tien bomen en een stuk bosplantsoen wijken. Wél wil de ge meente een boom terugplanten ter ge legenheid van de geboorte van prinses Amalia. Het werk begint op 26 februari en het moet op 9 april gereed zijn. Voor fiet sers en voetgangers blijft de doorgang via de Molenvlietsestraat geopend, maar autoverkeer wordt omgeleid. Jos van Dijke van ijsclub stapt op wegens starre houding gemeentebestuur Talentenshow haalt bij Sint-Annalanders creativiteit naar boven Aannemer Han Moerland erelid Ondernemers Overleg Tholen EN VERDER... Plan Poststraat met geknikte straten voor een dorpskarakter Schade aan visnetten in Oosterschelde het grootst tijdens duikseizoen DE BESTE MANIER OM UW VRIENDEN TE BEHOUDEN IS ZE NOOIT IETS TE LENEN EN ZE NOOIT IETS SCHULDIG TE ZIJN Dit nummer bestaat uit 16 pagina's De protestantse kerken op Tho len en Sint-Philipsland vieren woensdag biddag voor gewas en arbeid. Vrijwel alle scholen zijn dan gesloten, evenals de winkels, het gemeentehuis, postkantoren, banken en diver se andere bedrijven. De ver schillende protestantse kerken hebben dan 's morgens, 's mid dags en 's avonds diensten. geen signalen ontvangen die in deze richting wezen. Het is dan ook op zijn minst merkwaardig dat dhr. Bos nu voor een procedure bij de rechtbank heeft gekozen. Er zijn tijdens de be sprekingen oplossingen aangereikt voor de sportvissers, want we moeten met alle gebruikers de haven delen", aldus wsv-voorzitter Van Gurp. Advertentie I.M. M. Smits en J. Rinses herstellen de Schade aan de rotonde bij Poortvliet. De sloop van camping de Krabbenkreek is in volle gang. Op de achtergrond de graansilo van de CZAV.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 1