3 Geflatteerde 3-0 zege op SPS, Stavenisse benut de kansen wel 3 Noad '67 grijpt kans op lijfsbehoud 'Vrijwilligers steeds moeilijker te vinden' Teleurstellend gelijkspel Vosmeer tegen Dreischor HYPOTHEEK? www.rabobanktholen.nl Periodetitel Tholense Boys, problemen WHS nemen toe FINANCIERING? www.rabobanktholen.nl BELEGGEN? www.rabobanktholen.nl VERZEKERING? www.rabobanktholen.nl Aansluiting Fluplanders na 3-0 zege op Kogelvangers Smerdiek schudt concurrent af Donderdag 19 februari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Frustratie bij WHS Winnen tegen hekkensluiter Kogelvangers was voor Noad '67 een absolute voorwaarde om te blijven ho pen op lijfsbehoud. Het team van Peter van Poortvliet won het cruciale treffen met 3-0. Pas na de hervatting kwamen de drie doelpunten tot stand. Dankzij de over winning hebben de Fluplanders aansluiting gekregen bij Dinteloord, AZVV en Arendskerke. Dat de zege niet tot stand kwam met oogstrelend spel maakte voor Van Poortvliet niet uit. „In deze fase tellen de resulta ten. We leven nog. Dat is nu even het belangrijkste." Lekker knallertje Vosmeer is er zondag niet in geslaagd om het lager ge klasseerde Dreischor aan de kant te zetten. Op eigen veld bleef het team van Sjaak Istha steken op 2-2. Pas op de valreep schoot John Vroegop de gelijkmaker in. Istha sprak na afloop van een matte vertoning. Als excuus kon de Vosmeer-trainer zich beroepen op een met de week langer wordende blessurelijst. „Toch was er ook sprake van onderschatting van de tegenstander." Opsteker Symbolische bedragen Voetbal m Uitslagen Tweede kl.: Noad-Kogelvangers 3-0. Derde kl.: WHS-Olympia 2-4, JPS- Thol.Boys 0-1 (Tholense Boys periode kampioen). Vierde kl.: Stavenisse-SPS 3-0. Vijfde kl Vosmeer-Dreischor 2-2. Dames: RKDEO-Smerdiek 0-2. Eerste kl. res.: Zaamslag 2-WHS 2 0-0. Tweede kl. res.: Noad 2-Wieldrecht 2 0- 5. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Klundert 3 1-2, Noad 3-Thol.Boys 2 4-2. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Stavenisse 2 3-0, Thol.Boys 4-WHS 3 3-2, SPS 3- Thol.Boys 5 4-1. Vijfde kl. res.: WC 4-Vosmeer 4 2-5, Smerdiek 4-Vrederust 3 0-1. Zesde kl. res.: Bergen 4-Vosmeer 2 2-1, Vosmeer 3-Bergen 6 1-4. Vriendschappelijk: SPS 2-Duiveland 2 2-2. Jeugd: Serooskerke-Noad A 4-1. Noad B-Steenbergen 1-5, Noad C-Dosko 2-4, Noad D-Bergen 3-1, Alliance-Noad El 14-2, Noad E2-Smerdiek E2 3-10; BSC- Vosmeer B 3-1, Vosmeer E-VVC 2-3, BSC-Vosmeer meisjes 3-8; Val Aan-SPS B 6-1, SPS Cl-Hoedekenskerke 3-1, Noordhoek-SPS C2 5-0, Roosendaal- SPS D 7-1, Nw.Borgvliet-SPS E 4-0, SPS F-Vosmeer F 0-8; Smerdiek meis- jes-TPO 1-1, Smerdiek C-Yerseke 1-2, Smerdiek D-NVS 3-2, WVV-Smerdiek El 3-2, Smerdiek E3-BSC 7-0, BSC- Smerdiek F1 3-2, Lepelstr.Boys-Smer- diek F2 6-1, Smerdiek F3-Kruisland 9-0; Grens wachters-Stavenisse B 1-0, Noordhoek-Stavenisse D 4-6, Stavenisse F-Dosko 3-1; WHS A-Moc 6-2, WHS C-Oostburg 6-0, Alliance-WHS meisjes 2-2, Dioz-WHS D 5-0, WHS El-Moe 1- 1, Meto-WHS E2 2-4, Odio-WHS E3 0- 1, WHS Fl-Divo 1-5, Halsteren-WHS F2 0-0, WHS F3-Grenswachters 0-10; Thol.Boys B-Moc 3-5, Thol.Boys C- Victoria 1-7, Thol.Boys Dl-Zierikzee 2- 9, Schutters-Thol.Boys D2 1-4, NVS- Thol.Boys El 0-5, Thol.Boys E2-Nw.Borgvliet 0-8, Thol.Boys meis- jes-RSV 3-1, Thol.Boys Fl- Lepelstr.Boys 3-4, Thol.Boys F2-Bergen 11-3, Thol.Boys F3-NVS 0-1, Odio- Thol.Boys smurfen 7-0. Trefzeker Topscorer Jacco Vaders (Vosmeer) 14 Patrick Ketting (WHS) 12 Kees van Putte (Stavenisse) 8 Van de topdrie in het Eendrachtbode topscorerklassement vond het afgelo pen weekeinde alleen Jacco Vaders het net. De Vosmeer-spits schopte er zijn veertiende van het seizoen in. Zijn teamgenoot John Vroegop vond voor de zesde keer het net. Bij Stavenisse bracht Adrie Smits zijn totaal op zeven, terwijl Sander Smits en Mattias Moer land voor het eerst deze competitie scoorden. Datzelfde deden Egbert Moerland en William Vroegop voor WHS, en Jeroen Reijngoudt voor Noad. Bij de Sint-Philipslanders bracht Corné de Frel zijn totaal op vier en datzelfde deed Niels Hopmans bij Tholense Boys. Advertentie I.M. Derde klasse Tholense Boys heeft zaterdag door een 0-1 overwinning bij JPS de tweede-periodetitel in de wacht gesleept. Baronie stak de Tholenaren de helpende hand toe door de laatst overgebleven concurrent Dongen op eigen terrein te verslaan( 1-2). Winst van WHS op lijstaanvoerder Oiympia had het team van Romeo van Aerde ook weer teruggebracht in de race om het kampioenschap. Zo ver kwam het niet. WHS bewees vooral zichzelf een slechte dienst door een zeker gelijkspel in de slotfase weg te geven: 2-4. Daardoor blijven de Setalianders nog altijd de be langrijkste degradatiekandidaat. Brabantse aanvaller ongedekt sco ren: 2-3. Een woedende trainer Jo- han Sulkers schopte van pure frustra tie tegen een reclamebord en zag de bezoekers in blessuretijd nog een vierde keer toeslaan. „Bij zo'n af loop zijn de druiven zuur. We hadden tenminste een gelijkspel verdiend en zelfs uitzicht op drie punten." In de eerste helft bleef WHS op de Waaje onder de verwachtingen. Na de 6-1 overwinning op The Gunners in de laatste thuiswedstrijd hoopten spelers, supporters en ook trainer Sulkers op een stunt tegen de kam pioenskandidaat. Bij rust leek echter elke sensatie achterwege te blijven. Een eigen doelpunt van laatste man Rien den Engelsman bracht Oiympia goedkoop aan de leiding. Na een vermeende overtreding op Arthur de Jonge ging het spel door en passeer de Den Engelsman de op het ver keerde been staande Anton Elenbaas, die van Sulkers weer de voorkeur heeft gekregen boven Arné van Vos sen. Oiympia was voor rust duidelijk de betere ploeg en liet na een halfuur zien voor de goal over veel kwaliteit te beschikken. Na een vlotte aanval over de rechterkant volgde een prima afronding bij de tweede paal: 0-2. In deze fase verzuimden de gasten om met een derde treffer het duel defini tief in het slot te gooien. WHS kon zich bij de thee enkel beroepen op een poging van Matthijs Bruijnzeel die juist voorlangs schoot. Sulkers was na vijfenveertig minuten niet te vreden over zijn team. „De controle in ons spel was zoek en we lieten de tegenstander teveel voetballen. Zelf dwongen we voor de goal te weinig kansen af." In de tweede helft kwam WHS met hetzelfde elftal tussen de lijnen. Wel ging Rien den Engelsman in een meer vooruitgeschoven positie op het middenveld spelen. De thuis club nam het heft in handen en kwam halverwege het tweede deel terug in de wedstrijd. Het was Leon de Witte die met een verre pass Eg- bert Moerland wegstuurde en de snelle flankspeler verzilverde de kans meteen: l-2.Tien minuten later zette Moerland zelf de meegekomen William Vroegop voor de keeper: 2- 2. Een WHS-overwinning hing in de lucht, ook al omdat Oiympia conditioneel leek weg te zakken.Eg- bert Moerland vuurde rakelings naast en een lob van Patrick Ketting zeilde over de lat. Op het moment dat iedereen vrede leek te hebben met de remise, liet de koploper nog een keer zijn tanden zien: 2-3. In de extra tijd werd het zelfs 2-4. Geflat teerd, noemde Sulkers de zege van de waarschijnlijke kampioen. „Wij moeten ons vasthouden aan het goe de spel na rust. Dat biedt perspec tief. Om te beginnen tegen FSV, de ploeg die vlak boven ons staat. Daar zullen we de drie punten moeten pakken." Zaterdagmiddag om half drie oefent WHS in Yerseke tegen de gelijkna mige derdeklasser. Tholense Boys begon het cruciale duel in Tilburg met een op diverse posities gewijzigd elftal. Door een blessure kon routinier Johan Schot niet meedoen. Jan Groenewegen was geschorst en Arie Draaijer genoot van een wintersportvakantie. Op Wim Schot kan wegens een knie blessure al lange tijd geen beroep worden gedaan. Door alle noodzake lijke mutaties kon de jonge Reinier de Groen weer in de basis starten, achter de spitsen Hichan Benham- mou en Francel Kousemaker. Op de positie van Johan Schot speelde Mi chael de Jong die samen met Rick van de Velde het verdedigingscen trum vormde. In de derde minuut kropen de bezoekers door het oog van de naald en moest Jeroen Nieuwkoop op de doellijn redding brengen bij een ingekopte hoek schop. In de zevende minuut nam Tholense Boys onverwacht de lei ding. Francel Kousemaker stond aan de basis van een fraaie aanval die via Benhammou eindigde bij de inlo pende linkermiddenvelder Niels Hopmans. Met een diagonaal schot werd de Brabantse keeper gepas seerd: 0-1Daarmee was meteen ook het kruit bij de bezoekers verschoten. Van Aerde was kritisch over het ver toonde spel. „Het rondspelen van de bal lukte niet. Het was rommelig en onrustig, misschien toch door de druk van de tweede periode. JPS was meer in balbezit, al lukte het hun ook niet om kansen te creëren." Na een uur spelen kwam Bas Weze naar in de ploeg voor Ronnie de Graaf. Wezenaar bood Benhammou een mogelijkheid, maar een Brabant se verdediger kwam op het laatste moment tussenbeide. Tien minuten voor het einde maakte Simon Jansen zijn opwachting en ging de moege streden junior Benhammou naar de kant. Doordat Tholense Boys enkele uitbraken niet goed uitspeelde bleef het spannend tot het eind. Ook na af loop gierden de zenuwen nog een tijdje rond, vanwege het wachten op de uitslag in Dongen. Van Aerde noemt het halen van de nacompetitie een aardig succes. „Het is vooral leuk voor de jonge gasten in onze se lectie. Sommigen staan er voor het eerst bij en dan is dit een leuke bin nenkomer. Anderen hebben vorig jaar bij hun entree meteen een degra datie meegemaakt. Dan is het leuk om ook eens de andere kant van de medaille te zien." Het venijn bij het duel tussen WHS en Oiympia zat in de staart. Op een moment dat de thuisclub na een 0-2 achterstand bij rust alsnog voor de volle winst ging, sloeg de lijstaan voerder uit Dongen toe. Bij een hoekschop in de 86e minuut kon een Advertentie I.M. SPS'ers en Stavenissenaren buitelen over elkaar tijdens de derby in de vierde klas. In de bestuurskamer van Stavenisse is de stemming rond de klok van kwart over vijven opperbest. De derby tegen SPS is met duidelijke cijfers gewonnen: 3-0. Vergeten zijn de kansen die SPS in de eerste fase van de partij kreeg, alleen het resultaat telt. Een aangename voetbalmiddag ein digt in late regendruppels, de ramen van de kantine beslaan.Geroeze- moes, gerinkel van glazen, geur van mini-frikandellen, geluiden van een loterij. De stemming in de bestuurskamer wordt nog beter. Lotnummer 604, in bezit van Stavenisse-voorzitter Louis Wesdorp, is goed voor de boodschappenmand. „Mijn dag kan niet meer kapot." Vierde klasse De derde helft in Stavenisse moet het doen zonder inbreng van de be zoekers. Teleurgesteld is SPS al snel vertrokken naar het eigen honk. Rond half zeven staan routi nier Erwin Feijtel, keeper Niels Lisseveld, linkerspits Wiljan Lis- seveld, de jonge Hilbert van Akke ren en laatste man Dennis Boer verslagen om de stamtafel op sportpark D'n Aekerboam. Gezel lig plakken was er niet bij in Sta venisse, zegt Feijtel. „Verliezen van een andere eilandclub is altijd een koude douche, en zeker op de ze manier. Dan ben je gauw weg." De 28-jarige Feijtel, tot voor kort rots in de branding in de verdedi ging bij SPS, wordt door trainer Gerard van Zalinge tegenwoordig gebruikt op een positie achter de spitsen Jaco Jansen en Wiljan Lis seveld. Hij heeft geen moeite met die nieuwe rol, maar vandaag baalt hij. „Goede kansen gemist. Een corner van Wiljan schiet ik over de kogelvanger, vrij op vijf meter van het doel. Bij een scrimmage krijg ik nog een open kans, weer over. Jaco miste ook nog een prima mo gelijkheid. We hebben het in het begin laten liggen, vooral door mijn schuld." SPS was nochtans met een goed gevoel naar streekgenoot Stavenis se gereisd. Aan de vooravond van de derby was met 1-0 gewonnen van Halsteren, de eerste zege van het seizoen. Matchwinnaar Hilbert van Akkeren mocht het vertellen op de radio. Daar wordt hij nu, een week later, door zijn voetbalmaat jes nog een beetje mee gepest. Van Akkeren, piepjong, ravenzwart haar, laat de voetbalhumor met een glimlach over zich heen komen. Na de opsteker van vorige week komt het verlies in Stavenisse hard aan, erkent Dennis Boer. „Toch vind ik dat we in de eerste helft de goede lijn van vorige week hebben doorgetrokken. We vergeten het al leen af te maken. In de tweede helft gingen we teveel mee in het spelletje van Stavenisse. Toen kre gen we geen kans meer." Eerder die middag heeft Stavenis- se-trainer Dick Soomers ook al verwezen naar de week voor de derby. Tegen hekkensluiter Mevo werd onverwacht en dik verloren. „Na dat debacle moest er iets wor den recht gezet. Dat is gelukt, ook al hadden we enorm veel bles sures. Ik ben trots op deze groep. We hebben een selectie van een mannetje of zeventien, waarin ie dereen taken van elkaar kan over- Tweede klasse Noad kon voor het zes-puntenduel tegen de ploeg uit Willemstad geen beroep doen op Arjan Moer land (vakantie) en de geblesseer den Iwan Geense, Bram Filius en Stefan Fontcijne. Vanwege de ve le omzettingen speelde Noad met name de eerste helft onwennig, ook al deed Jeroen Reijngoudt het achter de spitsen Corné de Frel en Patrick Kot niet onverdienstelijk. Te vaak werd de bal door de Fiup- landse verdedigers blind naar vo ren geschopt, bij gebrek aan aan speelpunten als Geense en Moerland. Daardoor oogde het spel onrustig. „Je kon zien dat het vertrouwen bij beide partijen niet groot was", stelde Van Poortvliet na afloop vast. „Het was allemaal te opportunistisch." Corné de Frel had zijn ploeg in de openingsfase al de broodnodige rust kunnen geven. De Fluplandse spits was de doelman voorbij, maar werd op het laatste moment nog de voet dwars gezet door een verdediger. Deze moest zijn in greep bekopen met een blessure, zodat ook de met een handvol in vallers spelende bezoekers ge dwongen waren om met de opstel ling te goochelen. In het eerste deel voor rust lag het initiatief duidelijk bij de thuisclub. Twee vrije trappen van Cenny van Splunter zorgden voor het nodige gevaar en Jeroen Reijngoudt nam een voorzet ineens op de pantof fel. Jammer genoeg voor de thuis club ging de inzet rakelings over de lat. Gaandeweg de eerste helft werden de tegenstoten van Kogel vangers venijniger. Na een aanval over de linkerkant kregen de be zoekers zelfs een open kans, die door de attent reagerende keeper Kees Lozekoot werd geneutrali seerd. Even later moest Lozekoot gestrekt naar de linkerbeneden hoek bij een pegel uit de tweede lijn. Op slag van rust kreeg De Frel een nieuwe kans om Noad aan de leiding te brengen. Hij kreeg de bal aangespeeld van Je roen Reijngoudt die er zelf ook goed voor stond, maar op het be slissende moment de verantwoor ding niet aandurfde. Nu redde de Brabantse keeper, zodat het naar doelpunten snakkende Noad bij rust andermaal tegen de gehate 0- 0 stand aankeek. Na de thee eiste Van Poortvliet van zijn mannen meer scherpte voor de goal. „We wilden de tegenstander vroeg vastzetten. Die druk naar voren moest ervoor zorgen dat ze snel zouden breken. Gelukkig kwam dat uit." In het eerste kwartier na de her vatting trok Noad de partij naar zich toe. Een vuurpijl van dertig meter door Maurice de Goede was de eerste waarschuwing dat de thuisclub voor de volle winst ging. Jasper van Dijke stuurde zijn directe tegenstander op de rechterkant het bos in met enkele fraaie passeerbewegingen en leid de een aanval in die uiteindelijk door hemzelf op de lat werd ge kopt. Het was uitstel van executie. Corné de Frel brak de ban met een diagonaal schot dat in de verste hoek plofte: 1-0. De ontlading bij de spits na de tiende seizoens treffer van Noad was groot. „Het was een lekker knallertje, vol op de wreef. En een belangrijk doel punt voor Noad." Kogelvangers was van slag en bij de volgende aanval werd de oprukkende Mar- tijn Reijngoudt in het strafschop gebied getorpedeerd. Vanaf de stip maakte De Frel andermaal geen fout: 2-0. Een excellerende Maurice de Goede op het midden veld zorgde ervoor dat Kogelvan gers zich geen illusies meer hoef de te maken op een onverwachte wending. De thuisclub won alle duels en na inleidend werk van De Goede legde Jeroen Reijngoudt halverwege de tweede helft de 3-0 eindstand vast. Die weelde leidde tot nonchalance in de Fluplandse linies, waardoor de bezoekers op het eind nog twee goede kansen kregen. Op die momenten werd duidelijk dat Kogelvangers een zekere degradant is in de tweede klasse, want beide mogelijkheden werden hopeloos gemist. Het eerstkomende karwei voor Noad is een uitwedstrijd bij Nieuwdorp. Ook moeten de Fluplanders nog naar AZVV en Arendskerke, de twee belangrijkste concurrenten in de degradatiestrijd. Vijfde klasse De Vosmeer-selectie wordt ge teisterd door blessures. Aanvoer der Danny Istha tobt, Mare Tim mermans is niet fit, evenmin als Mare Mosch. Benjamin Suurland kampt met een gebroken teen en doelman John Aarnoudse heeft een breuk in zijn pink. Ook de andere keeper Michel Neele beëindigde het duel tegen Drei schor niet okselfris. Voor de sportloopbaan van Jean Paul Rens wordt wegens een chronisch rugprobleem gevreesd. Rini Plompen trad tegen Dreischor evenmin in het strijdperk, zodat er een geïmproviseerd elftal de mat van sportpark De Vossenberg op kwam. Voor rust liet de thuis club niettemin enkele leuke aan vallen zien, met name over de linkerkant. Op de rechtervleugel bleek de jonge Hans Vaders wel over de nodige snelheid te be schikken, maar in de duels komt hij vaak fysiek tekort. Uit een hoekschop van Arjan Verkam man, ingekopt door Jacco Vaders, nam Vosmeer in het eerste deel de leiding. De 1-0 ruststand maakte dat de thuisclub niet met een gerust hart aan de tweede helft begon. De vrees voor een offensief van de bezoekers werd bewaarheid. Vos meer begon aan het vervolg met Hossain Almahmoudi en Mare Mosch op de posities van Hans Vaders en Mare Timmermans. Na een uur kwam de Schouwse ploeg op gelijke hoogte en niet veel la ter stond er zelfs 1-2 op het sco rebord. Bij de tweede treffer van de bezoekers redde Neele eerst nog prima, maar moest hij zich in tweede instantie gewonnen ge ven. In de slotfase kwam junior Patrick Heijboer binnen de lijnen voor Niels Havermans. Vijf minuten voor het einde schoot Vroegop op aangeven van Verkamman strak in: 2-2. Vos meer zocht nog naar de volle winst en kreeg daartoe met enke le vrije trappen ook de mogelijk heid. Specialist Arjan Verkam man had echter niet de gewenste krul in de voeten, zodat Vosmeer zich moest neerleggen bij de te leurstellende remise. Ondanks het hernieuwde elan in de selectie lijkt de Thoolse zon dagclub in het rechterrijtje te ein digen. Advertentie I.M. nemen. Dat is vanmiddag weer ge bleken. Ook de invallers hebben laten zien dat ze volwaardige spe lers van het eerste elftal zijn. Al moet ik eerlijkheidshalve zeggen dat SPS natuurlijk ook geen hoog vlieger is." Stavenisse kon bij de aftrap van het streekduel geen beroep doen op Jeremy Gierman, Marco Klip- pel, Han de Rooij, Paul Oosdijk en Bram Smits. Vanwege de vele ab senties koos Soomers voor een be houdende tactiek met slechts twee spitsen. In de voorste lijn werd ge rekend op de bevliegingen van Adrie Smits en Kees van Putte. Achter de spitsen waren belangrij ke taken weggelegd voor Peter de Rijke en Sander Smits. Nadat SPS een viertal kansen op de openings treffer had gemist, sloeg de thuis club in de 35e minuut toe. Sander Smits passeerde enkele tegenstan ders en schoot beheerst binnen: 1- 0. Smits is blij met zijn optreden. „Ik heb dit seizoen nauwelijks ge speeld door een knieblessure. Ik geloof dat ik maar een keer of vijf in de basis heb gestaan. Na een flinke rustperiode ben ik nu einde lijk zonder pijn. Die eerste zat er mooi in. Een paar mannetjes uit spelen, geplaatst schot, lekker. Een opsteker. Ik hoop er in de resteren de wedstrijden van het seizoen nog een paar te maken." Na de hervatting probeerde SPS de bakens te verzetten. Met veel inzet werd de aanval gezocht, zonder dat het offensief nog kansen ople verde. De juist in het veld geko men Matthias Moerland zorgt een kwartier voor het einde voor de be slissing. Bij zijn eerste balcontact draait Moerland knap weg van en kele tegenstanders en meteen is het bingo: 2-0. In de slotfase pikt ook Adrie Smits zijn doelpuntje mee: 3-0. Ondanks de zoveelste nederlaag blijft voet ballen bij SPS leuk, zegt Erwin Fe ijtel. „Het is een jong elftal dat em kei kan groeien. Daar wil ik nog graag mijn steentje adn bijdragen. Je wilt die jonge gasten toch wat leren. Het verschil vandaag was dat Stavenisse spitsen voorin had lopen en wij niet. En achterin ma ken we door onze onervarenheid op beslissende momenten foutjes, waardoor je telkens achter de fei ten aan loopt." Ook Dennis Boer probeert het van de zonnige kant te bekijken. „Ik ben hier geen week meer over bezig. Ik ga weer posi tief uitkijken naar de volgende wedstrijd." Bij Stavenisse staan de komende weken vooral in het te ken van de opvolging van de ver trekkende Dick Soomers. Het is volgens voorzitter Wesdorp zeker de bedoeling dat er een trainer van buiten de vereniging komt. Met enkele kandidaten zullen gesprek ken worden gevoerd. „Voor het einde van de maand hopen we er uit te zijn." In Nootdorp hielp Smerdiek dames de kampioensaspiraties van RKDEO om zeep. De koploper uit Tholen boekte in een goede wedstrijd een 0-2 zege op de nummer drie en vergrootte daardoor het verschil tot negen pun ten. Smerdiek zette de thuisclub vanaf het begin vast op de eigen helft. Bin nen enkele minuten verschenen zo wel Anne Hage als Tina Dujakovic al leen voor de keeper, maar ze faalden. Claudia de Frel speelde enkele tegen standers uit, gaf de bal diep op Anne Hage, maar die vond opnieuw de keeper op haar weg. Uit een actie van Lenny Stoutjesdijk schoot Hage de bal naast. Ook Dujacovic kreeg de bal er niet in toen ze wilde profiteren van een misverstand tussen een verdedi ger en de keeper. RKDEO werd vol ledig weggetikt. Het enige gevaar kwam van een vrije trap die tegen de lat ging. Na vijf minuten in de tweede helft schoot Anne Hage de bal, uit een pass van Ilse Polderman, in de verste hoek van het doel. De voorsprong was dikverdiend. De bezoekers gin gen door en uit een steekbal van Pol derman kwam Dujakovic een teen lengte te kort om te scoren. De Thoolse achterhoede gaf niets weg. Eén keer werd een bal verkeerd be oordeeld, de spits ging alleen op het doel af, maar Conny Gulden redde. Doordat de thuisclub de aanval zocht, kreeg Smerdiek meer ruimte. Maar de kansen werden niet benut. De 0-2 kwam tien minuten voor het einde tot stand uit een vrije trap. Tamara van Boven zette de bal voor en Polderman scoorde beheerst. RKDEO gooide nu alles op de aanval en keepster Gulden moest in de laatste minuut nog red ding brengen op een hard schot. Za terdag om half drie haalt Smerdiek in tegen Spijkenisse. Advertentie I.M. Thol. Boys hoopt op onbetaalde oplossing personeelstekort Binnen de voetbalvereniging Tholense Boys is de nodige commotie ont staan over een mogelijke vergoeding voor vrijwilligers in de kantine. Leden en sponsors hebben verontrust gereageerd op het onlangs door de ledenvergadering verworpen bestuursvoorstel dat uitging van een extra contributieverhoging, om op die manier een financiële tegemoet koming aan de barmedewerkers mogelijk te maken. Het bestuur verdedigde haar eigen voorstel overigens niet. Volgens voorzitter Jan Heshof was de moge lijke vergoeding voor de vrijwilli gers eerder een discussiepunt en een ultieme waarschuwing aan de ach terban, dan een serieus voorstel. „We komen een viertal vrijwilligers tekort om de kantine optimaal te la ten draaien. Daar moet op korte ter mijn een oplossing voor komen. Want de kantine is de kurk waar de vereniging, zowel in sociaal opzicht als financieel, op drijft." Vorig jaar juni liet het bestuur al een brandbrief uitgaan naar de leden, waarin op het nijpend tekort aan vrijwilligers voor de kantine werd gewezen. Daarop kwam onvoldoen de respons. Teveel werk komt nu neer op een kleine groep enthou siaste pro deo medewerkers. Heshof benadrukt dat de inkomsten van de kantine beter zijn dan in vele jaren het geval is geweest. „Over het vo rig seizoen hebben we voor het eerst in een viertal jaren een positief saldo gedraaid. Die winst hebben we uitsluitend te danken aan de in zet van onbetaalde vrijwilligers. Daarvoor hebben we een aantal ja ren gewerkt met een betaalde be heerder, waardoor het financiële plaatje er heel anders uitzag. We gaan dus de goede kant op, maar het kan en moet beter. Daarvoor zijn extra mensen nodig. En die zijn steeds moeilijker te vinden. Dat is geen specifiek probleem van Tho lense Boys, maar een maatschappe lijk vraagstuk." Een commissie onder leiding van jeugdleider Kees Wilsing gaat de komende maanden proberen om ex tra vrijwilligers voor de vereniging te werven. Ook kantinecoördinator Hector Jansen blijft initiatieven in die richting ondernemen. Aan een systeem waarbij leden van de ver eniging verplicht kantinediensten draaien, zoals bijvoorbeeld bij ten nisvereniging Eegedima het geval is, wordt binnen Tholense Boys niet gedacht. Daarvoor leent volgens Heshof de schaal van de vereniging zich niet. Ook worden vanuit de ho- recawet zoveel eisen aan barmede werkers gesteld dat het voor een club met de omvang van Tholense Boys niet haalbaar is. Een voorstel vanuit de ledenvergadering om des noods de consumptieprijzen te ver hogen, en op die manier extra in komsten te genereren, haalde het evenmin. Heshof: „We willen in dat opzicht graag in de pas blijven lo pen met vergelijkbare verenigingen in de omtrek. We hopen dat de ernst van het probleem bij de leden in middels duidelijk is en dat zich als nog mensen uit de achterban spon taan aanmelden." Niettemin gaat het bestuur de ver eniging de komende maanden nog eens goed doorlichten. Daarbij wordt nadrukkelijk gekeken welke functies in de toekomst mogelijk in aanmerking komen voor een finan ciële tegemoetkoming. Heshof on derstreept dat het altijd om symbo lische bedragen zal gaan. „Op dit moment is er een kleine vergoeding voor degenen die de shirts wassen en voor wie de kantine en de kleed kamers schoonmaken. De hoogte van dat bedrag blijft ver onder de normen die de voetbalbond voor vrijwilligerswerk stelt. Het meren deel van de op de begroting ge raamde bedragen voor schoon maakkosten en shirts wassen gaat ook op aan schoonmaak- en was middelen, niet aan de vergoeding van de medewerkers." Volgens Heshof mag Tholense Boys in het algemeen niet klagen over de hoeveelheid pro deo vrij willigers. „Onze vereniging telt ruim honderd vrijwilligers. Dan praat je over bijna een derde deel van het ledenbestand dat zich gratis en voor niets inzet voor de club. Dat is een percentage waar je niet ontevreden over kunt zijn. Ons pro bleem is enkel dat we op korte ter mijn voor een aantal vitale kantine functies handen tekort komen. We hopen nog altijd op een snelle, on betaalde oplossing." Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 11