Rabobank en Halder nemen Holonite over Nieuwe bedrijven Groep wil landbouwproblematiek inzichtelijk en bespreekbaar maken Leerlingen zijn een middag bij de minister in Den Haag Ondernemers blij met ADSL FINANCIERING? www.rabobanktholen.nl Buys Partners C C^N Beheer gebouwen hoeft niet anders Donderdag 12 februari 2004 ühJNDKACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Verdere groei van bouwleverancier Holonite in Tholen heeft nieuwe eigenaren. Rabo Parti cipaties uit Utrecht en Halder uit Den Haag hebben de aandelen overgenomen van Matcorp uit Hoofddorp en de ING Bank. De overname heeft tot doel de groeistrate gie die Holonite voor ogen heeft, verder te ondersteunen. Nieuwe bankier Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Scherpenisse Poortvliet Weinig bezoekers maar wel levendige discussie bij thema-avond Discussie dmk niet - Het Kompas uit Anna Jacobapolder en J. van Stolbergschool uit Sint-Maartensdijk Fietsband plakken Hand in eigen boezem In Poortvliet en Sint-Maartensdijk jeugdaandeel klein Moeten de arbeidsovereenkomsten worden gecontroleerd Ondanks de stagnatie in de bouw doet de Thoolse onderneming het goed. „In 2003 hebben we groei doorgemaakt en ook dit jaar en in 2005 verwachten we een stijging van de omzet", vertelt directeur Ton Niessen. „Dat wij ook in een moei lijker bouwmarkt goed uit de bus komen, is te verklaren door onze spreiding. Naast de nieuwbouw zit Holonite duidelijk in de renovatie- markt. En behalve voor traditionele bouw leveren we ook materialen voor kunststofkozijnen. Onze dor pelsystemen liggen goed in de markt. Ook bij afbouwproducten zoals vensterbanken en raamdorpels scoren we prima. Verder spelen we in op de wensen van architecten. Aan de hand van hun ontwerpen maken we producten." Holonite heeft er behoorlijk wat overuren voor moeten maken om aan de stijgende vraag te kunnen voldoen. „In delen van de gieterij en de bewerkingsafdeling gaan we tweeploegendienst invoeren. Dat heeft positieve gevolgen voor onze werkgelegenheid. In 2006, wanneer we de fabriek in Tholen willen uit breiden, zullen er 10 tot 20 mede werkers bijkomen." Holonite heeft nog 37 van de totaal 128 personeelsleden in de vestiging Halsteren, waar halffabricaten ge maakt worden. De bewerking is met de in- en verkoop en de administra tie in Tholen geconcentreerd. Het in 1969 opgerichte Holonite is al jaren in handen van participatie maatschappijen, zodat de Rabo en Halder niet vreemd zijn voor de on derneming. „Matcorp was een privé-investeerder, Rabo en Halder zijn commerciële investeerders die elk voor de helft de aandelen over genomen hebben. Zij hebben geloof in de verdere perspectieven van Ho lonite", aldus Niessen. Ondanks dat de Rabobank voor 50% eigenaar is geworden, bankiert de onderne ming er niet. „We hebben wel een nieuwe bankier, maar dat is de Cre- diet- en Effectenbank uit Utrecht in plaats van de ING. Wij bekijken wie de gunstigste voorwaarden heeft", legt de directeur van Holonite uit. Naast nieuwe eigenaren heeft het Thoolse bedrijf ook vier nieuwe le den van de raad van commissaris sen. En directeur Niessen trad ook pas in november 2002 aan, zodat er in een jaar veel veranderd is bij Ho lonite. Rabo Participaties is de participatie maatschappij van de Rabobank die via zogenaamde 'buy-outs' en groei- financieringen investeert in Neder landse ondernemingen. Het geïnves teerd vermogen is ruim 120 miljoen euro. Halder richt richt op het uitko pen van de aandeelhouders in mid delgrote bedrijven in de industrie en dienstverlening in Nederland en Duitsland. Halder is onderdeel van de Belgische beursgenoteerde inves- teringsgroep GIMV met een geïn vesteerd vermogen van 850 miljoen euro. „Hartstikke mooi", zegt Paul Jas van Holonite op bedrijventerrein Welgelegen. „Een plus voor Tho len", is ook de mening van ambte naar bedrijven Hendrik Kieviet. Sa men zaten ze in de werkgroep snelle internetverbindingen die vele maanden ijverde voor een betere digitale snelweg. Zekatel wilde geen kabel op de bedrijventerreinen leggen en KPN eiste minimaal 300 aansluitingen voordat men tot ADSL wilde overgaan. „Daar was onvoldoende animo voor, maar toen zijn we naar alternatieven gaan kijken als glasvezelkabel en straalverbindingen. En die laatste oplossing was bijna rond (met 15 bedrijven op 1 straalzender), toen KPN alsnog over de brug kwam", zegt Kieviet. „Omdat er concurren ten zijn, doen ze het nu toch. Het is pure politiek van KPN", vindt Jas. Hij vindt echter ook, dat de werk groep er 'ongelofelijk hard aan ge werkt heeft.' „Tholen en Poortvliet krijgen in april al ADSL en de rest van het eiland volgt. ADSL is vele malen sneller dan de kabel; een echte breedbandverbinding. Je hebt geen wachttijden meer. Holonite wil een webwinkel gaan openen en daarvoor is ADSL bijzonder gun stig." Paul Jas spreekt over een heuglijk feit voor het hele Thoolse bedrijfsleven. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand januari. M.A. Verbiest, Cromvliet 18, het treffen van voorbereidingen tot de uitoefening van een kleinhandel in vis, eenmanszaak van M.A. Verbiest. Go-Elan b.v., Botermarkt 9, het ver werven en vervreemden van deelne mingen of andere belangen in rechts- peronen, vennootschappen en onder nemingen, het samenwerken daar mee en besturen daarvan, directeur grootaandeelhouder M.R. Venekamp uit Rotterdam. Alpha Projects, Koningin Juliana- straat 25, kleinhandel in hard- en software via internet, eenmanszaak van V. de Pan. Starko Hout, Kreeftenstraat 10, kleinhandel in parket, vloerenleg- gersbedrijf, import van hout, ven nootschap onder firma van J.C. Kooij uit Tholen en D.H. van Star- kenburg uit Sint-Philipsland. Kapster Rianne Boudeling, Coen- tjesweg 57, ambulant dames- en he- renkappersbedrijf, eenmanszaak van mevr. A.J. Boudeling-Quist, ge volmachtigde W. Boudeling. Stichting BOA-beroepsgroep, Oude Zeedijk 10, voorzitter A.C. de Bruijn uit Veere, secretaris R.P.L. van Loon uit Delft, penningmeester J.S. van der Spek uit Sint-Annaland. Marquesa, Pyruslaan 4, ambulante (markt-)handel in en import van kleding en schoenen voor heren, da mes en kinderen, eenmanszaak van mevr. M.G. Scharloo-Herpst. Home decoration design, Pries- termeetpolder 6, groothandel in ex clusieve vazen, potten, meubelen en decoratiematerialen, eenmanszaak van L.H. Manneke. J.J. Bouman beheer b.v., Paasdijk- weg 33, holding, directeur-groot aandeelhouder F. Bouman. H.M. Bouman beheer b.v., Paas- dijkweg 33, holding, directeur grootaandeelhouder mevr. H.M. Hellendoorn-Bouman. Advertentie I.M. r,PDcrHTcnPHBWA4nnPB«: V Gerechtsdeurwaarders E-mailinfobuyspartners.ggn.nl www.buyspartners.ggn.nl XEDHtLIM) GGN heeft vestigingen in heel Nederland. Voor een snelle en effectieve behandeling van al uw incasso's huurzaken (woon- en bedrijfsruimte) leasezaken pachtzaken arbeidszaken Tevens deskundige dienstverlening op het gebied van •juridische zaken taxaties veilingen Tholen Postbus 88, 4690 AB Ondernemersweg 5,4691 SL Tel. 0166-601020 Fax 0166-601030 Zierikzee Postbus 44, 4300 AA Nieuwe Haven 147,4301 DL Tel. 0111-420488 Fax 0111-420213 Schoondijke Postbus 2,4325 ZG Dorpsplein 29, 4507 BH Tel. 0117-401820 Fax 0117-402307 Advertentie I.M. 1 Het valt voor landbouwers momenteel niet mee om een eerlijke en kostendekkende prijs voor hun producten te krijgen. Het zat de werkgroep van het oecumenisch landbouwproject Tholen (OLT) als organisator van een thema-avond over akkerbouw en toe komst, bepaald niet mee. Eerst was er de afmelding van gastspreker J. de Koeijer, voorzitter van het Nederlands Akkerbouw Verbond (NAV). Hij moest wegens familie-omstandigheden verstek laten gaan. Vervol gens gooiden de weergoden roet in het eten want door hevige sneeuwval verkozen slechts weinigen een gang naar de informatieve bijeenkomst die plaatsvond in het verenigingsgebouw van de Hervormde kerk in Oud-Vossemeer. Desalniettemin was initiatiefneemster Yvonne Heester mans tevreden over het verloop van de avond en zij waardeerde het daarbij dat de aanwezigen zich niet alleen tot luisteren beperkten. Naar aanleiding van de onderwerpen die arbeidspastor Peter Osendarp en J. Korte weg - de vervanger van De Koeijer en oprichter van het Neder lands Akkerbouw Verbond - ter sprake brachten, ontstond een leven dige discussie. Osendarp ging vooral in op de sociaal-psychische proble men waarmee landbouwers heden ten dage vaak te kampen hebben. En hij stelde aan de orde welke rol de gezamenlijke kerken kunnen spelen voor met name de landbouwers. „Een luisterend oor bieden bijvoor beeld", zo sprak de pastor. „Maar wie goed luistert, kan onmogelijk passief toekijken hoe mensen in de agrarische sector worstelen met al lerlei problemen. Vanuit de kerk wil len wij u graag bijstaan en door ge sprekken willen we samen met u een antwoord zien te vinden op zaken die u als sociale en/of psychische belas ting ervaart", hield de heer Osendarp de toehoorders voor. Als arbeidspas tor legt hij, samen met vertegen woordigers van andere kerken, regel matig bedrijfsbezoeken af om agrariërs tot steun te zijn. J. Korte- weg keek in zijn betoog in eerste in stantie terug op de ontwikkelingen in de landbouwsector vanaf de crisisja ren voor de Tweede Wereldoorlog tot en met 1985. „Toen kwam er een keerpunt in de akkerbouw. Een steeds verder gaande liberalisering en globalisering leidde tot grote pro blemen in de sector. Jaarlijks ver dwijnen zo'n 3500 boeren in ons land als gevolg van die problemen. Het valt als landbouwer bepaald niet altijd mee om een eerlijke en kosten dekkende prijs voor je producten te krijgen", aldus Korteweg. De woorden van de beide sprekers boden genoeg aanknopingspunten om verder te filosoferen over 'waar de schoen wringt' binnen de land bouw. Constateren van problemen is één, maar er vervolgens een ade quaat antwoord op vinden is vaak lastig. „We moeten zelf ideeën aan dragen en ons als boeren zeker meer verenigen om een vuist te maken", zo luidde de strekking van het betoog van Korteweg. Tijdens de discussie die volgde, werd geopperd dat de overheid zich, tegen de huidige libe ralisering in, meer moet gaan be kommeren om de prijzen die boeren voor landbouwproducten krijgen. Laura Goense en Jurjen Verhage van christelijke basisschool Het Kompas uit Anna Jacobapolder gingen naar Maria van der Hoeven, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Net zoals twee leerlingen van de Juliana van Stolbergschool waren ook hun ideeën over de school van de toekomst uitgekozen. „Medewerkers van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen (OCW) maakten constant aantekeningen. Ik had het idee dat ze wilden weten wat er zoal bij de kinderen leeft," vertelt Adrianne van Poortvliet, leerkracht op de christelijke basisschool Het Kompas uit An na Jacobapolder. Deze school was samen met de Juliana van Stolberg school uit Sint-Maartensdijk vorige week woensdagmiddag uitgenodigd bij de minister van onderwijs, Maria van der Hoeven, voor de leerlin genconferentie 'Toekomst van je school'. In tegenstelling tot wat we eerder woensdagmiddag met de trein van meldden, bleek dat de school uit Anna Jacobapolder slechts geno mineerd was voor een prijs en nog niets had gewonnen. Ze behoorde wel met de kinderen van de Juliana van Stolbergschool bij de beste in zenders. Daarom waren ze door het ministerie uitgenodigd om naar Den Haag te komen. Totaal waren ongeveer zestig kinderen aanwezig. De vijftien briefschrijvers en vijf tien tekenaars hadden allemaal een vriendje of vriendinnetje mee mo gen nemen. Daar werden de beste ideeën uitgekozen. Geen van de twee Thoolse scholen viel in de prijzen. Adrianne van Poortvliet legt uit: „Laura Goense en Jurjen Verhage hadden samen een brief geschre ven. Hiermee werden de twee leer lingen uit groep acht door het mi nisterie geselecteerd. We gingen uit Roosendaal naar Den Haag. De kinderen vonden het al heel leuk om met de trein te reizen. Om kwart voor twee werden we verwel komd met koffie en koek." Aan leerlingen van groep drie tot en met acht was gevraagd om ideeën op papier te zetten over hoe zij den ken over het onderwijs in 2010. Leerlingen van groep vier tot en met zes konden hier een tekening van maken. De oudere kinderen van groep zeven en acht moesten hun plannen in briefvorm schrijven. Na de prijsuitreiking deden de leer lingen een spel waarbij ze vragen moesten beantwoorden over dingen die hen bezighouden. Hierbij waren geen foute antwoorden mogelijk. Het ging over overblijven op school, of Engels al eerder in groep vijf gegeven kon worden en of de leerlingen techniek op school zou den kunnen krijgen. Adrianne: „Voor de kinderen was het leuk dat Yvon Jaspers er was (Jaspers presenteerde in het verle den het televisieprogramma Klok huis). Via het spel kwam het minis terie erachter dat de kinderen verzorging en koken ook leuke vak ken vinden om op de basisschool te krijgen. Door alle vragen kregen ze een idee wat de kinderen willen en wat er zoal bij hen leeft. Ze doen ook echt iets met de informatie." Directeur De Korte van de Juliana van Stolbergschool uit Sint-Maar tensdijk: „Bij ons zijn ouders met de kinderen meegegaan. We von den dat deze het recht hadden om deze feestelijke gelegenheid mee te maken. De opzet hiervan was om te horen waar kinderen be hoefte aan hadden." Van deze school mochten Geert Knuist uit groep vijf en Jan-Pieter Bijnagte uit groep acht naar Den Haag. Geert had een tekening gemaakt en Jan-Pieter had een brief ge schreven. Deze laatste wilde voor 2010 meer techniek en lessen die op de praktijk gericht waren. Hij wilde een fietsband leren plakken en leren hoe je een zadel hoger zet, zonder dat dat uit de stang schiet. Daarnaast wilde hij schei kunde in het lessenpakket of les sen in veiligheid zoals bijvoor beeld een training in het blussen van brand. Na chips en een ijsje kregen de kinderen ook nog een rondleiding door het gebouw. De moeder van Jan-Pieter Bijnagte vertelt: „Vanaf de vijftiende ver dieping hadden we een prachtig uitzicht over Den Haag, Scheve- ningen en de Noordzee. We zagen Huis ten Bosch, Binnenhof en het Vredespaleis goed liggen. Ook mochten we eën kijkje nemen in de kamer van minister Van der Hoeven. Hier stond ze ook weer klaar om allerlei vragen te beant woorden. Van de tekeningen en verhalen maakt het ministerie van OCW een beleidsstuk dat vervol gens naar de Tweede Kamer ge stuurd wordt. Ook komen de teke ningen en brieven op een ten toonstelling in het oude stadhuis in Den Haag te hangen. Daarna worden ze teruggestuurd naar de leerlingen." „Als je de prijzen ziet die wij ont vangen voor onze producten, en als je vervolgens in de winkel kijkt wat er daar voor prijskaartjes aan hangen, dan word je daar als agrariër niet vrolijk van. De consument stelt prijs op een product van hoge kwaliteit. Dat is alleen mogelijk als er een rechtvaardige prijs tegenover staat. Wanneer dat niet het geval is, zal het aantal boeren stelselmatig verminde ren en zijn wij voor ons voedsel af hankelijk van andere landen. Een meer regulerende overheid zou in de ze situatie een belangrijke rol moeten spelen. Veel boeren zijn er de laatste jaren in inkomen flink op achteruit gegaan en diverse landbouwbedrij ven worden in hun voortbestaan be dreigd of zijn al verdwenen. Zorge lijke ontwikkelingen waar we samen iets aan zullen moeten doen", was de mening van de deelnemers aan de thema-avond. Er werd tijdens de gesprekken ove rigens niet alleen naar anderen ge wezen, want de heer Korteweg gaf aan dat de landbouwers de hand ook in eigen boezem moeten steken. Om een vuist te maken tegenover de laridelijke en Europese overheid en om beter in te spelen op marktont wikkelingen, zullen we ons beter moeten organiseren. „Solidariteit is erg belangrijk en goede belangenor ganisaties voor zowel de akker- en tuinbouw als de vee- en fruitteelt zijn daarbij essentieel." Volgens Korteweg is het niet alleen van be lang te lobbyen voor de landbouw bij de politieke partijen, maar is het ook nodig begrip te kweken bij de consument. Het oecumenisch land bouwproject Tholen (OLT) vindt het volgens Yvonne Heestermans be langrijk dat de NAV er een visie op nahoudt waarin rechtvaardigheid en eerlijkheid doorklinken. Bovendien ziet de organisatie de problematiek in een breder perspectief dan alleen de Nederlandse akkerbouw, men kijkt bijvoorbeeld ook naar de der dewereldlanden. „Deze keer stond de akkerbouw centraal omdat deze bedrijfstak op Tholen een belangrij ke plaats inneemt. Maar wellicht houden we in de toekomst ook the ma-avonden waarbij de situatie in de veeteelt, tuinbouw en fruitteelt behandeld wordt", aldus Heester- Verhoudingsgewijs wonen in Stave- nisse de meeste 65-plussers en in Oud-Vossemeer de minste. Van de Tholenaren is 13,7% - dat zijn 3334 inwoners - ouder dan 64 jaar. In Stavenisse ligt dat percentage op 17,7 en in Oud-Vossemeer op 11,5. Dat er in dat laatste dorp geen (woon)zorgcentrum voor ouderen is, hoeft niet de oorzaak te zijn van dat lage percentage. Ook Tholen en Sint-Maartensdijk - waar dergelijke huisvesting wél bestaat - blijven na melijk onder de dertien procent. Sint-Annaland, eveneens met een zorgcentrum, komt op 16,2% oude ren uit. Van de ruim 3300 Thoolse ouderen zijn er 476 tachtig jaar of ouder. De zestien inwoners die ou der zijn dan 94 jaar, wonen in Tho len (9), Poortvliet (2) en Sint-Anna land (5). Het aantal inwoners onder de 20 jaar is ruim twee keer zo groot als het aantal 65-plussers, namelijk 6937. Dat is 28,5% van de Thoolse bevolking. In Scherpenisse (31,7%) en Stavenisse (30,1%) wonen ver houdingsgewijs de meeste jongeren, in Sint-Maartensdijk (26,3%) en Poortvliet (26,7%) de minste. Kin deren onder de vijf jaar telt Tholen er 1752, waarvan bijna eenderde in het stadje Tholen. Maar verhou dingsgewijs heeft Scherpenisse het grootste aantal peuters en kleuters (8,6% van de bevolking), terwijl Poortvliet en Sint-Maartensdijk met 6,4% als laagsten uit de bus komen. Wordt de Thoolse bevolking naar leeftijd uitgesplitst in groepen van vijf jaren, dan blijkt de categorie 35 t/m 39 jaar het grootst met 1949 in woners. Per plaats bekeken, is die zelfde groep ook het sterkst ver tegenwoordigd in Tholen (598 in woners), Poortvliet (148), Sint- Maartensdijk (297), Sint-Annaland (274) en Sint-Philipsland (199). In Oud-Vossemeer is de groep 40 t/m 44 jaar het grootst (239), in Scher penisse 5 t/m 9 jaar (152) en in Sta venisse 10 t/m 14 jaar (136 inwo- ners). Klaverblad Zeeland. Het Klaver blad Zeeland te Goes krijgt voor ja nuari tot en met maart 2004 per maand 80.000 euro subsidie van de provincie. Het incident met het kleuterlokaal van basisschool De Eevliet in Poortvliet is voor de gemeente geen aanleiding om de werkwijze met betrekking tot het beheer van gebouwen te veranderen. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van de Chris tenunie. Bij het lokaal in Poortvliet bleek in december iets mis te zijn met het dak en uit voorzorg is het toen buiten gebruik gesteld. Inmiddels is het mankement verholpen en sinds vorige week zitten de kleuters er weer in. B. en w. melden dat alle schoolgebou wen jaarlijks geïnspecteerd worden, om te beoordelen of geplande werk zaamheden al dan niet uitgevoerd moeten worden (eventueel versneld). Daarnaast zijn afgelopen jaar de da ken met een stalen constructie extra geïnspecteerd, nadat in Roosendaal een gedeelte van evenementenhal Leysdream was ingestort. Bij het in 1979 gebouwde lokaal in Poortvliet - een houten constructie - was dit ge brek volgens b. en w. niet te verwach ten. Maar bij voorbereidende werk zaamheden voor het vervangen van kozijnen, bleek dat het plafond door boog. Controle van de draagconstruc tie wees uit dat de aangebrachte balk laag niet voldeed aan de sterkte- en doorbuigingseisen. Het lokaal werd uit oogpunt van veiligheid buiten ge bruik gesteld, een groep leerlingen week tijdelijk uit naar 't Ouwe Raed'uus. Daardoor kon het herstel werk aan het lokaal voorspoedig uit gevoerd worden. Het incident met het schoollokaal toont volgens b. en w. aan dat door de gevolgde werkwijze verborgen gebre ken tijdig worden ontdekt. Het colle ge is verder van mening dat het hier een op zichzelf staand geval betrof. Met ingang van 1 januari 2004 zijn er - het is haast een jaarlijks te rugkerend ritueel - een aantal belangrijke wijzigingen voor werk nemers, maar ook voor werkgevers, geldig geworden. Ik vermeld er een paar: 1. de werkgever moet bij ziekte (arbeidsongeschiktheid) van een werknemer voortaan 104 in plaats van 52 weken diens salaris doorbetalen; 2. de onbelaste kilometervergoeding voor werknemers is ver laagd naar 0,18 per gereden kilometer. Echter, het zogenoemde reiskostenforfait voor het woon-werkverkeer is afgeschaft en de werkgever kan voor het woon werkverkeer een onbelaste vergoe ding van 0,18 per gereden kilometer uitbetalen. Tevens kunnen we van het voorjaar een wetsvoorstel inzake de mogelijke beperkingen van het concurrentiebeding verwachten. De vraag, die nu regelmatig opkomt, is of de huidige arbeidsover eenkomsten nog wel voldoende rekening houden met de onder punt 1. en 2. vermelde wijzigingen, Het antwoord is dan natuurlijk altijd negatief. Vaak zijn arbeidsovereenkomsten al jaren oud en zijn er inmid dels zoveel wijzigingen geweest dat, die arbeidsovereenkomst ei genlijk niet meer de huidige situatie dekt. Denkt u bijvoorbeeld maar eens aan: de werknemer heeft inmiddels een pensioenregeling de werknemer rijdt nu in een (personen)auto van de zaak de werknemer volgt studies/opleidingen voor rekening van de werkgever de werknemer woont in een "dienstwoning" de werknemer ontvangt nog steeds een vaste maandelijkse netto-kostenvergoeding de werknemer heeft een salaris boven de verplichte zieken fondsgrens de werknemer heeft een volledig andere functie of beloningstructuur en ga zo maar door. Ook komt het regelmatig voor dat in een arbeidsovereenkomst fouten worden gemaakt aangaande de proeftijd, de opzeggings termijn, het concurrentie- of relatiebeding. Dit soort fouten kan bij een later conflict of ontslagprocedure grote financiële gevolgen (voor beide partijen) hebben. Met de "werknemer" bedoel ik natuurlijk ook de directeur-groot aandeelhouder (dga). Voor de dga geldt nog meer dan de reguliere, echte werknemer dat zijn arbeidsovereenkomst up to date moet zijn. Voor de dga is expliciet wettelijk voorgeschreven (zie artikel 2:247 BW) dat alle rechtshandelingen, dus ook het aangaan of wijzigen van een ar beidsovereenkomst tussen de B.V. en de dga, schriftelijk moeten worden vastgelegd. Bij een eventueel faillissement zou de curator dan bijvoorbeeld de arbeidsovereenkomst of de pensioenregeling kunnen vernieti gen. Let op: deze vernietiging heeft terugwerkende kracht en dit kan inhouden dat de dga alle salarissen van de afgelopen jaren geheel of gedeeltelijk aan de curator/de B.V. moet terugbetalen! Kortom, ga na of u het verstandig vindt om uw arbeidsovereen komsten) binnenkort eens door uw adviseur te laten beoordelen. E.T.M. (Gidy) Jansen, Federatie-belastingadviseur De Rijke Partners Adviesgroep Oud-Vossemeer Telefoon (0166) 678250, e-mail: jansen@derijke-partners.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 7