Provincie Zeeland Fietspad Noordgouwe- Zonnemaire Bussen, bruggen en boten Provinciale Staten Op beslissende momenten laat Smash het afweten Wapen Koersballen Noad schiet niets op met gelijkspel Donderdag 12 februari 2004 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 7/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl 'tl Glastuinbouw Er zijn nieuwe tarieven voor de interliner Zierikzee-Rotterdam, de scheepvaart moet rekening houden met oponthoud op het Kanaal door Walcheren en de sluitingsdatum voor restitutie waardekaarten komt in zicht. Economie en mobiliteit Ecologie en water Jeugd Winstpunt Laura Geluk A N T O N I S VERHUUR toiletcabines toiletwagens toiletcontainers douchewagens Voor al uw evenementen en bouwplaatsen, bij u in de regio Ondernemersweg 7 4691 SL THOLEN Tel. 0166-606004 www.antonisverhuur.nl AVC dames verslaan nummer twee Strafschop brengt Smerdiek winst Thol.Boys 4 koploper SPS 2 blijft winnen Pole Position raakt verder achter Abdij Nieuws Op 3 oktober 2003 hebben Provinciale Staten de partiële her ziening glastuinbouw van het Steekplan Zeeland definitief vast gesteld. De conceptversie heeft diverse reacties opgeleverd. Met de indieners ervan en een aantal leden van de commissie Ruimte heeft in juni 2003 een gedachte wisseling plaatsgevonden in het gemeentehuis van Terneuzen, die tot een paar aanpassingen heeft geleid. Het definitieve voorstel dat, na behandeling in de commissie Ruimte naar Provinciale Staten is gestuurd, is in de vergadering van 3 oktober goedgekeurd. De partiële herziening glastuin bouw inclusief de antwoordnota is te bestellen bij het informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. De provincie Zeeland streeft er naar alle provinciale 80-km-wegen te voorzien van een apart fiets pad. Op termijn zullen er zelfs geen fietsers meer op de hoofd rijbaan mogen rijden. Voor fietsers tussen Noordgouwe en Zonnemaire zijn er plannen gemaakt voor een nieuw fietspad langs de Zuidweg. In het schetsplan wordt het fiets pad doorgetrokken vanaf het bestaande pad dat nu bij de Weeldijk stopt. Het laatste gedeelte wordt een (brom)fiets- pad, waardoor er geen aan sluiting meer nodig is voor het overige verkeer op de hoofd rijbaan. Om de verkeersveiligheid te ver groten komen er 60-km-plateaus op het kruispunt Kruisweg/ Stapelsweg en de aansluiting bij de Brouwerijstraat. Informatieavond Donderdag 12 februari wordt in het dorpshuis in Zonnemaire, aan de I.M. van de Bijlstraat 10, een informatieavond gehouden. Het schetsplan kan tussen 19.00 en 21.00 uur ingezien worden. Gedeputeerde mr.drs. A.J.G. Poppe- laars zal om 19.30 uur een toelich ting geven op het plan en ambtena ren van de provincie zijn aanwezig om vragen te beantwoorden. Inspraaktermijn Van 9 februari tot 8 maart kan een reactie op het plan gestuurd worden aan de Provincie Zeeland, Directie Infrastructuur en Ver voer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Het schetsplan ligt ter inzage bij het informatiecentrum provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur, en in de leesruimte Gemeente huis Schouwen-Duiveland, Laan van Sint Hilaire 2, 4301 SH Zie- rikzee op werkdagen tijdens de gebruikelijke openingstijden van het gemeentehuis. Het plan is ook te vinden op de website van de provincie: www.zeeland.nl\nieuws\overig. Mede op basis van de reacties zullen Gedeputeerde Staten een besluit nemen. Luctor et emergo - Ik worstel en kom boven. Die spreuk siert het wapen van Zeeland. "Van goud beladen met een ten halve uit de baren naar boven komende leeuw van keel, getongd en genageld van azuur" zo wordt de bovenste helft van het wapen officieel met de heraldieke kleuren beschreven; en voor het onderste deel "golvend ge- dwarsbalkt van zes stukken azuur en zilver". Een sticker van het wapen en een aparte beschrijving van zowel het wapen als de vlag is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Per 15 februari gelden voor de Interliner 395 tussen Zierikzee en Rotterdam nieuwe tarieven en een nieuw tariefsysteem. Vanaf die dag is er een voordeel- urenkaart van 30 euro, die de NS-voordeelurenkaart vervangt. De NS-kaart is dan niet meer gel dig op de Interliner. De nieuwe kaart is geldig op vastgestelde ritten, die in de dienstregeling zijn af te lezen. De samenreiskor- ting vervalt. Daar tegenover staat dat houders van een 65-plus- kaart met korting kunnen reizen. Ook de (OV)dagkaart kan op de Interliner worden gebruikt; wel moet dan een toeslag worden betaald. In een folder zijn alle veranderin gen nader toegelicht. De folder kan worden aange vraagd bij de klantenservice van connexxion, tel. 0900-2666399 en op connexxion.nl, en bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Kanaal Walcheren De Sationsbrug in Middelburg over het Kanaal door Walcheren is voor de scheepvaart gestremd van dinsdag 9 maart, 7.00 uur, tot woensdag 10 maart 22.00 uur, en van maandag 22 maart 19.00 uur tot woensdag 24 maart, 24.00 uur. In de tussenliggende periode is er beperkte bediening. De ope ningstijden zijn 6.00, 7.40, 8.40, 10.40, 12.40, 14.40, 16.40, 18.40, 20.40 en 21.40 uur. Bij harde wind, meer dan zes Beaufort, blijft de bediening ach terwege. De reguliere nachtelijke bediening vervalt. De afwijkingen houden verband met revisie van één van de aandrijfmotoren van de brug. PSD-kaarten Wie nog een waardekaart van de Provinciale Stoombootdiensten in zijn bezit heeft kan het tegoed nog verzilveren tot 15 maart 2004. Aanvragers die hun formulier na die datum inleveren, vissen ach ter het net. Aanvraagformulieren met een (gratis) antwoordenveloppe voor retourzending zijn verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefooon 0118-631400, e-mail infocen- trum@zeeland.nl. De formulieren kunnen ook wor den aangevraagd via www.zee- land.nl, knop digitaal loket en ver volgens veel gestelde vragen. Wie meer dan één kaart in zijn bezit heeft, moet per kaart een aanvraagformulier indienen. Van het uit te betalen tegoed wordt steeds €5.00 afgehouden voor administratieve kosten. In maart 2003 is het dualisme, nadat het een jaar eerder bij de gemeenten werd geïntrodu ceerd, op provinciaal niveau ingevoerd. Provinciale Staten zijn nu ver antwoordelijk voor het uitzetten van beleidslijnen en voor het controleren van de uitvoerende taak van Gedeputeerde Staten. Om de gevolgen van de schei ding tussen de rollen van Pro vinciale Staten en Gedeputeer de Staten duidelijk te maken, verschijnt vanaf nu een Staten- rubriek in AbdijNieuws. Onder de kop Provinciale Staten wordt gemeld wat er op de agenda van de Staten en de verschillende statencommissies staat. Informatie wordt verschaft over de politieke zienswijze of de stand van zaken in actuele pro jecten. Spreekrecht De vergaderingen van Provinciale Staten en de commissies zijn in principe maandelijks. De agenda van de vergaderingen worden tijdig gepubliceerd in AbdijNieuws. Het is mogelijk agenda's en bijbehorende stuk ken in te zien via de provinciale website www.zeeland.nl, onder de knop Provinciale Staten - ver gaderschema, of in het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Wie belangstelling heeft zijn of haar mening over de geagen deerde onderwerpen te laten horen, heeft daartoe gelegenheid tijdens de commissievergaderin gen. Insprekers dienen minimaal een half uur voor aanvang van de commissievergadering bij de commissiegriffier te melden over welke punten zij het woord willen voeren. Aanmelding kan ook tele fonisch. De telefoonnummers staan in de publicatie van de agenda. Datum: ma 16 februari Aanvang: 13.30 uur Locatie: 2e commissiekamer, Provinciehuis Voorzitter: A.A.D. Saman Commissiegriffier: Annemieke Lobik, tel.: 0118-631888 Agenda: - Eindrapportage arbeidsmarkt Zeeuwse havens. - Statenvoorstel bijdrage onder wijs huisvesting Roosevelt Academy. - Discussie over de rol van de commissie bij het opstellen van de Startnotitie openbaar ver voer. - Brief GS over westelijke ontslui tingsroute Kanaalzone. Volgende vergadering 15 maart. Datum: wo 18 februari Aanvang: 13.30 uur Locatie: 2e commissiekamer, Provinciehuis Voorzitter: G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: Margreeth Trimpe, tel.: 0118-631437 Agenda: - Discussie Zeeuws Actie programma Diffuse Bronnen 2003-2004. - Advies vergunning aanvraag Natuurbeschermingswet voor gebruik assimilatiebelichting tuinbedrijf. - Discussie versnelling; ruilverka velingsproject Walcheren. - Concept deelstroomgebieds- visie Zeeland. - Betrokkenheid PS bij de Ont- wikkelingsschets 2010 Schelde- estuarium. Volgende vergadering 17 maart. Alleen het vijfde team van Smash won zijn wedstrijd en verstevigde daarmee de koppositie. Het vlaggenschip van de Sint-Annalandse tafel tennisclub verloor, zij het nipt met 6-4, van Belcrum 3 en blijft daar door in de hoofdklasse in de degradatiezone staan. Bij de jeugd lijkt het derde team hard op weg naar de titel. Komend weekeinde staan er geen wedstrijden op het programma. Tafeltennis In Breda kwam Smash met 1-0 voor tegen mededegradatiekandidaat Bel crum, door een simpele zege van Christian van 't Hof. Hij maakte een aanmerkelijk betere indruk dan een week eerder. Bij een 2-1 achterstand wonnen Van 't Hof en Anné van Dij- ke met minimaal verschil (12-10 in de vijfde game) het dubbelspel en zo stond het weer gelijk. Maar vervol gens sloeg Belcrum toe: drie partijen op rij gingen in vijf games naar de Brabanders. Het werd ook nog 6-2 en toen kon Smash niet méér doen dan proberen de schade beperkt te houden. Dat lukte, want zowel Van 't Hof als Van Dijke scoorden nog een punt: 6-4. Een gelijkspel was, evenals een week eerder tegen Sar, mogelijk geweest. Maar de Sint-An- nalanders verliezen teveel partijen op de beslissende momenten. Ga- briël Gunter verloor twee partijen in vijf games en ook Van Dijke en Van 't Hof overkwam dat één keer. Smash staat met veertien punten uit drie wedstrijden op de vierde plaats. Bij winst op koploper Back Hands 4 had Smash 2 een serieuze gooi kunnen doen naar de titel in de tweede klasse, maar dat bleek vooralsnog te hoog gegrepen. De uit de eerste klasse gedegradeerde Sint-Willebrorders - vorige competitie nog tegenstanders van Smash 1 - wonnen in de Wellevaete met 7-3. Daardoor is de aansluiting er niet meer. Voor Smash won Merijn v.d. Klooster twee partijen. Ook Peter Bazen speelde prima, maar hij verloor twee keer nipt in vijf games. Harm Westdorp kon niet imponeren en bleef puntloos. Smash 3 ging thuis met 9-1 onderuit te gen TCS 3 en is weggezakt naar de voor laatste plaats in de vierde klasse. Mocht het team de inhaalwedstrijd winnen die het tegoed heeft, dan kan men naar de derde plaats opklimmen. Tegen het team uit Steenbergen redde Kees van Poort vliet de eer. Ook het vierde team kon het tegen Vice Versa 7 niet bolwerken en verloor met 7-3. Peter Dieleman, Esther Bruijnzeel en Tim Westerlaken wonnen ieder één partij. Met achttien punten op de vierde plaats blijven de Sint-Annalan- ders in de vijfde klasse in de degradatie zone staan. In de zevende klasse boekte Smash 5 een mime 9-1 zege op SVNB 4 uit Kamper land en verstevigde daarmee de kopposi tie. Men staat inmiddels zes punten los. Leen Guiljam en Piet van Dijke bleven ongeslagen, alleen Chris Hage liet een punt liggen. Bij de jeugd verloor het eerste team de vierde wedstrijd op rij. De junioren wachten nog altijd op de eerste zege. Dit keer was mededegradatiekandidaat Mar- kiezaat met 6-4 te sterk. Cindy v.d. Klooster, Martijn v.d. Klooster en Alieke Vroegop wonnen ieder één partij en ook het dubbelspel was voor Smash. Het team blijft met twaalf punten hekkenslui ter. Bij de aspiranten troffen het tweede en het vierde team van Smash elkaar. Smash 4 speelt voor het eerst competitie en bleek niet opgewassen tegen de meer er varen spelers van het tweede team. Dat won dan ook met 10-0. In een andere poule van dezelfde klasse won Smash 3 met 10-0 van TTVO uit Oudelande. Eric Bruijnzeel, Job Moerland en Jan Willem van Vossen zijn hard op weg naar het kampioenschap, ze hebben uit vier wed strijden al 37 punten. Laura Geluk heeft met haar paard Nora een prima debuut gemaakt in de Ml-dres suur. Ze kwam van een concours in Dirks- land terug met twee tweede prijzen en een winstpunt. Haar proeven werden door de jury beloond met 153 en 157 punten. Volleybal Het damesteam van AVC heeft Cometo uit Bergen op Zoom, de nummer twee van de ranglijst, verrassend geklopt. Het werd 4-0 voor de Thoolse volleybalsters die twaalf punten minder hadden, maar nu ze ker van de zesde plaats zullen klimmen. In de eerste set was het puntverschil voortdurend klein en uiteindelijk won AVC met drie punten verschil (25-22). Cometo leek niet de sterkste opstelling te hebben gekozen en het spel zorgde voor verwarring aan haar kant. De tweede set werd door de Tholenaren dan ook met een wat grotere voorsprong gepakt (25-19). Buitenaanvalster Annemieke Reedijk zorgde voor veel punten. Ze speelde een sterke partij, wist veel ballen van de grond te houden en zorgde voor harde, effectie ve aanvallen. In de derde set gaf AVC een ruime voorsprong weg. Van zes punten vóór kwam het team vijf punten achter te staan. Maar ze knokten zich terug en won nen de set alsnog met 25-22. Door ver warring en onoplettendheid begon AVC de vierde set erg matig. Cometo bouwde een voorsprong op, maar kon deze niet vasthouden. Het werd 25-17 voor AVC die daarmee de maximale winst behaalde. Smerdiek dames boekte tegen Xerxes uit Rotterdam een moeiza me 2-1 zege. De Tholenaren legden veel strijd aan de dag en gezien de kansen die ze na de rust kregen, had de uitslag groter mogen zijn. De harde wind maakte zaterdag dat het moeilijk voetballen was. De thuis club had de pech dat Xerxes al na twee minuten de leiding nam. De linksbuiten kon simpel doorlopen, stuitte op doelvrouw Conny Gulden, maar schoot in de rebound alsnog hoog in het net. Zes minuten later was het 1-1. Uit een hoekschop van Lenny Stoutjesdijk kopte Annique ten Voor den de bal in, waarna Anne Hage het afmaakte. Beide ploegen werkten hard. maar combineren was lastig. Na een kwartier ontsnapte Smerdiek aan een achterstand toen de bal door de bezoekers op de lat werd gekopt. Even later schoot Anne Hage aan de andere kant de bal voorlangs het doel. Na de rust had de thuisclub de wind mee. Anne Hage had een treffer op haar schoen, maar ze miste vrij voor het doel. Na tien minuten maakte een tegenstander hands bij een hoekschop van Lenny Stoutjesdijk. De bal ging op de stip en Josca Jansen bracht haar team op 2-1. Xerxes loerde op de counter, zodat de Thoolse defensie alert moest zijn. Met name Donna Koetsier speelde in de laatste linie een prima partij. Smerdiek kreeg kansen om de score op te voeren. Bij een snelle aanval ging Anne Hage vrij op het doel af en werd door de laatste vrouw onderuit gehaald. Voor Smerdiek had deze overtreding met rood bestraft mogen worden, maar de arbiter hield het bij een gele kaart. Met nog een kwartier op de klok schoot Josca Jansen een vrije trap over het doel. Anne Hage kwam op nieuw alleen voor het doel, maar faalde wederom. Smerdiek mist mo menteel een 'killer' voorin die de kansen benut. Ook Annique ten Voor den kreeg een doelkans in het zes tienmetergebied, haar schot ging ech ter naast. Aan de andere kant kon Claudia de Frel de bal nog net voor de voeten van de spits weghalen en zo de gelijkmaker voorkomen. Vlak voor tijd was Ilse Polderman dichtbij een doelpunt. Ze kopte de voorzet van Anne Hage tegen de lat en daar mee bleef het 2-1. Na twee maanden onderbreking hervatte Tholense Boys 4 de competitie tegen de koploper. Het jonge Halsteren 2 werd met 1-4 aan de zegekar gebonden. Aanvanke lijk hadden de Brabanders het betere van het spel, maar de Thoolse verdediging hield hen buiten het zestienmetergebied. Ook doelman Jaap de Vos liet weinig ste ken vallen. Opzet van de geel-zwarten was om de thuisclub uit zijn spel te halen en op de counter te spelen. Dat leverde kansjes op. Vincent van Westen ging alleen op het doel af, maar hij moest te ver uitwijken en schoot de bal in het zijnet. De Tholenaren kwamen gaandeweg beter in hun spel. Een kopbal van Corné Geers kon de Halsterse keeper maar net over de lat tikken. Ook enkele afstandsschoten gingen over of naast het doel. Aan de andere kant moest doelman De Vos verschillende keren red ding brengen. Een afstandsschot kon hij met de vingertoppen nog net raken, waar na de bal via de paal achter ging. Na de rust kwam Marco v.d. Wielen - meegegaan als vervanger voor Gonnie van As - in het veld. Hij opende na tien minuten de score, door een vrije trap langs de muur in de ver re hoek te schieten. De vreugde was echter van korte duur. Na het uitvallen van laatste man Marco van Velzen was Tholen de ver dediging nog op orde aan het brengen, toen Halsteren de gelijkmaker scoorde. Met snelle uitvallen bleef Tholense Boys gevaarlijk. Halverwege de tweede helft ging Vincent van Westen goed door en schoot de bal hard onderdoor de keeper in het net. Tevergeefs probeerde Halsteren te rug te komen, maar ze vond de defensie met Hans de Korte als vervangende laatste man op haar weg. Comé Geers deponeer de de bal van afstand net onder het kruis en dat betekende 1-3. Vijf minuten voor tijd pikte Rini Potappel de bal op het midden veld op, ging door op de keeper en liet 1-4 aantekenen. Met nog zeven wedstrijden te gaan is SPS 2 nog altijd ongeslagen. Het belangrijke duel tegen Rillandia 3 werd zaterdag met 4-1 gewonnen. Toch was de voorbereiding niet best, want op de donderdagtraining voorafgaand aan het treffen verschenen Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Meulvliet: 1G. Bolier en R. Vroegop 40 p; 2. J. Bos en T. Goode 35 p; 3. R. Bolier en W. Schot 19 p; 4. G. Melching en D. Lindenberg 18 p; 5. J. Vroegop en W. Bijl 11 p; 6. L. Verschoor en L. van Bale 9 p; 7. B. Melching en B. Schot 8 p. Sint-Maartensdijk: 1A. Wielaard en L. Wielaard 39 p; 2. A. Poot en G. Verwijs, én W. Bijl en C. van Mierlo 27 p; 4. W. Lutt en J. Nijstad 26 p; 5. J. Bijnagte en C. van Gorsel 25 p; 6. C. Breure en T. Breure 20 p. Tholen stad: 1. mevr. A. Scherpenisse en R. v.d. Houten 31 p; 2. mevr. F. Schellin- ger en mevr. R. van Driel 25 p; 3. mevr. R. Nagtegaal en L. Soomers 23 p; 4. N. Moerkerken en mevr. R. Burrows 20 p; 5. W. Scherpenisse en D. Schellinger 10 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 62 p; 2. mevr. D. van Dijke en mevr. L. van Poortvliet 35 p; 4. mevr. A. Bosters 20 p. slechts vier van de achttien spelers. Maar ten Joppe begon op de bank omdat hij tob de met een verkoudheid. En de kersverse vader Hans Hage trakteerde het elftal vooraf op beschuit met muisjes. Hoewel SPS in de vertrouwde opstelling begon, kwam dat er voor de rast niet echt uit. De bal sprong op het hobbelige veld te vaak van de voet vandaan. En de tegenstander zat kort op de man. De thuisclub kreeg dan ook weinig scoringskansen, ondanks dat de eerste treffer al na tien minuten viel. Sjaak Quist trok bij een aanval de bal terug op de zestienmeterlijn, Berrie Hage nam aan en verschalkte de doelman met een ge plaatst schot. De geblesseerd aan het duel begonnen Quist moest al na twintig minu ten gewisseld worden voor de evenmin fit te Comé Goudzwaard. Voor de tweede helft kwam Maarten Joppe in de ploeg voor Hans Hage, waarbij René van Vossen een linie terugzakte. Het resulteerde met een in een doelpunt uit een aanval over rechts. Daaruit kopte Peter Noordijke de bal naar de vrijstaande Berrie Hage die geen fout maakte. Vijf minuten later lag ook de 3-0 in het net, een schuiver van Wim de Groen op aangeven van Maarten Joppe. Rillandia was van de kook en liet gaten vallen in de verdediging. Maar SPS speelde onzorgvuldig en profiteerde zo doende niet. Behalve dan dat Peter Noor dijke voor 4-0 zorgde. Het tegendoelpunt was eigenlijk niet eens de verdienste van de bezoekers. Doelman Alexander van As dacht iets te gemakkelijk over een uittrap, die bij een vrijstaande Rillandia-aanvaller belandde. Deze schoot op de paal en de te rugspringende bal viel precies voor de voeten van een teamgenoot die wist te pro fitéren. Winst in en tegen Dinteloord had Noad '67 uitzicht geboden op aanslui ting met de middenmoot. Net als in de thuiswedstrijd bleef de teller echter op 0-0 staan. Omdat concurrent AZVV won van Seolto (4-1) ver slechterde de situatie van de Fluplanders zelfs. Ondanks het op zich verdienstelijke resultaat was trainer Peter van Poortvliet na afloop dan ook verre van tevreden. „Met deze uitslag schieten we dus niets op." Tweede klasse In tegenstelling tot de partij destijds in Sint Philipsland was het duel van afgelopen zaterdag aan de matige kant. Werkvoetbal, oordeelde Van Poortvliet terecht. De stormachtige wind en het aan beide zijden ontbre ken van de nodige basisspelers wa ren mede debet aan de povere verto ning. Noad moest het doen zonder steunpilaren als Cenny van Splun- ter, Arjan Moerland en Bram Filius. Iwan Geense startte wel, ondanks een vervelende knieblessure. Ook de thuisclub miste een kwartet erva ren krachten. Bij de eerste aanval van de middag kropen de bezoekers door het oog van de naald. Doelman Kees Lozekoot was al gepasseerd, maar op de doellijn bracht de met een liesblessure kampende Jeroen Reijngoudt alsnog redding. Gaande weg de eerste helft kreeg Noad meer greep op het spel van de thuis club. Na een halfuur zorgde Corné de Frel met een poeier in de krui sing voor het eerste gevaar. De Bra bantse keeper hield met een fraaie redding zijn doel schoon. Tumult was er toen de uitgelopen Lozekoot buiten zijn zestienmetergebied hands maakte, althans in de ogen van de thuisclub. Scheidsrechter Vermeulen stelde vast dat de Flup- landse keeper de bal met de borst speelde, zodat de rode kaart op zak bleef. Stefan Fonteijne haalde de rust niet. Hij moest met een knie blessure vervangen worden door routinier Patrick Kot. Na de thee kwam Noad goed uit de startblokken. Lang duurde het over wicht niet. Dinteloord leek te gaan scoren, maar Vermeulen keurde de Brabantse treffer af wegens een overtreding op Lozekoot. De beslis singen van de arbiter zorgden er voor dat de strijd naar het einde toe grimmiger werd. Dennis Kot kreeg bij een uitval een prima mogelijk heid om zijn ploeg de drie punten te bezorgen. Hij verscheen oog in oog met de keeper, maar de bal ging over de lat. In de slotfase moest de thuisclub met tien man verder, na een veldverwijzing wegens twee ge le kaarten. Van Poortvliet ging met drie spitsen spelen, in een poging om de overwinning alsnog mee naar Flupland te nemen. Meer dan een goede kans voor Jeroen Reijngoudt leverde het slotoffensief niet op. Komende zaterdag speelt Noad thuis tegen hekkensluiter Kogelvan gers. Ook AZVV en Arendskerke, de twee andere staartploegen, tref fen elkaar. „Dat wordt een cruciaal weekend", keek Van Poortvliet al vast vooruit. „Voor ons is de op dracht in ieder geval duidelijk. We zullen moeten winnen." Groote Lindt Kapelle Terneuzense B. Arnemuiden Zaamslag Seolto Nieuwdorp Dinteloord Hr. Arendskerke 14 AZVV Noad '67 Kogelvangers 14 34 32-16 15 33 47-17 15 28 36-18 14 25 28-16 14 23 32-27 15 20 30-31 14 19 20-28 15 18 18-27 14 15 22-28 14 13 15-27 14 11 9-28 14 8 23-47 In de eredivisie van de Roosendaalse dartsfederatie boekte Pole Position uit Tholen tegen Oliphant uit Sint-Maar tensdijk een krappe 4-6 zege. De num mer twee raakt daardoor verder achter op, want koploper Vossenhol uit Willemstad pakte de maximale tien punten. Het gat is inmiddels 28 punten. D'n Overkant 1 uit Tholen klopte in de ze afdeling Calypso Wizards met 6-4. In divisie IA deed The Pub evenmin goede zaken, want het verloor met 6-4 van het vier plaatsen lager staande Carambole. Ook Sol 2 zag in divisie 3B het gat met de koploper groter worden. De nummer twee uit Sint-Philipsland won krap met 4-6 van Donkenhof 3, terwijl de lijst aanvoerder de maximale tien punten binnen haalde en 25 punten los staat. De resultaten van de overige Thoolse dartteams: divisie IA: d'n Overkant 5- Kannebuis 4-6. Divisie 2A: d'n Over kant 2-Carambole 2 4-6. De wedstrijd van Dartcentrum A is uitgesteld. Divi sie 2B: Dartcentrum B-Wapen van Roosendaal 5-5, d'n Overkant 3-de Sjoes 9-1. Divisie 3A: Sol 1-Hof van Holland 4 7-3. Divisie 3C: Hof van Holland 6-Haestinge 4-6.. De wedstrijd van d'n Overkant 2 is uitgesteld. Divi sie 3D: The Pub 2-Triple 8 3-7, 't Ke- feeke 1-Zeester 4-6, o'Carolans-d'n Overkant 4 4-6.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15