Welstand beoordeelt winkelpui, watertank en nieuwe hofstede Smash stelt teleur Strenge vorst op alternatieve elfstedentocht op Weissensee Iferburgh Plasma en LCD TV's Gemoedelijkheid blijft troef bij Thools fitnesscentrum De grootste collectie Nederlaag Emergo 2 r Donderdag 5 februari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Bouman Potter Commissie bekeek in 2002 meer dan 350 plannen, keurde er twintig af Jenaplan Zuiddijk Zelfs Christian van 't Hofstaat machteloos Jeugd 3 aan kop Gymnasten bij regiokampioenschap Leen van Driel, Leen Menheere, Henk Westerlaken en Chris Koopman Strenge vorst en kans op bevriezen van neus, wangen en ogen. En kans op valpartijen door scheuren in het ijs. Leen van Driel, Leen Menheere, Henk Westerlaken en Chris Koopman uit Sint-Maartensdijk kwamen vrijdag avond licht geschonden van de Weissensee in Oostenrijk waar elk jaar de alternatieve elfstedentocht wordt gehou den. Het was windstil maar wel 24 graden onder nul, maar dat deerde de schaatsers nauwelijks. Gevaarlijker waren de scheuren in het ijs. Inzinking Ingepakt Bezoek onze showroom: b.v. De welstandscommissie van de gemeente Tholen bekeek in 2002 in to taal 356 bouwplannen. Daarvan werden er 22 afgekeurd. Dat zijn er meer dan het jaar daarvoor toen de commissie over zeven bouwplannen een negatief oordeel velde. Dat blijkt uit de ontwerp jaarverslagen van de stichting Dorp, Stad en Land over de afgelopen twee jaar. De com missie is tegenwoordig openbaar. Ook verschijnen er sinds kort jaarver slagen. Om meer duidelijkheid te scheppen in eisen die welstand stelt aan bouwwerken is de gemeente bezig om een welstandsnota op te stel len. Voor 1 juli moet die door de raad zijn vastgesteld. In 2002 werden 356 bouwplannen ingediend. Dat betreft de daadwer kelijke bouwaanvragen. In deze tel ling zijn de voorbesprekingen en het pre-advies niet meegenomen. De meeste daarvan werden goedge keurd, namelijk 334. Daaronder val len ook de aanvragen die na beoor deling door de commissie zijn aangepast. In totaal bedroeg de bouwsom van de ingediende bouw plannen 48.862.581 euro. Dat be drag is exclusief btw. De gemeente betaalde 38.090 euro aan advieskos- ten in dat jaar. Dat is gebaseerd op een bepaald promillage van de bouwsom. Bij de ingediende plannen blijkt dat de meeste aanvragen in 2002 gaan om kleine bouwwerken en verbou wingen, namelijk 257. Voor be- drijfs- en kantoorgebouwen werd 33 keer een plan bekeken. Plannen voor woonhuizen lagen 26 maal op de tafel bij de commissie die om de twee weken advies uitbrengt. Open bare gebouwen of andere bijzondere gebouwen kwamen tien keer aan bod, evenals agrarische bouwwer ken. Voor reclame en diversen werd twintig keer advies uitgebracht. Het jaar daarvoor werden 330 bouwplannen ingediend. Daarvan werden er 293 akkoord bevonden. Aan dertig aanvragen moest nog ge sleuteld worden voordat de paraaf en de stempel van de gedelegeerde architect eronder gezet kon worden. Zeven werden van een negatief ad vies voorzien. Toen bedroeg de bouwsom 53.348.294 euro. En wa ren de advieskosten 39.916 euro. De jaarverslagen zijn niet wettelijk verplicht maar de welstandscom missie is al sinds 2001 bezig om de cijfers te verzamelen en te verwer ken. Ze doet dat vooruitlopend op de wetgeving. Het maken van jaar verslagen zal namelijk verplicht worden, zo is de verwachting. De gemeente bereidt op dit moment de welstandsnota voor. Het is ook een van de conclusies en aanbevelingen uit het jaarverslag 2002 van Dorp, Stad en Land om een welstandsnota op te stellen en vast te stellen. En die ook geschikt te maken voor ge bruik en raadpleging via de ge meentelijke website. Verder zou de welstand- en de mo numentencommissie die advies uit brengt in Zeeland en Goeree-Over- flakkee, betrokken moeten worden bij het overleg over nieuwe bestem mingsplannen, beeldkwaliteitsplan nen en locaties voor nieuwbouw in de aangesloten gemeenten. Op Tho len wordt de commissie reeds ge vraagd om in de ontwerpfase te kij ken naar bestemmingsplannen, maar in een aantal andere gemeen ten gebeurt dat niet. In het verslag wordt ook een bijzon der project beschreven. Het gaat in 2002 om de bouw van het centraal magazijn van Bouman Potter op het industrieterrein van Sint-Maartens dijk. In feite betreft het een uitbrei ding van een bestaand gebouw. Aan de bouw zijn voorwaarden verbon den, gelet op de relatief grote schaal (7500 m2) van het gebouw en de zichtlocatie aan de rand van het be drijventerrein. Het bouwwerk moest landschappelijk worden ingepast, zoals dat heet. Architect J. Nijsse ontwikkelde samen met het Buro Ruirhte en Groen een plan dat voor de welstandscommissie aanvaard baar was. 'De horizontale en diago nale glooiingen van het landschap komen terug in de gevels, waarbij tevens een tweetal glooiiende taluds aan de landschapszijde werden aan gebracht.' Donderdag behandelde de commis sie verschillende aanvragen. Kleine en grote zaken. Onder meer de pui van een bakkerswinkel, de bouw van een carport, de nieuwbouw van twee-onder een kap, de uitbreiding van een schoolgebouw, het vervan gen van een dakkapel, de wijziging van een bouwplan en de uitbreiding van een dorp met huizen. Het schetsplan voor het plaatsen van een warmwatertank bij de kas- Voor de boerderij aan de Stoofstraat in Poortvliet is een schetsplan ingediend die de bestaande hofstede moet vervangen. i sen aan de Oostweg in Sint-Anna- land wordt in de grote commissie (met meerdere architecten) nader bekeken. De gedelegeerde architect H.J. Groenenwegen kon zich niet vinden in het ontwerp waarbij de tank die vijtien meter lang is en 4,20 hoog, 'haaks op de weg' is gepland. Door de vorm en de afwijking in maat en schaal kon de gedelegeerde er geen positief advies voor verle nen, zo zei hij. De tank zou voor de bestaande wo ning uitsteken en dat wil de com missie voorkomen. „Ik heb dit een paar keer in Brabant gezien. Dan weet je niet wat je meemaakt," al dus de architect. Het aanbrengen van een carport aan de garage aan 's Gravenkreek 33 in Sint-Annaland is 'in principe' mo gelijk. De commissie kijkt bij een dergelijk plan of de aanbouw niet gelijk loopt met de gevel van de woning. Duidelijk moet zijn dat het om een andere functie gaat. Door het nieuw te bouwen deel een stuk je in te laten springen (in dit geval 20 tot 30 centimeter) voldoet de carport aan redelijke eisen van wel stand. Bakker Cock Leijs aan de Haven in Sint-Maartensdijk diende een twee de plan in voor de aanpassing van de winkelpui. De eerste schets was te druk en lag het accent teveel op het onderste deel van de gevel. Die onder meer was voorzien van luifel en panelen. In de nieuwe schets wordt ook de verdieping meegeno men en zijn de panelen onder de ra men vervangen door natuursteen. Volgens Groenenwegen was de rust in de gevel gezocht 'door het boven ook druk te maken'. „Je moet kij ken of het in de rij huizen past. De luifel in het midden steekt er uit. Die zou minder hoog, minder zwaar kunnen. Het is wel toe te jui chen dat er wat met de gevel ge beurt. Het is nu wel erg modernis tisch, maar je moet aan de buitenkant niet het gevoel krijgen dat je met een interieur te maken hebt." Ook de schets van de nieuwbouw voor de boerderij aan de Stoofstraat in Poortvliet van P.A. van der Slikke kwam op tafel. Het plan is om de bestaande hofstede af te breken en er een nieuwe voor in de plaats te bouwen. In het nieuwe plan is de schuur hoger dan het woonhuis. Nu zijn ze beiden even hoog. „Op zich is daar niks mis mee." Ook de schuur komt praktisch in de zelfde vorm weer terug. Maar de ar chitect vond dat er op deze manier ook het een en ander verloren gaat. Zo wees hij op de stenen gevel aan de westkant van de schuur met een raam en muurankers. „De door- leefdheid van zo'n gebouw haal je in een keer weg. Je kunt aan de an kers de jaren aflezen. Is het niet mo gelijk om de karakteristiek te hand haven en de boerderij zo te vernieuwen dat hij bruikbaar is?" De commissie nodigt de aanvrager uit om het plan samen nog eens 'door te wandelen.' Een ander aspect aan het plan is dat het ook getoetst moet worden aan het bestemmingsplan. Het nieuwe bestemmingsplan buitengebied is in de maak. De boerderij ligt aan de rand van de woonkern. Bekeken wordt of het een agrarische bestem ming of een woonbestemming moet krijgen. Dan pas kan de aanvraag echt worden behandeld. Een andere opvallende aanvraag in Poortvliet is de bouw van twee-on der een-kap aan de Burgemeet 23 op de plaats van de vrijstaande wo ning die al enige tijd te koop staat. Het huis is onder architectuur ge bouwd. De welstandsarchitect zag er weinig problemen in. De nok van de nieuwbouw loopt evenwijdig aan de straat en volgt het profiel van de be staande huizen. Toch vond Groe nenwegen dat het wat 'vriendelij ker' zou kunnen. „De architectuur is wel erg vertikaal. In de stadskern zou zoiets wel kunnen, maar hier in de buitenrand werkt het vervreem dend." Ook hier wordt de ontwerper uitgenodigd om de schets toe te lichten. In de Schoolstraat wil het bestuur van de Jenaplanschool het gebouw een stukje uitbreiden. Daarmee wordt ónder meer de gemeen schapsruimte vergroot. De uitbrei ding is aan de zuidkant voorzien. Volgens de architect zijn er wel mo gelijkheden, maar die wijken voor een deel af van de ingediende schets. Het plan voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Tuinstraat 33 in Sint-Annaland gaat ter beoorde ling naar de 'grote commissie' die dit kwartaal in Goedereede verga dert. Groenenwegen bleef moeite houden met de uitbreiding achter de woning waarbij het huis wordt op getrokken en afgesloten met een zadeldakje. Het trekt volgens de ar chitect zo de aandacht dat het op de ze manier niet past in het huizenrij tje. „Het wordt er als een doos tegenaangezet. Dit is een disso nant." De aanvrager fotografeerde in zijn omgeving vergelijkbare situ aties om zijn plan te ondersteunen. Ook die gaan mee naar de grote commissie. Ook het ontwerp van het Ingenieurs bureau I.O.B. in Hellevoetsluis voor negentien woningen aan de Zuiddijk in Sint-Philipsland kreeg nog geen goedkeuring van de welstandscom missie. Het nieuwe wijkje wijkt in kleur nogal af met een crèmewitte ge velsteen, zo vond de gedelegeerde. Er komen verschillende types wonin gen: een rijtje met acht huizen, een aantal twee-onder-een-kapwoningen en vrijstaande huizen. En Van Houte Interieurs in Sint- Maartensdijk diende een wijziging in op zijn al goedgekeurde bouwplan aan Welgelegen in Tholen. De showroom wordt geruild met het ma gazijn waardoor de gevels zijn aange past. Het plan wordt daardoor iets kleiner. „En dat is alleen maar gunsti ger," aldus Groenenwegen. De architect moet nog wel een gemo tiveerd advies schrijven over de uit breiding van de woning aan de Sluis- weg 16 in Anna Jacobapolder. Hij kon zich wederom niet vinden in de ge wijzigde opzet van bewoner Peekei. Die wil zijn huis vergroten door aan de achterkant en de zijkant te bouwen. Het feit dat de aanbouw maar 1 meter terugspringt ten opzichte van de gevel van de bestaande woning, vindt de commissie niet aanvaardbaar. Dat zou 2,5 meter of meer moeten zijn. Het plan gaat nu met het uitgebreide ad vies ook naar de grote commissie. Van de negen Smash-teams die tijdens de derde speelronde van de voorjaarscompetitie in actie kwamen, konden de wedstrijdsecretaris sen Peter Bazen en Chris Hage slechts drie overwinningen noteren. He ren 1 en 2 incasseerden hun eerste nederlaag, heren 5 en jeugd 3 verste vigden hun koppositie. Het duel van heren 3 ging niet door. Het eerste team van de Sint-Anna- landse tafeltennisvereniging is door de nederlaag bij koploper SAR 2 uit Kloosterzande, weggezakt naar de voorlaatste plaats van de hoofdklas. Gabriël Gunter debuteerde vrijdag avond op dit niveau en zorgde voor een 1-0 voorsprong. Anne van Dijke zotgde voor 2-1. Ook in het dubbel spel van Christian van 't Hof en Anné van Dijke waren er kansen op winst, maar op de beslissende momenten scoorde SAR: 2-2. Daarna ging de kaars uit bij Smash. Met name routi nier Van 't Hof liet het zitten. Het ge beurt zelden dat hij geen punten ver zamelt, maar nu bleek hij machteloos. Smash verloor met 8-2, terwijl er 4 of 5 punten behaald hadden moeten zijn. Om aansluiting te houden met de middenmoot, mag er vrijdagavond in Breda tegen Belcrum 3 niet met grote cijfers verloren worden. In een spannende wedstrijd leed heren 2 tegen Arnemuiden 3 de eerste thuisnederlaag 4-6. Remco Vroeg- op, Peter Bazen en Harm Westdorp wonnen, terwijl ook het dubbelspel via Bazen/Westdorp bij Smash be landde. Door deze kleine nederlaag zijn de Sint-Annalanders hun koppo sitie kwijtgeraakt aan Back Hands 4 uit St.Willebrord. Zaterdag spelen beide tweede klasteams tegen elkaar in de Wellevaete. De wedstrijd tussen Smash 3 en Scal- dina 2 uit Zierikzee werd uitgesteld. Het vierde herenteam blijft in de vijf de klas winnen. Na een grote neder laag in het openingsduel worden de tegenstanders nu .ingemaakt' zoals zaterdag Tanaka 10 uit Etten-Leur met 8-2. Esther Bruijnzeel stal de show door al haar partijen te winnen. Ook Peter Dieleman en Anky Vroeg- op kwamen goed voor de dag met elk twee zeges. Met ook een overwinning in het dubbelspel staat Smash 4 in middels op een gedeelde tweede plaats in de vijfde klas. Vrijdagavond is Vice Versa 7 uit Oudenbosch, de andere nummer twee, de tegenstan der. In de zevende klas blijft het goed gaan met heren 5. Mede-titelkandi daat TCS 6 uit Steenbergen werd don derdag met 6-4 verslagen, waardoor Smash 5 steviger aan de leiding gaat. Leen Guiljam blijkt in deze belangrij ke wedstrijden van grote waarde. Hij bleef ongeslagen, terwijl Chris Hage en Piet van Dijke elk met eenmaal winst genoegen moesten nemen. Ook het dubbelspel werd gewonnen. Het eerste jeugdteam verloor voor de derde keer op rij. Ook de laagste klas bij de junioren blijkt voor hen nog te hoog gegrepen. Martijn v.d. Klooster, Alieke Vroegop en invaller Jochem v.d. Kloos ter wonnen elk 1 keer tegen STV 1dat met 7-3 won. Het tweede jeugdteam verloor zelfs met 10-0 van Back Hands 8 uit St. Wille- brord en Smash 4, dat in dezelfde poule uitkomt, kreeg thuis een pak slaag van Belcrum 14 uit Breda: 1-9. Christel Vroegop redde de eer. Beide jeugdteams van Smash vertoeven in de onderste re gionen. Smash 3, die in een andere poule uit komt, won wel. In Hoogerheide werd Hotak 6 met 0-10 verslagen. De Sint- Annalandse jongeren staan met zeven punten voorsprong fier aan kop. Jan Wil lem van Vossen, Huib v.d. Klooster en Eric Bruijnzeel bleven ongeslagen. Programma zaterdag: Wanzl/Belcrum 3-Smash (6/2), Smash 2-The Backhands 4, Smash 3-TCS 3, Vice Versa 7-Smash 4 (6/2), Smash 5-SVNB 4; Smash jeugd 1-Markiezaat, Smash 4-Smash 2, Oude- lande-Smash 3. Emergo 2 heeft bij DSO 5 met 12-8 ver loren. De thuiswedstrijd eindigde ook al met 6-13 in het voordeel van de Klun- dertse ploeg. Tot 2-2 ging het nog gelijk op, maar daarna liep DSO via de sterke heren bij rust uit tot 6-2. In de tweede helft deed Emergo het stukken beter, maar de thuisclub accelereerde bij een 8-7 stand naar een eindstand van 12-8. Oud-trainer/coach Frank Koppejan van Emergo speelde mee aan Klundertse zij de. Marian Bazen (2x), Ad Farla, As- wintha Konijnenburg, Leo Overbeeke, Jaco Rip, Marianne Rombouts en Ru ben Steketee scoorden voor Emergo. Emergo B, dat het goed doet in de com petitie, verdiende bij Korbatjo B3 een beter resultaat dan de 5-4 nederlaag. De Tholenaren waren echter niet fel ge noeg, zodat het een slechte eerste helft werd. De schade bleef nog beperkt tot 4-2. In de tweede helft gooide Emergo er een schepje bovenop en in de laatste minuut leek het op een 4-4 gelijkspel uit te draaien. In de laatste seconden sleepte de thuisclub toch nog een 5-4 overwinning uit het vuur. Charlotte Weijenberg (2x), Rick Bazen en Marie ke de Rooij maakten de Thoolse doel punten. Emergo F won met 0-6 bij Raamsdonk in een zeer leuke en goede wedstrijd. De thuisclub kreeg geen enkele kans en de rood-zwarten combineerden gemak kelijk naar een ruime 0-4 voorsprong bij rust. In de tweede helft bleef Emer go de sterkste, waardoor het 0-6 werd. De strafworpen werden wel met 11-10 verloren, maar de treffers van Juliun Zimmerman (4x), Marcella Ballemans en Adrienne van Splunter waren door slaggevend voor de overwinning. Gymnastiek Tom van Dijke is vijfde en Jacky Suur- land - beiden uit Sint-Annaland - is tweede geworden bij regiokampioen schappen, zaterdag in Waspik. De twee leden van WIK behaalden daarmee een goede notering bij het jongensturnen van de KNGU regio Zuid-West Nederland. Tom van Dijke deed mee in de categorie jeugd los 5, waarin hij 51,70 punten be haalde, goed voor een vijfde plaats. Per onderdeel was de waardering als volgt: vloer 8,10; voltige 8,00; ringen 9,20; sprong 8,90; brug 9,00; rek 8,50. Jacky Suurland werd met 50,10 punten tweede in de categorie pupil 1 los 7. Zijn puntentelling per onderdeel was: vloer 8,00; voltige 7,10; ringen 9,20; sprong 8,90; brug 7,90 en rek 9,00. Daan Hage moest in verband met een knie-operatie zaterdag verstek laten gaan. Op de Weissensee rijden ze hier nog samen, v.l.n.r. Leen van Driel, Chris Koopman, Henk Westerlaken en Leen Menheere. Het was alweer drie jaar geleden dat het viertal de schaatsen onderbond op de Weissensee. Van Driel is met 62 jaar de oudste van het kwartet dat om zeven uur 's ochtends vertrok. Ze re den ongeveer honderd kilometer sa men. „Toen we uit ons huisje vertrok ken was het min 17. Op het meer 24 graden onder nul. Maar windstil en kraakhelder. Er lag veertig centimeter sneeuw. Vooral op het kleine meer zat het ijs vol scheuren. Er waren veel valpartijen. Ik heb niet in een grote groep gereden. Ik rijd op zekerheid en ben dan ook geen een keer gevallen." Wel had Van Driel 's avonds last van zijn rechteroog. Hoewel ze allevier een skibril droegen om hun ogen te gen de strenge vorst te beschermen, liep Van Driel een licht bevroren rech teroog op. „Het leek net of er allle- maal zand in zit." Verder had hij op gezwollen voeten ('veters te strak aangetrokken') en een enorme blaar. Wat Van Driel wel zorgen baart is dat ze een stempel hebben gemist. Er moest eerst een ronde van 5 kilometer op het kleine meer worden gemaakt om de overgang van de massa schaat sers naar het grote meer geleidelijk te laten verlopen. „Het is een beetje vreemd. We weten niet of wij een fout hebben gemaakt of dat ze ons hebben doorgestuurd, maar Leen en ik zou den maar 175 kilometer hebben gere den in plaats van 200. Dat is onbevre digend." De twee Lenen stonden 9 uur en 50 minuten op de schaats. Een wedstrijd rijder mag er maximaal acht uur over doen. Leen Menheere (51) moest af en toe zijn hand voor zijn neus houden om te voorkomen dat de vorst er vat op kreeg. Maar voor de rest viel het wel mee. Alleen koude bovenbenen, zegt Menheere die de berichten in de me dia over de ontberingen tijdens de tocht nogal overdreven vindt. „Ja, er zijn twee schaatsers met polsbreuken naar het ziekenhuis gebracht. Maar dat gebeurt elk jaar wel. Van amputa ties als gevolg ,yan bevriezingsver schijnselen is geen sprake geweest." Hij twijfelde eerst of hij wel mee zou gaan. Twee jaar geleden kreeg hij een longembolie. Hij heeft last van astma, maar de specialisten drukten hem op het hart veel te fietsen. Het eerste jaar ging dat nauwelijks. Vorig jaar fietste hij echter al zo'n 6000 kilometer. „Hier heb ik al gauw last van vocht en mist, maar daar op bijna 1000 meter hoogte zit veel meer zuurstof in de lucht. Ik voelde me daar heel goed." Hij had zich echter voorgenomen om niet meer dan 100 kilometer te rijden. Maar na een paar oefenrondes de dag voor de tocht, voelde hij dat het mak kelijk ging. „Je hebt onderweg wel eens een inzinking, maar daar kom je wel weer bovenop. En dan probeer je weer maar een ronde. Het is me alles meegevallen." Henk Westerlaken (50) had nogal last van zijn rug tijdens de tocht. Zijn conditie is goed want vorig jaar liep hij nog de marathon van Zeeland. „Maar ik zou meer op schaatsen of skeelers moeten trainen." Door de last in de rug verspeelde hij ook wat tijd. Hij kwam een kwartier te kort om de laatste ronde in te mogen gaan. „Ik ben na 150 kilometer ge stopt. Een mooi rond getal, maar ik heb hem dus niet helemaal uitgere den." Tijdens de tocht werd Westerlaken er bij een van de stempelposten op ge wezen dat gedeelten van zijn wangen bevroren waren. „Ik had een bivak muts op, maar er was nog een stukje blote huid. Dat was helemaal lijkwit. Heel raar. Ik heb toen een.poosje ge staan. Er is vasaline op gesmeerd en ik kreeg het advies er niet aan te ko men. Toen ben ik maar weer gewoon verder gereden." Chris Koopman (49) viel tijdens de eerste ronde van de tocht. Door toe doen van een ander. „Een vrouw in de groep viel en trok me mee. Ik ben op mijn arm gevallen en had een slijmbeursontsteking. Ik ging naar de EHBO-post, maar moest een tijdje wachten want er stond een heel rijtje mensen te wachten. Het werd hele maal ingepakt, maar ik heb toch 150 kilometer gereden. Het was toen vier uur geweest. Ik kreeg het advies om te stoppen. Toen ik mijn schaatsen uitdeed waren ze allebei krom. Je moet nuchter blijven. Het was mooi geweest, vond ik. Ik heb er erg van genoten, het is heel leuk geweest. Het is er schitterend. Echt een plaatje." Koopman traint door hard te lopen en op de ijsbaan in Breda te schaatsen. Acht weken voor de tocht een avond per week een paar uur op de gladde ijzers. Koopman is drie keer geval len, in een uur tijd. Dat was tussen 7 en 8 uur toen het nog donker was. Ook Koopman had wel wat last van kou op de bovenbenen en alle rijders kregen ijs op hun mutsen. „Die zat helemaal vol met ijs. Het was zo koud dat er een ijspegel aan kwam." Schaatsen. Anouk Fase uit Sint-Anna land heeft de Brabantse jeugdcompetitie marathonschaatsen bij de meisjes pupil len B/C gewonnen. Achttien jaar lang waren Peter en Betsy Massar de drijvende krachten achter Bobby's Gym, het fitnesscentrum in de Kruittorenstraat in Tholen. Bijna geruisloos werd de sportschool onlangs overgedragen aan Ron en Amanda Heil uit Bergen op Zoom. Na een flinke verbouwing wordt het fitnesscentrum zaterdag 14 februari heropend. Leden, oud-leden, buurt bewoners en andere geïnteresseerden zijn welkom van 11.30 tot 16.30 uur. Het interieur van de sportschool is de voorbije weken behoorlijk veranderd. Wat hetzelfde is gebleven, is de naam Bobby's Gym en de aanpak die de nieuwe eigenaren voorstaan. „Hier kun je nog lekker ouderwets bezig zijn." Waar vandaag de dag fitness centra ontwikkelt worden op basis van trendy concepten, met mimten voor de meest uiteenlopende varian ten op het gebied van vermaak en sport, blijft Bobby's Gym klein en overzichtelijk. Op de benedenverdie ping staat vooral krachtapparatuür, de eerste etage is met name gericht op wie aan de conditie of het figuur wil werken. Vooral dames weten de weg naar boven te vinden. Stepbankjes, een zogeheten ski-swinger en een roeiapparaat behoren tot het aanbod. Beneden trekt een multi-functioneel krachtapparaat de nodige aandacht. Aan dit door insiders junglemachine genoemd apparaat kunnen vier bezoe kers tegelijk trainen. Alle apparatuur is door Ron en Amanda nieuw aange schaft. Tegelijkertijd werd de voor malige dameskleedkamer bij het krachthonk getrokken, kwam er fraaie blauwe vloerbedekking en werd de hele zaak van een fris verfje voorzien. Die investeringen waren nodig. „De zaak was aan vernieuwing toe." Najaar 2002 lieten Peter en Betsy Massar uit hun mond vallen, dat ze het op termijn wat rustiger aan wilden gaan doen. Ron en Amanda waren zo wat de eerste die het hoorden. Aman da is een nicht van Massar en zo ging het balletje rollen. Ook Peter, zelf al vijfentwintig jaar actief in het fitness en bodybuilden en in het dagelijks le ven werkzaam bij Holonite op het be drijventerrein Welgelegen, had er wel oren naar. „Al snel zijn we mee gaan draaien met Peter en Betsy. Op die manier leerden we de bezoekers ken nen en zij ons. Daardoor is de overna me op een uiterst prettige wijze verlo pen. We werden niet in het diepe gegooid. Op de achtergrond blijven Peter en Betsy ook bereid tot raad en daad. Het is allemaal bijzonder ver trouwd, zowel voor ons als voor de leden. Daarom hebben we de naam ook ongewijzigd gelaten. Bobby's Gym is een begrip in de volksmond." Tussen de tachtig en honderd leden uit de hele gemeente Tholen en West- Brabant weten geregeld de weg naar Bobby's Gym te vinden. Nieuwe le den betalen eenmalig 10 euro in schrijfgeld en kunnen vervolgens aan de slag, van één keer in de week (17,50 euro) tot een onbeperkt aantal trainingen (26 euro per week). Losse lessen volgen, ideaal voor wie zich niet al te zeer wil binden, kan ook. Leden betalen 6 euro voor een les, voor niet-leden kost een training een euro meer. Nieuwe bezoekers worden begeleid, totdat ze in staat zijn om zelf hun training te regelen. Ondanks de bescheiden opzet voorziet Bobby's Gym volgens Ron en Amanda in een behoefte. „De hedendaagse sportstu dio's lijken soms eerder op fabrieken. Groot van opzet, met legio mogelijk heden en hordes personeel. Dat komt niet altijd ten goede van de sfeer. Bij ons vind je geen grote mannen en meiden in strakke pakken. In veel grote sportscholen draait het bij de meeste bezoekers om de prestatie. Er wordt gericht naar wedstrijden toe ge werkt. Onderling is er de nodige com petitie. Daar is bij ons geen sprake van. Hier draait het om gemoedelijk heid. Het is een sociaal gebeuren." Op termijn hopen Ron en Amanda wel het aantal openingsuren van Bob by's Gym te vergroten en meer be zoekers te trekken. De specifieke don derdagavondtraining, onder de vorige eigenaars al uitgegroeid tot een be grip, moet daartoe de springplank vormen. Ook willen ze de sportschool uitbouwen tot een plaats waar je goed kinderfeestjes kunt houden. „Nu zijn we alleen in de avonduren open. Het zou leuk zijn om ook overdag de deu ren te openen. Bijvoorbeeld een och tend voor een groep moeders met kin deren in de schoolgaande leeftijd. Nu maakt die doelgroep nog deel uit van de donderdagavond. Bij voldoende belangstelling willen we voor hen graag overdag open. Op woensdag en zaterdagmiddag kunnen kinderen terecht. Onder toezicht kunnen ze een trainingscircuitje volgen, met snoep en een frisdrankje erbij. We hopen dat daar een markt voor is. We zitten vol nieuwe ideeën en hopen daar de ko mende jaren werk van te gaan ma ken." Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.eerburgh.nl Hi-Fi. T.V. Video, Computersystemen, Printers, Heiwerken Advertentie yVI.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 9