Ruud Linders nieuwe trainer van Smerdiek Dames Smerdiek lopen over Kloetinge heen Thoolse judoka's weren zich prima in Sint-Maartensdijk Vossemeerse jongeren dolblij met eretitel in Groot Pesööt Pupillen met bogen bij voetbalhuwelijk ZLM WOONHUIS- VERZEKERING? Veel sportieve strijd tijdens toernooi Katame Waza Emy Hommel jeugdprinses en Leroy van Mierlo jeugdnar Arbiter keurt veld Noad af Tholense Boys niet op scherp Donderdag 5 februari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 De 43-jarige Ruud Linders uit Huijbergen gaat Pim Po- tappel opvolgen als trainer van Smerdiek. Hij is aan zijn derde seizoen bezig bij WW '67 in Woensdreeht en ver ruilt de zondagvijfdeklasser na de zomervakantie voor de zaterdagvierdeklasser. Vosmeer 3 weer zonder punten Zeven 1ste prijzen Driemaal is scheepsrecht Maximale score Sol 2 en Overkant 3 - Voetbal «V programma Zaterdag 7 februari uur Dinteloord-Noad(Vermeulen) 14.30 Thol.Boys-Baronie(Geerlings) 15.00 JPS-WHS(Clemens) 14.30 Stavenisse-Mevo(Koremans) 14.30 SPS-Halsteren(Brouwer) 14.30 Klundert-Smerdiek 14.30 Smerdiek da.-Xerxes/DZB 14.30 Meeuwen 3-Thol.Boys da. 10.00 WHS 2-Nw.Lekkerland 2 14.30 Noad 2-K'vangers 2(dBruine) 15.00 K'vangers 3-Noad 3(Oskam) 14.30 Wieldrecht 3-Smerdiek 2(Lok) 12.00 Thol.Boys 2-DVO 2(Kools) 12.30 Colijnspl.B.3-Thol.Boys 3 13.30 SPS 2-Rillandia 3 14.00 Halsteren 2-Thol.Boys 4 15.00 DVO 3-SPS 3 15.00 WHS 3-Alliance 2 14.30 Thol.Boys 5-Chrislandia 2 12.30 Smerdiek 4-Yerseke 6 14.30 Vrederust 3-WHS 4 12.30 Vosmeer 4-Kloetinge 6 14.30 Noad 4-FSV 3 13.15 Zondag 8 februari uur Nw.Borgvliet-Vosmeer(Loos) 14.30 Vosmeer 2-Vivoo 2 12.00 Steenbergen 5-Vosmeer 3 10.30 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Kogelvangers afge last. Vierde kl.: Stavenisse-SPS afgelast. Dames: Kloetinge-Smerdiek 0-6, Thol.Boys-Meeuwen 3 0-2. Tweede kl. res.: Noad 2-Gunners 2 af gelast. Derde kl. res.: WHS 2-Thol.Boys 2 af gelast. Vierde kl. res.: Kruiningen 3-Stavenis- se 2, Thol.Boys 4-D.V.O. '60 afgelast, SPS2-DVO'60 afgelast. Vijfde kl. res.: Yerseke 6-Vosmeer 4 0-1. Zesde kl. res.: Vivoo 2-Vosmeer 2 afge last, Vosmeer 3-NSV 5 2-5. Vriendschappelijk: Z.P.R. '84- Thol. Boys 1 1-0. Jeugd: D.F.S.-Thol.Boys Cl 3-0, Tho- lense Boys Dl-Steenbergen (beker) 0-0, N.Borgvliet-Thol. Boys D2 3-3, Thol.Boys E2-Virtus 0-1, Thol.Boys E3M-Schijf. 3-4, W.V.V. '67-Thol.Boys F1 2-2, Thol.Boys F2-Steenbergen 8-1, Welberg-Thol.Boys F3 0-8, Thol.Boys F4-Dosko F4 0-12, WW-Vosmeer E 3-9, Vosmeer F-Dinteloord 3-1, Brouwersha- ven-SPS Cl 2-0, SPS C2-NSV 6-4, WHS Fl-SPS F1 7-2, Internos-Smerdiek MB1 1-1, Oostburg-Smerdiek Cl 0-0, RCS- WHS Cl 0-11, WHS Dl-De Schutters 2- 1, Lep.Boys Dl-WHS D2 9-0, WHS E2- Bergen 3-0, Divo-WHSF2 1-1, MOC-WHS F3 3-2. een akkoord", vertelt Smerdiek- voorzitter Rien Vroegop. „We had den de vacaturebank van de vereni ging van oefenmeesters WON geraadpleegd en vanwege de afstand vonden we de trainer uit Huijbergen wel geschikt voor Smerdiek. Wij kunnen nu eenmaal geen trainer uit Middelburg betalen. Een voetbalver eniging kan nooit meer uitgeven dan je financiële armslag hebt. Woens dagavond spraken we de kandidaat voor het eerst en zaterdagmiddag heeft het bestuur besloten met Lin ders in zee te gaan." Daarmee is Smerdiek nu ook onder de pannen. Alleen Stavenisse zoekt nog naar een opvolger voor Dick Soomers, die aan het einde van deze voetbalcompetitie gaat stoppen bij de sportclub, die samen met Smer diek en SPS in dezelfde vierde klas uitkomt. Vorige week meldden we per abuis dat Gerard Lazerom bij SPS bleef, maar dat is inmiddels al weer de voorganger van Gerard van Zalinge, de huidige trainer van SPS die be sloten heeft nog een derde seizoen bij de Poortvlietse voetbalvereni ging te blijven. Ruud Linders uit Huijbergen verruilt WW voor Smerdiek. Linders was jarenlang doelman bij WW, maar hij moest met zijn actie ve voetballoopbaan stoppen na een blessure. Als trainer kon hij toch bij het eerste elftal betrokken blijven en dat doet Linders inmiddels voor het derde seizoen. WW speelt in de zelfde klasse als Vosmeer. „Ruud Linders is ook voor ons on bekend, maar we kwamen snel tot De dames van Smerdiek waren zaterdag een van de weinigen die com petitie konden spelen, maar het betrof dan ook een uitwedstrijd bij Kloetinge. Het veel sterkere Smerdiek veegde met 0-6 de vloer aan met de Bevelandse dames na een 0-2 ruststand. Het resultaat was daarmee stukken beter dan tegen Zwart-Wit, maar Smerdiek leeft nog en de Rotterdam- se club is ter ziele. Zelfs het clubhuis brandde tot overmaat van ramp nog uit. In de actualiteitenrubriek Net werk was maandagavond de teloor gang van de beroemde zaterdagclub uit Rotterdam-Zuid te zien. Slecht financieel beleid na het betalen van amateurspelers leidde tot de onder gang. Ook Temeuzen verkeert in fi nanciële problemen. Ook die club heeft op te grote voet geleefd. De dames van Smerdiek staan nog met beide benen op de grond en vechten voor het sportieve succes. Overigens vormen ze gezien de her komst van de spelers ook een streek- elftal, die niet zonder financiële steun van sponsors op deze manier kan bestaan. In Kloetinge gaf Smer diek na een paar minuten zijn visite kaartje af. Tamara van Boven kreeg een vrije trap en Josca Jansen nam de bal direct op de schoen. De paal voorkwam een treffer, maar de toe- storpiende Tina Dujakovic kreeg een tweede kans, maar schoot net naast. In de twaalfde minuut lukte het wel. Een mooie aanval via Claudia de Frel en Josca Jansen, waarna Lenny Stoutjesdijk de bal hard inschoot: 0- 1Met een kopstoot was Stoutjesdijk weer dichtbij een treffer na een snel le actie van Dujakovic en Anne Ha- ge, maar de keepster keerde de inzet. Irma Hage schoot even later in han den van de doelvrouw, na een mooie 1-2 combinatie met Stoutjesdijk. Smerdiek bleef op het Kloetingse doel beuken. Na 20 minuten ging een hard schot van Dujakovic via de lat over. Vlak voor rust had ze wel succes, nadat de keeper in eerste in stantie nog een schot van Stoutjes dijk had gekeerd, maar Dujakovic tikte de bal nog net binnen: 0-2. Kloetinge was er niet aan te pas ge komen en in de tweede helft ging Smerdiek vrolijk verder. Anne Hage pikte na vijf minuten haar doelpunt mee nadat Silvia Nell de bal prachtig breed had gelegd: 0-3. Nadat Duja kovic eerst de doelvrouw op haar weg vond na een voorzet van Anne Hage, lukt het bij een solo wel: 0-4. Smerdiek zakte vervolgens terug en leed veel balverlies, maar Kloetinge kon er weinig mee. Toen Ilse Polder man in de 20ste minuut onderuit werd gehaald, maakte Josca Jansen geen fout met de strafschop: 0-5. Scheids rechter De Graaf gaf voor een hands bal nog een tweede penalty, die Jan sen eveneens verzilverde: 0-6. Daarmee was de koek op. De drie punten waren ruimschoots voor Smerdiek, dat zaterdag thuis het Rot terdamse Xerxes ontvangt. Op een ondanks de vele regen goed be speelbaar veld verloor Vosmeer 3 met 2- 5 van NSV. Verdedigend had de thuis club geen beste middag, waardoor de Vosmeerders opnieuw zonder punten bleven. Al snel kwam de thuisclub op achterstand door een afstandsschot (0-1) en na een half uur kwamen de bezoekers zelfs op 0-2. In de tweede helft kwam Vosmeer beter in de wedstrijd. Een voorzet van Frans Havermans verdween mede dankzij de sterke wind recht streeks in het doel: 1-2. Door een defen- siefout keek Vosmeer echter al weer snel tegen een achterstand van twee punten aan: 1-3. De aansluitingstreffer kwam er toen Wim Dorst een voorzet van Havermans intikte: 2-3. Kort daarna scoorde NSV echter opnieuw (2-4) en het werd zelfs 2-5, waarmee het verzet van Vosmeer gebroken was. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het bestuur vestigde ook de aandacht op de onlangs gestart actie 'club van 50', een sponsoractie die tot doel heeft om nieuwe spullen voor de jeugdafdeling te bekostigen. Ieder lid wordt veronderstelt om vijftig euro in te leggen en heeft inspraak in de be steding van het geld. Mogelijke doe len zijn een 4x4 veld, een speeltoestel, een paaltjesbiljart of een tafeltennista fel. Er zijn inmiddels zeven aanmel dingen binnen. De actie loopt nog tot 1 juli. Tholense Boys is op zoek naar de aandeelhouders die destijds mede de bouw van de tribune hebben gefinan cierd. Door een gebrekkige admini stratie in het verleden staat een bedrag van ruim 2600 euro open. Wie nog certificaten heeft, wordt verzocht om zich bij de vereniging te melden. Het bedrag dat door de schuldeisers niet wordt opgeëist, wordt op termijn toe gevoegd aan een bestemmingsfonds binnen de club. Dat besluit werd ge nomen bij de bespreking van het fi nancieel verslag op de maandag in de bestuurskamer gehouden bijzondere ledenvergadering. Een twintigtal le den was present. Night of Sports. In het Arsenaal theater in Vlissingen worden vrij dag 6 februari de beste Zeeuwse sporters van het afgelopen jaar ge kozen. De sportman, -vrouw en - ploeg, maar ook het beste sportta lent en aangepaste sporter. Verder is er een 'life time award'. De avond begint om half acht. De Thoolse judoverenigingen mogen dan misschien qua ledental niet tot de grootste in de regio behoren, met de prestaties van hun leden zit het best goed. Deze conclusie kan getrokken worden aan de hand van de uitslagenlijst die zaterdag na afloop van het judotoernooi in Sint- Maartensdijk werd opgemaakt. Zowel voor judoka's van het organise rende Katame Waza uit Sint-Maartensdijk, de Thoolse judovereniging van Cor Schuurbiers als de Oud-Vossemeerse judovereniging (OVJV) waren in Haestinge ereplaatsen weggelegd. Tijdens het evenement werd Wesley van Kampen uit Sint-Annaland gehuldigd voor de presta ties die de 11-jarige judoka van Katame Waza tijdens toernooien in 2003 behaalde. De twaalfde uitgave van het Katame Waza toernooi verliep vlekkeloos en ook over de publieke belangstelling had de organisatie niet te klagen. Vanaf 10 uur werd er in diverse klassen (vanaf 6 jaar tot en met seni oren) gestreden om de ereplaatsen. Er deden in totaal 222 judoka's van 23 verenigingen uit Nederland en België aan de wedstrijden mee. Adrie Oostdijk, secretaris van de or ganiserende judovereniging, was zeer te spreken over het verloop van het sportieve toernooi. „Na al die ja ren loopt zo'n evenement op den duur op rolletjes. Iedereen weet wat hij of zij moet doen en je merkt aan de reacties van onze gasten dat ze graag ieder jaar terugkomen. De laatste jaren schommelt het aantal deelnemers tussen de 200 en 250 ju doka's en daar zijn we best tevreden mee. Het is eigenlijk net als met ons eigen ledenbestand, bij Katame Wa za hebben we ook al jarenlang zo'n 50 leden. Er vallen er jaarlijks wat af, maar gelukkig komen er van on deraf aan steeds weer jonge kinde ren bij die voor de judosport kiezen. We hebben in Koos van Wezel bo- De U-jarige judoka Wesley van Kampen uit Sint-Annaland nam tijdens het judotoernooi in Haestinge uit handen van zijn leermeester Koos van Wezel een trofee in ontvangst voor zijn goede prestaties in het afgelopen jaar. vendien een prima trainer en inspira tor in huis die de jeugd op speelse en deskundige wijze begeleid." Met het noemen van de naam van de geroutineerde Brabantse judotrainer en scheidsrechter komt secretaris Oostdijk bij een van de talentvolle Thoolse judoka's, Wesley van Kam pen uit. „Van Wezel heeft de oranje- bander sinds april 1999 onder zijn hoede en gezien de mooie prestaties - van de uit Sint-Maartensdijk af komstige judoka - is zijn oefenstof goed overgekomen." Tijdens het ju dotoernooi mocht Wesley uit handen van zijn mentor een trofee in ont vangst nemen voor de prestaties die hij in 2003 geleverd had. Bovendien mocht instructeur Van Wezel aan acht regionale aspirant- en junioren- scheidsrechters een diploma van de Culturele Judo en Jui Jutsi Federatie (CJJF) uitreiken. Naast de huldigingen en diploma uitreikingen waren de judomatten zaterdag toch vooral het domein van de judoka's die onderling een stevig robbertje uitvdChten. De leden van de drie Thoolse judoverenigingen lieten zich in de sportieve strijd niet onbetuigd en vooral de Thoolse ju- docoach Cor Schuurbiers kon tevre den zijn over de door zijn judoka's behaalde resultaten. Zijn pupillen Kinglong Ki Xoing, Wesley Potier, Tim van Meer, Tom Sanen, Richard Luyckx, Michel Verduit en Gerda van der Velde behaalden een eerste plaats. Daarnaast vielen er zeven tweede plaatsen te noteren voor Ja son Verwoert en Wesley van Kam pen van Katame Waza en voor Sel- ma El Moussaoui, Richard Jansen, Niek de Kok, Driss Yassine en Mar co Dingenouts van judovereniging Cor Schuurbiers. Ter completering van het succes van de Thoolse ver eniging behaalde Siebe van Rijsber- gen (Schuurbiers) een fraaie derde plaats in zijn klasse. De overige ere prijzen voor Thoolse judoka's wer den zaterdag opgeëist door Arnold van der Werff en Robin Verwoert (Katame Waza) beiden met een vier de plaats, en Kevin Verwijmen (OVJV), Ravian Engelgeer, Kyle Matthijsse, Roy Nieuwenburg en Willian van Tiggele (Katame Waza) met een zesde plaats. Emy Hommel en Leroy van Mierlo zijn zaterdagmiddag in Oud-Vosse- meer door prins Weijte en zijn gevolg gekozen als jeugdprinsesje en jeugdnarretje 2004. Tijdens een drukbezocht verkiezingsbal in café de Hoop deden 21 kandidaten hun uiterste best om in de gunst van de keu zecommissie te komen. Fraai uitgedost werd er gehost op carnavalsmu ziek van de plaatselijke dweilbands en de Oud-Vossemeerse jeugd gaf er blijk van dat ze helemaal klaar is voor de komende Waoidaehen. De 11- jarige Emy Hommel gaat tijdens de komende carnavalsweken als prinses Emylia door het leven en Leroy van Mierlo (10 jaar) bedient zich deze weken van de titel nar Witte. Het jonge duo zal tijdens tal van evenemen ten van carnavalsvereniging de Vlooientrappers als eregast optreden. beseften wat hun eigenlijk allemaal overkwam, was voor hen het carna valsfeest alweer afgelopen. Nu zijn ze drie weken lang de held van de klas, ze mogen mee naar diverse carnavalsvieringen en als we vrij dags met carnaval met de Vlooien trappers de basisscholen gaan be zoeken, zijn zij natuurlijk de eregasten met hun prachtige kleding aan. Het is schitterend als je ziet hoe het carnaval leeft onder de kinde ren. Je moet bedenken, dat kinderen van twee van de drie basisscholen niet beter weten dan dat er hier in het dorp carnaval gevierd wordt. Deze generatie heeft de leut dus bij na letterlijk met de paplepel meege kregen en dat merk je aan de spon tane en uitbundige reacties tijdens zo'n happening als vanmiddag", al dus de leutvorst, die al door liet schemeren dat de verkiezing in de huidige opzet een jaarlijks vervolg zal krijgen. Boer de Rieke riep de kinderen dan ook al op om eens goed na te denken over een toepas selijke naam voor dit nieuwe kin derbal. Tot teleurstelling van de kin deren moest Eric van Hees, die dit jaar voor de laatste keer de rol van nar Baptfst voor zijn rekening zou nemen, wegens ziekte verstek laten gaan. Rond de klok van vier uur steeg de spanning zienderogen onder de aan wezige jeugd. Wie zou er zo meteen bij prins Weijte, boer de Rieke en politie Witte op het podium mogen komen, zo vroegen de 21 kandidaat - narretjes en prinsesjes (en hun ou ders) zich af. Het werden dit jaar twee kinderen die al meerdere keren een gooi naar deze eretitels gedaan hadden. Voor zowel Emy Hommel als voor Leroy van Mierlo was het de derde keer dat ze zich kandidaat hadden gesteld. Voor Emy was het dit jaar erop of eronder want deze zomer ruilt ze de Sint-Anthonius- school in voor een plaatsje in het voortgezet onderwijs en die leef tijdscategorie is uitgesloten van deelname. Ze had er blijkbaar zelf al rekening mee gehouden dat het dit jaar wel eens raak zou kunnen zijn, want toen ze uit handen van prins Weijte het zilveren kroontje en het stafje - de versierselen die bij het jeugdprinsesje horen - kreeg aangereikt, had ze al een mooie pas sende naam bij haar tijdelijke titel verzonnen. Wellicht geïnspireerd door het onlangs geboren prinsesje Amalia kwam de Vossemeerse car navalsprinses met een variant op haar eigen naam Emylia op de prop pen. Voor Leroy van Mierlo was de verrassing van zijn uitverkiezing iets groter want terwijl hij zijn nar renkap kreeg opgezet, moest hij nog verzinnen welke naam hij zichzelf tijdens de carnaval eens aan zou meten. Na enig aarzelen koos het zoontje van carnavalsagent Tim van Mierlo, de naam waarmee ook zijn pa tijdens de Woaidaehen door het leven gaat. „Witte, nar Witte", klonk het resoluut door de micro foon. Het narretje zit in groep 7 van Die Heenetrechtschool. Voor Emy Hommel en Leroy van Mierlo breken na hun uitverkiezing drie drukke weken aan. Het tweetal zal regelmatig op moeten draven tij dens de activiteiten die de Vlooien trappers zelf organiseren of waarbij de prins en zijn gevolg zijn uitgeno digd. Zaterdag is het protocol te gast op de tweede primeur tijdens het Woaidaehenseizoen. Dan vindt namelijk voor de eerste keer het Bit terbal plaats. Tijdens dit evenement wordt de nieuwe carnavalswagen van bouwclub Grööt Pesööt voor dorpshuis de Vossenkuil gepresen teerd en vanaf 20.30 uur treden alle plaatselijke dweilbands met een ei gen act op in de grote zaal van het dorpshuis. Zaterdag 14 februari gaan de Vlooientrappers vanaf 13.30 uur bij V.V. Vosmeer op be zoek. Na een carnavaleske voetbal wedstrijd tussen de pupillen en de boerenploeg volgt er een carnavals bal in de kantine, 's Avonds om ze ven uur vindt er in de rooms-katho- lieke Willibrorduskerk een speciale carnavalsviering plaats waarbij ook prins Weijte, boer de Rieke, politie Witte, nar Baptist en het jeugdge- volg aanwezig zullen zijn. Vervol gens is het dinsdagavond 17 febru ari vanaf 21.30 uur carnavalsbal bij de plaatselijke Vrouwenbond en ook bij die gelegenheid zijn de le den van de boerenploeg uitgeno digd. Vrijdag 20 februari ligt het ac cent overdag bij de bezoekjes die de prins met zijn complete hofhouding achtereenvolgens brengt aan peuter speelzaal de Pluus, die Heenetrecht school en de Sint-Anthoniusschool. Na afloop van het hossen en sprin gen op school kunnen de kinderen zich 's avonds om kwart over zes bij de Stasse Mispit (het pleintje aan de Ring) melden voor het begin van de lampionoptocht. Het jeugdprinsesje en narretje zullen tijdens deze licht- stoet in een open auto door het dorp worden gereden. Voor de volwasse nen wordt de carnavalsvrijdag vanaf half negen afgesloten met het Pol- derkoaitjesbal (gemaskerd bal) dat bij café Hof van Holland plaats vindt. De climax van het Oud-Vos semeerse carnaval vindt op zaterdag 21 februari plaats. Burgemeester W. Hans den Ouden trad in het huwelijk met Diana van der Weegen. Pupillen van de voetbalvereniging hielden erebogen vast, waar het bruidspaar onderdoor kon lopen. Hans den Ouden, le elftalspeler van voetbalvereniging WHS, trad in het huwelijk met Diana van der Weegen. Het bruidspaar werd met erebogen opgewacht door pu pillen van F-2 en F-3 voor de Wel- levaete. Hans is in het dagelijks leven ambtenaar bij de gemeente Tholen en Diana werkt als admi nistratief medewerkster in het ziekenhuis in Bergen op Zoom. Beiden zijn 24 jaar. Ze gaan in de Tienhoven in Sint-Annaland wo nen. Hans droeg vrijdag een don ker driedelig pak. Diana een crè mekleurige jurk met lange mouwen en een korte sleep. De bruidsjurk had geen roesjes en tierlantijnen, want volgens haar zus Pascalle, die ceremoniemees ter was, houdt de bruid daar niet van. De consul van Noad had het sport veld in Sint-Philipsland zaterdag morgen goedgekeurd voor de wed strijd tegen Kogelvangers. „Voor twaalf uur viel het ook mee", ver telt bestuurslid Gerard Noorthoek. „Daarna is het echter zodanig gaan regenen, dat de scheidsrechter het veld alsnog heeft afgekeurd." De arbiter was evenals Kogelvangers al in Sint-Philipsland gearriveerd. De bus waarmee de ploeg uit Willem stad was gereisd, was zelfs al weer vertrokken, toen de scheidsrechter zijn beslissing kenbaar maakte. Ko gelvangers besloot toen maar samen met Noad te gaan trainen. Ook de derby Stavenisse-SPS werd afgelast, zodat er van het inhaalpro gramma op Tholen en Sint-Philips land helemaal niets doorging. Zater dag a.s. is er weer een vol competitieprogramma, evenals 14 februari, maar 21 februari ligt de bal weer stil en 28 februari is het in- haaldag. Dan wordt het afgelaste programma van 17 januari afge werkt. Tholense Boys kon zaterdag nog vriendschappelijk voetballen bij ZPR in Bergen op Zoom, maar door de harde wind en de regen viel er niet fatsoenlijk te spelen. Het werd een nipte 1-0 nederlaag door een treffer in de 33ste minuut. Trainer Romeo van Aerde hield zes basis spelers wegens blessures aan de kant. Reinier de Groen, topscorer in de vorige competitiewedstrijd, was er wel, evenals Johan Schot. Kansen van Michael Marinus, De Groen en Hicham Benhammou leverden niets op. De Tholen stonden niet op scherp, waardoor de niet al te sterke thuisclub genoeg kansen krijgt. Na dat net naast was geschoten, lukte het ZPR uit een snelle counter, waarbij Marius Bal met een stiftbal werd gepasseerd. In de tweede helft had Johan Schot bij een vrije trap de gelijkmaker op zijn schoen, maar dé keeper keerde de bal nog via de lat. Reinier de Groen schoot naast en ook Niels Hopmans en Bas Weze naar vonden het net niet. De lat voorkwam een grotere voorsprong van ZPR. In het thuisduel tegen het ervaren Baronie zullen de geel zwarten zaterdagmiddag scherper moeten zijn. Nuis zal om elf minuten voor een op het balkon van de Vossenkuil ver schijnen om de sleutel van Grööt Pesööt aan prins Weijte te overhan digen. Na dit ceremonieel trekt de optocht door het dorp en aanslui tend volgt in de grote zaal van het dorpshuis het Vlooiencircus (de kindermiddag). Tijdens deze mid dag wordt rond vier uur de uitslag van de optocht bekend gemaakt en aan het eind van het kindercarnaval (rond vijf uur) wordt er afscheid ge nomen van het jeugdgevolg 2004. De vaders en moeders kunnen 's avonds nog met hun voetjes van de vloer tijdens het Woaidaehenbal dat in de plaatselijke cafés wordt ge houden. Om 11 minuten over 1 zal er tijdens een samenkomst op de Stasse Mispit een einde komen aan de Woaidaehen voor dit jaar. Eric van Hees zal tijdens het slotak koord, bij het vellen van de roos, of ficieel afscheid nemen als nar Bap tist. Op de vijftiende speeldag van de darts competitie vielen weinig verrassingen te noteren. Sol 2 boekte in divisie 3B een maximale 0-10 zege tegen Groene Paard, maar de achterstand op de koplo per is al twintig punten. In divisie 2B won d'n Overkant 3 met dezelfde cijfers van hekkensluiter Bonte Os 5 en liep daardoor twee punten in op de koploper. De overige uitslagen. Eredivisie: d'n Overkant 1-Double Trouble 8-2, Olip- hant 1-Jansen Jansens 5-5, Pole Posi- tion-Bonte Os 1 9-1. Divisie IA: De Spinooltjes 3-The Pub 1 7-3, d'n Over kant 5-Blits Boys 2-8. Divisie 2A: d'n Overkant 2-Wapen van Nassau 2 3-7; Divisie 3A: Sol 1-Fendertse Hoppetek- es 9-1. Divisie 3C: Carambole 3-Haes- tinge 8-2. Divisie 3D: o'Carolan's-The Pub 2 8-2, Dobbertje 1-Zeester 7-3, Du veltjes 2-d'n Overkant 4 1-9. Assurantiekantoor Van Dijke Burgemeet 25 - Poortvliet - Tel: (0166) 612 509 Ten Ankerweg 72 - Tholen - Tel: (0166) 602 688 Advertentie I.M. Zaterdagmiddag werden Leroy van Mierlo en Emy Hommel verkozen tot jeugdnar Witte en jeugdprinses Emylia. Of het nu kwam door de nieuwe op zet van de verkiezing van het jeugd gevolg of door de nog steeds toene mende populariteit van het carnaval in Oud-Vossemeer, wisten de leden van de Vlooientrappers zaterdag niet precies te vertellen. Feit was wel dat er erg veel kinderen met hun ouders op het eerste verkiezingsbal waren afgekomen. Prins Weijte toonde zich dan ook opgetogen over het recordaantal van 21 aanmeldin gen. Vanwege de stormachtige wind en de hevige regenval was het tradi tionele carnavalsbord plaatsen aan de rand van de "bebouwde kom (On der de Molen) afgelast. Prins carna val was 's ochtends hoogst persoon lijk met een geluidswagen door het dorp gegaan om het aangepaste pro gramma aan de kinderen door te ge ven. Voorafgaand aan de carnavals middag kozen honderd gekleurde ballonnen, voorzien van naamkaart jes, het asgrauwe luchtruim. Binnen in het dorpscafé was het wat dat be treft veel beter toeven. In het kiel zog van hun carnavalsgekke ouders liepen de kleinste luusjes hun eerste pasjes in de polonaise en vooral de kinderen die zich hadden opgege ven voor de verkiezing van het jeugdgevolg deden hun uiterste best om de aandacht van de prins en zijn metgezellen te trekken. Prins Weijte zag de gezellige drukte met veel plezier aan. „We hebben dit jaar voor een totaal andere opzet van de ze verkiezing gekozen en je moet altijd maar afwachten of zo'n for mule aanslaat. Andere jaren werden het prinsesje en narretje pas vrijdags met carnaval door ons bekend ge maakt, maar voor de uitverkorenen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 11