Provincie Zeeland Sociale zorg Thuis in Zeeland Leden Jacoba van Beieren spelen voortaan op kunstgras Dames: scheidsrechter de schuld van nederlaag m m Rondom het Veerse Meer De Teeken Akademie Restitutie PSD-kaarten ■Officiële Mededelingen Parkeerplaats gehandicapte niet meer gratis Veertien auto's in Dalempolder opengebroken Reserves Smash winnen opnieuw Bart de Wilde vierde bij regio wedstrijd Emergo geklopt door koploper Donderdag 29 januari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 5/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 40 00 infocentrum@zeeland.nl Zoveel mogelijk mensen mee laten doen in het leven van alledag. Dat is het uitgangspunt van het Beleidskader sociale zorg. Tot 15 maart 2004 Diversen Zeegroente snijden natuurmonument Oosterschelde WHS 2 ontmoet sterke tegenstander Overwinning Tholen 5 De tennisvereniging Jacoba van Beieren in Sint-Maar tensdijk hoopt het nieuwe seizoen te kunnen beginnen op drie kunstgrasbanen. De werkzaamheden voor het vervangen van de banen door kunstgras zijn in volle gang. Vrijdag werd een begin gemaakt met het verwijde ren van de bovenlaag. Graveltennis wordt in de smal- stad kunstgrastennis. Abdij Nieuws Doordat Zeeland meer vergrijsd is dan de rest van Nederland kun nen er op termijn problemen onststaan bij de huisvesting van ouderen. Een groot deel van de woning voorraad is nu niet geschikt voor oude mensen. Daarom zou in het bouwprogramma meer ruimte moeten komen voor het bouwen van appartementen die ook ge schikt zijn als seniorenwoningen. Thuis in Zeeland, met cijfers en tabellen, kan worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail infocen- trum@zeeland.nl. H Over het algemeen zijn de in woners van Zeeland tevreden over hun woningen en de woon omgeving. Wel zijn er vrij veel verschillen per regio. Dat blijkt uit Thuis in Zeeland, een nota met kerngegevens over de woningbehoefte in de provincie Vermeld wordt dat de Ooster- scheldegio een groeiregio is in zowel economisch opzicht (werk gelegenheid) als ten opzichte van het aantal mensen dat zich er vestigt van buiten de provincie. Op Walcheren is de variatie in woningaanbod het grootst en in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de inwoners het minst geneigd te verhuizen. Wat opvalt in de Zeeuwse situatie is dat de woonlasten in vergelij king met de rest van Nederland lager zijn. Er zijn veel meer huis houdens van 55 jaar of ouder en de gezondheidstoestand van de ouderen in Zeeland is beter dan gemiddeld in Nederland. Het aantal allochtone huishou dens is laag, vooral van niet-wes- terse afkomst. De animo een woning te kopen, is in tegenstelling tot het gemid delde in Nederland, niet afgeno men. Geconstateerd wordt dat bewoners van huizen in stadswij ken niet zo tevreden zijn over hun leefomgeving en ze verwachten geen verbetering voor de toe komst. Aanbevelingen Aangezien de inwoners van Zee land over het algemeen tevreden zijn, moeten vooral de verbeter- punten aandacht krijgen. Dat betekent een betere afstemming tussen vraag en aanbod en een verbetering van de leefbaarheid in bestaande woonwijken. Er zullen meer niet ai te dure gezins-koopwoningen en erg goedkope huurwoningen ge bouwd moeten worden, waarbij in de stadswijken aandacht moet zijn voor veiligheid en beperking van verkeersoverlast. In het Zeeuws Museum in de Abdij Middelburg is tot en met 29 februari een tentoonstelling ingericht met topstukken van de Teeken Akademie. Het 225-jarig jubileum van de oudste onderwijsinstelling van Middelburg wordt gevierd door op vijf locaties werken te laten zien van succesvolle tekenaars en schilders uit de bloeiperiode van de Akademie. Het Zeeuws Museum is één van die loca ties. Elke vrijdag- en zondagmiddag, tussen twee en drie uur, worden gratis demonstraties verzorgd over wat kunstenaars deden met pigmenten, krijt, doek en spie- raam. De toegangsprijs tot de tentoon stelling is €3,- per persoon. Voor kinderen tot 12 jaar is de toegang gratis en de museum kaart is geldig. Na reservering via telefoonnum mer 0118-653000 zijn ook (groeps)rondleidingen mogelijk. In de nota Beleidskader sociale zorg, programma's 2004, wor den elf deelgebieden van zorg en sociaal beleid genoemd, waarbin nen subsidies kunnen worden aangevraagd: gemakkelijk toe gang hebben tot maatschappe lijke voorzieningen, zoals sport en cultuur of het openbaar ver voer; wonen, zorg en welzijn; ver sterking van de in Zeeland wer kende zorginstellingen; samen werking en doorverwijzing binnen die instellingen; familie- en buren hulp of mantelzorg; vrijwilligers werk, sociale veiligheid, welzijn en platteland, integraal jeugdbe leid; iedereen moet kunnen mee doen en vernieuwing. In de nota wordt steeds per deel gebied aangegeven welke doelen de provincie zich stelt en wie als ambtelijk programmaleider werk zaam is. Politiek verantwoordelijk is gedeputeerde G.R.J. van Heukelom van zorg en sociaal beleid. Subsidies Voor 1 april en 1 oktober van elk jaar kan via een speciaal formu lier subsidie worden aangevraagd voor activiteiten die één of meer doelen van de deelgebieden in de sociale zorg nastreven. Er zijn projectsubsidies, activiteitensub sidies en exploitatiesubsidies. Projectsubsidies zijn bedoeld voor een veelheid van samenhan gende activiteiten, zoals het op zetten en uitvoeren van een pre ventieprogramma in de sociale veiligheid of de bevordering van bereikbaarheid van zorginstellin gen. Activiteitensubsidies zijn er voor incidentele acties, zoals het orga niseren van een congres, het maken van een folder of het hou den van een bliksemactie om één of meer onderdelen uit de zorg te belichten. Aanvragen voor acti viteitensubsidies van 5.000 euro of minder kunnen het hele jaar door worden aangevraagd; de termijnen van 1 april en 1 okto ber gelden daarvoor niet. Exploitatiesubsidies worden alleen verleend aan instanties die de hele provincie als werkterrein hebben. Dit jaar zijn er in dit genre subsidies voor het Anti-dis criminatiebureau en het armoede- platform Splinter. Met de invoering van het pro gramma 2004 is een aantal losse subsidiemogelijkheden ver vallen. Alle geld wordt via één of meer van de elf deelgebieden besteed. Vanaf half februari is het aan vraagformulier voor de subsidies op www.zeeland.nl beschikbaar. Het kan ook worden aangevraagd bij de afdeling welzijn, mevr. E. van Garsel, tel. 0118-631631. De ontvangers van het provin ciale geld wordt gevraagd hun ervaringen in projecten met ande ren te delen. Dat kan door hier over bij voorbeeld brochures te schrijven, websites te maken of conferenties te houden. Zo doende kunnen anderen met de opgedane kerinis ook weer een steentje bijdragen aan de verbe tering van de sociale zorg. Samen Ter versterking van het provincia le beleid wordt instanties als Scoop, Sport Zeeland en Het Klaverblad gevraagd knelpunten in de Zeeuwse samenleving te signaleren en te melden. Boven dien kunnen zij aan de hand van eigen onderzoek de provincie adviseren. Zij kunnen tegelijkertijd als scha kel optreden tussen het provinci aal bestuur en de uitvoerende instanties die met de subsidies aan de slag gaan. Nota De nota Beleidskader sociale zorg, programma's 2004 is ver krijgbaar bij het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, postbus 6001,4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mailadres info- centrum@zeeland.nl. De tekst is ook beschikbaar op www.zee- land.nl. In februari worden twee avonden georganiseerd over de ontwerp- gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer: -Kortgene, 4 februari in Dorps huis de Pompweie, Bernhard- straat 4 -Domburg, 11 februari in de F- zaal van het gemeenthuis Veere, Traverse 1. Beide avonden zijn van 19.30 tot 21.30 uur. In de concept-gebiedsvisie wor den de mogelijkheden geschetst om te komen tot een uitstekend bereikbaar gebied met gezond water, dat voor de recreant aan trekkelijk is en waar de waterhuis houding voor zowel landbouw als natuur optimaal is. Tot 15 maart kunnen de abonnementen of waardekaarten van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland nog worden verzilverd. Op die dag zijn de autoveerdiensten precies een jaar uit de vaart. Wie daarna komt, vist achter het net. Aanvragen voor restitutie van de waardekaarten normaal (WKN) en waardekaarten inwoners Zeeuwsch-Vlaanderen (WKZ) zijn verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. De formulieren kunnen ook worden aangevraagd via www.zeeland.nl, knop digitaal loket en vervolgens veel gestelde vragen. Wie over meerdere kaarten beschikt, moet per kaart een aanvraag formulier indienen. Van het uit te betalen tegoed wordt steeds 5 euro afgehouden voor administratieve kosten. De Prins Willem-Alexander vaart inmiddels in Italië. Van dinsdag 3 t/m vrijdag 6 fe bruari 2004 verstrekken gemeen ten, gelegen aan de Ooster schelde, zolang de voorraad strekt, aanvraagformulieren voor een seizoensontheffing voor het snijden van zeegroente in het natuurmonument "Oosterschelde- buitendijks". Een toelichting en een kaart van de schorgebieden waar, met een ontheffing, zee groente gesneden mag worden zit bij het aanvraagformulier. Er worden maximaal 284 ont heffingen verleend. Informatie kan worden ingewon nen via tel. 0118-631988, dhr. H.S. Zandstra van de directie Ruimte, Milieu en Water. Vanaf dit jaar is een vergunning voor een gehandicaptenparkeerplaats in Tholen niet langer gratis. J.L. Klep- pe heeft de gemeente laten weten, daarom onder protest af te zien van verlenging van zijn vergunning. Hij wil er niet voor betalen en wijst er de gemeente bovendien op, dat hij toch al wordt geconfronteerd met diverse extra kosten. Voor de ChristenUnie is de zaak aanleiding om er vragen over te stellen aan burgemeester en wethouders. De fractie wil weten hoeveel vergunningen er zijn afgege ven voor een gehandicaptenparkeer plaats. En hoeveel de gemeente er bij inschiet als deze groep wordt vrijge steld van het betalen van leges. Trouwen aan boord. De gemeente raad van Reimerswaal heeft beslo ten dat huwelijken voltrokken kun nen worden aan boord van de tweemast klipper Avontuur. Dat kan zowel in de haven van Yerseke als varend op de Oosterschelde. Het schip is in 1914 gebouwd en onder meer eigendom geweest van een Sint-Annalandse schipper. De inzet van WHS 2 was goed en ook het spel zeker niet slecht, maar ASWH bleek toch een maatje te groot: 4-0. De thuiswedstrijd had al laten zien, dat deze tegenstander te sterk was voor de Sint- Annalandse reserves. Toch speelde WHS 25 minuten goed mee. Er werd voor geknokt, al kwamen de ballen soms slecht aan. Door individuele acties scoorde ASWH twee keer achter elkaar en voor rust werd het nog 3-0. In de tweede helft kwam Lennert v.d. Reest in het veld voor Jack Rijnberg. De goed spelende Arie Fase kreeg nog enkele mooie kansen, maar ASWH scoorde: 4- 0. Leider Chris van 't Hof putte moed uit het spel van WHS 2 voor de volgende wedstrijden. Dankzij de hulp van spelers van het vierde won Tholense Boys 5 met 2-4 van Alliance 2. Met doelpunten van Marco v.d. Wielen voor rust en Eric Nieuwkoop. Gonnie van As en Sharif in de tweede helft hadden de Roosen dalers het nakijken. Door diverse bles sures ontbraken er basisspelers, maar het kwam goed uit dat Thol. Boys 4 was afgelast. De thuisclub nam nog wel een 1-0 voorsprong, maar onder aanvoering van Rini Potappel werden de bakens verzet. Arno van Dijke stoomde op naar de achterlijn en gaf een strakke voorzet, die door Marco van der Wielen werd ingekopt. Gesteund door gastspeler Jaap de Vos op het middenveld begon Thol. Boys de tweede helft uitstekend. De treffers van Nieuwkoop en Van As kwamen Al liance slecht uit. De ploeg stond twee de met slechts 2 verloren wedstrijden. De Roosendalers gooiden er daarom een schepje bovenop, maar doelman Jan v.d. Vlies trad goed op. Toch werd het 2-3 en zelfs de gelijkmaker hing in de lucht, maar met een uitbraak voerde Tholen de voorsprong op tot 2-4. Van der Wielen ging goed door en gunde de uitstekend spelende Sharif een doel punt. In Tholen zijn in de nacht van woensdag op donderdag veertien personenauto's opengebroken, alle maal in de wijk Dalempolder. De daders waren in de eerste plaats uit op radio/cd-spelers, maar er zijn ook cd's en kleren gestolen. In één geval moet de inbraak tussen zeven uur 's avonds en de volgende morgen kwart voor vijf zijn gebeurd, de res terende dertien zijn gepleegd tussen half elf 's avonds en half zeven 's morgens. De auto's van de gedu peerde inwoners stonden geparkeerd in de Kotterstraat, Garnalenstraat, Machteld van Gelrestraat, Kon. Ju- lianastraal, Jolstraat, Burg. van der Hoevenstraat en Burg. Wagthoplein. Met een shovel werd het gruis van de gemalen rode dakpannen er af geschraapt en afgevoerd. In totaal zijn dat zeventien vrachtwagens die de vereniging kwijt kon aan een loonwerker in de buurt voor het verharden van zijn bedrijfster rein. De ruwe onderlaag werd opnieuw vlak gemaakt en voorzien van honderd ton lava. Dat is de onder grond voor een zogeheten druk- verdelende doek. Daarop wordt de kunstgrasmat vastgelijmd. De mat heeft een poollengte van twintig millimeter. Daarop wordt heel fijn zand gestrooid. Secretaris Wim Pipping van Jaco ba van Beieren licht toe dat tijdens de algemene jaarvergadering vorig jaar de vereniging besloten heeft kunstgrasbanen aan te leggen. „De banen waren aan vernieuwing toe. We hebben er uiteindelijk voor gekozen om alle drie gravel- banen te vervangen door kunst grasbanen. Het onderhoud is veel gemakkelijker en de kosten zijn veel lager. Anders moest je elke week sproeien." Bekeken werd of er één kunstgras- baan naast twee gravelbanen aan gelegd zou worden. „Maar om nu één baan van kunstgras te voor zien en in het voorjaar de twee an dere banen te vernieuwen, werkt erg verwarrend. Bovendien zou je de gravel in de kunststofbaan lo pen en dat mag beslist niet." Het ging echter niet zonder slag of stoot. Zes leden die niet overtuigd waren van het spelen op kunstgras gingen met Pipping mee naar Ro zenburg om enkele uren op zo'n baan te spelen. Ze waren positief over de kunstmatige ondergrond. De prijs van de kunstgrasbanen is volgens de secretaris de laatste ja ren gedaald door de toegenomen concurrentie in deze branche. Het speelseizoen wordt met de nieuwe banen langer. Gewoonlijk speelt de club van 1 april tot eind september. Maar met de kunststof- De laag met gravel is verwijderd, nu wordt gemeten hoeveel lava er op de banen moet komen. banen is er geen beperking meer, banen bespeelbaar. „De leden zul- behoudens bij vorst en vocht, al- len er in het begin nog aan moeten dus Pipping. Eind maart zijn de wennen." Tafeltennis In de tafeltenniscompetitie behaalde het reserveteam van Smash '76 in de tweede speelronde opnieuw een overwinning. In Kloosterzande werd vrijdagavond tegenstander SAR 3 met 8-2 verslagen. Remco Vroegop won opnieuw al zijn partijen. In het dubbelspel speelde hij samen met Merijn v.d. Klooster. Peter Bazen en Merijn v.d. Klooster verloren beiden één partij. In de tweede klas moeten de Sint-Annalanders het nu gaan op nemen tegen moeilijkere tegenstan ders. Dan zal ook hlijken of Smash 2 dit seizoen in aanmerking komt voor een topklassering. De wedstrijd van het hoofdteam van Smash werd in overleg met tegenstander 't Zand 1 uit Middelburg uitgesteld naar za terdag 21 februari. In Oudelande behaalde het derde team van Smash een 2-8 overwinning. De Sint-Annalanders revancheerden zich voor de nederlaag die in de eerste speelronde werd geleden. Rafael Fruc- tuoso en Kees van Poortvliet bleven ongeslagen. Matthijs v.d. Graaf kwam niet verder dan één overwinning. Smash 3 staat door de behaalde zege nu in de middenmoot van de vierde klas. Het vierde seniorenteam won thuis met 6-4 van Tanaka 9 uit Etten- Leur. Peter Dieleman en Tim Westerla- ken wonnen elk tweemaal en Leontien van Keulen pakte één puntje mee. Door de 9-1 nederlaag in de eerste speelronde blijven de Sint-Annnalan- ders wel op een gedeelde laatste plaats staan. In de zevende klasse gaat het vijfde seni orenteam voor de titel. Na de 8-2 over winning in de eerste speelronde volgde er een 9-1 zege op Westerzicht 3 uit Vlissingen. Chris Hage en Piet van Dij ke hieven ongeslagen. Het enige verlies- punt was voor Rina Bout-Den Ouden die na lange tijd weer van de partij was. Door de voortvarende start van de com petitie is Smash 5 nu koploper. In de jeugdcompetitie blijft het eerste team van Smash wachten op de eerste overwinning. In de vijfde klasse van de junioren werd met 7-3 van Markie- zaat 3 uit Bergen op Zoom verloren. Cindy v.d. Klooster en Alieke Vroegop wonnen ieder een partij. Het derde punt werd via het dubbelspel verdiend. Het tweede jongensteam won in Ou denbosch met 7-3 van Vice Versa 8. Maurits Keur won alle partijen, terwijl Jochem v.d. Klooster en Peter Over- beeke twee overwinningen behaalden. Door deze zege staat men aan de lei ding in de vierde klasse van de aspi ranten. Het vierde jeugdteam komt nog ervaring tekort. In Etten-Leur verloor men kansloos met 10-0 van Tanaka 10. Het derde jeugdteam behaalde een 9-1 overwinning op Rond de Tafel 2 uit Lamswaarde. Alleen Huib v.d. Kloos ter leed een nederlaag. Eric Bruijnzeel en Job Moerland bleven ongeslagen. Hel derde jeugdteam staat aan de lei ding in zijn klasse. Programma: SAR 2-Smash (30/1), Smash 2-Arnemuiden 3, Scaldina 2- Smash 3 (29/1), Smash 4-Tanaka 10, TCS 6-Smash 5 (30/1); STV-Smash jeugd 1, Smash 2-The Backhands, Ho- tak-Smash 3, Smash 4-Wanzl/Bel- Bart de Wilde uit Sint-Maartensdijk nam voor zijn club SDS Rotterdam za terdag in Den Briel mee aan een turn- wedstrijd voor de regio Zuid-Holland zuid. Hij turnde in de categorie jeugd C en moest het opnemen tegen zes te genstanders. De regiowedstrijd diende voor hem als een aanloop naar de voor wedstrijden van het Nederlands kam pioenschap. Bart turnde een goede wedstrijd, maar was ontevreden over zijn oefening op de brug. Doordat hij bij deze oefening enkele foutjes maak te, kon hij geen podiumplaats bemach tigen. Hij behaalde een puntentotaal van 43,05. De beoordeling per onder deel was: vloer 8,30; voltige 6,60; rin gen 7,60; sprong 7,40; brug 6,30 en rek 6,85. Op 14 februari neemt Bart de Wilde in Zwijndrecht deel aan de eer ste voorronde voor het Nederlands kampioenschap turnen. De dames van Smerdiek maakten zaterdag geen fouten in de topper te gen Zwart-Wit '28. Alleen de scheidsrechter kreeg de schuld van de 2-1 nederlaag. Althans volgens leider Wim Scherpenisse, die zich bestolen voelde door de arbiter, die de Rotterdammers twee omstreden straf schoppen toekende. Wanneer Tina Dujakovic in de tiende minuut na een voorzet van Anne Hage echter de Rotterdamse keepster had gepas seerd, was er al een gelijkspel geweest. En als ze later niet voorlangs had geschoten, maar precies in de hoek, was Smerdiek zelfs met drie punten thuisgekomen. Die kans had ze nog mogen missen, want Lenny Stoutjesdijk kwam alleen voor de keeper en die had dus ook kunnen scoren, maar ze schoot naast. Spelers mogen steken laten .allen, de scheidsrechter niet. Toch spreekt Wim Scherpenisse over 'een mooie wedstrijd.' Beide ploegen knokten met veel inzet voor elke meter. Keepster Conny Gulden hield Smerdiek overeind. Aan de andere kant vond Claudia de Frel na een pass van Anne Hage de Rotterdamse doelvrouw op haar weg. Een andere mooie actie tussen De Frel en Hage had meer verdiend. Een omstreden strafschop - een voorzet zou door Smerdiek met de arm zijn geraakt - leverde de thuis club een 1-0 voorsprong op. Tina Dujakovic kreeg volgens leider Scherpenisse zelfs geen vrije trap bij een onbesuisde actie van een Zwart-Witspeler. Toen een Rotter damse neerging, wees de arbiter op nieuw naar de stip. Conny Gulden stopte de strafschop uitstekend, maar de verdedigers reageerden te laat zodat Zwart-Wit alsnog in schoot: 2-0. Toen Dujakovic onder uit werd gehaald binnen de lijnen, riep de scheidsrechter 'doorgaan' omdat Anne Hage nog kon schieten, maar de bal werd met de arm weg gewerkt. Ook hiervoor kreeg Smer diek geen penalty. Toch slaagde Du jakovic erin om met een voorzet van Stoutjesdijk de achterstand te verkleinen tot 2-1. Smerdiek gooi de alles op alles en was zeer dicht bij de gelijkmaker, toen de arbiter: op verzoek van Zwart-Wit vijf mi nuten te vroeg affloot. „Onze dames hebben hard gewerkt en het was een mooie wedstrijd, maar wat een el lende als je zo je middag door een scheidsrechter ziet vergallen", al dus Wim Scherpenisse. Als pleister op de wonde komen de dames van Smerdiek maandag avond in de actualiteitenrubriek Netwerk op Nederland 1. NCRV-; journalist Aart Zeeman maakte een programma over de dames van Zwart-Wit. die na hun overwinning tegen Smerdiek huilend achter de tribune stonden omdat ze mogelijk; niet kunnen doorgaan. overwinning. Voor Emergo waren in de- ze wedstrijd Ad Farla (3x), Irene Farla (2x), Jaco Rip (2x), Ruben Steketee (2x) en Marian Bazen trefzeker. De B-jeugd van Emergo won met 5-1 van Oranje Wit uit Dordrecht. Een 2-0! ruststand kon in de tweede helft worden uitgebouwd in een ruime overwinning. De treffers werden gemaakt door Pascal Farla (3x), Richard Bazen en Charlotte Weijenberg. De C-jeugd verloor thuis, met 5-10 van Keep Fit uit Roosendaal.; Bij rust stond Emergo nog op een 4-3 voorsprong, maar in de tweede helft ble ken de Brabanders toch te sterk te zijn. De treffers werden gemaakt door Pascal i Farla (3x) en Rick Bazen. In een onsportieve wedstrijd verloor het E-team met 0-1 van GKV uit Gorin-! chem. Naast de nederlaag liep Emergo in deze partij ook enkele geblesseerde spelers op. De F-pupillen verloren met 0-4 van Juliana F2 uit Oud-Gastel. De strafworpen na afloop van de wedstrijd werden met 10-5 wel in het voordeel van Emergo beslist. Programma 31 januari: DSO 5 - Emergo 2; Korbatjo B3 - Emergo B; Deetos/Volhuis E2 - Emergo E en Raamsdonk F - Emergo F. De nog ongeslagen koploper NIO uit Rotterdam was zaterdag te sterk voor het hoofdteam van korfbalvereniging Emergo. Ondanks het behoorlijke spel van de Tholenaren werd er thuis met 7-13 verloren. Bij rust stonden de bezoekers al op een ruime 2-7 voor sprong. Voor Emergo scoorden Jaco van Dis (2x), Kristian van Heemskerk (2x), Liesbeth Dam, Jaco van Heems kerk en Marco v.d. Hoek. Het tweede team verloor met 10-13 van Vios. Emergo kende een voortvarende start en kwam met goed spel op een 5-1 voorsprong. De ploeg uit Sint-Maartens dijk liet de bezoekers uit Numansdorp echter volledig terugkomen in de wed strijd. Bij rust stond Emergo op een 8-6 voorsprong, maar in de tlveede helft boog Vios deze achterstand om in een

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15