0 Smerdiek blijft net overeind: 2-1 5 5 Vosmeer houdt vijf kwartier stand tegen koploper Luctor Prijzen voor beste duivenmelkers Periodetitel Thol. Boys heel dichtbij Hoop WHS na terugkeer 3 spelers Koersballen Gerard Lazerom blijft bij SPS Donderdag 29 januari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 0 Kees van Putte (Stavenisse) 8 Carlo Opree zes weken in het gips „Jammer dat we a.s. zaterdag geen competitie kunnen spelen, want we waren net aan een goede serie bezig", zegt trainer Pim Potappel van Smerdiek. Zijn ploeg bleef tegen WIK overigens op het nippertje overeind. On danks de 2-1 overwinning was het uitvallen van Carlo Opree een domper. Geen punten Vosmeer 3 Smerdiek 2 beter dan Tholense Boys 2 AVC 2 geeft koploper goed partij Jeugdlid Kees de Graaf uit Poortvliet krijgt aanmoedigingsprijs Kampioenen Drie doelpunten Reinier de Groen Vier goals Ketting bij 6-1 zege SPS 2 verslaat Thol. Boys 3 Zege SPS 3 Trefzeker Topscorer Jacco Vaders (Vosmeer) 13 0 Patrick Ketting (WHS) 12 In de eerste volle competitieronde na de winterstop werd er met name door WHS en Tholense Boys volop gescoord. Door afgelastingen kwamen Noad, Stavenisse en SPS nog niet op het veld. De leider in het topscorerklassement, Jacco Vaders van Vosmeer, kwam niet vooruit. Daar entegen rukte Patrick Ketting van WHS met 4 treffers sterk op. Hij staat nu al leen op de tweede plaats. Kees van Putte van Stavenisse bezet met 8 doelpunten de derde plaats. Reinier de Groen van Tholense Boys kwam met 3 goals voor het eerst in het klassement. De B-junior viel in voor de geblesseerde Francel Kousemaker. Zes spelers pikten ieder hun doelpunt mee, waarmee Jan Groenewegen van Tholen se Boys op een totaal van 5 kwam, Hans Leune van WHS en Jelle Rinses van Smerdiek elk op 3. William de Bie van Smerdiek verdubbelde zijn productie tot 2. Matthijs Bruijnzeel van WHS en Hi cham Benhammou van Tholense Boys maakten hun eerste treffer van deze competitie. Voetbal programma Zaterdag 31 januari uur Noad-Kogelvangers 15.00 Kloetinge-Smerdiek da.(dGraaf) 14.30 Thol.Boys da.-Meeuwen 3 12.30 Noad 2-Gunners 2 13.00 Kruiningen 3-Stavenisse 2 14.30 Yerseke 6-Vosmeer 4 12.45 Thol. Boys-ZPR (vr) 15.00 Seolto-WHS (vr) 14.30 Zondag 1 februari uur Vivoo 2-Vosmeer 2 12.00 Vosmeer 3-NSV 5 10.00 r Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Kogelvangers afgelast. Derde kl.: WHS-Gunners 6-1, Zwaluwe- Thol.Boys 1-5. Vierde kl.: Smerdiek-WIK 2-1, Stavenis- se-SPS afgelast. Vijfde kl Vosmeer-Luctor 1-2. Dames: Zwart Wit-Smerdiek 2-1, Thol.Boys-Gastel afgelast. Eerste kl. res.: ASWH 3-WHS 2 4-0. Tweede kl. res.: Noad 2-Gunners 2 afge last. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Thol.Boys 2 2-1, Krabbendijke 2-Noad 3 afgelast. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-SPS 2 2-6, SPS 3-Vrederust 2 4-3, Alliance 2- Thol.Boys 5 2-4, Thol.Boys 4-DVO 3 en Bruse Boys 3-Stavenisse 2 afgelast. Vijfde kl. res.: WHS 4-Wolfaartsdijk 4 4- 1, Smerdiek 4-WC 5 3-2, Rillandia 4- Vosmeer 4 en Dinteloord 3-Noad 4 afge last. Zesde kl. res.: Alliance 5-Vosmeer 2 3-1, Vosmeer 3-Intemos 11 1-2. Jeugd: Vosmeer C-WIK 0-3, Vosmeer E- Smerdiek El 4-6, NVS-Vosmeer F 6-0, Vosmeer meisjes-Noordhoek 6-1; Kloe- tinge-Noad A 2-0, HSC-Noad C 9-2, Nw.Borgvliet-Noad D 1-3, Noad El-Moe 1-2, Noad E2-Steenbergen 7-1, Noad F- Kaaise Boys 0-9; Steenbergen-SPS B 1- 1, SPS Cl-WHS C 2-4, SPS C2-Halste- ren 1-0, Alliance-SPS D 7-0, BSC-SPS E 3-0, SPS F-Divo 0-8; Smerdiek meisjes- Bavel 0-6, Smerdiek D-FC Bergen 3-1, Hoeven-Smerdiek E2 2-5, Smerdiek E3- FC Bergen 11-1, Roosendaal-Smerdiek F1 1-7, Moerstraten-Smerdiek F2 4-3, Smerdiek F3-Kaaise Boys 0-1; WHS A- Vogelwaarde 1-2, WHS meisjes-VCK 2- 2, WHS El-Steenbergen 3-4, Gastel- WHS E2 4-2, WHS E3-BSC 3-4, Dinteloord-WHS F1 2-0, WHS F2-BSC 1-4, WHS F3-DVO 0-12; Thol.Boys B- Grenswachters 5-1, Thol.Boys Dl-Steen- bergen 2-4, Thol.Boys D2-WHS D 0-4, Thol.Boys El-VVC 7-3, Halsteren- Thol.Boys E2 1-1, Thol.Boys Fl-Grens- wachters 3-2, Halsteren-Thol.Boys F2 0- 5, Thol. Boys F3 - Halsteren 4-1, Nieuw Borgvliet-Thol.Boys F4 2-0. Vierde klasse Na zijn liesblessure speelde hij weer voor het eerst mee, maar in de slotfase verstapte hij zich. In het ziekenhuis bleek hij een kleine en kelbreuk te hebben en ook in zijn knie zat het niet goed. Zes weken gips van zijn lies tot aan zijn voet was de boodschap van de dokter. .„Een enorme tegenvaller", zegt Pim Potappel. „We hebben name lijk al een hele smalle selectie met 12 spelers." Voor vijf minuten moest er nog een speler van het tweede elftal inval len die al een wedstrijd achter de rug had. Smerdiek had namelijk al twee wissels toegepast tegen WIK, dat bij de rust met 0-1 leidde. Een paar foutjes in de verdediging van de thuisclub boden de bezoekers uit Kerkwerve kansen, maar slechts één daarvan werd benut. Een WIK- aanvaller schoot twee keer alleen voor doelman Alex Stoutjesdijk naast. In de tweede helft domineerde Smerdiek. Een strafschop in de tweede minuut leek de gelijkmaker op te leveren, maar Jordy Hage schoot tegen de kruising. „Toen had ik er een zwaar hoofd in, want het missen van een strafschop is een behoorlijke domper", zegt trai ner Potappel. Met nog 25 minuten te spelen kwam uiteindelijk toch de gelijkmaker. William de Bie speel de naar Niels Hage, die kaatste, waarna De Bie met een prachtig doelpunt 1-1 aantekende. Jeugdspe ler Jelle Rinses zorgde met nog tien minuten te spelen voor de overwin ningstreffer op aangeven van Ri chard Wielaard. In de allerlaatste minuut kreeg WIK een grote kans toen een aanvaller uit Kerkwerve de buitenspelval van Smerdiek omzeilde door alleen door te gaan, maar keeper Stoutjes dijk keerde uitstekend. Daarmee bleven de drie punten in Sint-Maar tensdijk. „Een goede uitslag", stelt trainer Potappel vast. „Als je terug kijkt, blijft het doodzonde dat we zo'n slechte competitiestart hebben gemaakt. Het gat naar de top (Dui- veland heeft 39 punten uit 14 wed strijden, Smerdiek 21 uit 14) is nog enorm groot, maar ik hoop toch een goed plekje voor de periodetitel te kunnen bemachtigen." De trainer uit Stavenisse is aan zijn laatste seizoen bezig bij Smerdiek. Hij gaat in het komende sabbatsjaar wat afstand nemen. „Ik ga mijn zoon volgen bij de D3-pupillen van RBC in Roosendaal." Een nieuwe trainer heeft Smerdiek nog niet ge vonden. Reserve zesde klasse Tegen Internos 11 wist de derde Vos meer-keus opnieuw geen punten te pakken: 1-2. Het eerste kwartier van de wedstrijd ging het gelijk tegen el kaar op, maar daarna drukten de be zoekers uit Etten-Leur de thuisclub naar achteren. Met een wat gelukkig afstandsschot opende Internos in de twintigste minuut de score. Vosmeer kreeg weliswaar schietkansen, maar in plaats van de gelijkmaker verscheen de tweede treffer voor de bezoekers op het scorebord. Hoewel de oranje-zwar ten na de rust iets sterker waren, kre gen ze geen echte scoringskansen. Maar door een gelukkig doelpunt kwam het team terug in de wedstrijd. Een voorzet van Bas Quist bereikte net niet Frans Havermans. Een Internos verdediger schoot de bal tegen het li chaam van Havermans en zag hem vervolgens langzaam in het doel ver dwijnen. De thuisclub ging op zoek naar de gelijkmaker, maar wist nauwe lijks kansen te creëren. Ai Reserve derde klasse Smerdiek 2 is de competitie na de win terstop voortreffelijk begonnen. Na de eerste ontmoeting met 6-1 te hebben verloren, wonnen de reserves van Smerdiek de Thoolse derby zaterdag met 2-1. Tholense Boys 2 hegon door personele problemen met 10 man, maar was door de snelle, behendige buiten spelers gevaarlijk. Jurgen op den Brouw en Tijmen v.d. Kleijn hielden de spitsen na de beginfase echter goed in bedwang. Toch openden de Tholenaren de score. Tijmen v.d. Kleijn maakte zijn enige fout van deze middag en de Thoolse spits greep de kans met beide handen aan: 0-1Smerdiek kwam daar na beter in zijn spel, maar het vele bal bezit leidde niet tot doelkansen. Keeper Martin Lindhout (Alexander Stoutjes dijk moest bij de hoofdmacht aantre den) trad nog enkele keren goed op bij Thoolse aanvallen. Na de rust vielen Alfred van Vossen en Wilco Keur in voor Ramon Bijl en Rens de Viet en ook de gasten hadden inmiddels 11 man. Smerdiek zette het goede spel voort. Vooral de inzet was deze middag doorslaggevend. Halver wege de tweede helft kwam Smerdiek op gelijke hoogte door een van richting veranderd schot van Nordine Achabar. Die besliste zes minuten voor het einde ook de wedstrijd. Na een schitterende dieptepass van Gert-Jan Snip omspeel de Achabar de keeper perfect en scoor de in het lege doel. Smerdiek 2 heeft dankzij deze overwinning aansluiting kunnen vinden bij de subtop. Volleybal De koploper in de tweede klasse, VVS uit Vlissingen, was te sterk voor AVC 2. De Tholenaren verloren met 4-0, on danks dat er in het algemeen goed ge speeld werd. Met name in de eerste en de laatste set bood AVC goed tegen stand. Maar de aanvalskracht en de blok kering van VVS was teveel van het goe de. De Tholenaren scoorden met bekeken prikballen of een goed blok. De pass was goed verzorgd. Maar de aan vallen stuitten vaak op het blok van de Vlissingers, of de aanvaller moest kie zen voor een tactische bal om dat blok te omzeilen. Geen punten voor AVC der halve, maar zeker een wedstrijd om te vreden over te zijn. De C-jeugd van de Thoolse volleybal club speelde tegen Rowi uit Etten-Leur en won met 4-0. De Tholenaren speel den goed en leidden na twee snelle sets met 2-0. Daarna verslapte de aandacht wat, zodat de derde set een moeizaam begin kende. De spelers pepten elkaar echter op en coachten elkaar, wat resul teerde in de maximale winst. Aanvoerder John Vroegop houdt zijn tegenstander in de gaten bij een spelhervatting. Tussen hen is ook Benjamin Suurlant alert. Bijna leek Vosmeer zondag voor een stunt te gaan zorgen door koplo per Luctor '88 als tweede in deze competitie punten afhandig te maken. Maar met nog een kwartier op de klok was de gevaarlijke spits Erik de Groene de thuisclub te slim af en prikte de winnende treffer in het doel: 1-2. Een gelijkspel had de verhoudingen in het veld beter weergegeven, vindt Vosmeer-trainer Sjaak Istha. „We hebben de koploper goed be streden en de punten niet weggegeven." Vijfde klasse Vosmeer was gebrand op een goed resultaat tegen de ploeg uit Hein- kenszand, die nog maar één keer ge lijk speelde en verder alles won. Bij de oranje-zwarten bleef aanvoerder Danny Istha geblesseerd aan de kant, waardoor John Vroegop een defen sieve rol kreeg. Jeugdspeler Mark Mosch begon, net als een week eer der, in de basis. Verdedigend stak het deze middag bij de thuisclub goed in elkaar. Toch kon Luctor na een mi nuut of tien een speldenprik uitdelen, een schot belandde in het zijnet. Na twintig minuten kwam Vosmeer ge lukkig op voorsprong. John Vroegop nam een vrije trap en via een verde diger verdween de bal rakelings naast het doel over de achterlijn. Uit de hoekschop belandde het leer in een kluwen van spelers, waarbij een verdediger van Luctor zijn eigen doelman passeerde. De Bevelanders hadden moeite met het stugge verde digen en het fysieke spel van de thuisclub. Tóch leken ze na een half uur op gelijke hoogte te komen. Een aanval leidde tot verschillende inzet ten, maar met kunst- en vliegwerk voorkwamen doelman Michel Nelen en enkele verdedigers een treffer. Meteen daarna viel de al niet fitte Mark Timmermans geblesseerd uit. Jeugdspeler Hossein Almahmoudi nam zijn plaats in.Vijf minuten voor de rust scoorde Luctor de gelijkma ker. Uit een hoekschop werd de bal voorgegeven en de gewiekste De Groene deponeerde deze in de bene denhoek. Twee minuten later brak Vosmeer uit en in de kluts belandde de bal tegen de doelpaal. Maar ze was ook al over de achterlijn ge weest en dus bleef het 1 -1 Ook na de rust toonde Vosmeer enorm veel inzet. Hoewel Luctor voetballend beter was, liep het bij hen niet naar wens. Na vijf minuten verdween een slim balletje van Jas per de Regt maar net over het doel. Het was de enige kans die de thuis club nog kreeg. Ook Luctor had niet veel mogelijkheden om te scoren. Zachtjesaan ging iedereen bij Vos meer geloven in een stunt tegen de koploper, die tot nog toe nog slechts twee punten verspeelde. Maar met een kwartier op de klok maakte De Groene aan de illusies een einde. Hij kreeg de bal uit een vrije trap en schoot in uit de draai: 1-2. De thuis club, waar Hans Vaders nog in het veld kwam voor Marcel Havermans, had hierop geen antwoord meer. Kort voor het einde opnieuw een hoekschop voor de bezoekers, maar Nelen redde goed. Zo stond Vosmeer na anderhalf uur met lege handen. „Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergege ven", vond Sjaak Istha. „We zijn niet weggespeeld, conditioneel zit het goed bij ons." Hij stelt vast dat de doelpunten van Luctor voortkwamen uit dode spelmomenten. „Luctor moet kampioen worden, maar wij hoeven niets. Ik merk dat het steeds beter gaat. de jongens zijn enthousiast, het plezier in het voetballen komt terug." Het doet de Vosmeer-trainer ook deugd om wekelijks nieuwe gezich ten te zien onder de supporters langs de lijn. De oranje-zwarten blijven op de achtste plaats staan. Luctor komt alleen aan de leiding, doordat concur rent Jong Ambon verrassend verloor van WV V. Jan Jaap Bolier uit Scherpenisse (tweede van rechtsis de generaal kampioen van het samenspel, de combinatie Hoek uit Sint-Philipsland werd tweede: pa Wouter Hoek met zijn zoons Leon en Wouter. Kees de Graaf uit Poortvliet is zaterdag in de bloemen gezet bij de jaar lijkse prijsuitreiking van het samenspel van de duivenclubs op Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland. Voorzitter C.J. van den Ber ge overhandigde de jeugdige duivenliefhebber tevens de aanmoedi gingsprijs voor zijn 'supergoede' uitslagen in het afgelopen jaar. Hij be titelde rayon 6 van de NPO-afdeling Zeeland als de kweekvijver voor de Zeeuwse jeugd. Van den Berge kon in de Welleva- ete te Sint-Annaland ongeveer 170 belangstellenden verwelkomen, waaronder een zestigtal dames. Hij hield de aanwezigen voor hoe belangrijk een goed bestuur bin nen een vereniging en een afde ling is voor elk individueel lid. „Waardering, verdraagzaamheid en begrip voor elkaar brengen al les binnen een vereniging op een hoger niveau, wat elke vorm van sportbeoefening ten goede komt", stelde de samenspelvoorzitter. Vervolgens opende afdelingsvoor zitter M.J. Laban uit Tholen (sinds december goudenspelddrager van de Nederlandse postduivenorgani- satie) de middag. Hij gaf aan dat in de toekomst zaken zoals ver voer en lossing van de duiven zou den kunnen veranderen, wat de lossing - in groepen - ten goede komt. Laban sprak zijn waarde ring uit voor de organisatie van deze prijsuitreiking. Van het afde lingsbestuur waren ook de heren Niemeijer en Ars aanwezig. Ge spreid over de middag en avond werden de kampioenen van het rayon (dat 300 leden telt) in de verschillende categorieën gehul digd. Ieder van hen kreeg een tro fee. Daarna was een duivenfilm te zien, terwijl de dames ondertussen konden knutselen onder professio nele leiding. Het viel allemaal in de smaak. De verkoop van dertig duivenbonnen leverde een Hink bedrag op ter bestrijding van de onkosten. De duurste bon was van J. Walpot en Zn. uit Sint-Philips land. Na een komisch intermezzo konden de aanwezigen zich tegoed doen aan een prima verzorgd warm en koud buffet. Een verlo ting maakte ook onderdeel uit van de geslaagde bijeenkomst. VITESSE (tot 300 km). Hok: I. J. Kegge, Tholen; 2. J.J. Bolier, Scherpe nisse; 3. A. Moerland, Scherpenisse. Duif: 1. J. Kegge 2. A. Moerland; 3. J.A. Capelle, Oud-Vossemeer. MIDKOND (300-500 km). Hok: I. J. Reijngoudt, St.-Philipsland; 2. J.J. Bo lier; 3. D. Vaders, Oud-Vossemeer. Duif: I. D. Noom, Tholen; 2. J.J. Bo lier; 3. G. v.d. Kamp, Noordwelle. DAGFOND (500-900 km). Hok: 1. L. Knop, Oosterland; 2. P. Potappel, Sta venisse; 3. P. Wagemaker, St.-Philips land. Duif: I en 3. L. Knop; 2. P. Wa gemaker. OVERNACHT (900-1100 km). Hok: 1. P. Wagemaker; 2. J.J.M. Steketee, Bruinisse; 3. C. Bal, Oosterland. Duif: IJ.J.M. Steketee; 2. P. Wagemaker; 3. L. v.d. Berge, Sint-Maartensdijk. VITESSE JONG. Hok: I. M. v.d. Mark, Oud-Vossemeer; 2. M.J. Laban en Zn., Tholen; 3. M A. Matthijsse, Burgh-Haamstede. Duif: 1. C. Laban. Tholen; 2. M. v.d. Mark; 3. M.A. Mat thijsse. MIDFOND JONG. Hok: 1. J.J. Bo lier; 2. C. de Graaf, Poortvliet; 3. W. Blom, Noordgouwe. Duif: 1 en 3. J.J. Bolier; 2. C. de Graaf. NATOER (tot 300 km, augustus-sep- tember). Hok: 1. M.A. Matthijsse; 2. A. Havermans, Oud-Vossemeer; 3. C. de Graaf. Duif: I. coynb. Hoek, St.- Philipsland; 2. C. de Graaf; 3. M.A. Matthijsse. GENERAAL. Hok: 1. J.J. Bolier; 2. comb. Hoek; 3. G. v.d. Kamp. Duif: 1. W. Blom; 2. J. den Hengst, Zierikzee; 3. L. Knop. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Meulvliet: I. J. Vroegop en W. Bijl 40 p; 2. W. Schot en G. Bolier 36 p; 3. R. Bolier en B. Schot 25 p; 4. D. Linden- berg en L. Verschoor 21 p; 5. T. Goode 19 p; 6. R. Vroegop en L. van Bale 12 p. Tholen stad: IL. Soomers en N. Moer kerken 43 p; 2. mevr. A. Scherpenisse en mevr. R. Burrows 31 p; 3. mevr. R. Nag- tegaal en R. v.d. Houten 28 p; 4. mevr. Y. Verkamman en D. Schellinger 22 p; 5. W. Scherpenisse met wisselende partner 10 p. Sint-Maartensdijk: I. C. van Mierloen L. Wielaard 41 p; 2. W. Lutt en A. Poot 32 p; 3. A. Wielaard en C. van Gorsel 29 p; 4. B. Bijnagte en W. Bijl 26 p; 5. T. Goode en C. Breure 19 p; 6. T. Breure en J. Nijstad 12 p; 7. G. Verwijs en J. Bijnagte 11 p. Tholense Boys ruikt aan de tweede periodetitel. „We hebben 3 punten voorsprong op Dongen. En JPS, dat tweede stond, verloor en staat nu op 4 punten. Met nog twee wedstrijden tegen JPS en Rust Roest te gaan, moeten we die tweede periodetitel kunnen pakken", zegt trainer Romeo van Aerde. Derde klasse Bij Zwaluwe boekten de Tholena ren zaterdagmiddag een royale 1-5 overwinning met 3 treffers van B- junior Reinier de Groen. Het duel om de tweede plaats pakte na rust in het voordeel van de Tholenaren uit. Koploper Olympia liet bij Kruinin gen een steek vallen (0-0) waardoor de Tholenaren maar 4 punten ach terstand meer hebben. „Olympia moet en wil kampioen worden en staat dus onder druk, terwijl wij vrij kunnen spelen", zegt trainer Van Aerde. In februari of maart komt de koploper nog .naar Tholen en dat wordt een cruciale wedstrijd. Ook de nummer 4, Baronie, komt naar De Bent. „We moeten van onze ei gen kracht uitgaan en verdedigend zijn we stukken vooruitgegaan. Dat was eerder ons probleem. We gaven teveel kansen weg en tegen Zwalu we hebben we dat zeker niet ge daan." Toch was Tholensé Boys gehandi capt met de afwezigheid van drie geblesseerde middenvelders: Fran cel Kousemaker, Michael de Jong en Wim Schot. In plaats van Kouse maker stond B-junior Reinier de Groen in de basis. „Tot veler verba zing, maar in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Yerseke had hij al heel goed gepresteerd", zo ver klaart Van Aerde zijn keuze. „Rei nier is ook een hele goede voetbal ler en in combinatie met Jan Groenewegen liep het voorin goed. Het was een leuke wedstrijd en we waren ook blij dat we na de winter stop eindelijk weer een keer voor de competitie konden spelen." Tien minuten voor rust bracht De Groen de Tholenaren op een 0-1 voorsprong. In de tweede helft be gon de trein pas goed te lopen. Met een tweede treffer van De Groen en 0-3 van Hicham Benhammou was Van Aerde zeker van de overwin ning. In het laatste kwartier maak ten De Groen en Jan Groenewegen er nog 0-4 en 0-5 van, voordat Zwa luwe de eer redde via een vrije trap: 1-5. „Als jullie zo blijven spelen, dan worden jullie kampioen", kreeg Romeo van Aerde van zijn collega van Zwaluwe te horen. Voor de thuisclub was de nederlaag een bit tere pil. Tholense Boys had daaren tegen een hele goede zaterdag, al gingen Carlo Heijboer en Jan Groe newegen nog met een gele kaart de bus in. „Het gat wordt kleiner, maar dan moeten we natuurlijk wel punten blijven pakken", zegt trainer Johan Sulkers na de 6-1 overwinning van WHS tegen The Gunners. De concurrenten voor degradatie, FSV, Rust Roest en JPS verloren en Kruiningen speelde gelijk en dat was gunstig voor de Sint-Annalanders, die overigens nog met 10 punten uit 13 wed strijden op de laatste plaats staan. Derde klasse „Het worden nu tien finales, om te beginnen JPS over veertien dagen", zegt trainer Sulkers. „We hebben meer mogelijkheden gekregen door de terugkeer van drie spelers: Egbert Moerland. Hans v.d. Ouden en Rien den Engelsman. En ook William Vroegop is nog in aantocht." Zaterdag was de terugkeer van vleu gelspits Egbert Moerland na een verblijf in het buitenland goed te merken. „Door zijn snelheid dwin gen we meer af. Dankzij twee vriendschappelijke wedstrijden en een aantal trainingen was hij er in korte tijd al aardig ingekomen. We begonnen tegen The Gunners dan ook goed aan de wedstrijd. Na een pass van Michel Mosselman in de twaalfde minuut scoorde Patrick Ketting met een tegenstander in de rug beheerst 1-0. Dat was een goede binnenkomer. In de twintigste mi nuut rekende ik op 2-0 toen Hans Leune op de rand van 16 meter was neergelegd, maar Ketting scoot in de muur." De niet geheel fitte Mosselman moest nog in de eerste helft het veld ruimen voor André Wessels omdat hij teveel last kreeg van een liesbles sure. WHS wachtte op een vrije trap toen Leon de Witte op de rand van de 16 meter werd aangetikt, maar de Oud-Vossemeerse scheidsrechter Patrick Fase floot niet. Slecht uitver dedigen bij WHS leidde vervolgens tot de gelijkmaker. Anton Elenbaas, die de niet beschikbare Arné van Vossen verving, moest de enige te- gengoal van deze wedstrijd incasse ren: 1-1. „Dat deed even pijn en er ontstond ook onrust in de ploeg, maar tien minuten voor rust hadden we alles weer onder controle", schetste de WHS-trainer. In de tweede helft kwam de doel- puntenmachine goed op gang. Na tien minuten benutte Ketting een voorzet van Moerland en toen vijf minuten later een afstandsschot van Matthijs Bruijnzeel door een Breda se speler met de hand werd beroerd, benutte Ketting de strafschop: 3-1. Een kwartier voor het einde werd Hans Leune neergelegd en Ketting etaleerde zijn kwaliteiten met de vrije trap, die onderkant lat achter de doellijn verdween: 4-1. Rien den Engelsman leidde de verdediging goed en Leon de Witte kon daardoor meer centraal op het middenveld een rol vervullen, waardoor de slag kracht van WHS werd vergroot. Matthijs Bruijnzeel zorgde met een voorzet die over de keeper ging voor 5-1 en een onhoudbaar schot van Hans Leune bracht met 6-1 de eind stand op het bord. Ivan Hage was in tussen nog in het veld gekomen voor Leo Vroegop. Vijf minuten voor het einde ontstond er nog een opstootje toen de voor Hans v.d. Ouden ingevallen Arthur de Jonge een rake elleboog van een Bredanaar kreeg, terwijl het spel aan de andere kant bezig was. Scheids rechter Fase, die het incident zoals de meeste spelers en toeschouwers niet gezien had, wilde de wedstrijd staken, maar na samenspraak met de aanvoerders hervatte hij de wed strijd alsnog. Toen Vincent de Jonge onnodig verhaal ging halen over de schermutseling, kreeg die een gele kaart. Ketting kreeg nog een sco ringskans, maar de Bredase doelman keerde de bal. Reserve vierde klasse SPS 2 is uit zijn slof geschoten tegen Tholense Boys 3. Met twee treffers van zowel Hans Hage als Sjaak Quist en doel punten van René van Vossen en Peter Noordijke werden de Tholenaren op ei gen veld afgestraft. Toch begonnen die met een 1-0 voorsprong uit een vrije trap. Die werd aan de rand van de 16 meter door één van de Thoolse specialisten over de muur achter de verbouwereerde keep er Alexander van As gedeponeerd. On danks een veldoverwicht van SPS komen er weinig doelkansen. Wanneer René van Vossen wegdraait bij zijn tegenstander, is het met een boogbal in de verste hoek toch raak: 1-1. Twee minuten later volgt al 1 -2 wanneer een hoge voorzet door de Thoolse verdediging wordt gemist, waar door Peter Noordijke bij de tweede paal met een schijnbeweging kan scoren. Bij een hoekschop weet de kleinste man van Thol. Boys de bal zo vrij als een vogel binnen te knikken, terwijl de grootste speler van SPS bij hem staat: 2-2. Na rust komen de bezoekers pas echt uit de verf. Al na twee minuten schiet Hans Hage zijn ploeg naar een 2-3 voorsprong. Tholense Boys ging harder op de man spelen, maar echte kansen schiep de thuisclub niet. Peter Noordijke houdt de spanning erin door een strafschop tegen de paal te schieten, maar Hage stift na een ééntweetje met Noordijke de 2-4 binnen. Dan komt leider Sjaak Quist binnen de lijnen om de puntjes op de i te zetten. Hij speelt Noordijke aan, krijgt de bal terug en maakt met zijn tweede balcontact 2-5. Een goede binnenkomer als je 7 seconden in het veld staat. Vijf minuten later een soortgelijke combinatie, maar Quist schiet net naast. Even later brengt hij toch nog de 2-6 op het bord. SPS 3 heeft Vrederust 2 met 4-3 versla gen door doelpunten van Frenk Wiens, Kees v.d. Maas en twee keer Michel Lis- seveld. Doelman Johan Ligtendag keek in het begin echter weinig vrolijk, want met twee lobs binnen een kwartier bleven zijn uitlooppogingen zonder succes. De SPS-defensie bleek niet waterdicht, maar een nieuwe kans van Vrederust strandde. Na de 0-2 achterstand nam SPS het heft in handen. Na een overtreding wees de goed leidende scheidsrechter Luc van Vossen naar de stip. Een koud kunstje voor Frenk Wiens: 1-2. Kees v.d. Maas, weer hersteld na een blessure, schoot van dichtbij bijna de keeper van Vrederust mee het doel in: 2-2. Michiel Lisseveld bepaalde met twee goals de ruststand op 4-2. Na de thee vielen Hans Elenbaas en Thijs Geuze in voor Kees v.d. Maas en Berry v.d. Graaf. De invalbeurt van Geu ze was ongelukkig, want hij schoot in de eerste minuut in eigen doel: 4-3. Kleine kansen leverden niets op en ook Vrede rust, dat de gelijkmaker zocht, kwam niet verder dan slappe afstandsschoten. Voetbalvereniging SPS uit Poortvliet gaat een derde seizoen samenwerken met trainer Gerard Lazerom. Ook verzorger Jan Luycks blijft en dat vindt bestuurslid Henk Vane ook een pluspunt, want bij Halsteren gaat de verzorger stoppen. Zaterdag a.s. gaat SPS naar Stavenisse voor de derby in de vierde klas. Deze wedstrijd werd afgelopen zaterdag afgelast door de slechte toestand van het veld. Ook in Sint-Philipsland kon er daardoor niet gevoetbald worden. Noad moest zich tot trainen beperken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 13