[n acht jaar niet zoveel nieuwe huizen iin Tholen gebouwd 'Vechters winnen telkens zwaarste race' Vluchtplaatsen voor vogels bij hoog water beperken landbouwers Grens bebouwde kom Tholen niet verlegd Laatste ronde Laatste stuks Laagste prijs den Engelsman C^van Driel Echtpaar wil bouwval bij Stavenisse opknappen VERZEKERING? www.rabobanktholen.nl voor de TOF-voorzitter Wim Brevet op eerste ledenvergadering: Donderdag 22 januari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 College beticht van onbehoorlijk bestuur Burgerwoning gemeente Tholen Na afbreken vergadering maandag 19 januari Voortzetting commissievergadering Gemeentelijke Ontwikkeling op maandag 26 januari Contact gemeente Betere terugkoppeling Werkbaar Bouwvallig Atelier, sexindustrie en bruine bonen De komgrens van Tholen wordt in het ontwerp-bestem mingsplan niet verlegd in de richting van Molenvliet. Pas als Tholen in noordelijke richting uitbreidt, komt het aan de orde. Het echtpaar Tebbens in Sint-Annaland wil de bestemming op hun percelen aan de Molendijk be houden en A.L. Aarnoudse uit Oud-Vossemeer wil niet alleen eigen producten op zijn boerderij verkopen maar ook andere streekproducten. Ontmoedigd Concordia Tholen samen met popband Onbehoorlijk bestuur. Daarvan betichtte G.H. de Ruijter uit Scherpe- nisse het college maandagavond bij de bespreking van het ontwerp-be- stemmingsplan buitengebied Tholen. De Ruijter wil het boerderijtje herbouwen aan de Kerkweg in Stavenisse en heeft daarvoor de grond gekocht. Volgens de gemeente komt het object echter niet meer in het woningbestand van de gemeente voor. De Ruijter zei daar nooit van op de hoogte te zijn gesteld. De Ruijter was een van de twaalf in sprekers op de vergadering van de commissie gemeentelijke ontwikke ling. De grond van De Ruijter onder aan de Kerkweg I heeft in het ont- werp-bestemmingsplan een agrari sche bestemming gekregen. In het voorontwerp was dat nog woondoel- einden. „Er staat een vervallen boer derijtje op. Sedert 2000 heb ik oriën terende gesprekken om de boerderij te behouden, te restaureren of eventueel te herbouwen. Op welke grond is de bestemming veranderd? De woon functie zou afgemeld zijn, maar ik heb dat nooit geweten. En wat is er te- gei om een bestaand boerderijtje, één vat de oudste in deze polder, naar de rejels van de kunst te restaureren?" Di schriftelijk ingediende zienswijze vat De Ruijter was ongegrond ver- khard. Het college had in het voor ontwerp ten onrechte gesteld dat er en woonbestemming op lag. De be- buwing is volledig vervallen en heft geen functie meer, zo kreeg De kiijter te horen. Herstel van functie J oor restauratie zou bovendien tech- isch onmogelijk zijn. Het perceel is et opgenomen in het bestand van :t centraal bureau voor de statistiek, ;odat kan worden gesteld dat dit ob- et geen deel uitmaakt van het wo- ingbestand in deze gemeente.' olgens wethouder K.A. Heijboer ligt et perceel in de kernrandzone, en te dicht langs de zeewering. En wil het waterschap daar geen bouwwerk toe staan. J. van den Donker (D66) vroeg of het niet gerestaureerd kan worden, in plaats van herbouwd. Maar volgens Heijboer is het al vijftig jaar een krot en kan er op die plaats niets herbouwd worden omdat het niet in het cbs-wo- ningbestand voorkomt. Volgens De Ruijter spitst het bezwaar zich toe cp het waterschap. Van de af- meling bij het CBS had hij niets ver nomen en dat vond De Ruijter onbe hoorlijk bestuur. Het waterschap wil geen ontheffing verlenen voor de herbouw van de wo ning. Ook het college is niet van plan de bestemming te veranderen. Dat zou betekenen dat er een burgerwo ning in buitengebied wordt toegstaan en dat is juist wat de gemeente niet voorstaat. De vervallen woning be hoorde toe aan de fam. Potappel. Die woont nu aan de andere kant van de weg. Het perceel valt nog wel onder het overgangsrecht. Vandaag krijgen de commissieleden per e-mail een toelichting op de reacties van de in sprekers. Maandag geeft de commis sie op grond van de aangevulde infor matie een definitieve reactie op het ontwerp-bestemmingsplan. •k Iet afgelopen jaar steeg het aan- lal woningen in de gemeente Tho- en met 159. Het merendeel daar- an - 111 stuks - is gebouwd in Tiolen-stad, waar vanaf mei hui- en gereedkwamen in de nieuw- louwwijk Stadszicht. De ontwik keling van die wijk gaat nog door n volgende maand zullen ook de erste bewoners van Waterfront mn huizen kunnen betrekken. De ;roei van Tholen zal dus dit jaar ;iog doorzetten. Na Tholen kwa- nen er in Oud-Vossemeer de neeste huizen bij: 20. Ook hier is ■en nieuwbouwwijk in ontwikke- ing: Welhoek aan de noordoost kant van het dorp. Poortvliet •ing, door sloop, één woning ach- eruit. Eind vorig jaar stonden er n de gemeente Tholen totaal 9315 woningen. De verdeling over de woonkernen (van de afgelopen vier jaar) en de groei in de ver schillende kernen is weergegeven in de tabel. Dat er 159 huizen in een jaar bij komen, is bijzonder. We moeten terug naar 1995 voor zo'n aantal of meer, want toen kwamen 175 huizen gereed. Na 1997 zakte dat aantal beneden de honderd en daar kwam het sindsdien niet meer boven. In 2003 lijkt er een trendbreuk te zijn opgetreden. Dit jaar worden de wijken in Tho len, Oud-Vossemeer en Sint-Phi- lipsland (Graefnisse) verder ont wikkeld. In Sint-Maartensdijk staat de uitbreiding van Maar- tenshof op het programma. In voorbereiding is ook ouderen huisvesting in Poortvliet, Scher- penisse en Tholen. Uit het recent verschenen Woningbehoefteon derzoek 2002 blijkt, dat de groei van de woningvoorraad in de Oosterschelderegio - waartoe Tholen en Sint-Philipsland gere kend worden - in de periode 1990- 2002 rond het landelijk gemiddel de lag, maar in de rest van Zeeland eronder. De bevolkings groei in diezelfde regio lag echter boven het landelijk gemiddelde. Het rapport beveelt aan om meer zeer goedkope huurwoningen en niet al te dure koopwoningen te bouwen. In stedelijke milieus is de woningbehoefte groter. En er zou meer aandacht moeten zijn voor appartementen die ook geschikt zijn als ouderenwoning, en voor woningen geschikt voor starters. Woningvoorraad 1-1-01 1-1-02 1-1-03 1-1-04 toe-/afname Tholen 2493 2502 2501 2612 111 Poortvliet 670 673 673 672 -1 Scherpenisse 641 644 643 645 2 Sint-Maartensdijk 1468 1484 1.490 1507 17 Stavenisse 594 593 589 593 4 Sint-Annaland 1310 1308 1314 1319 5 Oud-Vossemeer 970 972 972 992 20 Sint Philipsland 975 975 974 975 1 Totaal 9121 9151 9156 9315 Toename +30 +5 +159 In verband met het uitlopen van de comissievergadering Ge meentelijke Ontwikkeling afgelopen maandag 19 januari in Meul- vliet is besloten deze vergadering voort te zetten op maandag 26 januari a.s., om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. De commissie wordt voorgezeten door de heer H.W. van Eenennaam. De behandeling van het bestemmingsplan Buitengebied nam maandag 19 janauri veel tijd in beslag. Om 22.30 uur is de ver gadering geschorst. Maandag de 26e worden de beraadslagin gen voortgezet. De resterende agenda ziet er als volgt uit: Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voortzetting behandeling voorstel tot het gewijzigd vaststellen van het bestemmingsplan Buitengebied voor de gemeente Tholen. Portefeuillehouder: wethouder K.A. Heijboer. Voorstel tot bespreking eerste conceptnota Recreatie en Toerisme. Portefeuillehouder: wethouder K.A. Heijboer. Door leden van de raad ingebrachte onderwerpen Voorstel tot het ongegrond verklaren van het bezwaarschrift inzake de planologische weigering medewerking te verlenen aan de Maatschap Roggeband voor het bouwen van een loods aan de Veerweg. Behandeld op 12 november 2003 in de Commissie Behandeling Bezwaarschriften. De meerderheid van de commissie adviseert het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. Portefeuillehouder: wethouder K.A. Heijboer. Deze commissievergadering is openbaar. U kunt gebruik maken van het spreekrecht per agendapunt: er is per agendapunt dis cussie mogelijk met de commissieleden. Als u gebruik zou willen maken van dit spreekrecht, wordt het op prijs gesteld als u dit van tevoren doorgeeft aan het griffiesecretariaat (tel. 0166- 668350). Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk heeft plotseling maar één warme bakker meer: Cock Leijs aan de Haven. Zijn collega Adriaan van den Hoek aan de Markt bleek maandag 29 december 2003 tot grote verrassing van de klanten niet meer open te zijn. Een voorbeeld van koude winkelsanering zoals die in de dorpen steeds meer voorkomt. De eerste ledenvergadering van de Thoolse Ondernemers Federatie (TOF) trok donderdagavond 45 belangstellingen in het voormalige ge meentehuis van Scherpenisse, dat als dependance van de Gouden Leeuw in gebruik is. Voorzitter W.J.J. Brevet was erg blij met die op komst en in navolging van zijn collega van het Ondernemers Overleg Tholen sprak hij de detaillisten moed in. Brevet moffelde het economisch veel bewogen jaar 2003 niet weg, want de prijzenslag bij de super markten, het koopkrachtverlies bij de consumenten en de toenemende werkoosheid waren er onmisken baar. En de vooruitzichten voor 2004 zijn zwak. „Laten we echter oppassen elkaar een negatief beeld aan te praten, want het gaat bepaald niet bij iedereen slecht", zo voegde de TOF-voorzitter daar direct aan toe. „Er zijn gelukkig nog heel veel consumenten en winkeliers die wel positief kunnen denken." Brevet ci teerde de vaderlandse dichter Jacob Cats om de winkeliers een hart on der de riem te steken: 'Moedelozen gaan ten onder door hun twijfels en hun vrees Vechters winnen door een wonder telkens weer de zwaarste race Denk: ik kan het en dan gaat het, ie dereen vindt bij wilskracht baat En in zaken wint de daad het van het nutteloos gepraat.' De TOF-voorzitter herinnerde aan de presentatie van het MKB-Reva- rapport op 20 januari 2003, waarbij opgeroepen werd om zich als Thoolse middenstand sterker te or ganiseren. „Dat is gelukt en met een strak vergaderschema heeft het be stuur zich gewijd aan haar taken, zoals regelmatig contact met de wethouder en zijn ambtenaren. Het is positief, te constateren dat de ge meente zelf TOF ook benadert, o.a. over de grootschalige detailhandel in Welgelegen II, het opstellen van een rapport over economisch beleid, de nota recreatie en toerisme en het opstellen van dorpsplannen. Zelf hebben we het parkeerbeleid in Tholen en Sint-Maartensdijk aan de orde gesteld, de Lidl/Aldi-story in Sint-Maartensdijk, Welgelegen II, individuele wensen van onderne mers, vergunningen voor festivitei ten en in het algemeen bijpraten over onze vergaderingen e.d." Brevet vertelde verder, dat TOF ver tegenwoordigd was in de inmiddels opgeheven stuurgroep Tholen 2005, waarvoor een nieuwe overleggroep voor het bedrijfsleven in wording is. Er was overleg met Castria Wonen over de goudkaartactie en de leef baarheid van de woonkernen. Met de horecabond Tholen werden werkzaamheden afgestemd. Ook met de stichting Ondernemers klankbord en de Kamer van Koop handel waren er diverse contacten. „Mijn persoonlijk gevoel na een jaar TOF-werk is overwegend posi tief. Hier hebben de leden van het dagelijks bestuur een belangrijke bijdrage aan geleverd. In een goede sfeer is er veel besproken en afge handeld. Ik heb ook het gevoel, dat we TOF duidelijk op de kaart heb ben gezet. Men weet ons te vinden. We mogen trots zijn op onze nieuwsbrieven. Sinds kort zijn we een echte federatie, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en met echte statuten." Een kritische noot van de voorzitter was, dat het bestuur door de leden te weinig gevoed wordt met aan dachtspunten. „We moeten daar voor als TOF echt de boer op. An dersom werkt het niet." Brevet bezocht samen met Bart Pouwer van de Kamer van Koophandel en een vertegenwoordiger van het On dernemersklankbord de midden standsverenigingen in Sint-Maar tensdijk, Tholen en Sint-Annaland. In februari volgt er nog een soortge lijke bijeenkomst in Oud-Vosse meer voor de overige woonkernen. Vanuit Sint-Annaland en Oud-Vos- semeer werd gepleit voor een betere terugkoppeling. Vanuit elke woon kern zit er wel iemand in het alge meen bestuur van TOF, maar dat kwam in 2003 drie keer bijeen. In het dagelijks bestuur, dat vorig jaar elf keer vergaderde, zitten vertegen woordigers uit Tholen, Sint-Maar tensdijk en Sint-Annaland. De sug gestie werd gedaan om voor bepaalde onderwerpen werkgroepen te vormen, zoals bijvoorbeeld voor de door de gemeente aangegeven discussie over de recreatienota en een beleid voor de economie. Penningmeester H.A van Houte pre senteerde zijn verslag 2003, dat was gecontroleerd door M. de Coninck uit Scherpenisse en M. Schot uit Poortvliet. In de plaats van De Co ninck werd uit Sint-Maartensdijk C. Leijs benoemd in de financiële com missie. Secretaris W. Heijboer gaf een te rugblik op het eerste, nog niet volle dige verenigingsjaar. TOF telt 122 leden: 30 in Tholen, 24 Sint-Maar tensdijk, 21 Oud-Vossemeer, 20 Sint-Annaland, 15 Poortvliet, 6 Scherpenisse, 5 Stavenisse en 1 uit Sint-Philipsland. De periodiek aftredende bestuursle den Heijboer, Van Houte en Schot werden herkozen. Ir. H.T.W. van Veen (links) tijdens de schorsing in gesprek met voorzitter E. Hage van de ZLTO, afdeling Tholen. VERVOLG VANVOOR PAGINA Met andere commissieleden zag hij een grote rol weggelegd voor de ag rarische adviescommissie die (bouw)aanvragen van boeren beoor deelt. Drs. A.L. Piet (CU) zei benieuwd te zijn naar het overleg tussen de ge meente en de ZLTO om tot een praktische uitwerking te komen van het plan. „Er zijn behoorlijk wat mogelijkheden, maar veel is afhan kelijk van de adviescommissie." Hij zei ook moeite te hebben met de ho ge boogkassen die worden voorge steld. „Landschappelijk ingrij pend." J.J. van 't Hof (ABT) noemde het plan goed doordacht. Hij brak een lans voor burgerwoningen in het buitengebied. Die kunnen volgens hem groter uitvallen dan in het plan wordt voorgesteld. Daarin zou de gemeente zich moeten laten leiden door het streekplan van de provin cie. Ook zou er meer ruimte moeten zijn voor de zogeheten nieuwe eco nomische dragers. „De praktijk haalt de wetgeving in. De provincie bekijkt dit beleid opnieuw, past uw beleid daaraan aan." Ook hij onderschreef het idee van de ZLTO voor de uitwerking van het vergunningenstelsel. „Daar zit de kennis en de praktijk." Van 't Hof toonde zich kritisch ten aanzien van de hoogwatervluchtplaatsen voor vogels. Die leggen de gebrui kers beperkingen op, vond hij. Ze ker op plaatsen waar dat niet nodig is. G.J. Hoek (VVD) zei dat het buiten gebied er nu 'totaal anders' uitziet, dan tien jaar geleden. Met nieuwe natuurgebieden en aangewezen zo nes voor vogels. „Het is een mooie balans tussen landbouw en natuur. Een werkbaar plan voor alle bewo ners in het buitengebied." Voor nieuwe economische dragers zou ook volgens hem meer ruimte moe ten komen. Ook zouden volgens de liberaal de burgerwoningen in het buitengebied groter mogen worden dan nu wordt voorgesteld. J. van den Donker (D66) zei blij te zijn met de stringente regelgeving. Immers het plan was bedoeld om de invasie van intensieve veehouderij bedrijven (varkensstallen) stop te zetten, zo haalde hij de voorgeschie denis nog maar eens aan. In de handreiking die de ZLTO deed, kon hij zich vinden. „Het is een goed plan geworden. Alleen zijn nu de pygmeeënkassen verdwenen en worden ze nu 3,5 meter. Waar komt dat vandaan?" Van den Donker vond dat de ge meente de provincie moet prikkelen door zelf meer nevenactiviteiten toe te staan op landbouwbedrijven. Ook hij pleitte voor het verruimen van de inhoud van burgerwoningen in het buitengebied, van 500 nr naar 750 m\ D66 toonde zich wel een voor stander van het uitbreiden van de verblijfsrecreatie. Maar niet groot schalig. Tegen het ontwerp waran 78 bezwa ren (zienswijzen) ingediend, 71 daarvan zijn ontvankelijk verklaard. Ze zijn uitgebreid van commentaar voorzien. De anderen waren te laat binnen. Het plan is nog niet vastgesteld. Dat gebeurt pas door de gemeenteraad. De commissie had er maandag avond de handen vol aan. De be spreking over het plan nam uren in beslag. De insprekers kregen vijf minuten, maar konden na de reac ties van de commissieleden en het college nog een keer hun zegje doen. Er was een pauze en een schorsing nodig om zoveel mogelijk vragen te beantwoorden, waardoor andere agendapunten niet aan bod konden komen (zoals de ontwerp- nota receratie en toerisme, en het bezwaarschrift van de maatschap Roggeband in Tholen die aan de Veerweg een loods wil bouwen.) Voorzitter H.W. van Eenennaam brak om elf uur de bijeenkomst af die om zeven uur was begonnen en zei dat maandagavond in de raad zaal de vergadering wordt vervolgd. Het debat werd door ruim vijftig be langstellenden gevolgd. Een groot aantal insprekers herhaal de zijn eerdere bezwaren tegen het plan. Nieuw onder de insprekers was G.H. de Ruijter uit Scherpenis se die het plan heeft om een bouw vallig boerderijtje aan de Kerk- weg/Dijkweg in Stavenisse te herbouwen, maar daar geen toe stemming voor krijgt. Ook nu pleitten bewoners van Mo lenvliet, J. Goud en ir. H.T.W. van Veen (bij de Eeweg) voor het aan passen van de komgrens van Tho len. En waarschuwden boeren uit de Joanna Mariapolder in Sint-Anna land voor de mogelijke nadelige ge volgen voor hun bedrijven nu de polder van 160 ha. als hoogwater- vluchtplaats voor vogels wordt aan gewezen. A.L. Aarnoudse uit Oud- Vossemeer brak een lans voor de verkoop van streekproducten, in plaats van alleen maar 'eigen pro ducten.' Een greep uit de reeks van inspre kers op het ontwerp-bestemming- pslan buitengebied Tholen dat maandag in Meulvliet werd be sproken. Al eerder probeerden be woners van het groepje woningen aan de Molenvlietsedijk (bij de Ee weg) te pleiten voor het verleggen van de grens van de bebouwde kom. Ook nu vroegen J. Goud en ir. H.T.W. van Veen (beiden oud ambtenaren van de gemeente) daar aandacht voor. Bewoner Goud lichtte toe wat er volgens hem in een kwart eeuw is veranderd in het 'gehuchtje.' Uit zijn relaas bleek dat bijna alle woningen (voornamelijk arbeiders woninkjes) en bedrijfswoningen bij boerderijen hun functie hebben verloren en als burgerwoning dienst doen. Goud zei zich erover te verbazen dat het college hem heeft laten we ten dat er geen veranderingen heb ben plaatsgevonden. Omdat er nog een agrarische bestemming op Mo lenvliet rust, zijn de bouwmoge lijkheden er ook beperkt. Goud zou die verruimd willen zien, zoals dat ook in andere Zeeuwse gemeenten is gebeurd. De gemeente Tholen verschuilt zich teveel achter de provincie, zei hij. Ook Van Veen nam dat de gemeen te kwalijk. „Ons worden bouw rechten afgenomen. We zijn voor bij gelopen. U zegt dat de provincie dat zo wil, maar in ande re gemeenten wordt het wel toege staan. U gaat hier straks een ge meentehuis bouwen. Dat perceel wordt agrarisch gebruikt. Dat be stemmingsplan wordt toch ook aangepast? Waarom bij ons dan niet?" Van Veen bouwde een atelier in de tuin maar moet zijn 'aan huis ge bonden beroep' volgens het huidi ge bestemmingsplan uitoefenen in de hoofdwoning. Terwijl het via een vrijstellingsprocedure is ge bouwd. Volgens het college is de concen tratie woningen te gering om er de grens voor te verleggen. Boven dien blijft er een sterke scheiding tussen de bestaande woonwijk door de ongelijkvloerse kruising over de Nieuwe Postweg. De vrijstelling betrof de verbou wing van de veldschuur die nu als atelier wordt gebruikt en als bijge bouw wordt gezien. Pas als de woonkern uitgebreid wordt in die richting, zal er opnieuw naar wor den gekeken, zei wethouder K.A. Heijboer. Het echtpaar Tebbens uit Sint-Anna land had op zijn percelen aan de Mo lendijk 37 en 37 a de bedrijfsbestem- ming en agrarische bestemming willen behouden, zo vertelde me vrouw Tebbens. Nu is het als woon- doeleind bestempeld. Zo was het ter rein met 16.000 m2 geschikt voor een stacaravanpark, maar dat werd niet toegestaan omdat het te ver van de bestaande camping zou komen. Volgens mevr. Tebbens zijn er meer dere verzoeken ingediend om de ge bouwen en het terrein te benutten. Onder meer horeca en toerisme, maar plannen werden 'stelselmatig ont moedigd'. Ze zei zich te ergeren aan het feit dat de gemeente niet goed luistert en dreigde ermee het pand te verkopen aan de sexindustrie. „Dat past goed bij de havenontwikkeling." Nu wordt het pand gebruikt als ne venvestiging van Travers Consultan cy in Bergen op Zoom voor opslag en assemblage en moet er weer een be- drijfsbestemming voor worden aan gevraagd, terwijl die er altijd had op gezeten. „Het zal wel een gang naar de Raad van State worden," ver zuchtte ze. Er worden 'elektrocars gemaakt voor de funindustrie', zo lichtte de heer Tebbens toe. Volgens K.A. Heijboer kan de aan vraag voor bedrijfsloods vergund worden, maar kan de agrarische be stemming er af. „We kijken wat het nu is. Agrarisch is het niet meer. Dan wordt het automatisch een burgerwo ning." A.L. Aarnoudse wil aan de Patrijzen- weg in Oud-Vossemeer niet alleen eigen producten verkopen maar ook streekproducten. Nu mag hij alleen eigen producten verkopen op zijn boerderij buiten het dorp. Maar als hij extra aardappelen of bruine bo nen moet bijkopen om zijn klanten te kunnen blijven helpen, komt hij in de knel. „Moet ik ze dan wegstu ren?" Hij stelde voor de verkoop van streekproducten op te nemen in het bestemmingsplan. Volgens Heijboer zullen er eerst van de provincie rui mere voorschriften moeten komen. „Het bestemmingsplan staat nu geen detailhandel toe." De koninklijke muziekvereniging Concordia uit Tholen gaat in oktober meedoen aan de Night of the proms tijdens het Zeeuws bevrijdingsfesti val. De leerlingen van het jeugdorkest gaan er samen spelen met een pop band. De bekende Zeeuwse popgoep Blof was er voor gevraagd, maar daar is niet voldoende geld voor, zo lichtte voorzitter C. de Vries van de KNFM (de Zeeuwse muziekfederatie) don derdagavond toe tijdens de jaarverga dering van de Thoolse bond in Sint- Annaland. Concordia is gevraagd omdat de ver eniging al eerder optrad met een pop groep. Het festival was in eerste in stantie een project van de stichting popmuziek Zeeland. Maar ook de KNFM, en andere amateurkoepels voor koren en dans, zijn gevraagd mee te doen. Bij het festival staat de jeugd centraal. Concordia verleent medewerking aan het festival dat op die manier viert dat Zeeland in okto ber 1944 werd bevrijd van de Duitse bezetter. De slagwerkers van Concordia doen dit jaar mee aan een aantal werkbij eenkomsten. Ze krijgen dan extra les van ervaren en bekende slagwerkers. Volgens De Vries kampen veel ver enigingen met een tekort aan tromme laars. „De meeste leerlingen bij de muziekscholen gaan drummen om in een bandje te spelen en niet in een drumband." Het initiatief is landelijk en heet Slag kracht. Het project wordt eind dit jaar afgesloten met een gezamenlijke pre sentatie en shows. Voor de drumband van Concordia is het een extra activi teit in het jubileumjaar. Hij bestaat na melijk vijftig jaar. Advertentie I.M. Voorstraat 15, 4697 EH Sint-Annaland, Tel. fax (0166) 65#24 90 Woensdagmiddag gesloten, vrijdagavond koopavond Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 5