Sint Joseph boekt succes met klucht Voordracht gedichten Calvijn college Plaatselijk nieuws Politie vat inbreker in kraag Laban Filosoferen over platform van winkeliers 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 januari 2004 Brandweer bevrijdt bestuurder VERF NODIG? Plein Hoogaarsstraat Rijbewijs ingenomen Bromfietser gewond Klaverjasclub Plattelandsvrouwen Bromfietscontrole Festival Stoep rakkers Bingoavond AVB Bromfietser breekt been Vlooientrappers kiezen jeugdgevolg Koning Arthur Stoepverkopen M. Giljam wint goud Drie zilveren jubilarissen zangvereniging VZOS NAKS zoekt bestuurders Brandje achter woning Geldkist gestolen en teruggevonden Competitiewedstrijd klaverjasvereniging EHBO-diploma Wedstrijd Klaverjassen Jeugdsoos Nieuwe bestuursleden bij Plattelandsvrouwen Geslacht in eigen slagerij 1foor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw ec hte slager SLAGER Bodemsanering Biljartcompetitie Aanrijding rotonde Ontwerp dorpshuis Ree doodgereden Bestel-/Bedrijfsauto's Akkerbouw en vraag en aanbod Vossenkuil tot op de laatste plaats bezet Probleem Israël en Palestijnen bij SGP-jongeren Thoten De brandweer heeft zondagochtend rond half acht een 22-jarige Thoolse, op de Steenbergseweg in Dinteloord, uit de auto bevrijd. De bestuurder reed vanuit de richting Dinteloord naar Steenbergen, toen hij met zijn wiel in de berm terechtkwam en de macht over het stuur kwijtraakte. Zijn voer tuig reed enkele tientallen meters ver derop bij een uitrit tegen het talud, sloeg over de kop en gleed hierna naar beneden. De man is vervoerd naar het ziekenhuis, hij heeft vermoedelijk her senletsel opgelopen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADV1SERING f Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 «Jf Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Bewoners van de Hoogaarsstraat kunnen tot 20 februari suggesties doen voor herinrichting van het plein aan de Hoogaarsstraat. De te gels worden kapot gereden en het plein wordt ten onrechte gebruikt als parkeerterrein. Woensdagavond om half acht vindt er in Meulvliet een inspraakbijeenkomst plaats, waar wethouder F.J. Goossen een toelich ting geeft. Uit de verschillende ideeën zal 31 maart een keuze wor den gemaakt. Het plan dat de voor keur heeft van de meerderheid zal uitgevoerd worden. Van een 42-jarige automobilist is maandag rond kwart over drie zijn rij bewijs ingenomen. De man reed op de Oude Rijksweg over de Kreekrak bij Rilland 131 kilometer per uur, terwijl de maximumsnelheid daar 80 km is. Een 16-jarige inwoonster reed met haar bromfiets over het fietspad van de Nieuwe Postweg. Op het kruispunt met de Reimerswaalseweg stak ze over, maar verleende geen voorrang aan een 55-jarige automobiliste uit Reimerswaal. Het meisje viel en be zeerde haar enkel. Voor verder onder zoek is ze overgebracht naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom. De schade aan de voertuigen was gering. De uitslagen van laatstgehouden kla- veijaswedstrijd van Stad Tholen zijn: 1. Coby Leydekkers 5935 punten; 2. Edward Tazelaar 5002 p; 3. Leen Ha- ge 5001 p.; Monique Kijzers 4954 p; 5. Julian Poot 4803 p. Op de jaarvergadering van de Platte landsvrouwen van de afdeling Tholen traden maandag twee bestuursleden af en twee nieuwe zijn gekozen. Daarna gaf mevr. A. Boxhoorn een presentatie over Rembrandt van Rijn, met name over de bijbelse kunst. De volgende bijeenkomst van de vereniging is dins dag 10 februari. Oud- Vossemeer Een 17-jarige bromfietser kreeg van het verkeershandhavingsteam een boete van 125 euro. De rollentestbank gaf aan dat zijn bromfiets 28 km har der kon dan de toegestane 45 km per uur. De bromfietscontrole vond vorige week plaats op de Halsterseweg in Halsteren. Onder de vijftig gecontro leerde bestuurders bleek dat bij zestien bromfietsers het vermogen te hoog was, drie bestuurders kregen een bon omdat de bromfiets technisch niet in orde was en drie anderen omdat ze geen helm droegen. De drie dweilorkesten Oemommenoe, de Lamsöören en de Neutekraekers zijn zaterdag van de partij in Nieuw- Vossemeer, waar de Stoeprakkers voor de twintigste keer een dweil bandfestival organiseren. 'Geklungel in de jungel' is het thema van het festi val, dat om acht uur begint in café Voorwaarts. Behalve de drie orkesten uit ons dorp komen onder meer bla zers uit Steenbergen hun repertoire ten gehore brengen. Carnavalsprins Ruud I en zijn gevolg zullen eveneens van de partij zijn. De leden van de AVB hebben vorige week een bingoavond gehad, de prij zen bestonden uit levensmiddelen. De volgende bijeenkomst is op 17 febru ari, er staat dan een Brabantse koffie tafel op het programma met na afloop een bezoek van Prins Weijte en zijn gevolg. Doordat zijn ketting vastsloeg, kwam een 17-jarige brommerrijder zaterdag middag rond een uur of vijf ten val toen hij vanaf Onder de Molen linksaf de Molenweg in draaide. Met een ge compliceerde beenbreuk is de jonge man met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Al op zaterdag 31 januari zal bekend gemaakt worden wie zich jeugdprin sesje en jeugdnarretje 2004 mag noe men. Alle kinderen van de groepen 5 tot en met 8 van de basisscholen kun nen zich voor deze verkiezing aanmel den bij hun juf of meester. De aanmel dingen moeten uiterlijk donderdag 29 januari binnen zijn. De verkiezing vindt voor het eerst al enkele weken voor carnaval plaats,zodat de kinderen van Gróót Pesóót extra lang van hun status als prinsesje en narretje kunnen genieten. Zaterdag 31 januari is het om 13.00 uur verzamelen bij dorps huis de Vossenkuil van waaruit de bonte stoet naar Onder de Molen ver trekt. Nadat prins Weijte en zijn volge lingen het naambord Groot Pesoot aan de rand van de bebouwde kom hebben aangebracht, zullen alle kinderen wor den getrakteerd op chocolademelk. Tevens is er voor iedereen een ballon die deze keer echter pas bij terugkeer aan de Raadhuisstraat zal worden op gelaten. Vervolgens gaan de leden van carnavalsvereniging de Vlooientrap pers met de plaatselijke jeugd naar café de Hoop voor het verkiezingsbal. Om vier uur zal bekend worden ge maakt wie prins Weijte dit jaar als prinsesje en narretje mogen vergezel len tijdens de Woaidaehen. De kinderen van groep zeven en acht van Die Heenetrechtschool zijn naar de musical Koning Arthur geweest in schouwburg De Kring in Roosendaal, waar de stichting Jeugdtheater Hof plein op het toneel stond. De meester en de ouderraad boden de kinderen dit uitstapje volgens traditie vorige week aan. Sint-Annaland Middenstandsvereniging Activa wil ook in 2004 op diverse fronten aan de weg blijven timmeren. Rond de kro kusvakantie wordt de eerste winkelac tie gehouden en die volgen er dan nog drie. In het zomerseizoen komt er .naast de braderie op 14 augustus een nieuw onderdeel: stoepverkopen. Ge durende een aantal donderdagavonden in juli/augustus zullen de winkels 's avonds van zes tot negen uur geopend zijn. Voor de (watersport)recreanten wordt samen met de watersportvereni ging een informatiefolder gemaakt. Voor Miranda Jansen-Pleune was het dinsdagavond in café de Hoop haar eerste ledenvergadering als voorzitter. Zij bracht naar voren dat 2003 moge lijk voor menige winkelier wat minder is geweest. „Maar een nieuw jaar biedt weer nieuwe kansen. Daarvoor is het wel nodig, dat we met zijn allen samenwerken." Onder de dertig be langstellenden waren de nieuwe eige naren van autobedrijf en tankstation Maat en bistro het Baeken. Ook TOF- voorzitter W.J.J. Brevet woonde de vergadering bij. Bestuurslid Bram Gunter pleitte ervoor om het lidmaat schap van TOF te verlengen, want hoe meer leden, hoe krachtiger er opgetre den kan worden. D.V. maandag 26 januari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Op de jaarlijkse nationale kampioen schappen van de Bond van Vogellief hebbers in Apeldoorn behaalde M. Giljam goud en het bondskampioen- schap voor een stam zwartpastel geel- ivoor schimmel met 371 punten en brons voor een geel ivoor schimmel met 91 punten. J. Walhout behaalde wel goede punten (90 en 91) voor zijn rozeborstbaardparkieten, maar dit was niet voldoende voor het behalen van een prijs. Tijdens de ledenvergadering van VZOS zijn Betsie van Driel, Nel Vroegop en Saar Bruynzeel gehul digd, ze zijn 25 jaar lid van het koor chr. gem. zangvereniging VZOS Op de vergadering zijn ook een aantal afspraken gemaakt voor het 65-jarig jubileum dat op zaterdag 28 februari in de Nederlandse Hervormde Kerk zal plaatsvinden door middel van een zangavond. Tijdens deze avond zal VZOS een aantal liederen ten gehore brengen in samenwerking met een en semble. Een koor uit Middelburg is ook uitgenodigd. Sint-Maartensdijk Na arbeid komt Sport (NAKS), de omnivereniging waaronder vier afde lingen ressorteren, is nog altijd op zoek naar een voorzitter en een secre taris. Morgen is de jaarvergadering en dan komt de kwestie opnieuw aan de orde. Onder NAKS vallen nu korfbal club Emergo, badmintonclub Space Shuttle, volleybalclub Thovo en de trimclub. Samen hebben die zo'n 130 leden. Van elke tak is er een afgevaar digde naar het algemeen bestuur, dat verder alleen nog bestaat uit penning meester Antonio Broeren. Op de jaar vergadering treedt bovendien Janine Hage van Space Shuttle terug, terwijl voor Irene Farla van Emergo als op volger Jasper v.d. Linden wordt voor gedragen. Aan versterking is dringend behoefte, maar het probleem is dat ka derleden van de vier afdelingen het ei genlijk al druk genoeg hebben, schetst Broeren het probleem. Achter de bijkeuken van een woning aan de Bloemenlaan (vlakbij de roton de Plevierlaan/Groenedijk) brak zon dagmiddag brand uit. Kunststof tuin meubilair stond in brand en ook een stapeltje laminaat. De buren blusten het vuur - de bewoners waren niet thuis - zodat de gewaarschuwde brandweer slechts hoefde nablussen. Door het vuur liepen een afvoerpijp van de ver warming en een schutting schade op. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Omdat er geen materialen bui ten lagen die uit zichzelf vlam vatten, wordt bij de politie mogelijk nog aan gifte gedaan van brandstichting. Een geldkistje is vorige week gesloten uit een bedrijfspand. De buit met in houd is later teruggevonden Onder de Linden. De dader van de diefstal is niet bekend. De uitslag van de competitiewedstrijd van klaveijasvereniging De Pende laars van vrijdag was als volgt: LM. Vermaas 5568 punten; 2. M. den Haan 5443 p; 3. J.van Gorsel 5158 p; 4. P. Bazen 5112 p; 5. N. van Diggele4914 p; 6. J. van Splunter 4560 p; 7. L. Kampman 4535 p; 8. M. van der Mo len 4450 p; 9. R. van Putten 4155 p; 10. A. Arts 4010 p. Scherpenisse Hanny van Poortvliet-Kleppe is bij het Rode Kruis, afdeling Tholen en Sint- Philipsland, geslaagd voor het EHBO- diploma. Zij is sinds kort ook de vaste telefoniste van de afdeling met een ei gen mobiel nummer: 06-30796206. Klaverjasclub De Roemers organi seert vrijdag 30 januari een vrije wed strijd. De wedstrijd begint om 20.00 uur in Café Zeelands Welvaren. In schrijven kan bij Wim van Haaften voor 29 januari 22.00 uur op telefoon nummer: 0166-662261 Op 31 januari is er op de zolder van het oude raadhuis een jeugdsoos van 20.00 tot 23.30 uur. Jongens en meis jes vanaf dertien jaar kunnen er darten, sjoelen, dammen of gewoon gezellig kletsen. Bij de jaarvergadering van de leden van de Plattelandsvrouwen zijn de drie bestuursleden Riek Bijl, Cato Koppenhol en Francien Noom uit vijf kandidaten gekozen. Op de laatste be stuursvergadering hadden de voorzit ter en de vice-voorzitter besloten hun Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag Dunne lende X Lendesteak ♦Malse bief lappen Soeppakket Varkenspoten 500 gr. 500 gr. 500 gr. 1 kg 5,20 5,80 5,20 3,10 1,- Magere speklappen 1 kg Rundergehakt 1 kg Rundervinken 5 halen 3,50 4,- Beenham 100 gram 1,35 Snijworst 100 gram 0,75 Corned beef 100 gram 0,75 Jonge kaas 500 gram 2,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. bestuursfunctie te beëindigden. De se cretaris was ook niet meer herkies baar, omdat deze de zesjarige bestuur stermijn voltooid had. Na het officiële gedeelte van de vergadering vorige week in het Holland Huis kwamen Coby Hage en Marieke Bolier aan het woord en gaven informatie over het leven met diabetes. Poortvliet De aanwezige verontreiniging met olie en/of aromaten is voldoende ver wijderd en het perceel in de Molen straat 19-21 is goed gesaneerd. Uit re sultaten van het bodemonderzoek blijkt dat de interventiewaarden niet zijn overschreden en dat in het grond water geen verontreiniging is aange troffen. Op de locatie is in 1998, op de plaats waar een benzinetankstation stond, in opdracht van het SUBAT een bodem sanering uitgevoerd. Door de aanwe zigheid van bebouwing was restver- ontreiniging met aromaten in de grond achtergebleven. In verband met de sloop van de bebouwing en de te reali seren woningbouw is in 2001 besloten om het gehele perceel van de voorma lige garage te onderzoeken, omdat hierbij op meerdere plaatsen in de grond een verontreiniging met olie en/of aromaten aangetroffen was. De spelers van biljartvereniging 't Centrum moesten even wennen aan het nieuwe laken, maar voor S. de Wit was dit geen probleem, hij speelde zijn partij uit in twaalf beurten. C. Na- gelkerke had een gemiddelde van 4,50 en W. Bijl de hoogste serie van zeven tien caramboles. De uitslagen zijn: C. Nagelkerke-S. de Wit 6,21-10; R. Elings-R.Gebraad 4,22-10; C.Nagel- kerke-J. Llmgenhuizen 9.17-10; R.Volderman-M. Hage 10-5,20; W. Bijl-G. de Jonge 8,37-10; J. van Dij- ke-M.Uyl 10-3,85; W.Bijl-R.Gebraad 10-5,83; L.Bijl-R.Poot 7,07-10; A.Burgers-A.Schot 5,45-10. Op de kruising Zwarteweg/ Paasdijk- weg vond dinsdag om 17.00 uur een aanrijding plaats. Een 35-jarige auto mobilist die over Paasdijkweg vanuit Poortvliet kwam, verleende geen voorrang op de rotonde aan een 49-ja- rige automobiliste. De bestuurders raakten niet gewond, maar beide au to's zijn aan de voorzijde beschadigd. Sint-Philipsland Over een paar weken wordt de schets voor het opknappen van Ons Dorps huis in Anna Jacobapolder aan de in woners gepresenteerd. Dat zei wet houder M.A.E. Velthuis dinsdagavond in de commissie welzijn en onderwijs. Een 28-jarige automobiliste heeft op de Philipsdam een ree aangereden, die dit niet overleefde. Het dier stak plot seling voor haar auto de rijbaan over en ze kon hem niet meer ontwijken. Haar voertuig raakte aan de voorzijde beschadigd, deze botsing vond vorige week plaats. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 016B-612680 Advertentie I.M. De ontwikkelingen in de akker bouw zijn het thema van een avond die woensdag in Oud-Vossemeer belegd wordt door het oecumenisch landbouwproject Tholen. Aan de orde komt het standpunt van de Ne derlandse Akkerbouw Vakbond dat de voedselproductie niet kan wor den overgelaten aan het vrije spel van vraag en aanbod, maar dat een regulering van de markt noodzake lijk is. Joop de Koeijer van de NAV legt uit hoe de landbouwpolitiek tot nu toe werkte, welke veranderingen er hebben plaatsgevonden en welke verschillende opvattingen er heer sen over deze ontwikkelingen. Ver der is arbeidspastor Peter Osendarp inleider op deze avond, waarop vo lop gelegenheid is om vragen te stellen. Het oecumenisch landbouwproject Tholen is een initiatief vanuit de kerken om de landbouwproblema tiek in de regio in kaart te brengen. De werkgroep probeert zicht te krijgen op economische en maat schappelijke oorzaken van de inko- mensproblematiek bij boeren en tuinders. Daarnaast beoogt het pro ject om via bijeenkomsten het ge sprek tot stand te brengen met maatschappelijk betrokken boeren, burgers en buitenlui. Belangstellenden zijn woensdag welkom in het verenigingsgebouw van de hervormde gemeente, aan de Ring in Oud-Vossemeer. De bij eenkomst begint om half acht. Voor nadere informatie, tel. 0166- 672363. Een 22-jarige en een 21-jarige in woner van Bergen op Zoom zijn aangehouden op verdenking van het plegen van tientallen inbraken in woningen in Zeeland en West-Bra bant. De 22-jarige is in Zevenber gen op heterdaad betrapt. Hij heeft bekend vanaf oktober onder meer in Tholen, Goes, Krabbendijke, Mid delburg en Zevenbergen in huizen te hebben ingebroken. Hij pleegde in één nacht steeds meerdere inbra ken in dezelfde plaats. De Zeeuwse politie heeft de zaak in onderzoek. Zij heeft op verschillende plaatsen huiszoeking gedaan. De bezoekers van de jaarlijkse toneeluitvoering van Sint Joseph in Oud-Vossemeer moesten er zaterdag hun gedachten goed bijhouden. Een aantal personages in 'Niet gestolen is altijd mis' bediende zich van meerdere namen om andere figuren om de tuin te leiden. Dus was het opletten, wie wie was. De lachspieren werden in ieder geval weer volop getraind en met een daverend applaus sprak het publiek daar aan het einde van de voorstelling zijn waardering voor uit. Morgen en zaterdag brengt Sint Joseph het stuk nogmaals op de planken. Met zijn kluchten trekt Sint Jo- kwam, was de aanleiding tot aller- seph al vele jaren volle zalen en ook zaterdagavond was de grote zaal van het dorpshuis tot de laat ste plaats bezet. Bestuurslid Rien Wessels verwelkomde naast de - bij de première gebruikelijke - ge nodigden in het bijzonder het bur gemeestersechtpaar Nuis. Daarna gaf hij de avond over aan de drie dames en vijf heren - allemaal uit eigen dorp - voor hun uitvoering van de klucht van Ray Cooney (in een vertaling van Annemieke Smit). Het toneelstuk in twee be drijven nam bijna drie uren in be slag. Er werd een boeiend verhaal verteld, met verschillende onver wachte wendingen, zodat het niet verveelde. De spelers waren goed op dreef, maar zo af en toe hadden ze de hulp nodig van souffleuse Maddie Geuze. Er werden weer leuke typetjes neergezet, zoals de felle en goedgebekte taxichauffeu- se Sjaan (Jacoline de Jager). Eric van Hees had als Harrie Bruins een flinke rol, want er waren nau welijks scènes dat hij niet op het toneel stond. De verwisseling, door Bruins, van een koffertje in de trein waardoor hij met tien miljoen euro thuis lei verwikkelingen en misverstan den. Hij wilde met het geld meteen vertrekken naar Barcelona - want hij vermoedde dat de eige naar een crimineel was die er ze ker naar op zoek zou gaan - maar kreeg zijn vrouw Tilly (Laurien Droogers) absoluut niet mee. Hun kennissen Betty en Dick Janssen (Anieck Hoogesteeger en Alfred Vis) maakten ook hun opwach ting. Verder verschenen twee poli tiemensen ten tonele: de integere Stalman (Jan Egberts) en de om koopbare De Gier (Rien Goedege- buure). Helemaal aan het einde kwam ook de gangster nog opda gen die de geldkoffer zocht. Een korte maar heftige rol van Peter Uijtdewilligen, op wie zijn vrouw Carolien zich als grimeuse had kunnen uitleven. Wessels bedankte na afloop naast de spelersgroep en regisseur Geert Uijtdewilligen ook alle medewer kers achter de schermen voor hun bijdrage met een boeket. Vervol gens was er in de foyer van de Vossenkuil muziek van Fox party- time drive-inshow. Zoals gebrui kelijk werd er in de pauze een ver loting gehouden. De open dag van het Calvijn college in Tholen werd woensdagavond opgeluisterd met een gedichtenwedstrijd. Negen leerlingen uit de drie brugklassen droegen in de aula een door hen zelf gemaakt gedicht voor. Ze werden kort geïntroduceerd door een medeleerling. En ze verschenen op een speciaal daarvoor gebouwd podium, een baldakijn van lichtblauw plastic beplakt met sterren en de maan. Een heuse jury, met daarin onder meer vestigingsdirecteur Kunst en wethouder Velthuis, kozen Erwin Aarnoudse uit klas IC als winnaar uit. Het maken van een gedicht gebeurde in het kader van het project Bazar. Dat is erop gericht, leerlingen van vmbo-scholen meer in aanraking te brengen met boeken, kranten, tijdschriften, poëzie, kunst en cultuur. In de lessen Nederlands wordt op een andere manier met taal omgegaan. Enkele maanden geleden maakten de leerlingen bijvoorbeeld ontwerpen voor het omslag van een tijdschrift. Predikbeurten Zondag 25 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Vernooij. 18.30 u. ds. Klein, St.-Philipsland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hoffman, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. van Vuuren, Klundert. 18.30 u. ds. den Boer, Elspeet. GEREF. GEM. 10 en 18.30u. leesdienst. 14.30 u. stud, de Heer. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Berito. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Oberink, Bruinisse. 18.30 u. ds. Meijer, Puttershoek. GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Sommelsdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. De Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. de Wit, Oude Tonge. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. wo 28/1 19.30 u. ds. Zweistra, Leer broek. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Bezemer, Middelburg, H.A. 19 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30en 14.30 u. ds. Lohuis. do 29/1 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. van der Zande, Middel burg. 14.30 u. ds. de Graaf, Waarde. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Vernooij. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. stud. Bakker, Opheusden. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman. Castria Wonen organiseert woensdag in Meulvliet te Tholen een avond voor de middenstanders die meedoen aan het buurtwinkelconcept Goud- kaart. Het wordt een feestelijke bij eenkomst met hier en daar een serieu ze ondertoon. Zo kijkt Castria-directeur Kloet terug op een jaar 'goudservice' in het werkgebied (de gemeente Tholen, Halsteren en Lepelstraat). Het bureau voor organi satiebegeleiding Becx en Van Loon licht toe hoe deze service beleefd wordt door winkeliers en huurders, en gaat in op actiepunten voor de korte en de langere termijn. Verder wordt er gefilosofeerd over de vorming van een winkeliersplatform als begin van een leefbaarheidsplatform, en ook het nuttig gebruik van klantenbinding bij de kleinere winkelier komt aan de or de. Het programma vermeldt tussen door bijdragen van 'de toneelspelers van KRO's Ook dat nog', over bele venissen met de Goudkaart en een kijkje in de toekomst. 'Komt het in Israël ooit nog goed? Over de mislukte routekaart naar vre de en een tweede IJzeren Gordijn'. Onder die titel besteedt de studiever eniging Calvijn van SGP-jongeren op vrijdag 6 februari aandacht aan de Midden-Oostenproblematiek. Twee sprekers gaan op het thema in. De eer ste is voorzitter Wim Lankamp van het Nederlands Palestina Komitee. Hij is lid van GroenLinks, de partij die de nadruk legt op het volkenrecht en op het onrecht dat de Palestijnen wordt aangedaan. Verder voert Evert-Jan Brouwer het woord. Hij is beleidsme dewerker van de SGP-fractie in de Tweede Kamer en met name betrok ken bij de commissies buitenlandse zaken en ontwikkelingssamenwer king. Na de pauze is er een forumdis cussie waarin beide sprekers vragen gesteld kunnen worden. De bijeen komst begint om half acht in het Cal vijn college aan de Zoekweg in Tho len en is vrij toegankelijk. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.b., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Ant werpsestraat 101-103, tel. 0164- 259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van der Pas, Gentspolder 3, Bergen op Zoom, tel. 0164-211148. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 jan. donderdag 22 3.40 -16.05 vrijdag 23 4.29 -16.52 zaterdag 24 5.15 -17.39 zondag 25 5.55 - 18.20 maandag 26 6.32 - 19.02 dinsdag 27 7.10 -19.42 woensdag 28 7.52 -20.25 donderdag 29 8.32 -21.07 vrijdag 30 9.22 -21.57 ma 24/11 23.59 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m feb. Expositie xuan-schilderin- gen, Ten Anker. 28 jan. Bijeenkomst deelnemende middenstanders Goudkaart, Meul vliet, 19.30 u. 5 feb. Informatiebijeenkomst borst voeding, Stoofstraat 8,20 u. 5 feb. Diavariatie Zeeland voor Chr. ouderenver., De Wingerd, 14.30 u. 6 feb. Studiever. Calvijn over het vraagstuk Israël en de Palestijnen, Calvijn college, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 23 en 24 jan. Voorstelling toneelver. Sint Joseph, Vossenkuil, 19.30 u. 28 jan. Thema-avond oecumenisch landbouwproject Tholen, hervormd ver. gebouw, 19.30u. 31 jan. Familiemusical Ja zuster, Nee zuster, Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 23 jan. kaartavond WHS, kantine, 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 22 jan. Vergadering comm. alg. be stuur, gemeentehuis, 19.30 u. 29 jan. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. 31 jan. Judotoernooi Katame Waza, Haestinge, 10-17 u. 3 feb. Toneelvereniging Poortvliet, Maartenshof, 19.30 u. 7 feb. Rommelmarkt diabetesver., Haestinge. BERGEN OPZOOM 22 en 23 jan. Musical The Magical Rhythms of Ireland, De Maagd, 20.15 u. 23 jan. Wil Tura, De Stoelemat. 24 jan. Operette Der Zigeunerbaron, De Maagd, 20.15 u. 27 jan. Lezing militaire geschiedenis Bergen op Zoom, Markiezenhof, 20 u. 29 jan. Musical G'azen speelgoed, De Maagd, 20.15 u. 30 jan. Komische Kamadeeldra Jules Deelder Kamagurka, De Maagd, 20.15 u. 31 jan. Neuzebal, De Stoelemat, 20 u. 1 feb. Orgelconcert J,anno den Engels man, St. Gertrudiskerk, 16 u. 3 feb. Lezing ansjovisvisserij dóór Niek Grosfeld, Markiezenhof, 20 u. 3 feb. Lezing mammacare verpleeg kundige, blauwe zaal ziekenhuis Lie- vensberg, 10-11.30 u. 4 feb. Whiplash informatiebijeen komst, ziekenhuis Lievensberg, 10 u. 4 feb. Bergs Dictee, café 't Zwijns hoofd, 20 u., 15 u. voor de jeugd. 5 feb. Komedie Een vrouw die haar man opvrat, De Maagd, 20.15 u. 6 feb. Vlaamse volksmuziek 't Kliekske, De Maagd, 20.15 u. 6 feb. Kamermuziek Trio Vidalita, Markiezenhof, 20 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: The last samurai - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21 u. Pietje Bell 2: de jacht op de tsarenkroon - vr 18.30 u„ za 13.45, 16 en 18.30-u., zo 13.45 en 16 u., wo 14 u. ROXY II: Finding Nemo (Ned. gespr.)- za 13.45 en 16 u., zo 13.45 u., wo 14 u. Calendar girls - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 46 en 20 u. CINEM'ACTUEEL: Pietje Bell 2: De jacht op de tsarenkroon - za ïn wo 14 u., zo 13.45 en 16 u. Scafy movie 3 - vr 18.30 u., za 14 en 18.-30 u., zo 13.45 en 18.30 u., wo 14-u. Lord of the rings 3: The return of tfie king - do en ma t/m wo 19.30 u., vr en za 18.30 en 20.30 u., zo 16 en 19.30 u. Underworld - vr 22 u., za 18.30 en 22 u., wo 20 u. Finding Nemo (Ned. gespr.) - zaen wo 14 u., zo 13.45 u. The last samurai - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21 u.', zo 16 en 20.30 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Les triplettes de belville - zo 19 u., ma 20.30 u. City of no limits - di 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 2