Provincie Zeeland Zeeuws Platform BodemBeheer Gebiedsvisie Veerse Meer 3-gangen keuzemenu Rijden zonder rijbewijs? pf VAN THOLEN, VOOR THOLEN UGKR Bekendmaking EENOHHTDODE Ligier Nova Brommobiel Natuurontwikkeling Nationaal Park Oosterschelde Commissies Website duurzame energie (Officiële Mededelingen LUNCH DINER OVERNACHTING Rectificatie Donderdag 22 januari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 De concept-gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer is gepresenteerd. Een speciale Nieuwsbrief biedt een samenvatting van het plan. Verkeer en Vervoer Verkeersmaatregel voor de Philipsdam (N257), nabij Rijks weg 59 tiilliiijif HOTEL-CAFE-RESTAURANT Uw adres voor Van maandag t/m vrijdag serveren wij een a 14,50 p.p. a la carte kaart met diverse specialiteiten 7 dagen per week geopend VV JJ) DE MEEST GELEZEN KRANT VAN THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND Bel voor een abonnement 0166-657007 of kijk op internet: www.eendrachtbode.nl vanaf 8.250,- excl. afleveringskosten GRATIS rijopleiding en geen wegenbelasting Maak vrijblijvend een afspraak: AUTOBEDRIJF HERMANS P. Breughelstraat 1 Bergen op Zoom (Borgvliet) Tel. 0164 - 23 42 54 Bezoek onze website: www.daihatsuhermans.nl je weet wel hoe ons leven eruit ziet maar het kan anders! jouw keus is alles wat nodig is Rijkswaterstaat Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 4/2004 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Nieuws Onlangs is de eerste nieuwsbrief verschenen van het Zeeuws Platform BodemBeheer dat begin 2000 is opgericht. In het Plat form nemen deel alle Zeeuwse gemeenten, de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws- Vlaanderen, de Dienst Landelijk Gebied, Rijkswaterstaat, directie Zeeland en de provincie. Al die instanties zijn bezig met het maken van bodemkwaliteits- kaarten; ieder doet dat voor het eigen gebied. Door onderlinge informatie-uitwisseling wordt kwa liteitsverbetering nagestreefd. Op een bodemkwaliteitskaart wordt aangegeven of er bodem verontreiniging is en zo ja welke aard en omvang die vervuiling heeft. In een bodembeheerplan, dat aan de hand van de kaarten wordt opgesteld, staat onder andere aangegeven hoe en onder welke voorwaarden met vervuilde grond moet worden omgegaan als die vrijkomt. Met name voor het landelijk ge bied is het beschikbaar hebben In 2003 is in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen De Vogel-zuid (15,6 ha) in ont wikkeling genomen als onderdeel van het Natuurgebiedsplan Zeeland (2001) en als natuurcompensatie-programma Westerschelde. Op Walcheren is in hetzelfde jaar het archeologisch monument Schel lach en het aangrenzende gebied (2,88 ha) heringericht om de cultuur historische waarde beter te kunnen beschermen. De Vogel-zuid is inmiddels doorgeleverd aan Staatsbosbeheer en Schellach is overgedragen aan Stichting Het Zeeuwse Landschap. In AbdijNieuws van vorige week is per abuis vermeld dat Provinciale Staten 23 februari vergaderen. De juiste datum van de statenver gadering is vrijdag 13 februari. Wie wil weten wie Statenlid zijn, kan de map Statenleden 2003- 2007 aanvragen bij het provinci aal informatiecentrum, Abdij 9, Postbus 6001,4330 LA Middel burg, telefoon 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. De gebundelde plannen zijn op te vragen bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. van de gegevens belangrijk: bij groot grondverzet hoeft dan geen onderzoek meer te worden gedaan volgens het Bouwstoffen besluit en licht verontreinigde grond kan worden gebruikt als bodem. In de nieuwsbrief wordt de stand van zaken in de voortgang van de kaarten weergegeven. Dat ge beurt per regio: Walcheren; Borsele; Schouwen-Duiveland; Tholen; Goes, Kapelle, Reimers- waal en Noord-Beveland; Zeeuwsch-Vlaanderen. Het hele buitengebied zou in de tweede helft van dit jaar in kaart moeten zijn gebracht. Sommige gemeenten zijn doende, andere zijn al klaar met het hun bodem kwaliteitskaart voor de dorpen en de steden. De mogelijkheden worden onder zocht om via een internetsite de informatie van alle kaarten over zichtelijk en toegankelijk te maken. De nieuwsbrief kan worden aan gevraagd bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 0118-631400, e- mail infocentrum@zeeland.nl De digitale versie van volgende nieuwsbrieven kan ontvangen worden door een e-mail te sturen naar RMW@zeeland.nl, onder ver melding van 'Nieuwsbrief PBb'. Het doel van de integrale visie is de kwaliteit van het Meer en het gebied eromheen te verbeteren. De Nieuwsbrief Rondom het Veerse Meer van januari is een samenvatting van de concept visie. Hierin komen niet alleen zeven speerpunten aan bod. Er zijn ook negen deelgebieden, waarbinnen nog vier 'hot spots' vallen. De zeven speerpunten zijn: toe risme en recreatie, water, land bouw, infrastructuur, natuur, wonen en werken en landschap en cultuurhistorie. De deelgebie den bestaan uit het meer zelf en de eilanden, de oevers en de twee dammen, de westkop van Noord-Beveland, De Schenge, de driehoek Middelburg-Veere- Arnemuiden, Walcheren ten wes ten van Veere en Wolphaartsdijk en omgeving. Hoewel het om veel onderwerpen en locaties gaat, is toch het ge heel in het oog gehouden; met andere woorden problemen en mogelijkheden zijn integraal bena derd. Die aanpak moet er uitein delijk voor zorgen dat Het Veerse Meer een uitstekend bereikbaar gebied wordt, dat voor de recre ant aantrekkelijk is, dat gezond water heeft en waar de water huishouding voor zowel landbouw als natuur optimaal is. Informatieavonden Om de inwoners en achterbannen van de deelnemende organisaties te informeren worden er vier in formatieavonden georganiseerd: - Wolphaartsdijk, 22 januari in Dorpshuis De Griffioen, Oost- kerkestraat 24; - Middelburg, 27 januari in de Burgerzaal van het Gemeente huis, Lange Noordstraat 1, - Kortgene, 4 februari in Dorps huis de Pompweie, Bernhard- straat 2a; - Domburg, 11 februari, in de F- zaal van het gemeentehuis Veere, Traverse 1. Alle informatieavonden beginnen om 19.30 uur en eindigen om 21.30 uur. Nieuwsbrief Het januarinummer van de Nieuwsbrief, dat behalve informa tie over alle speerpunten en deel gebieden ook een kaart bevat, is te bestellen bij het informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail info- centrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is ge opend van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. Op www.zeeland.nl/rondomhet- veersemeer kan de complete gebiedsvisie worden bekeken en gelezen. Inzage is er ook bij de gemeenten rond het Veerse Meer en het informatiecentrum van de provincie, tijdens de gebruikelijke openingstijden. Het tiende informatiebulletin van het Overlegorgaan Nationaal Park Oosterschelde is verschenen. Aan bod komen onder meer de fossielen die één keer per jaar door het genootschap Kor en Bot worden opgevist in de Ooster schelde. De vangst staat onder begeleiding van het Natuur historische Museum Naturalis uit Leiden. Aandacht is er voor een cultuur monument in een natuurmonu ment: de tempel voor Nehalennia aan de Oosterschelde die in 2004 geopend wordt. De begra- zing van Plan Tureluur aan de zuidkust van Schouwen en het bestedingenplan 2004 van het Overlegorgaan completeren het bulletin. Het is mogelijk een abonnement aan te vragen-via het IVN Consulentschap Zeeland, Postbus 334, 4460 AS Goes, tel. 0113- 211675, e-mail np.oosterschel- de@ivn.nl. Donderdag 29 januari verga dert de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid. De commissie heeft sinds vori ge week commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder als voorzitter. Gedeputeerde staten benoemden hem in de vacature die was ontstaan door het overlijden van dr. L. Ginjaar in september 2003. Op de agenda staan, behalve de ingekomen stukken en het verslag van de vorige vergade ring, het ontwerp-gebiedsplan West-Zeeuwsch-Vlaanderen, de nota Ruimte voor vernieuwing verblijfsrecreatie en de integra tie deelstroomgebiedsvisie met de integrale visie delta wateren. De vergadering begint om 14.00 uur en vindt plaats in het gebouw van de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groenewoud 1, Middelburg. De website van de provincie Zeeland is uitgebreid met informatie over duurzame energie en klimaatbe leid. De aandacht past in het provinciale klimaatbeleid om de uitstoot van C02 te reduceren. Rubrieken zijn onder andere 'Wat is duurzame energie?', 'Subsidie en rijksbeleid' en 'Energienieuws uit Zeeland'. Verder bevat dit onderdeel van de website links en meer informatie over de provinciale campagne 'Meer euro's met minder energie' die dit voorjaar begint en gericht is op energiebesparing bij Zeeuwse huishou dens met lage inkomens. Wie meer wil weten over duurzame energtie en klimaatbeleid, kan surfen naar www.zeeland.nl/duur- zame_energie of contact opnemen met energiecoördinator H. Assink, provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, telefoon 0118-631972. Bovenstaande is ontleend aan het decembernummer van Milieutijdingen, waarin ook een artikel gewijd is aan de energiecampagne, waarvoor het minsterie van VROM onlangs een subsidie van ruim €428.000 heeft toegekend. De huishoudens met lage inkomens die meedoen in het project krijgen een gratis pakket eenvoudige energiebesparende maartregelen, zoals radiatorfolie en waterbesparende douchekoppen. Andere huishou dens kunnen een pakket met korting aanschaffen. Het decembernummer van Milieutijdingen kan worden opgevraagd bij het provinciaal informatie-centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Een gratis abonnement kan daar eveneens worden aangevraagd. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een verkeersmaatre gel vastgesteld op een gedeelte van de provinciale weg Noord- Brabant - Grevelingendam (N257), nabij de aansluiting met Rijksweg N59. De maatregel houdt verband met de aanleg van de rotonde op de aansluiting met Rijksweg N59. Het betreft de instelling maxi mumsnelheid van 70km/h. op een gedeelte van de toeleidende rijstrook in de richting van de Grevelingendam. Het betreffende verkeersbesluit ligt vanaf 22 januari 2004 tot en met 4 maart 2004 ter inzage bij de Directie Infrastructuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, Kamer B3.06 en in het regiokan toor te Zierikzee, Havenpark 8, op werkdagen van 9-16 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, een mondelinge toelichting of kopieën van de ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot de heer J. Luitwieler, telefoonnummer 0118-631028. Belanghebbenden kunnen tot en met 4 maart 2004 tegen dit ver keersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedupeerde Staten van Zeeland, Postbus 524, 4330 AM Middel burg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vra gen. THOLEN JJ Kaaistraat 1, Steenbergen - Telefoon 0167-563140 Deze brommobiel biedt u de beste zithoogte en bodemhoogte in z'n categorie. Zuinige 2-cilinder dieselmotor, dus voordelig in gebruik. Geniet van uw zelfstandigheid. Blijf mobiel, niet gehin derd door regen of sneeuw. De Ligier brengt u warm en droog, waar en wanneer u zelf wil. AUTOMOBILES DAIHATSU World Vision Samen met ons kun jij het verschil maken voor kansarme kinderen. Als sponsor bied je een kind de kans van zijn leven. Een kans om ziekte en honger te overwinnen. Als je 80 cent per dag kunt missen, zorg je ervoor dat jouw sponsorkind en zijn omgeving toegang krijgen tot onder andere gezondheidszorg, schoon water en onderwijs. Al meer dan 50 jaar werkt World Vision, vanuit haar christelijke achtergrond, zo effectief mogelijk om kinderen en hun omgeving te helpen. Help mee, alles wat we nodig hebben is jouw keuze voor een kind! giro 99 world vision, amersfoort bel 0900 0255 (10 ctpm) of surf naar www.worldvision.nl Wet verontreiniging oppervlaktewateren Vergunning voor Waterschap Zeeuwse Eilanden voor het lozen van bronneringswater op het Scnelde-Rijnkanaal De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 15 januari 2004, nr. WVO 293 is aan Waterschap Zeeuwse Eilanden vergun ning verleend ingevolge de Wet verontreini ging oppervlaktewateren (Wvo) voor het op het Schelde-Rijnkanaal lozen van bronnerings water, ten behoeve van de aanleg van een nieuwe nabezinktank en een pompgemaal en de sloop van de bestaande nabezinktanks voor de RWZI Tholen. Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerpbesluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 23 januari 2004 tot en met 4 maart 2004 ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 3.05). 2. Gemeentehuis van Tholen, Markt 1 -5 te St. Maartensdijk, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur en op maandag van 17.00 uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te St. Maartensdijk. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 5 maart 2004 beroep bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State worden ingesteld door: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. degenen aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 6 maart 2004 van kracht tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van voornoemde afdeling. Het besluit wordt niet van kracht .voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de secretarie van de voornoemde afdeling. Middelburg, 22 januari 2004. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, drs. J.H.G. Jacobs Abdij

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 19