'Gewoon voor de gezelligheid, maar iedereen is wel fanatiek' 31# rl Hrffl G&G Goede start Smash in de hoofdklasse Winst in Kwadendamme opsteker voor Vosmeer msm uttvM QUICK«STEP laminaat BELEGGEN? met V-groef www.rabobanktholen.nl Koploper voor Emergo te sterk EENMALIGE AANBIEDING Koersballen Billie Boem is schot in de roos Judotoernooi Katame-Waza Donderdag 22 januari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 „Dit is een goede opsteker na de winterstop", zegt trai ner Sjaak Istha van Vosmeer na de 1-2 overwinning van zijn team op Kwadendamme. De oranje-zwarten houden door de zege aansluiting met de middenmoot. „De pun ten waren ook belangrijk in de aanloop naar het treffen met koploper Luctor, komende zondag", aldus Istha. Vosmeer was het enige Thoolse standaardteam dat dit weekeinde in actie kwam, want het programma van za terdag werd door de KNVB afgelast. Dames AVC delen punten Basketbaltoernooi van The Clams met mini 's, kadetten en senioren De leden van basketbalvereniging The Clams uit Tholen vinden het leuk om te trainen, maar voor de meesten is competitie spelen een te hoge drempel. Zaterdag hield de club een basketbaltoernooi voor de eigen leden in Haes- tinge in Sint-Maartensdijk. De jeugd moest het zelf orga niseren. Grote sprong Twee teams meer bij dammen en schoolschaken 2^ KAST Bezoek nu onze vernieuwde showroom NIEUW IN ONS ASSORTIMENT WICANDERS KlIRKvloeren p.rrT met click-systeem (legklaar) vanaf MET GRATIS ONDERTAPIJT in diverse kleuren (nieuwe collectie) WINTERSTUNTAAN BIEDING: /y/£i/W VEROUDERD EIKEN in div. kleuren en verschillende breedtes, vanaf 9 t/m 21 cm breed (dik 22 mm) O.a. Frans rustiekAmerikaans eiken, eiken Chapel kasteelvloer EIKEN RUSTIEK al vanaf 42,— p.m2 Bij Jatoba vloeren de Jatoba plint GRATIS OiP^ deze aanbieding is ook geldig op de grenen en lariks vloeren Jeugd Drie dartteams bij laatste zestien Eerste prijs Laura Geluk Toerisme nieuw op Technische School Sociaal-pedagogisch werk in deeltijd Vijfde klasse kansen slecht, terwijl de Vosmeer verdediging steeds een weerwoord had. Kwadendamme schoot een bal maar net over het doel, terwijl aan de andere kant een vrije trap van de Tholenaren in de handen van de keeper belandde. Het geblesseerd uitvallen van aanvoerder Danny Istha maakte het spel er niet rustiger op. Vanaf de kant wees trainer Istha er zijn spelers steeds op, om achter in de zaak goed dicht te houden. Hij had zijn team in de rust op het hart gebonden om de eerste twintig mi nuten alert te zijn en de voorsprong te handhaven. John Vroegop kreeg een prima kans om te scoren, maar hij raakte de bal totaal verkeerd. En Jacco Vaders, die een slechte uittrap van de keeper onderschepte, schoot naast. „Als we de kansen beter had den uitgespeeld, had de overwin ning groter kunnen zijn", aldus Istha, die de winst voor zijn team verdiend noemt. Voor de laatste tien minuten bracht hij Jeffrey Vaders rtog in de ploeg voor Hossein Al- mahmoudi. In de laatste minuut wist Kwadendamme de Thoolse de fensie tóch te kloppen. In de bijge trokken blessuretijd gaf Vosmeer de thuisclub niet meer de gelegenheid om dat nog eens te doen. En daar mee gingen de punten mee naar Tholen. Het uitstapje naar de Zak van Zuid- Beveland was zondagmiddag tijdro vend voor de Vossemeerders. Zowel op de heen- als de terugreis stond er een file op de A58 doordat ter hoog te van Kruiningen een vrachtwagen met vlees was gekanteld. Vosmeer trad in Kwadendamme ge handicapt aan. Diverse spelers ont braken om uiteenlopende redenen en daarom begonnen de junioren Mark Mosch en Hossein Almah- moudi in de basis. Ze deden het pri ma, zoals Istha ook tevreden was over de invalbeurt van Jeffrey Va ders. De bezoekers waren gebrand op de overwinning. „Tevoren heb ik de jongens gezegd dat we vanaf het begin goed moesten aanzetten. De voorbereiding was goed, want er is de voorgaande week hard getraind en we hebben een oefenwedstrijd gespeeld tegen NVS (Vosmeer ver loor met 2-3 - red.)." Over het veld in Kwadendamme was Istha slecht te spreken. „Het zat vol putten en hobbels, dat was moeilijk voetbal len." Na een kleine twintig minuten spe len opende Vosmeer de score. Mi chel van Leeuwen speelde Hossein Almahmoudi aan, die kopte de bal richting Jacco Vaders en deze maak te het prima af. De Tholenaren had den in de eerste helft een licht over wicht, maar het bleef opletten geblazen voor de uitvallen van de thuisclub. De defensie en de doel man (die een aantal prima reddin gen verrichtte) maakten ze steeds onschadelijk. Aan de andere kant ging na een half uur een schot van Rini Plompen voorlangs het doel. Op slag van rust verscheen de 0-2 op het scorebord. Uit een vrije trap van Jasper de Regt belandde de bal via Van Leeuwen bij Almahmoudi, die het leer van dichtbij bekeken in de uiterste bovenhoek deponeerde. Vlak daarop had Kwadendamme de kans op de aansluitingstreffer, maar Mark Mosch haalde de bal van de doellijn. Na de hervatting liet Vosmeer zich meer op de eigen helft terugzakken en daardoor nam de druk van de thuisclub toe. Maar die benutte de Luctor '88 Jong Ambon WW '67 Renesse Robur Lewedorpse Boys Nieuw Borgvliet Vosmeer Ouwerkerk Kwadendamme Dreischor Volharding 12 34 42-14 13 34 67-21 13 27 34-20 13 24 30-22 13 22 27-22 13 22 24-19 12 19 35-20 13 16 30-31 13 13 22-39 13 7 16-37 13 6 15-52 13 0 14-59 Volleybal De dames van AVC hebben maandag in Oud-Gastel de punten gedeeld met Gavok, de nummer drie in de competi tie: 2-2. AVC speelde een sterke eerste set en won die, hoewel de thuisclub dichtbij bleef. De volgende set was zwak en deze verliep daardoor rommeliger. De Thoolse dames wisten terug te komen, maar Gavok verdedigde goed en speelde tactisch sterk wat hen de setwinst ople verde. In de volgende set bleven beide teams dicht bij elkaar. Ondanks goed werk van Titia Geuze aan het net kon AVC de winst niet pakken. In de vierde set werd middenaanvalster Dicky Boele, die matig speelde, gewisseld. AVC speelde goed en bleef de Gastelaars voor, hoewel het soms gevaarlijk werd. Bij de heren verloren zowel het eerste als het derde team met 4-0. De C-jeugd begon aan de tweede com petitieronde. In de eerste ronde werd het team tweede, de nummer één is overge gaan naar de B en daardoor maken de Tholenaren nu kans op de titel. Zaterdag kwam Groene Ster uit Zevenbergen op bezoek. Hun spel zag er goed uit door dat men 'in drieën' wist te spelen. AVC had een slechte service, maar doordat deze vaak hard en slecht op te vangen was, leverde dat tóch punten op. Ales- sandro Snijders en Priscilla Hommel scoorden samen zelfs zes punten op rij in de vierde set. De Thoolse volleybal lers wonnen allevier de sets, hoewel ze de derde dreigden te verliezen. Nick Wolvekamp stond de hele wedstrijd op gesteld en bewees zich vooral door zijn snelheid en de wilskracht om voor elke bal te gaan. Jongens A staat tweede in de competitie. Het team pakte knap twee punten tegen de nummer drie. Condor. Meisjes A had na lange tijd weer voldoende spelers om in de competitie uit te komen. De eerste wedstrijd ging met 4-0 verloren. Verschillende leeftijdsgroepen spelen samen in één team op het toernooi van The Clams. De teams zijn heel divers samenge steld. De kleintjes spelen in een ploeg met de grote volwassenen. Jenneke Ouwersloot is een van de jongeren die de dag moest organise ren. „Het is een vriendschappelijk toernooitje. We spelen tegen elkaar voor de lol. Alle leeftijden doen mee. Je ziet dat de groten de bal af geven aan de kleintjes. We doen het gewoon voor de gezelligheid, maar iedereen is wel fanatiek." Jenneke moest samen met Mariska de Groen en Sanne Ligtvoet de teams samenstellen, het spelrooster bedenken, fluiten, punten opschrij ven maar ook meespelen. Jenneke speelt nog maar een paar maanden, vertelt ze. Ze werd aange moedigd door haar broer Huug waarmee ze samen basketbal speel de tijdens de zomervakantie in Frankrijk. „Hij heeft me enthousiast gemaakt. Het is heel gezellig. Goede sfeer. Maar het spel spelen kan ik zelf niet zo goed." Wat er zo leuk aan is? „Je bent heel inspannend bezig. Maar dat merk je niet. Je wordt nooit afgeleid. Dat is leuk. Maar het is ook een spel voor samenwerking. En je doet alles. Niet alleen aanvallen en verdedigen." Voor Sanne is gezelligheid het be langrijkste. Nou ja, je conditie ver beteren. Het lichamelijk actief zijn. Het rennen is ook een punt, zegt ze. „Maar de gezelligheid telt toch het meest. En je moet het spelletje in de gaten krijgen. Het is ook altijd an ders. Je staat nooit op dezelfde plaats. Er is steeds afwisseling." Er zijn zes teams die op en neer door de zaal rennen. Van muur tot muur. De zaal is precies groot genoeg om een potje te spelen. Ook introducé's mogen meedoen. Er wordt steeds vijftien minuten gespeeld. Alle teams spelen een keer tegen elkaar. Op het eind mogen de beste twee in een onderling duel bepalen wie de winnaar wordt van het toernooi. The Clams bestaat nu vier jaar en telt ongeveer 45 leden. Daarvan zijn er tien tot dertien volwassen, de rest is jeugdlid. De senoiren spelen geen competitie. Trainer Paul Uiting: „Ie dereen vindt het leuk om te trainen, maar competitiespelen is een te hoge drempel. Alleen de alllerkleinsten spelen in competitieverband, de mi ni's tot twaalf jaar. Samen met Sim pel Dribble uit Steenbergen." De thuiswedstrijden en het toer nooi houden The Clams in Haes- tinge. Het veld heeft de officiële maat en het spelen van muur tot muur heeft voordelen boven een sportzaal waar twee velden naast elkaar liggen en de bal soms ver weg vliegt. De vereniging kende een aarzelende start. Na twee jaar kwam er pas goed schot in. „Toen hebben we een grote sprong ge maakt. Er meldden zich vijftien tot twintig kinderen aan die wil den trainen. Dat niveau is blij vend. Dat is het leukste van alle maal. Het is ook een trouwe groep. Vandaag is bijna iedereen er." Sanne herinnert zich dat ze nummer 20 was toen ze lid werd. Ze is blij dat het aantal inmiddels verdubbeld is. Zoals de dartsport groeit vanwege de sucessen van Raymond van Barneveld, zo ont beert het basketbal in Nederland een rolmodel. Maar volgens Sanne is bij de kleintjes de Amerikaan Michael Jordan erg populair. Uijting traint de kadetten (van 12 tot 18 jaar), Sjef Wongaerts de se nioren en Kees Tump de mini's (onder de twaalf). Het onder scheid tussen de verschillende leeftijdscategorieën valt in de zaal helemaal weg. Allemaal zijn ze op weg naar de basket. Om te scoren. BINATIE LITEIT Met 20 teams voor het dammen en 9 voor het schaken kent het school- dam- en schoolschaaktoernooi dit jaar een record aantal deelnemers (twee meer dan in 2003). Bij het schaken zijn de Oosterschelde- school en De Rieburch nieuwe deel nemers die vorig jaar geen team hadden. Daarentegen ontbreekt dit keer Ter Tolne. De Regenboog uit Tholen is de titel verdediger. Bij het dammen ko men de teams van de veertien basis scholen die ook Creëer een kast die bij u past. Wilt u zelf uw schuifwand en bij passende kastindeling samenstel len? Zowel wat de kleur betreft, alsook de best passende maat en indeling? Loop dan nu naar binnen bij uw Stanley Dealer en SyiNTERtr- laat u informeren over de onein dige mogelijkheden! Een kast op maat in stijl en kwaliteit. Met daarnaast ook de ideale, prakti sche opbergmogelijkheden die u krijgt met een dergelijke kast. Dat is toch wat u zoekt? Verkrijgbaar bij: m ■H ji(ill wmm FIXET SINT-MAARTENSDIJK Nijverheidsweg 4 Tel. 0166-66 71 81 www.jewe.nl Actie geldig t/m 31 januari 2004 vorig jaar meededen. De Ark, School met de Bijbel Poortvliet en De Rieburch brengen elk een team meer op de been, terwijl De Eevliet en School met de Bijbel Sint-Anna- land juist met een team minder ko men. De te kloppen kampioen van vorig jaar is de De Casembroot- school. Vijf van de 21 Thoolse scholen doen niet mee: de Groen van Prinstererschool, Juliana van Stolbergschool, Rehobothschool, Kon. Julianaschool en De Veste. De wedstrijden worden op 28 janu ari en 4 februari gehouden in Meul- vliet in Tholen en beginnen om half twee. Verspreid over die dagen wor den negen rondes gespeeld. De prijsuitreiking is de tweede middag rond half vier en de prijzen voor het toernooi zijn beschikbaar gesteld door Rabobank Tholen. Tegen koploper Oranje Zwart 3 was Emergo, dat onderin mee draait, niet opgewassen. De Thole naren verloren met 13-3. De thuisclub ging voortvarend van start en scoorde binnen drie minuten drie keer. Tien minuten lang wisten de rood-zwarten die stand vast te hou den, maar hierna schoot Oranje Zwart met scherp en liep uit naar een 9-1 ruststand. Door goed te verdedigen werd in de tweede helft tegen een minder scherp Oranje Zwart de scha de beperkt gehouden en uiteindelijk stond het 13-3. Marian Bazen, As- wintha Konijnenburg en Maddy Muis maakten de doelpunten. Emergo E speelde een redelijke wedstrijd tegen het sterke DSO uit Klundert. De teams waren redelijk aan elkaar gewaagd, maar de rood-zwarten lieten het in de af ronding afweten. De Brabanders liepen naar 3-0 uit en dat werd ook de eindstand. Voor Emergo was het de tweede nederlaag op rij. Emergo F en Vios waren aan elkaar gewaagd en ze deelden de punten ook: 1 - 1. Er werd goed verdedigd en de combina ties liepen goed, zodat het tot het laatst toe spannend bleef. Marcella Ballemans liet de Thoolse treffer noteren. Programma: Emergo-Nio 3 16.30 u., Emergo 2-Vios 1 15.20 u.; Emergo B- Oranje Wit 14.20 u., Emergo C-Keep Fit 13.20 u., Emergo E-GKV/Ncttorama 12.30 u., Emergo F-Juliana 10.05 u. Kruisakkers 34 t/o de Gamma Bergen op Zoom VLOEREN Tel. 0164-261478 Fax 0164-248818 Gespecialiseerd in ambachtelijke houten vloeren! DIVERSE KLEUREN 50 bij aankoop van Quick-step laminaat de platte plinten GRATIS OPEN: MAANDAG T/M ZATERDAG VAN 09.00 - 17.00 UUR Uitslagen van de wedstrijden van Meulvliet: 1G. Bolier en J. Bos 47 p; 2. R. Bolier en W. Schot 37 p; 3. L. Verschoor en B. Schot 30 p; 4. T. Goode en R. Vroegop 28 p; 5. D. Lin- denberg en J. Vroegop 23 p. Sint-Maartensdijk: 1. C. van Mierlo 31 p; 2. T. Goode en B. Bijnagte, én T. Breure en W. Bijl 29 p; 4. W. Lutt en C. van Gorsel 28 p; 5. A. Wielaard en J. Nijstad 17 p; 6. L. Wielaard en J. Bijnagte 16 p; 7. A. Poot en C. Breure 7p. Tholen stad: 1. N. Moerkerken 31 p; 2. mevr. R. Burrows 26 p; 3. R. v.d. Houten 23 p; 4. L. Soomers 22 p; 5. mevr. Y. Verkamman 16 p; 6. mevr. R. Nagtegaal 10 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet 30 p; 2. mevr. C. van Mierlo 27 p; 3. W. Bijl 26 p; 4. mevr. A. Bos- ters 25 p; 5. mevr. N. Minheere 22 p; 6. mevr. D. van Dijke 20 p. Meer dan 200 blije kinderen, enthou siast meezingende vaders en moeders en opgewekte opa's en oma's. De kin dervoorstelling van Uit op Tholen 'Cowboy Billie Boem en 'n vreemde vogel' bleek woensdagmiddag in Haestinge te Sint-Maartensdijk een schot in de roos. Cowboy Billie Boem en zijn vriend de indiaan zetten bij tijd en wijle de zaal helemaal op zijn kop. Het theaterprogramma bracht voor de kinderen een hoop spanning met zich mee. Cowboy Bil lie Boem had voor zijn veijaardag een papegaai gekregen en was daar heel blij mee. De indiaan wilde echter we ten wat de papegaai zoal kon en dat leverde een hoop verwikkelingen op. Luidkeels werden de aanstekelijke liedjes meegezongen en voor sommi ge kinderen was de voorstelling veel te snel voorbij. Tevreden en met rode wangetjes gingen ze aan de hand van ouders en opa en oma weer naar huis. Smash is de voorjaarscompetitie begonnen met een 8-2 zege op ODT. Een prima debuut van de promovendus in de hoofdklasse. Ook het tweede en het vijfde team boekten overwinningen. Tafeltennis Voor Smash, dat voor de tweede keer in het bestaan in de hoofdklas se uitkomt, was de wedstrijd tegen ODT van belang omdat beide ploe gen - aldus de woordvoerder van de Sint-Annalanders - bij de degrada tiekandidaten behoren. In Roosen daal moest Smash het stellen zonder Gabriël Gunter, die werd vervangen door Ad Verhage. Bij ODT was de sterkste speler geblesseerd. De Sint- Annalanders maakten daar dank baar gebruik van en trokken - na 1 -0 achter te zijn gekomen - de wed strijd naar zich toe. Smash nam een 4-1 voorsprong. ODT scoorde nog één tegenpunt, maar daar bleef het bij en Smash pakte nog vier punten. Christian van 't Hof bleef ongesla gen, Ad Verhage en Anné van Dijke wonnen ieder twee partijen. Het dubbelspel werd door Van Dijke en Van 't Hof in het voordeel van de Sint-Annalanders beslist. Komende zaterdag krijgt Smash het Middel burgse 't Zand op bezoek, één van de titelkandidaten en met oud-trai ner Wim Wegman in de gelederen. In de tweede klasse won Smash 2 met 6- 4 van Effect 2 uit Temeuzen. Het team is sterk verjongd door de overkomst van Harm Westdorp en Remco Vroegop uit de jeugd. Dit tweetal viel afgelopen competitie ook weieens in en kan op den duur uitgroeien naar een basisplaats in de hoofdmacht. In Temeuzen scoorden beide spelers twee punten en datzelfde deed hun teamgenoot Peter Bazen. Smash 3 - versterkt met de uit het twee de team teruggekomen Rafaël Fructuoso - ging op bezoek bij Kerkwerve 1. De Tholenaren verloren met 6-4, waarbij Fructuoso twee punten scoorde, Kees van Poortvliet één en ook het dubbelspel werd gewonnen. Het naar de vijfde klasse gepromoveerde Smash 4 kon geen vuist maken tegen Smash '70 4 uit Noordhoek en verloor met 9-1. Tim Westerlaken tekende voor het enige punt van de Sint-Annalanders. Smash 5, dat uit de zevende klasse wil promoveren, begon met een 8-2 zege te gen Kapelle 9. Chris Hage had zijn avond niet, hij won maar één partij. Piet van Dijke en Leen Guiljam daarentegen bleven ongeslagen. Het eerste jeugdteam verloor met mime cijfers van Yerseke: 8-2. Martijn v.d. Klooster en zijn nichtje Cindy v.d. Klooster bezorgden Smash ieder een punt. Smash 2 kreeg Belcrum uit Breda op bezoek en won met 6-4. Maurits Keur bleef ongeslagen, Jochem v.d. Klooster en Ilona Pleune wonnen ieder één keer en ook het dubbelspel was voor Smash. Het derde jeugdteam begon prima en boekte een 8-2 zege tegen RDT uit Lamswaarde. Jan Willem van Vossen en Eric Bruijnzeel wonnen al hun partijen, terwijl Huib v.d. Klooster één punt pak te. Smash 4 moest met 7-3 de meerdere erkennen in Vice Versa uit Oudenbosch. Leon de Graaf, Eva Geuze en Christel Vroegop debuteerden in competitiever band en scoorden ieder één punt. Programma: Smash-'t Zand, SAR 3- Smash 2 (23/1), Oudelande 2-Smash 3, Smash 4-Tanaka 9, Smash 5-Westerzicht 3; Smash jeugd 1-Markiezaat, Vice Ver sa-Smash 2, Smash 3-RDT, Tanaka- Smash 4. Darten D'n Overkant 1 en 5 en Pole Position zijn doorgedrongen tot de laatste zes tien in de strijd om de dartsbeker van de Roosendaalse dartsfederatie. D'n Overkant 1, uitkomend in de eredivi sie, klopte eersteklasser The Pub uit Tholen met 11-7 en d'n Overkant 5 bleef met dezelfde cijfers de baas over Café Today's. Ook Pole Position wipte met 7-11 een Thools dartteam uit de beker, namelijk Oliphant 1Derdeklas ser Sol 1 uit Sint-Philipsland moest met 7-11 de eer laten aan The Blits- boys. In de veertiende competitieronde wist Oliphant 1 in de eredivisie op gelijke hoogte te komen met Double Trouble, door die in een rechtstreekse confron tatie met 3-7 te kloppen. Oliphant heeft de Zeeuwse Babbelaar in Sint- Maartensdijk als nieuw clublokaal. Pole Position boekte tegen hekkenslui ter DVW 1 de maximale 10-0 score, maar kwam niet dichter bij koploper Vossenhol die met dezelfde cijfers won. In divisie 3D hield d'n Overkant 4 tegenstander MadHouse - die in pun ten een stuk hoger staat - op een ge lijkspel, terwijl Zeester met 4-6 onder uit ging tegen het lager geklasseerde Kannebuis 2. De uitslagen: Divisie IA: The Pub 1-DVW 3 4-6, Carambole 1-d'n Overkant 5 4-6. Di visie 2A: Double Fun-Dartcentrum A 5-5, Hof van Holland 3-d'n Overkant 2 3-7. Divisie B: Two Times-d'n Over kant 3 5-5. Divisie 3A: Bonte Os 4-Sol I 2-8. Divisie 3B: Jansen Jansens 4- Sol 2 4-6. Divisie 3D: The Pub 2-Zaal Koch 5 1-9. Judovereniging Katame-Waza ver wacht zaterdag 31 januari zo'n 250 deelnemers op het jaarlijkse open toernooi. „Ze komen uit heel Neder land en ook uit België", vertelt voor zitter Nelewart Poot. De wedstrijden in de verschillende klassen beginnen om tien uur in Haestinge te Sint- Maartensdijk. Rond vijf uur denkt de organisatie te kunnen eindigen. Tus sendoor huldigt de Thooise vereni ging - die elke woensdag traint in Scherpenisse - de beste judoka van de club over het afgelopen jaar. „Ook krijgen vier scheidsrechters het B-di ploma en vier het diploma aspirant van de CJJF, maar daar zijn geen Tholenaren bij", vertelt Poot. De ju- do-arbiters zijn opgeledi door Koos van Wezel, de trainer van Katame- Waza. Publiek is welkom om een kijkje te komen nemen in Haestinge. Paardensport Laura Geluk uit Sint-Maartensdijk, lid van de Eendrachtruiters, heeft een eerste prijs behaald tijdens dressuurwedstrij- den in Dirksland. In de L2-klasse be haalde zij met Nora in haar eerste proef 165 punten plus een winstpunt, goed voor een derde prijs. In de tweede proef deed Laura Geluk het nog beter met 174 punten en twee winstpunten en dat le verde een eerste prijs op. Ook het paard Morning Mood van fami lie Tebbens uit Sint-Annaland kwam in Dirksland in actie. Het wordt bereden door Claudia van Dijk uit Oosterland. In de Z1-klasse waren de 190 en 199 toege kende punten goed voor twee eerste prij zen en twee winstpunten. De combinatie heeft al ruim voldoende winstpunten om over te gaan naar de Z2-klasse, maar ze wil op 7 februari in Renesse eerst nog een gooi doen naar het Zeeuws kam pioenschap in de Z1-dressuur. Ondereen andere ruiter is Morning Mood al twee keer Brabants kampioen geweest. Toerisme en recreatie is een nieuw onderdeel in het cursusaanbod van de Technische School in Middelhar- nis. Het lesprogramma wordt mo menteel ontwikkeld in samenwer king met het Albeda college en het regionale bedrijfsleven, waarbij ge keken wordt naar een goede aanslui ting met de vervolgopleidingen. Toerisme en recreatie valt binnen de sector economie van de school, net als brood en banket, en koken en serveren. Daarnaast is er de sector techniek met verschillende beroeps gerichte afdelingen: bouwtechniek, elektrotechniek, metaaltechniek en voertuigentechniek. Een diploma van de basisberoepsgerichte leerweg is een uitgangspunt voor vervolgop leidingen op niveau 2 in het middel baar beroepsonderwijs, terwijl een diploma van de kaderberoepsgerich te leerweg recht geeft op toelating op niveau 4 van het mbo. Ook een zogenaamd leerwerktraject, waarbij een deel van de opleiding plaats vindt bij een erkend leerbedrijf, be hoort tot de mogelijkheden. De school in Middelharnis is aangewe zen als wedstrijdlocatie voor beroe- penwedstrijden voor het vmbo. Donderdag 29 januari houdt de Technische School open huis. Ieder een is dan welkom tussen half vier en half zes 's middags, of tussen ze ven en negen uur 's avonds. Het Albeda college in Oude Tonge gaat in het nieuwe schooljaar bij de divisie welzijn een deeltijd oplei ding aanbieden voor SPW3 (sociaal- pedagogisch werk). De opzet is dat mensen iedere dinsdag van vier uur tot half negen naar school komen en daarnaast wekelijks ongeveer acht uren ervaring opdoen tijdens een stage binnen het werkveld. Van de cursisten wordt verwacht dat ze een groot deel van de lesstof zelfstandig doorwerken. Uiteindelijk wordt er gespecialiseerd binnen kinderop vang, basisonderwijs of gehandicap tenzorg. De deeltijdopleiding richt zich op mensen die van baan willen veranderen of genoodzaakt zijn om weer te gaan werken. Vaak zijn dat mensen die een studie moeten com bineren met een andere baan of de zorg voor een gezin. Het Albeda col lege speelt met de nieuwe opleiding (tot nog toe kende ze alleen een vol- letijds schoolopleiding met stage) in op de vraag. Ze duurt 2,5 jaar en kan alleen beginnen als er voldoende aanmeldingen zijn. Informatie is onder meer verkrijg baar tijdens de open dagen van de school: morgen tussen twee en acht uur, zaterdag van tien tot één en donderdag 18 maart van twee tot acht uur. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17