'Ik ben geen liefhebber van sport, wel van sportvelden' Smerdiek zet de opgaande lijn door WHS-The Gunners MAAT (Ph Gaby Niemants verdriet trainer Tholense Boys (C1000/ Kees Loos zijn hart lag 30 jaar op sportpark de Beek GUNTER ST. ANNALAND Frisia rondvaarten Bezoek zaterdag om 14.30 uur de competitiewedstrijd 'V TYRECENTER Bouwbedrijf Jan van Dijke LEEN RIJSTENBIL Donderdag 22 januari 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Meer perspectieven dan bij Grenswachters Geen looptrainer Pim Potappel Beschadigde plekken Eerste thuisnederlaag Tholense Boys Natuurmens HOOFDSPONSOR WHS 1 Havenzicht" Assurantiekantoor Van Dijke De eerste wedstrijd na de winterstop komt er weer aan. The Gunners zijn aanstaan de zaterdag de tegenstan der van WHS. Uit werd nog met 4 - 2 verloren. Voor WHS staat er veel op het spel. Elke wedstrijd zal daarom ook een finale wor den. Na een hele slechte seizoenshelft ben ik ervan overtuigd dat er punten ge pakt gaan worden. Mede doordat de ziekenboeg nu langzaam aan het leeglopen is. We hebben tijdens de win terstop van de gelegenheid gebruik gemaakt om met de selectie een aantal zaken te bespreken, ledereen heeft zijn zegje kunnen doen, dit is allemaal positief verlo pen. Alleen moet zich dit nu nog gaan vertalen op het veld. Op het trainingsveld heeft het in ieder geval zijn vruchten afgeworpen, daar zien we op een trainings avond weer gemiddeld 30 spelers. Iets wat de basis moet zijn voor de prestaties op zaterdag. De eerstkomende wedstrij den zullen erg belangrijk worden. Alleen winnen telt nu nog maar. Met de volledige inzet van de spelers en met de steun van de supporters moet het nu echt gaan gebeuren. Gezien de beleving en het vertrouwen van de spelers onderling heb ik daar alle vertrouwen in. Johan Sulkers Wedstrijdbal De wedstrijdbal is geschon ken door cafe-restaurant in den Handel. Wij zijn blij dat wij een bal hebben gekre gen van dit knusse café op de haven. Wij hopen dat menig supporter na een mooie wedstrijd op de Caroline Waaije nog even gaat biljar ten of kaarten bij een lekker glas bier bij cafe-restaurant in den Handel. Pupil van de week Hallo, ik ben Dimitri Donken en ik ben tien jaar. Eigenlijk woon ik in Oud-Vossemeer, maar ik woon buiten 't dorp, dichter bij Sint-Annaland. Dus ga ik in Sint-Annaland naar school en voetbal na tuurlijk bij WHS. Ik zit nu in de E2, ben middenvelder en schop met mijn linkervoet. Mijn hobby's zijn voetballen, computeren en TV kijken. Mijn favoriete club is Feye- noord. Mijn favoriete speler is natuurlijk Pierre van Hooijdonk. Mijn lievelings eten is friet, spruitjes en spitskool met een prutje. Wat ik echt niet lekker vind, zijn vis, erwtjes en peetjes. Wat ik nog zou willen vertel len is dat we op vakantie gingen naar Turkije en we vertraging hadden op Schiphol. We moesten een hele tijd wachten. En wat gebeurde er: daar kwam het elftal van Barcelona met Louis van Gaal, Patrick Klui- vert, Frank de Boer, Dennis Bergkamp en Mare Over- mars. Ik heb van heel het elftal een handtekening ge kregen en sta op de foto. Goed hè! Als ik een wens mocht doen, zou ik graag met Pier re van Hooijdonk willen voetballen. Jeugdlotto De jeugdlotto van WHS is een groot succes. Er zijn reeds vele deelnemers, maar er kunnen er altijd nog bij. De uit te keren prijs is al opgelopen naar 130 euro. Vul snel een formulier in en je maakt kans op een mooi bedrag. Formulier inleveren bij een bestuurslid. VAN DE "Het Veerhuis" RENAULT AUTOBEDRIJF Wo®olFo VL Sponsor WHS 2 HAN VAN VOSSEN NIET ALLEEN BETER IN BANDEN ■©- Auto- en taxibedrijf DE JONGE www.opeldeionae.nl ~7cveecvielen& Van Beek Constructie B.V. hairstyling shop De in Stavenisse geboren Gaby Niemantsverdriet (44) wordt de nieuwe trainer van Tholense Boys. Hij ziet bij de in de top geklasseerde zater dag derde klasser betere perspectieven dan bij het in degradatiegevaar verkerende Grenswachters uit Putte. „Tholense Boys leidt het klasse ment voor de tweede periodetitel, maar het is altijd afwachten hoe de winterstop uitpakt. Bij Grenswachters leverde de hervatting van de competitie heel verrassende uitslagen op." Gaby Niemantsverdriet uit Bergen op Zoom speelde 517 wedstrijden in het eerste elftal van Dosko. „Ik maakte er de mooie tijd mee vanaf de derde naar de eerste klas." Nie mantsverdriet was linker vleugel verdediger en verdedigende mid denvelder. Inmiddels is hij al weer twaalf jaar trainer in de derde en de vierde klas. Hij begon bij Dosko 2 en werd vervolgens hoofdtrainer van zijn eigen club. Na drie jaar vertrok Niemantsverdriet naar za terdagclub Krabbendijke, maar dat duurde maar één seizoen. Bij Steen bergen was er gedurende drie jaar sprake van een langere samenwer king. In Putte is de Bergse trainer aan zijn tweede seizoen bezig. „Be gin december had ik een gesprek met het bestuur van Grenswachters en in januari zouden we verder pra ten, maar Tholense Boys kwam daar tussendoor. Ik ben zelf bena derd." De opvolger van Romeo van Aerde bij Tholense Boys wordt geen man van de strakke discipline. Hij blijft mm Gaby Niemantsverdriet wordt de nieuwe trainer van Tholense Boys. Voetbal programma Zaterdag 24 januari uur Noad-Kogelvangers(Rotmans) 15.00 WHS-Gunners(Fase) 14.30 Zwaluwe-Thol.Boys(Kerstens) 14.30 Stavenisse-SPS(Wagenaar) 14.30 Smerdiek-WIK(Elenbaas) 14.30 Zwart Wit-Smerdiek da. 14.30 Thol.Boys da.-Gastel 12.30 ASWH 3-WHS 2(Kant) 14.30 Noad 2-Gunners 2(Smits) 13.00 de voetballer, die op een leuke ma nier met zijn jongens wil omgaan. Niemantsverdriet wordt gekarakte riseerd als een prettige persoonlijk heid, maar ook als gemakkelijk. „Hoewel ik in principe alles wil winnen, ben ik ook realistisch. Wanneer anderen beter zijn, moetje je daar bij neerleggen. Ik ben ook geen looptrainer; voor lopen moetje bij een atletiekvereniging zijn, zeg ik altijd maar. Ik werk graag met de bal." Bij Grenswachters ziet Niemants verdriet weinig mogelijkheden om sportief succes te halen. „Het eerste en ook het tweede elftal bestaat uit een vrij oude kern waar geen jeugd achter zit. Het wordt dus moeilijk in de derde klas. Daarentegen heeft Tholense Boys een redelijk jonge ploeg met sportief meer perspectief gezien de jeugd. Ik ga mijn best doen om daar meer uit te halen en omdat ik zelf heel lang op een rede lijk niveau heb gespeeld, zal ik die ervaring bij Tholen kunnen inzet ten." Gaby Niemantsverdriet (getrouwd en vader van twee zoons) volgt het Thoolse voetbal via de krant. „Mijn vader komt uit Poortvliet en mijn moeder (Beeke) uit Stavenisse, waar ik ook geboren ben. Al snel verhuisden mijn ouders echter naar Bergen op Zoom, maar in de schoolvakanties kwam ik veel bij opa en oma in Stavenisse. Daar ken ik ook Pim Potappel, de huidige trainer van Smerdiek." Ten opzichte van het 170 leden tel lende Grenswachters krijgt Nie mantsverdriet in Tholen een grote voetbalvereniging met zo'n 400 le den, maar dat heeft hij eerder bij Steenbergen meegemaakt. Secretaris Piet van dér Vlies is blij met de snelle vervulling van de vacature. Eerder trok ook WHS al een nieuwe trainer aan in de per soon van Kees Stoutjesdijk uit Hal steren. Smerdiek en Stavenisse zoe ken nog steeds naar opvolgers voor Pim Potappel en Dick Soomers. Krabbendijke 2-Noad 3 14.30 Smerdiek 2-Thol.Boys 2 12.30 Thol.Boys 3-SPS 2 14.30 Bruse B.3-Stavenisse 2 14.30 SPS 3-Vrederust 2 14.30 Thol.Boys 4-DVO 3 14.30 Alliance 2-Thol.Boys 5 14.30 Rillandia4-Vosmeer4 12.45 WHS 4-Wolfaartsdijk 4 13.30 Smerdiek 4-VVC 5 14.30 Dinteloord 3-Noad 4 14.30 Zondag 25 januari uur Vosmeer-Luctor(vdSande) 14.30 Alliance 5-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 3-Internos 11 10.00 Terreinbeheerder Kees Loos uit Tholen was tot zijn vut jarenlang verantwoordelijk voor het onderhoud aan de voetbalvelden en tennisbanen van sportpark de Beek in Halsteren. Met de voetbalsport heeft Kees Loos uit Tholen helemaal niets, maar met het onderhouden van sportvelden des te meer. De geboren Braban der heeft zich sinds het begin van de jaren zeventig dagelijks bezig ge houden met het werk op de gemeentelijke sportvelden in Halsteren en Lepelstraat. Geen dag was hetzelfde en het werken in de vrije natuur sprak de 61-jarige Loos altijd aan. Nu hij sinds december in de vut zit, hebben er al enkele Thoolse voetbalclubs bij de ervaren terreinknecht geïnformeerd of hij hun terreincommissie wil komen versterken. De Tholenaar hield echter de boot af want na ruim dertig jaar trouwe dienst wil hij zich vooral met zijn hobby's bezig gaan houden. De afspraak is gemaakt op sportpark de Beek in Halsteren, de plaats waar Kees Loos samen met zijn collega ambtenaren van de gemeente Bergen op Zoom en het Werkvoorziening schap West Brabant dag in dag uit in de weer was met het onderhouden van de voetbalvelden en tennisba nen. „Ik ben geboren in Halsteren maar na mijn huwelijk (in 1968) ben ik in Tholen gaan wonen. Mijn vrouw is een Thoolse en mij maakte het niet zoveel uit waar we zouden gaan wonen. Kort na ons trouwen heb ik mijn werk in de landbouw in geruild voor een baantje bij de alge mene dienst van de gemeente Halste ren. Als je boerenwerk gedaan had, dan verwachtte men van je dat je ei genlijk alles kon. Dergelijke mensen hadden ze graag bij de plantsoenen dienst. Ik werd als jonge knul gelijk aan allerlei klusjes gezet, maar naar verloop van tijd kwam ik op een maaimachine terecht. Zo ontstond ook eigenlijk de liefde voor het on derhoud aan de sportvelden.' De overstap van de grasmaaier naar het algemeen onderhoudswerk op de sportaccommodatie in zijn geboorte plaats kwam vrij onverwacht. „Ik moest in 1977 de toenmalige beheer der van sportpark de Beek een week je vervangen, maar ik ben er vanaf dat moment altijd blijven werken." De twee speelvelden van toen zijn er inmiddels zeven geworden en het aangrenzende tennispark breidde in de afgelopen 25 jaar uit van 3 naar 8 banen. Zowel zondagclub Halsteren als zaterdagvereniging VVC 68 spe len op de Beek hun thuiswedstrijden en bovendien heeft er een atletiekver eniging zijn thuisbasis. „Je begrijpt dus wel dat we onze handen altijd vol hadden aan het onderhoud op het 15 hectare grote sportcomplex, 's Maan dags begonnen we met zin drieën alle velden na te lopen om alle beschadig de plekken bij te werken en de doel- netten op te hijsen. Daarnaast moes ten we er ook voor zorgen dat de kleedkamers werden schoongemaakt. De rest van de week was je dan bezig met ondermeer grasmaaien, belijning aanbrengen, kanten afsteken, beplan ting verzorgen en perkjes wieden. Te gen het weekend moesten de velden er natuurlijk weer piekfijn bijliggen voor de voetballers en ik denk dat verenigingen nooit te klagen hadden over de staat van de speelvelden. De luchtige zandgrond speelt daarbij na tuurlijk ook een belangrijke rol, want deze ondergrond laat regenwater veel beter door dan de Zeeuwse klei. Het is vaak genoeg voorgekomen dat vrij wel alle wedstrijden in de regio wer den afgelast maar dat er in Halsteren probleemloos gevoetbald kon wor den. Het geeft je als werkman veel voldoening als je de terreinen er zo fraai bij ziet liggen. Ik heb het ook al tijd als een voordeel ervaren dat ik to taal geen binding had met de vereni gingen waarvoor ik als beheerder verantwoordelijk was voor de staat van de banen en velden. Vroeg of laat word je neutraliteit als terreinverzor- De verschillende Thoolse eerste elftallen zochten een oefenwedstrijd op nadat de KNVB het volledige programma had geschrapt. In tegenstel ling tot elders in het land viel het hier vrijdag en zaterdag erg mee met de regen en daarom kon er op verschillende velden best gevoetbald worden. Tholense Boys verloor met 0-1 van Yerseke, WHS moest met 1- 2 de meerdere erkennen in vierdeklasser DVO '60, Smerdiek won met 2-0 van Apollo en SPS delfde tegen Nieuwland met 4-1 het onderspit. Tholense Boys miste door blessures een maar Erik van Haaften schoot in het zij zevental spelers en zocht daarom aan vulling uit het tweede elftal en de B-ju nioren voor het treffen met derdeklasser Yerseke. Eigenlijk was alleen de defen sie van de geel-zwarten intact. Na acht minuten kreeg Niels Hopmans de kans op de openingstreffer, maar de keeper tikte de bal net uit het doel. Een schot van Hicham Benhammou was te zacht. Tholense Boys was in de eerste helft de betere ploeg, het eerste wapenfeit van Yerseke viel pas na een half uur te note ren. Het schot ging naast. Vlak voor rust waren er drie kansen op rij voor de thuisclub, maar ze leverden niets op. Voor de tweede helft kwamen drie verse krachten in het veld, wat gepard ging met de nodige omzettingen in het team. Nu was Yerseke de betere ploeg en het had ook meer balbezit. Toch kreeg ook Tholen nog wel kansen. De mooiste was voor Niels Hopmans, die voor een leeg doel over schoot nadat eerst Hicham Benhammou alleen op het doel af ging en de bal te ver voor zich uit speelde. Na ruim een uur spelen viel de enige treffer, nadat uit een hoekschop de bal niet goed werd weggewerkt. Vlak daarna was het bijna 0-2, maar de lat keerde het schot van Yerseke. In de slotfase wist de doel man van de bezoekers een schot van B- junior Reinier de Groen net te keren, waarna Marnix Kousemaker uitgleed waardoor de rebound evenmin wat ople verde. De stand bleef zo en dat beteken de de eerste thuisnederlaag van het sei zoen voor Tholense Boys. Het spel van Smerdiek vertoont de laat ste weken een opgaande lijn. Dat was ook te zien in het treffen met Apollo '69, de nummer vijf van de vierde klasse A. De blauw-zwarten kregen halverwege de eerste helft een kans om te scoren, net. Geen van beide ploegen gaf voor de rust nog kansen weg. Na de hervatting had Smerdiek het betere van het spel en na tien minuten opende Van Haaften de score alsnog. Een kwartier later zorgde Niels Hage uit een goede aanval voor 2- 0. Apollo kwam nauwelijks meer in het stuk voor en doelman Rick Zwagemaker had dan ook een rustige middag. Vierdeklasser Nieuwland was te sterk voor SPS: 4-1. De Tholenaren lieten de ploeg uit Nieuw- en Sint-Joosland het spel maken. Zelf begonnen ze in de ver trouwde 3-5-2-opstelling, met de op het oude nest teruggekeerde Mark Smits als mandekker. De thuisclub kreeg de betere kansen en opende na een kwartier de sco re. Een minuut of tien later stond het al 2- 0. Een onverwacht schot van Johan Uijl en een afstandsschot van Jaco Jansen wa ren de enige kansen voor de bezoekers. Na de rast kwamen Hilbert van Akkeren, Robbert Slooten en Johan Scheermeijer erin voor Erwin Feijtel, Mark Smits en Matthijs Hage. Later viel Arno Anthonis- se in voor Peter v.d. Male. SPS speelde nu wat beter dan de thuisclub, die meer counterde dan voetbalde. Niettemin voer de Nieuwland de score op: 3-0. Via een strafschop kreeg SPS de kans om terug te komen, maar Erwin Feijtel schoot naast (vorig jaar in de competitie tegen Nieuw land schoot hij een penalty tegen de paal). Tóch kwam de eretreffer er, een doelpunt uit het boekje. Vanaf de linkerkant speel de Wiljan Lisseveld de bal in de voeten van aanvoerder Quist. Deze speelde Hil bert van Akkeren aan die op zijn beurt de bal meegaf aan Johan Scheermeijer. Deze ging diep en gaf voor, waardoor Johan Uijl de bal voor het inschieten had. In de laatste minuut bepaalde Nieuwland uit een hoekschop de stand op 4-1 ger toch in twijfel getrokken en dat levert alleen scheve gezichten op." Zelfs op de televisie kijkt Kees Loos niet naar voetbal en ook tot een bezoekje aan Tholense Boys laat de vutter zich niet verleiden. „Ik ben geen liefhebber van sport, maar wel van sportvelden. Als ik er gens kom, zal ik bijna altijd een kijkje op het plaatselijke sportpark nemen. Zo fiets ik ook in de ge meente Tholen wel eens een rondje langs de velden. Beroepshalve was ik altijd geïnteresseerd hoe de ter reinen er elders bij lagen. Het spreekwoord luidt, dat het gras bij een ander altijd groener is, maar sa men met mijn collega's deed ik er alles aan om dat te voorkomen", lacht de oud-terreinknecht terwijl hij goedkeurend over het hoofdveld van Halsteren loopt. Het afscheid van zijn sportpark is Kees Loos achteraf alles meegeval len. „Er ligt hier toch een flink stuk van mijn leven en als je zoveel van je werk hebt gehouden, dan sluit je zo'n hoofdstuk niet zomaar een- twee-drie af. Gelukkig kan ik me nogal goed bezig houden en als het weer het toelaat, trek ik graag - wandelend of op de fiets - de Thool se polder in. Ik heb thuis sierduiven en ik ben lid van de sierduiven- en konijnenclub in Halsteren. Verder ben ik een echte paardenliefhebber en zo af en toe wip ik even in de stallen van Ko Brooijmans tussen Oud-Vossemeer en Sint-Annaland binnen. Ik vind het schitterend om hem bezig te zien met die grote Bel gische trekpaarden. In mijn jeugd heb ik zelf nog dressuur gereden, maar ik beperk me nu tot het bezoe ken van paardencvenementen zoals oogstfeesten met folkloristische de monstraties met trekpaarden. Toen er nog paardenkeuringen en hippi sche onderdelen op het programma stonden was, ik ook een trouwe be zoeker van de Thoolse dagen." Van de overstap van Halsteren naar Tholen heeft Kees Loos nooit spijt gehad. „Ik heb nooit iets gemerkt van die stugge mentaliteit waar Zeeuwen bekend om staan en voor een natuurmens als ik is het hier in het poldergebied natuurlijk prima toeven." (0166) 65 24 34 of (slagerij) 65 37 41 Bronsgeestweg 16 4697 RT St.-Annaland Tel. 0166-653186 b.g.g. 06-53470330 www.frisiarondvaarten.nl KEIHARD DE GOEDKOOPSTE Ceciliaweg 10, Sint-Annaland, telefoon: 0166 - 653637 nu ook op internet www.multimate.nl Spastraat 3 4697 RZ St.-Annaland mob. 06-53524842 Tel. 0166-652048 Café-Biljart, Resto, Partycentrum Voorstraat 54-56, Sint-Annaland Tel. 0166-652410 Verzekeringen Hypotheken Financiële diensten Pensioenen Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, tel.: 0166-612509 Verkoop - Montage kunststof kozijnen dakkapellen gevelbekleding Bierensstraat 5, St.-Annaland, tel./fax 0166-653257 Drive-in show ne^<?' Wouter van der Plicht Rieni Moerland Coentjeswcg S3,4698 CL Qud-Vosscmeer tel. 06 $1/14660 0166 673133 in temet: www.carolfnedrhtelnshow.nl De pupil van deze week is de 10-jarige Dimitri Donken. Restaurant Rijksweg 5 Anna Jacobapolder tel. 0167-576046 De ideale locatie voor al uw feesten en partijen voor een aantrekkelijke prijs. U kunt bij ons terecht voor vlees- en visgerechten en barbecue (binnen) v.a. 15 t/m 50 personen Veilingweg 15, 4697 RB Sint-Annaland Tel. 0166 - 65 36 25, fax 0166 - 65 36 14 Autobedrijf Van Vossen v.o.f. voor vertrouwd en prijsbewust autorijden Spuistraat 1 4697 BB St.-Annaland Tel. 0166-657100 Het adres voor: Bull's Eye honden- en kattenvoer, Park potgrond, Div. nestkastjes en voederhuisjes, Inktcartrigdes voor alle merken printers Tevens het adres voor al uw eenvoudig kopieerwerk. Dit alles tegen de laagste prijzen FM Boogaardweg 19, tel. 06-53898798, St. Annaland Profile Tyrecenter Rinus Roon Nijverheidsweg 19, 4695 RC St.-Maartensdijk. Tel. 0166-664198 Stoofstraat 52, tel. (0166) 612435 Poortvliet Markt 10A-11, Poortvliet, tel. 0166-617040 Havenweg 5 4697 RL Sint Annaland T (0166) 65 24 68 F (0166) 65 32 11 I www.vanbeekconstructie.nl DAMES- EN HERENSALON Molenstraat 31 4698 BA Oud-Vossemeer Telefoon 0166-672563

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 15