Palingrokerij stoeit met campingeigenaar Pesten en veiligheid op straat zijn speerpunten SGP volgt jeugdraad positief maar kritisch VVD als enige tegen bijdrage asielzoekers B. en w. verklaren bezwaar van Weggemans tegen Aldi ongegrond Ruim 600 Tholenaren bij oecumenische viering Voorleesontbijt Donderdag 22 januari 2UU4 EENDKACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Van Kempen gebruikt smeerolie Palingrokerij P.M. Scherpenisse in Sint-Annaland en projectontwikkelaar Grotenhuis liggen met elkaar in de clinch over de uitbreiding van camping de Krabbenkreek aan de Nieuwlandseweg. Het gemeentebestuur probeert als smeerolie te werken en wil de gesprekken op gang houden. „Hoewel het om twee private partijen gaat, wil len we dit zo goed mogelijk begeleiden." Burgemeester Nuis installeert Joth in het gemeentehuis Een disco-avond is uit den boze De SGP wil de activiteiten van de dinsdag geïnstalleerde Thoolse jeugdraad positief maar kritisch volgen. De jeugdraad èn de werkgroep moeten volgens H.W. van Eenennaam van de SGP een afspiegeling vormen van de hele Thoolse jeugd. Van het organiseren van een disco moet de SGP niets hebben, zo zei hij dinsdagavond in de commissie welzijn en onderwijs. Buiten sluiten WOB-procedures Pesten en veiligheid op straat zijn volgens de 16- jarige voorzitter Hermen Geluk van Joth de speer punten van de Thoolse jongerenraad. Burgemees ter Nuis heeft dinsdag de tien leden van jeugdraad Joth benoemd in de bur gerzaal van het gemeente huis in Sint Maartensdijk. Joth staat voor Jongeren Organisatie Tholen. Activiteitenplan Voorzitter niet omkoopbaar Statenleden: praat met jongeren over jeugdzorg Nadelen Pieken Keuken de Schutse blijft SGP'ers vooral klant bij Aldi Over vestiging Aldi aan Sportlaangeen verrassende standpunten Burgemeester en wethouders blijven bij hun mening dat het besluit om een vrijstelling te verlenen voor de vesti ging van Aldi discountsupermakt aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk op goede gronden is genomen. Dat schrijft het college in een verweerschift op het beroep dat Weggemans Metaalbewerking en Profielbeplating in de smalstad tegen het besluit had ingesteld. Weggemans grenst aan het perceel van fouragehandel Schot-Oude- sluijs waar de Aldi zou moeten komen. 'Geloof vraagt om daden van vrede Ruim 600 mensen van vier Thoolse kerkgenootschappen woonden zondagmorgen in de sporthal van Meulvliet de jaarlijkse oecumenische viering in het kader van de week van gebed voor eenheid van de christenen bij. Voorzitter Hermen Geluk van de Jongeren Organisatie Tholen (Joth) en burgemeester Nuis snijden samen een taart aan. De andere fracties lieten het liever Bout was het wel met hem eens, aan de jeugd zelf over wat ze orga niseert. De raadsleden krijgen wel verslagen van de vergaderingen die de jongeren acht keer per jaar beleg gen. Terwijl de commissie boven in de raadzaal over de jeugd sprak, hield de kersverse jeugdraad bene den in de burgerzaal zijn eerste openbare vergadering. Van Eenennaam zei dat het 'geen onjuiste zaak was om aan de jeugd te vragen advies te geven aan het college'. „Het is belangrijk dat jon geren betrokken worden bij veilig heid, openbaar vervoer. We hebben de namen van de jeugdraad gekre gen, van de voorzitter en vice-voor- zitter, maar weten niet wie de ande ren zijn. Ook weten we de namen niet van de jongeren die in de werk groep zitten." Van Eenennaam zei daarvan op de hoogte te willen zijn omdat de jeugdraad én de werkgroep samen gesteld dienen te zijn uit alle gele dingen onder de Thoolse jeugd. De fractie is ook benieuwd naar de acti viteiten voor dit jaar. Van Eenen naam herinnerde de commissie er aan dat de jongerendag in 2002 op de oesterputten in Tholen volgens hem maar deels was geslaagd. „De zeskamp was prima maar daarnaast waren er andere activiteiten die geen afspiegeling waren van de Thoolse jeugd. Er was 's avonds disco en daar distantiëren we ons als fractie van." Zijn buurman J.P. Bout (CDA) proefde uit de opmerkingen van de SGP dat die een 'behoorlijke vinger in de pap wil hebben in de jeugd raad'. Maar Van Eenennaam zei vooral op de hoogte te willen blij ven. De jeugdraad op afstand te wil len volgen, maar ook de héle Thool se jeugd vertegenwoordigd te willen zien in de werkgroepen. maar zei zich niet aan de indruk te kunnen ontrekken dat de SGP het activiteitenplan van de jeugdraad van tevoren goed wil keuren of af wil keuren. Volgens P. van Belzen (CU) vormde de lijst met namen een behoorlijke afspiegeling van de jeugd. „We hebben bij voorbaat vertrouwen in de jeugdraad. De jeugd moet er naar streven dat alle activiteiten voor alle jongeren acceptabel zijn. Dat is de verantwoordelijkheid van de jeugd raad zelf." Volgens M.A.H. den Haan (PvdA) was het een prima initiatief om de jeugd om advies te vragen. „Wie heeft er een betere kijk op de zaken voor de jeugd dan de jeugd zelf? Er komt acht keer per jaar een verslag aan het college. Die kunnen toch ter inzage worden gelegd? Niet om te kijken wat ze doen, maar meer om hun mening te weten." VVD, ABT en D66 waren ook positief. Bout zei ook wel een vinger aan de pols te willen houden, maar vond dat de verantwoordelijkheid bij de jeugd moet liggen. Van Eenennaam benadrukte dat de raad 'niemand mag buitensluiten van activiteiten die hij principieel niet bij kan wo nen.' Maar dat geldt volgens Den Haan 'andersom ook.' Volgens wethouder M.A.E. Velthuis is de werkgroep minder een afspie geling van de Thoolse jeugd. „Ze konden zelf kiezen wie er in ging. De jeugdraad is beslist een afspie geling van de hele Thoolse jeugd. En in principe kan iedereen naar de activiteiten toe, maar niet iedereen zal gaan. Het is voor elk wat wils, sport en spel." Grotenhuis heeft de camping van de familie Dusink gekocht en wil het stuk grond ernaast gebruiken voor uitbreiding. Hierop zouden chalets moeten komen. Palingrokerij Scher penisse ligt aan de andere kant van de Nieuwlandseweg, naast hove niersbedrijf Van Dijke. Volgens Scherpenisse geven landelijke mi lieuregels aan, dat andere bedrijven 300 meter van de palingrokerij moe ten blijven. „Ik zit hier al 20 jaar en ik zou nu in mijn bedrijfsvoering en uitbreidingsplannen belemmerd worden door de camping. Dè ge meente had mij in bestemmingsplan buitengebied ook al over het hoofd gezien. Men was mij gewoon verge ten." Scherpenisse is verbaasd dat hij door de gemeente tot spoed wordt gemaand om aan een meetonder- zoek mee te werken, terwijl hij dat rapport dan niet krijgt. „De snelheid verbaast me als je ziet dat men al vijf jaar met de plannen bezig is, ter wijl ik pas sinds oktober 2003 bij de zaak betrokken wordt." Scherpenis se hamert erop, dat volgens landelij ke regelgeving rond een palingroke rij een milieucirkel van 300 meter getrokken wordt. „De uitbreiding van de camping valt daar volledig binnen en ook nog een groot deel van het oude campinggedeelte. Wet houder Van Kempen slaat zelfs met zijn vuist op tafel om de 300 m naar 100 m terug te brengen." De wethouder stelt vast, dat de twee bedrijven die dicht bij elkaar liggen, samen naar een oplossing moeten zoeken. „Wanneer men beperkt wordt in de bedrijfsvoering, zijn daarvoor maatregelen mogelijk. Al gemeen gebruik is, dat degene die wat wil, daarvoor ook betaalt. Het In de vorm van een voorleesontbijt is er dinsdag in Tholen aandacht voor de nationale voorleesdagen. In vijf peuterspeelzalen wordt er om negen uur een verhaaltje verteld voor de peuters. In 't Hummeltje te Sint-Maartensdijk komt oud schooldirecteur Wim Brevet voorle zen, in 't Stavertje te Stavenisse doet dat Schalm-directeur Gerrit Coldeweijer, in Scarpejaantjes te Scherpenisse komt logopediste An nette Huysman, in De Pluus te Oud- Vossemeer middenstander Hetty Roggeband en in Klein Duimpje te Poortvliet voorzitter Marjan Melis van de ouderraad. De rooms-katholieke parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart, de Gere formeerde Ichthuskerk, de Hervorm de Gemeente Immanuël en de vrij zinnige geloofsgemeenschap N.P.B. hadden de viering georganiseerd, maar naast de eigen leden waren er ook andere belangstellenden aanwe zig. Vanuit de vier kerken was een ruim 100 leden tellend koor ge vormd. Nieuw dit jaar was de bege leiding van de samenzang door de koninklijke muziekvereniging Con cordia o.l.v. Andrea Slabbekoorn. Onder de eerste klanken van Concor dia kwamen de vier voorgangers bin nen. Het liturgisch centrum was opgebouwd met verschillende litur gische voorwerpen uit de deelne mende kerken, zoals een bijbel, paaskaars, avondmaalsstel, doopvont en tafelloper. Als achtergrond was een fraaie regenboog te zien met daarop de afscheidswoorden van Je zus: 'Mijn vrede geef Ik u.' Deze tekst uit Johannes 14:27 was ook het thema van de dienst. Ds. Peter Broere van de Ichthuskerk Mevrouw M.K. van Gorsel-de Oude (VVD) was dinsdagavond de enige van de commissie welzijn en onder wijs die in het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk tegen het voorstel stemde om 12.000 euro ter beschik king te stellen ten behoeve van uit geprocedeerde asielzoekers. Ze was van mening dat deze taak bij het rijk lag, die gefaald had. Het VVD-commissielid vond het meer een taak van liefdadigheidsinstellin gen. De uitgeprocedeerde asielzoe kers zijn in afwachting van een rechtszaak over hun terugkeer en verblijven rechtmatig in Nederland. Ze hebben echter geen mogelijkhe den om te voorzien in de kosten van levensonderhoud, want ze krijgen geen uitkering en mogen niet aan het arbeidsproces deelnemen. Met de 12.000 euro kunnen tot I juli 2004 twee gezinnen opgevangen worden. D66-commissielid D.P. Suijker- gaat om technische investeringen." De bedoeling is dat er een geuron derzoek komt dat moet uitwijzen waar de contouren liggen. De cirkels van de geuruitstoot moeten vastge steld worden. Volgens Van Kempen dienen Scherpenisse en Grotenhuis met elkaar overeenstemming zien te bereiken. „Als we belemmerd wor den bij het geuronderzoek, is er heel duidelijk sprake van een blokkade." Scherpenisse heeft via zijn adviseur GPS Europe Groningen uit Munten dam vorig jaar november via de Wet Openbaarheid Bestuur (WOB) di verse stukken bij de gemeente opge vraagd over de plannen rond de ha ven van Sint-Annaland. Dinsdag bespraken gedeputeerde staten van Zeeland een WOB-verzoek van Scherpenisse, maar volgens g.s. zijn er in Middelburg geen documenten en/of briefwisselingen aanwezig over uitbreidingsplannen van de pa lingrokerij. De provincie verwijst naar de gemeente, die bezig is met vaststelling van bestemmingsplan buitengebied. Scherpenisse zegt in 1992/1993 een officiële procedure gevoerd te heb ben voor zijn visverwerkingsbedrijf op 9000 m2 grond aan de Nieuw landseweg, waarvan volgens hem 50% bebouwing was toegestaan. „De gemeente heeft dat nu terugge bracht naar 20% van het bebou- wingsblok. Er staan nu 1500 m2 ge bouwen, zodat ik er maar een paar honderd vierkante meters bij zou mogen bouwen." Scherpenisse wil af van die beperkingen, hoewel hij geen concrete uitbreidingsplannen heeft. Die Heenetrechtschool te Oud-Vos- semeer heeft er dinsdag de lessen voor aangepast. Al om acht uur ko men de kinderen naar school en brengen hun eigen ontbijt mee. Er zal worden voorgelezen door 'be kende' figuren uit de wereld van het kinderboek. De nationale voorleesdagen zijn een jaarlijkse campagne, gericht op de ouders van kinderen tot zeven jaar. Doelstelling is om het voorlezen te bevorderen aan kinderen die nog niet leesvaardig zijn. Dat is goed voor hun taalontwikkeling, terwijl praten over verhalen en boeken de fantasie stimuleert en bijdraagt aan interactieve vaardigheden. sprak een welkomstwoord en opende de viering. De schriftlezingen wer den verzorgd door da. Marieke v.d. Poll van Immanuël. De overdenking van het thema kwam dit keer van ds. Dick Peters van de NPB. Hij bena drukte, dat het goed is om samen te komen en te bidden, maar dat het daar niet bij kan blijven. „Het geloof vraagt ook om daden van vrede." De jongens en meisjes van de basis school die aan de kindernevendienst deelnamen, hadden een duif gemaakt en zongen een lied over de vrede. De viering werd afgesloten door het ge zamenlijk uitspreken van de geloofs belijdenis. Pastor Alex Schuerman van de r.k. parochie verzorgde de ge beden. Met het toezingen van de zegenbede 'Met vrede gegroet en ge zegend met licht' werden de aanwe zigen naar huis gezonden. Het orkest speelde tot besluit Arioso van Bach, waarna nog gezamenlijk koffie werd gedronken en nagepraat. „Gelet op de enthousiaste reacties vraagt deze opzet om een vervolg", zegt ds. Broere. buijk: „We moeten loyaal zijn naar de mensen die hulp nodig hebben." Ook CU-raadslid P. van Belzen had dezelfde mening: „Dit voorstel moeten we positief beoordelen, want we kunnen onze naasten niet in de kou laten staan." Wethouder drs. M.A.E Velthuis erkende dat de overheid een steekje had laten val len, maar dat de gemeente daarom de uitgeprocedeerde asielzoekers moet steunen. Zodra uitzetcentra functioneel zijn, kunnen veel ge meenten de zorg overdragen aan het rijk. De SGP wilde wel geld ter beschikking stellen, maar vroeg waarom het volledige bedrag toege kend zou moeten worden als de asielzoekers naar uitzetcentra kun nen. Velthuis antwoordde dat de minister had toegezegd dat er begin januari al uitsluitsel over deze uit zetcentra zou zijn, maar dat het lan ger duurde. „Joth wil zich inzetten om pesten tegen te gaan en om de veiligheid op straat te bevorderen. Hiermee bedoelen we dat er bijvoorbeeld meer verlichting op fietspaden moet komen", aldus Hermen Geluk. Hij kreeg van burgemeester Nuis de voorzittershamer uitgereikt net na dat de installatie van de jeugdraad een feit was. Nuis: „De raad moet de belangen behartigen van alle jeugd in Tholen, daarom is de ver antwoordelijkheid die Joth krijgt niet gering." Maar hij heeft alle ver trouwen in de raad, daarom kreeg Hermen van hem de voorzittersha mer in bruikleen, die symbool staat voor dit vertrouwen. Nuis hoopt dat hij hem niet terugkrijgt en dat de raad een succes wordt. De burge meester benadrukte ook nog dat pesten een heel lastig probleem is en hoopt dat de raad hier iets tegen kan doen. Ook zei hij dat er altijd veel óver jongeren wordt gepraat, maar dat het praten mét de jongeren niet vaak voorkomt. Daarom is het zo goed dat dit nu wel kan. Hij hoopt ook dat ze vaak ongevraagd met adviezen komt. Hermen Geluk: „Wie weet nou be ter wat er speelt onder de jongeren, dan de jeugd zelf? Daarom is onze adviserende taak zo belangrijk." De leden van de jeugdraad komen uit zes verschillende plaatsen van de gemeente Tholen en hun leeftijd va rieert van dertien tot zeventien jaar. Joth vindt naast (verkeers)veiligheid en het aanpakken van pesten op school en straat nog een aantal ande re dingen belangrijk. In het activitei tenplan voor 2004 zijn deze plannen en prioriteiten van de raad vastge legd. Hermen bood dit aan de burge meester aan, hierin stond ook dat de jeugdraad aandacht vraagt voor het openbaar vervoer, omdat veel jonge ren hier afhankelijk van zijn. Daar naast kan Joth werkgroepen creëren die sportieve, recreatieve en educa tieve activiteiten voor de Thoolse jeugd tussen de twaalf en twintig jaar organiseert. De voorzitter en vi- ce-voorzitter van deze werkgroep zitten ook in de jeugdraad, zodat de raad een goed contact met de werk groep houdt. Jongeren die wel lid van de jeugdraad willen worden, maar graag eerst even kijken of ze het wel leuk vinden, kunnen meelo pen met werkgroepactiviteiten. Zo krijgen ze alvast een indruk over de werkwijze. Vervolgens wil Joth in formatie verstrekken aan de Thoolse jeugd en wil weten wat er bij hen speelt. Door steeds in verschillende kernen te vergaderen, wil de raad in contact komen met de jeugd die niet in Joth zit. Ook willen ze veel gaan doen aan het vergroten van hun naamsbekendheid, ze willen dit doen via kranten, e-mailberichten, posters en brieven. De jeugdraad behartigt de belangen van de jeugd in de gemeente Tholen en zal het college zowel gevraagd als ongevraagd informeren over za ken die de jongeren raken. Ook kun nen ze advies geven. De jongeren kunnen zelf activiteiten op poten zetten en informatie geven aan ande re jongeren. Meteen na de installatie van de jeugdraad was de eerste ver gadering. Op de agenda stond een verzoek van het college dat wilde weten welk advies de jeugdraad heeft met betrekking tot de aange vraagde subsidieverzoeken door jeugdverenigingen. De raad vergadert minimaal acht keer per jaar. Volwassenen Ingrid Bras en Mies van der Weele (ambte naar welzijn) zijn altijd aanwezig bij deze vergaderingen en adviseren de jeugdleden. De gemeente heeft In grid Bras als secretaris benoemd die ondersteunende werkzaamheden verricht. Ze voert de financiële ad ministratie en is belast met de dage lijks ondersteunende werkzaamhe den, ook maakt ze verslagen van de vergaderingen. Twee jaar geleden is een activitei tencommissie opgericht, die activi teiten voor jongeren organiseerde. Kersverse voorzitter Hermen Geluk deed hier toen ook al aan mee, daar om besloot hij nu ook actief lid van Middelburg voor te bereiden, aldus Cornelisse. Wanneer die zitting zal plaatsvinden, is nog niet bekend. De raad besliste op 16 september 2003 om de vestiging van Aldi mo gelijk te maken door gebruik te ma ken van een vrijstellingsprocedure. Eerder had de gemeenteraad (op 23 december 2002) al besloten om zo wel de omgeving van de Markt als de Sportlaan open te houden voor mogelijke vestigingsplaatsen voor grote supermarkten. Een eerder be sluit (van 11 juli 2001) om geen vestiging aan de Sportlaan toe te staan, werd daarmee teniet gedaan. Volgens het college is dit niet in strijd met de wet. De gemeente kan Joth te worden. Met de komst van de jeugdraad wor den de taken van de activiteitencom missie uitgebreid en naast het organi seren van activiteiten voor jongeren, korrit er nu ook een adviserende taak bij. Hermen Geluk komt uit Sint- Philipsland. Hij werkt vier dagen als monteur in een autogarage en gaat nog één dag per week naar school. Hoe komt hij er eigenlijk bij om lid te worden van de jeugdraad Zijn va der zit ook in de gemeenteraad, van huis uit heeft hij het eigenlijk meege kregen. Omdat de raad adviseert wie wel en wie niet in aanmerking ko men voor subsidies, zou het mis schien kunnen zijn dat iemand de jonge voorzitter probeert om te ko pen. Maar hierop reageert Geluk fel: „Zelfs voor een scooter kunnen ze me niet omkopen." gebruik maken van deze bevoegd heid via de wet op de ruimtelijke or dening. De vestiging wordt volgens het college ongeveer 1050 vierkante meter groot. Die maat past binnen de vrijstelling die ten hoogste tot 1500 vierkante meter mag gaan. De supermarkt komt volgens b. en w. niet ver van het centrum van het dorp te liggen. Ze noemen de af stand 'een gemakkelijke overbrug bare loopafstand'. En daarmee grenst de vestiging ook direct aan het bestaande winkelgebied, aldus het college. En ze voldoet het aan het 'perifere detailhandel vesti gingsbeleid' van het rijk en is ook niet in strijd met het streekplan van de provincie Zeeland. Weggemans verwacht voor zijn be drijf moeilijkheden-met het verkeer omdat bezoekers veelal met de auto zullen komen. Volgens het college kan er voldoende geparkeerd wor den op het onbebouwde preceel bij de toekomstige Aldi-vestiging. In de vrijstelling wordt daar ook reke ning mee gehouden. 'Het feit dat voldoende ruimte voor parkeren en bevoorrading aanwezig is, maakt deze locatie geschikt voor een discountsupermarkt Hierin speelt de overweging mee dat de Al di niet alleen bezoekers vanuit de eigen kern, maar ook van daarbui ten zal trekken. Juist vanwege de verkeers- en parkeersituatie rondom de Markt heeft de raad - om een vestiging als van de Aldi niet op voorhand uit te sluiten - uitdrukke lijke de vestigingsmogelijkheid aan de Sportlaan open willen houden.' Het college is het met de provincie eens om winkels zoveel mogelijk bij elkaar te plaatsen. De vestiging aan de Sportlaan wijkt daar volgens de gemeente niet van af. De opstel ling van de ondernemersvereniging Smalstad die vreest dat de vestiging buiten het centrum de doodsteek zal betekenen voor de bestaande win kels, getuigt volgens het college van een 'al te rigide uitleg.' 'In feite ligt de locatie Sportlaan 12 op ongeveer 100 metere van het kernwinkelgebied, wat voor winke lend publiek toch nauwelijks als een De provincie Zeeland zou voor de jeugd debatten of informatiebijeen komsten moeten organiseren over het thema jeugdzorg. Het Thoolse statenlid R.P. van der Wal (PvdA) en zijn collega's F. Babijn (CDA) en mevrouw H.B.T. Smits (Zeeuws Belang) hebben gedeputeerde G.R.J. van Heukelom daar in een brief om gevraagd. Het drietal vormde vorige week het panel dat met 50 jongeren in debat ging tij dens de Zeeuwse voorronde van een landelijke debatwedstrijd. „Bij veel jongeren bleek onvrede te bestaan over de toegankelijkheid van de jeugdzorg. Ze kwamen dan ook met een voorstel om daar ver- onoverbrugbare afstand valt te be stempelen.' Rijk en provincie mogen de ge meente op dit punt niet 'elke speel ruimte ontzeggen,' zo vindt het col lege. Maar moeten juist rekening houden met locale omstandigheden. De vestiging van een discountsuper markt van ongeveer 1000 m2 op de Markt (Lidl heeft een plan voor het pand van Van Houte) kan volgens de raad tot verkeers- en milieupro blemen leiden, 'gezien de fijnmazi ge en kleinschalige stedenbouwkun dige structuur van het gebied rond de Markt.' Het college wijst er op dat niet al leen de supermarkt daar nadelen van zal ondervinden, maar ook de overige winkels in de buurt. Volgens b. en w. heeft de bevolking enkele malen duidelijk gemaakt dat er een grote behoefte is aan een ves tiging van een discountsupermarkt zoals Aldi. En daarom heeft de raad een locatie aan de Sportlaan niet willen uitsluiten. Juist omdat een vergelijkbare plek (wat omvang en bereikbaarheid betreft) in het dorps centrum niet beschikbaar is. De vrijstelling is ook niet in strijd met de algemene beginselen van be hoorlijk bestuur, vindt het college. In het beroep wijst Weggemans op het mkb reva-rapport van juli 2002. Daarin wordt gesteld dat de vesti ging van de discounter aan de Sportlaan tot ontwrichting zal lei den van de bestaande detailhandel. Maar volgens het college moet er aan de cijfers uit het rapport 'geen absolute waarde' worden toege kend. Ook onderschrijft het college de stelling uit het mkb-rapport niet dat de Markt 'primair' is aangewezen voor vestiging van de supermarkt. Volgens b. en w. kijkt het mkb vooral naar de economische aspec ten, terwijl er ook gekeken moet worden naar het leef- en woonkli maat. Volgens de verweerders ver wachten huidige gebruikers en be woners van de Markt en omgeving problemen door het parkeren en bevoorraden als de supermarkt in het centrum wordt geplaatst. Het college ontkent niet dat een vestiging van de Aldi aan de Sport laan gevolgen zal hebben voor het verkeer. Maar het verkeer kan beter aan de Sportlaan worden verwerkt andering in aan te brengen", vertelt Van der Wal. In het debat sneuvelde dat voorstel, maar het Thoolse lid van provinciale staten vond het waardevol om met jongeren door te praten over dit onderwerp. 'De inte resse voor dit onderwerp was meer dan opvallend en daardoor bijna verontrustend', schrijven de staten leden in hun brief aan de gedepu teerde. Het beeld dat jongeren van de jeugdhulpverlening hebben, blijkt niet bij iedereen te stroken met de praktijk. Via debatten of in formatiebijeenkomsten zou dieper op de materie ingegaan kunnen worden. De briefschrijvers vinden dat de signalen die die jeugd heeft afgegeven, nuttig kunnen zijn voor het beleid in de toekomst. 'We kun nen iets leren over het imago van de jeugdzorg en over hun vragen en twijfels'. VERVOLG VAN VOORPAGINA Het bouwplan omvat 56 verzor gingsplaatsen en 2 kamers voor tij delijke opvang, alsmede 20 ver pleeghuisbedden. Dat laatste in samenwerking met verpleeghuis Ten Anker van de stichting SVRZ. Verder komt er een afdeling van 10 plaatsen voor dagverzorging. Ook het hospice, dat binnen de tijdelijke huisvesting van de Schutse is ge start, krijgt een plaats in de nieuw bouw. Door middel van een doorgang op de begane grond zal er een directe verbinding komen met het aanpan- dige woonzorgcomplex Vroonhof. „Bijzonder is ook, dat er een com- pact-keuken in de nieuwbouw komt, waardoor we het kookproces niet hoeven uit te besteden", zegt directeur RW. Kok. Even leek het er namelijk op, dat de provincie geen toestemming zou geven voor hand having van een keuken. Ook in 2005 kan de Schutse volledig in ei gen beheer de maaltijden blijven verzorgen, zowel voor de eigen be woners als voor de mensen die ge bruik maken van de warme maal tijdvoorziening. dan op de Markt. Dat zal geen gro te gevolgen hebben voor de ver- keersdoorstroming of de bereik baarheid van bedrijven. De bezoekers aan de winkel vormen pieken en vallen volgens b. en w. niet samen met de normale be drijfstijden. Vooral SGP'ers zijn klant bij Aldi, zo blijkt uit een onderzoek van Claritas en GfK, dat onlangs werd gepubliceerd in NRC Handelsblad. Daarentegen kopen aanhangers van GroenLinks het minst bij de dis countzaak. Ook kiezers van de ChristenUnie, de LPF en de PvdA kopen meer dan gemiddeld bij de prijsstunter. CDA'ers houden de zaak in het midden, maar mensen van D66, de SP en de VVD lopen weer minder warm voor Aldi. Die geven meer de voorkeur aan de ge wone supermarkten of verswinkels. Het lv-programma Zembla be steedt vanavond om 21.15 uur op Nederland 3 een speciale uitzen ding aan de discountzaak onder de titel, Het geheim van de Aldi.' Volgens raadsman A.P Cornelissen van de firma Weggemans lag de ver werping van het beroep voor de hand. Hij heeft er geen verrassende standpunten ten opzichte van het eerder genomen besluit in terug kunnen vinden. Het zogeheten vooronderzoek is nu nagenoeg afge rond. Het is nu zaak om de openba re behandeling bij de rechtbank in De firma Weggemans grenst aan het perceel waar de firma Schot de Aldi wil vestigen. Het bord aan de Sportlaan staat er volgens de gemeente illegaal, maar b. en w. treden pas op wanneer de hoorzitting over de omstreden bouwvergunning achter de rug is.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 13