Rien Klippel wordt voorzitter de Schutse Thoolse jeugd voetbalt in zaal Met onze brilldn mag u gezien worddfrv h Zelfstandige vestiging van Coolconnect in de smalstad All Stars te sterk voor Tholense Boys den Engelsman <^van Driel Beste wensen Wandelen in de winterserie Koersballen Marco Jochems en vrouw Nicole runnen bedrijf vanuit Kaaistraat Nijland zingt in Poortvliet Vroeg vuurwerk kost 52 euro Dinsdag 30 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Directeur krijgt meer bevoegdheden T\issenmodel Ruime winst WHS 4 Coolconnect is de naam van de nieuwe vestiging in Sint- Maartensdijk van het gelijknamige landelijke koeltech- nisch installatiebedrijf. Marco en Nicole Jochems leiden de vestiging sinds 1 oktober vanuit hun kantoor aan de Kaaistraat. Er zijn vijf monteurs in dienst die vanuit de werkplaats op het industrieterrein op karwei gaan. Voorgemonteerd M.J. Klippel uit Scherpenisse is W.A. Blaas uit Tholen opgevolgd als voorzitter van de stichting protestants-christelijke bejaar denzorg eiland Tholen en Sint- Philipsland, die zorgcentrum de Schutse in Sint-Annaland exploi teert. Het bestuur krijgt per 1 ja nuari 2004 door de invoering van een nieuwe structuur echter min der te vertellen. Directeur P.W. Kok krijgt grotere bevoegdheden. „We spelen hiermee in op de ingrij pende veranderingen binnen de ge- zondheids- en ouderenzorg", legt de directeur uit. „De modernisering van de AWBZ, de levering van zorg op maat/vraaggestuurde zorg, alsmede risico's van bestuur en ondernemen vragen om herpositionering van de bestuurlijke organen", zegt Kok. Het algemeen bestuur heeft na inten sieve discussies in de afgelopen maanden daarom dinsdag gekozen voor een nieuwe structuur, die statu tair is vastgelegd. De bestaande struc tuur dateerde van de oprichting in 1968 meteen aanpassing in 1990. Het algemeen bestuur zal door natuurlijk verloop teruggebracht worden. Er zijn nu nog 12 leden, afkomstig uit de Ne derlandse Hervormde Kerk, Gerefor meerde Gemeente, Gereformeerde Kerk en Christelijk Gereformeerde Kerk. Totaal gaat het om 17 kerkelij ke gemeenten op Tholen en Sint-Phi- lipsland. Volgens de directeur zal er voortaan meer op grond van objectie ve kwaliteitseisen naar bestuursleden worden gezocht. „Op basis van de profielschets wordt iemand benaderd met financiële, politieke, juridische of technische kwaliteiten. Het bestuur vult voortaan zichzelf aan. Dat ge- beurt niet meer door de kerken, al blijven we wel kijken naar een even wichtige spreiding." In andere stichtingen (niet alleen voor gezondheids- en ouderenzorg, maar bijvoorbeeld ook woningstichtingen) heeft het bestuur al eerder een stap te ruggezet. Daar zijn veelal raden van toezicht gevormd, waarbij de directie ook gelijk het bestuur vormt. „Bij de Schutse hebben we voor een tussen model gekozen", zegt Kok. „Het be stuur heeft taken aan de directie gede legeerd en stelt zelf alleen nog het beleid vast." Nu de kerken geen kandidaten voor het bestuur meer mogen voordragen, is er een participantenraad in het le ven geroepen. Daarin komt van elk van de 17 kerkelijke gemeenten 1 ver tegenwoordiger en een plaatsvervan ger. „Hiermee wordt gestalte gegeven aan het belang dat gehecht wordt aan de band met de kerken. De participan tenraad, die één of twee keer per jaar bijeenkomt, zal over de grote lijnen geïnformeerd worden en heeft alleen een adviserende stem. De kerken worden op deze wijze wel nauwer be trokken bij het beleid en de identiteit van de stichting. Toe nu toe droegen ze de bestuursleden wel voor, maar niet altijd vond er een terugkoppeling plaats. Alleen wanneer het kerken raadsleden waren, was dat het geval", zegt Kok. De nieuwe voorzitter Klippel maakte als secretaris al geruime tijd deel uit van het dagelijks bestuur. H.W. van Eenennaam uit Sint-Annaland, even als Klippel ook gemeenteraadslid voor de SGP, is de nieuwe secretaris geworden. J. Westdorp uit Stavenisse is penningmeester, A. Duine uit Oud- Vossemeer algemeen adjunct. Klip pel is lid van de Gereformeerde Ge meente, Van Eenennaam en West dorp van de Nederlandse Hervormde Kerk en Duine is een vertegenwoor diger van de Christelijk Gereformeer de Kerken. De Gereformeerde Ker ken hebben nog geen nieuw lid voor het dagelijks bestuur geleverd nadat C. Fossen zich terugtrok. W.A. Blaas en M. Dijke stopten omdat hun zit tingstermijn erop zat. P. van Belzen uit Tholen en G. Prosman uit Scher penisse zijn door hun Hervormde Ge meente aangewezen als opvolger in het algemeen bestuur. Daarin trad ook J. Quist terug omdat hij niet her benoembaar was. Het dagelijks bestuur zal vier keer af zonderlijk en acht keer samen met het algemeen bestuur vergaderen. De vier vormen tevens het nieuwe bestuur van woonzorgcentrum Elenahof in Stavenisse en de stichting Woonhof, die woonzorgcentrum Vroonhof in Sint-Annaland exploiteert. De beheerstaak van de Schutse zelf is verminderd nu de landelij ke woningstichting Habion de ge bouwen neerzet en onderhoudt. De vergunningen voor de sloop van het al maanden leegstaande zorgcentrum en de bouw van een nieuw complex zijn inmiddels rond. Half januari vindt de aan besteding plaats op basis van het ontwerp van architectenbureau RHD uit Goes. De hoofdaanne mer zal zowel de sloop als de nieuwbouw voor zijn rekening ne men. In de week na de jaarwisseling vin den, zoals gebruikelijk, allerhande nieuwjaarsbijeenkomsten plaats. De gemeente organiseert haar nieuw jaarsreceptie op maandagavond 5 ja nuari. Vanaf half acht zijn inwoners en overige relaties welkom in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk om het gemeentebestuur - en elkaar - de beste wensen over te brengen voor het nieuwe jaar. Diezelfde maandag zijn er recepties in de verschillende huizen van de SVRZ Oosterschelde- regio, namelijk in De Poorthove, Maartenshof, De Rozeboom en Ten Anker. Het Ondernemers overleg Tholen heeft de leden uitgenodigd voor een bijeenkomst op 8 januari, in De Gouden Leeuw te Scherpenisse. Verschillende voetbalclubs organise ren zaterdag- of zondagmiddag een receptie voor hun leden. In Meulvliet in Tholen en de Wellevaete in Sint-Annaland ne men deze dagen de jeugdvoet ballers van alle zeven Thoolse clubs het tegen elkaar op. In Tholen organiseert Noad '67 de wedstrijdjes voor de meisjes, D- pupiilen, A-, B- en C-junioren. En in Sint-Annaland zorgt SC Stavenisse dat de E- en F-pupil- len aan hun trekken komen. Het plezier staat bij deze toernooien voorop en de jongelui zijn over het algemeen gretig om een pot je te kunnen voetballen. Woens dag begon het evenement, van daag wordt het afgesloten. Het is een aardige onderbreking van de veldcompetitie, die in januari weer wordt hervat. De daags voor kerst in Meuvliet gespeelde partijen leverden de volgende eindstanden op: Meisjes: 1. Smerdiek 2 12 p; 2. Smerdiek 17 p; 3. WHS I 4 p (doelsaldo -1); 4. Vosmeer 4 p (doelsaldo -2); 5. WHS 2 1 p. D-pupillen poule A: 1. Smerdiek 9 p; 2. Tholense Boys 2 7 p; 3. Tholense Boys 1 6 p; 4. Noad 4 p; 5. WHS 3 p. D-pupillen poule B: 1. Stavenisse 12 p; 2. SPS 11 p; 3. WHS 2 8 p; 4. Smerdiek 2 7 p; 5. Vosmeer 2 p; 6. Tholense Boys 3 1 p. D-pupillen poule C: 1Tholense Boys 4 12 p; 2. SPS 2 7 p (doelsaldo +7); 3. WHS 4 7 p (doelsaldo 0); 4. Noad 2 4 p; 5. WHS 3 0 p. D-pupillen van Smerdiek kijken vanaf de tribune in Meulvliet toe hoe hun leeftijdgenoten van andere clubs het er vanaf brengen. Reserve vijfde klasse De vierde keus van WHS versloeg Krab- bendijke 4 in de laatste competitiewed strijd van het jaar met 9-4. Bij de rust stond het 3-2. De groen-witten misten door blessures en vakantie een aantal vaste spelers en deden een beroep op het derde elftal. De eerste helft gaf een wisselend beeld te zien met veel kansen. Nadat Krabben- dijke er enkele om zeep had geholpen, kopte Jan-Willem Mosselman de ope ningstreffer binnen op aangeven van Harm Moerland. Enkele minuten later stond het gelijk. Met een loeihard schot bracht Moerland zijn team weer op voorsprong. De bal verdween in het doel via het hoofd van een tegenstander, die zodanig werd geraakt dat hij gewisseld moest worden. De derde WHS-treffer was eveneens een kopbal, nu van Wim Vermaas. Net voor de rust kwamen de bezoekers terug tot 3-2. Bij WHS kwam voor de tweede helft Leen v.d. Ouden in het veld voor Cees Koopman en Rien Fase voor Han Vroeg- op. De groen-witten waren duidelijk de betere ploeg. Met enkele fraaie combi naties werd via Wim Vermaas en Jan- Willem Mosselman de score opgevoerd. Arbiter Theo Fase negeerde bij beide ac ties het signaal van de Bevelandse grensrechter, omdat hij zelf bovenop de spelsituatie stond. Harm Moerland scoorde zijn tweede treffer en werd met een hierna gewisseld voor Thijs Fase. Deze ging aan de rechterkant in de spits spelen met de bedoeling om het veld zo breed mogelijk te houden. Tussendoor sloeg Krabbendijke twee keer toe, zodat de stand inmiddels was opgelopen naar 7-4. Via opnieuw Vermaas werd het 8-4. En na vele kansen te hebben gemist, be paalde Theo Moerland met een schot in de kruising de eindstand op 9-4. De stand in deze klasse (waar Vosmeer de uitwedstrijd tegen Yerseke al voor de vierde keer afgelast zag worden) is als volgt: Vrederust 3 12 34 49-9 BruseBoys5 12 28 50-24 WHS 4 13 20 39-31 Vosmeer 4 9 19 36-18 WC 4 11 18 27-35 Rillandia 4 11 17 32-31 Krabbendijke 4 13 17 46-43 Smerdiek 4 11 16 20-20 WC 5 12 10 29-46 Wolfaartsdijk 4 12 7 18-39 Yerseke 6* 10 4 14-32 Kloetinge 6 10 3 14-46 3 punten in vermindering Op 10 januari kan er weer gewan deld worden vanuit Oud-Vosse- meer. Dan staat de tweede in een se rie van drie tochten op het programma die wandelsportclub Vosmeer en zeven West-Brabantse Wandelclubs jaarlijks organiseren. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 5, 10, 15 of 25 kilometer. Voor de twee langste afstanden kan er gestart worden tussen negen en tien uur, voor de beide andere tus sen negen en twaalf uur. Vertrek punt is café Hof van Holland aan de Ring. De langere routes voeren de deelnemers naar Nieuw-Vossemeer. Voorinschrijving is mogelijk bij me vrouw C. Havermans, tel. 672674. Waarom zou u met mm OPTieK - OOGWEETKüNDiG CENTRUJM genoegen nemepwr? Grote Kerkstraat 5-13 Steenbergen telefoon (0167) 56 33 85 Advertentie LM. Uitslag van de wedstrijd van Sint- Maartensdijk: 1. T. Goode en W. Bijl 49 p; 2. L. Wielaard en A. Wielaard 40 p; 3. C. Breure en C. van Gorsel 23 p; 4. T. Breure en C. van Mierlo 21 p; 5. G. Verwijs en J. Bijnagte 20 p. Te harde muziek. De 34-jarige R.A. da C.B. uit Sint-Maartens dijk is door de Thoolse kanton rechter veroordeeld tot een geld boete van 103 euro omdat hij zijn cd-speler in de auto veel te hard aan had. Marco en Nicole Jochems leiden de vestiging vanuit het kantoor in de Kaaistraat. Coolconnect is gespecialiseerd in airconditioning, bedrijfskoeling en horeca-apparatuur, vertelt de 33-ja- rige Marco Jochems die zelf al vijf tien jaar als monteur ervaring heeft in deze branche. „Ik werkte met mijn bedrijf Koeltechniek Tholen al twee jaar samen met Coolconnect. We zijn nu een van de vier vestigin gen geworden die zelfstandig werk vergaren. Het hoofdkantoor zit in Alphen aan den Rijn. De andere vestigingen staan in Bodegraven, Apeldoorn en eentje in Roemenië. Alle vestigingen zijn in principe zelfstandig. Maar we hanteren wel dezelfde tarieven." Volgens de jonge ondernemer heeft de onderneming een landelijke dek king. Met de vestiging in de smal stad probeert Jochems vooral Zuid- Nederland te bedienen. „Dat was nog niet afgedekt. Nu wel. We zijn wel gewend om grote afstanden te rijden, maar hoeven niet langer in de files te staan bij Utrecht en Den Haag. In Noord-Brabant is dat een stuk minder. Het is gunstiger voor de monteurs. Het is toch prettiger om in de regio te werken." De vestiging hoeft niet alles zelf te doen. Dat is volgens de ondernemer ook de kracht van het bedrijf: „We krijgen ondersteuning van het hoofdkantoor voor technische pro blemen. We laten bevoorbeeld her berekeningen maken om te kijken of het aan de norm voldoet." Het heeft ook andere voordelen. Zoals voor de inkoop. „Die is dan gunsti ger. Dat voordeel kun je ook naar de klant doorberekenen." Jochems was voorheen alle dagen als monteur op pad. Nu doet hij meer het voorbereidende werk voor het plaatsen en onderhoud van ap paratuur. Zijn vrouw Nicole (29) doet de werkplanning en de admini stratie. Jochems: „Ik kom nu niet zo veel meer op de baan. Maar als het nodig is, stap ik zo in de bus. Ik doe het werk graag." Jochems kwam bij toeval in de koeltechniek terecht. Na de middel bare technische school afgerond te hebben als ontwerper en technisch tekenaar, kwam hij bij Houghkoe- ling in Halsteren op een groot pro ject terecht waar hij koperen buizen moest monteren. „Ik ben toen in de koeltechniek gebleven. Heb koel- technische cursussen gedaan en be drijfskunde. Mijn opleiding was niet weggegooid, want ik heb ook installaties uitgerekend en gete kend." Van de economische recessie heeft hij nog niets gemerkt. „We zitten druk in het werk voor week 2 van volgend jaar. Terwijl het een rustige tijd zou moeten zijn. Er is ook wat meer werk bijgekomen omdat er een aantal bedrijven in de klimaat techniek zijn omgevallen. We heb ben ook nog nooit zo goed gedraaid als dit jaar. Voor volgend jaar heb-' ben we al 2400 manuren staan." De monteurs van Coolconnect komen uit Sint-Maartensdijk (2, waaronder Jochems zelf), een uit Sint-Annaland en een uit Boschenhoofd. In de werk plaats op het industrieterrein worden de apparaten voorgemonteerd. Er is een magazijn en er wordt momenteel aan een kantine voor het personeel gewerkt. Werk genoeg in de sector. Maar het baart Jochems zorgen dat het tech nisch geschoold personeel afneemt. „Dat wordt minder. In de koeltech niek zijn altijd monteurs te kort. Kijk maar eens op de websites van de koel- technische bedrijven. Ze vragen alle maal om personeel. Voor de branche zou het goed zijn als er een vakoplei ding komt. Het is een mooi vak want je doet een stukje electrotechniek, koeltechniek en loodgietserswerk. En er is goed in te verdienen." Tot de klantenkring behoren bedrij ven met grootkeukenapparatuur, maar ook overheidsinstellingen (asielzoe kerscentra) en advocatenkantoren. Humor en een stem als een klok. Dat typeert de entertainer Theo Nijland die op 10 januari zijn pro gramma 'Jij ook altijd' brengt in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Nij- lands liedjes, allemaal repertoire van eigen hand, zijn te typeren als Nederlandstalige chansons, als luisterpop. Alleen aan de vleugel houdt hij de hele avond de snaren strak ge spannen. Tussen de liedjes door onderhoudt Nijland zijn publiek net zoals hij zingt: schijnbaar uit de losse pols. Zijn muziek is licht melancholisch met een luie swing, zijn teksten afwisselend poëtisch, ironisch, pijnlijk humoristisch en vol scherp venijn. Het theaterconcert in Poortvliet begint om kwart over acht. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Sint-Maartensdijk, boekhandel Diel.eman in Tholen en - zolang de voorraad strekt - aan de zaal. 'Jij ook altijd' is de eerste voorstelling van Uit op Tholen in het nieuwe jaar. In januari staat nog een twee de gepland: de kindervoorstelling 'Cowboy Billie Boem en 'n vreemde vogel' op woensdagmid dag 14 januari in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Een team van oud-spelers van Tholense boys nam het op tegen het eerste elftal. De oud-voetballers van Tholense Boys hebben zaterdagmiddag het huidige eerste elftal met 2-7 ge klopt. De All Stars waren op De Bent duidelijk de betere ploeg. Het standaardteam was gehavend, want Michael de Jong, Jaben Kortland, Jan Groene wegen en Wim Schot zijn geblesseerd. Hi cham Benhammou en Merien Hopmans van het tweede elftal vulden de selectie aan. De All Stars kregen na vijf minuten de eerste doelkans, maar in een scrimmage werd de bal tot drie keer toe van de doellijn gehaald. Even later redde doelman Marius Bal op een inzet van Piet de Graaff, ook een schot van John Schot verschalkte hij. Na een half uur was er de eer ste mogelijkheid voor de geel zwarten. Alex Hoogendoorn kwam uit zijn doel en kon niet bij de bal, maar Erancel Kousemaker schoot net naast. Leon van Elzakker opende de score zeven minuten voor de rust. Bal redde nog op een schot van De Graaff, maar had in de rebound geen antwoord op de inzet van Van Elzakker. Tom van Zundert schoot vlak voor de rust naast. Meteen na de hervatting bracht John Schot de stand op 0-2. Bal redde hierna op een schot van Ad van Meel, maar duidelijk was dat de 'ex-Boys' beter waren. Tholense Boys miste voetballend vermogen op het middenveld. Uit een uitge speelde aanval via John Schot scoorde Piet de Graaff 0-3 en met een half uur op de klok maakte Patrick Theunisse er 0-4 van. Aan de andere kant vond Hicham Ben hammou doelman Hoogendoorn op zijn weg, maar wist deze even later in een één-tegen-één situatie te passeren (1-4). Van Meel rondde een solo doeltreffend af: 1-5. Een kwartier voor tijd voorkwam Hoogendoorn met een goede reflex een tweede Thoolse treffer, van de voet van Niels Hopmans. Tóch kwam dat doelpunt er, uit een vrije trap van Johan Schot. Een halve volley van Rick v.d. Velde werd een prooi van Hoogendoorn. In de slotfase maakte John Schot 2-6 en uiteindelijk viel ook nog een zeven de treffer te noteren voor de All Stars. Na afloop werd er in de kan tine gezellig nagepraat over de wedstrijd en werden herinnerin gen opgehaald. Vuurwerk afsteken mag alleen op oudejaarsdag vanaf 10 uur 's mor gens tot 2 uur na middernacht. Wie dat buiten die tijdstippen doet, loopt de kans op een boete van 52 euro als hij door de politie betrapt wordt. Op het bij zich hebben van strijkers staan boetes van 80 euro (tot 100 stuks) en 132 euro (van 100 tot 300 stuks). Voor jongeren onder de 16 jaar geldt de helft van de genoemde bedragen. Daarnaast kunnen jongeren tot 18 jaar, als ze in overtreding zijn, worden door verwezen naar bureau Halt voor een alternatieve straf. Deze dagen controleert de politie extra op het voortijdig afsteken van vuurwerk. Klachten van inwoners worden in beeld gebracht en 'pro- bleemplekken' krijgen vervolgens bijzondere aandacht. De verkoop van vuurwerk \vordt eveneens in het oog gehouden. Zo is het verbo den om vuurwerk te verkopen aan personen jonger dan 16 jaar, mag maximaal tien kilo aan één persoon verkocht worden en mag alleen goedgekeurd vuurwerk aangebo den worden. Verkooppunten moe ten voldoen aan de eisen gesteld in het vuurwerkbesluit. Het invoeren van vuurwerk uit bijvoorbeeld Bel gië is verboden en ook daarop con troleert de politie regelmatig. Bij overtredingen neemt de politie al tijd het vuurwerk in beslag en laat dat vernietigen. Nieuwjaarsconcerten. Stichting het Zeeuws Orkest te Middelburg krijgt 10.000 euro van de provincie voor het project nieuwjaars prom concerten in het kader van C-cultu- re en 208.000 euro voor 2004. Zeeuws Tijdschrift. Stichting Zeeuws Tijdschrift krijgt in 2004 een bijdrage van 15.600 euro van de provincie. Voorstraat 15, 4697 EH Sint-Annaland, Tel. fax (0166) 65 24 90 Woensdagmiddag gesloten, vrijdagavond koopavond Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 5