itfoor THOLEN Buys Partners AütomatiseringsCentrum Tholen A 0 Schipper |f OAZ wensen u een voorspoedig nieuwjaar vD Q T CONCORDIA HAN OVERBEEKE v.v. THOLENSE BOYS Fa. van 't HOF ALUMINIUM O.N.S. Computers DE BLOEMENHAL Wenst alle clientèle, familie, vrienden en bekenden een gezond en voorspoedig nieuwjaar Wij wensen alle donateurs, begunstigers en vrienden een voorspoedig nieuwjaar toe II EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Dinsdag 30 december 20Ö3J Administratiekantoor J.M. ZOETEWEIJ-VAN GORSEL wenst u een voorspoedig nieuwjaar GGN Wenst u een voorspoedig en financieel gezond 2004 Boekhandel en Kantoorinrichting wensen u allen een voorspoedig 2004 diervoeders bij u thuis en C.S.M. bietenagent Schildersbedrijf L. v.d. Hoofd wenst familie, vrienden en clientèle een gelukkig nieuwjaar toe. Dierenspeciaalzaak VAN TIENEN wenst u allen een gelukkig 2004 Fam. Vroegop bezorger van de Eendrachtbode in Dalempolder wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar ook in 2004 staan wij weer voor u klaar V A* Mevr. C. Moeliker-Quist Markt 8-10 Tholen Tel. 0166-602425 Fax 0166-603452 FAMILIE V.D. JAGT bezorger van de Eendrachtbode in het centrum Familie Jansen Slachtveld 11, 4691 RA Tholen Tel. 0166-602780 ijzerwaren gereedschappen wenst klanten, vrienden en bekenden EEN GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR AUTOBEDRIJF Ohmstraat 2 Tholen wenst vrienden en clientèle GELUKKIG NIEUWJAAR Witteveenweg 4 4612 RA Bergen op Zoom Bestuur en leden van de kon. muziekvereniging THOLEN y wenst leden, donateurs, reanimatieleden en bekenden een voorspoedig en gezond 2004 toe e beste Wensen Watervliethof 17, Tholen b.v. Tholen Ondernemersweg 5 Tel.: 0166-601020 Fax: 0166-601030 Zierikzee Nieuwe Haven 147 Tel.: 0111-420488 Fax:0111-420213 Schoondijke Dorpsplein 29 Tel. 0117-401820 Fax: 0117-401407 www.buyspartners.ggn.nlinfo@buyspartners.ggn.nl Dieleman Hoogstraat 14-16, 4691 CB Tholen Tel. 0166-602597, Fax 0166-603954 E-mail: boek-kant.vakh.dieleman@hetnet.nl 'De gesneuvelden zijn eindelijk weer thuis en kunnen blijvend worden geëerd en her dacht. Eindelijk is recht gedaan.' Voorzitter Smoorenburg van de Vereniging Oud Militairen Indiëgangers afdeling Zeeland maakte eind april van zijn hart geen moordkuil bij de onthulling van de gedenkplaat voor de negen Tholenaren die bijna zestig jaar gele den omkwamen in het voormalig Nederlands-lndië. De plaat is aangebracht bij het alge meen gedenkteken voor door oorlogsgeweld omgekomen inwoners in het Bosje. Dat was van meet af aan de insteek van de Vomi, maar het duurde een aantal jaren eer een meer derheid in de gemeenteraad daartoe bereid was. De drukbezochte onthulling en vooraf gaande herdenkingsbijeenkomst waren indrukwekkend en emotioneel. Burgemeester W. Nuis gaf de Indië-veteranen gelijk in hun opvatting dat hen onrecht is aangedaan doordat ze nauwelijks erkenning kregen. Terwijl ze toch door de Nederlandse regering naar de overzeese kolonie waren gestuurd. In elke Zeeuwse regio is er voortaan een baken waar oud-lndiëgangers hun achtergebleven gesneuvelde kameraden kunnen herdenken. Maar de veteranen moesten er wel overal zélf het initiatief toe nemen, aldus een verbitterde Vomi-voorzitter. Onder de oud-militairen die de plechtigheid in Tholen bijwoonden, was de 100-jarige oud-KNIL-officier Van Eijkeren uit Hansweert, die samen met onder meer A. Lindhoud en H. Verkerke uit Scherpenisse aantrad bij het gedenkteken. wenst familie, klanten, vrienden en bekenden een goed, voorspoedig en gezond 2004 Oudelandsestraat 19-21 Tholen Fax/Tel. 0166-602194 Bakstraat 11Tholen wenst een ieder een gezond en gelukkig 2004 Slabbecoornweg 21 0166-604140 4691 RZ Tholen wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Hoogaarsstraat 36 Tel. 0166-603928 een eerste oplage van 125.000 exem plaren verscheen. De christelijke natio nale school verruilde de 'Bosjesschool' voor nieuwbouw aan de Molen- vlietsedijk. Die kreeg de naam De Regenboog en bij de opening werd de wens uitgesproken om er spoedig ook lokalen bij te hebben om de kleuters onderdak te verschaffen (die zaten nu in de kleuterscholen Merel en Klimroos). De oude school ging onderdak bieden aan de blo-school die vanuit Sint-Maartensdijk verhuisde. Pastoor P.A. van Osta greep de gelegenheid aan om de discussie te openen over het stichten van een rooms- katholieke school, want op de openbare school zaten al 89 r.k. leerlingen. De pastoor kwam ertoe, omdat er geluiden klonken om Ter Tolne te splitsen. Was er in OUD-VOSSEMEER een hoorzitting over het uitbreidings plan Dorpsweg. De gemeente ging dat ontwikkelen omdat 'plan oost' zo ongeveer vol was. De aanwezigen hadden weinig bezwaren. Alleen de heer Tange uit Bergen op Zoom maakte zich ongerust omdat hij juist vijf hec tare grond in het uitbreidingsplan had gekocht van zijn naar Brazilië geëmi- greerde broer. Hem werd verzekerd dat die grond voorlopig niet nodig zou zijn (en inderdaad zijn daar pas vorig jaar de bouwactiviteiten gestart). De eerste fase zou ongeveer 33 huizen omvatten. Na een vacaturetijd van twee jaar kreeg de hervormde gemeente weer een predikant. Ds. Th.W.H. v.d. Heijden uit Zalk werd de opvolger van ds. G.J. Voortman. Hij werd bevestigd door consulent ds. G.H. Abma uit Poortvliet. Vier inwoners namen het initiatief om een tennisclub op te richten. Sjaak Istha, Danny van Driel, Dré Aarnoudse en Kees Timmermans belegden een bijeenkomst waar zich al zeventig adspirant- leden meldden. Frans van der Zande was veertig jaar lid van het zangkoor van de r.k. parochie. Voor zijn verdiensten kreeg hij de onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Die werd hem nog toegekend door paus Paulus VI, maar pas uitgereikt toen diens opvolger Johannes Paulus I al was gekozen. Kleuterschool Hummelvreugd nam afscheid van hoofdleidster C.C. Rijstenbil. Ze vervulde die functie vanaf de oprichting van de school in 1948. Gezien zijn leeftijd besloot slager Kievit om er aan het einde van het jaar een punt achter te zetten. De zaak werd over gedaan aan het echtpaar Simmers uit Haamstede. Grindweg 15 Tel. 0166-607050 In SINT-ANNALAND kreeg het gebouw van Sanbella foundations aan de Spuistraat een nieuwe bestemming. De Mikro levens- middelenzaak van familie Gunter werd erheen verplaatst. Deze had op het oude adres aan de Nieuwstraat (tegenwoordig is hier de Eendrachtbode gevestigd) in toenemende mate te maken met parkeerproblemen voor de klanten. In 1943 was de onderneming daar al begonnen, maar op de gedempte haven kreeg men een ruimte die vijf keer zo groot was. Een andere ondernemer breidde even eens uit. Door aankoop van een aangrenzend pand in de Voorstraat verdrievoudigde fa. W. Pleune en Zn. de textielzaak en woninginrich ting. Voetbalclub WHS schreef geschiedenis, want het leverde voor het eerst op Tholen een dameselftal als kampioen. Het team, dat al zeven jaar bestond, pakte zonder puntverlies de titel in de tweede klasse van de afdeling Zeeland (waarin ook Tholense Boys met een elftal uitkwam). Vijf speelsters waren al zeven jaar van de partij: Hanna Moerland, Lenie Mosselman, Rya den Engelsman, Willie de Rijke en Mary Fase. Inwoner Jos Akkermans was al provinciaal voorzitter van de PJZ, maar zijn kwaliteiten vielen breder op. De boerenzoon werd namelijk gekozen in het landelijke bestuur van de vereniging van plattelandsjongeren. Vanuit Kenia kwam ds. M.D. Geuze over naar de hervormde gemeente. Hij volgde ds. J. Codee op die naar Wezep was vertrokken. De voormalige zendings predikant herinnerde er in zijn intredepreek aan, hoe hij zijn pastorale werk in het dorp was begonnen met de ouderlingen Breas en Van de Repe. Een zomerwoningenpark in de kleine Suzannapolder lijkt alsmaar dichterbij te komen. Dat mag zachtjesaan ook wel, want een kwart eeuw geleden al, werd er over gesproken. Toen wees de gemeenteraad het poldertje aan als recreatiegebied waar ruimte was voor 72 recreatiewoningen. Dat was een alternatief voor het plan van architectenbureau Bijl uit Rotterdam en Sturris vastgoed om in de grote Suzannapolder, naast camping Suzanne, 122 van dergelijke woningen te bouwen. Door een grondruil kreeg de gemeente de ijsbaan in eigendom op de hoek Langeweg/Hoenderweg, terwijl de ijsclub de Annewas verwierf tussen de Hoenderweg en de Javadijk. Het plan was om op de oude ijsbaan een sportzaal te bouwen en dat werd De Wellevaete. Een sportvissershaven in STAVENISSE leek aanvankelijk verder weg dan ooit. Er werd al enkele jaren over gepraat met tal van instanties, maar rijk en provincie kwamen niet met een subsidie over de brug. Zodoende kwam er een plan tot stand met prijzen voor een ligbox die zouden variëren van 500 tot 1200 gulden. Daarmee was het idee van een 'socia le sportvissershaven' van de baan en om die reden haakte de Deltafederatie af als mogelijke exploitant. Ook voor de PvdA was dat een zwaar punt, maar de fractie liet de impuls voor het dorp zwaarder wegen. De rest van de gemeenteraad had ook het geld over voor deze voorziening, uitgezonderd de SGP in verband met de verstoring van de zondagsrust. Zo viel er een positief besluit voor een sportvissershaven met 168 ligplaatsen. De provincie zette de deur voor subsidie op een kier, maar dan moest de gemeente meewerken aan een regeling om Q wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 2004 Ten Ankerweg 50 4691 GX Tholen wenst al haar klanten, vrienden en kennissen een voorspoedig nieuwjaar. Dalemsestraat 4 k Tholen Tel. 0166-600440 www.onscomputers.nl c wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar D - - i wenst allen een sportief en gelukkig 2004 Tot ziens op onze nieuwjaarsreceptie op zaterdag 3 januari vanaf 16.00 uur

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 12