THOLEN .Dieeman hans aarnoudse J. VAN BINSBERGEN THOOLSE BIBLIOTHEKEN Mi H.S.V. DE PIETERMAN ZEEVISHANDEL DE EENDRACHT *2? Knook Schot SLAGERIJ J.A. GEILINGS De WD afdeling Tholen en St.-Philipsland wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar KOT, HAGE VAN DE GEIJN V.d. Velde, zonen en dochters wenst ieder een voorspoedig nieuwjaar Dinsdag 30 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT IJ FINANCIEEL ADVISEURS wensen u een gezond en voorspoedig 2004 wenst alle leden, donateurs en kennissen een voorspoedig nieuwjaar Tholen Eier- en fruitbedrijf De bestuursleden en alle medewerkers van de wensen u ook in 2004 veel leesplezier wenst clientèle en kennissen een gelukkig nieuwjaar Directie en medewerkers van Digitaal .g DTP ■IIHOVI Drukkerij wensen u allen een succesvol 2004 Edisonweg Tholen EN MEDEWERKERS wensen u een voorspoedig nieuwjaar Tholen Hoogstraat 15 wenst allen een voorspoedig nieuwjaar >004] Wenst u een voorspoedig nieuwjaar Inrlifri Vossemeersepoort 13, Tholen Tel. 0166-602304 wenst familie, vrienden en klanten een voorspoedig nieuwjaar zoenst u een voorspoedig nieuzvjaar Jan P.M. Overbeeke Ten Ankerweg 72, Tholen Website: www.overbeeke.nl Telefoon: 0166-602888 E-mail: info@overbeeke.nl directie en medewerkers wensen u een voorspoedig nieuwjaar e beste u/ensen Voor Botermarkt 5 4691 CZ Tholen Telefoon 0166 - 606424 Fax 0166-605356 wenst iedereen een voorspoedig 2004 Mosselhoekseweg 2 Tel. 602992 Tholen Tussen half augustus en half september gingen alle werknemers (55 in de productie en een aantal leidinggevendenvan de Betho Tholen in Goes aan de slag. De vestiging van de sociale werkplaats in de Slabbecoornpolder werd gesloten, het uit 1991 daterende gebouw ging in de verkoop. Na 37 jaar rest in Tholen alleen nog het hoveniersbedrijf, waar 24 men sen werken. Op de laatste vrijdag dat er gewerkt werd, vierde het personeel ook het laatste jubileum: Ko v.d. Griek uit Sint-Maartensdijk was 25 jaar in dienst. De Betho heeft veel men sen met een lang dienstverband en ook is de saamhorigheid groot. Mede daardoor rees er groot verzet tegen de eind vorig jaar aangekondigde sluiting. De medewerkers zagen met name op tegen de langere reistijd. Daaraan is tegemoet gekomen door extra busjes in te zetten vanuit iedere woonplaats. Nel Konijnenburg uit Stavenisse - haar dochter werkt op de Betho - voerde actie en dat resulteerde onder meer in een groot aantal handtekeningen tégen de sluiting. Het bestuur besloot daar eind vorig jaar in meerderheid toe om de conti nuïteit van het totale bedrijf zeker te stellen. De gemeente zocht, samen met de directie, naar mogelijkheden om de werknemers dichter bij huis aan werk te helpen. Maar dat lukte niet en daarmee was de verhuizing naar Goes onontkoombaar. Daar zijn de Thoolse werk nemers inmiddels goed ingeburgerd, aldus directeur Leenhouts. De mensen waren vrij snel aan het reizen gewend. Ze werkten aanvankelijk in de eigen groep en onder de vertrouwde leiding, maar de vermenging met de collega's uit Goes liet niet lang op zich wachten. Het verloopt goed en de mensen hebben het naar de zin, zegt Leenhouts. Enkelen zijn bij ande re bedrijven gedetacheerd. Hoewel daar meer bedrijven in geïnteresseerd zijn, lopen er onvoldoende werknemers warm voor. De Thoolse vestigingsleider Kees Bolier was de afge lopen maanden vrijgesteld om de introductie te begeleiden, en hij is deze week met de vut gegaan. Het gebouw in Tholen /s' nog altijd niet verkocht. De directeur wijt de geringe belangstelling aan de economisch minder gunstige situatie. Oudelandsestraat 9 Tel.0166-604150 4691 BJ Tholen Fax 0166-604085 website: www.dieleman-limovi.nl e-mail: info@dieleman-limovi.nl notarissen Kerkstraat 5-7, tel. 0166-604167 Wij hebben alles op het gebied van gordijnen - vitrage - textielhobby stof-, wol- en handwerken - speelgoed Tevens uw adres voor al uw kledingreparaties en stomerij Quickynette Was de Reformatorisch Politieke Federatie een nieuwkomer aan het Thoolse politieke fir mament. Met tuinbouw- voorlichter B. Baijense uit Tholen als lijsttrekker lukte het de RPF echter niet om een gemeenteraadszetel te veroveren. Ze kreeg slechts 294 stemmen, terwijl er 606 nodig waren voor een zetel. Vier jaar moest de partij in de wachtkamer voor P. van Belzen (die nu negende stond) zijn entree in de raad kon maken. Bij de verkiezingen verloor de SGP de zesde zetel aan de PvdA, waardoor beide par tijen op vijf kwamen. In Sint-Philipsland verloor de SGP de vierde zetel en daarmee de absolute meerderheid in de zeven leden tellende gemeenteraad. De partij kwam twaalf stemmen tekort voor de restzetel, die nu naar het CDA ging. In twee openbare bijeenkomsten werd over de drie wethouderszetels gesproken. De VVD raakte die post kwijt ten gunste van het CDA, ondanks dat de liberalen stemmenwinst noteerden. Wethouder A.J Scherpenisse moest het veld ruimen voor J. Versluijs. Ook in Sint- Philipsland was er flink heibel rond de wethoudersverkiezing. PVAB'er A.A. Rijstenbil claimde de eerste wethouderszetel, maar werd aan de kant geschoven voor A. Kosten. De nieuwkomer bij het CDA maakte tegen de wens van zijn eigen bestuur afspraken met de SGP. De laatste jaren is er vanuit Tholen veel actie gevoerd om tot een verbetering te komen van de verkeerssituatie op de Tholenseweg. Maar ook een kwart eeuw geleden werd daar over al gesproken in de gemeenteraad. De aanleiding was een ongeluk met dodelijke afloop op de T-splitsing met de Noorderkreekweg. De raad bepleitte een aanpassing van de voor rangssituatie, wat drie jaar eerder ook al eens was aangekaart bij rijkswaterstaat (die niet reageer de). Het heeft meer dan twintig jaar geduurd eer de verbetering er kwam. De Thoolse burgemeester J.E. van Boeijen vertrok naar Harderwijk, een gemeente van 30.000 inwoners. Hij had er veertien jaar op Tholen opzitten, eerst in het stadje en na de samenvoeging van 1971 was hij eer ste burger van het hele eiland. Het afscheid illustreerde hoe verbonden de burgemeester en zijn gezin met Tholen waren geraakt. Met een bijzondere raadsvergadering, aansluitend een officiële bijeenkomst met veel sprekers en 160 belangstellenden en 's avonds anderhalf uur lang handen drukken van inwoners en vertegen woordigers van verenigingen en organisaties. En de vele, vele cadeaus. „Het is alsof het regent en het zonnetje schijnt", zei Van Boeijen over de dubbele gevoelens die hij had bij zijn vertrek naar Harderwijk. Loco-burgemeester werd C.J. Moerland uit Stavenisse. Voor de opvolging waren er 22 sollicitanten en uit hen werd E. Baerends gekozen die op dat w moment burgemeester was van Middenschouwen. De werkgroep verzorging warme maaltijden vroeg en kreeg voor het eerst een subsidie van de gemeente. Het werk was vrij- willigster mevr. Bevelander uit Oud-Vossemeer boven het hoofd gegroeid, zodat zij naar het welzijnsorgaan stapte. Dat leidde tot een professionelere, maar ook duurdere opzet. Er werd dagelijks aan 33 bejaarden een warme maaltijd verstrekt. Droefheid was er ook dit jaar, want liefst twaalf inwoners kwamen om bij verkeersongevallen. Ook drie inwoners van Brabant lieten het leven bij een ongeval op de Krabbenkreekweg. Verder verdronken drie inwoners en overleed ook een vrouw door een elektrische schok. De werkgelegenheid in THOLEN kreeg een impuls doordat Kyo Glass besloot zich te vestigen in de Slabbecoornpolder. Het bedrijf ging 'orga nisch glas' maken en er konden 15 tot 20 mensen aan de sl&g (er solliciteerden 72 inwoners en D. Bruijnzeel uit Sint-Annaland werd als eerste Tholenaar aangenomen). Al bij de bouw was er het plan om twee jaar later uit te breiden en dan zou er werk komen voor zo'n 50 mensen. Een tegen valler tijdens de bouw was, dat het dak door brand werd vernield. Mevrouw M.W. Blaas kreeg als eerste inwoner de gemeentelijke erepenning uitgereikt. Op die manier werd ze geëerd voor haar verdiensten voor het bibli otheekwerk. Mevr. Blaas was vanaf 1936 bibliothecaresse van de Nutsbibliotheek, werkte ook nog een aantal jaren parttime als zodanig in Bergen op Zoom en vertegenwoordigde Zeeland vanaf 1950 in de landelijke bibliotheekraad van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen (vanaf 1953 als bestuurslid). Ze nam in 1970 het initiatief om de Nutsbibliotheek te laten opgaan in de nieuw te stichten openbare bibliotheek. Als gevolg daarvan trad ze in 1973 in dienst van de pro vinciale bibliotheekcentrale en werkte tot haar pensoen in 1977 aan de opbouw van de bibliotheken en uitleenposten in de gemeente. Zij maakte zich bijzonder ver dienstelijk voor de gemeenschap en dat illustreerde het gemeentebestuur met de bronzen penning en bijbehorende oorkonde. De onderscheiding verdween bij de samenvoeging van Tholen en Sint-Philipsland. Vorig jaar werd in een gemeenteraadscommissie gesproken over herinvoering ervan, maar dat plan is in de ijskast gezet. De viering van het veertigjarig bestaan van damclub De Eendracht kreeg voor J. de Rijke een extra tintje. Hij werd onderscheiden door de kon. Ned. dambond wegens zijn 35-jarig lidmaatschap. De Rijke begon met dammen in de kapperszaak, op een zelfgemaakt papieren dambord. De kapper of barbier was ook volgens sportwethouder C.J. Moerland de plek waar je in de jaren dertig leerde dammen. Lid van het eerste uur M.C. Meerman haalde op de jubileumreceptie herinneringen op. Uit de woorden van voorzit ter W.A. Boogerd bleek dat er voor het eerst een eilandelijke competitie op zeven scholen was gespeeld. Ter Tolne won die en werd in de provinciale wedstrijd vierde. Secretaris J.A. van Akkeren werd in het bestuur gekozen van de Zeeuwse dambond. En de bekende beroepsdammer Ton Sybrands kwam een simultaan spelen. Het boek 'Het briesend pdard' van Rien Poortvliet kende een belangrijke Thoolse inbreng. De ayteurAekenaar vertoefde namelijk enige tijd op de boerderij Candia van Jos Brooijmans in de Broeksepolder, om er de koudbloed trekpaarden vast te leggen. Eén van de beroemdste paarden uit de stal Brooijmans, Bart van Wijngaarden, stond op de omslag van het boek dat in Erkend installatie- en onderhoudsbedrijf van: Ten Ankerweg 98 4691 GZ Tholen Telefoon (0166) 604296 Fax (0166) 606005 water gas verwarming sanitair dak- en zinkwerk Tciati THOLEN, BRUGSTRAAT 19-21, TELEFOON (0166) 602321 SINT-MAARTENSDIJK, DS. DE BRESSTRAAT 10, TELEFOON (0166) 662167 Assurantiekantoor n.v.a. - assurantieadviseu Alle verzekeringen Hypotheken «••p Financieringen r Pensioenen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 11