Broers Adrie en Leen Reijngoudt hebben mooiste doffer Vredesduif Stavenisse slaagt niet in het plan voor het linker rijtje rg. Vosmeer had na de rust een punt verdiend Uw ogen, Tweede zege voor Emergo Vossemeerder Capelle pakt hoofdprijs duivin in Sint-Philipsland Thools elftal in Halsteren gelijk Kerstwedstrijd van schietclubs Dinsdag 23 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Romeo van Aerde na 2 jaar weg bij Tholense Boys Peter van Poortvliet blijft Noad trouw Thol.Boys blijft thuis ongeslagen Nieuwkomers Smerdiek doen het goed Jeugd De tentoonstelling van postduivenvereniging de Vredes duif uit Sint-Philipsland mocht zich zowel vrijdagavond als zaterdag in een grote publieke belangstelling verheu gen. De gebroeders Reijngoudt, met de mooiste doffer, en Jan Capelle uit Oud-VÖssemeer, met de mooiste dui vin, gingen met de ereprijzen aan de haal. Dragende krachten Uitslagen Zware nederlaag SPS Trefzeker Topscorer Jacco Vaders (Vosmeer) 12 f») Kees van Putte (Stavenisse) 8 Patrick Ketting (WHS) Vincent de Jonge (WHS) 7 Slechts een beperkt inhaalprogram ma was er zaterdag en zondag. Er vielen daardoor maar drie Thoolse doelpunten te noteren: van Martin Potappel (Stavenisse), Johan Uijl (SPS) en Benjamin Suurlant (Vos meer). Na de topvier die hierboven staat, is de tussenstand in het top scorerklassement momenteel als volgt: 5. Francel Kousemaker (Thol. Boys), Niels Hage (Smer- diek), Adrie Smits (Stavenisse) en John Vroegop (Vosmeer) 5 doelp; 9. Jan Groenewegen, Johan Schot en Michael de Jong (allen Thol.Boys) en Peter de Rijke (Stavenisse) 4 doelp; 13. Simon Jansen, Ronnie de Graaff en Niels Hopmans (allen Thol. Boys), Richard Wielaard (Smerdiek), Jaco Jansen (SPS) en Arjen Verkamman en Hans Vaders (beide Vosmeer) 3 doelp; 20. Danny Steijn, Johan Reijngoudt, Arjan Moerland en Corné de Frel (allen Noad), Hans Leune, Leon de Witte en Pieter Lindhoud (allen WHS), Jaben Kortland (Thol.Boys), Erik van Haaften en Bart Stoutjesdijk beideSmerdiek), André Scherpenis- \0m I Voetbal Uitslagen Vierde kl.: Stavenisse-WIK 1-1, Chris- landia-SPS 7-1, Smerdiek-Halsteren uit gesteld. Vijfde kl.: WW-Vosmeer 2-1 Dames: Thol.Boys-Kogelvangers 3-5. Vierde kl. res.: Mevo 3-Thol.Boys 3 6- 1Colijnsplaatse Boys 3-SPS 2 afgelast. Vijfde kl. res.: Yerseke 6-Vosmeer 4 af gelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-NSV 5 afge last. Vriendschappelijk: Hardinxveld-Noad 6-4, Thol.Boys-Good Luck 3-2, Thol.Boys 2-Good Luck 2 2-1, FSV 3- SPS 3 5-3. Jeugd: Vosmeer B-SPS B 0-5; Thol.Boys B-BSC 3-1, Thol.Boys C- Bruse Boys 0-6, Thol.Boys Dl-SPS D (beker) 16-1, Alliance-Thol.Boys meis jes 1-4, Thol.Boys Fl-Thol.Boys F2 2-6, Smerdiek F2-Thol.Boys F3 8-1; Noad C-SKNWK (beker) 3-1. se, Erwin Feijtel, Martin Quist, Jo han Uijl (allen SPS), Jeremy Gier man (Stavenisse), Benjamin Suur lant (Vosmeer) 2 doelp; 36. Jasper van Dijke (Noad), Arie Draaijer (Thol.Boys), Carlo Opree, Jelle Rinses, William de Bie, Jordy Hage en Stephan de Jong (allen Smer diek), Johan Scheermeijer (SPS), Peter Eerland, Nico Nooij, Bram Smits en Martin Potappel (allen Stavenisse), Jean-Paul Rens, Ed Mastbergen en Mark Timmermans (allen Vosmeer) 1 doelpunt. De trainer van de best presterende club, Romeo van Aerde van Tholen se Boys, gaat aan het einde van deze voetbalcompetitie vertrekken. Een verrassing voor velen en secretaris Piet van der Vlies maakt duidelijk dat hij voor het bestuur absoluut niet hoefde te vertrekken. „We vinden het jammer, maar met trainers is het altijd een komen en gaan. Gelukkig zijn er kandidaten genoeg om de vacature te vervullen. Onze oud trainer Paul van Buuren bijvoor beeld gaat weg bij Rilland. Er is veel beweging in trainersiand." Romeo van Aerde is aan zijn tweede seizoen bij de Thoolse derde klasser bezig. Hij maakt duidelijk, dat hij zich niet nog een jaar bezig wil hou den met de opbouw van de ploeg. „Mijn filosofie is, dat een trainer hooguit twee tot drie jaar moet blij ven en dat hij het laatste jaar voor de prijzen moet gaan." Van Aerde be gint echter niet aan zijn derde sei zoen bij Tholense Boys. „Ik ben na melijk bang ik volgend jaar opnieuw op een aantal posities moet gaan in passen en daar heb ik weinig zin in. Jan Groenewegen zal stoppen en wat doet Johan Schot? Mijn eerste seizoen was een rampjaar, het twee de stond door diverse blessures in het teken van de opbouw en waar schijnlijk is dat volgend seizoen weer het geval. Dat moet een nieu we trainer dan maar gaan doen." Romeo van Aerde gaat eerst probe ren om de tweede periodetitel met Tholense Boys te pakken. „Dan zien we over twee maanden wel, maar eerst een tijdje rust. En ik wil dol graag verder in de voetbalsport, maar een andere club heb ik nog niet. Het is nog vroeg", zegt de trai ner van Tholense Boys. Noad '67 uit Sint-Philipsland kan voor het vierde voetbalseizoen over trainer Peter van Poortvliet uit Sint- Annaland beschikken. Vrijdag avond maakte hij de verlenging van de samenwerking bekend tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kantine. Bestuur en spelers waren positief en aangezien twee andere clubs in Van Poortvliet geïnteres seerd waren, moest hij zelf de knoop doorhakken. De Sint-Anna- landse trainer koos voor Noad, me de door het perspectief van de goe de jeugdspelers. Die te kunnen in passen, vindt Van Poortvliet één van de mooiste aspecten van het trai nersvak. Zijn eerste uitdaging is echter het veilig stellen van de tweede klas. De resterende negen wedstrijden van de competitie 2003/2004 zijn stuk voor stuk fina les. De trainer sprak zijn vertrou wen uit in zijn begeleiders Wim v.d. Burg, Ronnie v.d. Ree en Marco Verkerke. Ook de goede lijn die Ed win Hage en Rini Filius bij Noad 2 hebben ingezet, noemde Peter van Poortvliet als positief punt om voor het vierde seizoen de Sint-Philips- landse voetbalvereniging te begelei den. Oefenvoetbal Tholense Boys heeft een wedstrijd tegen Good Luck, eveneens een derdeklasser, met 3-2 gewonnen. Het blijft daarmee dit seizoen in de thuiswedstrijden ongesla gen. De eerste kans voor de Tholenaren (die Michael de Jong en Jan Groenewe gen misten wegens blessures) was voor Simon Jansen, die voorlangs het doel schoot. Een mogelijkheid voor de bezoe kers werd door doelman Marius Bal on schadelijk gemaakt.Ook een schot van Niels Hopmans ging voorlangs. Na een half uur wist een Brabantse aanvaller tus sen twee Tholenaren te komen en hij schoot de bal in het doel. Maar zes minu ten later trok Wim Schot de stand gelijk. Hij werd aangespeeld door Francel Kou semaker, die de bal van Bas Wezenaar kreeg uit een snelle hoekschop. Wim Schot viel vlak voor de rust uit met een knieblessure. De voor hem ingevallen Hi cham Benhammou kreeg na de hervatting een prima doelkans, maar schoot de bal over het doel. Toen Ronnie de Graaf uit een afgeslagen hoekschop op het doel schoot, liet de keeper de bal los. Francel Kousemaker was er als de kippen bij om de 2-1 binnen te tikken. Een kwartier voor tijd voorkwam doelman Bal - oog in oog met een aanvaller van Good Luck - de gelijkmaker. En met nog zeven minu ten op de klok velde Rick v.d. Velde het definitieve vonnis. Vanaf een meter of dertig haalde hij verwoestend uit en joeg de bal in de kruising. Een minuut later liet de Thoolse verdediging een steek vallen, waardoor de bezoekers op 3-2 konden komen. Komende zaterdag om half drie staat op De Bent een treffen op het programma tussen het eerste elftal en een team van oud-spelers. Deze laatste ploeg wordt ge vormd door Jorg van Nieuwenhuijzen (Excelsior), Copain Kortland (Capellen), Piet de Graaff (Kloetinge), Wilmer Kou semaker (Nac), Ad van Meel (Nieuw- moer), Jaap Boogaard, Tom van Zundert, Marijn Mulders en Patrick Theunisse (al ledrie Halsteren), Leon van Elzakker (CVV), John Schot (PSV), Alex Hoogen- doorn, Hassan El Jilali (Steenbergen), Ad Gladdines (Halsteren), Maurits Fondse en Jeroen Slooff (Spijkenisse). Erwin de Nijs fungeert als coach. Smerdiek dames klopte zaterdag WIK '57, dat in de competitie een niveau lager uitkomt, met 4-2. De blauw-zwarten mis ten vier vaste krachten, terwijl Claudia de Frel en Miijam Bosters als nieuwkomers meededen. Een combinatie van dit twee tal leverde de openingstreffer op, ge scoord door Bosters. WIK kwam steeds beter in de wedstrijd en kreeg kansen, maar keepster Conny Gulden hielp die om zeep. Tóch wist het team uit Kerk- werve op gelijke hoogte te komen, en vlak voor de rust nam WIK zelfs de lei ding. Meteen na de hervatting kreeg Smerdiek een strafschop omdat Mirjam Bosters onderuit werd gelopen. Ilse Pol derman maakte daaruit 2-2. De thuisclub drong de tegenstander terug. Esra Bicer maakte 3-2 op aangeven van Claudia de Frel, die haar tegenstander met een fraaie beweging het bos instuurde. Uit een com binatie tussen Miijam Bosters en Ilse Pol derman kwam de bal bij Anne Hage, die de eindstand op 4-2 bepaalde. Met name de tweede helft van Smerdiek was goed. Tegen Argento heeft Emergo een ruime 16-7 overwinning behaald. Ook de jeugdteams zegevierden, maar het tweede seniorentam moest met 6-13 de meerdere erken nen in DSO 5. De tweede winstpartij van Emergo was op zich verrassend, want de uitwedstrijd was in een gelijkspel (11-11) geëindigd. Aan vankelijk moest Emergo nog in het ritme komen, maar het kwam 5-4 voor te staan. Daarna raasden de rood-zwarten door, Ar gento bleek geen partij te zijn. Bij de rust stond het al 11-5 voor de Tholenaren. Na de hervatting had één vak meer moeite met scoren, maar dankzij goed verdedigen kwam de voorsprong geen moment in ge vaar. Voor Emergo scoorden Marco v.d. Hoek (5x), Jaco van Heemskerk (4x), Marchel de Frel (3x), Justine Weijenberg (2x), Kristian van Heemskerk en Patricia Pelgrim. Emergo 2 wacht nog altijd op de eerste overwinning. In de eerste helft bleef het aanvankelijk dicht bij de tegenstander, maar in de laatste tien minuten liep DSO uit naar 3-6. Na de rust konden de Thole naren het tempo van de ploeg uit Klundert niet meer bijbénen. Via een 4-9 tussen stand werd het uiteindelijke 6-13. Maddy Muis (2x), Renate Breure, Arie Jansen, Leo Overbeeke en Jaco Rip maakten de doelpunten. Tegen Juliana speelde Emergo B een moeizame eerste helft. Het afmaken van de kansen was een probleem, maar dat gold evenzeer voor de ploeg uit Oud-Gas tel en zo bleef het tot de rust 0-0. In de tweede helft openden de Brabanders de score. De gelijkmaker viel en daarna ging het bij Emergo beter lopen. Via 2-2 liepen de rood-zwarten naar 6-2 uit. De treffers kwamen op naam van Jan Lupker (3x), Rick Bazen (2x) en Pascal Farla. Emeigo E verraste het ongeslagen Deetos met de eerste nederlaag: 2-1. Renske de Rooij opende de score, maar de ploeg uit Dordrecht trok de stand al snel gelijk. Na de rust gaven de rood-zwarten het tempo aan. Met goede passing en geconcentreerd verdedigen werd Deetos weggespeeld. En kele minuten voor het einde scoorde Rens ke de Rooij de winnende treffer. Ook Emeigo F won met 2-1. Het eerdere treffen met Hoogerop werd nog ruim ge wonnen, maar nu waren beide teams aan elkaar gewaagd. De Tholenaren wisten de kansen iets beter te benutten. Juliun Zim merman tekende voor beide doelpunten. Ook de strafworpen eindigden met 24-20 in Thools voordeel. De Fluplandse broers Adrie (rechts) en Leen Reijngoudt hadden de mooiste doffer van de duivententoonstelling van De Vredesduif. Jan Capelle uit Oud-Vossemeer ging met de ereprijs voor de mooiste duivin naar huis. Zijn kleinzoon Jelle (links) deelde, als trouwe helper van zijn opa, mee in de feestvreugde. Er waren dit keer 148 duiven te be- tuurlijk alle duivenliefhebbers last van gehad", geeft voorzitter Reijn goudt aan. „Onze club telt momen teel nog 39 leden, maar er zijn dit jaar enkele leden afgehaakt en nieu we aanwas is er eigenlijk niet. Onder de dorpsjeugd zitten klaarblijkelijk weinig duivenliefhebbers. Ze komen wel massaal naar onze tentoonstel ling, maar dat is meer voor de gezel ligheid en om met het rad van avon tuur mee te spelen." De tweelingbroers Adrie en Leen Reijngoudt zijn wel echte duivenlief hebbers. Beiden zijn al vanaf de op richting lid van De Vredesduif (de vereniging kwam in 1991 tot stand als afsplitsing van De Reisduif - red.). Volgens voorzitter Reijngoudt zijn het twee dragende krachten bin nen zijn vereniging. Leen is penning meester en Adrie is actief bij het in- korven en klokken afslaan. Bovendien verwerkt hij de uitslagen van de vluchten in de computer. Het wonderen in clublokaal De Druiven tros. De dieren werden 'stuk voor stuk kritisch beoordeeld door keur meester K. van den Enden uit Lepel straat. „Hij heeft over het algemeen geen hoge punten toegekend", weet Krijn Reijngoudt, voorzitter van De Vredesduif, te melden. „De maxima le score van 93 punten was voor niet één duif weggelegd en zelfs de mooiste doffer en fraaiste duivin moesten dit jaar met 92,25 punten genoegen nemen. Zo'n keuring blijft nu eenmaal mensenwerk en iedere keurmeester kijkt op zijn eigen ma nier naar de conditie waarin een duif verkeert." De Fluplandse duivenmel kers kunnen er niet echt mee zitten want, zoals ze allemaal weten, de be oordeling is voor iedere duif hetzelf de. De uitslag komt dus altijd eerlijk tot stand en de leden van De Vredes duif zien de jaarlijkse tentoonstelling toch ook vooral als gezellige afslui ting van het seizoen. Een seizoen dat door de vogelpest maar moeizaam op gang kwam. „Daar hebben na seizoen kreeg voor deze duivenmel kers wel een heel leuk slot, want na negen jaar mochten zij weer eens de prijs voor de mooiste doffer in ont vangst nemen. „Deze duif hebben we vorig jaar gekocht van mevrouw Van de Reest en het is er een uit een heel goed nest", aldus Leen. De broers doen er geen speciale moeite voor om hun duiven te prepareren voor tentoonstellingen. Ze richten hun vizier momenteel meer op de fondvluchten. „We willen ons de ko mende jaren meer op de lange-af- standvluchten richten. Die wedstrij den hebben toch altijd iets speciaals. Het is vaak e:n slijtageslag voor de duiven, maar als je kort in het klasse ment eindigt is de voldoening extra groot", weet Adrie. Hun Oud-Vossemeerse collega-mel ker heeft minder lang op een ereprijs bij een tentoonstelling hoeven wach ten. Het binnenhalen van een glan zende bokaal is voor hem zachtjes aan routine geworden. In Sint-Philipsland had Jan Capelle, net als vorige maand in zijn woonplaats, de mooiste duivin. „Ik denk dat het succes samenhangt met het feit dat ik sinds drie jaar in de vut zit. Ik kan de laatste jaren veel meer tijd en aan dacht aan de verzorging van de die ren besteden en dat vertaalt zich in de resultaten. Je ziet dat ook terug bij de jonge duivinnen waarmee ik van daag plaats 1 tot en met 3 heb be reikt", zegt de Vossemeerder. Terwijl de duiven zich op de verdieping uit voerig laten bekijken, draait beneden in het volle café het rad van avontuur op volle toeren. Met een verloting en de verkoop van bonnen voor eitjes of jonge duiven, wordt de clubkas van De Vredesduif flink gespekt. De uitslagen in de verschillende klassen zijn als volgt. Jonge doffers: J.A. Capelle 1; comb. Hoek 2; comb. Reijngoudt 3; J.C. Verwijs 4; W. Beurkens 5 en 6; Vermaas en Zn. 7 en 8; M. Meijer 9; J. Zuidweg 10; Jac. Reijngoudt 11 Late doffers: C. Verwijs 1; Jac. Rei jngoudt 2. Oude doffers: Gebr. Reijngoudt 1 en 3; A. Vermaas 2; M. Meijer 4. Jaarling doffers: Comb. Reijngoudt 1 en 3; M. Meijer 2; J.A. Capelle 4; Vermaas en Zn. 5; W. Beurkens 6; comb. Hoek 7. Jonge duivin: J.A. Capelle 1, 2 en 3; A. Vermaas 4 en 7; C. Verwijs 5; Vermaas en Zn. 6; M. Meijer 8. Late duivin: J. van Dommelen 1 Oude duivin: J.A. Capelle 1, W. Beurkens 2, M. Meijer 3. Jaarling duivin: J.A. Capelle 1; J.C. Verwijs 2; gebr. Reijngoudt 3; comb. Hoek 4. „We hadden, gezien de tweede helft, een punt verdiend. Maar we ver liezen met 2-1, het is niet anders." Trainer Sjaak Istha is teleurgesteld na de nederlaag van Vosmeer bij WW '67. „Het was niet te zien dat deze ploeg derde staat in de competitie. Ze pakken echter wel de pun ten. Maar we gaan volgend jaar vol goede moed door." Vijfde klasse Het inhaalduel in Woensdrecht was zondag het enige dat in de regio doorgang vond. Het veld was goed bespeelbaar, zij het dat het in het midden best nat was. De regen bleef uit en er stond een stevige bries. Binnen vier minuten stond Vosmeer al met 2-0 achter. „We begonnen veel te tam", aldus Istha. De Woensdrechtse aanvallers mochten zomaar doorlopen en twee versche nen er voor doelman Michel Nelen die kansloos was. Twee minuten oud was de wedstrijd op dat mo ment. Een minuut later ging de bal op de stip nadat Jasper de Regt zijn tegenstander eerst liet lopen en hem toen achterna ging en binnen de be ruchte lijnen vloerde. WW was de hele eerste helft de betere ploeg. Binnen tien minuten had het zelfs met drie treffers voor kunnen staan als Rini Plompen niet had gered op de doellijn. Bij de bezoekers boter de het onderling niet en daarom liet De Regt zich al na een kwartier wis selen. Benjamin Suurlant kwam in de ploeg en deze kreeg na een half uur spelen de kans om te scoren. Uit een vrije trap van Mark Timmer mans speelde hij de bal echter op de voet van de doelman. Het was de enige kans die Vosmeer kreeg. In de rust hield Istha zijn team voor dat er nodig uit een ander vaatje ge tapt moest worden. Na ruim vijf mi nuten bracht hij Mark Mosch in voor Hans Vaders. Even later ein digde een aanval van WW met een schot in het zijnet. Maar nu kwamen er kansen voor Vosmeer. Jacco Va ders kopte naast uit een voorzet van Suurlant en Ed Mastbergen schoot uit een vrije trap van Marcel Haver- mans over het doel. Halverwege was er de aansluitingstreffer. Uit een actie met Havermans scoorde Suurlant 2-1. De oranje-zwarten knokten hard voor het punt en daar had WW duidelijk moeite mee. Een schot van John Vroegop (die de aanvoerdersband overnam van de wegens vakantie afwezige Danny Istha) had meer verdiend. Ook Jac co Vaders had de gelijkmaker op de schoen, maar alleen voor de keeper schoot hij de bal tegen diens benen aan. Voor de laatste tien minuten kwam doelman John Aarnoudse als veldspeler in de ploeg voor Plom pen en hij liet enkele goede acties zien. Een vrije trap net buiten het zestienmetergebied werd door Atjen Verkamman in de muur geschoten. En Vroegop zag een bal vanaf de zijkant over het doel verdwijnen. Kansen volop dus, maar geen doel punt. Twee minuten voor het einde kon een WVV'er alleen richting het doel gaan. Hij passeerde Nelen en daarop wist Havermans niets anders te doen dan vanaf de doellijn de in zet weg te stompen. Hij kon met een rode kaart naar de kant en de bal ging op de stip. Nelen stopte de pe nalty echter. In de resterende tijd kwamen er geen kansen meer om wat aan de achterstand te doen en dus stond Vosmeer met lege handen. Het speelde met rouwbanden om en de wedstrijd begon met een ogen blik stilte ter nagedachtenis aan de onlangs overleden clubscheidsrech- ter Wim Heijboer. „Een puntje was verdiend geweest. Gezien de tweede helft zat het elftal op het juiste spoor", kijkt Istha te rug. Met dertien punten heeft Vos meer in twaalf wedstrijden net zo veel behaald als vorig seizoen in heel de competitie. Luctor '88 12 34 42-14 Jong Ambon 12 31 57-21 Renesse 12 24 29-19 WW'67 12 24 31-19 Nieuw Borgvliet 12 19 35-20 Robur 12 19 25-21 Lewedorpse B. 12 19 20-18 Vosmeer 12 13 28-30 Ouwerkerk 12 13 21-37 Kwadendamme 12 7 15-35 Dreischor 12 6 14-48 Volharding 12 0 14-49 Het Thools voetbalelftal heeft in zijn tweede oefenwedstrijd een ver dienstelijk gelijkspel (1-1) behaald tegen eersteklasser Halsteren. Hoe wel de Brabanders een veldover- wicht hadden, kregen ze in de eerste helft nauwelijks uitgespeelde kan sen. De Thoolse verdediging onder leiding van doelman Kees Lozekoot (Noad), Jordy Hage (Smerdiek) en aanvoerder Leon de Witte (WHS) stond goed en gaf de tegenstander weinig ruimte. Het middenveld, met Arjen Moerland (Noad) als spelver deler, functioneerde naar behoren. Zonder al teveel moeite haalde men op sportpark De Beek de rust met een 0-0 stand. In de tweede helft drong Halsteren nog wat meer aan, maar wist het doel niet te vinden. Bij een van de spaarzame Thoolse aanvallen was Matthijs Bruijnzeel (WHS) dicht bij de openingstreffer, maar zijn kopbal ging rakelings naast. Bij de thuis ploeg kwamen de frustraties naar boven, wat resulteerde in een aantal onvriendelijke acties. Scheidsrech ter P. Nefs hield het duel echter keu rig onder controle. Iedereen had zich al met een doelpuntloos gelijk spel verzoend, toen twee minuten voor het einde Halsteren tóch de lei ding nam. Doelman Rick Zwage- maker (Smerdiek), ingevallen voor Lozekoot, was kansloos. Maar nog vóór het laatste fluitsignaal bracht Atjen Moerland met een afstands schot de Tholenaren op gelijke hoogte. ,v\V-r.- - V' - A>» Stavenisse had tegen WIK zaterdagmiddag hogere aspiraties dan een gelijkspel. De voetbalcompetitie bleef zaterdagmiddag voor wat de standaardelf tallen betreft, beperkt tot de vierde klas. Stavenisse speelde 1-1 gelijk tegen WIK en SPS leed bij Chrislandia een zware 7-1 nederlaag. De wedstrijd Smerdiek -Halsteren werd afgelast en zal 10 januari worden ingehaald. Gezien de harde wind en regen was het de zaterdag voor kerst eigenlijk geen doen om te voetballen, maar de velden waren be speelbaar. De meeste clubs kunnen rusten tot 17 januari. Dan wordt de competitie hervat. kon de ambities echter niet verwe zenlijken, mede gezien het slechte weer. „De ballen vlogen alle kan ten uit", vertelt leider Rinus van Oeveren. Met de wind mee kwam de thuisclub in de zevende minuut op voorsprong. Martin Potappel zag zijn hoekschop direct in het doel van WIK verdwijnen; 1-0. Een mooie opsteker, maar de be zoekers uit Kerkwerve legden zich niet bij die achterstand neer. Na een half uur kwam bij een aanval over links de bal bij de spits, die de gelijkmaker aantekende; 1-1. Dat werd later ook de eindstand, maar Stavenisse was van plan om 2003 goed af te sluiten met een overwin ning tegen het hoger geplaatste WIK, want dan zou de ploeg van trainer Dick Soomers in het linker rijtje van de standenlijst terecht ko men. En dat zou een prachtig resul taat zijn, gezien de malaise in het vorige seizoen en de positie van de twee andere Thoolse vierde klas- sers: Smerdiek en SPS. Stavenisse er waren aan beide zijden nog een aantal scoringskansen. Voor Adrie Smits o.a. na een voorzet van Kees van Putte, maar de doelman van WIK keerde het schot. In de tweede helft ging Stavenisse, met de harde wind tegen, beter voetballen. Het leverde echter wei nig doelkansen op. De bezoekers leken halverwege nog bijna op voorsprong te komen, maar keeper Marco Dorst keerde goed. Vlak voor het einde had Adrie Smits de winnende treffer op zijn voet, maar het lukte niet. „Het gelijkspel is een terechte verhouding", vindt Rinus van Oeveren. „We hebben tot nu toe maar drie wedstrijden verloren en dat van de bovenste ploegen: Chrislandia, Klundert en ZPR. Na de winterstop hopen we ons niveau te kunnen handhaven." Nico Nooy kreeg tegen WIK nog een gele kaart van de scheidsrechter. Stavenisse staat in de vierde klasse gelijk met Smerdiek op een gedeel de achtste plaats met 15 punten uit 12 wedstrijden. Wik heeft er 17 uit 13 en bezet de zesde plaats. Het bestuur van Stavenisse oriën teert zich tijdens de winterstop voor het zoeken van een opvolger voor trainer Dick Soomers, want sinds het bekend worden van zijn vertrek hebben zich nog geen ge gadigden gemeld bij S.C. Stavenis se. SPS kreeg zaterdagmiddag bij Chrislandia een fikse 7-1 nederlaag aan de broek. Gezien de voorgaande wedstrijden van SPS was zo'n pak slaag niet verwacht. De uitslag was geflatteerd, maar de nummer twee op de ranglijst was duidelijk te sterk voor de gasten uit Poortvliet/Scher- penisse. Voor de geblesseerde Leo Vroegop, Matthijs Hage en Peter v.d. Male waren René van Vossen en Peter Noordijke van het tweede elftal ingezet. Omdat Johan Scheer meijer vader was geworden, was er nog een vierde basisspeler afwezig. Toch ging de wedstrijd in het eerste kwartier gelijk op. Toen echter een op de wind gedragen bal achter doelman Niels Lisseveld viel, werd het verzet van SPS in de zestiende minuut gebroken: 1-0. Door veel balverlies werd het een rommelige wedstrijd, waarbij de thuisclub tot 4-0 uitliep. Dat was de grootste ach terstand bij rust voor SPS in deze competitie. Gezien de regen en de wind en het spekkige veld was het heel lastig voetballen, maar van die slechte omstandigheden hadden bei de ploegen last. In de tweede helft kreeg Martin Quist in de vierde minuut gelegen heid om wat terug te doen, maar vanaf vier meter schoot hij keihard over. Via een counter voerde Chris landia de voorsprong op tot 5-0. Toch kwam de tegentreffer er nog. Johan Uijl maakte uit een voorzet van René van Vossen het enige SPS-doelpunt. Chrislandia bepaalde de eindstand met nog twee treffers op 7-1, waarmee de Brabanders hun tweede plek versterkten. Daarente gen deelt SPS samen met Mevo de laatste plaats met slechts 2 punten uit 13 wedstrijden. De sfeer in de ploeg is ondanks die staartpositie nog goed. Na de winterstop hervat SPS 17 januari de competitie. Duiveland 13 36 63-15 Chrislandia 13 33 46-17 ZPR '84* 13 24 44-23 Klundert 12 21 33-20 Halsteren 12 20 23-14 WIK'57 13 17 18-29 Brouwershaven 13 16 19-29 Stavenisse 12 15 23-26 Smerdiek 12 15 17-29 Vrederust 13 15 18-37 SPS 13 2 12-41 Mevo 13 2 17-53 één punt in vermindering Schietvereniging Prinses Juliana te Scherpenisse organiseerde een kerst wedstrijd voor de Thoolse schietclubs in haar accommodatie in Sint-Maar tensdijk. Er werden 67 series verscho ten. In de verschillende klassen waren de resultaten als volgt. GEWEER. Klasse A: 1. L. Hage, Sta venisse, 194 p; 2. V. Cras, Scherpenis se 192 p; 3. C. Boot, St.-Annaland, 191 p. Klasse B: 1. R. Poot, Scherpenisse, 194 p; 2. J. van Tiggele, Scherpenisse, 190 p; 3. P. Poot, Scherpenisse, 187 p. Klasse C: 1. M.J. Oostdijk, Scherpe nisse, 192 p; 2. H. Bijnagte, Scherpe nisse, 183 p; 3. M.J. Moerland, Scher penisse, 179 p. Klasse D: 1. A. de Bruin, Scherpenis se, 180 p; 2. E. Goedegebuure, St.-An naland, 169 p; 3. J.J. de Boer, St.-An naland, 168 p. Klasse H: 1. A.J. Vaders, St.-Anna- land, 191 p. KARABIJN. Klasse A: 1. M.D.A. Geuze, Scherpenisse, 193 p; 2. G. Bo- lier, Scherpenisse, 185 p. Klasse B: 1N. Tijssen, Scherpenisse, 183 p; 2. L. Bijnagte, Scherpenisse, 170 p. Klasse C: 1. A.D. Zwagemaker, St.- Annaland, 182 p; 2. J.A. Baayens, Scherpenisse, 172 p. Klasse D: l.P. Kosten, Scherpenisse, 176 p; 2. W.A. v.d. Male, Scherpenis se, 174 p. PISTOOL. Klasse C: 1. R. Bruijn zeel, St.-Annaland, 162 p. Klasse E: I.E. Anthonisse, Scherpe nisse, 158 p; 2. V. Cras, Scherpenisse, 148 p; 3. D. Bruijnzeel, St.-Annaland, 140 p. Klasse F: 1. C.G. v.d. Slikke, Scher penisse, 160 p; 2. J.A. Koese, Scher penisse, 146 p; 3. A.D. Zwagemaker, St.-Annaland, 146 p. Jeugd 1: 1. J.W. Bijnagte, Scherpenis se, 92 p; 2. C. van Leeuwen, St.-Anna land, 88 p. Jeugd 2: 1. T. den Engelsman, St.-An naland, 84 p; 2. G.J. Fransen, Scherpe nisse, 78 p. Bel voor een gratis oogmetijjg, door vakbekwame specialiste -jpApU'! 'jQ 1 f IfÉPf (Wat&om zou tóvct mihder optiek - oogmeetkunoig centrum jjemieyeifftêneii Grote Kerkstraat 18 Steenbergen telefoon (0167) 56 68 41 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9