Hervormd bekeken Mevrouw Bos toch! Miniatuur Tholen zaterdag te bezichtigen in Scaldis Naturalis Ruim baan voor ÏeM PKN bestuurlijk orgaan zonder geestelijke eenheid Tachtig procent burgers tegen nieuw gemeentehuis Platform Leefbaar Platteland Tholen blij met maquette Dinsdag 23 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Poortvliet maakt ernstige denkfout Synodaal juk Onbegrip en onkunde Kerkelijk monstrum Geen reclame Gemeente speelt sinterklaas bij jachthaven Publiekstrekker Tij men v.d. Kleijn (17) uit Sint-Maartensdijk (BROM)FIETS NODIG? Tweewieler Service j v.d. Zande Stemmen van lezers Dat het fusiehesluit tussen NHK, GKiN en ELK op 12 december 2003 door een meerderheid defini tief met instemming werd begroet, was voor mij geen verrassing. Heb ben wij in ons kerkelijk leven im mers niet zelf Gods toorn over ons afgeroepen? Hebben wij die de ge reformeerde leer zeggen voor te staan, niet menigmaal getoond in 'hypocrisie zeer bedreven te zijn? Als de 'wereld' ons 'gereformeer den' voornamelijk kent als schijn heiligen, hoe zal God dan niet van ons moeten walgen! Is het dan won der dat Hij het toelaat dat met name de NHK van haar gereformeerde wbrtels wordt afgesneden? Maar merken wij dit oordeel van God wel -op? Zien wij wel dat God, om ons blaast in het kerkelijke leven in Ne derland? Of leggen wij de schuld nog steeds bij andere mensen neer? In februari 1996 heeft ondergete kende de NHK moeten en mogen verlaten. De Heere heeft mij mijn kerkelijke schuld en verantwoorde lijkheid doen voelen. Toen kón en mócht ik niet volharden in een ker kelijke praktijk waarbij Christus van de troon van de kerk gestoten bleek. Met schuld en met tranen, maar ook in geloof heb ik de NHK verlaten. En nog steeds draag ik vrijwel dagelijks het besef met me mee, dat ook ik verantwoordelijk ben voor het verval van het erf der kerk en de ontkerstening van ons land en volk. De Heere heeft mij een plaatsje gegeven op de puinho pen van het kerkelijke leven, vrij van een ongereformeerd synodaal Ds. J. van der Sleen van de Vrije Hervormde Gemeente Scherpenisse. juk. Hij deed een gemeente samen komen op de puinhopen rondom Zijn Woord en Getuigenis. Hij gaf ons op Zijn tijd en wijze een kerkje waarvoor we Hem erkennen moch ten. God is goed voor die zijn schuld kent en niet langer ontlopen kan. Dan blijkt Hij een God te zijn van recht en gerechtigheid, maar ook van barmhartigheid. Dikwijls zijn die woorden in mijn gedachten die opgetekend staan in Jesaja 1 vers 18: 'Komt dan, en laat ons sa men rechten, zegt de Heere; al wa ren uw zonden als scharlaken, zij zullen wit worden als sneeuw, al waren zij rood als karmozijn, zij zullen worden als witte wol.' Ik weet dan ook geen liefelijker ver kondiging dan die van 'genade door recht'. Onze gemeente en mijn persoon in het bijzonder hebben veel tegenkan ting ontmoet. Ik denk veelal door onbegrip en onkunde. Dat blijkt ook nu weer in de kolommen van de Eendrachtbode waarin verschillen de leidende figuren uit het Thoolse kerkelijke leven hun reacties geven ten aanzien van het fusiebesluit en de mogelijke gevolgen ervan. Scri ba Verwijs van de NH-gemeente uit Poortvliet stelt: 'in de verste verte lijkt onze beslissing niet op de af scheiding van ds. Van der Sleen..' Wonderlijk. Begrijpt de kerkenraad van Poortvliet dan echt niet dat op 1 mei 2004 de NHK ophoudt te be staan? Dat het zogenaamde 'niet meegaan in de PKN' niets anders inhoudt dan afscheiden? Je kunt je vóór 1 mei 2004 afscheiden van de NHK of na die datum van de PKN. Maar die niet willen (blijven) beho ren tot de PKN zullen moeten af scheiden! Wie dat ontkent begaat een ernstige denkfout en licht de ge- meente(n) verkeerd voor. Als her vormde gemeente achterblijven is geen optie. Wie meent als hervorm de gemeente te kunnen achterblij ven terwijl de PKN-trein verder hobbelt, laat zijn blik vertroebelen door emotie. Nog even en de PKN is, als blijk van Gods oordeel over ons kerkelijk leven, een feit. Dat betekent echter niet dat hervormde mensen maar gewoonweg mee moeten gaan de PKN in. De PKN is een kerk zonder echte grondslag en zonder wezenlij ke binding aan Gods Woord. Im mers, de grondslag is zo breed ge formuleerd door het samenbrengen van verschillende belijdenisge schriften, dat het nagenoeg niets zeggend is geworden. En ik kan het niet anders zien, of mensen die wer kelijk enige notie hebben van hun kerkelijke schuld, zullen kleur be kennen en zich afscheiden van dit kerkelijke monstrum. Of behoren er vanuit Zondag 33 van de Heidel- bergse Catechismus geen lijnen ge trokken te worden naar het kerkelij ke leven? 'Vraag 88: In hoeveel stukken bestaat de waarachtige be kering van de mens? Antwoord: In twee stukken: in de afsterving van de oude, en in de opstanding van de nieuwe mens. Vraag 89: Wat is de afsterving van de oude mens? Ant woord: Het is een hartelijk leedwe zen, dat wij God door onze zonden vertoornd hebben, en die hoe langer hoe meer haten en vlieden. Vraag 90: Wat is de opstanding van de nieuwe mens? Antwoord: Het is een hartelijke vreugde in God door Christus, en lust en liefde om naar de wil Gods in alle goede werken te leven. Vraag 91Maar wat zijn goe de werken? Antwoord: alleen die uit waar geloof, naar de wet Gods, al leen Hem ter ere geschieden, en niet die op ons goeddunken of op men- „seninzettingen gegrond zijn.' Het einde van de NHK en het ontstaan van de PKN is - ik herhaal het voor de duidelijkheid - een oordeel Gods over ons. Dat dient de gereformeer den binnen en buiten de NHK tot bezinning te brengen. Dat dient de vraag in ons op te roepen: hoe kun nen we weer leven tot Gods eer, van grote zonden vrij? Tot slot: het moge duidelijk zijn dat ik vanaf deze plaats geen recla me wil maken voor welke kerk dan ook. Ook niet voor de onze. Het is mijn wens en bede dat God nog eens bij elkaar wil brengen wat bij elkaar hoort op grond van Schrift en belijdenis. Soms heb ik daar werkelijk wel eens een beetje hoop op. Maar het zal niet anders gaan dan door de oordelen heen. Als kerkelijk Nederland, in de ware geestelijke zin des woords, zich zelf eens op de puinhopen van de eigen kerkelijke schuld terugvindt, doen hout en steen, geld en goed niet meer mee. Dan krijgen de woorden uit de Klaagliederen van Jeremia weer betekenis voor ons: 'Wat klaagt dan een levend mens? Een ieder klage vanwege zijn zon den.' God brenge ons daar opdat Zijn genade onder ons weer gezien zou worden en er weer eer in onze lande zou mogen wonen. Dat zij zo. Ds. J. van der Sleen, Scherpenisse. Naar aanleiding van berichtgeving (onder meer in de Eendrachtbode) over de fusie van de Nederlandse Hervormde, Gereformeerde en Lut herse kerken wil ik graag het vol gende kwijt. -Het Samen-op-weg-proces dat al zo'n veertig jaar aan de gang is, ■heeft zijn voltooiing gekregen in een kerkelijke fusie. Persoonlijk bén ik er geen voorstander van, niet vanwege de oorspronkelijke ge dachtegang (eenheid in Christus), maar vanwege de uitwerking die de fusie op dit moment heeft. Mijns in- 'zSëns moet je als kerkgenootschap de moed hebben om ook na 40 jaar 'praten te kunnen constateren dat een •volledige fusie nog onvoldoende draagvlak heeft. Het feit dat tiental- den Gereformeerde en Hervormde gemeenten (van de Lutherse weet ik bnvoldoende af, maar ook daar was veel tegenstand) afhaken en op een andere manier verder gaan, zou te denken moeten geven. Een fusie die 'tegelijk een behoorlijke scheuring •oplevert, lijkt mij weinig heilzaam. Maar we zullen er het beste van móeten maken. Wat mij hierbij enorm heeft gestoord, is het feit dat diverse groeperingen (en dus perso- nen) in de betrokken kerken geen respect voor elkaar op kunnen bren gen. Mensen die spreken over 'fouwprocessen' en 'verschrikkelij ke ontwikkelingen' en over een nieuw kerkgenootschap waar 'waar- •heid en leugen naast elkaar be staan', maken mij diep bedroefd. Dat christenen (zeer) verschillend over beleving en vormgeving van hun geloof kunnen denken, is geen slechte zaak. Daarvoor kan men zich aansluiten bij een gemeente waar men zich het beste thuisvoelt. Als men daarbij als groep echter claimt de waarheid en wijsheid al leen in pacht te hebben, staat dat volgens mij lijnrecht tegenover het Evangelie van onze Heer. Wiens naam overigens ook in deze kwestie zo vaak ,ijdel' wordt gebruikt. Bij belteksten worden aangehaald om ons persoonlijk gelijk te halen. En zo wordt de Geest verjaagd. En dat bij gemeenten die allemaal de kern van het geloof - de geloofsbelijdenis (apostolisch of van Nicea) - onder schrijven. Dit bewijst eens te meer dat de Pro testante Kerken in Nederland slechts een bestuurlijk orgaan is, waarbinnen van geestelijke eenheid geen sprake is. Zolang christenen onderling elkaar met de nek aankij ken, zal daarin ook geen verande ring komen. En ook dat stelt me te leur. Met respect voor elkaar, naast elkaar bestaan, is toch wel het min ste dat we zouden moeten kunnen opbrengen. Wie dat niet kan, doet er goed aan minder met bijbelteksten te strooien en diezelfde bijbel eens wat beter te lezen en de Boodschap ter harte te nemen. Ik bewonder dan ook de gemeenten die misschien niet voor de fusie zijn, maar er toch het beste van willen maken. M.L.C. Quist, Bosstraat 11, Tholen. noodzakelijk onderhoud dorpshui zen, rioolstelsel, enz. Dat is hard nodig. Het zijn dingen die de leef baarheid ten goede komen en de burgers weten dan dat hun geld goed wordt besteed. Bij zo'n beleid van het gemeentebestuur zou de be reidheid om meer te betalen aan ge meentelijke lasten onder de burgers veel groter zijn. Niemand is bereid om hogere lasten te betalen om een onnodig statussymbool van 24 mil joen euro te bouwen. Dan zijn er vanaf 2005 en volgende jaren steeds grote offers van de burgers nodig en waarschijnlijk moet er weer geld geleend worden om alle noodzake lijke onderhoudswerken te kunnen uitvoeren. Een heilloze weg en een bodemloze put. En de burgers zijn de dupe. Zeer velen zijn dan ook te gen die buitensporige plannen van b. en w. en de raad. Als er een ver plichte stemming onder de bevol king gehouden zou worden, durf ik te stellen dat minstens 80% tegen de bouw van het nieuwe gemeentehuis is. Het leeft dan ook helemaal niet onder de burgers. Ieder weldenkend mens weet dat dit te duur is. De bui tensporige verhoging van de lasten valt bij zeer velen verkeerd. Inwo ners zijn daar buitengewoon onte- Het laat zich verstaan, dat ik het •volledig eens ben met J. v.d. Berge uit Stavenisse, dat de overgrote meerderheid van de Thoolse bevol king tegen de bouw van een nieuw gemeentehuis is. Het zal echter wel niet mogelijk zijn om iedereen zo ver te krijgen, dat men geen cent meer wil betalen aan gemeentelijke lasten. De verhoging die b. en w. en de raad voor 2004 voor de burgers in petto hebben, is 14 of 16%. Dat is veel te hoog, asociaal, mede gezien de economische recessie, waardoor velen veel minder te besteden heb ben. En de werkloosheid neemt lan delijk toe tot volgend jaar 600.000 mensen. Velen moeten wat inkomen betreft pas op de plaats maken of met minder toe zien te komen. En de lasten nemen landelijk gemid deld 6,5% toe. Dan steekt de 14 of 16% van de gemeente Tholen hier wel buitensporig hoog tegen af. Wat kHjgt de burger daarvoor terug? Weinig of niets. Alles wat noodza kelijk onderhoud nodig heeft, wordt opgeschort of mogelijk helemaal niet uitgevoerd. Geld lenen voor de bouw van een nieuw gemeentehui^ van circa 12 miljoen euro, wat zeer waarschijnlijk het dubbele zal gaan kosten. Besteed dat geld aan alle Wat las ik tot mijn grote verbazing in de Eendrachtbode van 11 decem ber: gemeente betaalt 15.000 euro bij voor jachthaven! Schijnbaar hebben ze bij de gemeente geld over en speelt men voor sinterklaas! Als dan toch die 15.000 euro zoge naamd beschikbaar zijn, geef die dan aan zaken die harder nodig zijn. Ik kan er zo een heleboel opnoe men. En wie heeft er om uitbreiding zitten zeuren? De heren van de jachthaven toch. Laten die het er zelf bij lappen. Tenslotte heeft het overgrote deel van Sint-Annaland niets met de jachthaven te maken. Gemeente: dit is een slecht beleid. Ik had toch al niet veel vertrouwen in het gemeentebestuur. Dit wordt er nu nog minder door. M.L. van Winkelen, Tüinstraat 26, Sint-Annaland. In uw door ons zeer gewaardeerd blad van donderdag 18 december heeft mevrouw A.J. Bos de gele genheid aangegrepen om op basis van een persoonlijk conflict dat zij met Castria Wonen heeft, de Cast- ria organisatie aan te vallen. Als huurdersverenigingen die actief zijn in het Castria werkgebied wil len wij niet ingaan op de details van dit conflict, alhoewel wij van mening zijn dat mevrouw Bos het ook in dit geval niet bij het rechte eind heeft. Waar wij wel op willen reageren is de onjuiste informatie die mevrouw Bos in haar ingezon den stukje verwoordt. Zoals be kend is Castria Wonen op 1 januari 2003 ontstaan uit een fusie tussen de Stichting Beter Wonen te Sint- Maartensdijk en de Woningstich ting Halsteren te Halsteren. Castria Wonen werkt vanuit een tweetal kantoorgebouwen: een in Sint-Maartensdijk en een in Hal steren. Mevrouw Bos suggereert nu dat het ene kantoor Halsteren het andere kantoor (Sint-Maar tensdijk) voor de prijs van beste verhuurder van Nederland heeft voorgedragen. Niets is minder waar. De Woon bond Nederland die de eervolle vermelding aan Castria Wonen heeft toegekend, is de overkoepe lende organisatie van huurdersver enigingen in Nederland. De voor drachten voor deze prestigieuze prijs worden dan ook gedaan door de bij de Woonbond aangesloten huurdersverenigingen. En er is hier dus duidelijk sprake van een waar dering door de huurders,waarvoor wij als onderstaande huurdersver- eniginen niet alleen verantwoorde lijk zijn geweest, maar waar wij ook voor de volle 100 achter staan. Een waardering niet alleen bedoeld voor dat deel van de organisatie dat werkzaam is vanuit Sint-Maartens dijk maar voor het hele gebied, dus ook voor Halsteren en Lepelstraat. Mevrouw Bos zou graag gezien hebben dat een enquete, hoe de huurders van Castria Wonen over de woningcorporatie denken, bepa lend zou zijn geweest voor het toe kennen van eervolle vermelding. Hieruit kunnen wij opmaken dat mevrouw het huurdersblad de Cas tria Bode niet of in ieder geval niet zorgvuldig genoeg leest. Castria Wonen kent namelijk zogenaamde klantenpanels waarin 150 zeer kri tische huurders zitting hebben. Die 150 mensen vormen een doorsnee van wat je een Castria huurder zou mogen noemen. Een uitgebalan ceerde groep mannen en vrouwen vanuit alle leeftijdscategorieëen, huurders van verschillende wo ningtypes afkomstig uit alle woon kernen in de gemeente Tholen en Halsteren Lepelstraat. In de juni editie van de Castria Bo de is aan het klantenpanel ge vraagd een cijfer te geven, op een schaal van 1 tot en met 10, voor de huidige dienstverlening van Cast ria Wonen. Voor de beide vestigingen kwam daar een cijfer uit van ruim een 7. In woningcorporatieland een op merkelijke hoge score. Voor alle duidelijkheid, wij als huurdersver enigingen hebben ook regelmatig onze verschillen van mening met Castria Wonen. En er zijn situaties waarin we lijnrecht tegenover el kaar staan. Maar wat ons opvalt is dat Castria Wonen altijd in redelijk heid een open oog en oor heeft voor de belangen van al haar klanten. En dat willen we even gezegd heb ben mevrouw Bos! Namens huurdersbelangenver eniging Halsteren/Lepelstraat: J.J. de Jong en huurdersvereniging Samen Sterk: W. Quak. vreden over. B. en w. en de raad doen alles wat eigen eer en glorie ten goede komt. De burgers betalen wel. Wij bepalen wel wat goed voor hen is; de inwoners moeten dat maar slikken. Ik vraag mij af, hoe veel draagvlak het gemeentebestuur nog heeft onder de bevolking. Als men op deze wijze verder gaat, wordt dat steeds minder. Als 40% van de inwoners zou weigeren om de gemeentelijke lasten te betalen, zou dat al genoeg zijn om landelijke aandacht op deze zaak te vestigen. Dit zou wel eens goed zijn om de gevestigde, arrogante regentenmen taliteit te doorbreken. Of heeft men een geweten zo rekbaar als elastiek? Buitensporig hoge lasten opleggen en steeds meer voorzieningen uit hollen, dat is in feite een zekere vorm van diefstal. B. en w. en de raad voelen zich mijlenver boven de burgers verheven. Trek daar eens le ring uit. Dat zou het gemeentebe stuur van Tholen sieren. C. Kwaak, Noordsingel Zoom. 146, Bergen op In multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis in Sint-Maartensdijk staat vanaf zaterdag een maquette opgesteld waarop een realistisch overzicht te zien is van wat de gemeente Tholen te bieden heeft. Zaterdag 27 december wordt er in multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis in Sint-Maartensdijk een unieke maquette opgebouwd. Het schaalmodel geeft een compleet overzicht van wat Tholen en Sint Phi- lipsland te bieden heeft. Schorren, slikken, binnen- en buitendijken, molens, karakteristieke boerderijen en kerken. Maar ook akkers, kar- renvelden, weilanden en de visserij in de Oosterschelde zijn in het re alistisch opgezette geheel opgenomen. De stichting Platform Leefbaar Platteland Tholen is zeer blij met dit prachtige overzicht dat door de provincie Zeeland is betaald met gelden van de Europese Unie. In de laatste week van de kerstvakantie is de maquette al voor het publiek te bewonderen en in het komend jaar wil het platform in samenwerking met de VVV en de Thoolse horecabond ook de aandacht van de toeris ten en dagjesmensen die Tholen bezoeken op de maquette vestigen. George de Leeuw, voorzitter van stichting Platform Leefbaar Platte land Tholen, is zeer enthousiast over de realisatie van de maquette. Samen met M.J. Klippel, die als een van de leden van een speciale werk groep nauw bij de ontwikkeling van het gemeentelijk overzicht betrok ken is geweest, bezocht hij donder dag de bouwer van de maquette, Je- lis Matser uit Zaandam. „Alles is aan de hand van fotomateriaal op schaal 1:220 nagebouwd en het eindresultaat ziet er fantastisch uit. De maquette heeft een oppervlakte van zeven vierkante meter en de to tale opstelling komt in vijf gedeel ten naar Sint-Maartensdijk. De Zaanse maquettebouwer is op maandag 29 en dinsdag 30 decem ber in Scaldis Naturalis om de vijf delen aan elkaar te zetten en daarbij mag het publiek natuurlijk een kijk je komen nemen.", aldus de Leeuw. Het viel volgens de voorzitter nog niet mee om de diverse kenmerken de en herkenbare fragmenten uit de gemeente Tholen op zo'n kleine ruimte overzichtelijk in beeld te brengen. „Gelukkig hadden we in de werkgroep, die zich met de opzet en indeling van de maquette bezig hield, mannen zitten die zeer veel gebiedsgerichte kennis in huis heb ben. J. Kempeneers uit Sint Philips- land en M.J. Klippel en M. Dijke uit Scherpenisse zijn ieder op hun ge bied goed thuis in de streekgeschie denis, de geografische indeling en de land- en waterbouwkundige as pecten die we graag in het schaal model van onze gemeente terug wil den laten komen. Jelis Metser is er prima in geslaagd om aan die op dracht te voldoen." Het onderstel waarop de maquette geplaatst moet worden, staat al ge reed in Scaldis Naturalis „Dus als de vijf delen zaterdag arriveren, kan het opbouwen gelijk beginnen." Wat George de Leeuw betreft, kan het publiek niet snel genoeg kenni smaken met .miniatuur Tholen.' Ie dereen kan hier straks in één oogop slag zien wat de gemeente Tholen allemaal te bieden heeft. Er zijn ge bieden waarin landbouw, fruitteelt, en de veehouderij in beeld zijn ge bracht, het Oosterscheldegebied compleet met schorren en slikken, de mossel- en weervisserij, maar ook markante herkenningspunten zoals de hervormde kerk van Sint- Maartensdijk, de haven en molen van Sint Philipsland, boerderij Rei gersburg, de watertoren van Scher penisse en het Oud- en Nieuwland bij Tholen zijn te zien. Het is onge lofelijk hoe realistisch de bouwer al deze elementen in één overzichtelij ke compositie heeft samenge bracht." Voor de financiering van het geheel stond de provincie Zee land garant. „De maquette kostte in totaal 12.900 euro en de provincie heeft voor dit project een beroep kunnen doen op de subsidiepot van de Europese Unie. Als stichting ver wachten we dat we met deze ma quette een echte publiekstrekker in huis hebben gehaald. We willen nu nog een informatiemap samenstel len waarmee we mensen met de au to, per fiets of te voet op pad kunnen sturen naar het gebied dat ze, naar aanleiding van een bezoekje aan de maquette, ook eens in het echt wil len gaan bekijken", zo legt de Leeuw uit. Op die aanvullende in formatie hoeft het publiek echter niet te wachten want aanstaande za terdag worden de losse delen van de maquette ai in Scaldis Naturalis op gesteld en het gebouw is die dag tussen 11.00 uur en 16.00 uur geo pend zodat het publiek de opbouw van het geheel kan volgen. „Volgen de week is Scaldis Naturalis van maandag tot en met zaterdag tussen 11.00 uur en 16.00 uur toegankelijk (behalve op nieuwjaarsdag) en de toegang is gratis", aldus George de Leeuw. De officiële opening van de maquette zal waarschijnlijk in fe bruari plaatsvinden. Wat voor scooter heb je? Een Yamaha Aerox. Heb je die nieuw gekocht? Ik was gek van dit scootermodel en omdat ze tweedehands niet dik ge zaaid zijn, heb ik een advertentie op internet gezet. Iemand uit Driewe gen reageerde en ik heb hem gelijk gekocht. Hij is inmiddels wel hele maal opgespoten, want ik heb er een ongelukje mee gehad. Omdat de schade toch moest worden her steld, heb ik er voor gekozen om mijn scooter in een heel andere kleur te laten spuiten. Nu heb ik dus pas echt een uniek exemplaar. Heb je hem van je ouders gekregen of zelf verdiend? De aankoop is door mijn ouders ge financierd, maar voor het onder houd en de benzinekosten draai ik zelf op. Dat heeft me inmiddels al handenvol geld gekost, want ik heb er veel pech mee gehad. Heb je een bijbaantje? In mijn vrije tijd werk ik af en toe bij een straal- en spuitbedrijf in mijn woonplaats. Wat vind jij de kick van scooter rij den? Voor mij is dat beslist de snelheid. Ik ben een sportieve rijder en ik scheur graag lekker door. Je bent op een scooter super wendbaar, dat heeft een test onlangs trouwens ook uitgewezen. In Amsterdam hebben ze pas geleden een proef genomen waarbij een scooter het op moest nemen tegen een auto en een tram. Het ging er om wie van de drie het snelst een parcours door de stad kon afleggen zonder daarbij de ver keersregels en maximumsnelheid te overtreden. Het resultaat was ver bluffend, over de route van het RAI gebouw naar het Olympisch stadion deed de tram 66 minuten, de auto 36 minuten en de scooterrijder Oud- Vossemeer Advertentie I.M. kwam met een tijd van 28 minuten als absolute winnaar uit de bus. Dat noem ik nog eens tijdwinst. Vind je het in de gemeente Tholen veilig voor scooterrijders? Volgens mij hebben de klachten van scooterrijders in deze serie ge holpen, want enkele weken geleden is het gevaarlijke punt bij de Lan- geweg in Scherpenisse aangepast zodat het er overzichtelijker is ge worden. Even verderop richting Poortvliet is ook nog zo'n gevaar lijk punt in het fietspad onderlangs de provinciale weg. De weg maakt daar een lange bocht en je kunt niet zien of er tegenliggers aankomen. Bovendien is het in de wintermaan den dikwijls schrikken geblazen door fietsende scholieren die zon der licht over het fietspad rijden. Ben je wel eens door oom agent op de bon geslingerd? Wat dat betreft heb ik de primeur in 'Ruim baan voor....'Als snelheids duivel had ik een keer prijs en na een test op de rollenbank moest ik een bekeuring van 40 euro betalen. Ik moet eerlijk bekennen dat die boete me niet echt op andere ge dachten heeft gebracht, want in middels rijdt mijn scootertje weer lekker pittig door, hoor. Het is op merkelijk dat er hier in de omge ving haast geen politiecontroles plaatsvinden, want in de omgeving van Bergen op Zoom ben ik al her haalde malen aangehouden voor een inspectie. In Rotterdam is het 'project aso' van start gegaan. Als de politie je daar voor de tweede keer aanhoudt voor een verkeersovertreding, wordt je scooter in beslag geno men. Wat vind je van zo'n harde maatregel? Dat is hier niet nodig. In steden als Rotterdam is het veel drukker en daar heb je veel minder ruimte in het verkeer dan hier. Hogere ver keersboetes voor herhaalde overtre dingen zou misschien wel helpen. Heb je een vriendin Nu niet meer, deze zomer is het uit gegaan. Wat voor studie doe je? Ik zit in het eerste jaar van de mbo opleiding elektrotechniek aan het Markiezaatcollege in Bergen op Zoom. Pieter Kats uit Sint-Anna land zit bij mij in de klas, hij stond eerder al eens centraal in deze ru briek. Heb je naast je studie en scooter rijden nog hobby 's? Bij voetbalvereniging s.v. Smerdiek speel ik in de selectie en ik houd van hiphop en R&B muziek. Verder zit ik vaak achter de computer te in ternetten en ik ben bezig met het maken van een website over de mu ziekstijlen waar ik van houd. Zie jij voor jezelf toekomstperspec tieven in de gemeente Tholen? Zoals het er nu voor staat, trek ik later naar een stad. Je hebt daar nu eenmaal veel meer mogelijkheden dan hier op het platteland. Ben je geïnteresseerd in politiek? Politiek spreekt mij totaal niet aan. Ga je later wel van je stemrecht ge bruik maken? Misschien dat ik in de toekomst nog eens gemotiveerd raak om naar de stembus te gaan, maar nu ben ik daar absoluut nog niet mee bezig. Wordt er naar jouw mening vol doende voor de Thoolse jeugd ge daan? Het is gewoon verschrikkelijk jam mer dat die jongerenfeesten in Ha- estinge niet meer gehouden mogen worden. Dat was altijd heel gezel lig. Maar na een vechtpartij zijn deze jeugdparty's in de ban ge daan. Eerlijk gezegd moet ik toege ven dat ik zelf ook niet zo iemand ben die initiatieven neemt om leu ke dingen voor de Thoolse jeugd te gaan organiseren. Met zo'n instel ling mag je dus ook eigenlijk niet zeuren over het gebrek aan activi teiten en voorzieningen voor de jongeren. Wat bevalt jou het meest in onze gemeente? Het klinkt afgezaagd, maar je woont hier heerlijk rustig. Het is alleen wel spijtig dat rustig wonen hier niet samengaat met allerlei leuke voorzieningen en activitei ten. Ik zal later dus ook nooit mid den in een stad gaan wonen, maar lekker aan de rand. Je woont dan toch relatief rustig en je vindt van allerlei zaken op een steenworp af stand van je huis. Als jij het één dag voor het zeggen had, wat zou je in onze gemeente dan veranderen? Een van de belangrijkste dingen vind ik het stimuleren van onderne merschap. Je ziet nu steeds meer winkeltjes en kleine bedrijfjes uit de Thoolse dorpen verdwijnen en dat is op den duur de doodsteek voor die plaatsjes. Het is een slech te zaak om alles te concentreren in één bepaalde plaats. Heb je tot slot nog één ultieme droomwens? Een gelukkig leven leiden is mijn allergrootste wens. Maar sinds ik als kind eens een modelauto van het merk Ferrari gewonnen heb, ben ik wel eens aan het dagdromen over zo'n echte bloedrode Italiaan se sportwagen. Dit was de laatste aflevering van de serie over jeugdige scooterrij ders.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 3