Provincie Zeeland Nieuwjaars receptie Streekplanherziening West Zeeuwsch-Vlaanderen GRANDO E S P 0 0 €4.795 Gratis keukenmontage! GRANDO KEUKENS HALSTEREN Luxe Siemens ontbijtset (koffiezetter, waterkoker, t.w.v. 150,- Sociaal rapport Economie in cijfers Sluiting gebouwen «Officiële Mededelingen Directies Moller en Roncalli één Excursie door de Pluimpot Bijscholing van de vrijwilligers Kerstconcert in Gertrudiskerk Zeeuwse prijs voor biografie Annie Schmidt Koersballen Dinsdag 23 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 52/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 02 infocentrum@zeeland.nl Vrijdag 9 januari van vier tot zes uur 's middags wordt de nieuwjaarsreceptie van het provinciaal be stuur gehouden. Plaats van samenkomst is de voorhal van de Staten zaal, Abdij 10, Middelburg. ledereen die de provinciale volksvertegenwoordigers en de leden van het dagelijks provinciebestuur ter gelegenheid van het nieuwe jaar de hand wil drukken, is welkom. Het streekplan Zeeland moet worden aangepast aan het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal voor West Zeeuwsch-Vlaanderen. De inspraakprocedures voor de twee lopen gelijk op. Verkeer en Vervoer Bekendmaking Regionale afwijkingen van het systeem van nationale vervoerbewijzen (NVB) De buurtbustarieven Combinatietarief Brugge-Breskens Zeelandpas CW-tarieven Keukens van €^494^ I Inclusief ontbijtset 1 en montage Voorverkooptarief bij betaling in de bus met de Chipknip ®eierkoker en broodrooster) Abdij Nieuws Het zorg- en sociaal beleid van de provincie is toe aan herijking en vernieuwing. Dat stelde het college van gedeputeerde staten bij zijn aantreden dit voorjaar. Uitgangspunten voor de vernieu wing zijn, dat iedereen in Zeeland moet kunnen meedraaien in de maatschappij, dat de leefbaar heid behouden en versterkt wordt en dat iedereen zich sociaal veilig kan voelen. Om te weten waar het binnen die uitgangspunten nu nog aan schort, wordt een sociaal rapport opgesteld. Het Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur Scoop gaat dat rapport maken. Enerzijds wordt een aantal meetbare gegevens verzameld, anderzijds wordt in vraaggesprekken gepeild hoe mensen hun sociale omgeving ervaren. Meetbaar is bij voorbeeld hoeveel mensen aan het arbeidsproces meedoen en hoe zij hun inkomen besteden, hoeveel actieve spor ters er in Zeeland zijn en hoeveel mensen musea bezoeken of vrij williger zijn. Nagegaan wordt ook hoeveel huisartsen er per 10.000 inwoners zijn en hoe mensen zich doorgaans verplaatsen, per auto of per openbaar vervoer. In de sociale veiligheid gaat het vooral om hoeveel misdrijven er in Zeeland plaatsgrijpen en of zich gevallen van discriminatie voor doen. Enquête De bedoeling is een grootschali ge enquête te houden onder de Zeeuwse bevolking. Gevraagd zal worden naar hoe gedacht wordt over de beschikbaarheid van voorzieningen, variërend van podia voor (amateur)toneel tot hangplekken voor jongeren en van openbaar vervoer tot wijk agent en buurtsuper. Externe deskundigen gaan alle gegevens bestuderen. Zij zullen over ten hoogste tien meest in het oog lopende conclusies rap port uitbrengen aan Scoop. Vervolgens is het aan het instituut om aan de hand van alle uitkom sten het sociaal rapport samen te stellen en uit te brengen aan het provinciaal bestuur. Debat Met het rapport op zak gaat de provincie publieke debatten orga niseren. ledereen wordt daarvoor uitgenodigd. Verwacht wordt dat de gesprekken in de tweede helft van volgend jaar hun beslag krij gen. Het sociaal rapport en de uitkom sten van de debatten vormen de basis voor provinciale staten om de gewenste herijking en vernieu wing van het beleid gestalte te geven. De ontwerp-streekplanherziening West Zeeuwsch-Vlaanderen ligt van 15 december tot 26 januari 2004 ter inzage. In de regio is dat in het gemeen tehuis in Oostburg, Raadhuisplein 1; het Belfort Sluis, Groote Markt 1 en het stadskantoor Aarden burg, Markt 7. Er is een extra lange periode gekozen om de sluitingstijd van de gemeentelijke locaties - 25 december tot 5 ja nuari - te compenseren. Op werkdagen zijn de gemeentelijke kantoren open van negen tot twaalf uur en van twee tot vier uur. Inzage kan ook per telefoni sche afspraak: 011745700. Bij de provincie Zeeland kan het ontwerp worden ingezien op werkdagen, van acht tot vijf uur, bij de provinciale directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Inzage op afspraak is mogelijk via 0118- 631931. Van 25 december tot 5 januari, als het provinciale kan toor gesloten is, neemt de Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7, Middelburg, de honneurs waar. Aanpassingen Het streekplan moet op vier onderdelen in West Zeeuwsch- Vlaanderen worden aangepast. Zo moet 200 hectare grond wor den ingeruimd voor de uitbreiding van verblijfsrecreatie in de ont wikkelingszone kust. Bij Cadzand- Bad komt plaats voor 'maximaal enkele tientallen permanent bewoonde wooneenheden'. Het gaat om een woningcomplex dat als uniek project direct aan het dorp aansluit. Als algemene regel wordt voor de regio opgenomen, dat bij de bouw voor wonen, wer ken en verblijfsrecreatie ook voor landschappelijke inpassing moet worden gezorgd; in jargon heet dat het beginsel 'rood voor groen'. De vierde aanpassing is, dat regels moeten worden ge steld om permanente bewoning in recreatiewoningen en stacara vans te verbieden. Bedenkingen Tot 26 januari kunnen tegen de ontwerp-streekplanherziening schriftelijke bedenkingen worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Begin volgend jaar wordt in de regio een bijeenkomst georgani seerd voor wie bedenkingen heeft ingediend. Overigens zijn ook anderen daar welkom. Plaats en tijd voor de bijeenkomst zijn nog niet bekend; zij worden tijdig in AbdijNieuws vermeld. De ontwerp-herziening van het streekplan is te bestellen bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Het centrum is van 25 december tot 7 januari gesloten. Natuurlijk vitaal Het gebiedsplan Natuurlijk vitaal, waarop de streekplanherziening is gebaseerd, ligt tot 2 februari 2004 ter inzage. Inmiddels zijn er al twee inloopavonden georgani seerd. De derde is donderdag 15 januari, van zes tot negen uur, in Hotel De Schelde, Scheldestraat 1, Cadzand-Bad. Het gebiedsplan is in te zien in de gemeentelijke kantoren in Oostburg, Sluis en Aardenburg en in de openbare bibliotheken in Breskens, Oostburg, Sluis en Aardenburg. Het is voor zeven euro te koop bij de receptie van het gemeentehuis in Oostburg. Een samenvatting van het plan is gratis beschikbaar bij het ge meentehuis. Informatie is ook te verkrijgen via www.gebiedsge- richteaanpak.nl. Wie wil reageren op het gebieds plan, kan dat per brief doen aan Gebiedscommissie West Zeeuwsch-Vlaanderen, p/a ge meente Sluis, sector ruimte en wonen, postbus 27, 4500 AA Oostburg. Wie wil weten hoeveel vier kante meter de inwoners van Zeeland tot hun beschikking hebben per regio en per gemeente kan dit nalezen in de folder De Zeeuwse econo mie in cijfers. Andere statistische gegevens zijn er over de woningvoor raad, de werkgelegenheid en de werkloosheid, het onder wijs en de bevolkingsgroei. De folder is verkrijgbaar bij het provinc.aal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Aanvragers van de folder moeten rekening houden met de sluiting van het centrum van 25 december tot 7 janu ari. De kantoren van de provincie zijn vanaf Eerste Kerstdag tot 5 janu ari gesloten. Het gaat om de kantoren in de Abdij, Het Groene Woud en de Sint Jorisdoelen in Middelburg, de regiokantoren wegen in Zierikzee, Goes en Terneuzen, de onderhoudsdienst Zeelandbrug in Colijns- plaat en afbouw PSD in Vlissingen. Voor de sluizen in Veere geldt een aangepaste bedieningsregeling. Voor het informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg duurt de sluiting een dag langer. De medewerksters gebruiken 5 januari om de voorraden te inventariseren. Zij staan 6 januari weer paraat. De inzage van stukken, zoals de aanvragen van milieuvergun ningen, is tijdens de sluiting van de provinciale kantoren in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg. Ingaande 1 januari 2004 Gedeputeerde Staten maken bekend dat zij op 17 december 2003 voor het jaar 2004 hebben vastgesteld: - De buurtbustarieven - Voorverkooptarief van de chipknip - De tarieven collectief vraagafhankelijk vervoer - Het combinatietarief Brugge-Breskens - Zeelandpas - De tarieven van het Collectief vraagafhankelijk vervoer (CW) Voor het systeem van nationale vervoerbewijzen (NVB) afwijkende tarie ven is het volgende besloten: De buurtbustarieven worden afgerond op 10 eurocent. Voor 2004 gel den de volgende tarieven. Overzicht buurtbus tarieven 2003 en 2004 gebruikt en is daarmee een volwaardig en succesvol betaalalternatief gebleken. In april 2003 is door connexxion het combinatietarief voor het traject Breskens-Brugge geintroduceerd. De aanleiding waren de vele klachten van reizigers over de verschillende tariefsoorten (het Belgische sys teem en het Nederlandse systeem). Voor 2004 gelden de onderstaan de tarieven. Overzicht combinatietarief Breskens-Brugge Kaartsoort 2003 2004 Voltarief €4,50 €4,50 Reductietarief €2,50 €2,50 Kaartsoort 2003 2004 Enkele reis, vol tarief 1,40 1,50 Enkele reis, reductie 0,80 0,90 4 rittenkaart, vol tarief 4,40 4,70 4 rittenkaart, reductie 2,40 2,70 10 rittenkaart, vol tarief €10,10 €10,80 10 rittenkaart, reductie 5,60 6,30 De Zeelandpas is al enkele jaren in het assortiment van connexxion opgenomen. De kaart is geldig op alle lijnen in Zeeland en wordt alleen bij bijzondere evenementen verkocht. Het tarief bedroeg in 2003 €4,00. Voor 2004 is het tarief vastgesteld op €4,00. De provincie Zeeland is opdrachtgever voor het openbaar vervoer van een drietal CW-systemen in: Oosterschelderegio (Schouwen-Duiveland, Tholen/Sint Philipsland, noord-en zuid Beveland), Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren. Voor de Oosterschelderegio is een apart tarief voor het het vervoer Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) vastgesteld. Voor 2004 zijn de onderstaande tarieven vastgesteld. Tarieven CW-vervoer Bloesem en kersen. Afmeting: 315 cm Inclusief Afzuigschouw Koelkast Magnetron Gaskookplaat Roestvrij stalen plint Duropal werkblad Zelf sluitend ladesyteem Blumotion 5 JAAR GRANDO GARANTIE De mogelijkheid om bij betaling met de chipknip tegen het NVB-voor- verkooptarief in de bussen van connexxion een vervoerbewijs te kopen, zal in 2004 worden gecontinueerd. Deze betaalmogelijkheid wordt door een groot deel van de reizigers Tariefsoort Prijs per ritzone Wijziging 2003 2004 Voltarief €1,05 €1,10 4,8% Reductietarief 1) €0,85 €0,90 5,9% WVG-vervoer 2) €0,50 €0,55 10% Tarief België €3,50 €3,55 1,1% Bij aankoop van een keuken vanaf 4.500. Vraag naar de voorwaarden. Actie loopt t/m 4 januari 2004. CANADAWEG 14A, 4661 PZ HALSTEREN, INDUSTRIETERREIN OUDE MOLEN) TEL. 0164-630340 www.grandokeuken.nl 1) Geldt voor de doelgroepen 4 1/m 11 jaar, 65 jaar en ouder en houders van OV-abonnementen 2) Alleen de Oosterschelderegio Gedeputeerde Staten drs. W.T. VAN GELDER, voorzitter. mr. drs. L.J.M. VERDULT, secretaris. De scholengroep Mollerlyceum en de Roncalli scholengemeenschap krijgen met ingang van 2005 één centrale directie. De rector van het Roncalli, drs. M.J.M. van Loo, neemt dan de eindverantwoorde lijkheid over beide scholen op zich. Zijn collega van het Moller, drs. J.L.J. van Aalzum, gaat eind 2004 namelijk na ruim dertig jaar met pensioen. Van Loo gaat samen met L.A.M. Veraart van de centra le Mollerdirectie de nieuwe cen trale directie vormen. Beide scho- lengroepen vallen al onder één be stuur: Onds Middelbaar Onder wijs. Intensieve samenwerking moet lei den tot een aantrekkelijker onder wijsaanbod - wat de concurrentie positie in de regio verbetert - en extra ontwikkelingskansen voor de medewerkers. Ondanks de centrale aansturing houden de scholen hun eigen naam, zelfstandigheid en identiteit. De Mollergroep heeft vestigingen in Bergen op Zoom, Ossendrecht/Hoogerheide en Steen bergen, het Roncalli zit alleen in i Bergen op Zoom. Staatsbosbeheer en de natuurvereni- ging organiseren maandagmiddag een excursie langs de buitendijk van de Oosterschelde en door natuurge bied de Pluimpot. Begin- en eind punt is het gebouw Scaldis Naturalis bij de kinderboerderij aan de Kaste- lijnsweg in Sint-Maartensdijk. Een gids zal de deelnemers vertelien over het wel en wee van het natuurgebied. De vele soorten vogels, maar ook wieren en zeediertjes worden beke ken. De excursie begint om twee uur en duurt ongeveer twee uren, deelne mers doen er goed aan om laarzen en een verrekijker mee te nemen. Aan melden kan bij de VVV aan de Ha ven in Sint-Maartensdijk, tel. 0166- 663771. Om de deskundigheid onder Thool- se vrijwilligers te bevorderen, orga niseert het servicebureau Voor El kaar een avond met twee workshops. De ene gaat over rech ten en plichten van vrijwilligers, de De vocale en instrumentale groepen van Hortus Musicus Religiosus (HMR) te Bergen op Zoom luisteren morgenavond de icerstnachtviering op in de Gertrudiskerk. In hetzelfde gebouw verzorgen ze zondagavond een kerstconcert. De viering morgen begint om mid dernacht en vanaf 23.20 uur is er koorzang, orgelspel, muziek en sa menzang. Tijdens de dienst is er La tijnse en Engelse kerstmuziek als mede Nederlandstalige liederen. Verder wordt de 18e eeuwse Missa Pastorella van de Belgische compo nist Van Helmont uitgevoerd. Dona nobis pacem (geef ons vrede) en Et in terra pax (en vrede op aar de) zijn het thema van het concert op zondag. Op het programma staan het Agnus Dei en een deel van het Glo ria uit de Hohe Messe van Bach, het Agnus Dei uit de oorlogsmis van Haydn en het Gloria in D van Vival di. Onbekender zijn het Miserere mei Deus (psalm 50) van Zelenka en Miserere nostri Domine van Kraus. Als solisten treden de sopraan Maja Roodveldt en de counter-tenor Sytse Buwalda op, terwijl Janno den En gelsman het Ibach-hoofdorgel be speelt. Hans Smout heeft de algehe le leiding. Het concert begint om kwart over acht. andere over de 'krachtige' vrijwilli ger (ja of nee zeggen, grenzen be palen). Deelname is gratis en er is plaats voor twintig deelnemers per workshop. De avond wordt gehou den op dinsdag 13 januari en begint om half acht. De organisatie ge beurt in samenwerking met het ser vicebureau vrijwilligers Zeeland van Scoop en is onderdeel van de 'promotiekaravaan voor vrijwilli gers'. Het boek 'Anna. Het leven van An nie M.G. Schmidt' van Annejet van der Zijl is bekroond met de Zeeuw se Boekenprijs. De auteur ontving vrijdagmiddag uit handen van de commissaris van de koningin (die juryvoorzitter was) haar prijs: een unieke foto van het fotografenduo Anda van Riet en Karina Leijnse. De Zeeuwse Boekenprijs is voor het eerst uitgereikt, ze is een initiatief van het Zeeuws Tijdschrift. In aan merking komen boeken over Zee land én boeken die door Zeeuwen over een willekeurig onderwerp zijn geschreven. Onder de zes genomi neerden voor de prijs was ook Kees Slager met zijn boek 'Hier was eens Capelle. Reeks ooggetuigen van de 20e eeuw'. De biografie van Anij'e M.G. Schmidt - die als dominee dochter opgroeide in Kapelle - is het uiteindelijk geworden. In haar rapport stelt de jury dat voor het eerst ook Annie's jeugd is neerge zet. En dat na lezing van Van der Zijls boek de Zeeuwse toon 'die zich kenmerkt door ironie, under statement en nuchterheid' des te harder doorklinkt in Schmidts werk. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. mevr. R. Nagtegaal 26 p; 2. N. Moerkerken 21 p; 3. R. v.d. Houten 17 p; 4. mevr. Y. Verkamman 16 p; 5. D. Schellinger 15 p; 6. mevr. R. Burrows 14 p; 7. mevr. R. van Driel 13 p; 8. L. Soomers 7 p; 9. mevr. F. Schel linger 4 p. Meulvliet: 1. G. Bolier en B. Schot, én B. Melching en L. Verschoor 25 p; 3. W. Bijl en G. Melching 22 p; 4. R. Vroegop en L. van Bale, én R. Bolier 19 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13