Verkoping voor vakanties gehandicapten Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 december 2003J Ontwikkeling plan Noord Auto in sloot Nekletsel door ongeluk Doortrekken Vest Rubber tegels Ter Tolne Geen achterlicht Schoorsteenbrand Rijden met ontzegging Winnaars kleurwedstrijd Kersttoernooi klaverjassers Overlast jeugd met drugs VERF NODIG? Poort Coentjesweg Oprit verlegd Film op dvd Aanrijding Arjan Hommel koploper Kerstconcert met Confetti matig bezocht Kerstfilm in Boaherdbios Politie zoekt getuigen Valentijnsbal Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Parkeerterrein Ger. Gem. Kerstbingo Excursie over slavernij Diefstal kettingzaag Kaarten bij Smerdiek Klaverjastoernooi Vakantiewoning op camping Pluimpot Hoge score Nagelkerke Lopen voor beter geluid Poort Stationsstraat Tholen De gemeente, Dura Vermeer Vast goed en Proverko Ontwikkeling hebben vorige week een intentieo vereenkomst ondertekend over het herontwikkelen van plan Noord (het gebied tussen Grindweg, Slachtveld en de brug). Vóór 31 maart moet beslist worden of er daadwerkelijk een plan komt. Dura Vermeer en Proverko zijn al een sa menwerkingsverband aangegaan onder de naam De Combinatie. Ze hebben de afgelopen maanden het gebied geïnventariseerd en met de meeste belanghebbenden gesprek ken gevoerd. Op grond van de ver kregen gegevens wordt een eerste exploitatieopzet gemaakt. Daarnaast bereidt De Combinatie een samen werkingsovereenkomst voor met de gemeente. Betrokken bedrijven en bewoners worden via een nieuws brief op de hoogte gehouden van de voortgang. De boodschappenbus van het Rode Kruis rijdt de komende weken op: Dinsdag 23 december opgeven t/m ma 22 december Dinsdag 30 december opgeven t/m ma 29 december Wilt u mee? 'Even om een Boodschap' bel dan: 663784 op werkdagen van 10 tot 12 uur. „Wijdanken de Rabobank Tholen voor de toegezegde sponsoring van dit project in 2004" Advertentie I.M. Op de Bartelmeetweg vond maan dagmorgen omstreeks tien uur een eenzijdig ongeval plaats. Een 36-ja- rige automobilist verloor in een bocht de macht over het stuur en kwam met zijn voertuig in de sloot terecht. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto was door het on geval gedeukt en liep ook water schade op. Een 26-jarige inwoonster is maan dagmiddag met nekletsel overge bracht naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. Op de Postweg raakte de vrouw betrokken bij een ongeluk. Komende vanuit de richting Poort vliet moest ze wegens het overige verkeer afremmen. Een 27-jarige au tomobilist uit Oost-Souburg merkte dit te laat op en botste tegen haar au to, waardoor haar voertuig tegen een ANWB-paal belandde. Door de bot sing raakten beide voertuigen zwaar beschadigd. Aannemer Dijkers en Pijl uit Mid- delhamis gaat de verbinding van de midden- met de noord-Vest verwe zenlijken. Met 128.000 euro, exclu sief btw, was dit bedrijf de laagste bij de aanbesteding door de gemeen te. Jaartsveld uit Steenbergen zat daar heel dichtbij met slechts 600 euro meer. De werkzaamheden be ginnen vermoedelijk in januari. Bij de Molenvlietsestraat komt er een brug, een duiker en een stuw. Voor dit karwei was er nog meer belang stelling van aannemers. Van Gelder uit Zierikzee schreef in voor 145.000 euro, BAM uit Bergen op Zoom voor 151.800, Rasenberg uit Krabbendijke voor 153.000 en Dura Vermeer, die bedrijventerrein Wel gelegen II heeft aangelegd en plan Noord gaat ontwikkelen, sloot de rij met 159.000 euro. Ter Tolne organiseert vanavond tus sen zes uur en half acht een kerst markt om rubber tegels te kunnen aanschaffen onder de speelwerktui- gen op het schoolplein. Er ligt nu houtpulp onder, maar dat wordt te smerig. Mede gezien de strengere veiligheidsvoorschriften heeft de Schoolleiding besloten om rubber te gels aan te schaffen, maar die zijn vrij prijzig. Daarom zijn al verschil lende bedrijven aangeschreven voor financiële steun en de opbrengst van de kerstmarkt vanavond moet het laatste duwtje in de goede richting geven. Een 17-jarige bromfietser kreeg za terdagmiddag omstreeks half zes een bekeuring van 23 euro omdat hij op de Ten Ankerweg zonder achter licht reed. In de schoorsteen van een woning aan de Garnalenstraat brak zaterdag avond om 21.49 uur brand uit. De brandweer rukte uit om het vuur te doven. Waarschijnlijk is de brand ontstaan door een oververhitte roest vrijstalen pijp in de schoorsteen, waardoor een daarnaast gelegen balk ontbrandde. Op de Postweg is woensdag door de politie proces-verbaal opgemaakt te gen een 42-jarige Arnhemmer we gens het besturen van een auto terwijl hem de rijbevoegdheid was ontzegd. De ondernemingsvereniging heeft de prijswinnaars bekend gemaakt van de kleurwedstrijd die gehouden is rond om de intocht van sinterklaas. De win naars bij de meisjes zijn: Esmee Je- roense, Fujia van Zetten, Emese Timmermans, Fabienne van Elzakker, Amy van Poortvliet, Klarinda Hage, Jaccoline Geluk, Charlotte van Dijke en Rosalinde Neele. Bij de jongens gingen de prijzen naar: Dick Geluk, Pieter Slager, Corné v.d. Berge, Jordi Schot, Raymon Nesen, Robert Ver wijs, Gerben Kreukniet, Alexander Ja- ouid en Rob v.d. Dussen. Klaveijasclub Stad Tholen organiseert zaterdag het jaarlijkse kersttoernooi. Sonja Doelman won de laatstgehou den clubavond, terwijl in de tweede ronde om de Jan Jansen trofee de winst ging naar Herman Perk. Uitslag tweede ronde trofee: 1. Herman Perk 5298 punten; 2. Henk Snepvangers 5225 p; 3. Aad Volwerk 5034 p; 4. Marie Verkerke 4953 p; 5. Monique Keijzers 4860 p. Uitslag clubcompeti tie: 1. Sonja Doelman 5168 punten; 2. Nelly Bestman 4966 p; 3. Marie Ver kerke 4961 p; 4. Eric Manneke 4863 p; 5. Julian Poot 4839 punten. Een 15-jarige jongen en een 33-jarige man zijn door de politie aangehouden voor het in bezit hebben van verdo vende middelen. Dat gebeurde vorige week woensdagavond bij de gymzaal aan de Bou Kooijmanstraat. De politie kwam in actie naar aanleiding van meerdere klachten. Jongeren op deze favoriete ontmoetingsplek veroorza ken (geluids-)ovcrlast, vallen bezoe kers van de gymzaal lastig en plegen vernielingen. Bij de controle vond de politie vijf gripzakjes speed, maar ook een knip- mas en een slagwapen, wat allemaal in beslag is genomen. De man en de jon gen moesten mee naar het bureau voor verhoor en zijn na het opmaken van een proces-verbaal weer op vrije voe ten gesteld. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak li Eendrachtsweg 13 mM Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de Coentjesweg komt op de grens van de bebouwde kom een poortcon structie om de snelheid van motor voertuigen terug te brengen. Het kar wei wordt uitgevoerd door aannemer De Rijke uit Sint-Maartensdijk, die met 14.000 euro veruit de laagste in schrijver was bij de aanbesteding door de gemeente. C.W. van Haaften uit Stavenisse volgde met 14.790 euro. Gebr. Moerland uit Sint-Annaland en gebr. Oomen uit Sprundel schreven al lebei in voor zestien mille, C.W. Scherpenisse en zn. voor 17.000, Bo- lier voor 19.750 en Goedegebuure voor 19.900 euro. Aan de zuidkant van de Oud-Vosse- meersedijk, tussen de Drie Zwaantjes en de Leguitseweg, wordt een oprit verwijderd en een andere aangelegd. Daarbij wordt tevens een gedeelte van het fietspad verlegd. De provincie heeft hiervoor aan de dienst landelijk gebied ontheffing verleend van de provinciale wegenverordening. De dorpsfilm die de muziekvereniging in 1962 liet maken, werd vijftien jaar geleden op videoband gezet. Nog steeds is daar bij OVM vraag naar en de laatste jaren werd ook geïnformeerd of het mogelijk was de film op dvd te zetten. Dat is recent gebeurd en er zijn een aantal exemplaren beschikbaar, meldt penningmeester Leo Hartman. Op de T-splitsing Mareweg/Patrijzen- weg vond zaterdagmiddag om 12.47 uur een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een 50-jarige automobilist uit Steenbergen kwam vanaf de Hiksedijk en wilde linksaf de Patrijzenweg in slaan, maar gaf geen voorrang aan een hem op dezelfde weg tegemoetko mende 48-jarige bestuurder uit Nieuw-Vossemeer. Door de aanrijding belandde de inwoner van Nieuw-Vos- semeer met zijn voertuig in de sloot. Beide auto's waren door de aanrijding beschadigd. In de clubcompetitie van biljartvereni ging De Treffers staat Aijan Hommel op de eerste plaats. Hij behaalde in de eerste helft van de competitie 108,75 punten. Hans van Daalen is met 104,28 punten zijn naaste concurrent. Met 104,15 punten staat Jos Hommel op de derde plaats. Karei Hommel be haalde met 3,88 punten in de eerste helft van de competitie het hoogste ge middelde en speelde in 16 beurten te vens de kortste partij. De hoogste serie caramboles in een partij bedraagt 21. Na de kerstvakantie maken de biljar ters zich op voor de finale van de club competitie. Het vijfde kerstconcert van Oud-Vos- semeer's Muziekvereniging (OVM) bleek zaterdag geen publiekstrekker. Ook de bezetting van het muziekkorps was wegens griep voor deze uitvoe ring niet optimaal. Toch kon de orga nisatie terugzien op een geslaagd eve nement. Voor de pauze trad het vrouwen- en meidenkoor Confetti uit Helmond zowel individueel als geza menlijk op met bekende nummers als The Rose, California Dreaming en Colors of the Wind, maar ook met mu ziek uit de Disney-tekenfilms en di verse kerstliederen. Het koor oogstte met zijn a capella uitvoering veel waardering. De uit ons dorp afkomsti ge diligente Maijan Vree-Quist ver raste het publiek met een solo-optre den. Het optreden werd afgesloten met het in canon gezongen kerstlied 'Een witte kerst'. In het tweede deel van de avond werden de ereleden Jan Hom mel en André Geertse nogmaals door voorzitter Ad Verhees in het zonnetje gezet. Zij werden bedankt voor hun inzet en kregen het recent door de KNFM ingestelde erelidcertificaat uit gereikt. OVM bracht vervolgens de zaal in kerstsfeer met het spelen van bekende nummers als Ding dong, Merrily on High, Do they know it's Christmas en The little drummer boy. Buurtvereniging De Boaherd organi seert voor de kinderen van de woon wijk achter de Dorpsweg een specia le activiteit voor de kerst. Zater dagmiddag worden de kinderen tot vijf jaar door de kerstman opgehaald op het parkeerterreintje aan de Phi lips van Dorpstraat. Met de kinderen brengt de kerstman een bezoek aan de Boaherd Bios, waar de kinderen een film te zien krijgen. Om kwart over drie worden de oudere kinderen door de kerstman opgehaald voor een bezoek aan de speciaal voor deze middag gebouwde bioscoop. Sint-Annaland De politie zoekt getuigen die duide lijkheid kunnen geven over de toe dracht van een verkeersongeval dat op 3 december plaats vond op de T-krui- sing Oude Zeedijk/Kleine Dijk en de Joanna Mariapolder. Een 39-jarige vrouw belandde omstreeks twaalf uur met haar auto in de sloot. De vrouw kwam met haar auto vanaf het dorp en reed richting Oud-Vossemeer. Zij moest afremmen voor een voertuig met aanhangwagen dat afsloeg, waar door ze de controle over het stuur verl oor. Door het ongeval liep de vrouw een pijnlijke nek op. De politie zoekt getuigen van dit ongeluk en wil vooral graag in contact komen met de man en vrouw die rond het tijdstip van het on geval in een witte Nissan Primera richting hét dorp reden. Getuigen kun nen contact opnemen met het politie bureau in Tholen. Onder de naam Setallands Valentijns bal organiseren WHS en Accelerando voor de derde keer een festival met ta lentenshow. Dat gebeurt natuurlijk op zaterdag 14 februari, Valentijnsdag. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg 500 gr. 500 gr. Coburger rauwe ham 100 gr. 1,45 Achterham 100 gr. 1,25 Corned beef 150 gr. 1,20 10 vleeskroketten 2,50 ^Varkensschnitzels ♦Nasivlees 5,- Malse biefstuk 250 gram 3,25 3,80 Runderrollade perkgv.a€8,- 2,25 Varkensrollade per kg v.a 6,- Parmaham 100gr. 2,25 Gebraden rosbief 100 gr. 1,50 Gegrilde roomham 100 gr. 1,40 Kerstsalade 150 gr. 1,75 Tevens hebben wij voor u: div. soorten kalkoen, rund-, varkens-, en kalfsvlees. Gourmet-, fondue-, steengrill-, saladeschotels enz. Bestel tijdig! Woensdag 24 december bezorgen wij gratis uw bestelling thuis. Deze dag zijn wij om 17.00 uur gesloten Zaterdag 27 december zijn wij geopend tot 12.30 uur. Zie dan onze speciale aanbiedingen in de winkel. Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Voor de talentenshow zoeken de acti viteitencommissies van beide Vereni gingen twaalf kandidaten voor het vertolken van een toepasselijk lief desliedje. Men kan zingen, playbac ken, musiceren of dansen en een des kundige jury beoordeelt de optredens. Naast de bokaal voor de winnaar is er de Toavertrofee voor degene die het publiek het beste bespeelt. Aanmel ding kan tot uiterlijk 5 januari, in schrijvingsformulieren zijn verkrijg baar bij Petra Goedegebuure (Voor straat 46) en Ina Rijnberg (Burg. Smithstraat 3). Tijdens het festival biedt de organisa tie de gelegenheid om een huwelijks aanzoek te doen. 'Wal is immers toe passelijker dan voor een groot publiek je liefje ten huwelijk te vragen. Getui gen genoeg!', meldt men in een pers bericht. Bovendien maakt men kans op een romantisch diner voor twee. Opgave vooraf is niet verplicht, maar wel gewenst. Informatie via 06- 53935773. Tijdens het juryberaad van de talentenshow krijgt wie dat wil de kans om op het podium iets te zeggen tegen zijn of haar geliefde, of deze toe te zingen. In de blokhut van Accelerando, die dinsdag op het Havenplein staat bij de kerstshopping, is informatie verkrijg baar over het Setallands Valentijnsbal. Ook opgave is hier mogelijk. De Gereformeerde Gemeente heeft het parkeerterrein naast de kerk in de Weststraat fors uitgebreid, waardoor er ruimte is voor 45 auto's. Het oude parkeerterrein werd bestraat en ook de tuin werd erbij getrokken, zodat er een groot parkeerterrein van 1600 m2 is ontstaan. Volgens ouderling G.D. Roeland is dat vooral uit praktische overwegingen gedaan omdat de tuin braak lag en het onderhoud ook het nodige vergde. Het heeft niet met de groei van het aantal kerkgangers dat per auto komt, te maken. „Ons par keerterrein is nu ruim bemeten." Oor spronkelijk was de grond gereserveerd om er aan de straatkant een pastorie te kunnen bouwen. „Die mogelijkheid is er nog steeds, voor zover het bestem mingsplan dat toelaat. Dan halen we de klinkers emit, maar onze gemeente is al anderhalve eeuw vacant, vanaf 1854", aldus ouderling Roeland. De Ger. Gem. hield nog een ledenverga dering om een derde ouderling te kun nen benoemen, maar de gekozen J.W. van Driel bedankte daarvoor. Voetbalvereniging WHS organiseert zaterdagmiddag om half vijf een kerstbingo in de kantine. Er worden vijf ronden gespeeld, waarbij mooie prijzen zijn te winnen. Deelnemers wordt verzocht om zelf een pen mee te brengen. De jaarlijkse bingo wordt door WHS op een vroeger tijdstip ge organiseerd, zodat mensen deze acti viteit kunnen combineren met een be zoek aan het kerstconcert dat Accelerando 's avonds geeft. Groep 8 van de School met de Bijbel is vrijdag op excursie geweest naar Rotterdam. In het Wereldmuseum werd een bezoek gebracht aan een ten toonstelling over de slavernij. Met na me wat zich in Suriname heeft afge speeld op dit gebied werd zichtbaar gemaakt. Tegen de wreedheden stond vaak de geloofsmoed van de slaven. De tentoonstelling maakte een diepe indruk op de leerlingen en begelei ders. In de Kunsthal werd vervolgens een tentoonstelling bezocht over het leven van de Zwartvoet Indianen. Het was voor de scholieren een leerzame en boeiende excursie. Sint-Maartensdijk Uit een open laadbak van een gepar keerde auto aan de Nijverheidsweg is maandagmiddag omstreeks drie uur een nieuwe kettingzaag gestolen. De waarde van de kettingzaag bedraagt 635 euro. De activiteitencommissie van s.v. Smerdiek organiseert maandag haar jaarlijkse kerstklaverjasavond in de kantine. Bij de kaartavond zijn wild en vleesprijzen te winnen. De aanvang is om acht uur. Deelnemers kunnen zich vanaf half acht in de kantine in schrijven. Klaverjasvereniging De Pendelaars organiseert vrijdagavond om acht uur een klaverjastoernooi in café Smerdiek. Deelnemers kunnen zich vanaf half acht inschrijven voor de ze wedstrijd. De uitslag van de laatstgehouden clubavond is: 1J. van Gorsel 5774 punten; 2. P. Bazen 5594 p; 3. M. Vermaas 5480 p; 4. J. Geldhof 5353 p; 5. M. v.d. Molen 4612 p; 6. R. van Putten 4551 p; 7. M. den Haan 4415 p; 8. L. Kamp man 4302 p; 9. A. Arts 4182 p; 10. J. van Splunter 3836 p; 11. M. v.d. Berg 3793 p; 12. N. van Diggele 3724 punten. Pak even uw zakboekje THOLEN 31 dec. Rommelpotfestival, Markt, 11 u. OUD-VOSSEMEER 19 dec. Kerstviering ouderen, Vos- senkuil, 14 u. 27 dec. Snerttocht wsc Vosmeer. 30 dec. Bingo voor ouderen, kantine v.v. Vosmeer, 14 u. SINT-ANNALAND 20 dec. Kerstbingo WHS, kantine, 18 u. 22 dec. Kerstviering Plattelands vrouwen, De Lagune, 16.30 u. STAVENISSE 19 dec. Kinderdisco Kwiek, de Sto ve, 19.30 u. 19 dec. Kerstzangavond, N.H. kerk, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 20 dec. Natuurkunst naar eigen ont werp, Scaldis Naturalis, 9.30 u. 20 dec. Boutwedstrijd Oosterschel- devissers, 13-15 u. (kaarten afhalen tot 12.30 u.). SINT-PHILIPSLAND 19 en 20 dec. Tentoonstelling De Vredesduif, café De Druiventros. 20 dec. Kerstmarkt, De Wimpel, 16- 20 u. 23 dec. Kerstzangavond VZOS, Van Knop tot Bloem en DEV, De Wim pel, 19.30 u. BERGEN OPZOOM t/m 4 jan. Ijsbaan op de Grote Markt. 20 dec. Kerstconcert Avé Maria, De Maagd, 20.15 u. 21 dec. Kerstballet De Notenkraker, De Maagd, 14.30 u. 21 dec. Snuffelmarkt, De Stoelemat, 10 u. 21 dec. Weihnachtsoratorium van Bach, St. Gertrudiskerk, 15.30 u. 23 dec. Musical Het Hemelbed, Jos Brink en Liesbeth List, De Maagd, 20.15 u. 28 dec. Concert Hortus Musicus Re- ligiosus, St. Gertrudiskerk, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Lord of the rings 3: The return of the king - do 19.30 u., vr en za 20 u., zo t/m di 16 en 20 u., wo 14 u. Finding Nemo (Ned. gespr.)- vr en za 14 en 16.15 u. zo t/m di 11.30 en 13.45 u„ wo 13.45 u. ROXY II: Pipo en de p-p-parelrid- der - vr en za 13.30 u., zo t/m wo 11.30 u. Pietje Bell 2: de jacht op de tsarenkroon - vr en za 16 en 18.30 u„ zo t/m di 13.45, 16 en 18.30 u., wo 16 u. Love actually - do 20 u., vr t/m di 21 u. CINEM'ACTUEEL: Finding Nemo (Ned. gespr.) - za t/m wo 12.30 en 14.45 u. S.W.A.T. - do en vr 21.30 u., za t/m wo 18.30 u. Scary movie 3 - do en vr 21.45 u., za t/m di 17 en 22.30 u„ wo 17 u. Pietje Bell 2: de jacht op de tsarenkroon - do en vr 18.30 u., za t/m wo 12.30 en 14.45 u. Lord of the rings 3: The return of the king - do en vr 18.15 en 20.30 u., za t/m di 14.45, 19 en 20.45 u., wo 14.45 en 19 u. Pipo en de p-p-parelridder - za t/m wo 17 u. Looney Tunes (Ned. gespr.) - za t/m wo 12.30 u. Finding Nemo (orig. versie) do en vr 18.30 u., za t/m wo 19.15 u. Love actually - za t/m di 21.30 u. Scherpenisse Op het terrein van camping De Pluim pot aan de Geertruidaweg bouwt C. van Rijckevorsel een vakantiewoning. De provincie heeft geen planologische bezwaren. Annemarie den Haan (links) helpt enkele belangstellenden voor kleding op de verkoping van de vrouwenvereniging. De naverkoping van de vrouwen vereniging Rondom het Woord te Sint-Philipsland bracht zater dag 245 euro op. Dat bedrag komt ten goede aan het vakantie werk voor gehandicapten van de Bond van Ned. Hervormde vrou wenverenigingen op gerefor meerde grondslag. In het jeugd- gebouw aan de Schoolstraat was zaterdag vooral kleding te koop. Maar ook bloempotten, sier- kransen en wenskaarten. „Alle maal spullen die over zijn geble ven van onze grote verkoping die in november is geweest", vertelt Annemarie den Haan. De op brengst daarvan komt groten deels ten goede aan de eigen her vormde gemeente, maar de naverkoping is altijd voor het vakantiewerk. Voorzitter me vrouw Breeman van Rondom het Woord is al zeven keer als vrij willigster naar zo'n vakantie week geweest. „Het is heel dank baar werk, je krijgt er ontzet tend veel voor terug", vertelt ze. Jaarlijks worden tien vakantie weken georganiseerd voor geeste lijk gehandicapte mensen en acht voor lichamelijk gehandicapten. Dat gebeurt in vakantiehuizen, maar ook met een hotelschip. Me vrouw Breeman is vaak met die bootreizen meegeweest. Ze vindt het werken met de gehandicapten een verrijking. „Als je de wils kracht van die mensen ziet, prachtig gewoon. Ik zie alweer uit naar de volgende keer dat ik mee mag." De bond van vrouwenver enigingen organiseert op dit vlak ook speciale jongeren- en kinder- weken. Voor al dat werk is veel geld nodig en daarom vindt Rondom het Woord het goed om via de naverkoping haar steentje bij te dragen. Mevrouw Breeman zou het ook leuk vinden als zich uit het dorp meer mensen als vrijwilliger zouden aanbieden. Predikbeurten Zondag 21 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Visser, Hardinxveld-Gies- sendam. 18.30 u. ds. Bijl, Moordrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Broere. GEREF. KERK 10 u. ds. Vlaardingerbroek, Rotter dam. 17 u. 'Taizé'-dienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. de Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Berk. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. 18.30 u. ds. Bos, Serooskerke. GEREF. KERK 10 u. ds. van der Vegt, Oud-Beijer- land. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Ham, Meerkerk. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30u. stud. Bakker. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Wüllschleger, Vlissingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, Sirjans- land. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. mevr. Scholten-de Jong, Utrecht. 19 u. ds. de Graaf, Waalwijk. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Klein, Nieuwerkerk. 14.30 ds. Vlaardingerbroek, Rotter dam. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Bakker, Opheusden. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel. 17 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Wilschut, Barendrecht. Poortvliet C. Nagelkerke behaalde in de club competitie van biljartvereniging 't Centrum met 3,63 het hoogste ge middelde. W. Bijl maakte met 16 caramboles de hoogste serie. Voor het eerst werden er op één cluba vond negen partijen gespeeld. J. Uijl en R. Elenbaas speelden in vijftien beurten de kortste partij. De uitsla gen zijn: 1. R. Elenbaas-M. Hage 10-7,2; C. Nagelkerke-R. Polder man 5,75-10; J. van Dijke-R. Ge braad 10-7,08; R. Elings-J. Uijl 4- 10; C. Nagelkerke-W. Bijl 10-9,77; R. Poot-M. Uijl 10-8,24; A. Bur gers-S. de Wit 10-4,62; G. de Jonge- A. Schot 10-7,5 en J. Goudzwaard- J. Langenhuizen 6,82-10. Sint-Philipsland Voetbalvereniging Noad '67 wil op haar sportaccommodatie de geluidsin stallatie vernieuwen. Ook wil men voor de kantine tv's aanschaffen, waarbij de jeugdleden dvd's kunnen afdraaien. De cd-speler is eveneens aan vervanging toe en de voetbalver eniging heeft ook nog de wens om het tweede veld van een geluidsinstallatie te voorzien. De aanschaf van de au- dio-apparatuur is voor Noad een be hoorlijke investering. Om de aanpas singen mogelijk te maken, organiseert de sportvereniging een sponsorloop op 21 februari. Noad doet een beroep op alle leden om aan deze actie deel te nemen. Op de grens van de bebouwde kom in de Stationsstraat komt er een poortconstructie. Doel daarvan is om de snelheid van het binnenko mend verkeer in het dorp te matigen. De poort wordt aangelegd door aan- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort-Borgvliet, Ant werpsestraat 101-103, tel. 0164- 259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Geest, Antwerpsestraat weg 72, Hoogerheide, tel. 0164- 612390. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFÖN. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 dec. donderdag 18 10.12-23.02 vrijdag 19 11.27 - ----- zaterdag 20 0.07 - 12.32 zondag 21 1.07-13.27 maandag 22 2.07 -14.27 dinsdag 23 2.57 -15.17 woensdag 24 3.47 - 16.07 donderdag 25 4.37 - 16.57 vrijdag 26 5.22 - 17.47 di 23/12 10.43 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). nemer De Rijke uit Sint-Maartens dijk, die bij de aanbesteding met 14.000 euro, exclusief btw, de goed koopste was. C.W. van Haaften uit Stavenisse kwam maar 790 euro hoger uit. Gebr. Moerland en gebr. Oomen vroegen er 2000 euro meer voor, C.W. Scherpenisse en zn. 3000 meer. Bolier uit Sint-Maar tensdijk wilde de poortconstructie maken voor 19.750 euro en A. Goe degebuure uit Sint-Annaland voor 19.900 euro.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2