Noad haalt bakzeil tegen spitsen Kapelle Van 't Hof toont geen slijtage tegen jonge Anné van Dijke Tijdelijke kinderopvang in aanbouw Toch weer kansen op zaal voor Smash Zaalvoetbal voorjeugd Leontien van Keulen beste dameHubert Bruijnzeel B-winnaar Broer en zus op w.k. kustvissen Koersballen Ontheffing voor bejagen gans Bob blijft fris Donderdag 18 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 SPS 2 blijft winnen Winterstop welkom voor Sint-Philipslanders ,,De winterstop komt op tijd om te kunnen herstellen, want behalve een nederlaag hebben we ook behoorlijke blessures opgelopen en dat is erger", zegt trainer Peter van Poortvliet na de 3-1 nederlaag van Noad bij Kapelle. Op deze natte zaterdag was het één van de weinige wed strijden die doorging. De overige Thoolse clubs konden het droog houden. Danny Steijn Wie van Christian van 't Hof kan winnen, die is pas een echte Thools kampioen. Zo probeerde Smash-voorzitter Kees Vroegop de tafeltennissers alvast te prikkelen voor de titelstrijd in 2004. Dit keer vertoonde de routinier nog geen slijtage. De 38-jarige Sint-Annalander won daar mee zaterdagavond in de Wellevaete zijn veertiende titel. „Je hebt geen enkele game verloren, niet in het toernooi en niet in de finale. Velen hebben het geprobeerd, maar als allround speler ben je moeilijk te kloppen", zo com plimenteerde de voorzitter veelvoudig Thools tafelten niskampioen Christian van 't Hof. Verhage taai Interessanter Nieuwe lichting Eindstanden B. en w. verdiepen zich beter in kwestie B. en w. gaan zich nader oriënteren op de kwestie rond de zaal voor tafeltennisvereniging Smash '76 in Sint-An naland. Op uitnodiging van het college heeft de onafhan kelijke voorzitter van de projectgroep, Cent van Dijke, dinsdagmiddag een gesprek met een zware gemeentelij ke delegatie gehad. „Ze wisten een heleboel dingen niet", zegt Smash-voorzitter Kees Vroegop, die door Van Dijke werd ingelicht over het gesprek. Behoorlijk bestuur Emergo B verliest Eerste verlies C-jeugd AVC Oliphant 2 klopt Haestinge in derby Reserve vierde klasse De tweede keus van SPS blijft winnen. Zaterdag werd Mevo 3 met 1-4 aan de zegekar gebonden. Het was de twaalfde winstpartij op rij voor de Poortvliet/ Scherpenisse-combinatie. Die trad ove rigens met een flink gehavende selectie aan in Zierikzee, er ontbraken liefst ze ven basisspelers. De wedstrijd was, me de door de harde wind, niet best. Dat SPS in de eerste helft de wind in de rug had, hielp om een veldoverwicht te creë ren. Maar veel uitgespeelde kansen le verde dat niet op en evenmin stond bij de spitsen het vizier op scherp. Met de hulp van de Mevo-doelman opende Jan Elenbaas de score met een afstands schot. Na een aantal verpiutste kansen werd het nog voor de rust 0-2. Maikel Goudzwaard ging goed door en Peter Noordijke kon op het doel schieten. De keeper keerde het schot, maar Maarten Joppe was er als de kippen bij om de los gelaten bal alsnog in de touwen te jagen. Na de rust kwam A.P. v.d. Belt in het veld voor Luc van Vossen. Hoewel SPS iets beter combineerde, werden opnieuw weinig kansen uitgespeeld, laat staan af gemaakt. Eén aanval, over de linker flank, was wél doeltreffend. Noordijke kon de geheel vrijstaande Joppe aanspe len en die schoot, alleen voor de keeper, de bal in de kruising (0-3). Even later kreeg SPS een strafschop omdat de op de grond liggende Mevo-aanvoerder de bal met de hand weg sloeg. Noordijke, de vaste man voor de penalty's, mikte het leer echter net langs de verkeerde kant van de paal. Even later maakte hij zijn fout goed, door een harde voorzet van Corné Goudzwaard achter de doel man te koppen. Dat de thuisclub uit een hoekschop de eer nog wist te redden, was slechts voor de statistieken. Voetbal programma „Kapelle draait natuurlijk goed en beschikte over een compleet elftal, dus de thuisclub wilde wel spelen, maar het was eigenlijk geen doen. Voor de spelers, laat staan de toe schouwers was er weinig plezier aan te beleven. Het bleef maar rege nen en in de tweede helft moesten de lichten zelfs ontstoken worden. Het was zaterdag niet prettig om te voetballen", aldus trainer Van Poortvliet. Noad wist dat het tegen de nummer twee van de ranglijst moeilijk zou worden. „Met drie goede spitsen beschikt Kapelle over één van de produktiefste ploegen van de twee de klas met 44 treffers uit 13 wed strijden. De thuisclub was dus favo riet, maar met twee winstpunten op zak hadden we ook zelfvertrouwen. Een punt moest dus mogelijk zijn, maar naarmate de wedstrijd vorder de, werd het kwaliteitsverschil steeds duidelijker zichtbaar", zo blikt de Noad-trainer terug. Na een klein half uur werd het 1 -0 uit een hoekschop. Kees Lozekoot zag de bal in de hoek, net buiten de zestien meter, te laat. De verdedi ging reageerde daarvoor al niet op tijd. „De eerste stormloop van Ka pelle hadden we overleefd, maar nu ging het toch nog fout", zegt Peter van Poortvliet. Hij kreeg nog de tegenslag te ver werken dat Bram Filius geblesseerd naar de kant moest. De niet fitte Jo- han Reijngoudt ging naar de back plaats en Corné de Frel kwam erin, maar hij bleek niet in goede vorm te zijn. En Noad was al gedupeerd door de blessure van Stefan Fonte- ijne en de schorsing van Cenny van Splunter. De Sint-Philipslanders hadden echter nog kansen, want tenslotte was het nog maar 1 -0. Zes minuten later verdubbelde de ach terstand. Een voorzet van links kwam voor de voeten van de spits, die ongehinderd kon inschieten. „Een duidelijke verdedigingsfout", constateerde de trainer. Tijdens de rust was Jasper van Dijke gewis seld voor Kees Jan Verstrate, die zeven minuten na de 2-0 een pass gaf aan Danny Steijn, die met zijn tweede competitiedoelpunt de aan sluitingstreffer binnenschoot: 2-1. Bij Kapelle ontstond er onrust, maar Nb ad kreeg geen kansen om op gelijke hoogte te komen. Halverwege de tweede helft werd de wedstrijd met een vrije trap be slecht. Een heftige discussie tussen Corné de Frel en Iwan Geense ging de prima leidende scheidsrechter te ver en hij kende Kapelle een vrije trap toe. Kees Lozekoot kon de bal nog ternauwernood keren, maar in tweede instantie was het toch raak: 3-1. De drie spitsen van Kapelle hadden allemaal weer hun doelpunt meegepakt en de wedstrijd was ge speeld. Een domper voor Noad was nog, dat Iwan Geense met een zware knieblessure het veld moest rui men. Ronald den Braber viel nog in. Peter van Poortvliet en zijn ploeg zijn hard toe aan de winter stop. „Op 17 januari moet de selec tie weer fit zijn. Dan speelt Noad uit tegen Nieuwdorp en die wed strijd moeten we winnen", zo blikt de Sint-Annalandse trainer vooruit. De Sint-Philipslanders hebben daarnaast nog vier thuis- en vier uit-wedstrijden. Thuis tegen staart- ploeg Kogelvangers, Zaamslag, Terneuzense Boys en koploper Groote Lindt. Uit tegen Dinteloord, Arnemuiden en de mede-degrada tiekandidaten AZVV en Arendsker- ke. Groote Lindt 12 28 25-13 Kapelle 13 27 44-16 Terneuzense B. 13 25 31-14 Arnemuiden 12 24 23-11 Zaamslag 11 21 28-22 Seolto 12 19 22-19 Dinteloord 12 17 18-24 Nieuwdorp 13 16 16-27 's-Hr. Arendskerke 12 12 19-24 AZVV 13 10 11-25 Noad '67 13 10 9-28 Kogelvangers 12 5 16-39 In de Wellevaete te Sint-Annaland en Meulvliet te Tholen staan in de kerstvakantie weer toernooien op het programma voor de jeugd van de Thoolse voetbalclubs. In Meul vliet komen op 24 december de D- pupillen en junioren-meisjes in ac tie, op 29 december de C-junioren en op 30 december de A- en B-juni oren. In De Wellevaete staan 24 de cember wedstrijden op het program ma voor F-pupilien, op 29 december voor F- en E-pupillen en op 30 december voor E-pupillen en pupillen-meisjes. De Thoolse tafeltenniskampioenen, staande v.l.n.r. Harm Westdorp (brons), Christian van 't Hof (goud) en Anné van Dijke (zilver). Zittend de top drie van de B-klasse, v.l.n.r. Leen Guiljam (derde), Hubert Bruijnzeel (eerste) en Leontien van Keulen (tweede). Hij won de laatste elf edities maar liefst negen keer. Vorig jaar kon co- ming-man Anné van Dijke het Van 't Hof nog lastig maken, maar dat zat er nu niet in. De jonge Sint-An- nalander bleek niet tegen de druk bestand, waardoor de finale geen hoog gehalte kreeg. Het verschil bleek te groot, al leek Van Dijke in de eerste set in het begin nog aardig mee te kunnen. Van 't Hof won ech ter met 11-7. Een echte wedstrijd werd het niet meer, want de titel houder speelde zoals altijd degelijk. Hij kan zowel aanvallen als verde digen en eiste met 11 -6 ook de tweede set op. Toen brak er wat bij Van Dijke, die de derde set met 11-2 prijs gaf. Zevenvoudig Thools kampioen Jo- han Snoep, vorig jaar nog derde, ontbrak op het appèl, evenals Ga briel Gunter, Matthijs Bruijnzeel en Marco Saarloos. In de voorronden was de enige verrassing dat Peter Bazen, tijdens de najaarscompetitie zeer goed op dreef, verwezen werd naar de troostronde. Hij werd ver slagen door Merijn v.d. Klooster en Ad Verhage. Ook vorig jaar kwam Bazen niet door de poule heen. In de kwartfinales was de strijd tussen Rafaël Fructuoso en Ad Verhage het grootst. Fructuoso speelde zeer sterk en de Anna Jacobiaan moest alles uit de kast halen om niet uitge schakeld te worden. Verhage boog een 2-0 achterstand om in een 2-3 overwinning, waardoor hij doorging naar de halve finale. De andere wedstrijden waren min der spannen^). Van Dijke won met 3- 1 van Merijn v.d. Klooster, West dorp klopte Matthijs v.d. Graaf met 3-0 en Van 't Hof zegevierde tegen Remco Vroegop. In de halve finale maakte de ervaren Verhage het de jonge Van Dijke enorm lastig. In de vijfde en beslis sende game trok de Sint-Annalan- der met 11-8 aan het langste eind en plaatste zich evenals vorig jaar voor de finale. Van 't Hof klopte West dorp met 3-0 en prolongeerde met dezelfde cijfers zijn kampioenstitel tegen Van Dijke. De troostronde werd gewonnen door Peter Bazen. Er waren totaal dertig senioren: 14 in de hoogste A-klasse en 16 in de B-klasse. Van de laatste groep wa ren er zes niet bij een club aangeslo ten. Jongenskampioen Marlijn v.d. Klooster werd tijdens de voorron den uitgeschakeld, maar verder wa ren er geen verrassingen. Anky Vroegop (vorig jaar tweede) en Tim Westerlaken (vierde) strandden. Al leen Leen Guiljam (derde) wist zich weer bij de top te nestelen. Hij kwam samen met Hubert Bruijn zeel, Leontien van Keulen en Colin Bolier in de halve finale. Hierin verloor Guiljam met 3-1 van Bruijn zeel en Van Keulen bleek met 3-1 te sterk voor Bolier. De finale werd met 11-4, 7-11, 11-8 en 13-11 ge wonnen door Bruijnzeel, oud-lid van Smash, die voorzitter Vroegop er weer graag bij wilde hebben in zijn vereniging. Leontien van Keu len werd met haar tweede prijs me teen de beste dame van het toernooi. Guiljam prolongeerde brons, Bolier werd vierde. Brendan v.d. Meer uit Tholen won de troostronde. Hij liet vijf Smash-leden achter zich. De overige tien spelers waren aan el kaar gewaagd. Oud-Smash-lid Rob v.d. Klooster werd vijfde. De voor zitter noemde de B-klasse interes santer door de deelname van tafel tennissers uit Poortvliet (4) en Tholen (3). Uit Anna Jacobapolder, Bergen op Zoom en Lepelstraat was er elk 1 tafeltennisser. De Thoolse tafeltenniskampioen schappen waren een week vervroegd omdat Accelerando de Wellevaete zaterdag a.s. nodig heeft voor het kerstconcert. Met 30 senioren (3 da mes en 27 heren) waren er 4 aanmel dingen meer dan vorig jaar. De jeugd tot en met 15 jaar kwam 's morgens in actie. Er waren 25 deelnemers (8 meisjes en 17 jongens), 10 minder dan in 2002. Titelhouder Remco Vroegop moest wegens zijn leeftijd bij de heren uit komen en de nummers 2 en 3 van vorig jaar zijn inmiddels gestopt met tafeltennis, zodat er in de hoogste klasse bij de jongens een nieuwe lichting aan de beurt kwam. In de voorrondes bleven Erik Bruijnzeel, Coijan Rijsdijk en Martijn v.d. Klooster ongeslagen. De finale was spannend, ondanks het feit dat Mar tijn v.d. Klooster met 3-1 won van Bruijnzeel. Voor Martijn was dat zijn eerste hoofdprijs. Corjan Rijsdijk, geen competitiespeler maar recreant, deed het prima met brons. Jochem v.d. Klooster won de troostronde. in de B-klasse probeerden 7 jongens de titel te veroveren. De winnaar van vorig jaar, Erik Bruijnzeel, kwam nu in de hoogste jongensklasse uit, zo dat er nieuwe kansen waren. De competitiespelers maakten hun favo- rietenrol waar en Job Moerland won zijn eerste bokaal voor Huib v.d. Klooster. Recreant Jan Moerland werd derde. Bij de acht (vorig jaar dertien) meisjes maakten de competitiespe lers eveneens de dienst uit. Esther Bruijnzeel won de laatste drie jaar en mocht gezien haar leeftijd nog meedoen, maar ze koos voor de se nioren. Cindy v.d. Klooster werd de nieuwe kampioen. In de finale versloeg zij haar nichtje Alieke Vroegop (vorig jaar vierde) met 11-9, 11-7 en 11-9. Veerle Lam- mers won het brons. Heren A-klasse: 1. Christian van 't Hof 2. Anné van Dijke 3. Harm Westdorp 4. Ad Verhage uit Anna Jacobapolder 5. Merijn v.d. Kloos ter en Remco Vroegop 7. Rafaël Frunctuoso uit Tholen en Mathijs v.d. Graaf 9. Peter Bazen uit Poort vliet 10. Marnix v.d. Graaf 11. Adrie Aamoudse 12. Kees van Poortvliet 13. Arno Bruijnzeel 14. David van Driel uit Bergen op Zoom. Heren B-klasse: I. Hubert Bruijn zeel 2. Leontien van Keulen 3. Leen Guiljam 4. Colin Bolier 5. Chris Hage en Rob v.d. Klooster 7. Tim Westerlaken en Anky Vroegop 9. Jacob Elenbaas en Peter Diele- man 11Brendan v.d. Meer uit Tholen 12. Esther Bruijnzeel 13. Paul Jas uit Poortvliet en Martijn v.d. Klooster 15. Johan Moerland uit Tholen 16. Peter de Blaaij uit Lepelstraat. Jongens A-klasse: 1. Martijn v.d. Klooster 2. Kees-Jan Bruijnzeel 3. Corjan Rijsdijk uit Poortvliet 4. Peter Overbeeke 5. Erik Bruijnzeel 6. Jan-Willem van Vossen 7. Jo chem v.d. Klooster 8. Jan Aam oudse 9. Mark Bruijnzeel 10. Leon de Graaf uit Poortvliet. Jongens B-klasse: 1. Job Moer land 2. Huib v.d. Klooster 3. Jan Moerland 4. Petriek Vroegop 5. Bennie van Poortvliet 6. Remco Lobbezoo 7. Maarten Moerland. Meisjes A-klasse: Cindy v.d. Klooster 2. Alieke Vroegop 3. Veerle Lammers 4. Ellen Hage 5. Ilona Pleune 6. Christel Vroegop 7. Sharon Heijboer 8. Connie Moerland. De spelers bij wie geen plaatsnaam is vermeld, komen uit Sint-Annaland. Voor het tijdelijke onderkomen van de kinderopvang wordt de zandbak op het plein van de Sint-Anthoniusschool verplaatst. Op het terrein van de Sint-Antho- nius basisschool in Oud-Vosse- meer, direct tegen het pad aan dat naar Onder de Molen loopt, ver rijst momenteel het tijdelijk on derkomen voor de kinderopvang Kids Co. De zandbak voor de kleuters van de school wordt er voor verplaatst. Vorige week arri veerden de delen waaruit het kin derdagverblijf wordt opgebouwd. Het huidige Puk-en-Mukhuis van Caroline Krijgh, even verderop in de Burg. Versluijsstraat, kampt met een fikse wachtlijst. De om zetting naar een kinderdagver blijf gaat dan ook gepaard met de uitbreiding van het aantal kind plaatsen van zes naar 24 per week in vier jaar tijd. De bedoeling is dat de kinderopvang onderge bracht wordt in het dorpshuis- nieuwe-stijl als dat eenmaal gere aliseerd is. De voorzitter van de projectgroep trof de wethouders Velthuis (wel zijn) en Goossen (sport) aan tafel met gemeentesecretaris Nieuwkoop en ambtenaar sportzaken Van der Vlies. Veertien dagen geleden hadj den b. en w. het besluit genomen om de zaal voor de tafeltennis te schrappen en alleen een nieuw repe titielokaal voor Accelerando te bou wen. Tot dan toe waren de twee ver enigingen er steeds vanuit gegaan dat ze allebei een nieuwe accommo datie zouden krijgen. Volgens wet houder Velthuis berustte dat op een misvatting. Er was alleen geld voor de muziekvereniging gereserveerd, hoewel er geruime tijd geleden naast de eerder gereserveerde 7 ton nog 3 ton door de gemeente extra voor het project werd uitgetrokken. „Het schortte aan informatie bij wethouder Velthuis'concludeert Van Dijke. Volgens Vroegop bleek niet alleen de wethouder van wel zijn, die na het vertrek van wethou der Van Doorn ook sportzaken waarnam, maar ook gemeentesecre taris Nieuwkoop niet goed geïnfor meerd. „Alle verslagen van de pro jectgroep en het eerdere voorstel aan de raadscommissie waren heel duidelijk. Er zou voor twee vereni gingen een accommodatie komen. Cent van Dijke zat dan ook op één lijn met ons. We leven daarom weer een beetje. Smash heeft weer kans op een eigen zaal." Zover wil de nieuwe wethouder van sportzaken F.J. Goossen nog niet gaan. „Het was een plezierig ge sprek met Van Dijke, waarbij we hebben afgetast hoe ver onze me ningen uiteenlopen en waar zaken parallel lopen. We gaan ons verder oriënteren en begin 2004 komen we op de zaak terug. We moeten er op een of andere manier uitkomen. B. en w. maken er in elk geval behoor lijk bestuur van", zo reageert Goos sen op de klacht van Smash-voorzit ter Vroegop, die het college .onbehoorlijk bestuur' had verweten gezien ,de omslag van jewelste.' De nieuwe wethouder van sportzaken heeft alle stukken er inmiddels op nagelezen. „Ik ben me nog aan het oriënteren. Het is ook niet onlogisch om de wethouder van sportzaken bij deze zaak te betrekken. In de loop der tijd zijn allerlei beelden ontstaan die nog niet helder zijn. We kijken dus opnieuw naar dit onderwerp", aldus wethouder Goossen. Het door b. en w. genomen besluit om de Smash-zaal te schrappen is echter nog niet ingetrokken. Toch heeft Vroegop hoop geput uit het gesprek van Cent van Dijke. „De gemeente is erachter gekomen, dat ze ons te gauw aan de kant gescho ven hebben. Gemeentesecretaris Nieuwkoop gaat de zaak nu aanpak ken. Smash heeft b. en w. inmiddels ook schriftelijk verzocht om het be sluit terug te draaien." Het gesprek met Van Dijke duurde ruim een uur. „Gezien de gang van zaken is de conclusie gerechtvaar digd, dat er bij de gemeente bepaal de zaken beter hadden gemoeten", zegt Van Dijke, die het volledig eens is met Smash dat er steeds over twee accommodaties is gesproken. En daar zat de ambtenaar sportza ken namens de gemeente Tholen al tijd bij. Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer is tweede geworden bij de naselec- tie kusthengelen. Zijn zus Clarinda v.d. Zande-Rijnberg werd vijfde bij de dames. Beiden zullen daardoor volgend jaar deel uitmaken van de nationale ploeg voor het wereld kampioenschap in het Engelse Wey mouth. Op 29 november werd er op Wal cheren gevist en afgelopen zaterdag in het Europoortgebied. Waren de eerste keer de vangsten beperkt, op de tweede wedstrijddag was het weer spelbreker. Was het aan de Nieuwe Waterweg en de Dintelha- ven met de wind in de rug nog rede lijk te doen, aan het Calandkanaal kregen de vissers te maken met een harde tegenwind en veel neerslag. De vangsten waren voornamelijk wijting en bot. Bij de mannen waren er vijftig deelnemers. Arjan Rijn berg, die uitkwam voor De Zee naald uit Melissant, was in het eind klassement tweede met 502 cm vis. Van de Oosterscheldevissers uit Sint-Maartensdijk deden zes leden mee. Van hen was Ben Boogaard op de 16e plaats de beste, gevolgd door Sjaak Lindhout als 21e, Emil Lear- buch 23e, Kees Andriesse 27e, Peter Leentjes 41e en Rob Buijs 50e. Frank v.d. Zande van 't Scharretje uit Oud-Vossemeer eindigde op de 37e plaats. Bij de dames waren er slechts negen deelnemers. Clarinda v.d. Zande uit Oud-Vossemeer werd met 258 cm vis vijfde en haar dorpsgenoot Ilon- ka van Vossen met 119 cm vis zes de. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. D. Schellinger en L. Soomers 34 p; 2. N. Moerkerken met wisselende partner 27 p; 3. mevr. R. van Driel en R. v.d. Houten, én mevr. Y. Ver kamman en mevr. R. Burrows 22 p; 5. mevr. A. Scherpenisse en mevr. R. Nag- tegaal 13 p; 6. mevr. F. Schellinger en W. Scherpenisse 8 p. Sint-Maartensdijk: 1C. van Mierio 44 p; 2. L. Wielaard 32 p; 3. C. van Gorsel 22 p; 4. A. Wielaard 21 p; 5. W. Bijl 19 p; 6. G. Verwijs 10 p; 7. C. Breure 7 p; 8. T. Breure 6 p. Meulvliet: 1J. Vroegop en W. Bijl 40 p; 2. T. Goode en D. Lindenberg, én J. Melching en W. Schot 21 p; 4. B. Mel- ching en G. Bolier, én L. Verschoor en B. Schot 20 p; 6. R. Bolier en R. Schot 17 p; 7. J. Bos en L. van Bale 11 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mier io 32 p; 2. mevr. D. van Dijke 23 p; 3. mevr. L. van Poortvliet 21 p; 4. mevr. N. Minheere 15 p; 5. mevr. A. Bosters 11 p. De provincie Zeeland heeft ont heffing verleend voor de jacht op smienten, kolganzen en grauwe ganzen. Ze geldt voor schadegevoe- lige akkerbouwgewassen, volle- gronds groenteteelt en grasland dat na 1 augustus van dit jaar is inge zaaid. Op meerjarig grasland en kaal akkerland mag dus niet op ge noemde vogelsoorten gejaagd wor den. Datzelfde geldt voor een aantal aangewezen buffderzones rond na tuurgebieden. Jagers die van de ont heffing gebruik willen maken, moe ten contact opnemen met de faunabeheereenheid. Ze krijgen de ontheffing alleen, als ze ook op an dere manieren proberen om de smienten, kol- en grauwe ganzen te verjagen. Anders kunnen grondge bruikers geen aanspraak maken op schadevergoeding. De ontheffing is verleend aan de faunabeheereenheid Zeeland, waar in ZLTO, KNJV, federatie particu lier grondbezit, Natuurmonumen ten, Het Zeeuwse Landschap en Staatsbosbeheer deelnemen. Deze heeft op basis van een plan aange geven waar bejaging noodzakelijk is. De maatregel van de provincie vloeit voort uit een besluit van de Tweede Kamer (uit het najaar van 2002) om de jacht op de genoemde soorten weer te openen. Vervolgens is beleid opgesteld waarbij een evenwicht is gevonden tussen de belangen van de bescherming van overwinterende dieren en van de landbouw. De nu verleende ont heffing gaat niet op voor rot-, brand- en rietganzen. Onder het motto 'Bob blijft fris' wordt deze maand, en ook de eerste twee maanden van 2004, itj Zeeland campagne gevoerd tegen alcohol in het verkeer. De politie voert controles uit, 3VO-teams informeren over het rijden onder invloed en via reclame spots wordt dit ook nog eens onder de aandacht gebracht. Ook in Zeeland veroorzaakt rijden onder invloed jaar lijks een hoop ellende. Bij een op de vijf verkeersongevallen met letsel is alcohol in het spel, wat neerkomt op zo'n 90 gewonden en zes doden. Al cohol heeft direct invloed op wat een mens ziet, voelt en denkt. Rood licht wordt minder duidelijk, het blikveld wordt kleiner, het gedrag vrijer, onge remder, de reactie trager. In het ver keer zijn dat soort 'beperkingen' le vensgevaarlijk en daar wil de campagne op attenderen. Bij Emergo kwamen zaterdag slechts twee jeugdteams in actie. Het B-team verloor met 5-3 van PKC en de F'jes speelden 1-1 tegen Juliana. Emergo B opende zwak en verdedigde niet goed, waardoor de tegenstander uit Papendrecht gemakkelijk kon combine ren en regelmatig kon scoren. PKC leid de bij de rust dan ook met 3-0 en liep na de hervatting naar 5-0 uit. Toen pas ging het bij de rood-zwarten beter lopen en ze kwamen nog terug tot 5-3. Rick Bazen, invaller Pascal Farla en Jan Lupker maakten de doelpunten. Emergo F en Juliana bleken gelijkwaar dige ploegen die goed verdedigden. Doelpunten waren dan ook schaars en een gelijkspel onvermijdelijk. Voor Emergo, dat de strafworpen met 21-17 verloor, scoorde Julian Zimmerman. Programma: Emergo-Argento 16.30 u., Emergo 2-DSO 5 15.20 u.; Emergo B- Juliana 14.20 u„ Emergo C-Springfield 13.20 u., Emergo E-Deetos/Volhuis 12.30 u„ Emergo F-Hoogerop 10.05 u. Breda was vrijdag te sterk voor de Tho- lenaren: 0-4. Het team 12- en 13-jarigen beschikt over 9 a 10 spelers, met Priscil- la Hommel als enigste meisje. Vorig sei zoen eindigde het onderaan in de com petitie, maar nu gaat het een stuk beter en staat men bijna bovenaan. Maar AVC kan officieel geen kampioen worden omdat de leeftijdsgrens in de poule te veel wordt overschreden. Datzelfde geldt voor De Burgst. Tegen de Bre- danaars speelde AVC sterk, maar maakte - mede door de zenuwen - wat ongeluk kige foutjes. Het was een spannende par tij, waarin de Tholenaren iedere set net geen punten konden pakken. De C-jeugd traint elke vrijdagavond om zes uur in Meulvliet. d'n Overkant 1, dat vijfde staat, Bonne fooi. En Oliphant 1 moest met 6-4 de meerdere erkennen in The Wanderers. In divisie IA had The Pub 1 uit Tholen geen kans tegen The Paupers: 10-0. D'n Overkant 5 bleef Spinooltjes 3 met 7-3 de baas. Koploper De Promilekes was in divisie 2A met 1-9 te sterk voor'Dartcentrum B. terwijl d'n Overkant 2 met 9-1 won van DHVK. In 3A handhaafde Sol 1 uit Sint- Philipsland zich op de tweede plaats. Het versloeg Donkenhof 2 met 6-4. Sol 2 won in 3B met 7-3 van Ponderosa en staat nu derde. In divisie 3D was het niet verrassend dat hekkensluiter The Pub 2 het onderspit moest delven tegen Mad- House dat tweede staat: 0-10. Zeester uit Scherpenisse won met 3-7 van Triple 8 en liep in op de nummer vijf, d'n Over kant 4 dat met 7-3 de eer moest laten aan Trefpunt 2. Zaterdag 20 december uur Stavenisse-WIK(Toorenaar) 14.30 Smerdiek-Halsteren(vRumpt) 14.30 Chrislandia-SPS(dBie) 14.30 Hardinxveld-Noad(vr.) Thol.Boys-Good Luck(vr.) 14.30 Thol.Boys da.-Kogelvangers 12.30 Colijnspl.B.3-SPS 2(vdBerge) 14.30 Mevo 3-Thol.Boys 3(Franssen) 13.00 Yerseke 6-Vosmeer 4 12.45 WHS 4-Krabbendijke 4 13.30 Thol.Boys 2-Good Luck 2(vr.) 14.30 Zondag 21 decemberuur WVV-Vosmeer(vOstaijen) 14.30 Vosmeer 3-NSV 5 10.00 Volleybal Het eerste herenteam van AVC leed te gen YVC een nipt 3-2 verlies. Het twee de herenteam deelde de punten met Mi- kro en AVC 3 boekte de tweede seizoenzege: 3-1 tegen MVC. AVC da mes klopte Mikro met 3-1. Jongens A ging met 4-0 onderuit tegen VAT. De C-jeugd van AVC verloor voor het eerst dit seizoen. Koploper De Burgst uit De Smurdiekse derby tussen Oliphant 2 en Haestinge is met 8-2 beslist in het voordeel van eerstgenoemde. Oliphant staat derde in divisie 3C van de Roosen- daalse dartscombinatie, Haestinge zes de. Het streekduel in divisie 2B tussen d'n Overkant 3 uit Tholen en Dartcen trum B uit Poortvliet is uitgesteld. In de eredivisie liet Pole Position geen steek vallen. De Thoolse nummer twee klopte La Plaza met 9-1 en staat nu op 94 punten. Met dezelfde cijfers klopte Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Kapelle-Noad 3-1. Vierde kl. res.: Mevo 3-SPS 2 1-4. Vijfde kl. res.: ZPR 4-Noad 4 1-4. Jeugd: WHS D-Noad D 10-0, VVC- WHS El 3-4, WHS E2-VVC 15-1, WHS E3-Vivoo 4-4, WC-WHS F 0-7; Noad C-Robur 5-1; SPS B-Stavenisse B 5-0.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17