Herkansing voor fruitteler Roggeband aan de Veerweg Gemeente betaalt 15.000 euro bij voor jachthaven In 2006 achttien nieuwe lokalen voor 3,5 miljoen euro Den Haan maanden op zoek naar informatie verplaatsing ijsbaan Communicatie had veel leed kunnen voorkomen Met onze brillen magu gezien worden!^ BROEKHUIS "dt'L Meerderheid raad wil bouw loods in commissie bespreken Donderdag 11 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Fruitteler Roggeband uit Tholen heeft nog hoop dat de gemeenteraad alsnog toestaat dat hij aan de Veerweg een loods bij zijn boomgaard met 7 ha. peren mag bouwen. De Thoolse raad besloot donderdagavond een voorstel van b. en w. tot het ongegrond verklaren van het be zwaarschrift van de maatschap A.J. en P. Roggeband uit te stellen. De zaak wordt eerst in de raadscommissie ge meentelijke ontwikkeling besproken. -Toekomstvisie Tegen eigen regels Planologie herijken Schade valt mee Overtredingen Realistisch verhaal Achttien lokalen Sinds 4 maart is PvdA-raadslid M.A.H. den Haan al op zoek naar informatie over de mogelijke verplaatsing van de ijsbaan en de sportvelden naar het Nieuwlandje in Sint-Annaland. Hij wilde dat puur en alleen van wethou der L.J. van Doorn weten en toen die 13 oktober plotse ling opstapte, besloot Den Haan maar schriftelijke vra gen aan het college te stellen. B. en w. hadden hem eerder bij monde van mevr. Velthuis ook willen antwoor den, maar dat sloeg het PvdA-raadslid af. Ambtelijk niveau Drie wethouders Wethouder Velthuis over Eegedima: Wethouder mevr.drs. M.A.E. Velthuis en PvdA-raadslid M.A.H. den Haan waren het roerend eens. „Wethouder Van Doorn had beter op de problemen bij tennisvereni ging Eegedima uit Tholen moeten inspelen. Dan was er een hoop leed voorkomen." De 13 oktober plotseling opgestapte wethouder kreeg daarmee opnieuw de schuld in de schoenen geschoven dat er na de brand in het club huis van Eegedima aan de Zoekweg op 5 maart niet goed door de gemeente was gereageerd. „Dit onderwerp is niet rijp voor besluitvorming, het is geen voldra gen stuk en zo doet het afbreuk aan de rechtsgelijkheid", zo probeerde CDA-raadslid J.P. Bout al bij het -vaststellen van de agenda aan het „begin van de raadsvergadering de loods van Roggeband naar de 'commissie te verwijzen. Hij kreeg steun van de SGP. die aanvoerde, dat de fruitteler dan ook gebruik kan maken van het spreekrecht. In de commissie heeft een belangheb- ..;bende dat wel, in de gemeenteraad niet. ABT wilde Bout alleen steu nen wanneer er nieuwe ontwikke- lingen zouden zijn. „Het voorstel is niet goed onderbouwd. Een nieuw bedrijf wordt hiermee ge blokkeerd. Daarom moeten we niet even snel een besluit nemen, maar gedegen de zaak bespreken", al dus de CDA-fractievoorzitter. ABT was hiervan niet onder de in- ,,druk en zei voldoende informatie te hebben om het voorstel te be handelen, evenals de VVD, CU en PvdA. „Er is inspraak in de com missie voor de behandeling van bezwaarschriften geweest", zei M.A.J. van der Linde. „Het is in de juiste commissie behandeld en de commissie gemeentelijke ont- wikkeling kan hier niets toe of af doen", aldus het PvdA-raadslid. Burgemeester W. Nuis onder streepte dat. „Wat Is de toegevoeg- de waarde van de commissie ge- meentelijke ontwikkeling? Die schat ik niet zo hoog in. De com missie voor de behandeling van bezwaarschriften is het juiste fo rum voor deze zaak", zei Nuis. D66 steunde Bout wel en daarmee waren 9 raadsleden voor uitstel en eveneens 9 tegen. R. Ravensteijn (VVD) ontbrak namelijk, zodat er maar 18 in plaats van 19 raadsle den waren. •Tijdens de daarop volgende dis- cussie in de raad draaide ook de CU nog bij, ondanks bezwaren te gen de verstening van het buiten- "gebied. SGP-fractievoorzitter M.J. .Klippel benadrukte, dat kern van de zaak is, of je met 7 ha. peren "wel of geen volwaardig agrarisch ■bedrijf hebt. „De agrarische ad viescommissie Zeeland zegt van niet, wij zeggen van wel. Er zit voldoende perspectief in het be drijf aan de Veerweg en met 7 ha. peren kun je niet buiten een ber ging", zei Klippel. Daarmee was Bout het eens. „Materiaal moet je binnen kunnen zetten en de af stand tot het bestaande bedrijf van Roggeband aan de Molenvlietse- dijk is te groot. Wat is nu de echte reden om het verzoek tot bouw van een loods van 250/300 m2 af te wijzen?", wilde het CDA- raadslid weten. Wethouder K.A. Heijboer ant woordde, dat de gemeente volgens het streekplan verplicht is om bij nieuwe bedrijven en woningen in het buitengebied de agrarische ad viescommissie Zeeland (AAZ) te raadplegen. „Dat is gebeurd en er zijn andere gebouwen beschikbaar om de materialen van de fruitteler op te slaan." Bout: „U hecht teveel waarde aan het advies van de AAZ en daar heb ik veel moeite mee. „Ik wil mijn nek uitsteken voor mensen die een nieuw bedrijf willen stich ten." Heijboer: „De toekomstvisie Tho len 2025 is ook door het CDA aan vaard en daar staat in, dat we be neden de provinciale weg heel omzichtig moeten zijn met het toestaan van nieuwe agrarische gebouwen." Bout: „Maar kijk eens wat er nu al aan de Veerweg staat of nog in aanbouw is." Heijboer: „De besluitvorming daarvan dateert van voor de vast stelling van de toekomstvisie." Klippel hield zijn partijgenoot voor, dat Roggeband juist door die toekomstvisie niet met zijn bedrijf aan de Molenvlietsedijk kan blij ven, want wegens de verdere groei van Tholen is dat agrarisch gebied mogelijk nodig voor huizen- en/of scholenbouw. „En de landbouw is het kloppend hard van Tholen dat we moeten koesteren." Drs. A.L. Piet noemde de aan vraag van fruitteler Roggeband sympathiek. „Maar het dichtslib ben van het platteland moeten we tegengaan en adviezen van de AAZ win je niet in om ze naast je neer te leggen. We hebben spelre gels afgesproken en je moet heel Bij zijn nieuwe perenboomgaard van zeven hectare aan de Veerweg zou de berging van 300 m2 moeten verrijzen. voorzichtig zijn om een precedent te scheppen", aldus het CU-raads- lid. J. van den Donker wees op het na deel dat de commissie voor de be handeling van bezwaarschriften achter gesloten deuren bijeen komt. „Dit soort aanvragen moet je in de openbaarheid behandelen. Daarom wil ik een open discussie in de raadscommissie gemeentelij ke ontwikkeling", zei het D66- raadslid. De burgemeester zei er voor ,de zuiverheid van de besluitvorming' toch even op te willen wijzen, dat de raad zelf besloten heeft om de bezwaarschriften in een besloten vergadering te behandelen. „Als u tegen het voorstel van b. en w. bent om het bezwaarschrift van de maatschap Roggeband ongegrond te verklaren, verklaart u dat dus gegrond, maar dan bent u als raad wel tegen uw eigen regels." Van den Donker zei toch te hopen, dat de zaak in de commissie g.o. besproken zou kunnen worden, ondanks zijn .oneigenlijke gron den' daarvoor. Piet vond dat zijn collega een verkeerde motivatie hanteerde om besluitvorming af te dwingen. ,Dat is niet zuiver", zei het CU-raadslid, hoewel hij toch akkoord ging met een nieuwe dis cussie. De PvdA bleef daarmee grote moeite houden. „Als je het ruim telijk beleid voor het buitengebied met de daarbij behorende soms pijnlijke besluiten loslaat, dan laat je alles los", zei fractievoorzitter Van der Linde. „De adviezen van de AAZ moet je zwaar laten we gen. Gaan we nu het planologisch beleid herijken of heeft de com missie voor de bezwaarschriften zijn werk niet goed gedaan?" De VVD en ook ABT bleven be zwaren houden. Voor Boulogne moest er nieuwe informatie zijn, voordat hij een nieuwe discussie wilde openen. Klippel wees op de volwaardigheid van een fruitteelt- bedrijf van 7 ha. Hij benadrukte tevens, dat in de commissie voor de bezwaarschriften - waar D66 niet aanwezig was - wel koppen geteld waren, maar de stemmen waren niet gewogen op basis van de grootte van de fracties. „Er zijn grote en kleine koppen", erkende Van der Linde. „De raad gaat tegen zijn eigen be leid in", zo probeerde wethouder Heijboer de raad nog op andere gedachten te brengen. „Let wel dat u heel zorgvuldig bent met verwachtingspatronen. Dit is geen alledaags besluit dat u neemt", zo waarschuwde ook de burgemees ter nog maar eens, maar de meer derheid bleef voor uitstel van het b. en w.-voorstel en behandeling van de zaak Roggeband in de commissie gemeentelijke ontwik keling in januari 2004. Nu de provincie Zeeland maar 45.000 in plaats van de verwachte 60.000 euro subsidie geeft voor uitbreiding van de jachthaven in Sint-Anna- land, is de gemeente Tholen bereid om 15.000 euro extra te betalen. Dat zei wethouder W.C. van Kempen donderdagavond in de gemeenteraad. De SGP-fractie stemde om principiële redenen tegen, de CU-fractie was tegen wegens de aantasting van natuurwaarden in de Oosterschelde. De uitbreiding met 55 ligplaatsen en de aanleg van een winkel-/passanten- steiger vergt totaal 1.013.000 euro, waarvan de watersportvereniging Sint-Annaland zelf 810.000 euro moet betalen. Dit gebeurt via de lig- plaatsengelden. Aan subsidies van Europa, rijk, provincie en gemeente komt 203.000 euro binnen. De ge meente wilde 30 mille bijdragen ge- zien de economische impuls die van de uitbreiding uitgaat. Daar komt nu nog 15.000 euro bij omdat de provin cie minder bijdraagt dan was ver wacht. De totale gemeentelijke subsi die komt dus op 45.000 euro. „Gezien het belang van de zaak komt het col lege met een aanvullend voorstel om deze investering toch door te laten gaan", zei wethouder Van Kempen. Voorzitter Van Gurp, secretaris Nuij- len en bestuurslid Van 't Slot van de watersportvereniging luisterden op de publieke tribune glunderend mee. Tegengas kwam er van de SGP en de CU. Wegens verdere aantasting van de zondagsrust en het nationaal park de Oosterschelde verklaarde P.W.J. Hoek zich namens de SGP tegen het voorstel. De mededeling van wethou- der Van Kempen dat het de gemeente meer gaat kosten, was voor drs. A.L. Piet een reden temeer om tegen te stemmen. „We hebben al financiële problemen, dus die 15.000 euro moet er zeker niet bijkomen. Vooral echter wegens de aantasting van de natuur- waarden zijn we tegen. Door de uit- J breiding van het aantal ligplaatsen wordt de recreatiedruk opgevoerd. Er worden meer platen betreden, er ko- men meer speedboten en voor hand- having van de regels is nauwelijks po- J litie aanwezig. De natuurwaarden komen op de tweede plaats", zei het - CU-raadslid. Eventuele aantasting van de zondagsrust was voor Piet niet doorslaggevend omdat de recreanten volgens hem de zondagsrust ook kun- J nen respecteren. PvdA-fractievoorzitter M.A.J. van j der Linde vond het vreemd dat twee fracties op de natuurwaarden in de Oosterschelde wijzen, terwijl het be- stuur van het nationaal park Ooster- schelde jaren geleden al akkoord is gegaan met deze uitbreiding. Handha- ving van de regels was ook voor hem een zorg, maar Van der Linde kon zich niet voorstellen dat de politie bij problemen niet optreedt. „De natuur- waarden lijden onder uitbreiding van -de recreatie", bracht Piet daar te genin. „Als er beter op toegezien werd, zou de balans anders kunnen zijn." Van der Linde: „Er wordt voorzichtig mee omgegaan." Piet: „Nee, we ge ven voor dingen ruimte die niet ge handhaafd kunnen worden." D66-raadslid J. van den Donker, voorzitter van watersportvereniging de Kogge in Tholen, wees erop, dat zeilboten zoals die voornamelijk in Sint-Annaland liggen, het rustig aan doen op de Oosterschelde. „De hele erge grote drukte waarop Piet doelt, is maar enkele dagen per jaar het geval. De schade valt ontzettend mee en de handhaving is er volgens mij wel. De economische impuls voor Sint-Anna land vind ik zo ontzettend belangrijk, dat het aanvullende voorstel van 15.000 euro op mijn warme sympa thie mag rekenen", aldus het D66- raadslid. „Jammer van de kink in de kabel met de financiën, maar met deze uitbrei ding van de jachthaven kunnen we Sint-Annaland lekker op de kaart zet ten", zei WD-raadslid F.J. Goossen. Wethouder Van Kempen kreeg daar mee brede steun van de raad. Hij wees SGP en CU erop, dat het bestuur van het nationaal park Oosterschelde al in 2000 toestemming heeft ver leend voor de 55 extra ligplaatsen. „Dat na zorgvuldige afweging van al le belangen. Het nationaal park heeft de beheerstaak voor de Oosterschelde en die gaf ons hiervoor de ruimte." De wethouder bracht verder naar vo ren, dat watersporters .uitermate zorg vuldig zijn met het milieu.' Hij wees op de voorzieningen die getroffen zijn op de Sint-Annalandse haven om vuil water en afgewerkte olie op te van gen. „En als er excessen zijn, dan wordt daar over gesproken", aldus Van Kempen. Piet gaf zich niet gewonnen. Hij wees erop, dat in het bestuur van het natio naal park alle belangen vertegen woordigd zijn. „Daar wordt dus al een compromis van natuur en recre atie gesloten. Als je bij mooi weer 's avonds op de dijk staat in Sint-Phi- lipsland, zie je iedere avond overtre dingen", zei het CU-raadslid. „Dat kan ik niet constateren, maar als dat zo is, meld ze dan bij de politie", liet wethouder Van Kempen weten. De uitbreiding van de jachthaven kan nu aanbesteed worden en wanneer al les meezit, kunnen er volgend jaar zo mer 55 watersporters meer hun zeil jacht of motorboot afmeren in de haven van Sint-Annaland. De kleuters van de Casembrootschool spelen op het plein aan de Crooswijckzijde, met op de achtergrond de twee noodlokalen. VERVOLG VAN VOORPAGINA „De brandbrief is terecht, maar het gaat om twee scholen en ik heb vol doende vertrouwen in het college, dat al bezig is met de aanpak van de huisvesting", zei het SGP-raadslid, dat ook op de motie wees die bij de begrotingsbehandeling is aangeno men. Ook J.P. Bout stoorde zich aan de opstelling van Boulogne. „Eén school trekt hij eruit en de andere laat hij zwemmen. Als raadslid moet je alles bekijken en je goed in de zaak verdiepen. Ik vind de op stelling van Boulogne te dwingend. Je moet het mes niet op tafel leg gen", zei het CDA-raadslid. Boulogne zei alleen gegevens over De Casembrootschool te hebben, maar hij gaf toe, dat de ehr. school ook huisvestingsproblemen heeft. „Gezien de brief van de ouders en de m.r. wil ik dat er spijkers met koppen geslagen worden. Het on derzoek naar de huisvesting is tus sen wal en schip terecht gekomen", aldus het ABT-raadslid. Wethouder Van Kempen antwoord de, dat 2 december het besluit om het onderzoek in te stellen door b. en w. was genomen. „Als het onder zoek klaar is, kunnen we een tijdpad uitstippelen. Wanneer er bijvoor beeld nieuwbouw komt en het be stemmingsplan gewijzigd moet worden, vergt dat een procedure van 9 maanden." De wethouder zei ook dat de bovenschoolse directeur Hel- lemons en adjunct-directeur Wester weel van de hele gang van zaken op de hoogte waren. „Zij zijn ook ak koord gegaan met het huisvestings plan 2004-2007. Ik kan echter geen garantie geven dat de zaak in 2006 is opgelost, want je hebt maar 1 be zwaar nodig en je zit 1 jaar verder." „Als ik de wethouder zo hoor, halen we 2006 niet", concludeerde D66- raadslid J. van den Donker. PvdA- fractievoorzitter M.A.J. van der Linde vond dat wethouder Van Kempen ,een realistisch verhaal' had verteld. „Maar dat is niet hele maal goed gecommuniceerd. De noodkreet van de m.r. van De Ca sembrootschool geeft de noodzaak van een betere huisvesting duidelijk aan." Boulogne bleef erop hame ren, dat alles in 2006 klaar moest zijn. CU-raadslid P. van Belzen stel de voor om een tweemaandelijkse voortgangsrapportage aan de ge meenteraad te verstrekken. „Dan blijven we bij de les." Wethouder Van Kempen was bereid om de commissie welzijn en onder wijs te informeren over de huisves ting van de Sint-Annalandse basis scholen. Hij herhaalde, dat b. en w. met de bovenschoolse directeur en zijn adjunct communiceren en dat die de problemen ook kennen. De wethouder meldde verder, dat er op dracht is gegeven om aan de Croos- wijck-zijde een derde noodlokaal in de groenstrook bij te plaatsen voor De Casembrootschool. „We nemen genoegen met het ant woord van de wethouder en over drie maanden weten we meer", concludeerde de ABT-fractievoor- zitter. Van Kempen reageerde direct en zei geen termijn genoemd te heb ben. Daarop liet Boulogne weten, dat zijn fractie dan tegen de beleids notitie onderwijshuisvesting 2004- 2007 stemde. De Casembrootschool kreeg in 1969 evenals de daaraan gekoppel de School met de Bijbel 5 lokalen. Er kwam bij de openbare basis school later een semi-permanent lokaal bij en in 1997 twee perma nente lokalen. De laatste uitbrei ding was in 2001 met 2 noodloka len. Na vertaling van onderwijskundige vernieuwingen heeft De Casem brootschool 10 lokalen nodig met een totaal oppervlak van 1360 m2 (nu 1170 m2) en de School met de Bijbel 8 lokalen van totaal 1130 m2 (nu 1125 m2). Een onderzoek moet aantonen of de huidige vestigingsplaats aan de Schoolstraat/Raiffeisenstraat/Croo swijck voldoende mogelijkheden biedt voor aanpassing. Zo niet, of de huidige plek geschikt is voor 1 school, wat betekent dat er elders een nieuwe school moet komen. Een derde optie is, dat er net zoals in Scherpenisse twee nieuwe basis scholen komen. Een bijkomend as pect is, dat de christelijke school de gebouwen nog steeds op twee plaatsen heeft: de kleuterschool zit nog apart op de hoek van de Schoolstraat/Kloosterstraat. In de investeringsplanning 2006 is reke ning gehouden met een investering van 3.506.000 euro voor twee nieu we scholen: 1 van acht en 1 van tien groepen. Met de schriftelijke antwoorden was de jarige Den Haan niet tevre den, vertelde hij donderdagavond tijdens de raadsvergadering met een traktatie van banket. Het college had geen antwoord gegeven op zijn vraag waarom niet alle collegeleden van het plan tot verplaatsing van de ijsbaan op de hoogte waren. „Ver schillende mensen in Sint-Annaland waren dat wel, maar wij als com missieleden niet", klaagde het Pv dA-raadslid. Behalve de ijsbaan zouden ook de voetbalvelden verplaatst worden naar het Nieuwlandje. Naar aanlei ding van de jaarvergadering van de ijsclub had hierover een verslag in de Eendrachtbode gestaan. Later hadden b. en w. ook in de gemeente lijke kadernota verplaatsing sport velden opgenomen. Volgens Den Haan moet niet alleen de pers bijge praat worden. „Ook de raadscom missie had ingelicht moeten wor den. Er is nu geen open kaart gespeeld." Wethouder Velthuis antwoordde dat de verplaatsing van de sportaccom modaties in Sint-Annaland in maart in de raadscommissie welzijn en on derwijs was besproken en toen had wethouder Van Kempen erop geant woord. „Later is er niet meer over gesproken in die commissie, want wethouder Van Doorn was daar nooit aanwezig. Daardoor heeft het nu een hele tijd geduurd." Wethouder Van Kempen vulde aan, dat er in het college van b. en w. nooit over verplaatsing van de sportaccommodaties is gediscus sieerd. „We hebben het ook alleen maar uit de krant." Den Haan vond dat ongeloofwaar dig. „In de kadernota van b. en w. stond het wel, waarbij vermeld werd, dat de sportvelden verplaatst moesten worden in verband met de scholenbouw. Dat is toch geen toe val!", aldus het PvdA-raadslid. Van Kempen bleef ontkennen dat de gemeente het voortouw had geno men. „De boodschapper moet u el ders zoeken. De zaak is door de ijs- club naar buiten gebracht." Die uitspraak ging zelfs partijge noot J.P. Bout te ver. „Er komt toch geen onderwerp in de kadernota als het in de Eendrachtbode heeft ge staan?", riep het CDA-raadslid on der grote hilariteit. In een eerdere commissievergade ring had SGP-fractievoorzitter M.J. Klippel naar voren gebracht, dat de afwezigheid van wethouders aan de commissie zelf ligt. Onder het duale stelsel moet de raad een wethouder of de burgemeester expliciet uitno digen voor een bepaald agendapunt. Volgens het schriftelijke antwoord van b. en w. is op ambtelijk niveau gesproken over mogelijke alterna tieven voor verplaatsing van de sportvelden en de ijsbaan. „Omdat destijds niet duidelijk was, welke kant het op zou gaan, is vooralsnog in de kadernota de verplaatsing van de sportterreinen als pro memori opgenomen. Hoewel verplaatsing een optie was, bleek al snel dat on der meer wegens financiële gevol gen deze mogelijkheid nauwelijks reëel gerekend mocht worden. Ook bij de voetbal- en tennisvereniging bestaat geen aanleiding om een uit breiding en dus een mogelijke ver plaatsing te bepleiten. Intussen worden de contouren van de diverse ontwikkelingen in Sint- Annaland duidelijk. Verplaatsing van het sportcomplex zal daarbij naar verwachting niet aan de orde zijn." Het college noemt hierbij de uitbreiding van de Wellevaete, de bouw van een muziekoefenlokaal en de plaats van de twee basisscho len. Duidelijk is, dat verplaatsing van de sportvelden bij de gemeente in beeld is geweest in verband met de bouw van twee nieuwe basisscho len. Daarom stond het ook in de ka dernota. Gezien de bezwaren van omwonenden van de ijsbaan tegen plannen voor een skeelerbaan is daarop aansluitend de verplaatsing van de ijsbaan naar het Nieuwland je, naast de sportvelden door de ge meente voorgesteld, vertelt ijs- club-voorzitter Han Moerland. „Wethouder Van Doorn heeft dat samen met de ambtenaar sportza ken met de ijsclub besproken. Wet houder Velthuis had gemeentelijke subsidie voor de skeelerbaan toege zegd en wist van de bezwaren af. Gezien de ruimtelijke ordening-as pecten heeft de ijsclub de mogelij ke verplaatsing ook besproken met wethouder Heijboer en één van zijn medewerkers. We wachten echter nog steeds op antwoord", aldus de ijsclub-voorzitter. Naar aanleiding van een brief van Ee gedima aan de raadsfracties had Den Haan schriftelijke vragen gesteld, die door b. en w. inmiddels beantwoord zijn. Daaruit blijkt, dat de gemeente meteen na de brand heeft aangeboden daar waar mogelijk de vereniging te willen helpen en bijstaan. „Dit heeft geleid tot de plaatsing van de nood voorziening. Overigens betreft het hier een eigen accommodatie van de tennisvereniging en ligt het initiatief voor bepaalde acties e.d. grotendeels bij de vereniging." Geschilpunt was het opruimen van asbest. De eind zeventiger jaren ge bouwde accommodatie was voorzien van asbest. Bij de overdracht aan de tennisvereniging in 1994 was daarvan geen melding gemaakt door de ge meente. Eegedima zegt weinig tot niets gemerkt te hebben van een mee denkend en meewerkend gemeente bestuur.' Het college spreekt dat tegen. De juri dische aansprakelijkheid van de ge meente en het bepalen van de hoogte van de bijdrage is in verband met de vakantie vertraagd. B. en w. erkennen nu, dat Eegedima daarvan in kennis gesteld had moeten worden. Inmid dels is met de Thoolse tennisvereni ging een bevredigende oplossing be reikt over de gemeentelijke bijdrage in de opruimingskosten, meldde het college. Den Haan was niet tevreden met het antwoord. „Het bevreemdt me dat de tennisvereniging niets heeft gemerkt van de belangstelling van de gemeen te, terwijl b. en w. zeggen dat er alles aan gedaan is. Het lijkt echter een welles-nietes-spelletje te worden, want de inmiddels afgetreden wet houder Van Doorn is niet meer aan spreekbaar", zei het PvdA-raadslid. „Er werd wel wat ondernomen na de brand bij Eegedima, maar dat is nooit gecommuniceerd", antwoordde wet houder Velthuis. „Het onderwerp is regelmatig in het college besproken, maar wethouder Van Doom heeft daarover nooit met Eegedima gespro ken. Goede communicatie had veel leed kunnen voorkomen", aldus wet houder Velthuis. Trainingsveld Oud-Vossemeer. Het trainingsveld in Oud-Vossemeer is bij de grondige opknapbeurt duurder uitgevallen. Er is eenzelfde construc tie als in Poortvliet en Tholen toege past, namelijk een Artigrassveld. Dit is een natuurgrasveld waar in de to plaag kunstgrasrecyclingvezels zijn verwerkt. De totale kosten bedroe gen 36.825 euro terwijl de gemeente op 32 mille had gerekend. Waarom row met tnntan OPTIEK - OOGMEETKUNDIG CENTRU*tó 7 genoegen nemenwT? Grote Kerkstraat 5-13 Steenbergen telefoon (0167) 56 33 85 Advertentie l.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 5