Jan-Willem vraagt Asia ten huwelijk tijdens oefening Thoolse brandweer Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 december 2003J Ria Vroegop wint reischeque Schoorsteenbrand Reiger door kluiten gedood Auto door mist in sloot Kerstfeest Philadelphia Rommelpotfestival Op de koffie Kerstzangavond Overdracht beheer Eendrachtsweg Jan de Bruin Gezinskerstviering Pieten zonder roe Burgers sterk in bekertoernooi Kerstconcert OVM Datum wielerkoers Diefstal uit woning Kerstzang Leren over de wind Honderd spelletjes ï^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Slapende piet bij WIK Frontaal op boom Bestel-/Bedrijfsauto's Oliebollen voor Kwiek Kerstzangavond Volkskerstzang Knutselen met natuur Kerstviering in Maartenskerk Klaverjastoernooi Houtafval verwijderen Ruim 6 kilo vis Sint slaapt in school Diefstal auto Kerstzang Poedelpot stijgt Eindejaarsconcert Tholen Ria Vroegop uit de Jolstraat heeft de hoofdprijs gewonnen bij de Sint Ni- colaasactie van de ondernemersver eniging, een reischeque ter waarde van 400 euro. De tweede prijs, 200 euro, ging naar de fam. Van de Graaf uit Roosendaal. M. Minheere uit de Pr. Margrietstraat won 100 euro, A. van Gorsel uit de Oranjerie en J.M. Overbeeke uit de Touwslagersdreef elk 50 euro. S. Baay uit de Kon. Ju- lianastraat, D. van Driel uit de Hoogstraat, L.B. Luten uit de Jan van Bloisstraat, mevr. Schot uit de David van Orliënstraat en de fam. Hoogerwerf uit de Touwslagersdreef wonnen ieder 20 euro. De laatste prijzen van 10 euro waren voor Nao mi Dullaart uit Poortvliet, Henk Elenbaas uit de Burg. van Berchem- straat, fam. Zandboer uit de Jan van Bloisstraat, E. van Egeraat uit de Touwslagersdreef en H. Quaak uit de Kon. Julianastraat. Sinterklaas verrichtte vrijdagmiddag om vijf uur de trekking in de hal van het stad huis. De brandweer rukte zondagavond rond negen uur uit om een schoor steenbrand te blussen aan de Grind weg 24. Buren zagen vlammen uit de schoorsteen komen. Ook de be woners zelf sloegen op dat moment alarm omdat de houtkachel ('alles- brander') erg hard brandde. De blusgroep vroeg de brandweer West-Brabant om een hoogwerker om vanaf het dak de schoorsteen te benaderen. De hoogwerker kwam uit Roosendaal naar Tholen. De schoorsteen werd met speciaal ge reedschap schoongemaakt en de ka chel leeggehaald. Er hoefde geen water ingezet te worden. Een 12-jarige en 13-jarige jongen zijn dinsdagmiddag door de politie aangehouden wegens dierenmishan deling. De jongens hadden 's mor gens rond 8.45 uur aan de Eeweg een blauwe reiger met kluiten beko geld, waardoor de vogel gedood werd. Tegen de jongens werd pro- ces-verbaal opgemaakt. Een 21-jarige automobiliste kwam vorige week woensdagavond door de mist in de sloot terecht. Om streeks 18.50 uur zag zij ter hoogte van de T-splitsing Flierweg/Bartel- meetweg de bocht niet goed, waar door zij met haar auto rechtdoor in de sloot reed. De vrouw werd met pijn aan het borstbeen voor onder zoek overgebracht naar het zieken huis. De auto was door het ongeval onherstelbaar beschadigd. In verenigingsgebouw De Wingerd van de hervormde gemeente vindt vrijdagavond om half acht de kerst feestviering plaats van de catechese groep van verstandelijk gehandicap ten. Het thema van deze avond is 'Beloofd is beloofd'. De stichting Philadelphia organiseert ieder win terseizoen aangepaste catechese voor de ouderen en de jongeren. De ouderen komen in Sint-Annaland bij elkaar, terwijl de jongere groep cate chese krijgt in clubgebouw Ons Huis te Scherpenisse. De kerstfeest viering is vooral afgestemd op de ouderen, de jongeren vieren het kerstfeest in hun eigen clubgebouw op dinsdag. Iedereen wordt uitgeno digd om de kerstfeestviering in De Wingerd bij te wonen. Voor de zesde keer wordt door de stichting S.T.A.D. voor de kinderen van de basisscholen een rommelpot festival georganiseerd. Op alle scho len is men bezig met de voorberei dingen en worden de rommelpotten door de kinderen gemaakt. Op oude jaarsdag begint het festival 's mor gens om elf uur. Onder leiding van de muziekkapel de Klienkers wor den er dan oudejaarsliedjes gezon gen. De kinderen maken een rond gang door de kern en hopen dat hun inspanning beloond zal worden met een traktatie. Na afloop krijgt iedere deelnemer een oliebol en wordt er een verloting gehouden, 's Middags om drie uur gaan diverse schoolkin deren nog zingen voor de ouderen in zorgcentrum Ten Anker. In de Wereldwinkel kunnen bezoe kers zaterdagmorgen tussen half elf en half twaalf koffie komen proe ven. De koffie wordt gezet met een Senseo apparaat en de nieuwe Max Havelaar koffiepads. Voor de koffie- pads ontvangt de producent een eer lijke prijs. In de Grote Kerk wordt zaterdag avond om half acht een kerstuitvoe ring gegeven door het gemengd koor Immanuël onder leiding van dirigen- te Mariëlle Klavers. Medewerking aan deze kerstzangavond geven ook de koren Comt nu met sangh uit Ou de Tonge en Vox Humana uit Ril land. Het thema van deze bijeen komst is 'Eng'len hebben eens doen horen'. Ds. P. Vernooij verzorgt de meditatie. Het beheer van een gedeelte van de Eendrachtsweg is door het water schap Zeeuwse Eilanden overgedra gen aan de gemeente Tholen. Bluesgigant Jan de Bruin uit Zun- dert is komende zondag te gast op de maandelijkse blues/rock jamses sie in café The Sixties. Muzikanten met een voorliefde voor dit soort muziek kunnen, samen met een rou tinier uit het vak, het Thoolse podi um beklimmen.De stichting Sunday Sessions zorgt voor de benodigde apparatuur. Van de muzikanten wordt verwacht dat ze hun eigen in strument meebrengen. Café the Six ties is te vinden aan de Kaaij in Tholen. Jan de Bruin wordt gere kend tot de grootheden van de va derlandse blues en speelde met tal van illustere namen. De gratis toe gankelijke sessie begint om 16.00 uur. Oud- Vossemeer In de Sint Willibrorduskerk wordt op woensdagavond 24 december om zes uur een gezinskerstviering geor ganiseerd. Het thema van deze bij eenkomst is 'Het licht in de kribbe'. Het kinderkoor De Vrolijke Kwaker tjes zingen onder leiding van Anky Hommel diverse kerstliedjes. De kinderen worden gevraagd om ver kleed als engel of herder naar het kerstfeest te komen. Pastor Peter Hoefnagels leidt de dienst. De juf van Die Heenetrechtschool werd op het Sinterklaasfeest onaan genaam verrast. Zij werd door de pieten ervan verdacht dat ze de roet jes had gestolen, die de pieten ge bruiken voor het weghalen van de spinnen. Piet Pedro was een week eerder al op school geweest om te vertellen over de diefstal. Bij het Sinterklaasfeest hingen de roetjes echter in de zaal van de school. De juf probeerde sint te overtuigen van haar onschuld. Uiteindelijk bleek dat piet Alfonso de roetjes had gestolen om daarmee de zaal te versieren. De kinderen van de groepen 1 tot en met 4 zongen voor sint diverse lied jes en speelden een opzegversje uit. Sint genoot zichtbaar en verraste de kinderen met cadeaus. Vervolgens bracht sint en zijn pieten nog een be zoek aan de groepen 5 tot en met 8. De oudere leerlingen gaven elkaar cadeaus en hadden mooie surprises gemaakt. Nadat de kinderen met het het Spaans gezelschap op de foto waren gezet vertrok sint weer. Het sinterklaasfeest werd gefilmd, zodat de ouderen thuis het feest nog eens met de kinderen kunnen zien. Ver volgens bracht sint een bezoek aan de Sint Anthoniusschool. Ook hier bleek piet Alfonso roetjes te hebben gebruikt voor de zaalversiering. Voor straf moest hij een liedje zin gen voor sint. Per groep werd er voor sint een dansje gedaan of een liedje gezongen. Alle kinderen van groep 1 tot en met 6 kregen een ca deautje, terwijl de leerlingen van groep 7 en 8 zelf surprises aan el kaar gaven. Biljartvereniging De Treffers speel de de kwartfinales van het beker toernooi. Cees Burgers plaatste zich op een overtuigende wijze bij de laatste vier. Hij maakte in zijn partij een serie van negentien caramboles en behaalde een gemiddelde van 2,32. Han van Daalen speelde in 25 beurten de kortste partij. Ook A. Deurloo en K. Hommel plaatsten zich voor de halve finale. De uitslagen in de kwartfinales wa ren: C. Burgers-L. van Wezel 10- 6,66; J. Etiënne-A-Deurloo 7,25-10; J. van Daalen-A. Hommel 10-9,75; K. Hommel-N. Rooijakkers 10-7,83. Voor de clubcompetitie speelden A. van Daalen en H. Hommel nog een inhaalwedstrijd, die door Van Daal en met 10-4,2 werd gewonnen. Voor de vijfde keer organiseert OVM zaterdagavond een kerstcon cert. Naast de muziekvereniging treedt ook het vrouwenkoor en mei denkoor Confetti uit Stiphout op, dat onder leiding staat van Marjan Vree- Quist. Het koor bestaat vier jaar en is uitgegroeid tot een groep van meer dan 60 zangers. Daarnaast is er een jeugdgroep gevormd van mei den tussen de twaalf en achttien jaar. De koren zullen zowel afzonderlijk als gezamenlijk optreden. Ze zingen diverse kerstliederen uit meerdere werelddelen. Na de pauze brengt de muziekvereniging onder leiding van dirigent René Hendricks traditionele en moderne kerstmuziek. De aan vang van het concert is om half acht. Op de voorlopige wielerkalender van de regio Zuid-west Nederland is de plaatselijke wielerronde vastge steld op zaterdag 20 maart 2004. Het is voor de eliten/beloften en ama teurs één van de eerste koersen in het nieuwe seizoen. Het organise rend comité wil ook volgend jaar de dames aan het vertrek krijgen van het wielerevenement. Sint-Annaland In een woning aan de Tienhoven is maandag tussen 15.30 en 20.30 uur ingebroken. Ontvreemd zijn een fo totoestel, een portemonnee en een GSM. Op 24 december wordt in de her vormde kerk weer een kerstzang avond georganiseerd. Medewerking verlenen het christelijk gemengd koor VZOS en het mannenkoor DEV onder leiding van dirigent Ri- nus van Gorsel, het jongerenkoor Young Voices onder leiding van Ma rio Riedijk en het kinderkoor Soli Deo Gloria onder leiding van He- leen Troost. Naast koorzang is er ook samenzang van bekende liede ren. Het orgel wordt bespeeld door Leen Heijboer en Lené de Graaf. Het thema van de zangavond is 'in 't nachtelijk duister'. Ds. P.C. Hoek verzorgt de meditatie. De aanvang is om 19.30 uur. De kleutergroepen van de School met de Bijbel hebben de afgelopen weken gewerkt aan het thema wind. Op een leuke creatieve wijze ont dekten de kinderen wat wind is en welke gevolgen wind heeft. Met het oplaten van ballonnen werd het the ma op toepasselijke wijze afgeslo ten. Hiervoor gingen de kleuters naar het veld achter de Wellevaete. Tijdens de wandeling naar dit open veld aan de rand van het dorp wer den de kleuters en de juffen op on aangename wijze verrast door de ve le uitwerpselen van honden op de stoep. Blijkbaar moeten vele hon denbezitters nog een les volgen 'hoe laat ik mijn hond uit'. De kleuters hadden allen een ballon in de hand die gevuld was met gas. Met een touwtje was de ballon dichtgemaakt en aan iedere ballon hing een naam kaartje. Gelijktijdig werden de bal lonnen losgelaten, waarbij zichtbaar werd hóe de wind stond. Ook wer den er nog enkele proefjes met gas gedaan. Middenstandsvereniging Activa maakte vrijdagavond 100 mensen gelukkig met een spel. „Het was een echte ouderwetse, gezellige trekking door "Sint en Piet in een bomvolle winkel", vertelt voorzit ter Miranda Jansen-Pleune. „De mensen stonden zelfs buiten." De 21 winkeliers die aan de sinterklaas actie hadden meegedaan, hadden elk hun doos met kassabonnen mee gebracht. Van iedere winkelier wer den 4 bonnen getrokken, zodat er voor 84 spelletjes een winnaar was. De overige 16 werden bij loting ver deeld over de winkeliers. De aanwe zige winnaars konden direct een keuze maken uit de tien verschillen de spelletjes: monopoly, ezeltje trek je, scrabble, schaakspel, damspel, Donderdagvrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag «Malse bieflappen 500 gr. JSucadelappen 1 kg. ♦Babi pangang 400 gr. 5,20 Malse riblappen 1 kg 7,90 Magere vleeskluiven 1 kg 2,40 Varkenshielen 1 kg Slavinken 5 halen Gebraden Ham 100 gram 1,25 Grillworst 150 gram 1,- Gebraden gehakt 150 gram 1,- Eisalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. mastermind, stratego, ganzenbord, 4 spellen in l en mens erger je niet. Wie niet aanwezig was, werd zater dagmorgen opgebeld om alsnog een keuze te komen maken. „Het was een zeer geslaagde actie met en thousiaste consumenten en tevreden winkeliers", aldus de Activa-voor zitter. De volgende actie is dinsdagavond 23 december voor de kerst waaraan muziekvereniging Accelerando en gymnastiekvereniging WIK mee werken. De deelnemers van de peutergym moesten voor juf Miranda Pleune van gymnastiekvereniging WIK in de sporthal zachtjes gaan zoeken naar een slapende piet. Op hun teen tjes liepen de kinderen de zaal in. Toen ze de slapende zwarte piet had den gevonden werd hij met luid roe pen wakker gemaakt. De piet viel van schrik bijna uit zijn hangmat. De zwarte piet besloot deel te nemen aan de gymles en waagde zich over smalle balken en ook in het klimrek. De peuters zongen nog diverse lied jes en kregen allen een cadeautje. Een oma moest helpen om een zak met cadeautjes die hoog ophing naar beneden te krijgen. Na een leuke middag keerden de peuters met een cadeau weer terug naar huis. Stavenisse Een 19-jarige automobilist botste vorige week woensdagmiddag om streeks half zes met zijn auto fron taal op een boom. Komende vanuit de richting van Sint-Annaland raak te hij op de Oudelandsedijk door onbekende oorzaak van de weg af. Met vier gebroken middenvoets beentjes en schaafwonden werd de jongeman overgebracht naar het ziekenhuis tc Bergen op Zoom. Zijn auto was door het eenzijdig ongeval total loss. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Gymnastiekvereniging Kwiek orga niseert zaterdag haar jaarlijkse olie bollenactie. Vanaf 's morgens tien uur komen de jeugdleden met de lek kernijen langs de deur. Op vrijdag 19 december houdt de gymvereniging voor de kinderen van zes tot en met veertien jaar een disco in De Stove. Dit festijn begint om half acht. In de Hervormde kerk wordt vrijdag 19 december een kerstzangavond ge houden. Koorzang wordt verzorgd door het Sint-Annalands mannenkoor Door Eendracht Verbonden (DEV) onder leiding van Rinus van Gorsel en de christelijk gemengde zangver eniging Laudate Dominum onder lei ding van Danny Letzer. Het orgel wordt bespeeld door Leen Heijboer en Piet Priem. Ds. M.J. Kommers verzorgt de opening en sluiting en houdt een meditatie. De aanvang is om 19.30 uur. Sint-Maartensdijk In Haestinge wordt zaterdag 20 de cember voor de 22ste keer de Volks kerstzang gehouden. Er zijn optre dens van muziekvereniging Euterpe en het Smalstads Mannenkoor. Bur gemeester W. Nuis spreekt het ope ningswoord. Ds. C. Balk en pastoor A.J. Brüle houden een korte overden king en mevrouw G. Steketee ver zorgt de declamatie. De avond begint om half acht, maar vanaf kwart over zeven speelt Euterpe al kerstliederen. Op deze bijeenkomst wordt er een collecte gehouden voor de onkosten. De natuurvereniging Tholen houdt in het gebouw van Scaldis Naturalis di verse activiteiten voor de jeugdwerk- groep. Op zaterdag 20 december kan de jeugd tussen 9.30 en 12.00 uur iets moois maken met materialen uit de natuur. Bij deze knutselopdracht zijn mooie prijzen te winnen. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Peter en Vera Blokpoel, tel. 612167. De gezamenlijke verenigingen van de hervormde gemeente organise ren zaterdagavond om 19.30 uur een kerstfeestviering in de Maar tenskerk. De meisjesclubs Eben Haëzer en Sola Fide zingen onder begeleiding van orgel en blokflui ten enkele kerstliederen. Ook treedt de christelijke gemengde zangvereniging Met Hart en Stem op, die tijdelijk gedirigeerd wordt door Jacobine Quist. Een lid van de zendingskrans draagt een ge dicht voor. De jongensclub assi steert bij de collecte die gehouden wordt voor het werk onder dak- en thuislozen door de stichting Ont moeting. Het orgel wordt bespeeld door: Lian van den Bergh-Ge- braad, Lené de Graaf, Erik Quist en Pieter Quist. Klaverjasvereniging De Pende laars organiseert vrijdag 19 de cember een kersttoernooi in café Smerdiek. Inschrijven kan vanaf half acht. De kaartavond begint om acht uur. De uitslag van de laatstgehouden clubavond is: 1. M. den Haan 5371 punten; 2. N. van Diggele 4899 p; 3. M. Vermaas 4717 p; 4. J. Geld hof 4523 p; 5. G. van Ham 4449 p; 6. J. van Splunter 4409 p; 7. L. Kampman 4381 p; 8. M. v.d. Mo len 4159 punten. Scherpenisse Een eigenaar van een perceel op de hoek van de Lageweg en de Platte- weg heeft opdracht gekregen van de milieuambtenaar van de Provin cie om de aanwezige houtsnippers op de landbouwgrond handmatig te verwijderen en de nog op het voorterrein liggende voorraad houtsnippers af te voeren naar een erkende verwerker. De verwijde ring is nodig in verband met de nadelige milieuhygiënische gevol gen, die er volgens de milieuamb tenaar kunnen ontstaan. Bij de jaarlijkse boutwedstrijd van hengelsportvereniging De Zee baars werd door de 44 deelnemers aan de Moggershillpolder 6217 gram vis gevangen. De uitslag is: 1. Laban Bijl 1905 punten; 2. K. de Graaf 860 p; 3. D. Opree 620 p; 4. J. v.d. Broek 525 p; 5. C. v.d. Werff 505 p; 6. W. de Graaf 415 p; 7. H. Fase 410 p; 8. W. van As 390 p; 9. J. Gunst 270 p; 10. J. den En gelsman 265 p; 11. H. Hoebeke 50 p; 12. L. de Graaf (jeugd) 1 punt. Op zijn verjaardag verslaapte sin terklaas zich vrijdag. De kinderen van de Oosterscheldeschool keken samen met hun ouders vol span ning uit naar zijn komst, maar za gen alleen enkele zwarte pieten ar riveren. Zij vertelden dat ze 's nachts de sint waren kwijtgeraakt. Uiteinde lijk werd de sint slapende in school gevonden. Nadat de oude man zich had aangekleed kon het feest pas echt beginnen. Eerst zon gen de leerlingen nog diverse lied jes voor sint, waarna binnen de ca deautjes konden worden uitgepakt. Jan-Willem van Houdt geeft zijn geliefde Asia Mainka een ring tijdens de oefening in de expeditiehal van bakkerij Gladdines. Asia Mainka uit Tholen werd thuis gebeld door haar vriend Jan-Willem van Houdt. Of ze naar de bakkerij van Gladdines aan de Energieweg op het indus trieterrein wilde komen. Daar was iets gebeurd. De 27-jarige Jan-Willem belde haar toen hij zelf in zijn hrand- weeruniform bezig was aan een oefening in het bedrijfspand. Hij wilde zijn vriendin tijdens die oe fening ten huwelijk vragen. Ge schrokken door het bericht sprong de 22-jarige bloemenver koopster in de auto en reed naar de bakkerij waar ze de brand weerauto zag staan. Ze arriveerde er snel. Ad Gladdines wachtte haar op. Op haar vraag wat er ge beurd was, moest de ondernemer het antwoord schuldig blijven. „We mogen niet naar binnen," zei hij. Ondertussen zat Jan-Willem ge bogen over het slachtoffer dat in de expeditiehal onder een machi ne bekneld was geraakt. Het was zijn collega Wim van der Maas. Die lag er beroerd bij want het apparaat met ventilatoren om ovenhete broodjes af te koelen, stond onder stroom. Buiten was de nephrand onder controle, ook binnen was het vuur geblust. Nu konden de mannen aan de hulpverlening beginnen. Het licht in de hal kon aan en Asia mocht naar binnen. Met open mond kwam ze de zaal in, keek om zich heen en ontdekte haar va der op de trap die met een video camera opnamen wilde maken van de op handen zijnde ontmoe ting tussen het verliefde stel. Ze begreep nu al dat er iets niet klopte in het scenario en riep dat ze was beetgenomen. Jan-Willem stapte op haar toe, schoof zijn masker omhoog en vroeg: „Asia, wil je met me trouwen?" Dat wou ze, zei.ze in een mengeling van verontwaardiging en vreugde. Het stel zoende elkaar en Jan- Willem die als banketbakker in de fabriek werkt, toverde een doosje met een ring tevoorschijn. Schoof het kleinood om haar vinger ter wijl Van der Maas nog steeds on der de machine lag. Maar die zat nu eenmaal ook in het complot. En de stroom was inmiddels afge zet. Toen ook de familie en vrienden van beiden de hal binnen kwa men, was de ontlading compleet. In de kantine werd het voorne men om te huwen verder gevierd. De champagneflessen gingen open en in de hal werd Van der Maas uit zijn netelige positie bevrijd. Zonder letsel. Predikbeurten Zondag 14 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Vernooij. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. leesdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. van Vuuren, Klundert. 18.30 u. ds. Tanis, Werkendam. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. de Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grievink. VR1JZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. mevr. Punt, Zierikzee. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. van der Ploeg, Werkendam. 18.30 u. ds. de Kievit, Zuidland. GEREF. KERK 10 u. da. van der Zwaag, Numansdorp (H.A.). CHR. GEREF. KERK lOu.ds. Tanis. 14.30 u. ds. van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18u.ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Samsom, Stad a/h Haring vliet. 18 u. ds. van der Veen, Zwijndrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kot, Borssele. 14.30 u. ds. Joppe, Sirjansland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Kooren, Rotterdam (H.D.). 19 u. ds. Schipper, Kerkwerve. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE do 11/12 19.30 u.ds.Lohuis. 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 11/12 19 u. ds. Blom. 10 u. ds. Visser, Boven-Hardinxveld. 18 u. kand. Kleinbloesem, St.-Maar- tensdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Schneider, De Lier. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Brugge. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein (H.D.). 17 u. ds. Catsburg, Goes. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. stud. Beens, Genemui- den. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Poldervaart, Breda. Poortvliet Vanaf een bedrijfsterrein aan de Paasdijkweg is in de nacht van woensdag op donderdag een perso nenauto gestolen. Het betreft een zwarte VW Golf GTI met een waar de van ongeveer 1750 euro. Maandag 15 december haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. In de hervormde kerk wordt dinsdag avond om 19.30 uur een kerstzang avond gehouden. Naast samenzang van bekende liederen zijn er optre dens van het christelijk gemengd koor De Lofstem en het jeugdkoor De jonge Lofstem uit Scherpenisse. De poedelpot bij biljartvereniging 't Centrum is de laatste weken behoor lijk gevuld. Voor iedere poedel die in een wedstrijd gemaakt wordt moet een lid 5 cent betalen en de biljarters hebben er heel wat gemaakt in de laatste biljartpartijen. L. Bijl is wel in goede vorm en won zijn partij met een gemiddelde van 2,73 en speelde met 15 beurten eveneens de kortste partij. De uitslagen zijn: L. Bijl-R. Elings 10-3,56; J. Langenhuizen-R. Gebraad 6,58-10; W. Bijl-R. Elen baas 4,07-10; A. Burgers-R. Poot 10- 6,49; J. Uijl-G. de Jonge 10-9,31 en L. Bijl-R. Polderman 8,05-10. Sint-Philipsland Muziekvereniging Concordia geeft Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Meilust-Tuinwijk, Zand straat 34, tel. 0164-254980. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoogenstraaten, Rem- brandtstraat 48, Bergen op Zoom', tel. 0164-233462. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113-- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re-; gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte vah materiaal. Tholen: mè t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10.' Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 dec. donderdag 11 4.52 -17.12 vrijdag 12 5.27 -17.47 zaterdag 13 5.52 - 18.17 zondag 14 6.32 -18.57 maandag 15 7.12 -19.47: dinsdag 16 8.02 -20.37 woensdag 17 9.02 -21.47 donderdag 18 10.12 - 23.02 vrijdag 19 11.27 - di 16/12 18.42 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). op vrijdag 19 december om 19.30 uur een eindejaarsconcert in dorps-- huis De Wimpel. Voor de pauze, brengt de fanfare onder leiding vait Walter Siol zes nummers ten gehore en speelt de drumband onder lei ding van Hans Orgers zeven num mers. Het tweede deel van de avond staat geheel in het teken van het; kerstfeest. Het concert wordt afge wisseld met samenzang van beken-, de kerstliederen. ZIE VF.RDKR PAGINA 13 'f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2