Cultuur-natuur historische reeks Vergadering Provinciale Staten Eerste overwinning Emergo in de zaal Kampioensbloemen D2 en F2 Thol. Boys Provincie Zeeland Stavenisse D is kampioen In beroep Zuiver Zeeuws Water Thools elftal tegen Halsteren Koersballen Pole Position kan koploper niet bedwingen Donderdag 11 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 50/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Vrijdag 19 december is de laatste vergadering dit jaar van Provinciale Staten. De vergadering wordt zoals gebruikelijk gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg en begint om 10.00 uur. De vergadering is openbaar en publiek is van harte welkom. Vierde keus klopt Thol.Boys 5 SPS 2 acht punten los WHS 3 stunt tegen koploper Verlies WHS 2 Winst Smerdiek 4 ondanks gemiste kansen Smerdiek 2 revancheert zich Eerste zege voor AVC 3 Jeugd Nieuws sing leidde tot de uitgave van 'Tussendijks', een beschrijving van de Zeeuwse polders. 'Het Grote Blauw' volgde in 2001 en in januari 2003 kwam 'Land in zicht!' uit. De laatste uitgave dateert van november 2003, 'Van Watersnuffel tot meidoornhaag'. Te koop of bestellen Alle hiervoor genoemde delen zijn te verkrijgen in de boekhandel, maar ook te bestellen bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zee- land.nl. De prijzen van de boekjes variëren van €3,30 tot €6,80. Een overzicht met uitgebreidere informatie over de reeksen en inhoud van diverse boekjes is gratis te verkrijgen bij het Infor matiecentrum. In 1993 werd het eerste boekje uitgebracht in de cultuurhistori sche reeks van Zeeland. Een reeks met uitgaven die bij elkaar een overzicht vormen van een deel van de geschiedenis van Zeeland. Het uitgangspunt van de reeks was dat zowel inwoners als bezoekers van Zeeland in contact werden gebracht met de Zeeuw se historie. Inmiddels zijn in de reeks tien boekjes verschenen. Zowel de nieuwe uitgaven als de herdrukken worden uitgebracht met harde kaft. Diverse delen hebben al een herdruk achter de rug. Zo is van 'Versterckt Zee land' in november 2001 al de derde druk verschenen en in 2002 de tweede druk van 'Van schandsteen tot straatkapel'. Vorige maand is er een herdruk verschenen van 'Zeeland in de Vroege Middeleeuwen. De laatste loot aan de stam is 'Van aard appelkelder tot zaadzolder, ge schreven door P. van Cruyningen (november 2003). Andere uitgaven Van de cultuurhistorische reeks zijn de volgende boekjes nog ver krijgbaar: Hoog van de toren, kerken in Zeeland tot 1900, auteur M.P. de Bruin; Zeeland in de prehistorie, auteur drs. J. Jongepier; Zeeuwen te water, sporen van een maritiem verleden. Zilt en zoet, sporen van watergebruik in Zeeland. Zeeuwen tegen het water, sporen van de waters taatsgeschiedenis in Zeeland, alle van de auteur J.J.B. Kui pers; De Romeinen in Zeeland, onder de hoede van Nehalennia, auteur ir. J.A. Trimpe Burger, derde druk; Van schandsteen tot straatka pel, auteurs J.J.B. Kuijpers en P. Sijnke. Zeeland in de Vroege Middel eeuwen, auteur T. Polderman; Van obelisk tot oorlogsgraf, auteurs J.J.B. Kuijpers en P. Sijnke. Natuurhistorie De natuurhistorische reeks is gestart in 2000. De aanleiding hiertoe vormde De toestand van de Zeeuwse natuur. Hierin werd, in navolging van een rapport over de landelijke natuur, een beeld geschetst van de situatie in Zee land. Vanwege het succes van dit boekje rees de vraag of er niet, in navolging van de cultuurhistori sche reeks, een serie kon wor den gemaakt. De positieve beslis- Op 18 december 2003, aan vang 8.45 uur, zal de Hoor- commissie gemeentelijke plan nen een zitting houden in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De zitting is openbaar. Op deze zitting worden de beden kingen behandeld die zijn inge bracht tegen het bestem mingsplan 'Bedrijventerrein Smokkelhoek' van de gemeen te Kapelle. De Subcommissie voor de gemeentelijke plannen heeft Gedeputeerde Staten geadviseerd aan het bestem mingsplan gedeeltelijk goed keuring te onthouden. De indie ners van de bedenkingen zijn uitgenodigd om hun bezwaren toe te lichten. De gemeente Kapelle is eveneens uitgeno digd voor overleg inzake het voornemen tot gedeeltelijke goedkeuring van het plan en om te reageren op de inge diende bedenkingen. Na de opening door de Commis saris van de Koningin, drs. W.T. van Gelder, en de gebruikelijke mededelingen wordt begonnen met de behandeling van ingeko men stukken, gevolgd door de vragensessie. Omdat vragen tot een half uur voor het begin van de vergadering kunnen worden ingediend, kan op dit moment nog geen overzicht worden gepu bliceerd. Na de vragensessie wordt verder gegaan met de afhandeling van de Najaarsnota. Provinciale Sta ten hebben gevraagd om een nadere onderbouwing van een voorstel tot formatie-uitbreiding van de afdeling Communicatie en subsidie inzake rentelasten MuZeeum te Vlissingen. Voorstellen Door de komst van de Pro grammabegroting hebben Provin ciale Staten een hulpmiddel ge kregen bij de uitvoering van hun kaderstellende en controlerende rol. Die functie vervullen zij sinds de invoering van het dualisme op 11 maart 2003. Vanaf die datum hebben ook Gedeputeerde Staten een nieuwe rol gekregen. De ver schillende rollen zijn aanleiding geweest tot het aanpassen van de spelregels begrotingsuitvoe ring. In deze regels worden de bevoegdheden van PS vastge legd. Na dit voorstel komen de 5e wij ziging van het investeringsplan 2003 en de le wijziging 2004 aan de orde, gevolgd door een serie begrotingswijzigingen 2003. Ook voor 2004 is er al een voorstel tot wijziging van de begroting. De kwaliteit en financiering open baar vervoer 2004-2007 is het volgende agendapunt. Daarna komen twee projectvoorstellen aan de orde waarin gevraagd wordt ruim 250 duizend euro subsidie beschikbaar te stellen. Het gaat om het realiseren van een hoogwaardige ICT infrastruc tuur op de bestaande en geplan de uitbreidingen van de vier be langrijkste bedrijventerreinen in West Zeeuwsch-Vlaanderen. (Ge meente Sluis) en inrichtings kosten van een specifiek cultuur historisch huis, "'s Lands Huis", te Hulst. De subsidies zijn aangevraagd in het kader van het economische gebiedenbeleid Hulst-Sluis. De financiële dekking van het Uitvoeringsprogramma Vitaal Platteland is tot en met dit jaar geregeld. Voor de periode 2004 t/m 2007 moeten opnieuw mid delen beschikbaar worden gesteld. De hoofddoelstelling van het programma is een leefbaar platteland voor nu en later. Het bevorderen van de leefbaarheid op het platteland, duurzame land bouw en meer variatie en aanbod van nieuwe economische dragers zijn als speerpunten aan te mer ken. In het algemeen geldt dat de kwaliteit van water, milieu, natuur en landschap in het lande lijk gebied moet worden ver hoogd. Voor het uitvoeren van projecten komt, als de staten instemmen met het voorstel, jaarlijks tot en met 2007 een bedrag van 820.000 euro beschikbaar. De laatste vier agendapunten betreffen initiatiefvoorstellen van: de statenleden Wiersma en Timmermans inzake bestuurlij ke organisatie Deltawerken; de statenleden Smits, Van den Ouden, Maris en Stoffels inza ke aanpassing landschapsver ordening Zeeland 2001; de statenleden De Koster en Lijmbach inzake de plaatsing van abri's op het tolplein bij de Westerscheldetunnel; de statenleden Wiersma, De Koster en Lijmbach inzake een fietsbrug over de Sloeweg tus sen de gemeente Borsele en het industriegebied Vlissingen- Oost. Informatie De agenda en bijbehorende stuk ken van de Statenvergadering lig gen ter inzage bij het Informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Lozingen vanuit fabrieken en rioolwaterzuiveringen zijn de afgelopen jaren duidelijk afgenomen. Toch is het oppervlaktewater nog lang niet schoon genoeg. Om ver ontreiniging van oppervlakte water en waterbodems ver der te verminderen is het noodzakelijk dat de nadruk wordt gelegd op de aanpak van zogenaamde diffuse bronnen. Als over diffuse bronnen wordt gesproken bedoelt men daarmee dat verontreini ging niet van een punt afkom stig is, maar van verschillen de verspreide veroorzakers. Voorbeelden hiervan zijn uit laatgassen van auto's, zink van dakgoten, koper van drinkwaterleidingen en anti- fouling van schepen. Het Regioteam Zuiver Zeeuws Water richt zich op de uitvoering van activiteiten die vervuiling van het opper vlaktewater zoveel mogelijk terugdringen. In het team zijn de Zeeuwse gemeenten, pro vincie, waterschappen, de Zeeuwse Milieufederatie, rijkswaterstaat directie Zeeland en het ministerie van LNV regio Zuidwest vertegen woordigd. Meer informatie over de doel stellingen en acties is te vin den op de website: www.zui- verzeeuwswater.nl. Reserve vierde klasse De ontmoeting tussen het vierde en het vijfde elftal van Tholense Boys is met 1-4 gewonnen door het vierde, dat zich daarmee revancheerde voor de eerder geleden 1 -2 nederlaag. De vierde keus was van meet af aan de beter voetbal lende ploeg en na een kwartier opende Maarten Bakx de score. Het probleem bij het vijfde lag zoals steeds op het middenveld. Tien minuten na de ope ningstreffer kwam het vijfde langszij. Sharif Daoud mocht scoren van Marco v.d. Wielen, die op zijn beurt was aan gespeeld door René Moeliker. Van der Wielen werd door Marco van 't Hof gecontroleerd en mede daardoor kreeg het vijfde nauwelijks kansen. Na een half uur spelen ging Fred Siep alleen op het doel af en werd vanachteren on deruit gehaald. Arbiter Leen van As gaf geen strafschop, maar liet doorspe len. Even later werd Stefan Zoeteweij uit balans gebracht toen hij in wilde koppen en zo bleef de teller op 1-1 staan. De vierde keus besloot tot wat omschakelingen, terwijl ook Vincent van Westen en Arno van Dijke inge bracht werden. Bij het vijfde kwam John Nieuwkoop in hel team. Dat kwam het vierde goed uit, want het vijfde kwam nu meer aan voetballen toe terwijl dat het team niet erg ligt. Er werd meer van het doel af gespeeld en daardoor kreeg het vierde ruimte voor in. Vincent van Westen ging dan ook goed door, gaf de bal op Jaap de Vos en die schoof het leer langs Jan v.d. Vlies (1-2). Marco v.d. Wielen kreeg een kansje op de gelijkmaker, maar hij was niet scherp genoeg. Halverwege de tweede helft scoorde Van Westen de verlossende derde treffer voor het vierde. De vijfde keus kon niet meer gevaarlijk worden. Stefan Zoeteweij maakte er op aangeven van Van Wes ten uiteindelijk 1-4 van. In de vierde klasse verstevigde koplo per SPS 2 de koppositie door de num mer twee, Cortgene 1, met liefst 7-0 te kloppen. SPS heeft na elf wedstrijden nog geen punt verspeeld en staat acht punten los. SPS begon in de sterkst mogelijke op stelling en trof een tegenstander die vocht voor wat hij waard was. Mede omdat het centrale SPS-duo op het middenveld met die spelopvatting even geen raad wist, kreeg Cortgene behoorlijk wat ruimte. Halverwege de eerste helft was dat euvel verholpen, mede door een spelonderbreking om dat één van de Noord-Bevelanders zijn knie verdraaide. SPS kreeg nu meer vat op hel spel. In de twintigste minuut had Peter Noordijke al dé beste kans van de middag gemist. Hij was door René van Vossen alleen voor de keeper gezet, wachtte tot deze op de grond lag, omspeelde hem en schoot toen vanaf drie meter óver het doel. SPS werd almaar sterker, terwijl Cortgene zich beperkte tot een afstandsschot dat doelman Alexander van As naast tikte. De rood-witten drukten de tegenstan der steeds dichter naar het doel. Negen minuten voor de rust werd Corné Goudzwaard aangespeeld in een vol strafschopgebied en schoot in de draai in de kruising. De keeper wist het leer echter nog tot een hoekschop te ver werken. Twee minuten later was het alsnog raak. Een schot van Berrie Ha- ge werd door Noordijke van richting veranderd, waardoor de Cortgene- doelman finaal miste. Toen de doel man even later de bal tussen het straf schopgebied en de zijlijn een trap naar voren gaf, onderschepte Berrie Hage deze en schoot op het doel. De keeper ging snel terug, maar kon - mede door dat een eigen verdediger hem hinderde - een treffer niet voorkomen (2-0). In de rust werd Hans Hage in het team gebracht. Ook nu moest Cortgene te rug, terwijl SPS naar hartelust combi neerde. Toch viel de 3-0 pas na acht tien minuten. Noordijke schoot uit een voorzet van Goudzwaard in met zijn linkervoet. Een minuut of tien later re ageerde Noordijke alert bij een hoek schop en schoot de bal over de doellijn waarna een verdediger ze wegschopte. Ondanks protesten van Cortgene ken de arbiter Rien Voshol, die op de ach terlijn stond, deze treffer toe. Het ver zet van de bezoekers was nu definitief gebroken. Met een hard schot vanaf de achterlijn tekende Hans Hage 5-0 aan. Vlak voor tijd troffen ook René van Vossen en Corné Goudzwaard nog doel. WHS 3 behaalde een verrassende 4-1 overwinning op de nog ongeslagen koploper Halsteren 2. Uit een voorzet van Peter Wielaard bezorgde Abby Hommel WHS een vroege voorsprong. De jonge Halsterse ploeg werd verrast door het sterke spel van de Sint-Anna- landers. Een opvallende rol hadden de A-spelers Dennis Vaders en Richard van dé Repe, die wegens het gemis van enkele geblesseerde spelers deel uitmaakten van het team en een ver sterking waren voor het elftal. Uit een pass van Dennis Vaders bracht Jan Fa se zijn ploeg na twintig minuten spe len op een 2-0 voorsprong. De irritStie werd steeds groter bij de bezoekers, die door het felle WHS werden afge troefd. De verdediging onder leiding van Harm Moerland gaf geen kans weg. De spitsen van Halsteren lagen aan banden bij Edwin Geuze, Patrick Quist en de uitblinkende Richard van de Repe. In de tweede helft verslech terde de sfeer op het veld en uitte de Halsterse ploeg met grote overtredin gen hun frustraties. Op aangeven van Eric Reinierse bracht John Keur WHS op een 3-0 voorsprong, waarna Halste ren ook doel trof. Eric Reinierse be paalde op aangeven van Dennis Vaders de eindstand op 4-1Door deze over winning staat WHS nu op een derde plaats in de rangschikking. Omroep Zeeland. Omroep Zeeland krijgt van de provincie 530.000 eu ro per maand subsidie in 2004. Reserve eerste klasse Tegen de nummer twee, Oranje Wit 2, hielden de reserves van WHS de neder laag beperkt tot 0-2. De eerste ontmoe ting eindigde nog in een 10-0 nederlaag voor de Sint-Annalanders. Zij delen nu de derde plek vanonder met Veere. De groen-witten begonnen verdedigend aan het treffen, maar door slecht ingrijpen van de defensie konden de bezoekers na zes minuten de score openen. Hierna pakte WHS het goed op, met name Pie- ter Lindhout was een plaag voor de te genstander. Ook het versterkte midden veld was goed georganiseerd. Lindhout kreeg een kans op de gelijkmaker, maar faalde. Het technisch goede en snelle Oranje Wit was ook gevaarlijk. Na de rust kwam Eric Post in het veld voor Lennert v.d. Reest. WHS kreeg geen kansen meer en tien minuten voor het einde scoorde Oranje Wit de verdiende tweede treffer. Leider Chris van 't Hof denkt dat zijn team, als het blijft voet ballen zoals in deze wedstrijd, kans houdt op een plek in de middenmoot. Reserve vijfde klasse Smerdiek 4 won met 1 -3 van het laagge klasseerde Wolfaartsdijk 4, maar de blauw-zwarten grossierden in gemiste kansen. Het team deed een beroep op spelers van het teruggetrokken derde elf tal, want zelf miste het vaste krachten door blessures en het aanvullen van het tweede elftal. Smerdiek opende voortva rend, maar miste zoals gezegd veel kan sen. Uiteindelijk bracht Corné Stoutjes- dijk zijn team verdiend op voorsprong. Al snel maakte Wolfaartsdijk gelijk, een cadeautje van de bezoekers. Na de rust eenzelfde beeld, met veel ruimte op het middenveld. Jan van Haaften zorgde voor 1-2 en Piet Bazen maakte het kar wei af, waardoor de punten mee gingen naar de smalstad. Reserve derde klasse Het tweede elftal van Smerdiek revan cheerde zich tegen Drechtstreek 3 voor de eerdere nederlaag en won met 1-4, waardoor het aansluiting krijgt met de subtop. Bij de blauw-zwarten begon Jur- gen o.d. Brouw als linksback, Atjan van Bloppoel stond linkshalf en Gert-Jan Snip centraal op het middenveld. De ploegen waren aan elkaar gewaagd en beide kregen ze kansen. De Zuid-Hollan ders profiteerden als eerste, nadat Tijmen v.d. Kleijn te zwak een duel aanging. Hierna misten Rens de Viet, Pierre Wit hagen en Jurgen o.d. Brouw verschillen de kansen op de gelijkmaker. Beide laatstgenoemden waren zelfs oog in oog met de doelman niet succesvol. De thuis ploeg scoorde opnieuw, maar de zuivere treffer werd wegens buitenspel afge keurd. Met een schot vanaf zestien meter óver de doelman heen, tekende Gert-Jan Snip vervolgens de gelijkmaker aan. Het spelbeeld bleef zo tot de rust, beide ploe gen hadden het vizier niet op scherp staan. Na de thee kwam Frans Ista in het veld voor de lichtgeblesseerde Rens de Viet. Uit een pass van Ista schoot Pierre Withagen de bal tegen de touwen en daarmee bracht bij Smerdiek op voor sprong. Even later faalde Withagen in de afwerking, op een dieptebal van Arjan van Bloppoel. Aan de andere kant van het veld voorkwam doelman Alex Stout- jesdijk dat de voorsprong werd weggege ven. Jurgen o.d. Brouw bekroonde zijn goede spel met een doelpunt: 1-3. In de slotfase ging de moegestreden Snip naar de kant voor de niet helemaal fitte Ra mon Bijl. Er kwam nog een vierde treffer voor de blauw-zwarten, doordat Jeffrey Stoutjesdijk een voorzet verzilverde van Richard de Jong. Thools elftal Het Thools elftal speelt woensdag avond om 19.30 uur in Halsteren een oefenwedstrijd tegen Halsteren I Door trainer Cees Stoutjesdijk zijn de volgende spelers geselecteerd: Leon de Witte, Matthijs Bruijnzeel en Miehei Mosselman (WHS), Den nis Boer en Martin Quist (SPS), Rick Zwagemaker, Jordy Hage en Richard Wielaard (Smerdiek), Jasper de Regt (Vosmeer), Ronnie de Graaff (Tho lense Boys), Kees Lozekoot, Cenny van Splunter, Iwan Geense en Arjan Moerland (Noad), Marco Klippel en Kees van Putte (Stavenisse). Marco Verkerke gaat mee als leider en Wim van de Burg als verzorger van de Thoolse selectie. Volleybal Het derde herenteam van volleybalver eniging AVC behaalde zaterdag de eerste zege in het seizoen. In Bergen op Zoom werd tegenstander Sic Pugno 3 met 3-1 verslagen. Ook het eerste herenteam pres teerde goed. Voor het eerst in deze com petitie won men alle sets van een wed strijd. Tegenstander Morres 3 uit Hulst kreeg met 4-0 klop. De C-jeugd van AVC won in Hoogerheide met 4-0 van VAT 1 en staat nu tweede in de rangschikking. De A-jeugd verloor in Aalst met 4-0 van de nummer 2 Podarwic. De damesploeg veroverde drie punten op tegenstander Mikro Electro uit Roosendaal. Na vorige week al het eerste punt te hebben binnengehaald, smaakte Emergo zaterdag tegen Snel het zoet van de overwinning. De Tholena- ren wonnen met 7-5 en hebben uit vier wedstrijden in de zaal nu drie punten. Het tweede team bleef tegen koplopef Oranje Zwart/Hoekse Waard 3 met lege handen achter: 4-8. verloor met 6-4 van SKNWK. Gerrie Anthonisse, Irene Farla, Aswintha Ko nijnenburg en Jaco Rip scoorden in die wedstrijd voor de rood-zwarten. Emergo begon fel tegen de ploeg uit Dordrecht en nam in korte tijd een ruime voorsprong. De Tholenaren leken op een ruime overwinning af te stevenen, maar Snel wist van een 5-1 achterstand terug te komen zo dat het toch weer spannend werd. Bij 5-5 werd er aan Thoolse kant gewisseld en dat bleek cruciaal voor het resultaat. Invaller Jaco van Heemskerk scoorde namelijk de beide laatste treffers voor Emergo (7-5) en daarmee was de eerste competitiezege een feit. Jaco van Dis (3x), Kristian van Heemskerk en Justine Weijenberg tekenden voor de andere Thoolse doelpunten. Een week eerder kregen de rood zwarten volop kansen tegen Argen- to, maar het scoren ging hen moei lijk af. Na een 6-7 voorsprong bij de rust moest Emergo dan ook met een gelijkspel (11-11) genoegen nemen. Marco v.d. Hoek (3x), Jaco van Dis (2x), Justine Weijenberg (2x), inval ster Marian Bazen, Nicole Dam, Marchel de Frel en invaller Jaco Rip maakten de doelpunten. Tegen het ongeslagen Oranje Zwart/ Hoekse Waard speelde Emergo 2 een ge lijkwaardige eerste helft. Net voor de rust nam het team uit Sint-Maartensdijk zelfs een 4-3 voorsprong. De tegenstan der uit Heinenoord speelde toen, als ge volg van een vervelende blessure, al met een dame minder. Na de hervatting werd het een stuk minder bij de thuisploeg, die niet meer scoorde. Oranje Zwart daarentegen vond vijf keer de korf en zo werd het 4-8. Voor Emergo maakten Maddy Muis (3x) en Jaco Rip de doel punten. Ook een week eerder bleef de tweede keus met lege handen achter, ze Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Oud-Vossemeer: Imevr. C. van Mier- lo 36 p; 2. mevr. L. van Poortvliet en mevr. N. Minheere 22 p; 4. mevr. D. van Dijke 20 p; 5. mevr. A. Bosters 13 p. Tholen stad: Imevr. R. Burrows en N. Moerkerken 35 p; 2. mevr. R. van Driel en R. v.d. Houten 27 p; 3. L. Soomers en W. Scherpenisse 22 p; 4. mevr. R. Nag- tegaal en mevr. A. Scherpenisse 17 p; 5. De B-jeugd van Emergo speelde voor de tweede keer op rij gelijk. Het werd 2-2 te gen DSO. Emergo speelde een matige eerste helft, waarin het aanvallend geen potten kon breken. De ploeg uit Klundert opende de score. Tot een paar minuten voor het einde bleef de stand ongewij zigd. Toen trok Emergo de stand gelijk. SDO wist opnieuw een voorsprong te ne men, maar opnieuw kwamen de Tholena ren terug en sleepten zo een punt in de wacht. Rick Bazen en Jan Lupker maak ten de doelpunten. Een week eerder kwam het team tegen Oranje Wit uit Dor drecht van een 3-1 achterstand terug tot 4-4. De treffers waren toen van Rick Ba zen (2x) en Charlotte Weijenberg (2x). Zaterdag speelt het team in Papendrecht tegen PKC/Café Bar. Voor Emergo C stond nog maar de twee de wedstrijd op het programma. Tegen Ventura Sport waren de doelpunten schaars, zodat het een spannende pot bleef. Pascal Farla scoorde, maar ook de bezoekers wisten één keer de korf te vin den en zo werd het 1 -1 Tegen DSO speelde Emergo E een onge lukkige wedstrijd. Aanvallen deed men te haastig, waardoor de kansen niet afge maakt werden. Na een 0-0 ruststand bleef ook na de hervatting de onrust in de ploeg aanwezig. Af en toe sloeg de nonchalance nu ook toe in de verdediging en daarvan profiteerde de tegenstander één keer. Een onnodig verlies voor de rood-zwarten, die een week eerder 1-1 speelden tegen GKV/Netorama. De enige Thoolse treffer kwam van Anouk van Puyfelik. Tegen Vios uit Numansdorp kwam Emer go F met 0-2 achter. Na de rust scoorde Julian Zimmerman nog wel de aanslui tingstreffer, maar ook de bezoekers von den de korf en zo werd het 1-3. De straf- worpen waren met 6-8 eveneens voor Vios. De vorige wedstrijd klopte de jong ste Emergo-jeugd Hoogerop uit Hooger heide met 0-3, door drie treffers van Renske de Rooij. Zaterdagmorgen gaan de rood-zwarten in Oud-Gastel op bezoek bij Juliana. mevr. F. Schellinger met wisselende partner 16 p; 6. mevr. Y. Verkamman en D. Schellinger 6 p. Meulvliet: 1. R. Vroegop 28 p; 2. W. Bijl en T. Goode 19 p; 4. J. Vroegop 17 p; 5. L. Verschoor 14 p; 6. L. van Bale 10 p; 7. D. Lindenberg 7 p; 8. B. Schot 6 P- Sint-Maartensdijk: 1C. van Mierlo en J. Bijnagte 44 p; 2. L. Wielaard en G. Verwijs 33 p; 3. J. Nijstad en T. Goode 27 p; 4. C. Breure en A. Wielaard, én C. van Gorsel en T. Breure 20 p. Darten In de hoogste afdeling van de Roosen- daalse dartsfederatie zag Pole Position uit Tholen op de elfde speeldag het gat met de koploper groter worden. In een directe confrontatie moest de nummer twee de meerdere erkennen in Vossehol (2-8). Ook Oliphant 1 uit Sint-Maartens dijk en d'n Overkant 1 uit Tholen kwa men in deze klasse niet tot winst. Ze ver loren respectievelijk met 8-2 van Bonnefooi en met 7-3 van Bonte Os. In divisie 2A deed d'n Overkant 2 goede zaken door hekkensluiter Treffers met de maximale score van 0-10 te kloppen. En in 2B bleef de strijd tussen de nummers twee en drie onbeslist. D'n Overkant 3 houdt na de 5-5 één punt achterstand op Treffers 3. Dartcentrum B uit Poortvliet verloor hier met 3-7 van Groene Paard B. In divisie 3A liep koploper Kefeeke een punt uit op Sol 1 uit Sint-Philipsland, dat met 2-8 won van DVW 5. In 3C klopte Oliphant 2 hekkensluiter Knudde met 3- 7, terwijl Haestinge uit Sint-Maartens dijk met 6-4 de baas bleef over Obelix. In 3D is The Pub 2 uit Tholen hekken sluiter geworden na het 8-2 verlies tegen Zeester uit Scherpenisse. D'n Overkant 4 won met 7-3 van 't Kefeeke 1. Uitslagen van de tiende ronde: Oliphant 1-Bonte Os 1 3-7, d'n Overkant 1-DVW 1 8-2, 't Zooitje-Pole Position 1-9, d'n Overkant 5-Arrows 6-4, The Pub 1-Fen- dert Bulls 5-5, Dartcentrum A-Fendertse Hoeve 1 5-5, d'n Overkant 2-Burgerhout 2-8, Treffers 3-Dartcentrum B 7-3, d'n Overkant 3-Calypso undertakers 6-4, Sol 1-Jansen Jansens 3 7-3, De Stadhou der-Sol 2 5-5, Jansen Jansens 5-Haes- tinge 4-6, Oliphant 2-The Terminators 2- 8, Jansen Jansens 6-d'n Overkant 4 1-9, o'Carolan's dartteam-Zeester 6-4, The Pub 2-Trefpunt 2 1-9. De D2-pupillen en de F2-pupillen van Tholense Boys hebben de na jaarsreeks in de competitie afge sloten met een kampioenschap.Te gen Val Aan stond de D2 al na tien minuten met 2-0 voor, door treffers van Eduard Jas en Björn Meirink (kopbal). Val Aan kwam niet aan opbouwen toe, hun gevaarlijke spits werd door Rafie Sagzai uitgeschakeld. Halverwege de eerste helft scoor de Eduard Jas uit een voorzet van Koen Wilsing en aanvoerder Mat thijs van Stee maakte nog voor de rust 4-0. Na de hervatting voor kwam de nu als laatste man spe lende spits van Val Aan dat de Tholenaren de score opvoerden, door kundig de buitenspelval te hanteren. Het team uit De Heen scoorde ook tegen (4-1), maar doelman Patricio Jansen wist ver dere treffers te voorkomen. Na het laatste fluitsignaal was er de ont lading bij het team, dat voor het eerst een competitie afwerkte op een groot veld. In de twee voor gaande duels lieten de boys het af weten, maar nu was de titel dan toch binnnen. De kampioens champagne, bloemen en een di ploma kwamen voor de dag en daarna was er in de kantine wat te eten en te drinken. Naast de al ge noemde spelers bestaat het team uit Camiel Jas, Dennis van Dijke, Rob Slager, Mark de la Haye, Erik van Mechelen, Colin v.d. Velde, Arjan Vos, Nick v.d. Velde en Vin cent Meijndert. Ook voor de F2 kon de kam- pioensvlag in top. Dit team klopte naaste concurrent Steenbergen met liefst 5-0. Bij de rust stonden de geel-zwarten al met 3-0 voor. Met een wave en een buikschuiver bedankten de kampioenen na het laatste fluitsignaal het publiek. Ook hier was er champagne, bloe men en een feestmaal om het suc ces te vieren. De D-pupillen van SC Stavenisse zijn zaterdag kampioen geworden in hun poule. Ze versloegen naaste concurrent WW '67 uit Woens- drecht met 4-0. Aan een gelijkspel hadden de rood-gelen gezien het doelsaldo genoeg voor de titel, maar zover lieten ze het niet ko men. Toen Lorenzo van Haaften de score had geopend, vielen de zenu wen weg. Na de rust maakten Mark Tak, Kenroy Leijs en op nieuw Lorenzo van Haaften het karwei af. Stavenisse behaalde 21 punten uit acht wedstrijden, scoor de 58 doelpunten en kreeg er 17 tegen. Naast de al genoemde spe lers maken Johnny van Poortvliet, Mike Menheere, Jan-Kees Oos- dijk, Quincy Moerland, Jacco v.d. Berge, Dave Groot en Yanick Smits deel uit van het team. De leiders zijn Mattias Moerland en Mare Leijs.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 23