Ook voor de kleintjes de laagste prijs Mis het niet! es en euro mode Een ruime keus voor de dames s™a"e« 35 euro rokken, pullenbldzers, Diverse jacks jacks, blouses, pantalons speciale prijzen euro halve prijs Het Klaverblad 7s- Bereikbaar 7^-Agenda euro met artikelen van Hoeden en petten Overhemden 1 Katoenen pantalons Vesten Divprsp spHps rnpt* We gaan een deel van de winkel eens flink onder handen nemen. Om ruimte te maken hebben wij deze verbouwingsuitverkoop. pantalons Profiteer van de kortingen op alle afdelingen^ j fill EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 december 2003 Ervaringen van een vrijwilliger. Zelfstandig leven voor mensen met langdurige psychische en/ of verslavingsproblemen. Onderzoek naar de kwaliteit van huisartsenposten. Gouden Klavertje voor aangepaste visplaatsü Stel u bent rolstoelgebruiker en u wilt gaan vissen. Het vinden van een geschikte locatie is knap lastig. U wilt weten of u er kunt parkeren, uitstappen en vervol gens de waterkant kunt bereiken.Tevens wilt u ervan verzekerd zijn dat u niet te water raakt, zodat er naar u gevist moet worden. Als er een toegankelijke stei ger is, rijst de vraag of deze ook bruikbaar is. Bij te grote openingen tussen de planken kan er dan makkelijk een wiel tussen raken. Hoe de situatie dan is, laat zich wel raden. Dit alles moeten we voorkomen! Dat kan met een aangepaste visplaats! Er is een aangepaste visplaats tusen Lewedorp en De Piet aan de Pietweg. Deze steiger aangelegd door Staatsbosbeheer is zeker een Gouden Klavertje waard. Klaverblad, dat is ook Jeugdzorg Voor cliënten, patiënten en ouderen Het Klaverblad is gesloten van 22 december 2003 tot 5 januari 2004 13.00 uur. Het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg is gesloten van 24 december 2003 tot 5 januari 2004. Het WAO-Platform is gesloten op 25 en 26 december 2003 en op I en 2 januari 2004. Het Adviesbureau Gehandicapten is gesloten op 25 en 26 december 2003 en op I januari 2004. Het Klaverblad wenst een ieder een gezond en voorspoedig 2004 toe!!! Obstakel van de maand pinautomaat! Mark Tramper is gehandicapt, hij zit in een rolstoel. In de decembermaand gaat hij extra winkelen. En werd hij weer geconfronteerd met een lastig ob stakel. Om de pinautomaat te bereiken moet hij enkele traptreden op. En dat is erg lastig met een rolstoel! Als reden voor deze constructie gaf de bank destijds: de pinautomaat dient te passen in de structuur van het gebouw. In dit geval dus het raamkozijn. Mensen met een handicap kunnen toch ook naar een andere bank of het postkantoor? Wel vreemd natuurlijk, om 12% van je potentiële klanten naar de concurrentie te sturen omdat het gebouw zo mooi moet blijven. De oplossing is simpel: een kleine hellingbaan. Dan kunnen men sen met een handicap geld pinnen en wordt het gebouw niet aangetast. mm euro -2 Zandpad 104-106 Middelharnis 0187-48 27 94 www.fabert.nl 22 t Klaverblad Ik ben Dirk Jeroense en vrijwilliger bij het WAO-Platform. Het WAO-Platform is een organisatie die opkomt voor de belangen van cliënten op het gebied van arbeidsongeschiktheid", gehandicapt-zijn tf'O en verder alle vragen die dit oproept.We Vrijwilligers krijgen ook bijscholings cursussen. Het is heel verschillend en leuk werk. Wil je onze vrijwilligers-collega worden, bel dan het WAO-Platform en vraag naar Henk Jansen: 0113-249 315. (09.30-11.30) krijgen steeds meer te maken met de 'Wet Verbetering Poortwachter'. Alle mensen met een arbeidshandicap en de daarbij geldende inkomensvermindering kunnen bij ons terecht. We begeleiden mensen naar UVW (arbeidsdeskundige), ARBO,Werkgever, keuringen, hoorzittin gen, enz. Ik heb moeten leren luisteren naar men sen, naar hun verhaal, hun emoties (die heel vaak oplopen, omdat mensen in een doolhof van regels belanden), het onbe grepen zijn, kortom de mens achter het verhaal. Vaak ga ik met mensen mee als ze naar de verzekeringsarts moeten in verband met een keuring. Twee weten meer dan één.Wat we ook doen is con troleren of alles is gelopen zoals het hoort. We kijken of de wet goed wordt uitgevoerd. Als het mis gaat en de cliënt wil bezwaar maken tegen een beslissing, dan help ik mee met het opmaken van dat bezwaar en ga dan, als het nodig is, ook mee naar de hoorzitting. Om op de hoogte te blijven van alle ver anderingen lees ik veel kranten, zoek vaak wat op via internet en leer van an der hulpverleners. We overleggen met het team van vrijwilligers over cliënten die iets aparts meemaken of over ingewikkelede zaken.We scholen elkaar bij als het ware. 'Ik zoek werk, maar durf niet te zeggen dat ik langdurig verslaafd geweest ben'; 'Ik zou graag op mezelf wonen, maar ik ben bang dat ik erg eenzaam word, om dat ik het moeilijk vind om contact met andere te maken';'Ik ben zo bang voor een terugval als ik thuis ben, is er wel een goede opvang en hulp als het niet goed met mij gaat?"Mijn kind heeft schi zofrenie, maar zou best met hulp zelf standig kunnen wonen. Nu blijken er te weinig woningen beschibaar voor deze mensen.' Herkent u deze vragen? Dan hebt u waarschijnlijk zelf of als familielid te ma ken met langdurige psychiatrische of verslavingsproblematiek. De sectie GGZ/ VZ van Het Klaverblad wil een knelpuntenonderzoek doen onder men sen die met deze problematiek in hun leven te maken hebben en zelfstandig leven of dat zouden willen doen. Wat is daarbij nodig? Wat gaat nu goed en wat kan beter? Met alle knelpunten op een rij willen we met alle partijen zoeken naar goede, directe oplossingen. Wilt u daarover meepraten? Bel, schrijf, mail en praat met ons. ggz@klaverbladzeeland.nl c. P- In Zeeland zijn er inmiddels 6 huisartsen posten waar de Zeeuwen gebruik van moeten maken in de avond, nacht en weekenden. Dit is een grote verandering voor zowel de patiënten als voor de huisartsen.Voor de huisartsen betekent dit een verlichting van hun taak. Maar voor de patiënten heeft het andere con sequenties. Ze moeten vaak veel verder reizen om een arts te bezoeken, moe ten eerst een lange vragenlijst beant woorden voordat zij een arts te zien of te spreken krijgen. Een nieuwe organisatie brengt vaak kin derziektes met zich mee. Dit geldt ook voor de huisartsenposten. Een reden voor Het Klaverblad om kwaliteits onderzoeken te doen naar het functio neren van de diverse huisartsenposten. Zij gaat onder de patiënten een enquête uitzetten om de ervaringen van de pa tiënten met de huisartsenpost te verza melen. U kunt de vragenlijst opvragen bij Het Klaverblad, of invullen via de website: http://www.zichtopzorg.nl/actueel/ Anderen aandachtspunten Het Klaverblad is ook benieuwd wat u van de ziekenhuiszorg vindt, of van de medezeggenschap bij huisartsenposten, verzorgings- en verpleeghuizen. Ook u kunt hieraan meewerken door een vra genlijst in te vullen. U kunt deze vragen lijst opvragen bij het Klaverblad of invul len via de website: http://www.zichtopzorg.nl/actueel/ Binnen de Jeugdzorg staat de belangen behartiging voor cliënten in de jeugdzorg centraal. Ouders en jongeren kunnen voor een gesprek over hun eigen situatie in de jeugdzorg altijd terecht bij de cliënten vertrouwenspersoon, Sandra van Onna. Als vele signalen samenkomen, worden die besproken in het Zeeuws Platform Cliënten Jeugdzorg (ZPCJ). In dit plat form zitten vertegenwoordigers van cliënten of cliëntorganisaties in Zeeland. Het ZPCJ heeft als belangrijkste taak te signaleren wat de knelpunten zijn in de jeugdzorg. Maar natuurlijk ook om dui delijk te krijgen wat er wel goed gaat en dus zeker behouden moet blijven. Ook zetten zij zich in voor een goede me dezeggenschap binnen en buiten de instel lingen voor jeugdzorg in Zeeland. Vooral medezeggenschap voor en door jongeren gaat hun speciale aandacht krijgen. Heeft u vragen of belangsteling om mee te praten (ook als je een jongere bent), neem dan contact op met: Het Klaverblad 01 13-249325 Yvonne van Renswoude; jeugdzorg@klaverbladzeeland.nl Het Klaverblad Postbus 2054 4460 MB Goes 01 13-249 325 Op werkdagen van 09.00-17.00 uur algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl Redactie: Marleen Vermeer Informatie-en Klachtenbureau Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-12.00 u. 01 13-249 490 lkg@klaverbladzeeland.nl WAO-Platform Zeeland Telefonisch spreekuur op werkdagen van 09.30-11.30 Ol 13-249 315 wao-platform@klaverbladzeeland.nl ZSG adviesbureau Telefoon 0118-623 592 Fax. 018-627 690 Herengracht 52,4331 PX Middelburg, Bezoek op afspraak Cliënt Vertrouwens - Persoon Jeugdzorg Telefoon 06-55 80 08 88 s.vonna@klaverbladzeeland.nl Alle vestigingen hebben een invalidenparkeerplaats Heeft u suggesties voor'De Gouden Klaver' en/of het obstakel van de maand, schrijf of mail naar de redactie. Mark Tramper voor de pinautomaat Koopjesrekken HEREN 25 en 35 euro Colberts 50 en 75 Profiteernu 40 dtoert A DAMES, 5,10, 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 22