Strijdbare kreten Fruitteler Roggeband wil loods aan Veerweg in Tholen Kees Kleppe wil voorkomen dat Scherpenisse vergeten dorp wordt Sportcomplex blijft in St.-Annaland waar het is Twee maanden geleden was oude plan nog intact Voetbal wil net als Accelerando lagere zaalhuur Geen prijs voor omroep Tholen Automobiliste gewond op de Oude Zeedijk Meer dan 600 Tholenaren zonder werk B. en w. zijn tegen wildgroei bebouwing in buitengebied Plannen voor tweede fotoboekje en bundel met verhalen van vroeger 'Van Doorn heeft veel laten liggen' Donderdag 4 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De gemeenteraad hakt vanavond de knoop door in een discussie die de cember vorig jaar begon toen de maatschap A.J. en P. Roggeband een verzoek indiende voor de bouw van een bedrijfsloods aan de Veerweg in Tholen. B. en w. willen er niet van weten om wildgroei van bebou wing in het buitengebied te voorkomen. Roggeband tekende beroep aan tegen de weigering van het colle ge, maar de meerderheid van de commissie voor de behandeling van bezwaar schriften schaart zich ach ter b. en w. Alleen SGP en CDA steunen de fruitteler. Twee maten Praktijkgericht Niet volwaardig Bijnamen Gemeente kent lang niet alle subsidieregelingen Misvatting Worst voorgehouden De Thoolse jeugdvoetbalfederatie heeft een brief aan de gemeente raadsleden gericht over het toeken nen van een korting op de zaalhuur bij het organiseren van een evene ment. Accelerando uit Sint-Anna- land werd onlangs bij de muziek- marathon in de Wellevaete de zaalhuur over twee dagen door bur gemeester W. Nuis kwijtgeschol den. De ChristenUnie heeft nu vra gen gesteld aan b. en w., wat precies de criteria zijn. „Het is nu moeilijk te beoordelen welke maatstaven het college hanteert bij het toekennen van een aanmoedigingspremie in de vorm van vermindering of kwijt schelding van zaalhuur", zegt P. van Belzen. Hij wil daarom weten wat voor criteria b. en w. hanteren bij een korting op de zaalhuur. „Is de tarievenverordening gemeente lijke accommodaties dusdanig te in terpreteren, dat alle sportverenigin gen bij het organiseren van een toernooi bij voorbaat van een kor ting zijn uitgesloten? Speelt het ele ment al of niet commercieel bij de besluitvorming wel of geen cruciale rol bij een eventuele kwijtschel ding?", zo vraagt de CU-fractie aan b. en w. Omroep Tholen is zowel bij de titel lokale omroep van het jaar als de beste website van een lokale om roep buiten de prijzen gevallen. Groningen werd zaterdagavond in Hilversum door de organisatie van lokale omroepen, Olon, uitgeroepen tot beste lokale omroep van Neder land. Radio Rijnwoude won de prijs voor de beste website. Voor de eer ste categorie waren tien lokale om roepen genomineerd, waaronder Tholen. Voor de beste website be hoorden vijf omroepen tot de kans hebbers, onder wie Sloth. Landelij ke radio en televisiemakers vorm den de jury. Een 39-jarige Thoolse automobilis te is gisterenmiddag met onbekende verwondingen per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Omstreeks 12.10 uur reed ze over de Oude Zeedijk in Sint-Annaland richting Oud-Vossemeer, toen ze door onbe kende oorzaak van de weg raakte en de in de sloot terechtkwam. De brandweer verleende assistentie bij de hulpverlening. Om elf uur hield de politie op de Oude Zeedijk een 16-jarige brom fietser aan, die geen helm droeg, geen verzekeringsplaatje en geen bromfietscertificaat had, maar met een gladde achterband reed. Dat was een heleboel bekeuringen bij elkaar. De jongen dacht zelf dat hij op een snorfiets reed. In de Schoolstraat te Sint-Annaland waarschuwde de politie gisteren- „Wanneer een gemeentebestuur met ondernemers mee wil denken over de toekomst, dan moet je hen ook de ruimte geven", zegt Bram Roggeband desgevraagd over het voorstel aan de raad. Op zijn hui dige vestigingsplaats aan de Mo- lenvlietsedijk is er volgens hem geen toekomst voor agrarische be drijven. Zijn huishavel van 1,20 ha met bouwblok en een ander per ceel van 2,30 ha aan de Molen- vlietsedijk heeft Roggeband ver kocht aan projectontwikkelaar Proverko, die vanaf 2005 over de grond zou kunnen beschikken. Er staan ook kassen op voor glastuin bouw, maar die activiteiten wil Roggeband beëindigen. Hij gaat uitsluitend in de fruitteelt verder, waarmee hij aan de Nieuwlandse- weg op respectievelijk 1,90 en 2,20 ha al bezig was. Op dat laat ste perceel staat een loods van 10x15 meter voor de opslag van plukkisten en oogstmateriaal. De gemeente gaf daarvoor in 1996 een bouwvergunning. Beide stukken land en de loods zijn echter geruild met landbouwer J.A. v.d. Wel, die het land van Roggeband dat tussen twee perce len van hem lag, er graag bij wilde hebben. De fruitteler had aan de Nieuwlandseweg geen uitbrei dingsmogelijkheden, terwijl hij op het geruilde perceel van Van der Wel aan de Veerweg (7,2 ha) meer perspectieven heeft. „We zijn toekomstgericht bezig", zegt Roggeband. „Op voorhand proberen we ons fruitteeltbedrijf veilig te stellen en dan heb je een meerjarenvisie nodig. Daarin pas sen onze plannen aan de Veerweg. Als je een nieuwe boomgaard in- morgen bij de scholen ouders die geen gordel droegen of verkeerd ge parkeerd waren. Dinsdagnacht om vijf over twaalf werd een 45-jarige automobiliste op de Molendijk in Sint-Annaland aan gehouden omdat de apk-keuring van haar auto verlopen was. Ze kwam er met een waarschuwing af, maar ze moet haar verzuim snel her stellen en dat op het politiebureau melden. Ten opzichte van een jaar geleden zijn er 10,4% méér Tholenaren werkloos. Uit cijfers van het CWI district Zuidwest blijkt dat er eind september 605 inwoners zonder werk zaten, 57 méér dan een jaar eerder. De stijging in het derde kwartaal bleef overigens beperkt tot tien werkzoekenden (1,7%), want eind juni zochten 595 Tholenaren een baan. Het betekent dat 7% van de Thoolse beroepsbevolking werk loos is, een percentage dat in slechts vier van de overige twaalf Zeeuwse gemeenten hoger ligt. Van de 605 werkloze inwoners zijn er 300 man en 305 vrouw. Meer dan de helft (334) is ouder dan 39 jaar, bijna eenderde (189) tussen de 25 en 39 jaar en de rest (72) jonger dan 25 jaar. Ruim de helft van de werk zoekenden is langer dan een jaar werkloos en van hen zoekt één op de vijf al langer dan drie jaar naar een baan. In Zeeland ligt het werkloosheids percentage momenteel op 6,9: er zitten 5513 mannen en 5278 vrou wen zonder werk. Met 10,5% kent Vlissingen het hoogste percentage werklozen (dat is ook de enige Zeeuwse gemeente boven de 10%) en Veere met 3,5% het laagste. On ze Brabantse buurgemeenten Ber gen op Zoom en Steenbergen note ren respectievelijk 10,2% en 6,7% werklozen. Het CWI verwacht dat als gevolg van de economische re cessie het aantal werklozen nog zal toenemen, en dat er dit en volgend jaar nauwelijks banen bij zullen ko men. In de industrie en de financiële dienstverlening blijft de situatie slecht, als er al banengroei plaats vindt dan zal dat naar verwachting zijn bij het openbaar bestuur en in de zorgsector. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Ze zijn fysiek ook vaak iets zwak ker en ze vallen nogal eens ten prooi aan jongens die machogedrag vertonen. Het kweken van meer persoonlijkheid is voor de algemene ontwikkeling van een opgroeiend kind essentieel. Ze kunnen met wat ze in deze cursus leren ook thuis of in hun maatschappelijke carrière hun voordeel doen." De gedachten achter de weerbaar heidscursus zijn voor de leerlingen van De Schalm echter lang niet zo interessant als de praktijklessen die ze krijgen. Terwijl de meisjes zich in het handvaardigheidslokaal met hun les bezighouden, ontfermt de instructeur van Sport Zeeland zich in de gymzaal over de jongens. Met een paar strijdbare kreten peppen de jongens zich op voor een kracht proef die hen in deze les te wachten staat. Ze mogen na een gedegen mentale en fysieke voorbereiding proberen om met gebalde vuist een 2 cm dik plankje doormidden te slaan. Het komt hierbij volgens de instructeur niet aan op lichaams kracht, maar veel meer op de coör dinatie tussen lichaam en geest. 'Geloof in jezelf hebben, dan lukt het je om zo'n opdracht uit te voe ren', luidt de boodschap. De meeste kinderen slaan het plankje inder daad aan gruzelementen. Maar een enkeling twijfelt en die moet door de trainer extra worden overtuigd van zijn kunnen. Het 'houthakken' blijkt zomaar één van de praktijkop drachten te zijn, want de meeste oe feningen spelen zich af aan de hand van in scène gezette praktijkvoor beelden. Schooldirecteur G. Coldeweijer is zeer blij met dit initiatief. „Na de eerste les waren vooral de jongens heel erg druk, zij dachten toen even dat ze een soort vechtsportopleiding kregen. Maar nu we ruim halverwe ge de cursus zitten, merk je al dui delijke vorderingen bij de deelne mers. Ze stellen zich anders op, accepteren makkelijker iets, nemen soms al iets meer verantwoordelijk heid en ze stellen zich socialer op tegenover medescholieren en het onderwijzend personeel. Na twaalf lessen volgt er een openbare les waarin de kinderen aan hun ouders kunnen laten zien wat ze geleerd hebben en bij die gelegenheid ont vangen ze ook een diploma." Vol gens Marja Reijnders, manager sport en bewegen van Sport Zee land, zal deze cursus komend voor jaar ook op diverse andere Thoolse scholen van start gaan. Bram Roggeband denkt aan de toekomst van zijn bedrijf en heeft weinig begrip voor standpunten vanachter een bureau. plant, kun je nog niet direct oog sten. Dat moet groeien." Het struikelblok is echter de loods van 250 tot 300 m2 die Roggeband wil bouwen. B. en w. wijzen erop dat de fruitteler op eigen initiatief de opslagloods aan de Nieuwland seweg heeft verkocht. „Dan dient er niet zonder meer medewerking verleend te worden voor een nieu we loods. Het beleid is erop gericht dat ondernemers die zich op een nieuwe plaats willen vestigen, vooralsnog gebruik maken van een bedrijfsruimte elders. De agrari sche adviescommissie Zeeland constateert, dat hiertoe voldoende mogelijkheden zijn gezien vrijko mende agrarische bedrijfsgebou wen." Roggeband maakt duidelijk, dat het ondoelmatig werken is wanneer je materialen telkens opnieuw moet verplaatsen omdat je aan de Veer weg geen opslagloods hebt. Wild groei van bebouwing aan de Veer weg gaat volgens hem evenmin op omdat zowel P. Kooistra als J. Akershoek er huizen en bedrijfsge bouwen hebben. „Wordt er dan soms met twee maten gemeten? Als je ziet, dat de agrarische be stemming aan de Pilootweg in Sta- venisse wordt gewijzigd voor een papierhandel en ik krijg geen toe stemming voor een fruitteeltloods in agrarisch gebied, dan zijn dat voor mij tegenstrijdige zaken." Het college voelt zich echter ge steund door de agrarische advies commissie Zeeland, die aangeeft dat Roggeband aan de Veerweg geen volwaardig agrarisch bedrijf heeft. „Door de jonge aanplant is er op korte termijn slechts sprake van beperkte bedrijfsvoering." De Tho- lenaar bestrijdt dat. „Zeven hectare peren is voor mij een volwaardig bedrijf. Voor de bouw van een wo ning komen we eenheden tekort, maar niet voor een loods. In de Schakerloopolder hebben we mo gelijkheden om wat op te bouwen, maar zonder een overdek voor de materialen kan dat niet. Ik neem de agrarische adviescommissie het dan ook hoogst kwalijk, dat ze vanach ter het bureau met zulke standpun ten komt. Daar ben ik heel kritisch over." B. en w. vinden het motief van Roggeband dat hij aan de Molen- vlietsedijk voor woningbouw moet wijken, evenmin steekhoudend. „De komende jaren is dat niet aan de orde. Stadszicht I loopt welis waar ten einde, maar er zijn al ge sprekken gaande om Stadszicht II op te pakken en daarvoor is de grond aan de Molenvlietsedijk niet nodig. Weliswaar lijkt woning bouw op zich niet onlogisch op de percelen van Roggeband, maar op afzienbare termijn is daarover nog geen duidelijkheid te verschaffen." De Thoolse fruitteler geeft aan, de bakens tijdig te willen verzetten om in de toekomst niet klem te ko men zitten. Hij begrijpt niet, dat zijn initiatieven als het ware wor den bestraft met een afwijzing van de bedrijfsloods aan de Veerweg. „In de commissie voor de be zwaarschriften kreeg ik alleen steun van de SGP en het CDA, maar hopelijk zien nog meer frac ties de redelijkheid van mijn ver zoek in. Ik ben heel benieuwd", aldus Bram Roggeband. Het ene boekje is net uit en dan heeft Kees Kleppe alweer plannen voor twee volgende. „Dat het zó aan zou slaan, dat heb ik niet geweten." Kees Kleppe uit Scherpenisse staat verbaasd over de belangstelling voor en de reacties op zijn fotoboekje 'Scherpenisse in beeld'. Voor het weekeinde was de helft van de 800 gedrukte exemplaren al verkocht. Kleppe weet nu al zeker dat hij een volgend fotoboek over zijn woonplaats gaat maken. Maar niet direct, want tussendoor wil hij eerst een boekje het licht doen zien waarin oudere dorpsgenoten verhalen over hoe het vroeger in Scherpenisse was. Kleppe is al met de bandrecorder op pad geweest om gesprekken op te nemen met 70-plussers. Ook zijn er enkele mensen die zelf hun verhaal aan het papier toevertrouwen. Ande ren gaven hem inzage in boeken of geschriften. „Het gaat om de periode vanaf 1935. En het wordt een boek met zeker tweederde tekst en verder foto's." Een kleine 2000 beelden heeft hij inmiddels verzameld van het dorp waar hij is geboren en geto gen. „Ik ken elk plekje hier en heb veel liefde voor Scherpenisse", ver klaart Kees Kleppe zijn verzamel en publicatiedrang. „Er verdwijnen alsmaar zaken zoals winkels. Straks is Scherpenisse een vergeten dorp en dat wil ik voorkomen. Ik wil het op de kaart houden." Overal waar hij kan, verzamelt de Scherpenissenaar informatie over zijn woonplaats. „Maar ik heb de hulp van de inwo ners nodig", zegt hij. Drie dagen is 'Scherpenisse in beeld' verkrijgbaar als uw verslag gever de samensteller spreekt. „De voorraad slinkt enorm", vertelt Kleppe, terwijl voortdurend de deur bel en de telefoon te horen zijn. De vooraf bestelde exemplaren bezorgt hij zelf in het dorp. „Overal word je binnengevraagd en dan komen de verhalen. Vooral de oude dingen spreken aan, krijg ik te horen. En na tuurlijk de unieke beelden. De wa tertoren in aanbouw bijvoorbeeld, die foto had nog bijna niemand ooit gezien." De luchtwachttoren die van 1953 tot 1958 of 1959 aan de Stoof- dijk stond, blijkt een vergeten bouw sel te zijn. Hij heeft een boekje voor het hele dorp willen maken, bena drukt Kees Kleppe. „Je moet je beelden dan zó selecteren dat ieder een aan bod komt." Kleppe selec teerde zo'n 150 foto's waaruit hij zijn definitieve keuze bepaalde, zegt hij. Daarbij lette hij met name op si tuaties die nu totaal veranderd zijn. Een fotoboekje van het dorp is sinds de jaren zeventig niet meer uitgege ven, zodat een beeld van de christe lijke lagere school voor het eerst in een dergelijke publicatie is opgeno men. Maar ook een teerdag van het cloveniersgilde, een groep jagers, de laatste gemeenteraad, krantenbezor ger/kruidenier Arjaan Jasperse en 'lange schele Gerrit' die met motten- ballen en kaarten elastiek langs de deur kwam, zijn in het boekje te vin den. Er zijn 89 afbeeldingen opge nomen, die een periode bestrijken van omstreeks 1890 tot 1994. Met name de jaren dertig zijn ruim verte genwoordigd. Tijdens het gesprek komen aller hande mensen aan de deur om een boekje te kopen. Een man uit Wijk bij Duurstede komt na tien minuten terug om een tweede exemplaar. „Voor een oud-inwoner die binnen kort jarig is", meldt hij. De heer Van Gorsel uit Bergen op Zoom brengt een foto mee van omstreeks 1920. Daarop staan zijn vader, die aannemer was, en een aantal onbe kenden. „Ik ben eerst nog bij Piet van Driel langs geweest om te zien of hij er mensen van kende", zegt Van Gorsel. Hij toont ook beelden van zichzelf in Indië, waar hij ge werkt heeft. In het gesprek met Kleppe vliegen de bijnamen van oude Scherpenissenaren je rond de oren. Als Van Gorsel vertrekt, neemt hij meteen het exemplaar mee voor een andere oud-Scherpe- nissenaar die ook in Bergen op Zoom woont. „Zij heeft het ook be steld." Op de adressenlijst worden de afgehaalde boekjes nauwkeurig aangetekend. Even later meldt zich de volgende oud-inwoner op de Hoge Markt: Cor van der Have uit Halsteren die zelf heel veel van Scherpenisse heeft verzameld en het nodige ma teriaal aan Kleppe beschikbaar heeft gesteld. „Zo gaat het nu de hele dag door, het lijkt wel een groot handelskantoor", aldus de Scherpenissenaar die maar geen ge noeg kan krijgen van de verhalen over hoe het vroeger in zijn woon plaats was. Het ziet er naar uit dat het sportcomplex aan de Dorpsweg in Sint-Anna land gewoon kan blijven liggen. Financieel is verplaatsing niet haalbaar, maar ook de gebruikers - de tennisclub en de voetbalvereniging - hebben geen wensen op dat terrein. Dat kan afgeleid worden uit het antwoord van burgemeester en wethouders op een vraag van de PvdA-fractie. De mogelijke verplaatsing van de sportvelden naar het Nieuwlandje werd door voorzitter Moerland van de ijsclub genoemd tijdens de jaarverga dering, in samenhang met plannen die er zijn om de ijsbaan daarheen te ver plaatsen. Op de plaats van de sport velden zouden nieuwe scholen ge bouwd kunnen worden. In maart vroeg de commissie welzijn en onder wijs om bijgepraat te worden. Wet houder Van Kempen vertelde daar dat het bestuur van de ijsclub verant woordelijk was voor de gedane uit spraken en met sportwethouder Van Doom die de jaarvergadering bij woonde. De verplaatsing van het sportcomplex was volgens Van Kem pen niet aan de orde. Dat was in maart. Toen enkele weken later de ka dernota verscheen, stond de verplaat sing daarin tóch genoemd. Sindsdien wil de PvdA daarover wet houder Van Doom aan de tand voe len. Maar die ontbrak steeds in de commissie welzijn en onderwijs, waar de fractie uitleg door een ander collegelid afwees. Commissielid M.J. Klippel merkte er over op, dat het aan de commissie zelf lag dat de wethou der ontbrak, want dan had ze hem maar moeten uitnodigen (dat is de ge bruikelijke werkwijze - red.). Inmid dels is Van Doom afgetreden en van avond wordt zijn opvolger benoemd. De PvdA heeft ondertussen - we zijn negen maanden verder - zijn toe vlucht gezocht tot schriftelijke vragen aan b. en w. De fractie vraagt zich af of een voor Sint-Annaland zo belang rijk onderwerp niet bij alle collegele den bekend moet zijn. Van Kempen was, gezien zijn reactie in de commis sie in maart, niet op de hoogte, con cludeert vragensteller M.A.H. den Haan. Die wil verder weten waarom verschillende Sint-Annalanders er wél van wisten en de commissie niet. Tenslotte vraagt hij of b. en w. bereid zijn alsnog informatie te verschaffen. Het college antwoordt dat ambtena ren met het oog op toekomstige ont wikkelingen in Sint-Annaland ver schillende mogelijkheden hebben bekeken. Dit voorjaar was allerminst duidelijk welke kant het zou opgaan en daarom is in de kadernota de ver plaatsing van de sportterreinen opge nomen, maar wel als p.m.-post (zon der financiële invulling). Al gauw bleek dat dit, onder meer vanwege de financiële consequenties, geen reële mogelijkheid was. Voetbal- en tennis vereniging zien volgens b. en w. evenmin aanleiding om te pleiten voor uitbreiding - en dus een mogelij ke verplaatsing - van het sportcom plex. De contouren van de ontwikke lingen in het dorp worden inmiddels duidelijker en daarbij zal verplaatsing van het sportcomplex 'naar verwach ting niet aan de orde zijn', aldus b. en w. Het college schrijft dat er binnen kort voorstellen naar de gemeenteraad komen rond de uitbreiding van De Wellevaete, de bouw van een muziek- oefenlokaal en de situering van de scholen. De gemeente heeft onvoldoende ken nis in huis over alle subsidiemoge lijkheden die er zijn, maar dat is in veel gemeenten het geval. Burge meester en wethouders onderzoeken of er in samenwerking met andere gemeenten óf extern deskundigheid kan worden gevonden. Dat ant woordt het college op vragen van de ChristenUnie. De CU informeerde ernaar, omdat het realiseren van een 'dorpshuis- nieuwe-stijl' in Oud-Vossemeer me de afhangt van het beschikbaar ko men van Europese of provinciale subsidie. Deze subsidie zou zeer laat zijn aangevraad en een baggersubsi- die zelfs té laat, aldus de CU. Daar om is de fractie er niet gerust op dat de gemeente alle regelingen voldoen de kent om er voor te zorgen dat alle subsidies waarvoor ze in aanmerking komt, ook tijdig worden aange vraagd. Die kennis is inderdaad niet volledig, erkent het college. Maar de subsidie voor het Vossemeerse dorps huis wordt volgens b. en w. op het juiste moment aangevraagd. En wat het baggerwerk betreft, dat was niet in de investeringsplanning opgeno men en dus kon er geen subsidie toe gekend worden. Dit laatste liet het college eerder al in een commissie- of een raadsvergadering weten. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Dat is verder van het dorp af en daar zijn ook de milieu-eisen minder streng, zodat we lagere kosten krij gen." De gemeente had voor de gezamenlij ke accommodatie van Accelerando en Smash eerst 7 ton uitgetrokken, maar daar kwam later 3 ton bij, zodat er on geveer 1 miljoen euro voor het com plex beschikbaar was. „Dat budget blijft nu overeind, maar het wordt maar aan één vereniging besteed. Smash valt af en dat is niet eerlijk. Er is een spelletje gespeeld. Hier klopt niets van", zegt Vroegop. Accelerando-voorzitter Jack West dorp spreekt eveneens over ,een ver rassende wending.' „We vreesden voor het gesprek met de wethouder, want gezien de bezuinigingen weetje het maar nooit. We zijn dan ook heel blij dat onze accommodatie wel door gaat, maar voor Smash zijn de drui ven zuur. Twee jaar zijn we gezamen lijk opgetrokken in een projectteam, waar ook de gemeente bij zat. In ver band met berichten rond de extra uit gaven voor de Vossenkuil in Oud- Vossemeer hebben wij 30 september op ons verzoek nog overleg met de gemeente gehad en toen was er nog niets aan de hand, zei men ons. Het gezamenlijke plan voor nieuwbouw aan de Veilingweg stond toen nog overeind", aldus Westdorp. Dinsdagmorgen hebben b. en w. ech ter een totaal andere beslissing geno men, hoewel volgens wethouder Velt huis de lijn van het college altijd was, dat er alleen geld voor een muziekoe- fenlokaal was gereserveerd. „Smash had zelf initiatieven ontplooid voor een eigen ruimte en dat plan viel te koppelen met Accelerando, die in ver band met de milieuwetgeving de Sa- kofahal moest verlaten. Eerst is bij de Wellevaete gekeken, vervolgens naar de Veilingweg bij de brandweerkazer ne. De grond zou door de gemeente in erfpacht uitgegeven worden. De ge meente zou de grove cascobouw doen, de verenigingen moesten de af bouw doen. In het laatste gesprek met Smash liet de tafeltennisvereniging echter weten, dat de club geen finan ciële mogelijkheden zag voor een ei gen inbreng omdat een grote sponsor was afgevallen. Met alleen zelfwerk zaamheid krijg je zo'n pand niet rond." Zowel Vroegop als Westdorp zeggen, dat de gemeente het pand compleet zou opleveren en dat de verenigingen alleen voor de inrichting zoudat zor gen, dus de tafels, stoelen, e.d. Daar voor organiseerde Accelerando een muziekmarathon en is Smash bezig met een banketletteractie. Wethouder Velthuis constateert, dat er van 'een misvatting' sprake is bij de tafeltennisvereniging. „Smash kon meerijden met het project van Accele rando en beide verenigingen konden profiteren van een gezamenlijke en tree, toiletten en keuken. Ik ga nu wel onderzoeken, hoe bij Smash verkeer de ideeën postgevat kunnen hebben." Volgens Westdorp was in de project groep al besproken, dat de twee zalen weliswaar aan elkaar vastgebouwd zouden worden, maar dat iedere ver eniging een eigen ingang en toiletten kreeg. „De gezamenlijke voordelen zaten meer in de fundering, riolering, tussenmuren en de ene aannemer die het totale project zou uitvoeren." Smash voelt zich beetgenomen, zoals een hond die twee jaar lang een worst wordt voorgehouden waarna die de finitief wordt teruggetrokken. „We voelen ons aan de kant gezet en geven dit project niet op", zegt Vroegop. „Onze wensen, waar twee jaar lang in de projectgroep samen met de ge meente over gesproken is, worden nu zomaar aan de kant geschoven. Voor Accelerando wordt alles opzij gezet, daar moet nu alles voor wijken. Die krijgt nu een luxe accommodatie, want het budget van 1 miljoen euro blijft overeind." Westdorp kan zich de teleurstelling van Smash wel voorstellen, maar hij benadrukt dat b. en w. de beslissing hebben genomen. „Voor ons was dit ook absoluut een verrassende ontwik keling. Uit het budget moet de ge meente nog wel de uitbreiding van de Wellevaete met een toestellenberging en een jeugdhonk bekostigen. We moeten nog maar afwachten wat er precies voor ons overblijft. De isola tievoorzieningen voor de akoestiek zijn heel duur, maar gelukkig zijn de eisen aan de Veilingweg minder streng dan aan de Hoenderweg." Ac celerando hoopt dat de gemeente in 2004 met de bouw begint. „Wij wil len het gebouw niet koppelen aan de brandweerkazerne in verband met eventuele uitbreidingsmogelijkheden van de brandweer. Wel kan er met één aannemer gewerkt worden", zegt Westdorp. De raadscommissie wel zijn bespreekt het gewijzigde voorstel van b. en w. in de loop van januari. „Ik krijg veel op mijn bord sinds ik de portefeuille sport waar neem voor de 13 oktober afge- tredende wethouder Van Doorn", zegt wethouder Velt huis. „Eerst de problemen bij tennisvereniging Eegedima in Tholen waar het clubhuis is af gebrand. Vervolgens tennisver eniging Jacoba van Beieren in Sint-Maartensdijk die een kunstgrasbaan wil. En nu tafel tennisvereniging Smash in Sint- Annaland. Ik hield alleen de contacten met Accelerando, maar Smash valt onder sport en dat viel onder wethouder Van Doom. Maar die heeft veel laten liggen. Bestuurlijk heeft die geen contacten met de tafelten nisvereniging onderhouden", aldus wethouder Velthuis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9