Activiteiten Dorcas trekken goed volk Verburgh 'We zijn flexibele krachten en gaan daar naar toe waar werk is Zorg over invloed op nieuw waterbedrijf Overschrijding met ton is 'moeilijk te slikken' Ontruimen van scholen Verkoopprijzen uitgangspunt waarde huizen BEZOEK ONZE B0SE DEM0DAGEN Engelsman stelt zich voor in klas Donderdag 4 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De elektriciens David Engham, Peter Atkins en Colm Croke genieten van het werk op de Thoolse scholen. Ze kunnen binnen werken, het is er schoon, warm en ook gezellig. In de pauzes komen de leerlingen of leerkrach ten een praatje maken. Maar dan hebben de drie jonge mannen er al menig uurtje opzitten. Ze beginnen om half zeven en werken tot het weer donker is. Ze kijken niet op een uurtje. Freelancers die in Nederland maar ook in an dere Europese landen werk aannemen. Ze zijn gespecia liseerd in bekabeling. „We gaan daar naartoe waar werk is." 65 miljoen euro Hoge eisen Rustiger Coffeeshops Rijkdom delen De Thoolse werkgroep van hulporganisatie Dorcas hield zaterdag een activiteitenochtend in Scherpenisse. Tussen half tien en twaalf uur konden de mensen in de schuur van Bram de Groen aan de Platteweg terecht op een rommelmarkt en er konden tevens gebruikte spullen voor de hulporganisatie worden ingeleverd. vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag 21 december Delta water en Europoort fuseren Britse elektriciëns werken aan brandveilig maken Thoolse scholen SGP wil uitleg brandveilige scholen Het project brandveiligheid en inbraakpreventie gaat de gemeente 100.000 euro meer kosten dan was geraamd. M.J. Klippel (SGP) vindt het moeilijk te slikken, zei hij onlangs in de commissie welzijn en onderwijs. Maar volgens wethouder W.C. van Kempen is de overschrij ding het gevolg van de gekozen 'kwaliteit van uitvoe ring.' Nog tot eind december zijn ze op Tholen bezig. In week 51 moet het werk af zijn. Ze zijn ingehuurd om de noodverlichting en de bekabeling aan te leggen om de schoolgebou wen van de gemeente brandveiliger te maken. Ze zijn bezig in de vesti ging van het Markiezaat college in Sint-Maartensdijk. In het lokaal van de afdeling bouwkunde staan ze op een hoge steiger om de lamp met accu en leidingen aan het plafond te bevestigen. Als hier straks de stroom uitvalt blijft de noodverlich ting nog een uur lang branden. Het is een belangrijk onderdeel van het project brandveiligheid en inbraak preventie van gemeentelijke gebou wen en scholen dat in 2002 is be gonnen. De cafébrand in Volendam in 2000 lag toen nog vers in het geheugen. Regels voor de horeca werden aan gescherpt. Er moesten vluchtwegen komen, noodverlichting, nieuwe pictogrammen (vluchtmannetjes op een groene lamp in plaats van pijl tjes). Dan pas konden de uitbaters aanspraak maken op een gebruiks vergunning die door de gemeente verstrekt wordt. De gemeentelijke gebouwen kon den daarbij niet achter blijven. Er kwam een plan om peuterspeelza len, dorpshuizen, scholen, het ge meentehuis en de overige gemeen telijke gebouwen zoals bibliotheken en een paar aula's, aan te pakken. De schoolgebouwen aanpassen aan de nieuwe eisen is de grootste klus. Maar liefst 23 gebouwen in totaal moesten brandveilig worden ge maakt. Hoofdaannemer A. Verjaal van het Electrotechnisch installatie bedrijf in Sint-Maartensdijk trok voor dit onderdeel van het project onderaannemers aan: Frijters Licht- studio in Bergen op Zoom voor de noodverlichting, Varel security uit Goes voor inbraakpreventie, Wolter en Dros uit Goes voor het aanbren gen van brandslanghaspels. De electromonteurs zijn aangetrokken door Frijters. Verjaal: „Die had on voldoende capaciteit aan monteurs en heeft via een Nederlands agent schap de Engelsen benaderd om het werk uit te voeren. Het werk zou eerst in de zomervakantie plaatsvin den als de scholen gesloten zijn. Maar het liep vertraging op. Dat heeft te maken met de keuze in le verancier. Er waren meerdere aan bieders waar de gemeente uit moest kiezen. De termijn die aanvankelijk was gesteld, kon niet gehaald wor den. Er was veel tijd nodig om een goede keus te maken en alles door te rekenen. Niet alleen de gemeente heeft er naar gekeken, maar ook een In de commissie waren met name D66 en PvdA huiverig voor de fusie. Ze vinden dat er onvoldoende garan ties zijn ten aanzien van de invloed van de provincie en gemeenten in Neptunus. „Water is een eerste le vensbehoefte en daarom moeten pro vincie en gemeenten te allen tijde in vloed kunnen blijven uitoefenen", zei D.P. Suijkerbuijk (D66). Volgens hem komt er Europese regelgeving aan die het mogelijk maakt dat buitenlandse bedrijven een belang krijgen. D66 vindt dat niet wenselijk en zal de fusie dan ook niet steunen, aldus Suijker buijk die zijn fractiegenoten in pro vinciale staten had geraadpleegd. Datzelfde deed de PvdA, zei me vrouw E.M. v.d. Wal-Vermeulen. In Middelburg werd de fusie ook al een keer van de agenda afgevoerd omdat de staten meer informatie wilden heb ben. Volgen Van der Wal ziet het er naar uit dat een statenmeerderheid té gen de fusie zal stemmen. Behalve de zeggenschap zit haar fractie met het probleem van de werkgelegenheid. De ondernemingsraad is niet akkoord omdat er in haar ogen onvoldoende garanties zijn voor de werknemers en daarover dient op 18 december een kort geding. „Bij de staf verdwijnen tientallen hoogwaardige functies", zei ook SGP'er C. Koopman. Wet houder K.A. Heijboer gaf aan dat er functies naar het nieuwe hoofdkan toor zullen verdwijnen. „Maar in Zee land zullen we er sterker voorstaan op het terrein van industriewater. En mo gelijk levert dat dan juist banen op." In de nieuwe onderneming krijgt zo wel Delta als Europoort 50% zeggen schap. Om die gelijkwaardigheid te bereiken, keert Europoort aan haar aandeelhouders (29 gemeenten) een malig 120 miljoen euro dividend uit. Het kleinere Delta legt 65 miljoen eu ro op tafel om zich in te kopen. „Een fusie op basis van gelijkwaardigheid komt niet zo vaak voor", aldus F.J. Goossen (VVD) die positief staat te- externe organisatie." Volgens Verjaal is er niet over een nacht ijs gegaan, maar is er gewikt en gewogen. En is voor kwaliteits materiaal gekozen. Een voorbeeld: „Als een pand ontruimd moet wor den en iemand tikt het glaasje van de handbrandmelder kapot om de sirene af te laten gaan, dan moeten deze wel blijven loeien. Daar is een bepaalde bekabeling voor nodig. Als die niet van goede kwaliteit is of niet goed bevestigd is, verglaasd hij niet bij brand en werkt de sirene niet meer. Hij moet zijn functie on der dergelijke omstandigheden be houden." Behalve noodverlichting moet er soms ook een brandmeldinstallatie worden aangelegd. Dat gebeurt via detectoren die automatisch de meld kamer alarmeert als er brand uit breekt. „Er moet ook altijd een tweede vluchtweg zijn. In de Julia na van Stolbergschool in Sint-Maar tensdijk bijvoorbeeld is die er niet. Die heeft een bovenverdieping met één trap naar beneden. Daar is nu het gebouw uitgerust met een brandmeldinstallatie. Anders had er een brandtrap moeten komen en was het veel duurder geworden." Volgens Verjaal moet het werk nu gedaan worden terwijl de scholen open zijn. „Dat betekent dat we alle veiligheidsmaatregelen in acht moe ten nemen. Elk buisje moet van de vloer als er pauze is of als er door de leerlingen van lokaal wordt gewis seld. Er moet rust in de tent zijn. Geen wilde toestanden." Dat houdt ook in dat er hoge eisen aan het personeel gesteld worden. De Engelsen voldoen aan die eisen, maar de belangrijkste reden is dat zij in de korte periode die nu voor het werk is gepland, de klus kunnen klaren. David: „Tien uur per dag werken is voor ons geen probleem. Wij doen het werk binnen de korte tijd die er voor gesteld is. We zijn heel flexibel en werken ook op za terdag." De Britten hebben nog niet veel van het eiland gezien. Ze komen als het nog donker is en vertrekken wan neer de avond is gevallen. Onder weg valt hun vooral de lichten op van General Electric Plastics in Ber gen op Zoom. En in de duisternis ruiken ze de geur van gebakken uit jes van Denja als ze Sint-Maartens dijk naderen. Peter: „O, uitjes lek ker voor bij een hotdog." Ze maken lange dagen om het werk op tijd klaar te krijgen, maar malen daar niet om. Ze zijn nog jong en genover de fusie. Hij wees op de veel grotere provincie Noord-Brabant waar maar één waterbedrijf meer be staat. J.P. Bout (CDA) vond dat het fiisievoorstel in alle realiteit benaderd moet worden omdat Delta 'het klein ste gebiedje van Nederland' bestrijkt. „Wat gaat er gebeuren als de fusie niet doorgaat, daar moeten we eens bij stilstaan. „Willen we Brussel de zaak laten regelen?" Op mevrouw Van der Wal kwam het 'oneerlijk' over dat Europoort de tarieven ver laagt als de fusie doorgaat. „Mis schien zijn ze daar nu wel extreem hoog", reageerde Bout die overigens ook meer tijd wilde hebben om de zaak te bekijken. A.L. Piet (CU) kon evenmin een besluit nemen op grond van de tot dan toe aangereikte infor matie, zei hij. „Maar het lijkt me geen slechte deal en zo'n kans krijg je waarschijnlijk niet meer. Cruciaal is dat Delta eventueel zaken kan blokke ren binnen Neptunus, dus 50% van de aandelen heeft." Ook ABT vroeg zich af of 50% van de aandelen voldoende zal zijn om zeggenschap te houden. Ten aanzien van het gebrek aan infor matie wees de wethouder de commis sieleden nog terecht: er zijn door Del ta informatiebijeenkomsten georgani seerd waarvoor de raadsleden waren uitgenodigd. „De uitnodiging kwam in de vakantie", reageerde M.A.J. van der Linde (PvdA). De garanties die D66 en PvdA willen - met betrekking tot zeggenschap óók als er eventueel in de toekomst nieuwe partners bijko men - zijn in de ogen van de SGP niet reëel. „Dergelijke garanties voor de toekomst wil ik wel in meer dingen, maar zo werkt het niet", aldus H. Ge luk. Neptunus krijgt een raad van commissarissen waarin twee leden zitten namens Delta, twee namens Europoort, één of twee namens de on dernemingsraad. Een extern lid com pleteert deze raad. Koopman vroeg zich nog af of de inwoners zullen den ken als ze straks een nota krijgen van een vreemd drinkwaterbedrijf. „Ons drinkwater blijft uit dezelfde bronnen komen", reageerde Heijboer. avontuurlijk ingesteld. David (28) woont in Breda en komt uit Londen. Peter (26) woont in Tilburg ('ik ben een kruikenzeiker') maar komt uit Bristol en Colm (29) woont in Oos terhout. Hij komt uit het Ierse Bel fast (Londonderry) maar resideert ook in de Engelse hoofdstad. Ze voelen zich meer Europeaan dan Brit, zo blijkt uit hun relaas. David en Peter werkten al in ver schillende landen op het 'continent' zoals het vasteland van Europa door de Britten wordt genoemd. Onder meer in Spanje, Duitsland, België en Frankrijk. Ze maakten de opkomst mee van de telecommunicatie. De hype van het internet. Er was grote behoefte aan elektriciëns om bij grote bedrijven complete netwerken van leidingen en kabels aan te leggen, vertellen ze. Atkins werkte hier al voor bij UPS en KPN Telecom en legde isdn-leidingen aan bij grote onder nemingen. Engham kwam vijf jaar geleden al voor het eerst in Neder land om te werken. Ook voor KPN Telecom en later voor Energys in Rotterdam. Hij is de man met de meeste ervaring in het buitenland. Heeft zes jaar bij de Royal Navy ge diend. Was uitgezonden als onder- Dorcas is een christelijke hulporga nisatie die zich toelegt op het bieden van zowel noodhulp als blijvende ondersteuning in arme gebieden in met name Oost-Europa. Sinds het voorjaar van 2000 is er in de ge meente Tholen een werkgroep ac tief die de inzameling van spullen, die op de goederenlijst van Dorcas staan, te coördineren. Werkgroep voorzitter Witte Andriesse heeft met een team van twaalf vrijwilligers al heel wat spulletjes ingezameld en via verschillende activiteiten probe ren ze het werk van Dorcas ook fi nancieel te ondersteunen. De rom melmarkten, die Dorcas in het voor- en najaar houdt, zijn daar volgens houdsmonteur naar de Caribische Zee om drugstransporten te onder scheppen. En beschouwt met enige afstand zijn geboorteland: „De meeste Engelsen voelen zich En gels. Ze kijken niet verder dan hun eigen land en moeten weinig van 'Europa' hebben. Maar ik heb meer culturen leren kennen. Dat vind ik belangrijk. Ik voel me nu meer Eu ropeaan dan Engelsman." De monteurs verstaan Nederlands en praten het ook al redelijk. Twee van hen hebben een Hollandse vriendin, een daarvan woont in Ter- neuzen. Dat scheelt. Peter bevalt het werk hier beter dan in Engeland. „Het is hier rustiger werken. Als werknemer heb je meer rechten dan bij ons. De vakbonden hebben hier meer bereikt dan in Engeland. Bij ons word je ook veel eerder ontsla gen. Twaalf uur per dag werken is er gewoon. Doe je dat niet, dan vlieg je eruit. In Nederland werk je om te leven, in Engeland leef je om te werken. Dat is het grote verschil." Colm zegt het hier te treffen wat de werkomstandigheden betreft. Ze werken nu binnen in verwarmde Andriesse een goed voorbeeld van. „De spulletjes die we op de rom melmarkt aanbieden, komen niet voor op de goederenlijst van Dor cas. Mensen leveren bij ons bijvoor beeld ook serviesgoed, glazen, vi trage, boeken en schaatsen in. Met deze spullen kan de organisatie de mensen in de arme landen helaas niet helpen. Omdat we met deze spullen toch graag iets goeds willen doen, houden we twee keer per jaar een rommelmarkt waarvan de op brengst uiteraard naar Dorcas gaat. Dit keer gaat de opbrengst naar het project plattelandsontwikkeling in Kenia." In de vrij korte periode dat Dorcas vertrekken, maar vaak zijn de om standigheden minder florissant. „Vóór dit project zaten we in Brus sel. We reden er elke dag drie tot vier uur voor, heen en terug. We moesten onder de vloer van een groot gebouw leidingen leggen. Geen ramen. Het was er koud, nat en winderig. Erg slecht." Wat ze missen? Peter: „De droge, beetje cynische Engelse humor en het ontbijt met gebakken worst, be acon en eieren." Colm: „Ik mis de azijn bij de friet. Ik eet hier geen mayonaise, maar breng de azijn uit Engeland mee." David: „Je beste vrienden. Die mis je altijd." Peter: „Ook mijn familie mis ik wel, maar aan de andere kant kun je hier ook je eigen leven leiden met die Noord zee ertussen. En in noodgevallen kan ik in 3,5 uur in Bristol staan." Londen is met de trein onder het Kanaal maar 190 kilometer, zegt David over de grenzen die vervagen en de afstanden die kleiner worden in het Europa van vandaag. Volgens Peter zijn de Britse monteurs in Nederland geliefd. „Het niveau van ons vak in Engeland is hoog. Al- op Tholen en Sint-Philipsland acti viteiten ontplooit, is volgens voor zitter Andriesse al gebleken dat veel Tholenaren het hart op de goede plaats hebben. „We zijn heel tevre den over de steun die wij vanuit de Thoolse bevolking krijgen. Als je ziet hoeveel mensen er deelnemen aan de jaarlijkse voedselactie en de familiefietstocht en als je kijkt wat voor prachtige spullen er bij ons het hele jaar door worden afgeleverd, dan is dat hartverwarmend. Veel mensen beseffen gelukkig dat het een voorrecht is om te kunnen delen van hun eigen rijkdom. Daar naast waarderen de mensen het dat medewerkers van Dorcas er per soonlijk op toezien dat de spullen op de juiste plaats terechtkomen. Dorcas werkt in gebieden waar hulp (na natuurrampen bijvoor beeld) nodig is, nauw samen met andere grote internationale hulpor- les wordt bij ons bijvoorbeeld in staal uitgevoerd. Hier wordt p.v.c. ge bruikt. Dat geeft de werkgevers hier ook vertrouwen." David: „We zijn op meerdere terreinen geschoold. We kunnen met metaal maar ook met hout werken. En we kunnen snel van start. Men hoeft ons niet veel uit te leggen. En we weten dat we in een korte tijd hard moeten werken." Voor veel Engelsen is Nederland het land van de molens, tulpen en cof feeshops. Een hardnekkig beeld dat maar niet uit de hoofden van hun landgenoten is weg te branden. An dersom maken zij mee dat ze gezien worden als Engelse hooligans die al leen maar bier drinken en achter de meiden aan zitten. David: „We zitten bijna elk wedstrijd van NAC op de tribune. Ook toen het tegen Newcast le moest spelen. We zijn NAC-sup- porters en zaten ook in het Neder landse vak. Maar een hoop mensen begrepen dat niet toen ze hoorden dat we Engelsen waren." David vindt niet dat zij het brood uit de mond stoten van de Nederlandse collega's. „We zijn vaklui en zorgen ook voor een impuls in de economie. We wonen hier. Ik heb zelfs een huis gekocht. Dat doe je niet als je niet in tegreert." ganisaties. Je kunt de wereld nooit in je eentje verbeteren, maar als we allemaal ons steentje bijdragen, dan wordt het leven voor mensen in nood ook een heel stuk aangena mer", zo verwoordt Witte Andries se de instelling en werkwijze van Dorcas. De rommelmarkt bracht za terdag bijna 400 euro op en dat be drag gevoegd bij de 171 zakken en 29 dozen hulpgoederen die vorige week weer vanuit Scherpenisse naar het hoofddepot van Dorcas in An- dijk zijn getransporteerd, stemt de Thoolse werkgroep zeer tevreden. Mensen die dekens, schoenen en/of kleding in willen leveren bij Dor cas, kunnen hiervoor iedere laatste zaterdag van de maand terecht bij verschillende inzamelpunten in de gemeente Tholen. „Mensen kunnen altijd even contact met mij of mijn vrouw Annelien opnemen (tel. 664421) voor informatie over het werk van Dorcas of over de inzame ling van goederen", aldus voorzitter Andriesse. Klippel reageerde op de bestuurs- rapportage, een tussentijdse verant woording van het college over de voortgang van het werk dat de raad heeft afgesproken. In 2003 is voor het brandveiliger en inbraakbesten- diger maken van gemeentelijke ge bouwen en scholen 544.000 euro uitgetrokken. Daarvan is vier ton in middels gebruikt, maar zal er vol gens b. en w. een overschrijding plaatsvinden van 100.000 euro. Volgend jaar wil het dagelijkse be stuur voorstellen doen over de be kostiging van dit tekort. In 2004 is ook een bedrag van 1.824.00 euro gereserveerd voor het project waar bij alle gemeentelijke gebouwen en de scholen aan de wettelijke regels moeten voldoen. ,Door de vertraging die dit project heeft opgelopen dienen de ramingen voor brandverzekeringen (vooral voor schoolgebouwen en gymnas tieklokalen) te worden bijgesteld. Het geld dat bespaard is doordat premies niet verhoogd hoefden te worden als gevolg van het treffen van maatregelen, is gebruikt voor het bekostigen van de investerin gen.' Alle scholen op Tholen en Sint-Phi lipsland zijn voorzien van een ont ruimingsinstallatie. Via een luid spreker kunnen de kinderen bij brand of andere calamiteit worden gealarmeerd. Dat is een van de maatregelen die de gemeente heeft genomen om te voldoen aan de bouwverordening, zegt beroeps brandweerman Leo Havermans. „Daarmee hebben de kinderen de mogelijkheid snel en efficiënt naar buiten te gaan." Volgens Havermans is de gemeente bezig aan een inhaal slag. Als de scholen aan het eind van deze maand allemaal voorzien zijn van veilige vluchtwegen en brand- meldinstallaties, dan kan de ge meente een gebruikersvergunning verstrekken. „Na de cafébrand in Een echte Engelsman in de klas. De achttien kinderen van groep ze ven en acht van de Oosterschelde- school in Scherpenisse spraken met een van de elektriciëns die in de school bezig waren om leidin gen aan te leggen voor de brand veiligheid. Leerkracht Colin Koene nam de gelegenheid te baat en vroeg of een van hen vijf minuutjes bij de Engelse les aanwezig wilden zijn om te zien hoe de kinderen hier hun taal leren. „Hij kwam met alle plezier de les in. De kinderen stelden zich in het Engels voor, vertelden hoe oud ze Enige bezorgdheid over schom melingen in de waarde van onroe rende goederen klonk vorige week in de commissie middelen. ABT, PvdA en D66 vrezen voor flink hogere aanslagen voor de onroe- rende-zaakbelasting (ozb) als de geregistreerde verkoopprijzen de basis daarvoor worden in plaats van taxaties. Je zit dichter op de markt, concludeerde F.J. Goossen (VVD). Ambtenaar R. Schippers legde uit dat continue verkoop prijzen geregistreerd worden (die informatie krijgen gemeenten via het kadaster) en dat daaruit op een bepaalde peildatum automatisch een waardebepaling komt voor soortgelijke panden. „Als iemand zijn huis duur verkoopt omdat hij vertrekt naar een gebied waar de prijzen hoger liggen, dan is dat dus een nadeel voor andere inwo ners", meende mevrouw C. v.d. Horst (ABT). Schippers zei dat „We waren al met moeite akkoord gegaan met de forse investering," verzuchtte Klippel. „Wat is de oor zaak van deze forse overschrijding? Het is heel moeilijk te slikken." Volgens de wethouder zijn er in de zomer problemen geweest. Die had den te maken met de 'kwaliteit van de uitvoering'. „En we moesten in een paar gebouwen meer doen dan we hadden gedacht. Als we dat niet gedaan hadden, hadden we geen ge bruikersvergunning kunnen verle nen. In de gebouwen die niet meer zo lang gebruikt zullen worden, hebben we het minimale gedaan. Maar wel zo dat de risico's voor de kinderen zijn uitgebannen." Volgens de wethouder zijn de scho len voor de kerst klaar. „Er is hard aan getrokken door het bedrijf dat het werk uitvoert. Er moest een keu ze worden gemaakt; we wilden geen trapje lager gaan." Klippel kon met de uitleg van Van Kempen geen genoegen nemen. „We willen een goede onderbou wing als het voorstel om extra geld beschikbaar te stellen in de raad komt. Dit lijkt toch de schoonheids prijs niet te verdienen." Volendam is daar extra aandacht voor gekomen. Het gaat erom de schoolgebouwen veilig te kunnen gebruiken. In een aantal gevallen mankeerde er wat aan, maar dat was niet levensgevaarlijk." Er was ook een ander aspect, zegt Havermans: „Wilden we de premies vor brandverzekering op een aan vaardbaar niveau houden, moest er ook wat gebeuren. De eisen die de verzekering stelt zijn hoger gewor den." Zo zijn er allerlei maatregelen ge troffen. Opvallend zijn de picto grammen van het vluchtende per soontje op de groene lampen boven de (nood)uitgangen, de rode brand slanghaspels, maar ook is er gewerkt aan bedrijfshulpverleningsteams. waren en wat ze wilden worden. Dat vond die man prachtig. „Ook hij vertelde wie hij was, en waar hij vandaan kwam en wat voor werk hij deed. Hij kwam uit de buurt van Canterbury, in zuidoost Engeland en zei dat hij Her Maje sty's English, koninklijk Engels, sprak. Hij was heel goed te ver staan. Er was ook een Schot bij maar die spreekt toch een heel an der soort Engels." De kinderen zongen ook een lied je, 'Counting animals', voor de speciale gast die na het korte inter mezzo zijn schroevendraaier weer oppakte en aan het werk ging. die hoge prijzen inderdaad worden meegenomen, maar de insteek is wél om een goed beeld te krijgen van de marktprijzen. Maar de nieuwe methode is volgens hem wettelijk verplicht. Waarop D.P. Suijkerbuijk (D66) informeerde of er dan ook een wettelijke vereve- ningsbijdrage komt. De prijzen van onroerend goed kunnen be hoorlijk fluctueren, zei H. Geluk (SGP). Hij wilde weten of dan ook de tarieven van de ozb mee veran deren. Schipper legde uit dat er een peildatum blijft waarop de waarde wordt bepaald, die vervol gens voor een bepaalde periode geldt. Mevr. Van der Horst wees, op het beleid van de afgelopen ja ren waarbij de totale opbrengst van de ozb gelijk werd gehouden bij een aanpassing van de tarie ven. Of dat in de toekomst ook zo zal zijn, is een zaak van de ge meenteraad, aldus wethouder K.A. Heijboer. Hij vertelde verder dat de nieuwe methode van waardebe paling voor de gemeente aanmer kelijk goedkoper is dan het wer ken met taxateurs. Over 2003 zal de ozb bijna 2,4 miljoen euro op brengen. Er viel heel wat te snuffelen tussen alle spullen die hulporganisatie Dorcas op de rommelmarkt in Scherpenisse aanbood. Bose" lifestyle* 28 digitaal systeem ADAPÏiQ* aodtocalibratiesysteem De geautoitseerde Bose dealer b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom fel. 0164 - 237940 Fax 245360 www.verburgh.nl Hi-Fi, T.V., Video, Computersystemen, Printers, Netwerken Advertentie I.M. De gemeenteraad spreekt zich vanavond uit over de fusie van het wa terbedrijf van Delta met Waterbedrijf Europoort. Burgemeester en wethouders stellen voor om geen bezwaar te maken tegen de vorming van de nieuwe onderneming, die de naam Neptunus krijgt. De commis sie middelen wilde donderdag geen advies uitbrengen omdat ze vond over te weinig informatie te beschikken. Maandag is de aandeelhou dersvergadering van Delta die over de fusie per 1 januari a.s. moet be slissen. Provinciale staten vergaderen echter pas de vrijdag daarna over deze zaak en de provincie is voor 50% aandeelhouder in het Zeeuwse nutsbedrijf. De monteurs in het lokaal van de afdeling bouwtechniek van het Markiezaat college, v.l.n.r. David Engham, Colm Croke en Peter Atkins.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 5