Chr. van 't Hof sleept Gunter en Van Dijke naar kampioenschap Smurfen winnen pepernotenbokaal Smash 4 verovert ook bij de senioren de titel Toernooi om tafeltennistitels Pim Potappel stopt bij Smerdiek Thol.Boys omzeilt lastige klip Donderdag 4 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Spanning zeer groot Zeer bekeken spel Nog titelkans Selectie breder SPS 2 vernedert Mevo WHS 3 vijfde Thol.Boys 5 en SPS 3 delen punten Goede seizoenstart Bart de Wilde Voorkeur voor Tholencup met knock-outsysteem Snelle treffers brengen dames Smerdiek verder Noad 2 redt het niet Vosmeer 3 met lege handen Met de complimenten van een trotse voorzitter Kees Vroegop zijn za terdagavond twee teams van tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint- Annaland gehuldigd. „Heel lijn dat het eerste team weer naar de hoofd klas gaat. Het kampioenschap is een extra pluim waard omdat de drie basisspelers het zelf gedaan hebben, zonder steun van Johan Snoep, die voorheen nogal eens bijsprong als hulp in nood. Ook Smash 4, ons voormalige jeugdteam, heeft de titel bij de senioren behaald. Vanaf het begin van de competitie stonden jullie bovenaan in de zesde klas, dus kunnen we zeker spreken van een volwaardig kampioen", zei de Smash-voorzitter. Hij onderstreepte de waardering van het bestuur niet met bloemen, maar met in deze sinterklaastijd passende banketletters. Na een half jaar keert Smash 1 terug naar de hoofdklasse en dat stemde tot grote tevreden heid. Ook Smash 4 werd kampioen en het eerste jongensteam kan zater dag nog voor de derde titel zorgen. Smash zag echter ook drie jeugd- teams degraderen deze competitie, maar de prestatie van het vlaggen schip telt dubbel. De spanning voor de Sint-Anna- landse club nam de laatste weken enorm toe, want diverse teams wa ren in de race voor de titel. Enkele ploegen verkeerden echter ook in degradatiezorgen en die kunnen soms rare sprongen maken. De ont knoping pakte echter uitstekend uit voor Smash '76. De tafeltennisvereniging uit Sint- Annaland kwam deze competitie met tien teams uit: vijf senioren teams en vijf jeugdteams. Het eerste jongensteam speelt op landelijk ni veau, alle andere teams in de regio Zeeland en Noord-Brabant. Er wor den elk jaar twee halve competities gespeeld, zodat men in principe twee keer per jaar kan promoveren of kan degraderen. Het vorig seizoen gedegradeerde heren 1 begon in september in de le klas. Tijdens het voorjaar van 2003 werd er voor het eerst in de hoofd klasse gespeeld, het hoogste niveau dat de club in haar bestaan ooit be reikt heeft. Na één competitie de gradeerde men nipt. De basisspelers Anné van Dijke en Christian van 't Hof zagen Gabriël Gunter terugkeren in de hoofdmacht na een verblijf als VN-militair in Bosnië. Ad Verhage stelde zijn plaats voor hem beschikbaar en ging als reservespeler fungeren voor het le en 2e herenteam. Ook Johan Snoep stond als reserve op de team- lijst. De doelstelling vooraf was meedraaien in de subtop. Dat lukte, want halverwege de com petitie stonden de Setallanders op een derde plaats met een minimaal verschil (1 punt) achter de koplo pers Breda 1 en Markiezaat I uit Bergen op Zoom. Tijdens de return wedstrijden, met nog slechts één uitwedstrijd op het programma, boekte men enkele ruime zeges. Ook werd er nog een keer verras send verloren van een degradatie kandidaat, maar de concurrentie profiteerde daar niet van. Pas tijdens de voorlaatste speelron de kwam Smash'76 aan kop door met 6-4 te winnen van concurrent Breda. Tijdens de laatste speelronde vrijdagavond tegen een andere titel kandidaat (Markiezaat 1) werd de strijd om de titel gevoerd. De span ning was zeer groot. Bij een 7-3 ze ge zou men kampioen zijn. Bij een mindere uitslag zou men afhanke lijk zijn van de uitslag bij Breda en bij een 7-3 nederlaag zou Markie zaat of Breda met de bloemen aan de haal gaan. De uitgangspositie van Smash'76 was goed, maar kon het jonge team (Van Dijke en Gunter zijn respectie velijk 22 jaar en 21 jaar) de druk aan? Christian van 't Hof (38) opende overtuigend de wedstrijd met een 1- 0 voorsprong tegen Markiezaatspe- ler Jan Horst. Smash kwam met 2-1 achter te staan door verlies van Van Dijke en Gunter. Het werd 2-2 door winst in het dubbelspel door het duo Van 't Hof en Van Dijke. Wederom zette routinier Van 't Hof zijn club op voorsprong: 3-2. Hierdoor wer den kampioenskansen voor de Ber- genaren vrijwel nihil, want zij mochten dan geen steekje meer la ten vallen. Toch namen zij weer een voorsprong van 4-3 doordat Gunter en Van Dijke beiden nipt (twee pun ten verschil in 5e game) hun partij verloren. Gunter (goed spelend, maar steeds op zoek naar vertrou wen) verraste nu vriend en vijand door materiaalspeler Rene Lauwer- ijsSen te kloppen met zeer bekeken en rustig spel. Normaal kansloos te gen deze tegenstander, nu een be langrijke zege: 4-4 en daardoor was Markiezaat zowiezo uitgeschakeld voor de hoofdprijs. Nadat inmiddels ook de tussenstand bij Breda be kend was geworden, bleek dat een vijfde punt genoeg zou zijn voor promotie. Dat punt kwam er dan ook, want uitgerekend de ervaren Van 't Hof (speelt al zo'n 15 jaar in het le van Smash en kwam ook 5 1/2 jaar voor de hoofdmacht van Markiezaat uit) zijn club op sleep touw en won (5-4), waardoor het kampioenschap een feit was. Uit eindelijk werd het nog 5-5. Blijd schap bij de Sint-Annalandse spe lers en de meegereisde supporters (tot in de late uurtjes werd het ge vierd), want na een half jaar keert de club weer al terug naar de hoofd klasse. Verdediger Johan Snoep werd deze competitie niet opge steld. De spelers wilden de klus zelf gaan klaren en dat is gelukt. Van 't Hof werd de sterkste speler van de ze klasse. Hij won 90 van zijn partijen (27 uit 30). Van Dijke was goed voor 57 (17 uit 30), terwijl Gunter uitkwam op 43 (13 uit 30). Smash'76 werd kampioen met 64 punten uit tien wedstrijden. Bre da werd tweede met 61 punten, Markiezaat derde met 60 punten. Voorzitter Kees Vroegop zei blij te zijn, dat Anné van Dijke sterk voor uit was gegaan deze competitie, al waren de resultaten in de laatste wedstrijd dan wat minder. „Als de spanning oploopt, moet je gewoon blijven spelen. Gabriël Gunter heeft er gelukkig ook een punt aan toege voegd en onze oudste speler Chris tian van 't Hof, vertoont nog steeds geen slijt. Proficiat voor alle drie met dit kampioenschap." Voor iedereen was er eenzelfde ban ketletter, waarvoor bakker Wim Sla ger met zoon Antal naar de Welleva- ete waren gekomen. Smash houdt voor de inrichting van de nieuwe ta- feltennisaccommodatie, die samen met het repetitielokaal van Accele rando wordt gebouwd, een banket letteractie. Zaterdag konden de kampioenen zelf alvast proeven, voordat ze de vele tientallen letters de komende dagen bij verschillende bedrijven en particulieren thuis gaan brengen. Ook het 4e seniorenteam, een mix van dames en heren, kon vrijdag avond de kampioensvlag hijsen. Aan het begin van de competitie werd dit team gevormd. De dames Anky Vroegop, Leontien van Keu len en Esther Bruijnzeel hadden bij de meisjes op landelijk niveau ge speeld, maar moesten vanwege hun leeftijd (alleen Bruijnzeel is nog ge rechtigd om bij de jeugd te spelen) naar de senioren. Aan hun team werden twee mannelijke ex-compe titiespelers toegevoegd, Peter Diele- man en Tim Westerlaken. Zij wer den ingedeeld in de 6e klas. De competitiestart was uitstekend met enkele grote overwinningen, maar later in de competitie ging het alle maal wat stroever. Toch kwam de koppositie niet of nauwelijks in ge vaar. Vrijdag werd in Etten-Leur te gen een degradatiekandidaat de titel behaald. Een gelijkspel was vol doende voor promotie naar de 5e klas. Smash behaalde 65 punten uit tien wedstrijden. Ook dit jonge team was in de wolken. Voorzitter Kees Vroegop complimenteerde met name Peter Dieleman, die hele maal nieuw was in deze groep. In de landelijke C-klas kan jongens 1 nog kampioen worden, maar dan moet dit jeugdteam zelf zaterdag^ ruim winnen en hopen op een mis stap van koploper Irene 1 uit Til burg. Zaterdag werd er thuis met 6- 4 gewonnen van Vriendenschaar 1 uit Gouda. De achterstand bedraagt twee punten op Irene. Het is voor Smash voorlopig de laatste wedstrijd op landelijk ni veau, want de spelers gaan over naar de senioren. Afsluiten met een kampioenschap zou mooi zijn. Daarna zal het enige tijd gaan duren voordat de club weer op dat niveau met een sterk jeugdteam terugkomt, want het gat met de andere jeugd teams is zeer groot. De senioren se lectie wordt echter uitermate sterk en breed. Temeer omdat ook het 2e herenteam zich heeft kunnen hand haven in de 2e klas. Peter Bazen, Rafaël Fructuoso, Merijn v.d. Klooster, Ad Verhage en Marco Saarloos hebben zich met 45 punten op een vierde plaats veilig kunnen spelen. Zaterdag werd thuis met 6-4 verloren van titelkandidaat Kapelle 1. Volgende competitie wordt het team versterkt met de jeugdspelers Westdorp en Vroegop. Heren 3 (Kees van Poortvliet, Da vid van Driel, Matthijs Bruijnzeel, Marnix v.d. Graaf en Mathijs v.d. Graaf) verloor thuis met 6-4 van kampioen Oudelandel in de 4e klas. Smash 3 is vierde geworden met 43 punten en blijft 4e klasser. Het 5e herenteam moest zaterdag thuis met 7-3 winnen van TCS 7 uit Steenbergen om een promotieduel te mogen spelen, maar zover kwam het net niet. Heren 5 won met 6-4 en wordt zodoende derde in de 7e klas. Leen Guiljam bleef ongeslagen, Piet van Dijke won tweemaal en Pieter de Boer eenmaal. Chris Hage bleef aan de kant in dit belangrijke treffen. Bij de jeugd was na enkele wedstrij den in de competitie al duidelijk dat het loodzwaar zou worden, want en kele teams zijn een klasse te hoog ingedeeld. Jeugd 2, 3 en 4 werden kansloos laatste in hun klasse en zullen volgende competitie lager in gedeeld gaan worden. Alleen het 5e jeugdteam kon goed meekomen in de 4e klas aspiranten. Jan Willem van Vossen, Eric Bruijnzeel, Huib v.d. Klooster en Job Moerland ein digden in de subtop op de 3e plaats. De percentagetrofee (wisselbeker voor de beste competitiespeler van de club) is gewonnen door Eric Bruijnzeel: hij speelde 100 deze competitie. De nieuwe competitie gaat medio januari 2004 van start. Op 13 de cember organiseert de club eerst de Thoolse kampioenschappen. Tafeltennisvereniging Smash '76 organiseert op zaterdag 13 decem ber de jaarlijkse Thoolse kam pioenschappen tafeltennis voor se nioren en jeugd. Inwoners van de gemeente Tholen én leden van Thoolse tafeltennisverenigingen kunnen eraan meedoen. Er wordt in verschillende klassen gespeeld. De wedstrijden worden gehouden in sportzaal De Wellevaete in Sint-Annaland. Om 9 uur 's mor gens begint het toernooi voor jon gens en meisjes tot en met 15 jaar. De finales zijn rond twaalf uur ge pland en meteen daarna worden de prijzen uitgereikt. Om twee uur begint het toernooi voor de senio ren en naar verwachting zullen hier de finales rond vijf uur wor den gespeeld. Aanmelden kan tot uiterlijk dins dag bij toernooi leider Kees Vroeg op (tel. 652487) of bij Chris Hage (tel.652981). Reserve vierde klasse Tegen het Zierikzeese Mevo 3 beleefde SPS 2 een makkelijke middag. Het won met 12-1, nadat de teller bij de rust al op 6-0 stond. De thuisclub miste maar liefst zeven vaste spelers, terwijl twee anderen vooraf aangaven slechts één helft in actie te komen. Daarom werden drie B-junioren opgetrommeld om het team te completeren. Dick Uijl ging laatste man spelen, Peter Noordij- ke fungeerde als aanvallende midden velder en René van Vossen bemande de spitspositie. Jan Elenbaas bediende vanaf links de spitsen en dat liep lek ker. Mevo werd in een vroeg stadium vastgezet, zodat de bal snel onder schept kon worden. Werd dan een lan ge bal gegeven, dan stonden A.P. v.d. Belt, Dick Uijl, Arjan Dijke en Corné Goudzwaard meestal op de goede plaats en konden direct weer de aanval openen. Mevo bleef proberen te voet ballen, wat in het voordeel was van de thuisclub. Uit een snelle interceptie pikte Peter Noordijke de bal op, passeerde twee verdedigers en stiftte het leer over de uitlopende doelman. De 2-0 kwam van Maarten Joppe, uit een voorzet van René van Vossen, Tien wedstrijden moest Joppe wachten op zijn eerste treffer. Met een schuiver in de linker benedenhoek maakte Noordijke er 3-0 van. Ook Berrie Hage was trefzeker, waarna Van Vossen uit een voorzet van Wim de Groen 5-0 inkopte. De 6-0 van Van de Belt was tevens de vijftigste competitietreffer voor SPS 2. Na de rust kwamen Corné Goudzwaard en de B-junioren Hilbert van Akkeren, Leo nard Quist en Robbert Slooten in het veld voor René van Vossen, Arjan Dij ke, Dick Uijl en Jan Elenbaas. Door al le omzettingen duurde het even voor Leonard Quist de 7-0 binnen wist te schieten. Vervolgens deponeerde een Mevo-verdediger een voorzet van De Groen in het eigen doel. Jan Elenbaas kwam hierna terug in de ploeg voor de leeggespeelde Maarten Joppe. Een van zijn eerste acties was een schot in de kruising (9-0). Intussen was ook al een viertal keren paal of lat geraakt en had de doelman enkele hoge voorzetten uit de lucht geplukt. Goudzwaard kon van af de penaltystip de tiende scoren, maar speelde in plaats daarvan Noor dijke aan op de vijfmeterlijn. Hierna pakte Goudzwaard alsnog zijn treffer mee op aangeven van Jan Elenbaas. In middels had ook Mevo een keer het net gevonden. De twaalfde SPS-treffer was opnieuw een eigen doelpunt van Mevo, doordat een schot van Noordijke van richting werd veranderd. Dat Tholense Boys 3 won van Bruse Boys 3, bete kende bovendien dat opnieuw een con current werd uitgeschakeld. Tegen een erg jong DVO 3 wist de der de keus van WHS met 2-1 te winnen en staat nu op de vijfde plaats. Het was een rommelige wedstrijd, met veel lan ge ballen waardoor de spitsen veel moesten lopen. Zeker in het begin bleef het dankzij gelegenheidsdoelman Eric Post 0-0. Na een kwartier kwam WHS beter in zijn spel. Er kwamen kansen, maar doelpunten bleven uit. Na een half uur schoot Wim Vermaas de bal in de verre bovenhoek. Ook Marco Scherpenisse kreeg een moge lijkheid, maar de topscorer bleef deze middag droog staan. Wél nam hij zijn ploeg op sleeptouw. Vermaas viel met een spierblessure uit en werd vervan gen door Edwin Geuze. Na de thee kwam John Keur in het veld voor de moegestreden Patrick Quist. Ook de tweede helft kende een rommelige start in een hoog tempo. DVO profiteeTde van een verdedigingsfout om gelijk te maken (1-1). Het zag er niet naar uit dat WHS nog zou scoren, tot dat aan voerder Abby Hommel uit een vrije trap van aanvoerder Rien den Engels man in kopte. Tholense Boys 5 en SPS 3 deelden de punten: 1-1. De geel-zwarte selectie was aangevuld met Robin Jonkers, Chris Jansen en Alex Koppenhol, waardoor de gemiddelde leeftijd flink daalde. Ondanks een overwicht op het middenveld wist SPS nauwelijks ge vaarlijk te worden. Twee keer dook de Thoolse doelman Jan v.d. Vlies een bal uit de hoek. Ook Tholen werd enkele keren gevaarlijk voor het doel, zonder dat dit treffers opleverde. Volgens de geel-zwarten zag de leidsman twee handsballen van SPS over het hoofd en onthield daardoor de thuisclub twee strafschoppen. SPS nam in de tweede helft de leiding, maar niet lang daarna trok Robin Jonkers de stand gelijk. Door scherp verdedigen aan beide kan ten bleven verdere treffers uit. Met een tweede plaats op de nationale teamcupwedstrijd in Vught is het seizoen voor turner Bart de Wilde uit Sint-Maar tensdijk goed begonnen. Bart maakte deel uit van de vijfkoppige ploeg van SDS Rotterdam. Op elk van de zes on derdelen kwamen steeds vier turners in actie en de beste drie resultaten telden mee voor de uitslag. Op die manier kon den per toestel de beste turners ingezet worden. De jeugdige Tholenaar mocht op alle onderdelen meedoen. Hij begon met zijn lievelingstoestel, paard voltige, en scoorde daar meteen het hoogste aan tal punten van de hele wedstrijd waaraan 25 jongens meededen: 8,55. Ook de rin gen liggen Bart wel en hierop kreeg hij 8,25 punten. Sprong leverde hem 8,3 punten op, wat hoger had kunnen uitval len als niet een paar stapjes wat aftrek opleverden. Brug en rekstok doet Bart de Wilde minder graag en daar bleef hij op respectievelijk 5,75 en 5,25 punten ste ken. Met de vloeroefening kon hij nog 8,2 punten aan zijn totaal toevoegen. De voorwedstrijden voor het Nederlands kampioenschap beginnen in februari. Ook daar doet Bart de Wilde aan mee. Zijn broer Joost concentreert zich op paard voltige en brug, de toestellen die hem het beste liggen en waarop hij even eens de plaatsingswedstrijden voor het nationaal kampioenschap wil turnen. In verband met zijn studie aan het Cios in Goes én een hardnekkige blessure be sloot Joost om minder te gaan trainen. Vandaar de keuze voor twee onderdelen. Het bestuur van Smerdiek en trainer Pim Potappel uit Stavenisse hebben in goed onderling overleg besloten om aan het einde van dit voetbalsei zoen de samenwerking te beëindi gen. Na drie jaar vinden beide par tijen het tijd voor een verandering. Het bestuur van Smerdiek zal in sa menspraak met de selectie op zoek gaan naar een nieuwe trainer. Pim Potappel heeft aangegeven eventu eel voor een nieuwe uitdaging open te staan. Hij is al genoemd als kan didaat bij WHS, waar Johan Sulkers vertrekt. Een probleem daarbij is wel, dat Potappel geen papieren heeft voor de derde klas, maar als de positie van de Sint-Annalanders zo blijft, hoeft dat geen beletsel meer te zijn. Jong SPS heeft een oefenwedstrijd tegen Jong Lepelstraatse Boys met 4- 2 gewonnen. Bij de rust stond het 2-0 door treffers van Corné Rottier en Hilbert van Akkeren. Na de hervat ting scoorde Johan Uijl 3-0 en uit een strafschop maakte Hilbert van Akke ren 4-0. In de laatste tien minuten troffen de Brabanders twee keer doel. De kleinste Vosmeerjeugd speelde zaterdag tegen de FC Pietenboys uit Spanje om de pepernotenbokaal. De selectie van Sint-Nicolaas was door blessures van enkele pieten echter flink uitgedund. Zaterdagochtend is er op sportpark de Vossenberg in Oud-Vossemeer gestreden om de pepernotenbokaal. De F-pupillen en het smurfenteam (de Vosjes) namen het op tegen de FC Pietenboys uit Spanje. Aan voerder Sint-Nicolaas moest zich voor de wedstrijd al bij de scheids rechter verontschuldigen, want hij had slechts drie fitte zwarte pieten bij zich. Pedro, Rieardo en Bobo waren 's nachts geblesseerd ge raakt toen ze bij het rijden in de schoentjes van het dak waren ge gleden, verklaarde de Sint. De kleinste Vosmeerspelertjes namen Carlos, Riko en Alfredo echter heel sportief in hun eigen team op en dat bleek achteraf een meesterzet van de oranje-zwarte hummeltjes. Diep in blessuretijd scoorde Alfredo uit een goede pass van zijn collega Ri ko namelijk de verdiende gelijkma ker en in de spannende strafschop- penserie trok het team met de zwarte pieten uiteindelijk met mi niem verschil aan het langste eind. Een grote bokaal bomvol heerlijke pepernoten was de verdiende belo ning voor de Spaans-Nederlandse formatie. Dweilorkest de Neutekra- ekers zorgde tijdens de wedstrijd voor de vrolijke noot langs het veld. Na afloop van de voetbalwedstrijd ontvingen alle spelertjes uit handen van Sint-Nicolaas een cadeautje en de activiteitencommissie van de voetbalvereniging maakte met een glaasje limonade het kinderfeest compleet. Voetbal j Uitslagen Derde kl.: Kruiningen-Thol.Boys 1-2. Dames: Gastel-Smerdiek (beker) 0-2, Thol.Boys-Meeuwen 3 afgelast. Tweede kl. res.: Dinteloord 2-Noad 2 3- 1. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Bruse Boys 3 5-0, WHS 3-DVO 3 2-1, SPS 2-Mevo 3 12-1, ZPR 2-Thol.Boys 4 4-2, Thol.Boys 5-SPS3 1-1. Vijfde kl. res.: WHS 4-Vosmeer 4 1-1, Virtus 8-Noad 4 0-3. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Alliance 5 5-4, Gastel 7-Vosmeer 3 4-1. Vriendschappelijk: Dauwendaele-WHS 8-1, Smerdiek-ZSC 2-1, VVC-Stavenisse 6-2, jong SPS-jong Lepelstraatse Boys 4- 2. Jeugd: Zeelandia Middelburg-Thol.Boys B (beker) 7-3, Thol.Boys C-SSV (beker) 1-6, Welberg-Thol.Boys Dl (beker) 2-7, Thol.Boys D2-Steenbergen (beker) 3-2, Thol.Boys El-Dinteloord 0-2, NVS- Thol.Boys E2 2-0, Thol.Boys meisjes- Divo 5-1, Nw.Borgvliet-Thol.Boys F2 0- 9, NVS-Thol.Boys F3 1-3; Noad A-Dinteloord (béker) 4-2, Mevo-Noad B (beker) 1-1, Noad C-WIK (beker) 9-0, Noad D-WHS Dl (beker) 1-6; Stavenisse B-SPS B (beker) 5-6, Steenbergen-Stave- nisse F 2-4; Internos-Smerdiek meisjes 5- 2, Smerdiek C-Chrislandia 2-2, Smerdiek D-Dinteloord 0-10, Smerdiek El-SPS E 8-4, Odio-Smerdiek E3 1-3, Smerdiek F2-Smerdiek F3 2-5; Duiveland-WHS A 7-2, Rillandia-WHS C 1-2, WHS meis- jes-SVC 3-4, Halsteren-WHS D2 23-0, Halsteren-WHS E3 0-4, WHS F2-WHS F3 6-1; Halsteren-SPS Cl 0-3, Steenber- gen-SPS C2 (beker) 2-1. Voetbal programma Zaterdag 6 december uur Noad-Seolto(Simonse) 14.30 Thol.Boys-Kruiningen(Pietjouw) 14.30 Baronie-WHS(Rotmans) 14.30 SPS-Vrederust(Wattel) 14.30 WIK-Stavenisse(Brekelmans) 14.30 Duiveland-Smerdiek(Clarijs) 14.30 Smerdiek da.-Zwaluwen 14.30 Wolfaartsdijk-Thol.Boys da. 11.00 WHS 2-Oranje Wit 2(vDonge) 14.30 Klundert 2-Noad 2(Twickler) 12.15 Thol.Boys 2-K'vangers 3 12.30 Rood Wit 7-Noad 3(Lok) 14.30 Drechtstreek 3-Smerdiek 2 12.15 SPS 2-Cortgene 1 14.00 Stavenisse 2-WIK 2 14.30 Bruse B.3-Thol.Boys 3 14.30 WHS 3-Halsteren 2 14.30 ZPR 2-SPS 3 12.30 Thol.Boys 5-Thol.Boys 4 14.30 Wolfaartsdijk 4-Smerdiek 4 14.30 Vosmeer 4-Yerseke 6 14.30 Kloetinge 6-WHS 4 14.30 Noad 4-Halsteren 3 13.15 Zondag 7 december uur WVV-Vosmeer(Marijnissen) 14.30 Vosmeer 2-Internos 8 12.00 Unitas 7-Vosmeer 3 9.45 In en tegen Kruiningen behaalde Tholense Boys zaterdag een benauw de 1-2 overwinning. In het eerste halfuur werd de basis gelegd voor de winst. Na de pauze hadden de Tholenaren de handen vol aan de fysiek sterke en met veel inzet spelende thuisclub. Door de overwinning is de ploeg van Romeo van Aerde wel in het spoor van de koplopers Olympia en Zwaluwe gekomen. Voorlopig richt Van Aerde zijn pijlen echter op de tweede periode. „Daarin staan we ongeslagen bovenaan en hebben we een thuiswedstrijd tegen weer Kruiningen voor de boeg. Alleen de volgende wedstrijd telt." Derde klasse Tholense Boys begon het inhaalduel zonder de geblesseerde Francel Kou semaker. Voor hem startte Simon Jansen in de basis. Na vijf minuten schoot Ronnie de Graaf op de paal. In de 20e minuut namen de Tholena ren de leiding. De opgerukte Arie Draaijer stond op de goede plaats om een slippertje van de doelman van Kruiningen af te straffen: 0-1. Even later was het de vrijstaande Simon Jansen die na een actie van Jan Groe- newegen opnieuw scoorde: 0-2. Toch was Van Aerde allerminst te vreden over de vertoning. „Dit was één van onze mindere wedstrijden tot dusver. Zeker na rust was het dra matisch. We leden verschrikkelijk veel balverlies. Deze ploeg is nog niet in staat om een aantal wedstrij den achter elkaar goed te voetbal len." Het uitvallen van Johan Schot in de 50e minuut zorgde voor een kente ring in de wedstrijd. De routinier heeft last van een slepende liesbles sure en liet zich vervangen door Bas Wezenaar. Kruiningen bracht twee lange spitsen binnen de lijnen en probeerde de partij met opportunis tisch voetbal om te buigen. Doordat Tholense Boys ver van de eigen goal bleef voetballen leverde het offensief met de kopsterke pionnen weinig kansen op. Positief bij Tholense Boys was dat Wim Schot na een lan ge periode van blessureleed weer zijn opwachting maakte als vervan ger van Ronnie de Graaf. Rick van de Velde kwam in de ploeg voor Si mon Jansen. In de 80e minuut werd het met een kopbal 1-2 en was het nog even alle hens aan dek. Bij een uitval scoorde Jaben Kortland, maar de treffer werd wegens buitcnspt# af gekeurd. Ook Jan Groenewegen on derscheidde zich nog met enkele goede individuele acties. De partij in Kruiningen telde nog mee voor de eerste periode. Komende zaterdag moet Tholense Boys anders voor de dag komen, vindt Van Aerde. „We moeten altijd minimaal dezelfde in zet aan de dag leggen als de tegen stander. Dat was zaterdag niet het ge val en dan krijgen we het moeilijk. Pas bij gelijke inzet gaan de voetbal lende kwaliteiten spreken. Die heb ben wij in voldoende mate. In deze klasse moeten wij in principe van el ke tegenstander kunnen winnen." Uit de onlangs door de Thoolse voet balfederatie gehouden enc[uête over de Tholencup blijkt, dat een ruime meerderheid van zowel spelers als publiek een knock-outsysteem ver kiest boven het tot nu toe gehanteer de poulesysteem. Dat maakt het spannender. Hoewel het toernooi, ooit een ware happening, in de ver sukkeling is geraakt, vindt een meer derheid van de ondervraagden dat het gemeentelijke toernooi moet blij ven. Hemelvaartsdag en de competi tievoorbereiding worden als speelda- ta voor het toernooi afgewezen. Het meest logisch zou het zijn om het knock-outsysteem gedurende het seizoen te spelen met een uit- en een thuiswedstrijd - volgens de regels van de Europacup - waarna de finale (eerst drie kwartfinales waarbij de organiserende club vrij is) gespeeld zou kunnen worden bij de organise rende vereniging. Een andere moge lijkheid is om alles op één dag af te werken, inclusief de finale. Het de finitieve besluit valt op 16 december, wanneer de Thoolse voetbal federatie vergadert. Het Thools elftal speelt woensdag 17 december weer een wedstrijd. Op sportpark De Beek in Halsteren bindt het dan de strijd aan met eersteklas ser Halsteren. Door met 0-2 van Gastel te winnen, heeft Smerdiek dames de volgende bekerronde bereikt. De Tholenaren begonnen sterk, ze namen al na een minuut de leiding. De Brabantse keeper werkte een schot van Anne Hage weg, waarop de bal precies voor de voeten van Irma Hage viel die maar voor het inschieten had. De thuisclub kwam er in die beginfase niet aan te pas en Smerdiek kon de voorsprong uitbouwen. Angelique Hage rondde een combinatie met Jos- ca Jansen af met een schot in de hoek. Bij de 0-2 stand namen de be zoekers gas terug, waardoor Gastel in de wedstrijd kon komen. Na een half uur spelen kregen de Brabanders een strafschop, nadat Tamara van Boven een tegenstander onderuit had ge haald. Gelukkig voor de blauw-zwar- ten ging de penalty hoog over. Gastel kreeg nog een paar mogelijkheden, die echter niets opleverden. Na de rust was het beeld niet anders. Bij Smerdiek kwamen sommige spe lers verdedigend en fysiek vermogen tekort. Daardoor hield de achterhoe de veel werk. Een goede scorings kans was er voor Lenny Stoutjesdijk. Ze passeerde drie tegenstanders, maar speelde vervolgens de bal te ver voor zich uit. Tina Dujakovic zag een actie op de paal belanden. Gastel kreeg de bal er evenmin in. zodat het 0-2 bleef. Bij Smerdiek moesten de beide 14-jarigen - Angelique Hage en Donna Koetsier, die deze middag voorop gingen in de strijd - het veld geblesseerd verlaten. Dinteloord 2, dat aan een goede reeks be zig is, was ook voor Noad 2 te sterk: 3-1. De Sint-Philipslanders kenden geen ideale voorbereiding, want ze waren vergeten de shirts mee te nemen. Vijf minuten na aan vang keek Noad tegen een achterstand aan. Bij een vrije trap tastten de verdedi gers mis, zodat een Brabander vanaf ze ven meter vrij kon inschieten. Dinteloord zakte terug in de verdediging en Noad ging de lange bal hanteren. Men was niet scherp voor het doel. zo misten de spitsen Sven Buijs en Dennis Kot de precisie. Met name in het laatste kwartier van de eerste helft moest doelman Kees Ligten- dag verschillende keren handelend optre den. Een schot van Erik Fonteijne ging net naast. Na de thee kwamen Ivo Hage en Ronald den Braber in het veld voor Mi- chiel v.d. Est en Jasper van Dijke (die flink was aangepakt door de tegenstan der). Kort na de hervatting kregen de geel groenen een domper te verwerken. Een hoekschop werd slecht weggewerkt door Kevin Overbeeke, waarop de Dinteloord- spits vrij kon inschieten (2-0). Alle tactiek werd overboord gezet en Noad ging de strijd aan op zoek naar een treffer. Nadat arbiter Patrick Fase uit Oud-Vossemeer een Dinteloorder de rode kaart voorhield, was hij gedwongen door alle commotie bij de thuisclub een afkoelingsperiode in te lassen. John van Dijke werd bij Noad ingebracht voor Kevin Overbeeke. Jaap van Oudenaarde kreeg de kans om te sco ren, maar zijn schot miste precisie. Erik Fonteijne schoot, net als in de eerste helft, naast. Uiteindelijk lukte het Sven Buijs om, met nog tien minuten op de klok, de aansluitingstreffer te maken uit een pass van Ronald den Braber. Noad gooide alles op de aanval, maar liep in het mes van de counter. In de laatste seconden maakte Dinteloord er 3-1 van. De Sint-Philipslan ders staan na tien wedstrijden op de ze vende plaats met twaalf punten. Tegen koploper Gastel 7 bleef Vosmeer 3 opnieuw met lege handèn staan: 4-1. De Tholenaren worden geplaagd door blessures en dat heeft zijn weerslag op de resultaten. Niettemin ging Vosmeer goed van start. Beide ploegen kregen en kele kansen en de Tholenaren namen de leiding. Uit een actie en steekpass van Niels Havermans scoorde Toon Kouwen 0-1. Die stand bleef, mede dankzij een aantal reddingen van doelman Fred Jan maat, tot de rust op het scorebord staan. Na de hervatting bleek al snel dat Gastel de betere ploeg was. Na een kwartier stond het dan ook al 2-1Vosmeer kreeg nog mogelijkheden via Frans Haver mans, maar die wist het net niet te vin den. Gastel lukte dat twee keer nog wél, zodat het 4-1 werd. Smash keert na een half jaar terug naar de hoofdklas, knielend vd.n.r. Anné van Dijke, Gabriël Gunter en Christian van 't Hof Smash 4 promoveert naar de vijfde klas, staande v.l.n.r. Tim Westerlaken, Peter Dieleman, Anky Vroegop, Esther Bruijnzeel en Leontien van Keulen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15