Roosevelt Academy middel om jeugd in Zeeland te houden Roosevelt Academy The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams Zeeuwse universiteit houdt a.s. dinsdag open dag Middelburg Eleanor Roosevelt (1884-1962) Ben jij ambitieus, heb je een brede academische belangstelling en zin in een intern,üonfe uitd^ingi Dan ben jij een geschikte kandidaat voor de Roosevelt Academy. De Roosevelt Academy in Middelburg biedt je een Engelstalige driejarige bacheloropleiding op hoog niveau en in een internationale omgeving. Meer weten? Bezoek de Open Dag Kijk op www.rooseveltacademv.org of bel 0118-886835. Donderdag 4 december 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Zeeland krijgt er een nieuwe onderwijsvoorziening bij: de Roosevelt Academy in Middelburg, de Zeeuwse uni versiteit. Een driejarige Engelstalige opleiding op hoog niveau. Dinsdag 9 december is er een open dag in het stadhuis aan de Markt in de Zeeuwse hoofdstad, het toe komstige academiegebouw. Twee Thoolse gemeentebe stuurders met een achtergrond in het onderwijs kijken er verschillend tegenaan. Oud-Vossemeer Ook Thoolse jongeren, zoals hier gediplomeerden van het Calvijncollege in Tholen, kunnen volgend jaar in de eigen provincie een universitaire opleiding volgen. Mevr. E.M. van der Wal-Vermeulen uit Sint-Maartensdijk noemt de Roosevelt Academy 'een grote aan winst voor Zeeland.' „Deze vorm van hoger onderwijs kan ertoe bij dragen, dat ook de uitstroom van Thoolse jongeren een halt wordt toegeroepen. Ze kunnen hier blijven wonen en in Middelburg studeren." Daarentegen betwijfelt P. van Bel- zen uit Tholen of de uitstraling naar Tholen groot zal zijn gezien de vele keuzemogelijkheden op onderwijs gebied. „Het aanbod van Rotterdam is immers enorm en ook in Tilburg studeren veel jongeren uit Tholen. Als je het echter voor de hele pro vincie bekijkt en met name ook voor de gemeente Middelburg, dan is de vestiging van de Roosevelt Academy een plus." Het nieuwe onderwijsinstituut tim mert in elk geval aan de weg en dinsdag a.s. is er een open dag. spe ciaal voor hbo-studenten, 4-, 5- en 6- vwo'ers uit Nederland, leerlingen 5 en 6 aso uit Vlaanderen en hun ouders. Het stadhuis in Middelburg is geopend van 10.00 tot 15.30 uur. Er zijn twee informatieronden: 's morgens van half elf tot elf uur en 's middags van half twee tot drie uur. Om twaalf uur is er een mogelijk heid om onder begeleiding van een gids de toekomstige academiege bouwen en de mogelijkheden voor studentenhuisvesting te bekijken. De naamgeving geeft het internatio nale karakter van de nieuwe onder wijsvoorziening aan. Roosevelt heeft een goede naam als Ameri kaanse president die de vier vrijhe den proclameerde, waaraan bij de tweejaarlijkse uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middel burg steeds wordt herinnerd. De voorouders van Roosevelt kwamen uit Oud-Vossemeer en die Zeeuwse banden koestert het provinciebe stuur en nu ook de Roosevelt Aca demy o.l.v. prof. dr. Hans Adriaan- sens. Een andere bekende leiding gevende is de psycholoog René Diekstra. Wanneer de opleiding 1 september 2004 begint, gaan er zes tot acht hoogleraren aan de slag, eenzelfde aantal hoofddocenten en verschillende docenten. Over drie jaar zouden er zeventig mensen bij de Roosevelt Academy werken. Dat werkgelegenheidsaspect spreekt mevr. Van der Wal bijzonder aan. „Rond hoger onderwijs ontwikkelt zich de economie en dat zie je ook met de Roosevelt Academy gebeu ren. Er komen bedrijven waar stu denten aan de slag kunnen en dat al les bij elkaar is een versterking van de provincie." Het PvdA-raadslid, dat als consulent voor zieke leerlin gen in Rotterdam en omgeving werkzaam is, spreekt uit eigen erva ring. „Mijn kinderen hebben in En schede gestudeerd en hebben daar ook werk gevonden. Ik vind het heel fijn om opleidingen zoals de Roosevelt Academy in de buurt te hebben. Met openbaar vervoer is Middelburg vanuit Tholen ook nog aan te reizen. Deze Zeeuwse univer siteit is een middel om de jeugd in onze provincie te houden. De jonge ren kunnen hier blijven wonen en hun vrienden blijven zien en dat zijn allemaal positieve punten", aldus mevr. Van der Wal. Van Belzen is kritischer gestemd. „Het is natuurlijk koffiedik kijken, maar we moeten nog zien hoe de Roosevelt Academy zich ontwik kelt. Ik vind het een behoorlijk eli tair gezelschap dat in Middelburg neerstrijkt. Het is ook een vrij dure opleiding en ten opzichte van Rot terdam en Tilburg met een beperkt aantal faculteiten. Zeeland krijgt wel onderwijs van universitair ge halte dat er nu niet is. Een verdere uitbouw is natuurlijk mogelijk, maar inwoners van Tholen hebben in Zuid-Holland en Noord-Brabant ook een heel groot gedifferentieerd aanbod", aldus het CU-raadslid en voormalig leraar aan het Calvijncol lege in Tholen. M IS ALLEEN HET ALLERBESTE GOED GENOEG TA f 11* I 1 i i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 11