FNV Bouw fêteert trouwe leden Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 november 2003J Sinterklaasactie Bestratingswerk Lampionoptocht Uitbreiding zuivering 126 nieuwe beuken Inbraak in auto's Bedrijfsgrond verkocht Loopbrug Molenvliet Sieraden bewonderd Concordia brengt beeldende muziek Passage bezint zich over water Bestman wint klaverjassen Hij komt.... Bestuursvacatures Vosmeer Straatwerk Tholenaren voor kerkenraad Concert OVM met brassband Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Helpen met schoenendoos Hommel scoort goed Kaartavond bij WHS Pastoraal werker komt niet Rekening Wezen Armen Anco Fase voorzitter WHS Sanering Hoenderweg Bezwaren Hoenderweg Bodemonderzoek Struijk Papierhandel Pilootweg Intocht sinterklaas Brandweer doelwit Rijbewijs ingenomen Kledingmarkt Tholen In de sinterklaasactie van de onder nemersvereniging is voor 950 euro aan prijzen te winnen. De hoofdprijs is een reischeque van 400 euró. De 24 deelnemende ondernemers geven tussen 20 november en 5 december hun klanten bij elke bestede tien eu ro een lot. Deze loten kunnen op drie plaatsen in een bus worden ge stopt en vrijdagmiddag 5 december om vijf uur worden in de hal van het voormalige stadhuis de vijftien win naars van de waardebonnen getrok ken. Ook de prijzen van de kleur- wedstrijd voor de jeugd (kleurplaten inleveren tot 28 november) worden dan uitgereikt. Zaterdagmiddag komt Sinterklaas aan in de haven. Zijn boot arriveert om twee uur, waarna de burgemees ter het gezelschap om half drie ont vangt op de kiosk op de Markt. Na een rondgang met Concordia is er een kinderfeest in Meulvliet. Moeilijk ter been? Vanaf donderdag 27 november Even om een boodschap met het Rode Kruis Dagelijks van 10 tot 12 uur. Advertentie I.M. Rijbaan, trottoir en achterpad van een gedeelte van de Jolstraat worden opnieuw bestraat, evenals het plein tje bij de Burg. van Vrijberghestraat, trottoir Burg. Wagthoplein, een stuk je rijbaan, het pleintje en achterpad van de Garnalenstraat, het achterpad van de Oesterstraat en het pad bij de Zoutziedersdreef. De gemeente heeft dit aanbesteed tegelijk met bestra tingswerk in Oud-Vossemeer. Laag ste inschrijver was gebr. Van Vossen te Sint-Annaland met 35.500 euro. De overige inschrijvers: De Rijke te Sint-Maartensdijk 35.600 euro, Goe- degebuure te Sint-Annaland 35.600 euro. Van Haaften te Stavenisse 37.875 euro, Scherpenisse te Bergen op Zoom 43.750 euro, Bolier te Sint- Maartensdijk 45.000 euro en gebr. Moerland te Sint-Annaland 47.000 Bij redelijk tot goed weer wordt za terdagavond 29 november de lam pionoptocht gehouden van de stich ting christelijk jeugdwerk Tholen. De start van dit jaarlijks terugkeren de evenement is om zeven uur in de Doelweg. De tocht duurt ongeveer een uur en eindigt bij zorgcentrum Ten Anker. Komend voorjaar is de uitbreiding gepland van de rioolwaterzuive ringsinstallatie aan de Slabbecoorn- weg. De nabezinkput wordt vervan gen door een nieuwe en er komt een nieuw pompgemaal met bijbehoren de leidingen. Om het karwei te kun nen klaren, heeft het waterschap van de provincie vergunning gekregen om tijdelijk het grondwaterpeil te verlagen. Daarin is een bepaling op genomen dat landbouwpercelen in een straal van 300 meter rond de bouwput vóór, tijdens en eventueel ook na de bemaling getaxeerd moe ten worden. Dit om te kunnen bepa len of als gevolg van het werk moge lijk oogstderving (droogteschade) is opgetreden. De watercipressen, die het straat beeld van de Meanderlaan, Pergola en een gedeelte van de Oranjerie be paalde, zijn de afgelopen weken ver wijderd. De wortelgroei bleek voor veel overlast te zorgen bij de bewo ners. Klachten waren er over ver stopte rioleringen en het opdrukken van de verhardingen. In de tweede week van december zullen als ver vanging er 126 zuilbeuken worden geplant. Voor het groenbedrijf dat de werkzaamheden verricht is het weg halen van de boomwortels een ha chelijke klus, omdat er vele kabels en leidingen bij de bomen liggen. In overleg met Delta Nutsbedrijven en de KPN probeert men de hinder voor de bewoners te beperken. De bewo ners hebben eerder dit jaar zelf geko zen voor de zuilbeuken als vervan ging van de watercipressen. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in zes auto's die gepar keerd stonden in de Garnalenstraat, de Jolstraat, de Oesterstraat en de Kreeftenstraat. De politie is op zoek naar personen die iets verdachts heb ben opgemerkt. Tips kunnen gemeld worden bij het politiebureau of via het telefoonnummer: 0900-8844. De gemeente heeft 2800 m2 grond aan de Energieweg op bedrijventer rein Welgelegen verkocht aan Pro In dustrial Automation (PIA). De on derneming van elektrotechnische automatisering is eigendom van Mark de Leeuw uit Poortvliet en Fer ry Laban. Gedeputeerde staten hebben dinsdag toestemming gegeven voor de aan leg van een loopbrug tussen de Ten Ankerweg en de Molenvlietsestraat. Deze doorverbinding houdt verband met het open maken van de Veste. De rijksdienst voor de monumenten zorg gaf groen licht en de provincie had ook geen planologische bezwa ren tegen het plan van de gemeente. In de Gasthuiskapel pronkten op de verenigingsavond van de Platte landsvrouwen vele sieraden. De le den hadden zelf allerlei sieraden meegenomen en daarnaast hadden de juweliers Minderhoud uit Arne- muiden en Westkapelle een collectie Zeeuwse sieraden meegenomen. De tafels lagen vol met colliers van bloedkralen en onyx, ringen, gespen, knopen, maar ook krullen voor de klederdracht. De juweliers gaven bij de sieraden uitleg over de herkomst en bij welke gelegendheden de sie raden werden gedragen. De Platte landsvrouwen zien terug op een ge slaagde bijeenkomst die de leden boeide. Op woensdag 17 december wordt om acht uur in de Gasthuiska pel de kerstviering gehouden. Het harmonieorkest van Concordia trok zaterdagavond in Meulvliet een volle zaal voor het filmconcert. Voorzitter Piet Geuze refereerde in zijn openingswoord eraan dat mu ziek en films zeer nauw aan elkaar verwant zijn en dit bleek gedurende het concert ook duidelijk te kloppen. Bij het horen van de muziek werd achter het orkest een filmfragment van de betreffende speelfilm ge toond. Daarnaast liepen er in de zaal figuranten rond, die door het publiek in combinatie konden worden ge bracht met een bepaalde film, maar ook de orkestleden zelf waren in hun rol. Spelend met reddingsvesten, bo a's, zonnebrillen, baretten en een brandweerhelm zorgden ze voor een amusant concert. Door een afwisse lende samenstelling van het pro gramma bleef Concordia het publiek drie uur lang boeien met het film concert. De verschillende muziek stijlen wisselden elkaar steeds af en zorgden voor steeds een andere sfeer in de zaal. Zo maakten de klanken van 'The Lion King' plaats voor 'Don't cry for me Argentina' en klonk na The Blues Brothers de mu ziek uit de film Titanic. Ook was het concert een muzikale reis door de tijd heen, waarbij eveneens de diver se culturen tot uitdrukking kwamen. Het nummer 'Grease' wat de sfeer van de zestiger jaren in Amerika vertolkte werd afgewisseld door de sfeer van het Midden-Oosten met de muziek uit de film 'Lawrence of Arabia'. Bij de vocale nummers werd het orkest bijgestaan door de vocalisten Menno Stuifmeel en Lin da van der Veeten. Zij zongen op aanstekelijk wijze de nummers 'New York, New York', 'Songs of the Wizz' en 'The Rose' van Bette Middler. Op het eind van de avond kreeg het orkest en dirigent Marcel Hartendorp een ovationeel applaus als waardering. Op de bijeenkomst van de Passage stonden de leden stil bij het project 'Water wereldwijd'. In aansluiting op dit thema werd de ontmoeting be gonnen met het zingen van Psalm 36 vers 3 'Bij U, Heer is de levens bron', waarna Betsy Quist de verga dering opende met gebed. Vanuit het evangelie van Johannes hield ze een meditatie, waarna Psalm 75 vers 5 werd gezongen. In de pauze ontvin gen de leden een tractatie van Nettie v.d. Velde en Maddy Hage wegens hun 25- en 45-jarig huwelijk. Na de pauze vertelde Betsy Quist over de zorgen om het water in de wereld. Zij noemde de slechte kwaliteit van het water in vele landen en de gevol gen die dit heeft voor de gezond heid. Aansluitend werden er dia's getoond uit de Filippijnen, waar het water schaars is en van slechte kwa liteit. Betsy Quist las een gedicht voor over water, waarna er weer werd gepauzeerd. Daarna vertelde Atie Westra over diverse vormen van water en het watergebruik van nu en vroeger. Duidelijk werd dat Nederland over schoon water be schikt en er hier veel water wordt gebruikt door de gezinnen. Betsy Quist sloot de bijeenkomst af en be dankte de aanwezigen voor hun komst. De uitslag van de laatstgehouden clubwedstrijd van klaverjasclub Tholen is: 1. Nellie Bestman 5556 punten; 2. Julian Poot 5286 p; 3. Marie Verkerke 5184 p; 4. Monique Keijzers 5092 p; 5. Sonja Doelman 5036 punten. Het is weer zover, zaterdagmiddag arriveert Sinterklaas in het dorp. Om kwart voor een landt de helicopter met de kindervriend op het voetbal veld. Voor de kinderen van de peu terspeelzaal en de groepen 1 t/m 6 van de basisschool is er na een mu zikale rondwandeling een feest in de Vossenkuil. De kinderen van de groepen 7 en 8 kunnen terecht in het jeugdhonk aan de Patrijzenweg voor de sinterklaasdisco. Op de jaarvergadering van voetbal club Vosmeer heeft voorzitter Gaston v.d. Weijer de leden opgeroepen om na te denken over een bestuursfunctie. Er zijn drie vacatures en de preses waarschuwde ervoor dat de huidige bestuursleden niet alles op zich kun nen nemen omdat ze dan teveel op hun bord dreigen te krijgen. Om uit eenlopende redenen legden Wil Kos termans, John Vroegop, wedstrijdse cretaris Arno Deurloo en penningmeester Ronald Ravensteijn hun functies neer. Alleen voor Deur loo is een opvolger gevonden in de persoon van Martin v.d. Plas. Vice- voorzitter Johan Bosters gaat het pen ningmeesterschap op zich nemen. De periodiek aftredende secretaris Jean Ciotarnel en bestuurslid Gab Haver- mans werden bij acclamatie herkozen door de 24 aanwezige leden. Zij stem den ook in met een contributieverho ging en de verhoging van enkele con sumptieprijzen in de kantine. Financieel heeft de club het afgelopen jaar flink ingeteerd op de reserves, maar met dat geld is de accommodatie behoorlijk verbeterd. Vosmeer telt 234 leden, bleek uit het jaarverslag van de secretaris. In 2006 wordt het zestigja rig bestaan gevierd en daarom zal een jubileumcommissie in het leven wor den geroepen. Twee mensen meldden zich daarvoor vast aan. De kascom- missie werd uitgebreid met Frans Ha- vermans en( Ad Hommel. Ook werd een aantal trouwe leden in het zonne tje gezet: Bea Mosch, Helma Hom mel, Arno Deurloo en Eric van Hees waren 25 jaar lid, Frans Havermans en Jan de Klerck 40 jaar. Voor het eerst waren er dames onder de jubilarissen, het is dan ook een kwart eeuw geleden dat het damesvoetbal bij de club be gon (inmiddels is dat alweer geruime tijd ter ziele). In de rondvraag spraken enkele leden hun bezorgdheid uit over de magere bezetting van de lagere se niorenelftallen. Trottoirs en achterpaden van de Pr. Willem-Alexanderstraat worden op nieuw bestraat, evenals een gedeelte trottoir in de Coentjesweg, parkeer vakken bij de Weelhoekstraat en een achterpad in de Philips van Dorp straat. Het karwei is door de gemeente aanbesteed in combinatie met straat werk in Tholen. Gebr. Van Vossen uit Sint-Annaland was hiervoor met 35.500 euro de laagste inschrijver. De leden van de hervormde gemeente hebben bij de verkiezingen voor een ouderling en diaken de voorkeur gege ven aan Tholenaren. In de vacature van ouderling P.J. van Halum werd dhr. J. Verbruggen gekozen, terwijl dhr. G. Zwalua gekozen werd als nieu we diaken. Beiden hebben hun verkie zing nog in beraad. De tegenkandida ten voor J. Verbruggen en G. Zwalua waren respectievelijk dhr. I. Rogge band en dhr. R. van Putten. Voor de Oud-Vossemeerse Muziek vereniging (OVM) is het zaterdag Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Entrecöte 500 gr. ^Varkensfilet 500 gr. ♦Verse kippenbouten 1 kg ♦Gemar. satévlees 500 gr. 5,20 4,50 2,50 5,- Magere varkenslappen 1 kg€ 4,- Dikke vleesribben 1 kg 4,- Varkenshielen 1 kg 3,- Runderrookvlees 100 gram 1,50 Katenspek 100 gram 0,80 Leverkaas 150 gram 1r- Rauwkostsalade 150 gram 1r- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. een drukke dag. 's Middags zorgt de muziekvereniging voor een muzi kaal onthaal van sint en zijn pieten en 's avonds geeft de fanfare van OVM samen met Delta Brass Zee land een concert in De Vossenkuil. Delta Brass Zeeland bestaat uit ama teur-musici die behoren tot de pro vinciale top en heeft als doelstelling om niet alledaagse brassbandmuziek ten gehore te brengen. Ze brengen een afwisselend programma met on der andere het werk 'Fireworks for Brassband'. Door middel van de vertolking van dit muzikaal nummer wordt met behulp van een verteller uitleg gegeven over het fenomeen brassband. Onder leiding van diri gent René Passenier uit Domburg speelt men ook de werken 'Contest Music', 'Crimson Tide', 'Sympho nic Soul' en solowerken voor eupho nium en voor een cornetduo. Na de pauze brengt OVM een gevarieerd programma met ondermeer 'Overtu re to a New Age popmuziek van Su pertramp', de popmedley 'The Eigh ties' en de medley 'Nederpop' en filmmuziek uit 'Pearl Harbor'. Het concert begint om half negen en de toegang is gratis. Kinderen in India, Malawi en Mol davië ontvangen over enkele weken een schoenendoos met allerlei hulp middelen van leerlingen van de School met de Bijbel 'De Ark'. De school nam deel aan de landelijke actie Schoenendoos, waarmee kin deren in de Derdewereld worden ge holpen. De schoenendozen werden eerst mooi versierd, waarna de kin deren ze deden vullen .met speel goed, schoolspulletjes, zeep, sham poo en tandenborstels. Laurien Droogers bracht alle schoenendozen naar het inleverpunt in Yerseke, van waaruit de verzending gaat plaats vinden. Karei Hommel behaalde op de club avond van biljartvereniging De Treffers met 2,58 het hoogste ge middelde. Arjan Hommel speelde in 22 beurten de kortste partij en C. Burgers maakte met 12 caramboles de hoogste serie. De uitslagen zijn: P. de Leeuw-J. van Daalen 5,25-10; C. Burgers-A. Deurloo 10-9,33; K. Hommel-J. Etiënne 10-8,62; J. Hommel-H. Hommel 8,17-10; A. Hommel-N. Rooijakkers 10-5,16; L. van Wezel-A. van Daalen 10-6,33. Sint-Annaland De activiteitencommissie van voet balvereniging WHS organiseert vrij dag in de kantine een kaartavond. Het is de eerste van drie kaartavon den die in de komende wintermaan den worden gehouden, waarbij deel nemers kunnen petoeten, jokeren en klaverjassen. Er wordt weer een competitie gespeeld, waarbij de twee beste resultaten meetellen voor de rangschikking. De kaartavond be gint om acht uur. D.V. maandag 24 november wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De hervormde gemeente moet op nieuw gaan zoeken naar een opvol ger voor J. Prins, die enige maanden terug predikant werd in Randwijk. De 53-jarige J. v.d. Vlies uit Ridder kerk die door de kerkenraad was be noemd als pastoraal werker moest zich nog voor indiensttreding op medisch advies terugtrekken. De jaarrekening 2002 van de stichting de Wezen Armen vertoont het gebrui kelijke beeld en geeft b. en w. geen aanleiding tot opmerkingen. De reke ning is door het bestuur goedgekeurd en van een accountantsverklaring voorzien, maar volgens de statuten behoeft de rekening ook goedkeuring van de gemeenteraad. Dat kan 4 de cember gebeuren, maar eerst mag de raadscommissie algemeen bestuur er 27 november nog wat over zeggen. Het nieuwe bestuurslid Anco Fase heeft direct de leiding gekregen van voetbalvereniging WHS. Hij volgt Sander Westdorp Mzn. op die na tien jaar is gestopt. De 35-jarig Fase regelt in zijn dagelijks werk de kwa liteitsbewaking bij General Electric Plastics in Bergen op Zoom en is speler van WHS 3, al is hij al gerui me tijd geblesseerd. Anco Fase kreeg op de ledenvergadering 38 van de 41 stemmen. Als tweede nieuwe bestuurslid werd Laban Ha- ge met 22 stemmen gekozen. Hij vervult de vacature Peter Westdorp Hzn. Secretaris Eddie van Ast werd met 40 stemmen herkozen. Hage heeft sponsoring als bestuurstaak gekregen. Hij zat in de kascommis- sie, maar maakte daar plaats voor Sander Goedegebuure, die nu samen met Sander Westdorp Hzn. en Siem Snoep de financiën gaat controleren. De vertrekkende voorzitter leidde voor het laatst de ledenvergadering en blikte terug op een sportief en fi nancieel goed verenigingsjaar. Het tweede elftal promoveerde en voor de jeugd was het een leerzaam sei zoen. Hij vond het jammer dat een jeugdelftal teruggetrokken moest worden. Als dieptepunt noemde de voorzitter het overlijden van ere voorzitter Bram Soeters, die met een minuut stilte werd herdacht. De penningmeester meldde een klei ne winst. Gevraagd werd waarom het vrij grote eigen vermogen niet gebruikt werd voor investeringen. Vastgesteld werd, dat de huur van de velden hoger is dan de subsidie van de gemeente. Kritiek was er op de afronding van de contributiebedra gen, want verhogingen mogen alleen na goedkeuring van de leden door gevoerd worden. Gezien de econo mische situatie werden er vraagte kens gezet bij het halen van de prognose voor sponsoring in de be groting 2004. Tijdens de rondvraag werd gepleit voor afvalbakken bij de bankjes. Verder kwamen de gevolgen van de inbraak in de kantine, de jeugdlotto en de commissies ter sprake. Ook de stand van zaken met betrekking tot de Thoolse voetbalfederatie kwam nog aan de orde. De provincie is akkoord met de uit gevoerde bodemsanering aan de Hoenderweg, waar op het voormali ge terrein van sloopbedrijf Jeroense huizen worden gebouwd. Het terrein is afgegraven tot één meter beneden het maaiveld (de toplaag bleek as- bestdeeltjes te bevatten). De 7180 ton grond is - uitgezonderd 400 ton voor een proefreiniging - afgevoerd naar de stortplaats Midden-Zeeland. Daar is er 700 ton puin uitgehaald. Grondwatersanering was niet nodig. De provincie komt tot de conclusie dat het terrein niet meer verontrei nigd is en dat er woningen met tuin gebouwd kunnen worden. Tegen het onlangs gepresenteerde nieuwbouwplan aan de Hoenderweg zijn twee zienswijzen ingediend. Mevr. v.d. Maas en mevr. Rogge band wijzen op het wegnemen van zonlicht door de nieuwe woningen en gedeeltelijk ook mogelijke over last van toenemend verkeer. Stavenisse Bij garage Struijk in de Kerkstraat dient een nader bodemonderzoek plaats te vinden. Dat concludeert de provincie naar aanleiding van de re sultaten van een vooronderzoek en een verkennend onderzoek. Het na der onderzoek dient zich te richten op de voormalige spuitcabine en de bovengrondse tank. Hier zijn lood, polycylische aromatische koolwa terstoffen en minerale olie aange troffen in de bodem of het grondwa ter. Verder moet het grondwater onder de werkplaats opnieuw be monsterd worden op arseen. Deze stof wordt in Zeeland vaker in ver hoogde concentraties aangetroffen, meestal echter als gevolg van na tuurlijke bodemprocessen. Het nader onderzoek moet uitwijzen of er spra ke is van een ernstig geval van bo demverontreiniging. Aan de Pilootweg wil dhr. J. Eerland uit Sint-Philipsland een loods met be drijfswoning bouwen voor verplaat sing van zijn groothandel in papier, promotie-artikelen met uitgeverij-ac tiviteiten. Hij zit nu op de hoek van de Stationsstraat/Oostdijk in Sint- Philipsland en hoewel de Pilootweg in principe alleen voor lokale bedrij- De afdeling Tholen van FNV Bouw huldigde onlangs in café Haven zicht te Sint-Annaland een aantal trouwe vakbondsleden. Van de 22 jubilarissen waren er twaalf naar de jubiiarissenavond gekomen. Daar reikte bondsraadslid J.P. Gil- demeijer de bijbehorende spelden uit en werd namens de afdeling een bloemetje overhandigd. Ver volgens lieten de aanwezigen zich de barbecue goed smaken. „We houden dit altijd informeel, het is puur een feestavond", zegt afde lingsvoorzitter M.A.H. den Haan. Er waren 15 zilveren jubilarissen, vier mensen waren 40 jaar lid en drie 50 jaar. Gehuldigd werden M. Goedegebuure (St.-Annaland) en I.P. Lindhout (St.-Maartensdijk) voor 50 jaar lidmaatschap; W. van Haaften (Scherpenisse), M. de Kok (Tholen) en C. de Graaf (St.-Anna- land) voor 40 jaar lidmaatschap; en 25 jaar lid zijn C. Jansen, M. Ista en W. Deurloo uit Tholen, C. de Graaf uit Scherpenisse, J. Vroegop uit Oud-Vossemeer, J. Goedegebuure uit Sint-Annaland en afdelingssecretaris J. van Poortvliet uit Stavenisse. Het ledental van de afdeling Tho len blijft stabiel en zit momenteel op 495. Den Haan heeft ervaren dat in economisch slechtere tijden het verloop kleiner is. De onzeker heid over een baan speelt mee, want dan houden mensen in hun achterhoofd dat ze de vakbond weieens nodig kunnen hebben. „We krijgen als afdeling bijvoor beeld regelmatig te maken met klachten van leden over ontslag op staande voet. Dat verschijnsel neemt toe en mensen hebben dat ook in de gaten", aldus de afde lingsvoorzitter. De bouwbond or ganiseert op 29 november - in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer - de jaarlijkse sinterklaasmiddag, waarvoor de belangstelling altijd groot is. Predikbeurten Zondag 23 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Poldervaart, Breda. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Griend, Krabbendij- ke. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boiten, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Kieviet, Rotterdam. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. de Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Koster. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Lam, Nieuwerkerk a/d IJs- sel. 18.30 u. ds. Van der Heijden, Hei- nenoord. GEREF. KERK 10 u. ds. Brouwer, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Kieviet, Rotterdam. 14.30 en 18.30 u. ds. Boiten. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voets, Middelharnis. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, Bilthoven. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 25/11 19.30 u. ds. van der Meer. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis, Scherpenisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. mevr. Molenaar-Dekker, Utrecht. 19 u. dhr. Meyer, Puttershoek, me mento mori. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kot, Borssele. 14.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Blom. 18 u. ds. Visser, Boven Hardinxveld. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. van der Zwaag, Nu- mansdorp. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Adriaanse, Dinteloord. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. ven is bedoeld, hebben b. en w. toch toestemming verleend. Er moet nog wel een procedure worden gevoerd, want het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan. Eerland wil op landbouwgrond bouwen. Het nieuw bouwplan sluit echter aan bij het be staande bedrijventerreintje. B. en w. zien dan ook geen belemmeringen. Er is een goede ruimtelijke onder bouwing; het plan is planologisch aanvaardbaar. De raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling be spreekt het verzoek maandagavond, waarna de gemeenteraad 4 december een besluit kan nemen. Sinterklaas bezoekt zaterdagmiddag het dorp. Om drie uur arriveert hij met zijn pieten in de haven. Na een rond gang door het dorp komt de kinder vriend naar De Stove, waar aanslui tend een kinderdisco wordt gehouden. Dinsdag 25 november wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De garagedeur van de brandweerka zerne was de afgelopen weken het doelwit van vandalen. Drie ruiten zijn er inmiddels vernield, waardoor de gemeenschap is opgezadeld met een rekening van 750 euro. Sint-Maartensdijk Van een 31 -jarige automobilist werd in de nacht van zaterdag op zondag door de politie zijn rijbewijs ingeno men wegens het rijden onder in vloed van alcohol. De man trok de aandacht van de politie doordat hij zonder verlichting in de Bloemen- laan reed. Er werden vier tevergeef- se pogingen gedaan om een blaas- test af te nemen, waarop de man werd aangehouden en overgebracht Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Coronae, Lievevrouwe straat 3, tel. 0164-233464. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Groot, Noordsingel 97, Bergen op Zoom, tel. 0164-235849. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u berèikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 nov. donderdag 20 12.12 - vrijdag 21 0.52-13.12 zaterdag 22 1.47 -14.02 zondag 23 2.32 - 14.47 maandag 24 3.17 - 15.32 dinsdag 25 4.02 -16.17 woensdag 26 4.47 -17.07 donderdag 27 5.37 - 17.57 vrijdag 28 6.22 - 18.47 ma 24/11 23.59 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 22 nov. Aankomst sinterklaas, ha ven, 14 u. 28 nov. Bijeenkomst Studiever. Cal- vijn, thema armoede in Nederland, Calvijn College, Zoekweg 3,19.30 u. OUD-VOSSEMEER 25 nov. Bloemschikken Alg. vrou wenbond, Vossenkuil. SINT-ANNALAND 21 nov. EP-kandidaat Aly Wisse bij de VVD, Havenzicht, 20 u. 21 nov. Kaartavond WHS, kantine 20 u. 22 nov. Intocht sinterklaas, haven, 14.30 u. 26 nov. Alg. ledenvergadering ZL- TO, Wellevaete, 19.30 u. 26 nov. Sinterklaasavond platte landsvrouwen, De Meestoof 19.30 u. 28 nov. Sinterklaasavond F-pupillen en smurfen WHS, kantine 18.30 u. 28 nov. Lezing heemkundekring over archeologisch onderzoek kasteel Sint- Maartensdijk, De Meestoof, 20 u. SCHERPENISSE 21 nov. Jan van de Velde groep. Hol land Huis, 20.15 u. 22 nov. Strandjutten bij de Zeester jeugdwerkgroep natuurver., vertrek Scaldis Naturalis 9.30 u. 22 nov. Jongerenavond. Thema Ge loof en aanvechting, door ds. B. Aarnoudse, De Hoeksteen, 19.45 u. SINT-PHILIPSLAND 21 nov. Vrijwilligersavond, De Wimpel, 19.30 u. BERGEN OPZOOM t/m 1 dec. Expositie Liga 1923 Ber gen op Zoom, 1953 Roosendaal, Markiezenhof, 11-17 u. 21 en 22 nov. Voorstellingen van het Gezellentoneel, De Maagd, 20.15 u. 22 nov. Smaekelijcke Drakensaege De Blijde Verwachting, De Draak, 19 u. 23 nov. Trio Jesse van Ruller, Pol's Place for Jazz, 16 u. 23 nov. Jubileumconcert symfonieor kest Jacob Obrecht, Lourdeskerk, 15 u. 25 en 26 nov. Zeg 'ns Aaa, De Maagd, 20.15 u. 27 nov. Vleugelconcert Wibi Soerja- di, De Maagd, 20.15 u. 28 nov. Cabaret Schoon aan de haak, De Maagd, 20.15 u. 29 nov. Opera Norma, De Maagd, 20.15 u. 29 nov. Kamermuziek Esra Pehlivanli en Anastasia Safonova, Markiezen hof, 20 u. +film+++film+-t-+film+++film+ ROXY I: Love actually - do en ma t/m wo 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.30 en 20 u. Finding Nemo - wo 14 u. ROXY II: Phileine zegt sorry - do en di 20 u., za 21.30 u. Matrix re volutions -vr 21.15 u., za 18.45 u., zo, ma en wo 20 u. Pipo en de parel ridder - vr 18.45 u., za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. CINEM'ACTU- EEL: Pipo en de parelridder - vr 18.45 u., za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Kill Bill - do, ma en wo 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 en 21.15 u. Love actually - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 18.45 en 21.15 u., wo 14 en 20 u. Finding Nemo - wo 14 u. Polleke - za en zo 14 u. De schippers van de Kameleon - zo 16.15 u. The matrix revolutions - vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 21.15 u., di en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Sweet sixteen - zo 19 u., di 20.30 u. Swimming Pool - ma 20.30 u. werd naar het politiebureau. Ook hier mislukte de blaastest. De poli tie vorderde het rijbewijs van de dronken automobilist in en maakte een proces-verbaal op. In Maartenshof komt dinsdagmid dag om half twee 'De Klomp' - een charitatieve instelling - met een col lectie gebruikte en ongebruikte kle ding voor dames en kinderen. ZIE VERDER PAGINA 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2