Fusie van Thoolse en Bergse stichtingen voor kinderopvang Goossen wint het van Ravensteijn en Hans van Gorsel Celstraf voor handel in wapens en drugs Welstand tegen container voor jeugd aan de haven efTrnaken Buurtnetwerk voor kinderen tot twaalf jaar in smalstad ///fa HEIJNEN Noodlokalen bij Sint-Anthoniusschool in Oud-Vossemeer Twee fietsers bij botsing gewond Snijwonden en pijn op de borst Gratis meten GEEN MAANDELIJKSE KOSTEN AAN DE KABEL! Op 1 januari fuseren de stichting kinderopvang Tholen (SKOT) en de stichting kinderopvang Bergen op Zoom. De ongeveer 100 personeelsleden gaan over naar de nieuwe stichting die ook een nieuwe naam krijgt. De Puk-en-Mukhuizen in Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint- Annaland blijven bestaan. Kids Co in Oud-Vossemeer wordt omgezet in een kinderdagverblijf. De hoofdvesti ging is aan de Drebbelstraat in Bergen op Zoom. Anja Verstrate stopt in commissie Weer meisje lastiggevallen in Sint-Annaland Oud-Vossemeer 124 kindplaatsen Deze week Doospast niet bij Sint-Philipsland MINSTENS 1000 SOORTEN voor sympathieke prijzen Bergen op Zoom Wouwsestraatweg 120 Tel. 0164-259698 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 2G Sint Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,30 per halfjaar, 28,00 per jaar, per post 44,85 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,- contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING WWW E-TEC H N O LOC I E HERELSESTRAAT 121 HEERLE 0165-304050 Het Puk-en-Mukhuis van Caroline Krijgh in Oud-Vossemeer wordt omgezet in een kinderdagverblijf dat tijdelijk bij de basisscholen komt. VVD-raadslid F.J. Goossen mag van SGP, PvdA en CDA de vierde wet houder worden als opvolger van L.J. van Doorn van Algemeen Belang Tholen. Dinsdagavond gaven de fractievoorzitters daarvoor groen licht, zodat de voormalige medewerker van KPN lease uit Anna Jacobapolder in de raadsvergadering van 4 december officieel gekozen kan worden. In zijn eigen partij moest Goossen een hardere strijd voeren, want het vertrekkende raadslid en oud-wethouder R. Ravensteijn alsmede oud raadslid J.L. van Gorsel bleken ook in te zijn voor deze fel begeerde functie. Ze moesten echter het onderspit delven tegen de joviale, goed van de tongriem gesneden Goossen. Een sterke persoonlijkheid die zich zowel in als buiten het college kan gaan manifesteren. D66-lid mevr. A. Verstrate-Stols uit Sint-Philipsland stopt als lid van de commissie welzijn en onderwijs van de gemeente Tholen. „Er moest veel meer tijd ingestoken worden dan ik beschikbaar had", zegt Anja Ver strate. „De commissie vergadert zo'n één keer per maand, maar er is best veel werk aan. Ik vond niet, dat ik de kwaliteit kon leveren die de Thoolse burgers verdienen." Mevr. Verstrate blijft wel meedraaien in de steunfractie van D66, maar in de commissie welzijn en onderwijs wordt ze opgevolgd aoor dhr. D.P. Suijkerbuijk uit Tholen, die al lid is van de commissie middelen. Hij vervangt Anja Verstrate tevens als plaatsvervangend lid van de raads commissie algemeen bestuur. Op de Poortvlietsedijk zijn zaterdag avond twee fietsers gewond geraakt bij een botsing. Een 18-jarige jongen reed zonder licht richting Scherpenisse, toen van de tegenovergestelde richting een 40-jarige man richting Poortvliet reed. Die had wel zijn licht aan, maar toch zag de jongen dat niet. Hij hield bovendien te weinig rechts aan. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor zeven. Beide fietsers lie pen verwondingen in het gezicht op. De jongen had dusdanige snijwon- den, dat hij per ambulance naar zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom werd gebracht. De man hoef de niet naar het ziekenhuis. Een 69-jarige automobilist uit Oost- voome botste vrijdagmiddag rond half zes tegen een 23-jarige autobe stuurder uit Dinteloord op de splitsing Hiksedijk/Kreekweg (de Weel) bij Oud-Vossemeer. De eerste verleende op de Hiksedijk geen voorrang aan de Dinteloorder op de Kreekweg. De jongste bestuurder liep als gevolg van de botsing snijwonden op in zijn ge zicht. Een 61-jarige inzittende bij de automobilist uit Oostvoorne klaagde over pijn in haar borst. De politie zoekt een man tussen de 30 en 40 jaar oud met een flink postuur, ongeveer 1,85 meter lang en met lichtbruin overeind staand haar. Hij is mogelijk gekleed in pak met een geel bruin geruit motief. De man viel maandagavond in Sint-Annaland een meisje lastig. Zij fietste rond half acht over het fietspad langs de Langeweg, toen de man haar staande hield en haar vervolgens betastte. Over de leeftijd van het meisje en over hoe ze aan haar belager is ontkomen, doet de politie geen nadere mededelingen. Wél is ze geïnteresseerd in mogelijke getuigen. Twee maanden geleden is aan de Annewas in Sint-Annaland een tienjarig meisje lastiggevallen. Dat werd van haar fiets in de bosjes getrokken, maar wist te ontkomen. Het kind had van de dader alleen de handen gezien. Eten oproep van de politie om tips leverde toen niets op. Voor de ouders en de kinderen veran dert er niets, zo verzekert directeur J. van Gisteren. Hij is directeur van de Bergse stichting en sinds augustus 2001 ook interim-directeur van de Thoolse stichting. „Het gaat voorna melijk om een juridische en adminis tratieve fusie. De administratie gaat naar Bergen op Zoom. Met de vak bonden en de cliëntenraad is afge sproken dat het personeel van beide stichtingen overgaat in de nieuwe stichting. Het grote voordeel van de fusie is dat de continuïteit op Tholen gewaarborgd is." Op Tholen gaan 20 tot 25 personeels leden over naar de nieuwe stichting. De Thoolse stichting verkeerde enke le jaren geleden in financiële moei lijkheden. De gemeente stelde drie 'wijze mannen' aan om orde op zaken te stellen: bankman Th.G.A. Wester- veld, oud-wethouder J. Versluys en A.A. Meloen, oud-directeur Schelde- college in Sint-Maartensdijk. „Tholen is nu gezond. Er is aangestuurd op een fusie. Tholen heeft nu minder kosten omdat het in een groter geheel is opgenomen. De overheadkosten worden nu gedeeld en worden lager. Tholen is een te klein gebied om het financieel helemaal zelfstandig te doen." In Bergen op Zoom heeft de stichting een groot kinderdagverblijf, gevestigd in een voormalig schoolgebouw aan de Drebbelstraat bij de Lage Meren, met 320 kindplaatsen. Op Tholen gaat het om zes 'vestigingen'. In Tholen het kinderdagverblijf Puk-en-Muk met 48 kindplaatsen en de buiten schoolse opvang Villa Kakelbont aan de Zoekweg (in het jeugdhonk van Tholense Boys) met 40 plaatsen, en 24 kindplaatsen bij de zelfstandig ge vestigde Puk en Mukhuizen in Sint- Maartensdijk (2), in Sint-Annaland 1en Oud-Vossemeer 1 De huidige bestuursleden treden toe tot een raad van toezicht. De Bergse stichting telt zeven leden, de Thoolse vier. Dat aantal wordt verminderd. Wie voorzitter wordt, is nog niet be kend. Westerveld is voorzitter van de Thoolse stichting, maar zal vanwege de verhuizing naar Friesland zijn functie neerleggen. Naast Versluys en Meloen is ook mevrouw P. Groenen dijk lid van het bestuur, maar zij heeft te kennen gegeven na de fusie te wil len stoppen. Er komt ook een raad van bestuur waar Van Gisteren deel van uit zal maken. Hij wordt straks directeur én bestuurder van het geheel. De stichting krijgt ook een nieuwe naam, maar daar wil Van Gisteren nog niets over kwijt. De stichting kinderopvang Tholen gaat bij de Sint-Anthoniusschool in Oud-Vossemeer tijdelijke lokalen plaatsen om meer kinderen op te kun nen vangen. Voor de kinderopvang is ook plaats ingeruimd in het dorps- huis-nieuwe-stijl, maar het duurt vol gens directeur Van Gisteren te lang om daar op te wachten. Vandaag (donderdag) worden de ou ders van de kinderen van Kids Co, het Puk-en-Mukhuis aan de Burg. Versluijsstraat, en de ouders van de kinderen van de Sint-Anthonisschool op de hoogte gesteld van het plan. De stichting hoopt met de noodvoorzie ning de wachtlijst te kunnen verklei nen. Nu zijn er in het dorp zes kind plaatsen (een kindplaats is de capa citeit voor vijftig uur kinderopvang per week wat overeenkomt met twee tot 2,5 kinderen). „Er zijn nu al ge noeg kinderen voor twaalf kindplaat sen per week. We gaan het Puk-en- Mukhuis Kids &Co omzetten in een regulier kinderdagverblijf zoals in Tholen. In de komende vier jaar kun nen we er naar 24 kindplaatsen groei en. Dat is dan opvang van nul tot der tien jaar. Dagopvang en naschoolse opvang door elkaar, 52 weken per jaar, van 's ochtends zeven uur tot half zeven 's avonds." SKOT is vanaf juni tot eind septem ber met Castria Wonen bezig geweest om naar huisvesting te zoeken in het dorp. „Die is er niet. We zitten met een flinke wachtlijst. Zo kan het niet langer. We verwachten ook door de nieuwbouw in Oud-Vossemeer meer aanwas." De stichting is met het bestuur van de Sint-Anthoniusschool gaan praten omdat op het terrein van deze school plaats is voor semi-permanente voor zieningen. „We gaan niet expliciet met de Sint-Anthoniusschool samen werken. We willen dat met alle scho len doen, maar bij die school is nu eenmaal ruimte voor een noodvoor ziening. De plaats bij de scholen vin den we erg belangrijk omdat we dan ook de voor- en naschoolse opvang en de opvang tussen de middag kunnen verzorgen." Met de noodvoorziening wil de stich ting de tijd overbruggen tot het nieu we dorpshuis gereed is. „Dat loopt nog heel lang. Dat duurt nog wel een jaar of vier. Daar kunnen we niet op wachten." Onlangs besloot de ge meenteraad tot nieuwbouw. De kin deropvang maakt deel uit van het pro ject. De ruimte voor de kinderopvang is op de begane vloer gepland, die voor de peuters op de verdieping. „We gaan wel mee in het verhaal en willen de gemeente ook niet in de wielen rijden. Maar als ze niet biedt wat wij nodig hebben en waar we wettelijk aan moeten voldoen, dan zullen we naar een permanente oplos sing moeten kijken. Voldoet het wél dan verhuizen we van de noodlokalen naar De Vossenkuil." ZIE VERDER PAGINA 13 „Als bestuur hebben we unaniem besloten dat Eric Goossen de beste kandidaat was, maar we hadden meer goede kandidaten", zegt VVD-voorzitter mevr. G. Boelhou- wers-Stigter. „Eric heeft in 1,5 jaar goed gefunctioneerd in de gemeen teraad en hij bleek sinds juni ook een hele goede fractievoorzitter te zijn. Hij is echt een uitstekende kan didaat en we zijn als partij heel blij dat hij het liberale gedachtengoed in het college naar voren kan brengen. Het is heel onverwacht op ons bord gekomen en daarom des te plezie riger, want je wilt toch zoveel mo gelijk de standpunten van de VVD in het gemeentebestuur terug zien komen." Voor Ravensteijn is de situatie pijn lijk, want hij moest na de raadsver kiezingen van maart 2002 het dage lijks bestuur verlaten en nu mag de VVD weer meedoen. „Ik had net zo goed kunnen blijven, want het wet houderschap is een hele leuke job om te doen. En openbare werken en sport vind ik zeker geen pretpakket, want daar gaat 11 miljoen euro in om", zegt het vertrekkende raadslid. Hij had nog wel terug willen komen en onder het duale stelsel kan er ook iemand van buiten de gemeentegren zen als wethouder worden benoemd, dus zijn verhuizint van Oud-Vosse- meer naar Halsteren zou ook geen probleem geweest zijn. Goossen kreeg echter de voorkeur binnen de „Met een metalen container degene reer je zo'n gebied tot een no go area," zei hij. Volgens de architect past er geen 'doos' in het open land schap aan de Krabbenkreek. Over het plaatsen van de zeecontai ner op die plek was onlangs juist overeenstemming bereikt tussen ge meente en betrokkenen. Dat gebeur de tijdens een informatiebijeen komst in dorpshuis De Wimpel. Daar werd afgesproken dat de con tainer geplaatst zou worden aan de rand van de verharding, waar het terrein overgaat in gras. Er waren acht inwoners. Eén daarvan maakte bezwaar tegen de komst van een ontmoetingsplek voor de jeugd (jop). Eerder was voorgesteld om de container te plaatsen aan de Deens- estraat bij de Tramput, maar daarte gen waren nogal wat bezwaren ge- VVD. „Zo is het leven en zo is ook de poli tiek, vol met risico's, maar het is al lemaal heel democratisch gegaan", zegt voorzitter Boelhouwers. Ook oud-fractievoorzitter Hans van Gorsel haalde het niet. „Ik heb er geen geheim van gemaakt dat ik het best leuk zou vinden om wethouder te worden. Negentien jaar ben ik raadslid geweest en dit had ik voor de VVD en de gemeente nog wel willen doen. Met mijn vrouw, die binnenkort raadslid wordt, had ik al besproken dat zij zich zou terugtrek ken", aldus Van Gorsel. Zijn kandidatuur had nog van be lang kunnen zijn, wanneer Goossen was gezakt voor zijn .toelatingsexa men' bij de SGR Die fractie voelde hem maandagmiddag namelijk aan de tand over zijn opstelling tegen over de SGP omdat hij in het verle den kritische opmerkingen over christelijke politiek had gemaakt. De staatkundig-gereformeerden wil den PvdA en CDA wel hun zin ge ven om een tweede niet-confessio- nele wethouder in het college binnen te halen, maar dan moest Goossen geen paard van Troje zijn die de komende 2,5 jaar als wethou der de SGP flink zou gaan afvallen. Goossen imponeerde de SGP'ers met een .prima verhaal' en toen die hobbel genomen was, kon Van Gor sel het schudden. Zie ook pagina 13. rezen. Nu is de welstandscommissie dus spelbreker. „In zo'n omgeving kun je alleen iets neerzetten met een kapje erop," zei Groenenwegen toen hij de tekening van de contai ner en de foto bekeek van de weidse omgeving met de zeedijk, de scho ren en de slikken aan de Krabben kreek. „Het gaat hier om de over gang van water naar land, met getijden. Daar zet je niet zo'n con tainer neer." Volgens Groenenwegen lijkt het maar om een kleine ingreep te gaan, maar vond hij dat zo'n container toch een grote invloed heeft in het dorp. „Het raakt iedereen." Hij zei het voorstel te zullen bespreken met zijn collega's in de 'grote commis sie' die dit kwartaal in Middelharnis bijeenkomt. Dat was gisteren. Leraar G. van den Broek uit Sint-Annaland 40 jaar in overheidsdienst Vernieuwing in de landbouw is noodzakelijk vindt Lies Hage Een bronzen speld van de NPO voor Leen Hage van de Reisduif EN VERDER... Ook Sint-Philipsland krijgt een waterfront Wiebelbank en kabelbaan voor speelterrein in Scherpenisse HET GELUK IS ONZE MOEDER, DE TEGENSLAG ONZE OPVOEDER Dit nummer bestaat uit 22 pagina's De welstandscommissie is tegen het plaatsen van een container voor de jeugd bij het havenplateau in Sint-Philipsland. De gedelegeerde H.J. Groenenwegen (die elke veertien dagen zitting houdt in het gemeente huis) kon zich niet vinden in het voorstel van b. en w. J.C.F. (50) uit Sint-Philipsland moet 3,5 jaar de cel in, zijn vrouw H.E.A.F.-N. (48) en I.F. (28) uit Tho len een jaar, terwijl Tholenaar R.V. (31) vijftien maanden gevangenisstraf heeft gekregen. De 22-jarige zoon H.C.F. van het echtpaar kreeg een cel straf gelijk aan de twaalf dagen dat hij in voorarrest zat én een werkstraf van 240 uren. Allen was betrokkenheid bij de handel in cocaïne en wapens ten laste gelegd. De rechtbank veroor deelde gisteren ook twee mannen uit IJzendijke tot een jaar cel voor hun rol in deze zaak. Voor een aantal be trokkenen, met name de zoon, valt de straf lager uit dan de officier van justi tie had geëist. Maar de zware kritiek die de verdediging uitte op de werk wijze van de undercover politieman die als pseudo-koper optrad (hij zou zaken uitgelokt hebben en onder in vloed van alcohol niet altijd geloof waardig zijn geweest - red.) deelt de rechtbank duidelijk niet. Tussen januari en juni van dit jaar deed de undercover 'zaken' met F. se nior, op wiens spoor justitie was ge komen tijdens het onderzoek in de moordzaak van mevrouw Serné. F. le verde in totaal veertien vuurwapens en een kilo cocaïne. Via het aftappen van telefoons werd de betrokkenheid van de vrouw en zoon van de Sint- Philipslander vastgesteld. Op 13 juni deed de politie invallen op verschil lende plaatsen. Het echtpaar F. was toen juist het voor de cocaïne ontvan- gen geld aan het tellen. ZIE VERDER PAGINA 13 v wriiik/uuiivnw vi ff&wii g g Dé Go«c»^t Advertentie I.M. Dinsdagmiddag is in het centrum Thuiszorg het buurtnetwerk voor Sint-Maar tensdijk geïnstalleerd. Het buurtnetwerk is een overlegorgaan van verschillende instanties die te maken hebben met kinderen tot twaalf jaar. Ze gaan problemen die kinderen thuis, in de buurt of op school hebben samen bespreken. Het doel is om problemen zo vroeg mogelijk aan te pakken, ze op te lossen of te verminderen. Coördinator L. de Regt van het opvoedbureau overhandigde een folder voor de ouders aan wethouder M.A.E. Velthuis, waarna het buurtnetwerk van start ging. Het is het eerste buurtnetwerk in de gemeente. Er is voor Sint-Maartensdijk gekozen omdat uit dit dorp volgens de wethouder 'van oudsher regelmatig signalen' komen dat in verge lijking met andere woonkernen hier 'een wat grotere groep' jeugd onder de twaalf problemen heeft. Maar ook in andere woonkernen zullen er volgens haar buurtnetwer- ken worden opgericht. In het buurtnetwerk hebben behalve het opvoedbureau ook de politie, de huisarts, de GGD, ouder-en-kindzorg/consulatiebureau, peuterspeelzaal, de basisschool, maat schappelijk werk en het jeugd- en jongerenwerk zitting. Ze komen acht keer per jaar bijeen. Het buurtnetwerk is een van de actiepunten van het lokaal jeugdbeleid dat door de ge meenteraad is vastgesteld. De wethouder omschreef de functie van het buurtnetwerk als hulpverlening dicht bij de mensen. De beroepskrachten van het netwerk kunnen el kaar om advies vragen en naar oplossingen zoeken. Ook zaken die in de buurt spelen kunnen aan bod komen. Ouders kunnen zelf om hulp vragen via de school bijvoor beeld, maar de vraag kan ook in het buurtnetwerk worden besproken (anoniem als dat gewenst is). Maar ook een leerkracht kan een probleen aandragen als hij daar tenmin ste toestemming voor krijgt van de ouders. De medewerkers van het netwerk hebben een geheimhoudingsplicht. Volgens de wethouder is het van belang dat de verschillende disciplines met elkaar over de problemen praten. „Daar wordt meer mee bereikt dan dat dit individueel ge beurt. Het heeft veel meer effect." Uit het buurtnetwerk kunnen ook projecten voortvloeien, over pesten bijvoorbeeld of vandalismebestrijding. Volgens wijkverpleegkundige T. van Broekhoven is het van belang dat ouders vertrouwen krijgen in het netwerk 'zodat mensen hun problemen in brengen' en het netwerk de kinderen van 0 tot 12 kan blijven volgen. Deelnemers aan het buurtnetwerk. V.l.n.r. A. van Dijke (maatschappelijk werk), L. de Regt (opvoedbureau), directeur J.F. Pas van de Rieburch, wijkagent K. Bosman, P. Geldhof (peuterspeelzaal) wethouder M.A.E. Velthuis, jeugdarts P. Lindenbergh (GGD), ABT-raadslid C. van der Horst (geen lid maar belangstellende) en T. van Broekhoven (ouder-en- kindzorg/consultatieb'ureau

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 1