Publiek grote verliezer op Haestinge Euforie eindigt in nachtmerrie WHS na verlies tegen Kruiningen Noad krachteloos in de voorste lijn Stavenisse faalt tegen Halsteren collectief Vosmeer laat zege tegen Robur glippen Tholense Boys in subtop na zege bij Dongen S.v. Smerdiek verslaat SPS in een droevige derby: 2-1 www.voetbalsps.nl <http://www.voetbalsps.nl> Donderdag 20 november 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 w Voorsprong slinkt na verlies Smerdiek Balverlies Gelijkspel Smerdiek 2 Inzet Smerdiek 4 beloond Een dramatisch slot leverde WHS tegen Kruiningen de achtste nederlaag van het seizoen op. Na het 3-4 verlies op De Waaje kunnen de Setallanders enkel nog hopen op aansluiting bij Dongen, JPS en FSV, de drie andere ploegen die zwak presteren in de derde klasse. Voor Tholense Boys kenden de slotminuten in en te gen Dongen juist een heel ander verloop. Invaller Si mon Jansen bezorgde de Tholenaren in de extra tijd alsnog de 2-3 overwinning. Daardoor is de ploeg van Romeo van Aerde opgerukt naar de derde plaats op de ranglijst en biedt ook de tweede periode perspectief. Benauwde overwinning Tholense Boys Goed spel bij koploper Groote Lindt niet beloond w Na vier nederlagen op rij wist Vosmeer eindelijk weer eens een puntje over te houden. De partij tegen het hoger geklasseerde Robur werd met 2-2 afgesloten. Routinier John Vroegop nam de twee Vosmeerse doelpunten voor zijn rekening. Ondanks de remise was trainer Sjaak Istha maar matig tevreden. „Met wat meer rust achterin heb ben we drie puntjes in de knip. Ook vandaag geven we de doelpunten weer te makkelijk weg." Voetbal programma Zaterdag 22 november uur Noad-Hr.Arendskerke(Jasperse) 14.30 Thoi.Boys-The Gunners 14.30 Rust Roest-WHS(Spek) 14.30 SPS-Klundert(Stokx) 14.30 Vrederust-Smerdiek 14.30 ZPR-Stavenisse(Deurloo) 14.30 Smerdiek da.-Meeuwen 14.30 Nieuwdorp 2-Thol.Boys da. 11.15 WHS 2-Veere 2(dWitte) 14.30 Dinteloord 2-Noad 2(vDonge) 12.30 DVO 2-Smerdiek 2(Nuijtemans) 12.30 Thol.Boys 2-Krabbendijke 2 12.30 Klundert 3-Noad 3(Weeda) 14.30 Rillandia 3-Thol.Boys 3(dVrieze) 14.30 SPS 2-Duiveland 4 14.00 Stavenisse 2-Mevo 3 14.30 WHS 3-DVO 3 14.30 ZPR 2-Thol.Boys 4 13.00 Chrislandia 2-SPS 3 14.30 Thol.Boys 5-Halsteren 2 12.30 Rillandia 4-WHS 4 12.45 Vosmeer 4-Smerdiek 4 14.30 Noad 4-Chrislandia 3 13.15 Zondag 23 november uur Volharding-Vosmeer(Zaman) 14.30 Vosmeer 2-BSC 9 12.00 DSE 4-Vosmeer 3 10.00 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Groote Lindt-Noad 2-0. Derde kl.: WHS-Kruiningen 3-4, Don- gen-Thol.Boys 2-3. Vierde kl.: Smerdiek-SPS 2-1, Stave- nisse-Halsteren 0-2. Vijfde kl Vosmeer-Robur 2-2. Dames: Nootdorp-Smerdiek 4-2, Thol.Boys-Colijnsplaatse Boys 1-8. Eerste kl. res.: Rillandia 2-WHS 2 3-1. Tweede kl. res.: Noad 2-Oranje Wit 3 0- 4. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Papendrecht 2 2-2, Noad 3-Drechtstreek 3 0-4, Wieldrecht 3-Thol.Boys 2 1-0. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Kruinin- gen 3 6-0, Colijnspl.Boys 3-SPS 2 afge last, SPS 3-Alliance 2 1-1, Thol.Boys 4- Chrislandia 2 1-0, Vrederust 2-WHS 3 0-4, DVO 3-Thol.Boys 5 1-1. Vijfde kl. res.: Smerdiek 4-Krabbendij- ke 4 4-2, Bruse Boys 5-Vosmeer 4 4-3, WHS 4-WC 5 4-2. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-NSV 5 afge last. Jeugd: Vosmeer B-Grenswachters 4-6, Yerseke-Vosmeer C 11-0, Vosmeer E- Smerdiek E1 4-3, Val Aan-Vosmeer F 2- 1; BSC-Thol.Boys B 0-9, Thol.Boys C- Steenbergen 0-6, Thol.Boys Dl-Odio 3-0, Steenbergen-Thol.Boys D2 2-0, Halsteren-Thol.Boys El 4-0, Thol.Boys E2-Halsteren 2-3, Marjola Girls- Thol.Boys meisjes 4-0, Thol.Boys Fl- Halsteren 2-4, Halsteren-Thol.Boys F2 0-6, Thol.Boys F3-WHS F2 2-0, Halste ren-Thol.Boys F4 2-0; SPS Cl-Kloetin- ge 2-0, SPS C2-Gastel 5-0, Lepelstr.Boys-SPS D 2-2, SPS E-Steen- bergen 4-0, SPS F-Noad F 1-1; GPC- Smerdiek meisjes 9-0, Smerdiek C- WHS C 2-1 (Smerdiek kampioen), Smerdiek D-Welberg 0-6, Smerdiek E2- NVS 4-0 (Smerdiek kampioen), WVV- Smerdiek E3 0-0, Steenbergen-Smer- diek F2 0-4, Smerdiek F3-Dosko 12-0; Hoeven-Noad A 6-2, Noad B-Wiel- drecht 0-7, Noad C-Moc 5-2, Noad D- Moerstraten 4-5, Noad El -Lepelstr.Boys 4-3 (Noad kampioen); WHS A-'s-Heer Arendskerke 2-5, Vivoo-WHS meisjes 5-2, HSC-WHS D 1-1, WHS El-Moe 4- 2, Moerstraten-WHS E2 0-5, WHS E3- Noad E2 3-10, WHS Fl-Halsteren 2-4. Trefzeker Topscorer Jacco Vaders (Vosmeer) 9 Jj) Patrick Ketting (WHS) 7 Vincent de Jonge (WHS) Kees van Putte (Stavenisse) Adrie Smits (Stavenisse) 5 Patrick Ketting heeft zich naar de tweede plaats in het lopscorerklas- sement gewerkt. De WHS'er trof zaterdag twee keer doel, terwijl de. andere schutters uit de topvijf droog bleven staan. Jacco Vaders voelt nu de hete adem van een driemanschap in zijn nek, maar houdt voorlopig een voorsprong van twee punten. Jelle Rinses (Smerdiek) en Leon de Witte (WHS) scoorden hun eerste competitietreffer. Damesvoetbal In Nootdorp liepen de dames van Smerdiek verrassend tegen de tweede nederlaag van het seizoen aan: 4-2. De nummer twee van de ranglijst verkleinde daardoor de achterstand op de Tholenaren tot maar één punt. Het treffen begon gelijkopgaand en Smerdiek kreeg verschillende scoringskansen via Anne Hage en Josca Jansen. Eerstgenoemde raakte zelfs een keer de paal, maar datzelfde gebeurde de spits van Nootdorp aan de andere kant. Smerdiek opende de score via Ti- na Dujakovic, die een pass op maat kreeg van Ramona van Tig- gele. Deze laatste haalde vlak voor de rust de spits van de thuis club neer in het strafschopgebied. Uit de toegekende penalty kwam Nootdorp langszij. In de tweede helft kreeg Diana Hendrikse een prima kans om te scoren, maar vrij voor het doel schoot ze de bal in de handen van de keeper. Een verkeerde terug speelbal van Josca Jansen werd door de thuisclub tegen de paal Natuurlijk was het voetbalwed strijd. Er was zelfs een winnaar. Smerdiek won het streekduel te gen SPS met 2-1. Voor de rest was het slecht, vooral slecht. De over winning op de erfvijand beteken de voor Smerdiek de vierde zege op rij. Die op het oog imposante serie werd na afloop door de win nende trainer Pim Potappel me teen in het juiste perspectief ge plaatst. „Die drie punten zijn voor ons op dit moment belang rijk. Verder moeten we er maar niet teveel woorden aan vuil ma ken. Dit had niets meer met het voetbal van standaardelftallen te maken. Om dit niveau te halen hoef je niet te trainen." Voor rust viel het allemaal nog mee. Smerdiek opende zelfs heel behoor lijk tegen SPS dat nog altijd op de eerste overwinning wacht. Met na me aan de rechterkant waren aardi ge driehoekjes te zien tussen de jon ge Daan de Viet, Richard Wielaard en de weer teruggekeerde Hilbert Brinkman. William de Bie kreeg de eerste grote mogelijkheid na een vlotte aanval over diverse schijven, waarin Hilbert Brinkman ook weer een voetje had. De stiftbal van De Bie ging over het door Niels Lis- seveld verdedigde doel. SPS kwam duidelijk tekort in het eerste kwar tier, al had ook André Scherpenisse na een fraai steekballetje van Jaco Jansen de openingstreffer op zijn schoen. In de 20e minuut nam de thuisclub de leiding. Het was geen toeval dat de voorzet van de rechter kant kwam. Daan de Viet gaf op maat voor en bij de tweede paal kopte Niels Hage diagonaal de 1-0 binnen. De treffer kwam mede tot stand door een tactisch slippertje bij SPS. Bij hoge ballen diende Erwin Feijtel de dekking van Hage van de kleine terriër Dennis Boer over te nemen. Even werden de afspraken vergeten en meteen was het raak, tot teleurstelling van SPS-trainer Ge rard van Zalinge. „Het moeten de zenuwen zijn geweest. We begon nen verschrikkelijk gespannen. Er kwam bij ons geen bal aan. Voor mij persoonlijk was dit gewoon één van de tweeëntwintig wedstrijden. Voor de jongens lag het anders. Ze had den echt naar deze derby toege- leefd. Misschien waren ze juist daardoor te zenuwachtig." Vreemd genoeg zakte juist Smer diek na de openingstreffer in elkaar. De zijkanten werden niet meer be nut, ook al omdat Jacky op den Brouw op de linkervleugel door een rugblessure een onzichtbare partij speelde. Het balverlies nam toe bij de thuisclub en SPS kreeg het betere van het spel. Aanvoerder Martin Quist liet in deze fase zien dat hij aan de bal één van de beste voetbal lers van het eiland is, oudgediende Jaco Jansen speelde vooral slim en de wisselwerking voorin tussen aan speelpunt André Scherpenisse en de meer beweeglijke Wiljan Lisseveld SPS mag even buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen, vier spelers van Smerdiek vormen een muurtje. mocht er zijn. Na een halfuur kwam SPS op gelijke hoogte. Wiljan Lis seveld liep in het gat bij een ingooi, de Smerdiek-defensie was niet bij de les en Lisseveld wurmde zich op de achterlijn langs keeper Rick Zwagemaker. Op maat werd het balletje teruggelegd op de inkomen de Jansen die beheerst voor de 1-1 zorgde. Smerdiek vocht de treffer aan omdat Lisseveld bij zijn actie met de bal over de achterlijn zou zijn geweest maar scheidsrechter Koremans wec;s gedecideerd naar de stip. Bijna nam SPS voor rust nog de leiding. Het stiftje van Ma thijs Hage eindigde via de handen van keeper Zwagemaker en de on derkant van de lat op de doellijn. Volgens SPS zou de bal zelfs over de lijn zijn geweest maar ditmaal kwam Koremans de bezoekers niet tegemoet. Van Zalinge sprak van pure pech. „Een ploeg die onderin staat heeft nooit mazzel." Tot overmaat van ramp blesseerde Hage zich bij zijn actie en moest hij in de rust vervangen worden door Johan Uijl. Peter van der Male kwam in de ploeg voor de conditio neel zwakke Corné Rottier die Van Zalinge zelf om een wissel vroeg. Bij de thuisclub bleef de niet fitte Op den Brouw in de kleedkamer achter en kwam de jonge Jelle Rin ses binnen de lijnen. De omzettin gen bij SPS waren aanmerkelijk in grijpender. Van Zalinge moest zijn halve elftal gaan verbouwen, waar bij met name het een linie terugval len van Wiljan Lisseveld een aderla ting was. Uijl en Scherpenisse zijn twee spitsen van hetzelfde kaliber die de bal vooral in de voeten willen hebben en niet uitblinken door hun loopvermogen. Smerdiek beleefde meer plezier van zijn wissel. Het was uitgerekend invaller Rinses die in de 50e minuut op de goede plaats stond toen heel SPS een lange bal uit het achterveld zo maar liet pas seren. Van Zalinge wond zich na af loop op over die winnende treffer. „Een typisch tegendoelpunt voor SPS. Iedereen staat te kijken en doet niets. Het is telkens het gebrek aan ervaring dat ons op de beslissende momenten opbreekt. Bovendien zijn we na zo'n doelpunt ineens tien minuten van slag. Smerdiek kreeg in die fase kansen om de wedstrijd helemaal te beslissen. Gelukkig voor ons maken ze die niet. Toch konden we zelf niets meer brengen. Daarvoor waren onze spitsen na rust veel te statisch." Het was vooral William de Bie die verzuimde om Smerdiek in veilige haven te brengen. Eerst kwam de middenvelder een teen tekort om voorbereidend werk van Jordy en Niels Hage af te ronden. Bij de vol gende actie was De Bie de keeper al gepasseerd, zonder dat hij het net wist te vinden. Bij SPS kwam Leo Vroegop nog in de ploeg voor Arno Anthonisse en Potappel bracht Bart Stoutjesdijk voor Daan de Viet. On dertussen zakte het spelpeil naar be denkelijke diepten. Alleen Erwin Feijtel zorgde nog voor opwinding met een heerlijke vrije schop die op de kruising spatte. Koremans had een mogelijke treffer overigens ge annuleerd wegens duwen in de muur door SPS. Ook André Scher penisse kreeg nog een kans op de gelijkmaker uit een voorzet van Pe ter van der Male. Scherpenisse moest de stuiterende bal in één keer raken en schoot over, zodat ook die laatste kans op een punt voor SPS teloor ging. De meeste sensatie was er in feite nog op de tribune waar enkele Smerdiek-supporters elkaar te lijf gingen, een incident waar ook een geblesseerde en een geschorste eerste elftalspeler van de thuisclub bij betrokken waren. In het veld was het vooral pais en vree tussen beide ploegen. Dat kon ook niet anders, vond Potappel. „Er was zo ver schrikkelijk veel balverlies. Smer diek speelde het balletje naar SPS en SPS leverde het balletje netjes weer in bij Smerdiek. Het kwam ge woon niet tot duels." Potappel zocht naar een verklaring voor het zwakke spel van zijn ploeg, maar vond die niet. „In par tijtjes op de training laten we het in de kleine ruimte wel zien. In de wedstrijd komt het er vaak niet uit. Vandaag hebben we misschien twintig minuten goed gevoetbald. Dat is natuurlijk veel te weinig. Voor een trainer is dit bijzonder frustrerend. Zet maar een zwarte rand om het wedstrijdverslag. Het was echt droevig, ook al staan we nu weer stevig in de middenmoot en op gelijke hoogte met Stavenisse." Voor Van Zalinge waren de druiven uiteraard ook zuur. Zijn ploeg had een punt verdiend, maar werd niet beloond voor de inspanningen. „Smerdiek liet veel ruimte om te voetballen. Daar hebben we veel te weinig van geprofiteerd. Ik zie na enkele slechte weken weer wel progressie in onze ploeg, maar we hebben nog een hele lange weg te gaan." Reserve derde klasse Smerdiek 2 deelde de punten met de re serves van Papendrecht: 2-2. Beide teams stonden met hetzelfde aantal pun ten in de middenmoot. Hoewel het jonge Papendrecht goed startte, opende Smer diek de score. Na drie minuten ver dween een vrije trap van Gert-Jan van Ham in de uiterste hoek van het doel. Na een misverstand in de Smerdiek-defen sie trokken de bezoekers de stand gelijk. Hierna werd het de wedstrijd van de keepers, die allebei lieten zien over pri ma kwaliteiten te beschikken. Gaande weg het duel werd de sfeèr wat grimmi ger en dat resulteerde in enkele gele kaarten voor Papendrecht. De mooiste treffer van de middag kwam wederom op naam van Van Ham. Hij schoot de bal uit een pass vanuit het middenveld in één keer in de kruising (2-1). Na de rust drong Papendrecht aan en de snelle spit sen brachten veel gevaar. Toen een Thoolse verdediger zich in het straf schopgebied aan een van die spitsen ver greep, ging de bal op de stip. Doelman Alexander Stoutjesdijk was kansloos: 2- 2. Bij de thuisclub werd een speler we gens natrappen de rode kaart voorgehou den. Beide ploegen kregen nog kansen om te scoren, maar in de stand kwam geen verandering meer. geschoten. Tóch kwam de thuis club op 2-1, toen bij een voorzet keeper Conny Gulden Tos' riep, maar ze de bal niet vast had en die ingekopt kon worden. Smerdiek zocht de aanval en een schot van Hendrikse werd een prooi van de keeper. Uit een solo van Nootdorp vanuit het eigen strafschopgebied werd gescoord in buitenspelpositie, maar de scheidsrechter wuifde alle Thoolse protesten weg en zo stond het 3-1. Sylvia Nell schoot uit een steekpass van Anne Hage de bal in de bovenhoek (3-2). Smerdiek ging op zoek naar de gelijkmaker, maar vlak voor tijd viel het doel punt aan de andere kant. Conny Gulden stond iets te ver voor haar doel en kon daardoor niet bij de van afstand geschoten bal; 4-2. Een verdiende winst voor Noot dorp, want Smerdiek speelde te tam. Vanavond om half acht oefe nen de blauw-zwarten in Lepel straat tegen Marjola Girls. Reserve vijfde klasse Een met veel inzet spelend Smerdiek 4 bleef de vierde keus van Krabbendijke met 4-2 de baas. Een welkome overwin ning voor de blauw-zwarten, die de voorgaande weken een aantal moeizame wedstrijden speelden. Bram v.d. Male scoorde de openingstreffer. Vervolgens verschalkte Piet Bazen de keeper en liet 2-0 aantekenen. Nog voor de rust scoor de Krabbendijke de aansluitingstreffer, doordat de spits even los kon komen van zijn bewaker Jurgen o.d. Brouw. Het spel van de thuisclub zakte wat in, maar na de rust was het met vlagen een stuk beter. Jankees v.d. Hoek kopte de bal binnen uit een hoekschop van Hans Priem. Hierna kwam Krabbendijke nog terug tot 3-2, waarna Wim Vroegop de winst definitief veilig stelde. Derde klasse Aangeslagen zocht WHS na de teleurstelling tegen Kruiningen de kleedkamer op. Iedere speler draaide voor zichzelf nog diver se keren de film terug, Leo Vroegop nog wel het meest. Vroegop speelde in de laatste minuut te kort terug op doelman Arné van Vossen die de vrij voor hem opduikende spits van Kruiningen enkel door een over treding van scoren kon afhou den. Scheidsrechter Bruijnes wees onverbiddelijk naar de stip. Van Vossen redde schitterend op de zwak ingeschoten strafschop, uit de daarop volgende hoek schop trok Kruiningen alsnog de drie punten naar zich toe: 3-4. Meteen werd er door Bruijnes afgefloten en bleef WHS ontred derd achter. Zelfs de door de wol geverfde trainer Johan Sulkers wist het even niet meer. „Hier wordt je moedeloos van. Dit kun je niet verzinnen. Natuurlijk is dit ook voetbal. Een wedstrijd duurt lot de laatste seconde, dat is vandaag maar weer eens be wezen. We zitten in de hoek waar alles tegen zit." Ondanks de belangen begon WHS niet fanatiek genoeg aan de wedstrijd. Al vroeg kwam de thuisclub op achterstand. Zoals vaker dit seizoen werd er bij een hoekschop chaotisch verdedigd. Arthur de Jonge werkte in de 8e minuut niet goed weg en legde de bal panklaar voor Kruiningen dat door een woud van spelers Van Vossen passeerde: 0-1. Het duurde even, voordat WHS die tegenslag had verwerkt. De on gelukkig spelende Pieter Lind- hout werd door Sulkers al vroeg uit zijn lijden verlost, voor hem kwam Hans Leunc in de ploeg. In de 28e minuut kwam WHS op gelijke hoogte door Patrick Ket ting die op aangeven van Michel Mosselman de 1-1 inschoot. Lang duurde de vreugde om de gelijkmaker niet. Bij de volgen de aanval van Kruiningen was het weer raak. WHS ging op nieuw in de fout bij het uitverde digen en het stond 1-2. Een prachtige vrije trap van Ketting, toegekend nadat Vincent de Jon ge was neergelegd op de rand van het zestienmetergebied, le verde in de 35e minuut de 2-2 op. In de tweede helft startte de thuisclub aanmerkelijk beter. Hans Leune kreeg vanaf de lin kerkant twee goede mogelijkhe den om zijn ploeg aan de leiding te brengen. Eenmaal redde de keeper met de vingertoppen, de andere keer schoot Leune tot wanhoop van heel WHS naast. Na een hoekschop werd een in zet van Arthur de Jonge van de lijn gehaald. Op aangeven van Mathijs Bruijnzeel kopte de in geschoven Leon de Witte rake lings naast. In de 66e minuut le verde het offensief eindelijk een treffer op. Het was Leon de Wit te die profiteerde van een slip pertje van de Kruiningen-doel- man en voor het eerst sinds de openingsdag van de competitie kon WHS een voorsprong koes teren: 3-2. De euforie eindigde in een nachtmerrie. Bij de vol gende aanval werd het met een van richting veranderd schot uit de tweede lijn gelijk (3-3) en in de laatste seconden leidde de fout van Vroegop de ondergang in. Sulkers verbaasde zich na het wegebben van de eerste emoties over het onrustige spel van zijn ploeg. „Het is alsof de duvel er mee speelt. Tot twee keer toe heeft de tegenstander een ant woord klaar, nadat wij juist heb ben gescoord. Telkens gaan we na ons doelpunt angstig voetbal len. De communicatie achterin ontbreekt. Zaterdag krijgen de Setallanders tegen Rust Roest een nieuwe kans om van de on derste plek te komen. Aan gelij ke spelen heeft WHS in deze fa se niets meer, aldus Sulkers. „In deze klasse kan bijna iedereen van elkaar winnen. Daar moeten we zelf ook eens voor gaan zor gen. Anders gaat het er donker uitzien." Tholense Boys opende bij het geroutineerde Dongen voortva rend. Uit de eerste kans werd door Jan Groenewegen meteen gescoord. De nog altijd levens gevaarlijke aanvaller mocht van af de zijkant ongehinderd door gaan en schoot in de 4e minuut laag en diagonaal binnen: 0-1. Even later redde Dongen op de doellijn bij een nieuwe poging van Groenewegen. Ook Ronnie de Graaff zag in die spetterende beginfase een inzet op de doel lijn stranden. In de 26e minuut werd de score verdubbeld. Na een hoekschop schoot Francel Kousemaker uit de draai be heerst in: 0-2. Kort daarop moest de niet fitte Johan Schot gebles seerd naar de kant. Bas Weze naar was zijn vervanger. Die wissel kwam het spel van de Tholenaren niet ten goede. De opbouw werd slordiger en door het vele balverlies kwamen de geelzwarten in de problemen. Francel Kousemaker had de par tij kort na de hervatting kunnen beslissen maar hij wist in vrije positie de keeper van de thuis club niet te passeren. Op de rand van buitenspel kwam Dongen te rug in de wedstrijd (1-2) en brak een voor Tholen benauwde twee de helft aan. In de 52e minuut haakte ook Arie Draaijer met een hamstringblessure af en werd het spel van de bezoekers nog on rustiger. Halverwege het tweede deel moest ook Groenewegen met zijn gevoelige enkel de are na verlaten. Vervanger Simon Jansen gaf meteen zijn visite kaartje af. De doelman van de thuisclub pareerde de harde inzet echter uitstekend. Een blessure van de scheidsrechter zorgde voor het nodige oponthoud. In de 88e minuut gaf Tholense Boys de voorsprong uit handen. Bij de tweede paal kon de Bra bantse spits inschieten: 2-2. In de extra tijd moest Dongen met tien man verder nadat een speler de rode kaart kreeg voorgehou den. Tholense Boys perste er nog een laatste offensief uit en wist warempel de drie punten in de wacht te slepen. Rick van de Velde, de vervanger voor Arie Draaijer, schoot tot twee keer toe in en uiteindelijk was het Simon Jansen die zijn ploeg de 2-3 zege schonk. Romeo van Aerde zocht de positieve zaken in de be nauwde overwinning. „We laten het kopje niet hangen na een te genslag en blijven doorgaan. Dat was vorig seizoen wel anders. Jammer dat we na een goed be gin de bal niet echt in de ploeg konden houden. Dongen is een oudere ploeg, een beetje verge lijkbaar met Baronie. Ervaren voetballers die kunnen voetbal len, maar geen stapje teveel doen. Als je dan zelf telkens de bal verspeelt moet je achter hen aan gaan lopen, in plaats van an dersom. Dat is ons bijna opge broken. Met twee thuiswedstrij den in de tweede periode voor de boeg ziet het er niet slecht uit. Bij de winterstop zullen we de balans opmaken en kijken wat de mogelijkheden voor de rest van het seizoen zijn." Wel complimenten, geen punten. Met die schamele buit keerde NO- AD'67 zaterdag terug uit Zwijndrecht na het treffen met koploper en gedoodverfd kampioen Groote Lindt. De Fluplanders verloren met 2-0. Verrassend genoeg domineerde de ploeg van Peter van Poortvliet een groot deel van de wedstrijd. Op het middenveld werd de slag gewon nen. Eenmaal in het zicht van de zestienmeter hield het op bij de bezoe kers. „We hebben te weinig stootkracht en creativiteit voorin", conclu deerde Van Poortvliet niet voor het eerst dit seizoen. Tweede klasse Noad '67 begon de ingecalculeerde verliespartij in Zwijndrecht met Dennis Kot en Martijn Reijngoudt in de spits. De opening was drama tisch voor de Fluplanders. In de 5e minuut ging Stefan Fonteijne gru welijk in de fout bij een terugspeel bal die werd onderschept door een aanvaller van de thuisclub. Met een schijnbeweging werd ook keeper Kees Lozekoot gepasseerd: 1-0. Slechter kon de partij niet beginnen, vond Van Poortvliet. „Je hele tacti sche plan valt meteen in duigen. In zulke wedstrijden is het belangrijk om het eerste halfuur goed door te komen. Dan gaat zo'n ploeg tegen zichzelf spelen en maak je een kans." Stefan Fonteijne was zonder meer de meest ongelukkige man aan de kant van Noad. In een duel liep de rechtsback tegen een elleboog op, waarop hij aangeslagen om een wis sel vroeg. De aanvankelijk op de bank gehouden Maurice de Goede maakte alsnog zijn opwachting. Het pleitte voor de Fluplanders dat de vroege domper snel werd verwerkt. Gaandeweg de eerste helft kreeg het middenveld van de bezoekers steeds meer greep op de tegenstander. In het centrum van de verdediging speelden Menno Fonteijne en Je roen Reijngoudt een puike wed strijd. Na een halfuur viel het eerste wapenfeit van Noad te noteren. De poging uit de tweede lijn van Iwan Geense leverde echter niet de be geerde gelijkmaker op. Ook na rust speelde Noad groten deels op de helft van de tegenstan der. Andermaal kwam het gebrek aan scorend vermogen duidelijk aan de oppervlakte. Bij de schaarse kan sen waren de Fluplandse voorwaart- sen niet bij de les. Dennis Kot kreeg een open kans maar schrok zo van die gelegenheid dat hij de bal ver keerd raakte. De na rust voor Mar tijn Reijngoudt in de ploeg gekomen Danny Steijn wist zich geen raad met een te korte terugspeelbal die hem vrije doorgang richting het Zwijndrechtse doel bood. In de slot fase profiteerde de thuisclub van de ruimte die het aandringende Noad bood. Een verre uittrap van de keep er leverde in de 85e minuut meteen een kans op die door de lijstaanvoer der zonder pardon werd verzilverd: 2-0. Noad kreeg na afloop een open doekje voor het vertoonde spel. Een schrale troost aan de vooravond van het sleutelduel met 's Heer Arends kerke. Die partij moet gewonnen worden om aansluiting te krijgen bij Arendskerke en AZVV, met Kogel vangers de zwakke broeders dit sei zoen in de tweede klasse. Het goede spel in Zwijndrecht is volgens Van Poortvliet een positief aanknopings punt, maar beslist ook niet meer. „Wie gaat zaterdag de doelpunten maken, dat is de vraag." Vierde klasse Stavenisse speelde tegen het bezoekende Halsteren zijn zwakste wed strijd van het seizoen. De ploeg van Dick Soomers legde geen enkele be zieling aan de dag, wist zich vrijwel geen kansen te creëren en liet ook in verdedigend opzicht de nodige steken vallen. Het was enkel aan het goede optreden van keeper Marco Dorst te danken dat de schade tot 0- 2 beperkt bleef. De conclusie na enkele verliespartijen op rij is duide lijk: Stavenisse kan het niet bolwerken tegen de subtoppers in de vierde klasse en moet zich richten op de middenmoot. In de 20e minuut leidde een flater van De Rijke tot een strafschop die door Halsteren feilloos werd benut: 0-1. Stavenisse kon voorin weinig afdwingen, ook al omdat de spitsen Kees van Putte en Adri Smits onder hun gebruikelijke niveau bleven. Peter Eerland veroverde een keer de bal en bood Van Putte de enige mo gelijkheid van de middag. Het schot van de lange aanvaller werd op het laatste moment geblokt door de ver dediging en ging naast. Na de thee bleef Halsteren veruit de betere ploeg. Het wisselen van Jeremy Gierman en Peter de Rijke (voor hen kwamen Sander Smits en Mar tin Moerland binnen de lijnen) bood geen soelaas. De onzorgvuldige af werking door de Brabanders, en het prima optreden van Dorst tussen de palen, zorgde ervoor dat het nog lang spannend bleef. Pas tien minu ten voor het einde legde Halsteren met een rake kopbal het krachtsver schil ook in de cijfers vast: 0-2. Halsteren bleek aan de Pilootweg te beschikken over een jong en snel team dat een maatje te groot was voor het collectief falende Stavenis se. De thuisclub kon de absentie van Marco Klippel, Wim Marinissen en Leen Lemson als verzachtende om standigheden aanmerken. Ook Paul Oosdijk was op het middenveld niet in beste vorm. Door alle noodzake lijke verschuivingen binnen het elf tal was Peter de Rijke in de achter ste lijn terecht gekomen. De Rijke speelt liever in de middenlinie en leek zaterdag opzichtig te sollicite ren naar zijn voorkeurspositie. In de eerste minuut al nam De Rijke de bal in de eigen zestienmeter ver keerd op de schoen en doelman Marco Dorst wist enkel met een re flex de vroege treffer te voorkomen. Vijfde klasse In de aanloop naar het duel tegen het uit Goes afkomstige Robur nam Istha, samen met de spelers, de zwakke punten van de voorbije we ken nog eens goed door. Het beves tigen van de afspraken zorgde er in ieder geval voor dat Vosmeer strijd vaardig de natte grasmat op kwam. Mark Timmermans en Hans Vaders junior ontbraken. In de 5e minuut nam de thuisclub al de leiding. Een vlotte aanval over de rechterkant met Arjen Verkamman en Jacco Va ders eindigde in een voorzet op maat op de inkomende John Vroeg op die keurig de 1-0 inschoot. Tot aan de thee had Robur het betere van het spel. De gelijkmaker na een halfuur was op zich zeker verdiend. Keeper John Aarnoudse kreeg een schot uit de tweede lijn niet klem- vast en de Goese spits was er als de kippen bij: 1-1. Na rust was Vos meer meer aan de bal en dwong de thuisclub een licht veldoverwicht af. Arbiter De Keyzer legde de par tij na een uur spelen nog even stil toen het rumoer en de sfeer binnen de lijnen hem niet langer beviel. Een kwartier voor het einde nam Vosmeer andermaal de leiding. Het was wederom de sterk spelende Vroegop die met een streep van bui ten het zestienmetergebied de treffer voor zijn rekening nam: 2-1. Lang duurde de Vosmeerse vreugde niet. Bij een hoekschop kroop Ro bur voor de verdediging en werd de gelijkmaker achter Aarnoudse ge werkt: 2-2. Jacco Vaders had de wedstrijd in de slotfase nog een an dere wending kunnen geven. De Vosmeerse topscorer liet echter twee open kansen aan zich voorbij gaan. In de tweede helft bracht Istha reserve Mark Mosch in de ploeg voor Rini Plompen en het 16-jarige talent Hossain voor Benjamin Suur- lant. Komende zondag moet Vo smeer het opnemen tegen het nog puntloze Volharding. Istha eist drie punten tegen de ploeg uit Ovezan- de. „Het mag niet zo zijn dat die ploeg juist tegen ons de eerste pun ten pakt. Ook bij Ouwerkerk gaven we het onnodig weg. Die geschiede nis mag zich niet meer herhalen. Juist tegen de zwakke broeders moetje vol gas geven." Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15