Waterschap zuivert goedkoper en krijgt 7 Jordens brengt Brei tot leven in Tholen Omroep Tholen gaat door met volledig nieuw bestuur Eric Goossen: Speling van het lot dat ik nu het pretpakket krijg Broekhuis c Oude stichtingsraad stapt in zijn geheel op VVD-kandidaat hield een 'prima verhaal' voor SGP Omroep Zeeland goed beluisterd Bezoek aan vest slot Stavenisse Donderdag 20 november 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 ABT, CU en D66 zetten kinderboerderij op agenda commissie Celstraffen De stichting lokale omroep Tholen gaat met een volledig nieuw bestuur en ook een compleet nieuwe stichtings raad onverminderd door met de lokale radio. Medewer ker Erik Tichem uit Tholen fungeert als nieuwe voorzit ter. „Bij het oude bestuur was de fut er een beetje uit. Het is heel positief dat er nu mensen van de werkvloer de leiding krijgen. Die staan dichterbij het werk van de omroep en daar schortte het voorheen wel aan." Niet inkrimpen Het was een spannend weekje in de Thoolse politiek. Dat de VVD een wethouder mocht leveren, stond sinds vorige week woensdagavond vast, maar wie zou het worden? Eric Goossen had zich nadrukkelijk als kandi daat gemeld, maar er bleken meer kapers op de kust te zijn. Achter de schermen speelde zich heel wat af, maar het 60-jarige raadslid uit Anna Jacobapolder kwam als winnaar uit de bus. Geen tweede keer Tekst t.v. Zwaargewicht Evenwichtige spreiding ABT tegen i - m Waterschap Zeeuwse Eilanden zuivert goedkoper, presteert iets beter en houdt goed rekening met het milieu. Dat bleek gisterenmiddag toen staatssecretaris mevr. Schultz van Haegen de resultaten van de be- drijfsvergelijking zuiveringsbeheer 2002 in ontvangt nam. De kosten per vervuilingseenheid zijn ten opzichte van de vorige vergelijking in 1999 gedaald. Zeeuwse Eilanden zit nu onder het gemiddelde. Bij het onderzoek, waaraan 27 waterschappen deelnamen, kreeg het Zeeuwse waterschap een 7 van de klanten. Sinds de fusie is het waterschap bezig om de zuiveringskosten steeds beter in de hand te krijgen. Door doelmati ger te werken, zuiveringen op te rui men en een deel van het werk op af stand te beheren, wordt veel geld bespaard. De prestaties van de zuiveringsinstal laties voldoen aan de normen voor 2002. Voor het verwijderen van stik stof had Zeeuwse Eilanden vorig jaar vrijstelling, zodat de aanpassing van de twee grootste installaties uitgesteld kon worden. In de volgende bedrijfs- vergelijking, wanneer de verbouwin gen uitgevoerd zijn, moet dat in posi tieve zin tot uiting komen. De verbetering in de resultaten is toe te schrijven aan de verbouwingen van verschillende kleinere installaties en het opdoeken van enkele oude zuive ringen. Deze kleinere installaties lo zen het gezuiverde water op het binnenwater. Het waterschapsbestuur heeft er daar om voor gekozen om eerst die zuive ringen op orde te brengen en daarna pas de zuiveringen aan te pakken die op de Westerschelde lozen. Over twee jaar voldoen alle elf zuiveringen van Zeeuwse Eilanden aan de eisen. Op het gebied van milieu is Zeeuwse Eilanden met name actief op het ge bied van energie. Over het algemeen zijn de doelgroe pen die belang hebben bij waterzuive ring en alles wat ermee te maken heeft, tevreden. In het onderzoek zijn zes verschillende doelgroepen telefo nisch ondervraagd. Het ging vooral om de klanttevredenheid, waarvoor 7,04 aan Zeeuwse Eilanden werd ge geven; het landelijk gemiddelde is 7,1. Er worden een aantal verbeter- punten opgesomd om de relatie met de doelgroepen te verbeteren. Merveilleux (geweldig). Dat ene woord geeft het gevoel weer over het optreden van Filip Jordens, vrijdag in Meulvliet in Tholen. De bijna honderd aanwezigen genoten zichtbaar van het optreden van de Vlaamse zanger, die de tijden deed herleven van zijn beroemde - in 1978 overleden - landgenoot Jacques Brei. gemaakt. Het publiek in Meulvliet reageerde hoorbaar op de bekende nummers zoals Le port d'Amsterdam, Rosa, Le plat pays (Marieke), La valse en mille temps, Les vieux amants en het tijdloze Ne me quitte pas. Maar ook de minder bekende nummers werden met veel enthousiasme ont vangen. Het enorme applaus na af loop maakte dat Jordens een aantal keren moest terugkomen op het po dium om zijn verdiende lof in ont vangst te nemen. De 'Hommage aan Brei' was een schot in de roos voor de stichting Uit op Tholen. Morgenavond staat alweer een vol gende voorstelling van Uit op Tho len op het programma. De Jan van de Velde groep - van de uit Anna Ja- cobapolder afkomstige liedjeszan ger Jan van de Velde - brengt in het Holland Huis te Scherpenisse het programma 'Tussen zoet en zout'. Jordens leverde een fenomenale prestatie, bijgestaan door een drietal muzikanten onder de naam Les P'- tits Mozarts de ce soir (een pianist, accordeonist en bassist). Het trio, en met name de accordeonist, bege leidde Jordens met een zekere fijn gevoeligheid. De zanger bracht, naast veel bekend repertoire, ook wat minder bekende stukken van Brei voor het voetlicht. Er was dui delijk géén sprake van imitatie of interpretatie, maar veel meer van een hommage aan dé grootmeester van het Franse chanson. Als je de ogen sloot, hoorde je Brei alsof hij zelf op het podium stond. Als je naar Jordens keek, zag je Brei. On danks dat de 28-jarige zanger Jac ques Brei nimmer heeft ontmoet of live heeft zien optreden, heeft hij zich de mimiek, het bewegingsrit me, de humor en soms de triestheid van de overleden chansonnier eigen De ABT-fractie heeft het initiatief genomen om op zo'n kort mogelij ke termijn een extra vergadering van de raadscommissie gemeentelij ke ontwikkeling bijeen te roepen over de ontstane situatie bij de kin derboerderij. De CU steunt dat. „Mijn belangrijkste kritiekpunt is dat de voortgang in dit proces mini maal lijkt", zegt raadslid Piet. „Dit probleem moet een keer aangepakt worden", vindt ABT-commissielid J.J. van 't Hof. De verantwoordelij ke wethouder W.C. van Kempen zit al maandenlang met dit dossier in zijn maag. Nu de onderling ruziën de partijen (kinderboerderij en plat form) er niet uitkomen, moet de ge meente knopen doorhakken. D66 wil het hete hangijzer volgende week aan alle geplande commissie vergaderingen toevoegen, alsmede aan de raadsagenda van 4 december. „De kinderboerderij heeft namelijk raakvlakken met alles. Het college kan zich dan nog een week beraden, kennis nemen van de diverse stand punten en van de raad opdracht krij gen om wat uit te voeren. Dan kun nen we ook eens oefenen met het dualisme, want kennelijk werkt dat nog niet zo", aldus D66-raadslid J. van den Donker. Volgens het luisteronderzoek van Intomart staat omroep Zeeland ra dio qua populariteit op de derde plaats van alle regionale radiosta tions in het land. In de eigen pro vincie is omroep Zeeland nog steeds marktleider, op de voet ge volgd door Sky radio en de lande lijke nieuwszender Radio 1. Per week luisteren gemiddeld ruim 119.000 mensen ouder dan 10 jaar naar de regionale omroep. Het be reik is 35,7% Radio Noord (Gro ningen) en de regionale omroep Friesland scoren nog beter met 48,1 en 37,8%. De monumentencommissie (onder deel van de welstandscommissie) zal een bezoek brengen aan de res tanten van het slot Stavenisse om te bezien hoe de overblijfselen er bij staan. Dat is donderdag afge sproken tussen de gemeente en ar chitect M.P.H. Raaijmakers van de monumentencommissie. Het slotterrein is een rijksmonu ment en voor een groot deel in be zit van het echtpaar De Bruin. Ze maakten de slotgracht schoon en herstelden met de stenen die ze op het terrein vonden, de overgeble ven muren en een deel van een hoektorentje van het slot. Ambtenaar J. Fase had tekeningen, foto's en artikelen over het slot meegebracht en de vraag hoe de gemeente met dergelijke restanten van monumenten om zou moeten gaan. Zowel Raaijmakers als wel standsgedelegeerde H.J. Groenen wegen verbaasden zich erover dat de slotrestanten niet in het bezit van de gemeente zijn. Raaijmakers vond dat er zorgvul dig met dergelijke overblijfselen omgesprongen zou moeten wor den. Hij is bang dat er anders 'spo ren weggesaneerd worden die uit oudhundige oogpunt belangrijk kunnen zijn.' VERVOLG VAN VOORPAGINA De rechtbank ziet J.C.F. als de hoofddader, gezien de onvoorwaar delijke celstraf van drie jaar en zes maanden (er was vier jaar geëist). Hij zit al sinds juni in hechtenis. Zijn vrouw kreeg vijftien maanden cel waarvan drie voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De celstraf voor de zoon - tegen wie een jaar onvoorwaardelijk was geëist - werd bepaald op 180 dagen waarvan 168 voorwaardelijk, eveneens met een proeftijd van twee jaar. F. junior had bekend dat hij voor zijn vader weieens drugs afleverde. Maar van betrokkenheid bij de kilo coke maakte de undercover agent geen enkele melding. De kilo was gele verd door R.V., die eveneens nog al tijd in hechtenis zit. Zes van de wa pens waren door I.F. geleverd, die ze kocht van W.Th.A. (41) met wie hij door J.I.A. (38) in contact was ge bracht. V. en F. kregen respectieve lijk vijftien en twaalf maanden cel onvoorwaardelijk (met aftrek van voorarrest), zoals ook tegen hen was geëist. Tegen beide Zeeuws-Vlamin gen, waarvan de 41-jarige ontkende dat hij wapens had verkocht, was vijftien maanden geëist en dat bracht de rechtbank terug tot een jaar on voorwaardelijke celstraf. VERVOLG VAN VOORPAGINA Een ander punt is dat er nog voor 31 december geld van het rijk voor kin deropvang beschikbaar is. „Er ligt nog voor twintig kindplaatsen subsi die. Als we die niet gebruiken moet de gemeente dat geld terugsturen. Dat is kapitaalverlies. We willen dat geld graag gebruiken om extra plaatsen de scheppen. We hebben na lang zoeken besloten om een noodgebouw te plaaten. Dat kost ongeveer 150.000 euro. Als we dat over een jaar of drie af moeten breken, is dat financieel op te lossen." Er is haast geboden om een en ander nog op tijd rond te krijgen, maar Van Gisteren heeft goede hoop dat er voor de jaarwisseling een semi-permanent gebouw staat. Er zijn nu 113 kindplaatsen op heel Tholen. Als het nieuwe kinderdagver blijf bij de Sint Anthonius erbij komt, dan is er capaciteit voor 124 kind plaatsen, aldus Van Gisteren. Radiovrijwilliger Jan Quist in gesprek met trainer Pim Potappel na de derby Smerdiek-SPS. Rechts speler A.P. v.d. Belt. Tichem erkent echter, dat het oude bestuur de nieuwe lichting bestuur ders in staat stelde om aan de slag te gaan, want formeel moest de oude stichtingsraad de nieuwe leden be noemen voordat ze in functie kon den komen. „De overdracht is vrij dagavond ook in hele goede harmo nie gegaan. Het voormalige bestuur vond het een goed idee dat wij de neerwaartse piraal wilden doorbre ken. We hebben daarvoor voldoende mensen met kennis in huis." Medewerker Edwin Otto uit Bergen op Zoom is secretaris geworden, Bert Jacobs uit Roosendaal penning meester. De laatste is een heel nieuw gezicht. Medewerker Jacqueline v.d. Klooster uit Sint-Annaland en me dewerker Luc Dogge uit Bergen op Zoom zijn de overige twee bestuurs leden. Volgens artikel 4.1 van de Sloth-sta- tuten mogen alleen inwoners van de gemeente Tholen bestuurslid zijn. Tichem zegt echter, dat de Mediawet sinds 1 januari 1996 de mogelijk heid biedt dat mensen van buiten de gemeente waarin de lokale omroep werkt, in het bestuur komen. Hij wil de statuten van Sloth daarvoor nog laten aanpassen. Zag het oude bestuur geen heil meer in doorgaan gezien het exploitatiete kort van 20.000 euro per jaar, Ti chem en zijn mensen zien geen rede nen om de bestaande werkwijze te veranderen. „We gaan onze uitzen dingen niet inkrimpen en we gaan ook niet verhuizen naar een kleinere studio. Er zijn wel afslankingsmo dellen bekeken, maar dan lever je ook weer in. Zo kost verhuizen ook VVD-fractievoorzitter F.J. Goossen (links) wordt wethouder. Die functie bekleedde raadslid Ronald Ravensteijn in de periode 1998-2002. Hij had het nu ook nog wel willen doen, maar het bestuur van de WD gaf de voorkeur aan Eric Goossen. Toen hij na het aan- en aftreden van Leen van Doorn schamperde over ,het pretpakket' dat de ABT-wet- houder behartigde, had Goossen nooit kunnen denken dat hij zelf de portefeuilles openbare werken en sport nog eens zou krijgen. „Het is een speling van het lot dat ik dat pretpakket nu krijg en ik kijk er met verlangen naar uit", lacht Goossen dinsdagavond, wanneer hij de steun van SGP, PvdA en CDA heeft ge kregen. „De VVD-wethouder kan 4 december op een royale meerder heid in de gemeenteraad rekenen. Dit is een politiek cadeau!" Goossen zegt te hopen tot daden te kunnen komen. „Ik vind het leuk om in het land van mijn grootvader ook zijn werk als wethouder te gaan doen. Met plezier kijk ik naar de sa menwerking in het college uit, een kleurrijk palet met vogels van di verse pluimage. Eerst zal ik echter de forse dossiers moeten gaan door nemen." De weekindeling van de vroeg-ge- pensioneerde medewerker van KPN lease zal er binnenkort heel anders uit komen te zien. Zijn werk bij de Ontmoetingskerk aan het Bolwerk in Bergen op Zoom, waar Goossen voorzitter van de restaura tie- en orgelcommissie is, zit er echter over anderhalve maand op. „Op 4 januari neem ik daar af scheid en dan word ik lid van de Gereformeerde Kerk in mijn woon plaats Anna Jacobapolder. Ik ben ook nog voorzitter en chauffeur van de buurtbus in AJP en ik zou het voor de sociale contacten erg vin den wanneer ik daarmee zou moe ten stoppen. Mijn werk als wethou der is een 70% baan, dus zou ik nog wel bij de buurtbus betrokken wil len zijn." Goossen zal zijn advi seurschappen bij Van der Harst in Tholen en het bouwbedrijf van Jaap Knop stop zetten om belangenver strengeling te voorkomen. Over zijn concurrenten voor het wethouderschap bij de VVD is hij nuchter. „Er waren links en rechts kandidaten, maar in vrij korte tijd was het toch rond." Volgens raadslid Ravensteijn had hij zeker overwogen om weer mee te doen voor het wethouderschap wanneer Goossen was afgevallen. „Als VVD kun je in het college veel beter het liberale geluid laten horen dan alleen in de raad. Wan neer je in de oppositie zit, merk je dat de pap meestal al gestort is. Je kunt dus als partij alleen maar win nen met een wethouderschap." Voor de Vossemeerder wordt het 4 december zijn laatste raadsvergade ring. „Formeel neem ik per 1 janu ari pas afscheid. Dan ben ik negen jaar raadslid, want 1 januari 1995 ben ik begonnen. Op 29 januari is er dan nog een officieel afscheid van de Thoolse politiek. Dan ben ik 30 jaar lid van de VVD." Het afdelingsbestuur was een ster ke voorstander van het naar voren schuiven van één kandidaat. „Als je niet eens achter je wethouder kunt gaan staan, dan wordt het moeilijk", zegt voorzitter Gré Boelhouwers. Haar voorganger Hans van Gorsel, de penningmees ter van het bestuur, begreep ook wel dat in beginsel één man naar voren geschoven zou worden. „Wat is het belang van de VVD, wat is het belang van de gemeente, daar ging het om. Gezien de gang van zaken met de afgetreden ABT- wethouder was het heel verstandig om alle factoren goed na te gaan, want dit moet de gemeente natuur lijk geen tweede keer overkomen. Wanneer de kandidaat bijvoorbeeld geen affiniteit met sport en openba re werken heeft, dan moet je zoiets niet doen. Bestuurlijke ervaring heb je natuurlijk ook nodig voor zo'n functie. En collegialiteit en respect voor de ander. Inbreng en uitstraling is van belang, maar ook een stukje stabiliteit. Een keer ver nieuwen kan geen kwaad, maar het kan ook te snel gaan. Continuïteit is evenzeer belangrijk." Van Gor- geld en we zitten nog voor vijf jaar vast aan het bestaande huurcontract van het pand in de Voltstraat. Dan had het oude bestuur voor 30 maart moeten reageren, maar het huurcon tract is toen niet opgezegd. We blij ven dus waar we zitten." Tichem heeft hoge verwachtingen van de nieuwe penningmeester, die de financiële positie mede gezond kan helpen maken. „De schulden last, die op dit moment nog 10.000 euro bedraagt, kan met behulp van een financieel plan weggewerkt worden." De schuld is echter terug gebracht dankzij het feit dat de ge meente een voorschot heeft betaald op de subsidie 2004. De nieuwe voorzitter heeft goede hoop, dat de landelijke organisatie van lokale omroepen Olon erin slaagt om de voormalige opcenten voor de lokale omroepen geoormerkt te krijgen, zo dat elke gemeente dat geld wel moet doorsluizen. Dat is nu niet het geval, zodat het gemeentebestuur van Tho len geen redenen zag om de subsidie na 2004 te blijven betalen. Tichem hoopt dat de gemeente vanaf 2005 toch nog jaarlijks met 9000 euro over de brug komt. Daarnaast wil de omroep weer een grootscheepse donateursactie hou den. De vorige werving heeft enkele maanden geleden niet meer dan 40 tot 50 donateurs opgeleverd. Sloth wil verder meer adverteerders zien te krijgen. Daarbij moet ook de nieu we service tekst t.v. een rol gaan spelen, zoals omroep Zeeland dat dagelijks in de praktijk brengt. „Met Delta zijn we in gesprek om de mo gelijkheden te bespreken om Thools nieuws op tekst t.v. te kunnen bren gen. Naar verwachting zal dat bin nen twee maanden gaan lukken", al dus Tichem. Naast de vijf bestuursleden bestaat de stichtingsraad van omroep Tho len uit nog dertien leden: Marja Dekkers namens de Kunstkring Tholen, Liesbeth v.d. Berge uit Tho len namens de gehandicapten, Ben Schot uit Tholen en Wim Scherpe nisse uit Sint-Maartensdijk namens de voetbalsport, Ben 't Hart uit Tho len namens de minderheden, Hans Visser uit Sint-Maartensdijk namens de recreatie, J.F. Kousemaker uit Tholen namens de kerken, Marga Brooijmans uit Oud-Vossemeer en Piet Deurloo uit Tholen namens de werkgevers, Kadda el Jilali uit Tho len namens de multiculturele organi saties, Wim van Wezel uit Lepel straat namens het onderwijs, Adrie Tichem uit Tholen namens de mede werkers van Sloth en Wim Deurloo uit Tholen namens de EHBO. „De sel wilde graag en meende ook goede papieren te hebben, maar met zijn vrouw als aankomend raadslid zou zijn wethouderschap toch problemen kunnen opleveren. Ook die barrière had de Vosse meerder echter intern al genomen. „Marjan zou zich terugtrekken." Zover hoeft het nu niet te komen, want Goossen krijgt de hoofdprijs en Marjan van Gorsel mag mis schien zijn opvolger worden als fractievoorzitter. Met twee nieuwe mensen moet de VVD-fractie hele maal opnieuw beginnen, al is Gabri Hoek voorheen dan raadslid ge weest en heeft mevr. Van Gorsel 1,5 jaar ervaring kunnen opdoen in de commissie welzijn en onder wijs. Eerst had Ravensteijn zijn vertrek aangekondigd en nu gaat ook Goossen nog naar de andere kant van de tafel. Die onverwachte ontwikkeling baart het afdelingsbe stuur wel zorgen. „Het komt zo on verwacht", zegt mevr. Boelhou wers. „De nieuwe fractie moet zich ook goed kunnen profileren en daarom willen we de vroegere commissie 20 (schaduwfractie) in ere herstellen, zodat fractievolgers de nieuwe raadsleden gaan hel pen." De andere coalitiepartijen wachtten rustig af hoe de machtstrijd bij de VVD zich ontwikkelde. Alleen de SGP nam het initiatief om kandidaat Goossen aan de tand te voelen. „Normaal accepteren we de kandi daat die een partij naar voren schuift, maar we wilden nu toch wel weten wat voor vlees we in de kuip hadden", zegt raadslid Peter Hoek. Hij leidde maandagmiddag het ge sprek met de VVD-kandidaat omdat fractievoorzitter Rien Klippel zich als formateur erbuiten hield. Goos sen zelf wilde er wel aan meewer ken. „De SGP is met 6 zetels im mers een zwaargewicht in de Thoolse politieke verhoudingen." Zo vleiend was de Anna Jacobiaan in het verleden echter niet geweest over de SGP en de CU en christe lijke politieke partijen in het alge meen. „Hij had vorig jaar in de Eendrachtbode ook gezegd dat hij graag de baas speelt, dus we wil den hem toch wel even horen", zegt Hoek. De VVD-kandidaat was vol begrip. „Ik heb geen verleden hier, zit nog maar 1,5 jaar in de raad, ben onbekend." De SGP wilde meer zekerheid over de opstelling van Goossen, met wie ze straks in het college zouden spreiding is nog niet helemaal opti maal", zegt Erik Tichem. De gemeente heeft destijds voor het afgeven van een representaviteits- verklaring de eis gesteld dat zes ca- tegoriën in de stichtingsraad verte genwoordigd moesten zijn: 1. instellingen die zich blijkens hun statuten steun aan de lokale omroep ten doel stellen zoals de vereniging Vrienden van Sloth 2. sociaal/maat schappelijke organisaties van werk gevers/ondernemers en werknemers 3. sport- en jeugdorganisaties 4. on derwijs, vorming en opbouwwerk 5. algemeen maatschappelijke organi saties als kerken en gezondheids zorginstellingen 6. amateuristische kunstbeoefening en volkscultuur met muziek, zang, toneel, volksdan sen, cabaret. Het gemeentebestuur hanteerde voor de representativiteit ook als criteri um, dat het algemeen bestuur (de stichtingsraad) zodanig samenge steld moet zijn, dat de gehele bevol king, dus alle woonkernen, zich hierin kan herkennen. Dit brengt met zich mee, dat behalve de ver schillende categoriën tevens reke ning gehouden moet worden moet een evenwichtige spreiding van ver tegenwoordigers uit de diverse ker nen, zo vermeldde een door de ge meenteraad vastgesteld beleidsstuk. Het nieuwe bestuur geeft prioriteit aan de financiële situatie. Via het ou de dagelijks bestuur (Schaart, May er, Aalbrechtse) is de nieuwe opzet aan b. en w. gemeld en Erik Tichem hoopt dat de gemeenteraad zich als nog bedenkt en terugkomt op het be sluit om in 2005 de subsidie te stop pen. De nieuwe voorzitter realiseert zich, dat er met medewerkers in het d.b. ook een vorm van belangenver strengeling kan ontstaan. „Daarop zullen we bedacht moeten zijn." De oude garde maakte maan dagavond 10 november for meel plaats voor de nieuwe stichtingsraad, die vervolgens een dagelijks bestuur koos. Behalve voorzitter-secretaris J.A. Schaart uit Sint-Maar tensdijk, maakten penning meester mevr. N. Aalbrechtse uit Tholen deel uit van de stichtingraad, mevr. E. Frigge- Hogesteeger uit Oud-Vosse meer, M. Eversen uit Oud- Vossemeer, W.J.J. Brevet en P. van Zijst uit Sint-Maartens dijk, J.A. van Nieuwenhuijzen uit Poortvliet en L. Mayer uit Poortvliet. moeten gaan samenwerken. „Je moet als wethouder een collegiale instelling hebben. Daar hechten we sterk aan. Daarom hebben we de puntjes even op de i gezet, maar we hebben Eric ook weer niet het vuur na aan de schenen gelegd. Hij heeft overigens een prima verhaal ge houden, dat perspectief biedt voor de toekomst. Goossen zegt een teamplayer te zijn en die zochten we juist voor het college. Zijn uit leg hoe hij bepaalde uitspraken uit het verleden bedoelde, was verhel derend. Wederzijds was het een be vredigend gesprek, maar wij zullen wethouder Goossen straks gewoon op zijn daden beoordelen", aldus SGP-raadslid Hoek. Met de steun van de SGP had Goossen dinsdagavond het wet houderschap op zak tijdens de bij eenkomst van het seniorenconvent (de 7 fractievoorzitters) van de Thoolse gemeenteraad. D66 en de CU hadden zich afgemeld. De meerderheid steunde VVD-kandi daat Goossen. Alleen Algemeen Belang Tholen (ABT) was ertegen. Formateur Klippel stelde vast, dat Goossen de steun kreeg van SGP, PvdA, CDA en VVD. Hij toonde zich bereid om de portefeuilles sport en openbare werken van de afgetreden wethouder Van Doorn over te nemen. Het college regelt echter zelf de taakverdeling. De nevenfuncties en eventuele belan genverstrengeling werden niet be sproken. „Het is gebruikelijk dat wij eikaars kandidaten steunen en je mag verwachten dat de VVD dat zelf tevoren goed bekijkt. Boven dien is Goossen gebonden aan de integriteitsregels zoals de gemeen teraad die heeft vastgesteld", zegt Klippel. Hij gaat nu een advies schrijven aan b. en w. om de ge meenteraad 4 december voor te stellen Eric Goossen als vierde wethouder te benoemen tegen een salaris van 70%. Daarmee blijven de totale salariskosten 3,1 volle ba nen, zoals dat ook onder Van Doorn het geval was. De ABT-wet- houder legde 13 oktober zijn func tie neer en na een paar weken be denktijd deelde Algemeen Belang Tholen mee, geen prijs te stellen op het leveren van een nieuwe wet houder. Dat maakte de weg vrij voor de terugkeer van de VVD in het college, zoals dat ook voor de verkiezingen van 2002 het geval was in de gemeenteraad van Tho len. r-i <3 P/IE OM M 11 kb {jjUfc erfT sim - SfÓMsffk Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13