Titelkans Smash 5 gaat in rook op Weer nationaal kampioen bij Oosterscheldevissers smalstad Kustvisser wint met één flinke bot Nar Baptist Eric van Hees vertrekt met pijn in het hart Periodetitel voor Sol en Oliphant Vlooientrappers geven aftrap voor nieuw carnavalsseizoen Thools elftal tegen Zierikzee Tennisintroductie voor ouderen Koersballen 600 euro voor tuin ziekenhuis Donderdag 6 november 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Jeugd Smerdiek 2 klopt Noad 3 SPS 2 wint met slecht spel SPS 3 maakt vijf treffers WHS 3 klopt Tholen Morning Mood veelbelovend Sander van de Ree (18) een, Govert van de Rhee (21) twee bij jeugd Van de Ree of Van de Rhee. In de uitspraak is het niet te horen, maar de h in de achternaam maakt het verschil. Sander van de Ree en Govert van de Rhee uit Sint-Maar tensdijk zijn geen familie, maar zaterdag werden ze in Dishoek nummer een en nummer twee bij de nationale kampioenschappen kustvissen voor de jeugd tot 21 jaar. Spannend Freek Fase is nationaal kampioen De 12-jarige Freek Fase uit Sint-Annaland is zaterdag aan het strand van Dishoek nationaal kampioen kustvis sen geworden. Hij is het echter niet alleen, maar moet zijn eerste plaats delen met een ander. Niet eerder in de geschiedenis van het Nederlands kampioenschap kust vissen is het voorgekomen dat er twee hengelaars bij de jeugd tot 15 jaar op de eerste plaats eindigden. Z@ppsport Actueel motto Moeilijke beslissing Ruime winst Smerdiek Sakko-cultuurprijs Smash is thuis verrassend onderuit gegaan tegen degradatiekandidaat 't Zand 3: 4-6. In de strijd om het kampioenschap profiteerden de Sint- Annalanders dus niet van het gelijkspel van koploper Breda. Het vijfde team kan na de met 10-0 verloren topper tegen Pinpongers de titel wel vergeten. En het landelijk spelende jongensteam zag de achterstand op koploper Irene tot drie punten oplopen. Smash kreeg in de zesde speelronde een ander team tegenover zich dan eerder in Middelburg (waar met 9-1 werd gewonnen). Er was een sterke re speler opgesteld en dat resulteer de in een 0-3 achterstand voor de Sint-Annalanders in de openingsfa se. Donkere wolken pakten zich sa men, want in de strijd om de titel in de eerste klas telt elk puntje. Het dubbelspel leek eveneens fout te gaan, maar uiteindelijk beslisten Anné van Dijke en Christian van 't Hof dat met minimaal verschil (13- 11 in de vijfde game) in hun voor deel. Daarna ging het iets beter bij de thuisploeg, maar echt gevaarlijk werd het niet meer voor 't Zand. Na een 1-4 en een 2-5 tussenstand kon Smash de schade beperkt houden. Van 't Hof won twee partijen en Ga briel Gunter één. Door dit resultaat blijft Smash derde op de ranglijst. Smash 2 deed tegen Scaldina goede za ken door met 8-2 te winnen. Beide ploe gen vechten tegen degradatie en de Sint- Annalanders krijgen door de ruime winst wat meer lucht. Voor het eerst stond Marco Saarloos in de basis en de ze bleef - net als Peter Bazen - ongesla gen. Merijn v.d. Klooster liet een steekje vallen en het dubbelspel moest men eveneens aan de tegenstander uit Zierik- zee laten. Het derde team verloor thuis met 6-4 van Kapelle 3. Mathijs v.d. Graaf behoedde zijn team voor een grote nederlaag. Hij bleef ongeslagen en Kees van Poortvliet zorgde voor het vierde punt. Bij Kapelle speelde oud-Vosse- meerder Gerrit Vis mee. Bij Smash 4 waren met name de dames goed op dreef. Leontien van Keulen speelde 100% en de nog jonge Esther Bruijnzeel was goed voor twee overwin ningen. Tim Westerlaken scoorde even eens een punt, zodat het in Roosendaal 6-4 werd tegen ODT 8. Smash blijft koploper. Het vijfde team bleef puntloos tegen Pinpongers 2 uit Wouwse Plantage en verspeelde daarmee de titelkansen. De enige hoop is nog om als tweede te eindigen, want die plaats geeft recht op een beslissingsduel voor promotie. Hoewel het jongensteam in de landelijke C-klasse met 7-3 won van degradatie kandidaat Dordrecht, was dat niet toerei kend. Koploper Irene boekte namelijk een 9-1 zege en liep daardoor twee pun ten verder uit op de Sint-Annalanders. In Dordrecht won Remco Vroegop drie partijen, Harm Westdorp twee en Arno Bruijnzeel één, terwijl het dubbelspel eveneens voor Smash was. Het tweede jeugdteam verloor met 9-1 van Scaldina, waarbij Cindy v.d. Kloos ter het enige Thoolse punt scoorde. Kop loper Belcrum was een maatje te groot voor Smash 3, dat met 10-0 klop kreeg. Ook Smash 4 wist niet te winnen: 8-2 te gen TCS en Maurits Keur nam beide punten voor zijn rekening. Het vijfde jeugdteam verloor met 6-4 van Tanaka. Zowel Job Moerland als Jan Willem van Vossen won twee partijen. Programma: Smash-Back Hands 2, ODT 2-Smash 2 (7/11), Kerkwerve 2- Smash 3 (7/11), Smash 4-TCS 5, Smash 5-Tanaka 13; Smash jongens-Kwiek, Smash 2-Effect, Witac-Smash 3, Back Hands-Smash 4, Smash 5-Vice Versa. Reserve derde klasse Na vier opeenvolgende nederlagen wist Smerdiek 2 weer eens te winnen. Streek genoot Noad 3 werd het slachtoffer: 1-2. Hoewel Noad voor de rust meer balbezit had, werd Smerdiek als eerste gevaar lijk. Pierre Withagen stuurde Jelle Rin ses diep, maar diens inzet ging langs de verkeerde kant van de paal. En even la ter schoot Ramon Bijl op de lat. Na col lectief blunderen van de Smerdiek-de- fensie opende Noad de score. Via de counter bleef Smerdiek gevaarlijk en dat leidde tot de gelijkmaker. Een schot van Jelle Rinses stuiterde voor de doelman en verdween in het net. Rinses raakte ook nog een keer de paal en Richard de Jong schoot net naast. Na de thee was het spel van Smerdiek beter dan in de eerste helft. Opnieuw zorgde Rinses voor gevaar. De Noad-doelman liet zijn schot los, maar er was niemand in de buurt om het af te ronden. De goalie pa reerde ook nog een inzet van dezelfde speler, maar een treffer voor de blauw zwarten kon niet uitblijven. Met een lob verzilverde Pierre Withagen een diepte bal van Jeffrey Stoutjesdijk en zo stond het 1-2. In de slotfase werd ook Noad nog gevaarlijk. Uit een door Smerdiek verkeerd verwerkte vrije trap schoot een Fluplander over en even later verdween ook een voorzet over het doel. Ook in de laatste minuut was er een actie van de thuisclub, maar Smerdiek-doelman Alex Stoutjesdijk keerde het gevaar. Reserve vierde klasse Het reserveteam van SPS speelde tegen de hoofdmacht van Waarde de slechtste wedstrijd van het seizoen, maar verover de door een 4-1 overwinning wel de drie punten. De leiders Aijan Voshol en Sjaak Quist hadden voor dit duel slechts de beschikking over dertien spelers. Dick Uijl, Jeroen Boer en Jos Bos ont braken wegens blessures en Wim de Groen was wegens familieomstandighe den niet van de partij. Wegens afwezig heid van een scheidsrechter werd Luc van Vossen bereid gevonden om de scheidsrechterfluit ter hand te nemen. In de eerste helft speelde SPS in een te laag tempo, waardoor het zwakke Waar de nauwelijks in problemen kwam. SPS was wel veel in balbezit, maar zorgde bijna niet voor gevaar. Het enige doel punt in de eerste helft viel na een kwar tier spelen. Uit een voorzet van René van Vossen schoot Joey van Akkeren vanaf ruim zestien meter de bal achter de doelman. Voor de tweede helft kwam Maikel Goudzwaard in het veld voor Maarten Joppe en nam Sjaak Quist de plaats van Arjan van Dijke over. SPS ging nu beter spelen en wist het over wicht ook in de score tot uitdrukking te brengen. Een oprukkende Hans Hage stond aan de basis van het tweede doel punt, dat op naam kwam van Peter Noordijke. In de 54ste minuut moest de doelman van Waarde opnieuw de bal uit het net vissen. Uit een voorzet van Peter Noordijke schoot René van Vossen eerst op de paal, waarna de mee opgekomen linksback Sjaak Quist kon scoren. Vier minuten later liep SPS uit naar een 4-0 voorsprong. René van Vossen omzeilde de buitenspelval en kon alleen op de doelman afgaan. Onzelfzuchtig legde hij de bal breed op Peter Noordijke die de bal eenvoudig in een leeg doel kon schieten. Na deze ruime voorsprong werd het spel van SPS weer minder en tegenstander Waarde kon met een treffer nog de eer redden. Hierbij kregen de be zoekers wel de hulp van Maikel Goud zwaard die de bal hard in eigen doel schoot. Zaterdag speelt SPS 2 tegen Kruiningen 3 dat verrassend met 7-1 van WIK won. SPS 3 behaalde een ruime 0-5 overwin ning op WC 3. Frenk Wiens trof in de tiende minuut doel, maar de treffer werd tot verbazing van de spelers afgekeurd wegens buitenspel. Vooral via de linker kant zorgde SPS voor veel gevaar. Mi chel Lisseveld en Jan Hage zorgden voor de aanvallende impulsen en maak ten het de Halsternaren behoorlijk lastig. Met het nodige geluk kwam SPS op voorsprong. Een voorzet van Michel Lisseveld ging via een speler van WC in het Halsterse doel. Vlak daarna bracht Frenk Wiens met een kopbal SPS op een 0-2 voorsprong. Nog voor rust noteerde de sterk spelende Wiens ook de derde treffer. In de rust bleven Kees en Berry de Graaf, Hans Elenbaas, Michel Lisseveld en Frenk Wiens achter in de kleedkamer en kwamen als verse krachten Johan van Tiggele, Wim Lindhout, Henk Bolle- boom, Tonny v.d. Werf en Henk Vane in het veld. Uit een strafschop bracht inval ler Tonny v.d. Werf zijn ploeg op een 0-4 voorsprong. Met zijn eerste competitie treffer in dit seizoen bepaalde Jan Hage met een fraai afstandsschot de eindstand op 0-5. Op het sportpark van WHS werd zater dagmiddag de derby tussen WHS 3 en Tholense Boys 5 gespeeld. Terwijl de hoofdteams in Tholen streden om de ei- landelijke eer, wonnen de Sint-Annalan ders op eigen veld met 6-3 van de Thoolse rivaal. Tholense Boys kwam via treffers van Marco v.d. Wielen twee keer op voorsprong, maar beide keren kwam WHS weer langszij. Met een 2-2 tussen stand gingen de teams rusten. In het be gin van de tweede helft kreeg Tholense Boys enkele goede kansen. René Moeli- ker bracht zijn ploeg op voorsprong, waarna Tholense Boys mogelijkheden kreeg om verder uit te lopen. De wed strijd kreeg echter een verrassende wen ding. WHS 3 kreeg steeds meer grip op de wedstrijd en wist de 2-3 achterstand met een slotoffensief om te buigen in een 6-3 voorsprong. Oliphant 2 uit Sint-Maartensdijk heeft de eerste periode gewonnen in divisie 3C van de Roosendaalse Dartsfedera tie. En Sol 1 uit Sint-Philipsland pres teerde hetzelfde in divisie 3A. Beide teams hebben zich daarmee verzekerd van deelname aan promotiewedstrij den. Momenteel gaat Oliphant met 54 punten aan de leiding, afgelopen week werd Zaal Koch 4 met 8-2 ver slagen. In dezelfde klasse won Haes- tinge met 3-7 van Knudde. Van laatst genoemd team voert Jeroen v.d. Male de singlelijst aan met een 100% score over zowel de wedstrijden als de legs. En Ton Groos van Oliphant 2 heeft met 155 punten de hoogste uitworp op zijn naam staan. Sol speelde in 3A gelijk tegen Distel 5 (5-5) en heeft met 55 punten één punt voorsprong op Kefeeke 2. In divisie 3B boekte Sol 2 een maxi male zege (10-0) tegen Hof van Hol land 5. De Sint-Philipslanders staan met 62 punten op de tweede plaats. Ronny Breeman en Sander Kot voe ren de single lijst aan met een 100% score, samen met drie spelers van koploper en concurrent Bordertown Thrillers 2. In divisie 3D is d'n Over kant 4 met 40 punten het hoogstge- klasseerde Thoolse team. D'n Over kant, dat Distel 4 met 3-7 klopte, staat vierde. Op de vijfde plaats volgt Zee ster uit Scherpenisse, dat 5-5 speelde tegen MadHouse. Hekkensluiter The Pub 2 verloor met 1-9 van koploper Dobbertje. In divisie 2A deelde d'n Overkant 2 de punten met Double Fun (5-5). De Tholenaren staan zesde. Vijf plaatsen lager staat Dartcentrum A uit Poort vliet, dat Big Ben met 4-6 klopte. In het gemeentehuis van Halderberge te Zevenbergen is donderdag het dart team 't Vossehol uit Willemstad ge huldigd, dat in juni Nederlands beker kampioen werd. Danny Steijn uit Sint-Philipsland is lid van dat team. Bij een paardendressuurwedstrijd in Stad aan 't Haringvliet behaalde Claudia van Dijk met RTM's Morning Mood een tweede en een derde plaats. In de Zl- klasse werd de combinatie beloond met 186 en 185 punten voor de proeven. Hoewel ruiter en paard pas drie maan den samen trainen, begint dat vruchten af te werpen. Morning Mood, van de fa milie Tebbens uit Sint-Annaland, heeft weliswaar nog niet zijn oude vorm te rug, maar de toekomst ziet er veelbelo vend uit. Kampioen Sander van de Ree (rechts) en nummer twee Govert van de Rhee met hun schalen van de Nederlandse vereniging van sportvissersfederaties. Weer was het feest bij hengelsport vereniging Oosterscheldevissers in de smalstad. Vorige week werden de leden Kees Andriesse uit Stavenisse en Wim Vroegop uit Sint-Maartens dijk bij de senioren eerste en twee de, nu was de jeugd zeer succesvol. „Dit is ongelooflijk. Zoiets maak je nooit mee," zegt een trotse voorzit ter Flip Bout van de Oosterschelde vissers. „Vorige week deden we met zestien man mee en waren we eerste en tweede. Nu deden we maar met twee man mee en worden we eerste en tweede. Het is fantastisch." Wederom werden de kampioenen in café Cosy Corner in het zonnetje gezet. De 18-jarige Sander van de Ree en de 20-jarige Govert van de Rhee haalden aan het Walcherse strand de meeste centimeters vis uit het water. De omstandigheden wa ren niet ideaal. Het was regenachtig en er was veel wind. Bovendien was de vangst ronduit slecht, zo vertel len de hengelaars over de wedstrijd die om elf uur begon en drie uren duurde. Er waren 35 deelnemêrs. De vis wilde niet bijten. Sander ving zijn eerste bot tegen twaalf uur. Govert pas rond half een. In totaal ving Sander drie grote botten en een pit- vis, goed voor 132 centimeter vis. Govert ving twee botten en een klein scholletje en kwam op een to taal van 76 centimeter. Een verschil van meer dan een halve meter met de kampioen. Nummer drie had 67 centimeter. Op de zevende plaats eindigde Martijn Wesdorp uit Sint- Annaland. Hij is lid van de Zee baars in Scherpenisse en haalde 52 centimeter vis op het droge. Sander van de Ree gebruikte slikza- gers, wormen en messchelpen als zeeaas, Govert hield het menu voor de vissen op slikzagers. Govert had gedacht dat er wijting gevangen zou worden. „Tegen de winter komen die onder de kust, maar hij was er niet." Govert be hoort al enige jaren bij de Neder landse top. Hij eindigde al drie keer eerder op de tweede plaats. Nu moest hij zijn meerdere erkennen in zijn dorps- en clubgenoot Sander van de Ree, die eerder een keer vijfde was op het NK, maar in het voorjaar al van zich liet spreken toen hij met het Nederlandse team tweede werd op het wereldkam pioenschap kustvissen in Engeland. „Ik kan er nog niet over uit", zegt Freek zaterdagavond thuis op de bank bij zijn ouders. De blijdschap met het behalen van het kampioen schap was groot, maar de vangst was mager. Beide hengelaars sloe gen maar één vis aan de haak. De bot van Freek was evenlang als de harder van de concurrent: 31 centi meter. Freek kreeg als trofee een schaal, maar nog geen medaille want die ging naar de andere visser. De Setallander deed voor de tweede maal mee aan het kampioenschap. Vorig jaar ving hij niets. Nu één vis en dat was meteen de grootste. „We moesten met zijn tweeën op het ere podium." Het was voor de jonge hengelaar van hengelsportvereni ging De Zeebaars in Scherpenisse een bijzondere ervaring. „Het Wil helmus werd gespeeld. Er werden een heleboel foto's gemaakt. En we werden door heel veel mensen gefe liciteerd." Dat gebeurde allemaal binnen. Na afloop. Waar hij ook naar zijn moe der belde die thuis was gebleven. ,Ik heb heel goed nieuws', had hij haar gezegd. Tijdens de wedstrijd was het afzien voor de deelnemers. Er was veel wind en af en toe regen de het. Maar het deerde Freek niet. „Dat ging nog wel, daar had ieder een mee te maken." Freek gebruikte zagers, wormen, slikzager en 'witjes' (een zagertje) om een gooi te doen naar het kam pioenschap. De prijswinnende plat vis ving hij met een pier. Na die vangst had Freek hoop op nog meer vis. „Na die bot heb ik nog twee keer beet gehad. De eerste was een plastic zak, maar de tweede was een natuurlijke beet, maar de vis ging er jammer genoeg af." Freek wist van zijn vader en zijn broer, die mee waren gegaan, dat er weinig werd gevangen. „Maar dat ik bij de eersten zat, werd pas be kend toen ze de winnaars bekend maakten. Ze begonnen bij de elf. Toen ik dat niet was, wist ik dat ik bij de eerste tien zat. Bij de derde werd het heel spannend. Toen ze nummer twee bekend maakten, be gonnen de mensen om me heen me al te feliciteren." Freek is sinds vorig jaar lid bij De Individueel eindigde hij daar toen als 32ste. Tijdens de wedstrijden houden de hengelaars goed in de gaten wat de anderen in hun vak vangen. Sander: „Ik wist wel dat ik er meer had dan de anderen, maar schiet er een door met twee tegelijk dan ben je je voorsprong kwijt. Het blijft toch spannend." Van de Ree is blij met het kampioenschap: „Dit is natuur lijk mooi meegenomen." De schaal van de NWS en de medaille krij gen een ereplaatsje. Beide hengelaars mogen deelne men aan de naselectie die op 15 en 22 november wordt gehouden. Ze waren vorig jaar hier al voor ge plaatst. Of er nu meer druk op de schouders van Sander ligt? De nuchtere hengelaar schudt het hoofd: „Je moet gewoon doorvis- sen." Voorzitter Bout is blij met de suc cessen van zijn club. „De vereni ging bestaat dertig jaar. Ik ben al dertig jaar voorzitter. Dit is een kroon op het werk." Er staan de leden van carnavals vereniging de Vlooientrappers uit Oud-Vossemeer zaterdagavond bij de opening van het nieuwe sei zoen weer heel wat verrassingen te wachten. De 11-11-viering be gint om half negen in café de Hoop. Voor Eric van Hees wordt het zijn laatste seizoen als nar Baptist. Om gezondheidsredenen moet de gedreven paljas na zeven jaar trouwe dienst zijn functie als adjudant van prins Weijte neer leggen. Prins Weijte zal zaterdagavond met zijn gevolg op ludieke wijze de toon zetten voor het waoidaehenseizoen 2004. De inhoud van het programma blijft nog geheim, maar uit de tekst op de uitnodigingen en de posters die her en der in het dorp zijn opgehan gen, valt op te maken dat de leden van het protocol dit jaar met de verborgen camera op pad geweest zijn. Volgens secretaris Ivo Slokkers vragen de plaatselijke carnavalsliefhebbers zich dan ook al weer nieuwsgierig af wat dit voor pikante, onthullende en ko mische taferelen heeft opgeleverd. Eén ding staat volgens Slokkers vast. „De verwikkelingen in het sociaal- culturele leven van Grööt Pesööt zul len zeker weer op een humoristische manier door de heren op de hak wor den genomen." Naast de presentatie van Prins Weijte, nar Baptist, politie Witte en boer De Rieke zal de avond in het teken staan van de bekendmaking van het carna valsmotto. Volgens Slokkers is er net als vorig jaar gekozen voor een motto dat heel actueel is op dit moment. „Tevens presenteren we als carna valsvereniging het nieuwe veldteken (de kittuk) en de cd waarop dit jaar naast het mottolied nog een ander nieuw nummer staat en ook een stuk je cabaret van boer De Rieke. De grootste boer zal tijdens de carnavals avond weer op het biljart klimmen voor zijn traditionele, spitsvondige bespiegelingen over de toestand in de wereld en dan met name in Oud-Vos- semeer. De plaatselijke dweilbands verzorgen de muzikale omlijsting van het programma", aldus Slokkers De lol zal ook in het twaalfde sei zoen van de Vlooientrappers weer hoogtij vieren wat de 32-jarige Eric van Hees betreft. Van Hees zit al vanaf de oprichting van de Vlooien trappers in de commissie protocol en in januari 1996 nam hij bovendien de narrenstok van Anton de Koning over. „Het creatieve werk met spits vondige teksten over ludieke en her kenbare onderwerpen heeft altijd mijn interesse gehad. Ik voel me bin nen de carnavalsvereniging dan ook als een vis in het water. Onze club is door de jaren heen op creatief gebied enorm gegroeid en we hebben mo menteel op iedere positie de juiste mensen zitten. Zonder overdrijven durf ik te stellen dat we tijdens de 11-11 viering en de waoidaehen amusement van hoog niveau bieden. Je merkt dat ook aan de enthousiaste reacties van het publiek. Carnaval is helemaal ingeburgerd in ons dorp. Iedereen komt met hoge verwachtin gen naar onze activiteiten toe en je merkt aan de mensen uit het dorp dat ze het prachtig vinden als ze ge noemd worden in het praatje van boer De Rieke of in een scherpzinnig of komisch artikel in de carnavals krant. Die waardering is natuurlijk fantastisch, maar adel verplicht en het is voor ons iedere keer weer een nieuwe uitdaging om het publiek op een originele manier te verrassen." Dit carnavalsseizoen zal voor Van Hees in het teken staan van zijn af scheid als nar. „Na het vellen van de roos - het traditionele slotakkoord van carnaval in Oud-Vossemeer - zal ik mijn functie neerleggen. Ik vind het nog steeds schitterend om samen met prins Weijte, politie Witte en boer De Rieke als symbool van de Grööt Pesöötse leut de kar te trekken. Maar door een vervelende, progres sieve oogziekte kan ik mijn capriolen helaas niet meer uitvoeren zoals ik vind dat een nar dat moet kunnen doen. Mijn beperkt gezichtsvermo gen belemmert me steeds meer in mijn doen en laten en ik voel aan me zelf dat nu het moment is aangebro ken om het podium te verlaten. Zo'n beslissing nemen is niet eenvoudig maar ik kan gelukkig de zaken goed relativeren. Daarnaast kan ik rekenen op de volledige steun en het begrip van de mensen om me heen. Zij ken nen me als een enthousiaste vent die zich altijd volledig inzet voor wat hij op zich heeft genomen. Natuurlijk blijf ik me achter de schermen, bin nen de commissie protocol, heel na drukkelijk met carnaval bemoeien. Ik hoop dat er volgend jaar een goeie opvolger voor me gereed staat en ik wil de nieuwe nar zeker helpen om zijn of haar draai te vinden in het ge volg van de prins. Voorlopig denk ik nog niet teveel aan dat moment. Eerst ga ik lekker genieten van mijn af- scheidstoumee als nar Baptist en in januari verwachten mijn vriendin en ik bovendien ons eerste kindje. Als ik in de afgelopen jaren iets geleerd heb, dan is het wel dat je intens moet ge nieten van de mooie dingen in je le ven", zo besluit Eric van Hees op se rieuze toon. Niet alleen door zijn fel rood-geel-groen geschminkte uiter lijk blijkt nar Baptist een kleurrijke dorpsfiguur. „Vooral onder de luus- jes; de jonge carnavalsvierders, is hij met zijn vrolijke uitstraling mateloos populair", zo weet secretaris Slok kers te melden. „We zijn dan ook heel erg blij dat Van Hees' creatieve talenten niet verloren gaan voor onze carnavalsvereniging." Met de 11-11 viering begint voor Eric van Hees het laatste carnavalsseizoen als nar Baptist. Wegens gezondheidsredenen moet hij het werk in de spotlights overdragen aan een nieuwe paljas, maar achter de schermen blijft Van Hees als lid van de commissie protocol nauw betrokken bij de activiteiten van de Vlooientrappers. Freek Fase heeft nog medaille, maar wel een pioensschaal. geen kam- Zeebaars. Hij leerde het vissen van zijn vader. Samen gaan ze regelma tig met een motorbootje de Krab- benkreek of de Oosterschelde op. Bij de club doet hij aan alle wed strijden mee. Momenteel voert hij ook daar de lijst aan van de vang sten van dit jaar. Freek ving in de Krabbenkreek een zeebaars van 50 centimeter. Dat record kan nog ge broken worden, maar het seizoen duurt niet zo lang meer. Freek was goed voorbereid op de wedstrijd. Twee weken geleden is hij samen met zijn vader op het Walcherse strand gaan oefenen. Toen was de vangst beter: een bot, twee zeebaarzen en een pieterman. Er bestaat ook kans dat Freek op de televisie is te zien bij de jeugdzen der Z@ppelin. Tijdens het kam pioenschap werden er opnamen ge maakt door de Tros voor het programma Z@ppsport. „Ze volg den een jongetje dat ook in mijn vak stond. Die ving niks. Toen ze zagen dat ik een bot ophaalde, kwamen ze naar me toe gelopen. Ze vroegen of ik wilde wachten met de haak uit de bek te halen. Ik moest het langzaam doen. Dan konden ze het beter fil- Damesvoetbal Het damesteam van Smerdiek won met 3-1 van Jodan Boys uit Gouda. Met goed combinatiespel creëerde Smerdiek enkele goede scorings- mogelijkheden, maar Anne Hage en Ramona van Tiggele wisten niet te profiteren. Ook Tina Dujakovic was ongelukkig in de afwerking, zodat het lang duurde voordat Smerdiek het overwicht in de score tot uitdrukking bracht. Pas na 25 minuten spelen scoorde Ramona van Tiggele de 1-0. In het begin van de tweede helft kreeg opnieuw Anne Hage enkele uitstekende kansen, maar de scherpte ontbrak bij haar. Tina Du jakovic scoorde 2-0 door te profite ren van een fout van de doelvrouw die een inzet van Annique ten Voorden losliet. Na een mooie aan val via Diana Hendrikse en Anne Hage knalde Lenny Stoutjesdijk de bal hard tegen de lat. Vlak daarop raakte ook Jordan Boys met een uitval de lat van het doel. Uit een corner van Lenny Stoutjesdijk bracht Josca Jansen met een kopbal Smerdiek op een 3-0 voorsprong, waarna Jordan Boys uit een vrije trap de stand op 3-1 bracht. Met nog een kwartier te spelen leek het nog spannend te worden, maar de overwinning voor de dames van Smerdiek kwam niet meer in ge vaar. Een Thoolse voetbalselectie treedt woensdagavond in Sint-Annaland aan voor een wedstrijd tegen Zierik zee. Het is de eerste van vier oefen duels die voor dit seizoen gepland zijn. Trainer Cees Stoutjesdijk no digde de volgende spelers uit: Leon de Witte, Matthijs Bruijnzeel en Jack Rijnberg van WHS; Carlo Heijboer, Michael de Jong, Ronnie de Graaf en Francel Kousemaker van Tholense Boys; Rik Zwagema- ker, Jordy Hage en Erik van Haaften van Smerdiek; Marco Klippel en Kees van Putte van Stavenisse; Kees Lozekoot, Maurice de Goede, Iwan Geense en Arjan Moerland van Noad '67; Erwin Feijtel en Martin Quist van SPS. De wedstrijd begint om half acht. Achttien ouderen tussen 55 en 65 jaar kregen onlangs introductieles sen tennis bij TOV in Oud-Vosse- meer. Hen werden de grondbeginse len van deze sport bijgebracht door tennisleraar Bob van Leeuwen. Aan het einde van de les werd al een par tijtje gespeeld. De deelnemers wa ren, ondanks de kou, erg enthou siast. De lessen zijn onderdeel van het Galm-project, bedoeld om sport- deelname door ouderen te stimule ren. Naast het wekelijkse sportuurtje worden uitstapjes georganiseerd naar sportverenigingen binnen de gemeente. De tennisclub was er daar één van en eerder dit jaar al kwamen zwemmen en fitness aan bod. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. T. Goode 43 p; 2. M. Dane en C. van Gorsel 37 p; 3. C. van Mierlo en A. Wielaard 32 p; 4. A. Poot en W. Bijl 25 p; 5. L. Wielaard en G. Verwijs 19 p. Meulvliet: 1G. Melching en R. Bolier 42 p; 2. W. Bijl en W. Schot 30 p; 3. L. Verschoor en L. van Bale 26 p; 4. J. Vroegop en B. Schot 25 p; 5. D. Linden- berg en J. Bos 23 p; 6. B. Melching en G. Bolier 20 p. Tholen stad: 1. mevr. F. Schellinger en N. Moerkerken 34 p; 2. mevr. Y. Ver kamman en D. Schellinger 28 p; 3. me vr. R. van Driel en mevr. R. Burrows 16 p; 4. mevr. A. Scherpenisse en mevr. R. Nagtegaal 14 p; 5. W. Scherpenisse en R. v.d. Houten 11 p. De actie waarbij in juni zonne bloemen werden uitgereikt aan pa tiënten en bezoekers, heeft 600 euro opgeleverd voor ziekenhuis Lievensberg. De vriendenstichting van het Bergse ziekenhuis deelde 1200 bloemen uit, met daaraan een kaartje van sponsor Intratuin Halsteren. Klanten van het tuin centrum die dat kaartje inlever den, zagen 10% van hun aankoop bedrag bestemd worden voor de binnentuin van Lievensberg. In middels is een symbolische che que overhandigd, maar in decem ber wordt die omgewisseld voor natuurlijk groen om de binnentuin mee aan te kleden. Informatiemarkt voor chronische zie ken. In het Franciscus ziekenhuis te Roosendaal zijn van 10 tot en met 13 no vember vertegenwoordigers van diverse patiëntenverenigingen aanwezig. De infor matiemarkt vindt plaats in het kader van de week van chronische zieken. Iedere dag van 9.00 tot 12.30 uur en van 12.30-16.00 uur zijn de informatiestands open. De Sakko cultuurprijs voor Kunsten en Letteren is dit jaar toegekend aan het kunstenaarscollectief 'Krot Co'. Op zaterdag 15 november wordt om 12 uur de prijs uitgereikt in de Hofzaal van het Markiezenhof te Bergen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13