Provincie Zeeland Nieuwe cultuur Beeldkwaliteit Smash blijft in race voor kampioenschap Zanco Mode, waar goed gekleed gaan, betaalbaar blijft Zanco Mode u (Officiële Mededelingen D'n Overkant 2 klopt Dartcentrum Donderdag 30 oktober 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 44/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In beroep Woningvoorraad 2002 Hoe houd je Zeeland mooi? En hoe kan je het nog mooier maken? De discussienota beeldkwaliteit is opgesteld om in gesprek te gaan met alle betrokkenen zoals andere overheden, organisaties en inwoners, om vervolgens te komen tot een beleid voor beeldkwaliteit. WKÊÊÊÈBÊÊÊÊÊÊÊÊ Milieu Saneringsplan "achter Suzannaweg 30" te Sint Annaland fï* Noad 2 straft WC af Eerste nederlaag Vosmeer 3 Jongensteam verspeelt koppositie door gelijkspel Jeugd SPS 2 te sterk voor Stavenisse SPS 3 klopt Thol.Boys Smerdiek 4 in slotfase langs WHS Thol.Boys 5 wint nipt Koploper is te sterk voor Emergo Kortemeestraat 9, 4611 TK Bergen op Zoom, telefoon 0164 - 26 34 85 (in 't Vierkantje) Abdij Nieuws De provincie Zeeland wil de nieu we cultuurnota op een interactie ve manier tot stand brengen. Alle inwoners van Zeeland krijgen de mogelijkheid mee te denken en te praten over het toekomstige cul tuurbeleid. Het nieuwe cultuurbe leid moet tevens een bijdrage leveren aan het behoud en de ontwikkeling van een duurzaam Zeeland. Op 15 oktober 2003 was het 'Grote Startdebat nieuwe cultuur nota' in de Grote Kerk te Goes. Na deze inleidende bijeenkomst worden diverse avonden georga niseerd waarop bepaalde terrei nen van cultuur meer specifiek aan bod komen. De debatten zijn openbaar en vrij toegankelijk. De voorlopige planning ziet er als volgt uit: 29 oktober 2003 Vervolgde bat "Cultuurbeleid 2005-2008 en cultureel erfgoed" in de Statenzaal, Abdij 10 te Middel burg (19.30 tot 21.30 uur) 5 november 2003 Vervolgde bat "Cultuurbeleid 2005-2008 en amateurkunst" in de Staten zaal (19.30 tot 21.30 uur) 12 november 2003 Vervolgde bat "Cultuurbeleid 2005-2008 en toerisme" in de Statenzaal. (19.30 uur tot 21.30 uur) Uit cijfers van het CBS/Woningmarktmonitor blijkt dat de woning voorraad in Zeeland in 2002 is toegenomen met 875. Uit de cijfers blijkt dat Middelburg koploper is bij de nieuwbouw, 298 woningen. Het resultaat staat in behoorlijk contrast tot de voormalige gemeen te Axel, waar de voorraad steeg met twee woningen door nieuw bouw. Het aantal woningen bedraagt volgens de tellingen 155.250, waarvan 4.642 tweede woningen. De details staan in een overzicht dat kan worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de pro vincie. Op 4 november 2003 zal de adviescommissie bezwaarschrif ten van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het pro vinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 14.30 uur wordt het be zwaarschrift van VROM-Inspectie Zuid-West te Rotterdam behan deld tegen een besluit van GS inzake de goedkeuring van het handboek Acceptatie en Regis tratie vaste afvalstoffen, andere bulkgoederen en primaire pro ducten. om 15.00 uur wordt het be zwaarschrift van Nauta Dutilh te Rotterdam namens cliënten BIK Sloopwerken B.V. behandeld tegen een besluit van GS inzake het opleggen van een last onder dwangsom wegens overtreding van voorschrift 1.15 van de ver gunning ingevolge de Wet milieu beheer. om 16.00 uur wordt het be zwaarschrift van Den Hollander Advocaten namens cliënten Scheepswerf Reimerswaal B.V. behandeld tegen een besluit van GS inzake het opleggen van een dwangsom als gevolg van han delingen in strijd met artikel 8.1 lid 1 onder b van de Wet milieu beheer. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tele foonnummer 0118-631377. De Provincie Zeeland kondigde in het Streekplan van 1997 al aan dat er beleid voor beeldkwaliteit moest komen, om zo de aantrek kelijkheid van Zeeland te behou den en verder te versterken. Met beeldkwaliteit wordt onder meer bedoeld de aantrekkelijk heid van de omgeving en de bele ving hiervan. De discussienota beeldkwaliteit die in maart van dit jaar is uitgekomen, had tot doel een discussie op gang te bren gen over het beeldkwaliteitsbe- leid op provinciaal niveau. Voorbeelden In de samenvatting van de nota worden een aantal voorbeelden genoemd die niet richtinggevend zijn voor de discussie over de beeldkwaliteit, maar bedoeld zijn om reacties te krijgen. Moet de provincie kiezen voor hoogbouw- normen waaraan nieuwe bouw plannen moeten voldoen, moeten er naast stiltegebieden ook 'don- kertegebieden' worden aangewe zen. In de discussie gaat het ook over de plaatsing van windmo lens. Wat is de juiste plek, hoe stel je ze op. Dit zijn actuele vra gen, zeker omdat de provincie moet voldoen aan een forse taak stelling op het gebied van wind energie. Op het gebied van de infrastructuur zijn er ook zaken die met beeldkwaliteit te maken hebben: moet het uitzicht vanaf de A58 zo weids blijven of mag daar ook aan 'gesleuteld' wor den? Bijdragen De discussiebijeenkomsten over beeldkwaliteit voor gemeenten en maatschappelijke organisaties zullen in het voorjaar van 2004 worden gehouden. De reacties en uitkomsten van deze bijeen komsten leveren een bijdrage aan de totstandkoming van de beleidsnota Beeldkwaliteit Zeeland. Deze nota wordt één van de bouwstenen voor het pro vinciaal omgevingsplan, de op volger van het Streekplan Zeeland. 'Zeeland mooi genoeg' Een fotowedstrijd en fototentoon stellingen maakten onderdeel uit van het beleidsvormingsproces voor beeldkwaliteit van de provin cie Zeeland. Doel was de inwo ners van Zeeland uit te dagen mee te denken over de 'Zeeuwse beeldkwaliteit' van morgen en het in kaart brengen van wat Zeeuwen mooi en lelijk vinden in hun eigen omgeving. Uitslag fotowedstrijd Van 15 tot 27 september 2003 hebben bezoekers van de foto tentoonstellingen 'Zeeland mooi genoeg' op zes verschillende plaatsen in Zeeland hun stem uit gebracht op de foto's die zij het beste vonden. De tentoongestel de foto's werden geselecteerd uit ruim 200 inzendingen van deelne mers aan de fotowedstrijd 'Zeeland mooi genoeg'. Hoewel de vraag aan bezoekers van de tentoonstellingen was de béste foto uit te kiezen, is niet één van de foto's van lelijke plekken in de prijzen gevallen. Prijswinnaars: D. Boone uit Middelburg met een foto van het Kanaal door Walche ren; Y. Bode uit Kamperland met een foto van de Veerdam in Kamper land; G.J. Wegter uit Valkenswaard met een foto van Het Zwin; S. den Hamer uit Overslag met een foto van Overslag; A. van Iwaarden uit Cadzand met een foto van Oostburg; M.A. de Lijser uit Schoondijke met een foto van Retranche- ment; M. Hazen v.d. Linde uit Tholen met een foto van de Zwarte Weg in Tholen; P. Stols uit Tholen met een foto van de Grote Nol in St. Annaland; L.J. de Bruijne uit Haamstede met een foto van de Plompetoren in Burghsluis; H. de Jong uit Burgh-Haamstede met een foto van de Nobelpoort in Zierikzee; J.Th.P. Timmerman uit Goes met een foto van de Zwaakse Weel; I. Poppe uit Gapinge met een foto van de omgeving van Gapinge. De winnaars krijgen een cadeau bon voor een rondvlucht van 60 minuten boven Zeeland voor één persoon. De prijzen worden uitge reikt door de heer drs. H. van Waveren, gedeputeerde voor o.a. ruimtelijke kwaliteit, op 11 november a.s om 12.30 uur in de voorhal van de Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg. In de voorhal zijn dan ook de fototen toonstellingen van alle regio's nog een keer te zien. De winnende foto's worden ten toongesteld tijdens de week van het Zeeuwse Boek, van 29 okto ber tot 28 november, in Boekhandel De Drvkkery te Middelburg. Informatie De samenvatting van de nota is gratis verkrijgbaar, de discussie nota Beeldkwaliteit kost 5,-. De samenvatting en/of de nota kun nen worden opgevraagd bij het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. E-mail: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op de website van de provincie is vanzelfsprekend ook de nodige informatie te vinden. Zie hiervoor www.zeeland.nl/beeldkwaliteit. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben ingestemd met het saneringsplan van Grotenhuis Ontwikkelingsmaatschappij B.V. te Raamsdonksveer voor de bodemverontreiniging op de loca tie "achter Suzannaweg 30" te Sint Annaland (artikel 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 30 okto ber tot en met 11 december 2003 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12 uur, 's mid dags of 's avonds na telefoni sche afspraak (0166-668200 tst 13). Belanghebbenden kunnen tot en met 11 december 2003 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 12 decem ber 2003 in werking, tenzij bin nen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Reserve tweede klasse Na de ruime 1-5 overwinning op WC 2 staan de reserves van Noad vierde in de rangschikking. In Halsteren bepaalde Noad vanaf de eerste minuut de wed strijd, maar het tempo was te laag om WC meteen te overrompelen. Martijn Reijngoudt schoot met links net naast, maar na 25 minuten namen de Sint-Phi- lipslanders tóch de leiding. De Halsterse doelman verwerkte een terugspeelbal niet goed, Dennis Kot pikte het leer op en scoorde via de binnenkant van de paal. Ronald den Braber kwam in het veld voor Ike Verwijs, die door een wesp in zijn neus werd gestoken. Daarmee was Noad meteen door de reserves heen. Bij een vrije trap werd Jaap van Ouden aarde door een VVC'er in het gezicht geslagen, wat deze slechts een gele kaart opleverde. Doordat de eindpass telkens te kort of te hard was, kregen de bezoe kers tot aan de rust geen echte scorings kansen meer. In de tweede helft was het al snel 1-1, doordat Sietse Geluk de bal niet goed wegwerkte en een VVC'er de ze achter doelman Ligtendag kon schie ten. Maar opnieuw nam Noad een voor sprong. De Brabantse doelman liet de bal los en Dennis Kot was er als de kip pen bij om met een omhaal zijn tweede treffer van deze middag aan te tekenen. Meteen na de aftrap brak Ronald den Braber op rechts door, hij zette voor op Kot en deze kopte tegendraads 1-3 in. Noad speelde vanaf dat moment met WC, dat zich tot verdedigen moest be perken. Uit een uittrap van doelman Lig tendag had Kot zijn vierde treffer op de schoen, maar hij schoot tegen de VVC- keeper. Kees-Jan Verstrate scoorde de I - 4, op aangeven van Ronald den Braber. Erwin Kot kreeg de kans op zijn eerste seizoentreffer, maar werd in het straf schopgebied gevloerd. Arbiter Lisseveld zag er geen penalty in, evenmin als in het neerhalen van een doorgebroken Martijn Reijngoudt. Laatstgenoemde maakte in de slotfase 1-5, op aangeven van Erik Fonteijne die door de VVC-de- fensie soleerde. Vanaf het beginsignaal was duidelijk dat het duel tegen Devo 3 moeilijk zou wor den voor de derde keus van Vosmeer. De Brabanders waren beter, maar kwa men pas vijf minuten voor de rust met een gelukkig doelpunt op voorsprong. En voor het rustsignaal scoorde Devo nog een keer. Na de hervatting leek Vos meer iets beter in de wedstrijd te ko men. De spitsen kregen wat kleine kan sen, maar Devo scoorde. De thuisclub zette aan en Jack Mosch werd in het zestienmetergebied gevloerd. Hij nam de strafschop zelf, maar miste. In de resterende tijd scoorde Devo nog twee keer, zodat de eerste nederlaag van de Vosmeer-veteranen erg ruim uitviel. Smash heeft titelkandidaat Markiezaat de eerste nederlaag bezorgd. In de Wellevaete wonnen de Sint-Annalanders zaterdag met 6-4, waar door ze zich op de derde plaats handhaven en in de race blijven voor het kampioenschap. Het tweede en het derde team daarentegen verke ren in degradatienood. Tafeltennis Het treffen met Markiezaat was voor Smash de eerste thuiswed strijd van het seizoen. Christian van 't Hof opende de score voor de eersteklasser. Hij klopte zijn tegen stander in vier games. Een zege met een bijzonder tintje, omdat de tegenstander een ex-teamgenoot was. Van 't Hof speelde ooit 5,5 jaar bij de club uit Bergen op Zoom. Smash kwam 1-2 achter te staan, maar in het dubbelspel trok ken Van 't Hof en Anné van Dijke de stand gelijk. Opnieuw namen de Brabanders de leiding, maar hierna gingen de Sint-Annalanders sterker spelen. Na een 4-4 tussenstand trokken ze aan het langste eind en wonnen met 6-4. Christian van 't Hof bleef zaterdagmiddag ongesla gen, Van Dijke was goed voor twee zeges, maar Gabriël Gunter kwam niet tot scoren. Smash 2 staat in de tweede klasse op de voorlaatste plaats. Het 7-3 verlies in en tegen Kapelle meldden wij vorige week al. Merijn v.d. Klooster en invaller Harm Westdorp wonnen ieder één partij en ook het dubbelspel leverde Thoolse winst op. Ook het derde team zakt steeds verder weg en staat nu voorlaatste. In Oudelande was koploper TTVO veel te sterk en won met 9-1. Kees van Poort vliet redde de eer voor de Sint-Annalan ders. In de zesde klasse bleef koploper Smash 4 op een gelijkspel (5-5) steken tegen degradatiekandidaat Tanaka 11. Omdat de voorsprong groot is, kost dit Smash niet de koppositie. Tim Westerlaken won twee keer, Peter Dieleman en Leontien van Keulen elk één partij. Het dubbel spel leverde eveneens een Thoolse zege op. Het vijfde team stuntte tegen koplo per TCS 5. Die kreeg met 9-1 een flink pak slaag van Chris Hage, Leen Guiljam en Piet van Dijke. Alleen de laatstge noemde liet een steekje vallen. Smash doet nu weer volop mee voor promotie. Het gelijkspel tegen Vriendenschaar (5- 5) kostte het jongensteam van Smash de koppositie in de landelijke C-klasse. De tegenstander uit Gouda, eveneens in de race voor het kampioenschap, gaf geen duimbreed toe. Remco Vroegop kwam sterk voor de dag en bleef ongeslagen. Harm Westdorp scoorde één punt en Smash won ook het dubbelspel. Het team staat nu tweede, met één punt min der dan koploper Irene uit Tilburg. Bij de jeugd in de afdeling won alleen het vijfde team, dat daardoor in de race blijft voor de titel in de vierde klasse as piranten. Smash klopte Tanaka uit Etten- Leur met 7-3. Bij de thuisclub bleef Eric Bruijnzeel ongeslagen. Job Moerland en Jan Willem van Vossen wonnen ieder twee keer. Alle andere jeugdteams verlo ren en staan in hun klasse op de laatste plaats. Programma: Smash-'t Zand 3, Smash 2-Scaldina 1, Smash 3-Kapelle 3, ODT 8-Smash 4 (31/10), Pinpongers 2-Smash 5; Dordrecht-Smash jongens, Scaldina- Smash 2, Smash 3-Wanzl/Belcrum, Smash 4-TCS, Tanaka-Smash 5. De Thoolse dartderby tussen d'n Overkant 2 uit Tholen en Dartcen trum A uit Poortvliet is geëindigd in een 8-2 overwinning voor eerstge noemd team. D'n Overkant staat nu in divisie 2A zevende met 31 pun ten, Dartcentrum volgt met negen punten minder op de tiende plaats. In divisie 2B klopte d'n Overkant 3 met 7-3 Groene Paard B en staat nu derde. Dartcentrum B won hier met 6-4 van Bonte Os 5. In divisie 3A zag koploper Sol 1 uit Sint-Philipsland zijn voorsprong op Kefeeke 2 slinken. Weliswaar won Sol met 6-4 van Distel, maar Kefee ke boekte een 9-1 zege. De voor sprong is nog vier punten en er is nog één speelronde voor de eerste periode. Sol 2 versloeg Zaal Koch 3 met 1-9 en staat op de tweede plaats in divisie 3B, op twee punten van de koploper. In divisie 3C blijft Olip- hant 2 koploper met één punt voor sprong. Het team versloeg Caram bole 3 met 4-6. Haestinge won met dezelfde cijfers van The Termina tors en staat op de zesde plaats. In divisie 3D is Zeester op de vierde plaats het beste Thoolse team. Het klopte Distel 4 met 7-3. Diezelfde uitslag noteerde d'n Overkant 4 te gen Triple 8, terwijl hekkensluiter The Pub 2 met 6-4 verloor van Kan- nebuis 2. Komende week staat de tweede be kerronde op het programma. Sol 2 (3B) moet het daarin thuis opnemen tegen eredivisionist La Plaza en dat is een behoorlijk klasseverschil. De overige wedstrijden: Terminators- d'n Overkant 3, Kefeeke 2-Haestin- ge, Sol 1-Sportvriend 2, The Pub- Calypso, Pole Position-Jansen Jansens, Oliphant-Bonte Os 3, Fen- dertse Hoeve 1-d'n Overkant 4, Fendertse Hoeve 2-d'n Overkant 5 en d'n Overkant 1-Groene Paard A. Reserve vierde klasse De tweede keus van Stavenisse bleek geen partij voor SPS 2. In Stavenisse werd het 1-6. De thuisclub speelde met erg veel mensen achterin (SPS maakt ge wag van een 8-0-2 opstelling), met name wanneer de bezoekers balbezit hadden. Dat maakte het er voor SPS niet gemak kelijker op, er kwamen wel kansjes maar het vizier stond niet helemaal scherp. Stavenisse-doelman Mare Hoogendoom (ex-SPS) verijdelde ook nog menige treffer. Na een kwartiertje nam SPS toch de leiding. Wim de Groen kwam vrij voor de keeper en schoot de door Maar ten Joppe doorgekopte voorzet van Luc van Vossen in. Stavenisse bleef ook hier na met veel mensen achterin hangen. Ze ven minuten later schoot de jarige Berrie Hage van afstand 0-2 binnen. Na de rust stonden bij SPS Luc van Vossen, Comé Goudzwaard en René van Vossen hun plaatsen af aan Atjan Dijke, Maikel Goudzwaard en Joey van Akkeren. Al na zes minuten maakte invaller Goud zwaard het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Iedereen dacht dat de bal naast zou haan, maar via binnenkant paal caramboleerde deze net onder de kruising tegen het net (0-3). Nu ging het gemakkelijker lopen. Uit een combinatie met Berrie Hage maakte Peter Noordijke er 0-4 van. Uit een afgeslagen schot liet Joey van Akkeren 0-5 noteren en tien minuten voor het einde pikte ook Corné Goudzwaard zijn doelpuntje mee. De te gentreffer van Stavenisse was voor de statistieken, maar ze zal de SPS-doel- man lang heugen. Meer dan een terug speelbal in de eerste helft had hij nog niet gehad, en totaal verkleumd had hij in de rust nog extra kleren aangetrokken tegen de kou. Nu kwam een onschuldig afstandsschot over de grond aanhobbe len, de keeper dook en de bal stuiterde uit zijn verkleumde handen. Eén van de Stavenisse-spitsen was alert en redde in de voorlaatste minuut de eer voor zijn team. SPS 3 heeft de derby tegen Tholense Boys 4 in zijn voordeel weten te beslis sen: 3-2. Aanvankelijk hadden de Thole- naren een overwicht en dat resulteerde in een schot op de lat. SPS speelde de te rugspringende bal naar voren en Kees v.d. Maas rondde koelbloedig af (1-0). Even later omzeilde Jaap de Vos het bui tenspel en dook op voor de SPS-keeper. Eerst schoot De Vos tegen deze man aan, maar in de rebound passeerde De Vos de keeper links: 1 -1Hierna ging het lange tijd gelijk op. Bij SPS maakten Jan Hage en Bram Uijl plaats voor Michel Lis seveld en Michel v.d. Jagt. De Poortvlie- tenaren kregen geen doelkansen meer en Tholen kwam evenmin verder dan enke le schoten op het doel die makkelijk te verwerken waren. Een minuut of tien voor de rust vielen de geel-zwarten aan over rechts. De bal werd vanaf de zijlijn richting het doel geschoten en gedragen door de wind zeilde deze precies in de kruising: 1-2. Voor de tweede helft kwa men bij SPS Kees de Graaf en Frenk Wiens in het veld, terwijl Henk Vane werd gewisseld voor Hans Elenbaas. Tholense Boys was geen schim meer van voor de rust en werd door de thuis club vastgezet. Een ongelukkige hands bal van een Thoolse verdediger beteken de dat de bal op de stip ging. Wiens trok daarmee de stand gelijk (2-2). Er kwa men meer kansen voor SPS, maar Kees v.d. Maas en Johan van Tiggele mikten de bal langs de verkeerde kant van de paal. Een kwartier voor tijd schoot Wiens van net buiten het strafschopge bied tegen de lat. Hans Elenbaas lette Reserve vijfde klasse In Sint-Annaland moest de vierde keus van WHS de punten aan Smerdiek 4 la ten: 1-2. Voor de blauw zwarten miste Piet Bazen al na tien minuten een prima kans. Vervolgens was de beurt aan de groen-witten. Een speler mocht door gaan - volgens Smerdiek in buitenspel positie - en maakte 1-0. Smerdiek nam het heft in handen en opnieuw miste Ba zen. Even later mocht ook Marcel Baan in buitenspelpositie doorgaan, hij legde de bal breed op Mark Dawson en deze tekende 1-1 aan. Bazen had wederom het vizier niet op scherp staan. Een actie van Jan van Haaften en Bram v.d. Male werd door de WHS-keeper onschadelijk gemaakt. Aan de andere kant gaf de Smerdiek-verdediging erg weinig kan sen weg. Ook na de rust waren de blauw-zwarten beter, maar ze misten erg veel kansen. Ruud Cogels, Marcel Baan en Van der Male lieten opgelegde sco ringskansen liggen. Een stiftballetje van Baan raakte de paal en zijn hoekschop werd op de doellijn gered. Smerdiek nam meer risico en bijna leverde dat WHS een treffer op, maar de bal ging voorlangs. Met nog tien minuten op de klok werd het tóch 1-2 voor Smerdiek. Uit een aanval van Henk Brinkman en Van Haaften schoot Van der Male in de bovenhoek. goed op en kopte de terugspringende bal binnen. Het bleek de winnende treffer, want een kans voor de Tholenaren werd door Wiens onschadelijk gemaakt. Tegen hekkensluiter WC 3 gaf de vijf de keus van Tholense Boys een 3-0 voorsprong bijna uit handen. Gelukkig voor de geel-zwarten bleef de teller voor de Halsternaren op twee steken, zodat de punten in Tholen bleven. Het eerste half uur van de wedstrijd was Tholense Boys heer en meester. Door twee treffers van Herman Bal en een van Marco v.d. Wielen kon men met een riante 3-0 voorsprong gaan rusten. WC kwam in het laatste kwartier beter in zijn spel en de ploeg begon fel aan de tweede helft. De thuisclub kwam door een slechte veldbezetting en te weinig bezie ling in de problemen. Ze kreeg de bal niet meer voor het doel, terwijl WC aanvallend continu gevaarlijk was. Het leverde hen echter slechts twee treffers op, wat er meer hadden kunnen zijn. Eindstand 3-2 derhalve. Emergo kon het tegen SKV niet bolwerken en verloor met 10-7. Het tweede team van de Thole naren deed het beter en boekte een ruime 11-4 zege tegen Vios 3. Tegen koploper SKV begon Emer go in een te langzaam tempo, waardoor de thuisclub een 3-1 voorsprong kon nemen. Daarna ging het gelijk op, maar bij de rust leidde SKV met 6-3. Na de hervat ting speelde de ploeg uit Sint- Maartensdijk een stuk beter. De rood-zwarten kwamen terug tot 7- 6, maar een afgekeurde treffer aan Thoolse kant bleek de genadeslag. Het werd 10-7, waarbij Marchel de Frel (3x), Kristian van Heemskerk (2x) en Marco v.d. Hoek (2x) de doelpunten maakten voor Emergo.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15